Aan boord van de Sch. 106 blijft de zondagsrust in ere tvaartrally sacar: navigeren op groene zoden Klein links tegen een „gelegenheidsakkoord WSlTL KONINKLIJK HUIS MARKTEN 7 Beurs van Amsterdam DE GANG BINNENLAND Ccidóc Somant MAANDAG 3 JUNI 1985 PAGINA 3 ^Nieuwe gouden dukaten trijgen oude beeltenis )EN HAAG De gouden dukaten die de Neder- andse overheid voor het eind van dit jaar op de narkt zal brengen, zullen veel lijken op de dukaat lit 1586, toen de eerste Nederlandse munt van ,50 gram goud werd geslagen. Die dukaat was inds dat jaar het voornaamste goudstuk van de oenmalige Republiek, waarvan de aanmunting Is handelsmunt (de zogeheten negotiepenning) nder het koninkrijk is voortgezet tot 1960. Staats ecretaris Koning van financien zei dit zaterdag oor de VARA-radio. Dat de staat gouden duka- ;n gaat slaan, is al aangekondigd in de troonrede, olgens Koning is niet waterdicht te garanderen at voor de dukaten niet geen omstreden goud uit iuid-Afrika zal worden gebruikt, maar „wij zul- en ons best doen om het goud niet uit Zuid-Afri- ta te laten komen", aldus de bewindsman. Hij aaifccht Canadees goud een goed alternatief. Jat hef1 Fokker verkoopt vier F-SO's AMSTERDAM Fokker heeft op de internationale luchtvaartshow in Parijs vier F-50-toestellen ver kocht aan de Noorse regio nale luchtvaartmaatschap pij Busy Bee. Met de order is een bedrag gemoeid van 120 miljoen gulden (inclu sief reservedelen). Busy Bee voert vluchten uit voor het Noorse ministerie van defensie en voor de belangrijkste Noorse lucht vaartmaatschappijen. Fok ker heeft nu in totaal 25 bestellingen voor het nieu we F-50-type van Fokker. Urker vissers bergen vaten met landbouwgif DEN HELDER Twee Urker vissersboten hebben afgelopen zaterdag drie vaten opge vist met het zeer giftige landbouwtoxine Di- noseb. De vaten zijn in Den Helder en Har- lingen aan wal gebracht. Volgens een woord voerder van Rijkswaterstaat zijn de vaten af komstig van de Deense veerboot die in janu ari vorig jaar in zware storm tachtig vaten met het spul verloor. De Deensen en Neder landse marine hebben lange tijd met verfijn de apparatuur en onbemande zeebootjes naar de verloren vaten gezocht. Er liggen nu nog vijf vaten op de bodem van de Noordzee. Die vaten verkeren waarschijnlijk in een goede conditie, zodat voor een milieuramp niet be hoeft te worden gevreesd, aldus de woord voerder. Auto ramt benzine station: één dode ROTTERDAM De twintigjarige T. Yilmaz uit Rotterdam is zaterdagmid- dag door een verkeerson geval op rijksweg 13 (Den Haag-Rotterdam) om het leven gekomen. De vrouw, die de wagen bestuurde, sloeg af bij een benzinesta tion. Door nog onbekende oorzaak reed de auto het winkeltje van het station binnen. Van de drie overi ge inzittenden ligt er vol gens de politie één in het ziekenhuis. De winkel van het benzinestation werd zwaar beschadigd. Studentenactie ergert publiek TILBURG Een studentenactie in Tilburg heeft zaterdag tot veront waardigde reacties bij het winke lend publiek geleid. De studenten hadden een metershoog spandoek aan een kerk gehangen met daarop de tekst „Deetman, God is ook boos". Volgens de studenten zijn de studiefinancieringsplannen van de minister „een produkt van onchris telijke politiek". Vooral oudere om standers ergerden zich aan het ac tiemiddel en spraken van godslas tering. „Actievoeren is goed, maar niet bij Gods huis". Het spandoek heeft 20 minuten aan de kerktoren gehangen. Het werd door de politie verwijderd. (Van onze verslaggever Paul Koopman aan boord van de Scheveningen 106) ABERDEEN Met een hele sliert meeuwen ach ter zich aan komt hij langsvaren, de aanstaan de winnaar van de ha ringrace 1985: de Kat- wijkse trawler „Arie Ou wehand". En opeens heeft de Noordzee ter hoogte van het Schotse Aberdeen iets feestelijks. Rond