Ruim 70.000 vierders open dag 60-jaar NCRV roestemming vragen aan tv-commissaris voor kerkdiensten Te weinig hulp voor politiek gemartelden Duitsland rr^ADIO/TELEVISIE CcidócSouocmt MAANDAG 3IUN11985 PAGINA 9 DMMERCIELE TV BUITEN PARLEMENT OM oop vend^SWIJK De Omroepraad Endepft in zijn tweede, aanvul- 'ehou>d advies over het wetsont- langfp Mediawet, opnieuw een kiezeifnietigend oordeel uitge- imetefoken. Nadat de raad eerder gs d< hoofdpunten tot de conclu- tweei was gekomen dat het ont- ilddemP 'n deze vorm onbruik- nelst#r is. wordt dat oordeel in Rijn.tweede, artikelsgewijze be- raad constateert opnieuw vele jn uifeking alleen nog maar ver- tegenstrijdigheden in de arti- 0 secfrkt, zo blijkt uit het tweede kelen die onbegrijpelijk voor- ingstéfies dat eind vorige week komen en in de Memorie van \nne-P de minister van WVC is Toelichting „niet, nauwelijks gebracht. of verkeerd waren toegelicht", n van de voorbeelden van Voorts concludeert de raad dat feëel bestuur, die de raad eventuele invoering van een noemt, is dat het in te stellen Commissariaat voor de Media vergunning moet geven voor nevenactiviteiten van instel lingen die zendtijd hebben verkregen, hetgeen met zich meebrengt dat kerken aan het commissariaat toestemming moeten gaan vragen voor het houden van kerkdiensten. De commerciëel derde net, buiten het parlement om kan geschie den, door middel van een alge mene maatregel van bestuur. „Het ligt kennelijk niet in de bedoeling het niet commercië le karakter van het huidige omroepbestel te handhaven", zo meent de raad. In het ont werp bestaat de mogelijkheid om ook andere instellingen die zendtijd hebben gekregen dan de STER, toestemming te ge ven reclameboodschappen uit te zenden. Bovendien voorziet het ontwerp in de mogelijk heid van zenderkleuring en de mogelijkheid het in de wet be paalde maximum aan STER- -zendtijd via een algemene maatregel van bestuur te om- De raad mist voorts toekomst gerichte bepalingen voor wat betreft het gebruik van de ka bel, die recht doen aan de in ons land geldende opvattingen over communicatievrijheid. De raad vraagt zich bij voorbeeld af hoe een ondertitelingsver bod (door buitenlandse com merciële zenders) valt te rij men met de vrijheid inlichtin gen en denkbeelden te garen en te ontvangen. Daarnaast wijst de raad er op dat het hoofdstuk kabel in het ont werp in een juridisch luchtle dig komt te hangen als niet ge lijktijdig de Telegraaf- en Te- lefoonwet wordt gewijzigd. In deze wet wordt immers op di verse plaatsen naar de huidige Omroepwet verwezen, aldus de raad. Door de juridische ontwikke lingen rond het auteursrecht heeft de kabelexploitant me de-verantwoordelijkheid ge kregen op programmatisch ge bied. Volgens een uitspraak van de Hoge Raad moeten de activiteiten van de kabelex ploitant gezien worden als een nieuwe vorm van openbaar making. De exploitant be weegt zich daarmee op het ter rein van de cultuur en dat kan niet de bedoeling zijn, zo cun- cludeert de raad. Gepleit wordt dan ook voor aangepas te wetgeving, waardoor een duidelijke scheiding wordt aangelegd tussen het technisch beheer van de kabel en de ta ken op het gebied van de in formatievoorziening. Tot slot constateert de raad dat de plannen voor verzelfstandi ging van het facilitair bedrijf en de invoering van de BTW-verplichting, zulke hoge kosten met zich mee kunnen brengen dat de omroepreser ves in een klap verloren kun nen gaan. Hiermee worden de belangen van het publiek ge schaad. irandpunt op amertoer LVERSUM Groot en tin nieuws, bijzondere gas- i en een klein beetje amuse- Uit, rechtstreeks uitgezon- n vanuit de studio in Hilver- jn. Dat is een korte typering n het programma „Brand- pt Zomercafé", een zomerse fiant van KRO's actualitei- jrubriek Brandpunt. De vier ieveringen zendt de KRO jkelijks uit op de dinsdagen 11, 18 en 24 juni. Op 4 en 18 li begint de uitzending om 20 uur, de afleveringen op 24 juni staan gepland om '05 uur, telkens op Ned. I. andpunt Zomercafé bevat i irerse onderdelen die in een iormele sfeer met publiek i de orde zullen komen, is er aan de vooravond i de grote vakantie-uittocht toeristische informatie. Ook nt iedere week een gast uit politieke actualiteit op be- ':^k waarmee uitvoerig wordt /sproken. Een ander vast pgrammaonderdeel is een sprek met een inventieve v^dernemer die ook in jrandpunt in de Markt" te vSt zou kunnen zijn. Aan de nd van de „thermometer" i „Brandpunt in de Markt" I het verloop van de Neder- economie geschetst Irden. Voorts telkens een jntal regionale onderwerpen. ïinderheden naar sportvelden EN HAAG Staatssecreta* l Van der Reijden van WVC "van plan via spotjes in de ortprogramma's van de NOS !udio Sport en Langs de lijn) proberen mensen uit cultu- e minderheden te interesse- •en voor sportbeoefening. HILVERSUM Ruim 70.000 mensen hebben za terdag in de Expohal in Hilversum de open dag bezocht van de NCRV, die dit jaar zestig jaar bestaat. De grote opkomst zorgde voor een enorme verkeer- stoevloed, die in en om Hilversum voor wat op stopping heeft gezorgd. In de wijde omgeving van de Expo-hal moest geparkeerd worden. Enkele straten in de buurt van het feestterrein werden afgezet. Volgens de politie hebben zich geen pro blemen met de afhandeling Van het verkeer voorgedaan. De persdienst van de NCRV sprak van een overweldigende opkomst van vooral jongeren. Die jongeren konden met een bus naar de een sporthal in Huizen, waar een jubileum- voorstelling werd gegeven van het NCRV-programma „Los Vast". Van die gelegenheid maakten 2500 jongeren ge bruik. Er traden daar vrijwel allemaal Nederlandse topar tiesten op. In de Expohal kon het publiek informatie krijgen over de om roep en werden er optredens verzorgd. Ook was er samen zang, werden spelletjes gedaan en demonstraties gegeven van o.m. aerobic dancing. Als spe ciale gasten voor deze jubile um open dag had de NCRV De ..harde" agenten uit Hill Street Blues werden door de Hll- versumse motorpolitie geëscorteerd naar het NCRV-feestter- rein. enkele bekende tv-artiesten uitgenodigd. Onder hen waren drie spelers uit de NCRV-tele- visieserie „Hillstreet Blues", namelijk Lucy Bates (Betty Thomas in de serie), Bruce Weitz (Mick Belker) en Ed Marinaro (Joe Koffey). Ook aanwezig was Maggy Forbes van de gelijknamige tv-serie, de actrice Jill Gascoinge. De tv-politie-agenten werden door hun „collega's" van de Hilversumse gemeentepolitie geëscorteerd bij het binnenko men van het feestterrein. FEESTELIJKE STEMMING FAMILIEDAG EV. OMROEP UTRECHT Op de veertien de familiedag van de Evange lische Omroep, die zaterdag in de Jaarbeurshallen in Utrecht werd gehouden, werd in een feestelijke stemming herdacht dat 15 jaar geleden de uitzen dingen van de Ev. Omroep be gonnen. Er was een uitgebreid pro gramma rond het thema „Ge roepen om vrij te zijn". Drie sprekers belichtten facetten van dit thema, dat was ont leend aan de brief van Paulus aan de Galaten. Het aantal bezoekers was min der dan was verwacht. In de Irenehal zaten ongeveer 12.500 bezoeker en men had er 20.000 verwacht. De belangstelling was beduidend minder dan in voorgaande jaren. In de ochtendbijeenkomst