de Arie Ouwehand schildert de laagstaande zon kristal en goud in het water. Het geluid van krijsende vogels overstemt de plotseling kakafonie op de radio band. „Wat heeft hij aan boord? Zestig kantjes, honderd?" kraakt de mobilofoon op hoge toon. Schipper Harte- veld van de trawler waar wij zijn ingescheept, zou het ook niet weten. Hij zegt met de gemoedsrust van een man, die al ruim veertig jaar zijn brood op zee verdient: „Die race is al weer achter de rug. Nu wij nog". Aan boord van de Scheve ningen 106 is het echte werk nog niet begonnen. Scheve- ningse vissers, zo is dat nu eenmaal, respecteren de zon dagsrust. Zondagochtend rond 11 uur al op de visgron den aangekomen, blijven de netten aan boord. Ook al zou een hele scholengemeen schap aan smakelijk zeeban ket voorbijtrekken, dan nog wordt geen actie onderno men. „We scharrelen wel wat op zondag", bekent de schip per. „Er moeten netten wor den klaargemaakt, machines warm gedraaid, ruimen schoongemaakt. Maar vissen, dan doen we nog niet". En toch is het voor de be manning van de Schevenin gen 106 een beetje zuur. In de ruimen liggen de stille getui gen van al het werk dat nog verzet moet worden: ruim 50.000 kartonnen dozen. Die moeten als het even kan alle maal vol met haring. „Die Katwijkers zijn morgenavond al weer thuis, maar wij heb ben nog drie weken voor de boeg", mijmert één van de matrozen, de al achter de einder verdwijnende Ouwe hand nog nastarend. Tempoe doeloe Vooralsnog is het leven aan boord van de Scheveningen 106 tempoe doeloe. Twee da gen zon en weinig wind maakt het leven op zee zo waar aangenaam. Na het ver orberen van een polsdikke varkenshaas kunnen sommi ge matrozen 's middags uit rusten aan dek, met een fles zonnebrandolie bij de hand. Je zou bijna denken dat de hedendaagse vissers een reu zeleventje hebben, maar daarin vergissen we ons toch. „Zodra dat net naar buiten gaat", vertelt een matroos, „dan is het aanpoten tot je er dood bij neervalt". Vier uur werken, een uur rust, zo ga je maar door. Tot die hele boot barstensvol vis zit". De romantiek is er groten deels vanaf, zo wordt de ver slaggever meermalen te ver staan gegeven. De schipper bijvoorbeeld, kan tegenwoor dig met moderne apparatuur één enkele vis tot op zeker honderd meter diepte in het vizier krijgen. Harteveld: „Dan was het vroeger wel anders. Toen letten we op het gedrag van de meeuwen en de kleur van het water. Je had allemaal je speciale stek jes. Nu weet je precies wat er rondzwemt. Wat je boven haalt is niet eens een verras sing meer". Met kleine laddertjes gaat het even later naar omlaag, de ingewanden van het schip binnen. Dat hadden de apos telen moeten zien, die de Heer aanriepen om een goe de vangst, bedenk ik tijdens een rondgang langs de rui men, zo groot als een sportlo- kaal, waar het permanent 23 graden vriest. „Het is hier allemaal lopende band-werk", vertelt matroos Leo, gebarend naar de sor teer- en transportbanden die door het hele ruim lopen. In bakken van 25 kg worden de harinkjes in de vriescellen opgestapeld. „Je moet je voorstellen dat het flink stormt. Dan kun je met zo'n doos in je handen niet zo ge makkelijk op je benen blij ven staan". Appeltje Heboen c Heboen daarom de meeste matrozen het postuur van een Sumo-worstelaar? Heeft Joop, de eveneens volslanke kok, er iets mee van doen? „Alles hier aan boord is voor iedereen", schaterlacht hij, links en rechts in de kombuis deuren opengooiend. „Wil je een paar honderd appeltjes eten? Ga je gang! Een hectoli- tertje koffie? Prima! Het is allemaal van jou! Haha!" Wie hard werkt, zal goed eten. En niet alleen aan de inwendige mens wordt ge dacht. Gezelligheid en kame raadschappelijkheid is er ook aan boord. Vooral bij het uit- stomen en naar verluidt ook bij het thuiskomen heerst er een sfeer