sprak de 83-jarige evangelist dr. J.Kits. Hij is enkele weken geleden afgetreden als be stuurslid van de E.O. en was één van de oprichters van de E.O. Zaterdag werd zijn be noeming tot erelid bekend ge maakt. Het streven naar individuali sering trekt diepe sporen in de samenleving, zei prof.dr.ir. E.Schuurman. De heer Schuurman is hoogleraar in de Calvinistische Wijsbegeerte aan de TH in Delft en Eindho ven en is lid van de Eerste Ka mer voor de R.P.F. Over dit thema werd ook nog gespro ken door Henk Binnendijk, medewerker van de E.O. Er werd op deze familiedag veel gezongen en men kon ook luisteren naar zang en muziek. Er was een koor van ongeveer 500 zangers. Er was voor de kinderen een apart feest, waaraan door on geveer 3000 kinderen werd deelgenomen. VARA- dansorkest moet blijven zegt ledenraad HILVERSUM De Vereni- gingsraad van de VARA heeft het bestuur opgedragen alles in het werk te stellen om het VARA-dansorkest te redden. Het „parlement van de VARA" nam zaterdag tijdens een vergadering in Hilversum een motie van die strekking aan. Het bestuur zegde toe met een plan te zullen komen dat voor ziet in de voortzetting van een licht muziekorkest voor de VARA. Uitgangspunten zijn daarbij de vernieuwing van het muziekbeleid, een multi- inzetbare samenstelling en de handhaving van de werkgele genheid. Het VAR A-bestuur zal op nieuw overleg gaan plegen met de Kunstenbond FNV en de Nederlandse Toonkunste naarsvakbond. Beide bonden spraken eerder hun afkeuring uit over de plannen om het or kest op te heffen. Zij zeiden door de VARA aan het lijntje te zijn gehouden, en dat niet alleen, maar ook verstoken te zijn gebleven van plannen die binnen het bestuur leefden om het orkest te doen verdwijnen teneinde de begroting rond te krijgen. Door radiodirecteur Willem van Beusekom werd dit in eerste instantie ontkend. Hij liet nadien weten, dat er nog geen besluit tot opheffing genomen was. Hij verwees toen naar de vergadering van jl. zaterdag, maar verzuimde die ruim op tijd te informeren over zijn nieuwe begrotings plannen, inzoverre daar het bestaan van het orkest van af hing. HILVERSUM AVRO's Televizier zendt vanavond (Ned. I om 19.10 uur) een reportage van twintig minu ten uit over de anti-martelingenkliniek in Leiden. Ca- therine Keijl tekende ervoor, maar zegt eerlijk dat ze het heeft gedaan op verzoek van de artsen die in hun vrije tijd proberen de ernstigste slachtoffers van marte lingen te helpen. De medici, allen verbonden aan het Academisch Ziekenhuis (AZL), hebben namelijk hard geld nodig. Niet voor zichzelf, maar voor de gemartel den. De vijftig tot zestig slachtoffers van martelingen die jaarlijks naar Nederland komen, worden in eerste instantie opgevangen door het Centrum Gezondheidszorg Vluchtelingen in Den Haag. Die instelling wordt bekostigd door het ministerie van WVC. De gemartelden die er het ergst aan toe zijn, lichamelijk en/of psy chisch, worden doorgestuurd naar het artsenteam in Leiden. Naast hun dagelijkse werkzaamheden bekijken deze medici, kosteloos en in hun vrije tijd, hoe en of de gemartelden kunnen worden geholpen. Neuroloog Buurma van het Leidse artsenteam vertelt dat de be handeling van deze mensen extra moeilijk is, omdat ze vaak worden herinnerd aan de martelingen. De onderzoeken zijn langdurig en bedreigend, omdat de medische ingrepen moeilijk zijn uit te leggen en soms ook enigszins pijnlijk zijn. Bovendien kunnen de slachtoffers meestal maar moeilijk over hun marte-* lingen praten, zodat het extra veel tijd kost er achter te komen wat iemand precies mankeert en hoe dat genezen kan worden. De kosten die daarvoor moeten worden gemaakt, zoals het ge bruik van apparatuur, materialen en medicijnen, worden met vergoed door het ziekenfonds. Dat hanteert namelijk een in schrijvingstermijn van zes maanden. Dat is te lang om de slacht offers adequaat te kunnen helpen en om die eerste zes maanden te overbruggen is er geld nodig. De overheid geeft daarvoor geen subsidie, in tegenstelling tot de Deense regering, die als eerste in West-Europa het initiatief nam voor een speciale kli niek voor slachtoffers van martelingen in Kopenhagen. Om alle kosten te financieren, werd er vorig jaar een steunfonds in het leven geroepen, waarvoor Amnesty International een eenmalige bijdrage van honderdduizend gulden leverde. Dat geld is inmid dels op. Ongeveer tien ernstig gemartelde vluchtelingen zijn het afgelo pen jaar in Leiden behandeld. Twee van hen, een Turkse jour nalist en een Chileens loodgieter, komen in de tv-reportage aan het woord. Hun verhalen zijn, zoals van iedere marteling, erger dan schokkend. De Turk raakte door de martelingen verlamd over de helft van zijn lichaam, maar slaagde er vier jaar geleden toch in te ont snappen. Hij komt niet in beeld, omdat hij bang is dat zijn fami lie hetzelfde lot zal ondergaan. Hij zegt dat er in Turkije nog tientallen anderen lichamelijk gehandicapt zijn door de marte lingen. Ze worden zelfs zo ernstig mishandeld, dat ze niet in staat zijn tijdens hun eigen proces te blijven staan. „Bij de marte lingen", vertelt deze journalist, „zijn experts in doktersjassen aanwezig, die bekijken hoeveel pijn iemand kan verdragen. De bedoeling is iemand aan het praten te krijgen zonder hem of haar daarbij te doden". De Chileen werd opgepakt kort na de moord op president Allen- de in 1973, van wie hij een aanhanger was. Vier jaar lang zat hij in gevangenissen en op politiebureaus, waar hij bijna constant is gemarteld. Daarbij werd hij onder meer zo vaak op zijn voeten geslagen dat hij kreupel loopt. Aan het eind van de reportage zingt de Chileen liederen met het bandje waarvan hij tegen woordig deel uitmaakt. Zijn vechtlust is niet gebroken. Met het zingen verdient hij geld, dat hij overmaakt aan instellingen die martelingen bestrijden. Hij vecht voor de nieuwe generatie, zegt hij, in de hoop dat de kinderen zonder martelingen kunnen op groeien. DICK HOFLAND Giro 2291 tnv Centrum Gezondheidszorg Vluchtelingen voor informatie: tel. 070-209325 zindj ment stra-j Kurl hefi volg4 show had. Nederland s NEDERLAND 1 eest- I AVRO .30 Levenslang, tv-serie naar het boek van Marcus Clarke (herh.) Wanneer zijn werkelijke afstamming be kend wordt, moet Richard vluchten. Hij wordt ook nog beschuldigd van de moord op zijn natuurlijke vader en men veroordeelt hem tot le venslang in een strafkolo nie. .20 Minibos, kinderpro gramma met tekenfilms. .10 Een paard in de hand, serie over de vele aspekten van de ruitersport, (herh.). NOS .30 we-Journaal. AVRO .46 Oma Fladder, kinderse rie. Afl.: Een dagje aan het strand. TELEAC I.30 Leiding geven, les 11. AVRO i.OO Minibios, tekenfilms voor de jeugd. I.15 Televizier magazine, actualiteitenmagazine met o.m. een reportage over de in fianciële nood verkeren de anti-martelingen kliniek in Leiden (zie elders op deze pagina). Verder beeld van de werkzaamheden van de verkeersleiders op Schiphol en verslag van de begrafenis van de Italiaanse slachtoffers van de ramp in I het Brusselse Heizelstadion. NOS ).00 Journaal. AVRO ).28 AVRO's Puzzeluur, spelprogramma gepresen teerd door Jos Brink. II.25 De Doornvogels (1), tv-serie naar het boek van I Colleen McCullough (herh.). Mary Carson, een rijke vrouw, vraagt Ralph de Bri- cassart, een jonge pastoor, om raad wanneer zij moet besluiten hoe haar erfenis te verdelen in het nieuw op i te maken testament. 