van „ouwe jongens krentebrood". Er wordt een borreltje ge schonken, een shagje ge rookt, er wordt een verhaal over moeder de vrouw thuis verteld en als het net binnen gehaald wordt, dan staat ie dereen te zouten, en in te pakken. Want in de visserij moet je niet op je strepen staan. Matroos Jacob: „Je bent hier helemaal op elkaar aangewe zen. Je staat er samen voor, om de vis aan de wal te bren gen. Een baas-knecht ver houding, dat heb je hier niet zo". Knipoog: „En hoe beter de vangst, hoe hoger de ver diensten. Dat houdt de aar digheid er natuurlijk wel in". ?nte 'steöEN HELDER Vlieg- - pinnend Nederland heeft {aterdag het hart weer JuJpnnen ophalen. In de eit tsacar Luchtvaartrally borttonden 124 vliegers van Jleqport-, militaire-, politie-, <V %ken- en andere toestel- ÏJjMen flink „aan de bak". ^)e opdracht van deze twee- aarlijkse rally lijkt eenvoudig: ia de start vanaf marinevlieg- ;amp De Kooy bij Den Helder ;n rondje boven Nederland aken om uiteindelijk op rliegbasis Soesterberg te lan- len. De vluchtroute die de slechts anderhalf uur z|oor de start ontvangen, houdt de b echter niet veel meer in dan enkele herkenningspunten van het landschap en een paar cijfertjes. Van de vliegers wordt verwacht dat ze een staaltje precisievliegen leve ren. Tijdens de vlucht komt het aan op goed letten op kerktorens, plassen, autowe gen kruispunten van wegen en watertjes en andere herken ningspunten die in het Hol landse groen verborgen zitten. Elk uitgezet punt moet boven dien bereikt worden op een tijdstip, dat op de seconde nauwkeurig, bepaald is. Elke seconde vroeger of later bete kent strafpunten. burg, sturen hun Piper Co- manche PH-EDH om precies 12.48 uur het hemelse blauw in. In feite was hun race al be gonnen met de ontvangst van de envelop met startgegevens. Met behulp van meetlat, pas ser en andere attributen heeft Van de Water de ideale koers uitgezet. Van de Water houdt zijn kaart op z'n knieën en laat zijn pi loot weten hoe scherp de draai richting Friesland moet zijn. Dan komen de luchtfoto's uit de wedstrijd-enveloppe. Het gaat de wedstrijdleiding om de exacte plaats van de gebouwen en weilanden die erop staan, voorwaar geen gemakkelijke opgave, want uit de lucht ziet bijna alles er eender uit. neden in het groen verdacht veel op wat de foto laat zien. „Sloten!", roept Grandia uit. Van de Water: „Zie je die bocht in dat watertje? Daar moeten we precies overheen". De commando's volgen elkaar snel op. „Bij Heerenveen rechtsaf, met een scherpe bocht over de spoorlijn". Hier zit een extra moeilijkheid, want wie de bocht te scherp neemt, mist het zicht op op de loodsen met de molen: Noord- wolde. „Een vliegrally", zegt Van de Water, „is een soort drie-di mensionale autorally. Of zo je wilt huisje-boompje-beestje- vliegen boven Nederland". Van de Veluwe is niet veel meer te onderscheiden dan wat lichtgroen en donkergroen en dat kost tijd. Veel deelne mers arriveren daardoor wat laat bij Soesterberg en dat kost strafpunten. Die kunnen ze goedmaken tijdens de landing op de vliegkampbasis. Op de baan zijn vakken van tien me ter uitgezet een landing in vak 1 wordt het hoogst ge waardeerd. Grandia mikt op dit vak, raakt door een plotse linge zijwind flink uit balans en schuurt met de rechter vleugel bijna over het asfalt. Doordat hij wat extra gas heeft moeten geven, komt hij ver De zijwind maakt het uitvoeren van een precisie- landing extra moeilijk. Het lukt maar weinigen om in een van tevoren aangegeven vak te landen. voorbij de laatste streep op de baan terecht, wat een groot aantal strafpunten zal kosten. Helicopters moeten een soort noodlanding uitvoeren door van een hoogte van ruim 300 meter in één bocht naar bene den te duiken. „Niet zomaar een geintje", zegt de Amster damse tandarts Richard Mie- dema, inspirator en organisa tor van de Isacar. „Een helipi loot moet dit onder de knie hebben om zijn machine en de inzittende ongeschonden uit noodsituaties te redden". Waarmee Miedema de werke lijke reden achter de Isacar- rally onderstreept: het in stand houden van goed vliegerschap. 1 PvdA wil «Sociale premies Trover machines 1 v« ^ar^OEN HAAG De PvdA wil een volgende kabinetsperio- P^°!lje ook sociale premies gaan over machines. In de zal dit betekenen dat uHijjedrijven met veel machines In relatief weinig mensen in dienst meer sociale premies <hoeten gaan betalen, de ar- ^eidsintensieve bedrijven min- Ier. Op die manier wil de fvdA het voor de werkgevers intrekkelijker maken meer ensen in dienst te nemen, u worden dè premies gehe- en per werknemer. Het 'weede-Kamerlid Thijs Wölt- ns maakte dit zaterdag voor VARA-radio bekend. Dit hS^oornemen maakt deel uit van t PvdA-conceptverkiezings- Irogram. (Van onze parlementaire re dactie) AMSTERDAM De klei ne linkse partijen CPN, PPR en PSP voelen er weinig voor om samen in een gelegenheidsakkoord de verkiezingen van mei volgend jaar in te gaan. Dat bleek zaterdag op een bij eenkomst in Amsterdam waar aan 650 partijleden van de drie partijen deelnamen. Over de mate waarin de samenwerking dan wél gestalte zou kunnen krijgen liepen de meningen sterk uiteen. Het PSP-kamerlid A. van Es benadrukte dat partijpolitieke idealen die tot „zoutpilaren" zijn verworden, ter discussie moeten kunnen worden ge steld. „Maar die idealen kun nen voor de verkiezingen niet abrupt worden ingeruild voor het verlangen naar politieke macht". CPN-bestuurslid T. van Hoek stelde dat een maximale in vloed op de regeringspolitiek dringend geboden is. Aan een kleinlinkse samenwerking moet volgens Van Hoek een blokkade van een rechts kabi net ten grondslag liggen. PPR-voorzitter W. de Boer zei dat de ervaringen van klein linkse samenwerking in de af gelopen tien jaar op gemeente raadsniveau borg staan voor een samengaan op landelijk niveau. De meningen over de mate van samenwerking liepen uit een van een „LAT-relatie" tot een „huwelijk". De komende weken zal in de partijen hier over verder worden gediscus sieerd. fRIEMELS 7MI]N VHOUW 2ST I srêet>s i/AKec cnrr 126 EEN/WOKMT WIL. iK2aJeftwiercp/w 'arw- Her8es/wrMer ACMDICAW, MfiAp. HET lS £L£/*jWSHSAfi/ OF: Koninklijke agenda 4 juni Prins Claus woont in het RAI-congrescentrum in Amsterdam de opening bij van het tiende Public Rela tions Wereldcongres. Robin Hood-acteur Richard Greene overleden LONDEN De acteur Ri chard Greene, die in de jaren '30 een filmheld was in Holly wood en later hoofdrolspeler in een TV-serie over Robin Hood, is dit weekeinde op 66-jarige leeftijd overleden. Greene heeft meer dan 40 films gemaakt. Nadat hij een fortuin had verdiend aan de wereldrechten voor 143 afle veringen van de serie Robin Hood, die in de jaren '50 en '60 werden opgenomen, vestigde Greene zich om fiscale rede nen in Ierland, waar hij op het platteland een pension dreef. Tien jaar geleden verkocht hij zijn bezit in Ierland en keerde hij naar Groot-Brittannië te rug, waar hij op het toneel en voor de televisie enkele rollen vervulde. VEEMARKT LEIDEN (3-6) - Prijzen: extra kwaliteit dlkbillen 9,25-13,50. stieren (resp. 1e en 2e kw.) 8,65-9,10 7,75-8,65. vaarzen (resp. 1e en 2e kw.) 8,00-9,10 6,90-8,00 koeien (resp. 1e. 2e en 3e kw.) 7,85-9.00 7,05-7,85 6.65-7,05. worstkoeien 5.80-7,00 (voorgaande prijzen per kg geslacht gewicht en ontvet), schapen 190-275, per kg 6,00-8,00. lammeren (rammen) 300-375, per kg 11,50-13,00. lammeren (ooien) 230-260, per kg 10.50-12.00. Aan voer: slachtvee 809. stieren 180. slachtschapen en lammeren 261. to taal 1250. Stemming (resp. handel en prijzen): slachtvee lui - gelijk, stieren lui - lager, schapen en lammeren vlot - gelijk. AEGON