2.55 Karei van de Graaf, ac- I tueel-informatief gesprek sprogramma. NOS 40 Journaal. 45 Nieuws voor doven en slechthorenden. 'IEDERLAND 2 INOS B.15 Nieuws voor doven en Jl slechthorenden. 6.30 Sesamstraat. 6.45 CD Jeugdjournaal. .00 Journaal. HV 9.12 Kwartslag. Verslag van het congres van het Huma nistisch Verbond gehouden op 1 en 2 juni '85. NCRV 19.27 Scala Gymnastica 1985. Hoogtepunten uit het 'Scala gymnastica'. met ruim 2500 deelnemers, dat het 75-jarig KNCGV in het Pinkster weekend in Den Helder or ganiseerde. Met turnde- monstraties, dansmarathon, taptoe. 20.20 Festival: D'r helemaal uit (Was Flügel hat fliegt), Oostenrijkse tv-film uit 1983 van Suzanne Zanke. Film komedie over een gezin dat door autopech wordt ge dwongen een paar dagen door te brengen in een klein Joegoslavisch dorp. 21.10 Rondom tien: Avontuur, spanning, sensatie. Henk Mochel praat aan de hand van gefilmde voorbeelden met waaghalzen, avontu riers en sportieve uitdagers van het grote risico. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 23.05-23.35 CO Kunstgeschie denis, les 10. ATN/Filmnet 17.00 The Litllea. Afi. 5: Spirits of the Night. 17.25 Net Meisje met de Blau we Hoed (herh.). 19.05 Hardcastle A McCormick. Afl 9: The Prince of Fat City (herh.). 19.55 The Gang that couldn't Shoot Straight (herh.). 21.30 Bullshot. 22.55-00.25 Duel. Richard Chamberlain als pas toor Ralph en Sydney Penny als de kleine Maggie in de her haling van „De Doornvolgels". Ned. I om 21.15 uur. BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Tom en Tina, kinderfilm. 18.15 Emma en Opa. 18.25 De grapjes over Mr. Little, korte Amerikaanse film. 18.50 Tijdrover. Lieve plantjes. 19.00 Uitzending door derden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.15 Videomatch. 20.25 Reilly, meesterspion (Reilly, ace of Spies), Engelse tv-serie. Afl. 3: Duitse plannen voor de Britse vloot. In 1905 krijgt Reilly de opdracht om bij de Duitse scheepswerf Blohm en Voss in Hamburg te gaan werken. Hl) moet de plannen voor een nieuw Krupp-scheepskanon in handen zien te krijgen. Onder een valse naam laat hij zich aanwerven als brandweerman bij Blohm en Voss. 21.15 Villa Tempo oh Gejaagd door de rockcultuur. Presentatie: Bart Peeters. Met Mink Deville, Roland, Stevie Wonder, Jools Holland Squeeze. Mick Jagger, David Bowie en de micro rocko-prijsvraag (herh.). 21.55 Schindler, Engelse documen taire over Oscar Schindler, die in zijn fabriek, waar zogenaamd voor de Wehrmacht werd gewerkt, een ghetto opzette en op die manier tientallen Joden uit de concentratiekampen heeft gered. 23.15 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Peuters en kleuters. 19.30 Tijdrover: Hengelen. 19.45 Journsal. 20.10 De Edison Tweeling, jeugdse rie. 20.35 Van coca tot cocaïne, driede lige documentiare rond de criminali teit van cocaïne. 21.25 Belgische kunst na 1945. RTBF 1 17.30 Mededelingen van de Onem. 17.45 La boite aux images. 18.10 Lollipop, kinderprogramma. 18.45 Clip Club. 19.00 Ce solr, regionaal magazine. 19.23 Toto-uitslagen. 19.30 Journaal. 20.00 La Citadelle (7). tv-serie. Het luxe leven dat studievriend Freddy en zijn vrienden leiden geeft Andrew een gevoel van ontevredenheid. 21.00 Historische film: La prise du pouvoir par Philippe Pétain, Franse montagefilm uit 1980 van Jean A. Cherasse. Aan de hand van filmdocu menten en interviews een reconstruc tie van de manier waarop de oude maarschalk Pètain tot machtsoverna me kwam en daarmee de z.g. dicta tuur van Vichy schiep. 22.45 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-atop videoclips. Presen tatie: Simon (16.00), Gaz (17.00) en Martin en Simon met 'Videopix' (18.00). 19.00 Champs Elysées. 20.10 Deuil en 24 heures (2). Drama serie over de Fransen in de Tweede Wereldoorlog. 21.10 Les csrnets de l'aventure. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Fühlen, was Tiere denken. 'Fredy Knie wordt 65'. portret van de directeur van het Nationale Circus van Zwitserland. 17.20 lm Schatten der Eule, avontu- renserie. Afl.3: Razende reporter. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Musik Convoy. 19.00 Auf die sanfte Tour. Afl.: Hotel der Spitzenklasse. 19.58 Heute lm Ersten. 20.00 m Tagesschau. 20.15 Louisiana (5). serie in zes de len naar de romans 'Louisiana' en 'Fausse Rivière' van Maurice Denu- ziere. Tijdens het jaarlijks bezoek van de handelaar Morley wordt Virginia's dochter Julie vermoord. Virginia weet zeker dat Morley de dader is. 21.15 Kontraste. 22.00 Freitag's Abend, Medienkun- dt tür Anfanger, amusementspro gramma met Thomas Freitag, Helmut Brasch, Astrid Jacob, Bettina Kenter 22.30 Tagesthemen. 23.00 Das Nacht-Studio: Kalamitfi- »en (Kalamlta), Tsjechoslowaakse speelfilm uit 1980. Honza, een ge sjeesde student, gaat terug naar zijn geboortedorp. Daar laat hij zich oplei den tot machinist. Al gauw rolt hij van het ene avontuur In het andere en zijn eerste rit met de trein eindigt In een fiasco. 00.40 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Die Buschtrommel, serie over de mensen aan de Ivoorkust die we kelijks een Informatieve film over ac tuele zaken te zien krijgen, zodat zij inzicht krijgen In de landspolitlek. Afl. CD Ondertiteling via Tele- Tekst. D Zwart/wit-uitzending. ■D Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. ES Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3 Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Scène uit de Franse speelfilm „Les Fètes Galantes". Duitsland 2 om 20.15 uur. 1: Televisie voor iedereen. 16.35 Berufswahl heute. Informatief programma met Sylvia Zarnack, die voorlichting geeft over beroepskeuze 17.00 Heute. 17.15 Tele-llluatrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Ein Colt för alle Fills, Ameri kaanse serie. Afl.: Der Rockerchef. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Reportage am Montag: Die Hunde-Mafia. Reportage over de ille gale handel met proefdieren. 20.15 Die Festung Milt, die Uebe lebt (Les fètes galantes). Frans-Roe meense speelfilm uit 1965. In de acht tiende eeuw krijgt onderofficier Joli- -Coeur een speciale opdracht van prinses Hélène: Hij moet de zoon van graaf Frederic opzoeken, die de vre de tot stand kan brengen. 21.45 Heute-journal. 22.10 Literatur im Geeprèch. Literair programma waarin wordt gesproken over de boeken van Graham Greene. Uwe Johnson en Marguerite Duras. 22.40 Der besondere Film: Hito Hata, Ein Banner hitsen (Hito Hata: Raise the banner), Amerikaanse speelfilm uit 1980. De Jappanner Oda Is als jonge man naar de VS geko men, om geld te verdienen zodat hij in Japan een stuk land kan kopen. Maar omdat het hem allemaal niet mee zat is hij In Los Angeles geble ven. waar hij de ene na de andere vervelende ervaring opdoet. Hij vindt troost en begrip bij zijn vrienden. 00.10 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II. Tv-cursussen. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Akutelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Sport-Platz. 21.00 Actuele documentaire. 21.45 Landessplegel. 'Die zwelte Helmkehr des Kurt Jooss'. porlret van de beroemde choreograaf Kurt Jooss. 22.15 Horror Vecul, film van Rosa von Praunheim. Met: Lottl Huber. Friedrich Steinhauer. Folkert Milster e.a. Waarzegster Madame C. is leid ster van een door haar zelf opgezette sekte, die de naam 'Optimale Opti misme' draagt. Als twee vrienden. Frank en Hannes, haar bezoeken raakt Frank volledig in haar ban en sluit zich aan bij de sekte. Hannes probeert zijn vriend uit de sekte te bevrijden. 23.40 Laatste Journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Soul spectacular. 18.30 Mr. Ed. Afl.: Pine lake Lodge. 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy the robot. 19.30 The Greatest American Hero. 20.20 Vegas. Afl.: All kinds of love. 21.10 The Untouchables. Afl.: The silent partner. 22.05 VFL Australian rules football. 23.00-00.05 Sky Trax. Herhaling. BBC 1 17.35 Dungeons Dragons. 17.55 John Craven' Newsround. 18.05 Blue Peter, kinderprogramma. 18.35 Turnen. EK voor heren in Oslo. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 Wogen, amusementsprogram ma met Terry Wogan. 20.40 Fame, tv-serle. 21.30 'Allo 'allo, tv-serie. 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Panorama. 23.05 The Monday Film: Mountain men, Amerikaanse speelfilm uit 1977. Een eenzame reiziger trekt door de Yosemite Vallei en moet het In zijn eentje opnemen tegen hem vijandig- gezinde houthandelaren. 00.40 Weerbericht. BBC 2 20.30 Nieuwsoverzicht voor doven. 20.35 Fat man in the kitchen. 21.05 The living planet, e portrait of the earth. 22.00 Bodytine. 23.25 Newsnight, actualiteiten. 00 10 Weerbericht 00.15 Cricket ITV 17.45 Dramarama. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. Regionaal ma gazine. 19.30 City sounds. 20.00 The real world. 20.30 Coronation Street 21.00 World in action special. 22.00 Jenny's war. 23.00 Nieuwe. 23.30 Anglia reports. Actualiteiten rubriek. 00 00 The Street* of San Francisco. 01.00 Living and growing. 01.30 Snapshots. m Lucy Ball speelt voor robot in „The Lucy Show". Sky Chan nel om 19.00 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 Schooltv. 13.00 Nieuwe voor doven 14.00 Schooltv KRO 15.30 Holiday Eiland. Austrlalische tv-serie. 16.45 KRO't Tekenfilmfestival. NOS 17.30 6-Joumaal. KRO 17 46 Alias Smith and Jones, westernserie. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven. EO 15.30 Vrouw zijn, informatieve serie. 16.00 Het kleine Huis, Amerikaanse serie. 16.50 Het verheel van petrus. 14.00-18.30 Open Franse Tennis kampioenschappen Roalnd-Garros. Rechtstreekse reportage van de kwartfinales. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Simon (08.00), Julie (09.00), Gary (10.00), Diana (11.00) Julie en Gaz met Eurochart, de Europarade van Music Box (12.00) en Martin (13.00). 14.00 Herhalingen. DUITSLAND 1 10 00 Heute. 10.03 Die Feetung fallt, die Liebe lebt. 11.35 Freitag's abend. 12.10 Kontraste. 12.55 Per eoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Tele tekst 16.00 Tagesschau. 16.10 Frauengeschichten. 16.55 SpaB am Dienstag. 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.40 Tele tekst. 16.04 Computer-corner. 16.30 Das Geheimnis von St. Chorlu, Fran se leugdfilm. 17.00 Heute. 17.15 Te le-llluatrierte. SKY CHANNEL 16.45 Monstert of rock. BBC 1 07.50-10.20 Breakfaet time. 11.30- 11.50 Play School. 14.00 Journaal. 14.25 Weerbericht 14 57 Nieuwso verzicht voor doven. 