Ahold Akzo A.B.N. Amro-Bank DordtscheP. DordtschePr Elsevler-NDU FrleschGr.H. Heineken HeinekenH. Hol Bet Gr. Hoogovens KLM beur*3t-5 beursM 190.00 191,50e 224,50 224,50 107,10 107,50 444.00 446,00e 245,30 245,50 60,80 81,20 179,50 179,00 176.00 175.50 118,00 118,00 56.60 56,70 184.50 185.50 148,60 148.20 133.30 133,00 134.00 60,40d 60,30 56.90 61,10 NediloydGr. Oce-v.d.Gr. Ommeren Van Pakhoed Hold. Rodamco Rorento 197,30 197.30 66,40 66,60 186,50 187.00 163.00d 163.50 326,00 326,50 29,00 29,00 62.00 62,50 56.30e 56.40 74.50 74,30 139.40 68.70 68.40 345!00 34*5.00 203.50 204,00 31,70 108,00 108,00 RSV-SYNDROOM 1 De VVD lukt het maar niet bevrijd te worden van het RSV-syndroom. Ofschoon de affaire rond VVD-minister Van Aardenne reeds geruime tijd geleden in het parlement is bijgelegd, blijven de scheu ren in het VVD-blazoen dui delijk zichtbaar. Krampach tig wordt getracht Van Aar denne als vice-premier en als partijman weer vast in het zadel te krijgen. Vooral met die oogmerken mocht Gijs van Aardenne op de VVD- jaarvergadering, die onlangs in Breda plaatsvond, een voorgebakken propagandas- peech achter de katheder uit spreken. Dat het RSV-syn droom nog steeds aanwezig is bleek overigens ook uit het feit dat VVD-partijvoorzitter Kamminga „RSV" alleen durfde aan te duiden als „een drieletterige afkorting". Het motto bij de VVD is: zo snel mogelijk vergeten die kwes tie. Maar...helaas is er één pro bleem waar de liberalen nog mee kampen. Dat is het para doxale imago van de partij naar buiten toe: enerzijds Van Aardenne als gebrand merkte in de RSV-affaire en anderzijds de prominente parlementariër Theo Joekes, die als ondervoorzitter van de enquêtecommissie mede het brandijzer op zijn partij genoot heeft geplaatst Met de verkiezingscampagne in het vooruitzicht was het al duidelijk dat een van beiden het veld zou moeten ruimen. Lange tijd zag het ernaar uit dat uiteindelijk Van Aarden ne als „beschadigde" VVD'er na deze regeerperiode zacht- kens via de zijdeur zou wor den afgevoerd. De VVD zou het immers, dachten velen, tegenover de buitenwereld niet kunnen maken Joekes te lozen, de man die door zijn integere opstelling in de RSV-kwestie eind vorig jaar een derde plaats behaalde bij de (door parlementaire jour nalisten gehouden) verkie zing van de „politicus van het jaar". RSV-SYNDROOM 2 Leek de VVD-top lange tijd op de lijn Van Aardenne gaat, Joekes blijft" te hebben gezeten, thans is duidelijk zichtbaar hoe de vlag er wer kelijk bijhangt. De VVD-af- deling Den Haag, waartoe Joekes behoort, weigert het doorgewinterde kamerlid op een verkiesbare plaats te zet ten. Vier jaar geleden ge beurde dat weliswaar ook al, maar toen greep het partijbe stuur in. Joekes kreeg een hogere plaats op de kandida tenlijst en kwam op die ma nier toch weer in de Kamer terecht. Nu heeft partijvoor zitter Kamminga echter laten weten dat het bestuur een dergelijke ingreep niet op nieuw zal verrichten. Het formele argument daar bij luidt dat de liberale nestor van de Tweede Kamer plaats moet maken voor de jonge garde. Onzin natuurlijk, want vier jaar geleden had men de destijds 57-jarige Joekes ook al gemakkelijk om die reden kunnen laten vallen. Daar komt nog bij dat de VVD- fractie in vergelijking met de andere grote Tweede-Kamer fracties eerder een overdosis dan een tekort aan jonge honden" in huis heeft. De kans dat Theo Joekes na de verkiezingen in de Kamer zal terugkeren is nihil gewor den, nu gebleken is dat ook andere VVD-afdelingen (Gelderland bijvoorbeeld) geen moeite meer voor hem willen doen. Het oordeel „be schamend" dat de CDA'er Kees van Dijk (de illustere voorzitter van de RSV-com missie) over deze gang van zaken heeft uitgesproken, zal Joekes weinig baten. Zijn lot lijkt nu al bezegeld: volgend jaar komt er, tenzij er een wonder gebeurt, een eind aan zijn kamerlidmaatschap dat dan maar liefst 23 jaar heeft geduurd. WOORDENBOEK 1 Op 11 oktober vorig jaar nam de Tweede Kamer een heel bijzondere motie aan, die was ingediend door CPN-verte genwoordigster Evelien Es- huis. In de motie kreeg de re gering het verzoek, zich voortaan zowel mondeling als schriftelijk te bedienen van „eenvoudig en helder Nederlands". Premier Lub bers beantwoordde het ver zoek met een belofte in de trant van „we zullen ons best doen". Sindsdien is er aan het Binnenhof niets meer over deze motie vernomen. En waf erger is: het taalge bruik van bewindslieden en ook van kamerleden is er niet merkbaar helderder op geworden. Welnu, als Mohammed niet naar de berg komt, zal de berg wel naar Mohammed toe móeten. Met andere woorden: er zou een verkla rend politiek woordenboek moeten verschijnen, met be hulp waarvan iedere Neder lander het politieke en amb telijke jargon zou kunnen doorgronden. We hoeven daar trouwens al niet meer op te wachten, want zo'n boek is vorige week van de persen gerold. Een kleine pa- Redactie: Frans Weerts Bijdrage: Dick van Riet schoten per back, die z'n redelijk hoge prijs (f 16,50) beslist waard is. Het werkje heet „Politiek Woordenboek" en is geschre ven door Marco Bunge, ie mand die het klappen van de politieke zweep kent omdat hij enkele jaren aan het Bin nenhof als assistent van ver schillende kamerleden heeft gewerkt. Het woordenboek bevat ver klaringen van ongeveer 1000 politieke en ambtelijke be grippen, uitdrukkingen en afkortingen. In een aantal gevallen zijn de verklaringen verlevendigd met citaten uit de politieke praktijk. De die- tionnaire biedt de lezers niet alleen serieuze informatie, maar brengt bij het doorne men ook vaak een glimlach teweeg vanwege de krank zinnige uitdrukkingen die de auteur erbij heeft gesleept en de ironische stijl die hij nu en dan hanteert. Hier volgen enkele voorbeelden. WOORDENBOEK 2 Lubberiaans: Kwalificatie van taalgebruik dat zweemt naar dat van premier Lub bers, hetwelk wordt geken merkt door briljante politieke instincten, grote vindingrijk heid, diplomatie, oorverdo vende CDA-onduidelijkheid en een ongeëvenaarde zwal kende kwaliteit Eigenschap pen die bijna elke politicus Lubbers in hoge mate be nijdt. Parafytus: Verschijnsel dat vooral in kringen van ambte naren voorkomt en dat ge kenmerkt wordt doordat eerst na parafering door een schier eindeloze reeks ambte naren een stuk ter definitie ve goedkeuring aan een top ambtenaar of bewindsper soon kan worden voorgelegd. Zo is het op het ministerie van binnenlandse zaken goed gebruik dat de lagere ambte naren met een blauwe of zwarte pen paraferen, de di recteur-generaal met een groene en de secretaris-gene raal met een rode. In het woordenboek komen we ook bekenden tegen als Tante Truus („gehuwd met Jantje van Leiden; zie al daar"), Jan Splinter en Jan Modaal. We troffen echter één begrip aan, dat inmiddels achterhaald is: Stef en ik. Be- 1 M ■OP Nico Schol ten placht te spre ken over de inmiddels uit eengevallen „groep Scholten- Dijkman DE KAMER DEZE WEEK De Tweede Kamer vergadert deze week geen drie maar vier dagen achtereen, van vandaag tot en met donder dag, teneinde een fors gevul de agenda af te werken. De meeste tijd wordt in beslag genomen door een debat over de toekomstige onafhanke lijkheid van ons Antillen- eiland Aruba. Bij dit debat zijn ook Antilliaanse parle mentariërs aanwezig. Voorts buigt de Kamer zich over de vraag of Rijnmond al dan niet aTs gewest moet worden opgeheven Aan de orde komt ook het (waar schijnlijk kansloze) initiatief van het PSP-kamerlid Wil- lems, om de vervangende diensttijd voor gewetensbe zwaarde dienstplichtigen te beperken tot 14 maanden.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 3