14.30 Pigeon Street. 14.45 Vegetarian Kitchen. 15.10 The coming of age. 15.40- 16.15 Praise bel 16.55 The Caterpil- lar Trail. 17.10 Dastardly and Mut- ley. 17.15 Heathdiff Marmaduke. ITV 07.25 TV-AM. 10.30-12.50 Schooltv 13.00 Cockleshell Bay 13.10 Rain bow 13.30 Gardens for ell 14.00 Nieuwe. 14.20 Regionaal nieuws 14 30 The balance of nature 15.30 My Marriage. 16.00 Definition. 16.25 Regionaal nieuw*. 16.30 The young Doctors. 17.00 Cockleshell Bay. 17.15 Crystal Tipps and Alistair 17.20 The Wind in the Willows HILVERSUM 1 EO: 17.03 EO-Onder- weg-Zomers. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 Tijdsein. 18.30 Waar waren we ook alweer? 18.50 De Wol kenwagen. 19.02 Ronduit Radiokrant. 20.03 De muzikale fruitmand. 21.05 Als mensen veranderen. 22.02 Veraf en dichtbij. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. AVRO: 00.02 Easy liste ning. 02.02 AVRO's Service Station. 06.02 AVRO's z HILVERSUM 2 NCRV: 16.33 Woord in de middag. 16.45 NCRV's Combo Corner. 17.00 Hier en Nu. KRO: 17.30 Nws. 17.36 Echo-magazine. DE VRIJE GEDACHTE: 18.40 De Paus in Neder land. ach en wee...! 1855 BOND ZONDER NAAM. KRO: 19.00 Goal op maandag. 19.30 Pierement. 20.00 Nws. 20.03 KRO's operette-album. 21.30 Uit het KRO-archief. 22.30 Nws. 22.35 Uw koninkrijk kome. 22.45 Da Capo. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. AVRO: 19.02 De zwevende he mel. 20 02 Nationale L P. Top 50. 202 Candlelight. 23.02 Jazzpodium. HILVERSUM 4 NOS 18.00 Nws. VARA: 18.02 Van Middeleeuwen tot Klassicisme. 19.00 Het klavier 20.00 Muziek van Franse componisten. 21.25 Kamermuziek van Hotteterre. 22.00 Jazz-op-vier - Aad Bos. 23.00 Het zout in de pap. HILVERSUM 5 NCRV: 17.30 Bij de tijd. 18.00 Onder de kop. P.P.: 18.20 Een uitzending van de PSP. NCRV: 18.30 Rijdt u ook zo goed? 18.40 Er staat geschreven, les 8 en 9. NOS: 19 00 Nieuws voor buitenlanders. TE LEAC: 19.40 Leidinggeven, herh. les 10. RADIO RIJNMOND 16.30-18.30 Mid dagprogramma. Morgen HILVERSUM 1 AVRO: 7 02 AVRO'S zomerservice, vervolg. 9 03 Neder lands op AVRO - I. 10.03 Snotneus ahoyl. 10.13 Arbeidsvitaminen 11.03 Speciaal voor u. 11.30 De bedrieger bedrogen, hoorsp. EO: 12.04 Lunchti- me magazine. 13.06 Tijdsein. 14.03 Vrouw zijn. 15.03 voor elk wat wils. 15.58 EO-metterdaad hulpverlening. 16.03 een ontmoeting. HILVERSUM 2 7.00 Nws. KRO: 7 06 Het levende Woord. 7 15 Echo. 8.30 NWS. 8.33 Postbus 900. 8.45 Levens lief en levensleed. 9 30 Nws 9 33 M-V-magazme. 10 30 Nws. 10 33 Wat heet oud. 11.30 Nws 11,33 Met de KRO. met Anne. 1200 Kruispunt. 12.30 Nws KRO: 12-36 Echo 13 00 Nws. 13.10 Echo-politiek 13.30 Nws. 13.33 Glas In lood 14 30 Nws. 14.33 Sporen In het achterland 15.00 Be roepen in de Zeevaart. 15.30 Nws. 15.33 Zo de ouden zongen, piepen de longen. TROS: 16.00 TROS Nieuws Show. HILVERSUM 3 VARA: 7 03 Gesode- meurders. 9.03 Ooorloper 10 03 Twee meter de lucht in. 12.03 VARA's Getallenrijk. 14.03 Hollands Hand werk 16 03 De verrukkelijke vijftien. HILVERSUM 4 TROS: 7 02 Een goede morgen met Jhr. Mr. E. van Lennep (8 00 Nws.) 9.00 Continu klass 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Primeurs van de Matrijs en de concertagenda. 13 00 Nws. NOS: 13 02 Holland Festi val Journaal. TROS: 13.08 De klassie ke top tien. 13.30 Belcantorium. NCRV: 16.00 In de schaduw van de meesters 17.00 Populaire klassieken. HILVERSUM S NOS 9 03 NOS-Spor- tiet 9 25 Watersl. RVU: 930 Alle- mans Veren RADIO RIJNMOND 7 30-8.30 Och- tendprogr met Peler Schuiten. 1630-18.30 Middagprogr. met Erik Post.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9