A star is born van muur tot muur aan de Denneweg HET VERSCHILTUSSEN DE KRANT EN EEN HUIS-AAN-HUIS FOLDER? DE KRANT WORDTGELEZEN. Vrolijke liederen van Bredero Ned. Dans Theater op tournee in Rusland Afscheid van revue André van Duin V/ Polen wint in Albanië kunstagené bioscopen KUNST EöüUeSoivtfvnt VRIJDAG 31 MEI 1985 PAGtt Herman Brood niet in MTV SCHEVENINGEN Het concert dat Herman Brood vanavond om 12 uur zou geven in de Scheveningse discotheek MTV gaat niet door. Zijn plaats wordt ingenomen door GEO, een groep on der leiding van de Haag se zanger Geo Dijkhuis. Eind maart nog liet de zevenmans formatie op het Downtown Festival horen indrukwekkend spel af te leveren met hun met jazz doorspekte muziek. Onderscheiding voor Hans Croiset AMSTERDAM Acteur Hans Croiset is onderscheiden met de Gouden Speld van de Stad Amsterdam wegens zijn verdiensten voor het Amsterdamse to neelleven. Burgemeester Van Thijn reikte hem de gemeentelijke onder scheiding uit op een feestelijke bijeen komst in de Stadsschouwburg. Aan het eind van dit seizoen zal Hans Croiset aftreden als directeur van het Pu- bliekstheater, dat hij in 1973 heeft op gericht. Twaalf jaar heeft hij als direc teur, regisseur en acteur bij dit gezel schap gewerkt. Na zijn vertrek als di recteur zal Croiset in de komende jaren nog wel als regisseur en acteur bij het Publiekstheater werkzaam blijven. DEN HAAG Het Nederlands Dans Theater uit Den Haag maakt van 25 juni tot en met 16 juli, voor het eerst in zijn be staan, een tournee naar Rusland. Er worden in Moskou, Riga en Leningrad in het geheel zestien voorstellingen gegeven met acht balletten, waarvan zes van artistiek leider Jiri Kylian. Van hem worden uitgevoerd: Psalmensymfonie op muziek van Strawinsky, Sinfoniette (Janacek), Svadebka (Strawinsky), Stamping Ground (Chavez) Soldatenmis (Martinu) en L'enfant et les Sortileges (Ravel), alsmede Jardi Tancat van NDT-dan- ser-choreograaf Nacho Duato en Ghost Dances van Christopher Bruce. R. De Leeuw nieuwe directeur Van Goghmuseum DEN HAAG De nieuwe di recteur van het Vincent van Gogh-museum in Amsterdam wordt de heer R. de Leeuw, momenteel nog hoofdconser vator van de Rijksdienst Beel dende Kunst. De Leeuw volgt per 1 januari 1986 de heer Van Blommestein op, die tijdelijk de zaken regelde bij het Van Goghmuseum, waaraan jaar lijks bijna een half miljoen mensen een bezoek brengen. De Leeuw heeft een grote er varing met het organiseren van tentoonstellingen. Hij is gespecialeerd in de land schapskunst in de 19e eeuw;. Brinkman wil Batenburg voor advies muziektheater DEN HAAG Minister Brinkman van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) heeft dr. A. Batenburg, oud-voorzitter van de raad van bestuur van de Algemene Bank Nederland (ABN), gevraagd voorzitter te zijn van de com missie die advies zal geven over de wensen van de Nederlandse Opera Stichting en het Natio nale Ballet ten aanzien van het muziektheater in Amsterdam. Volgens het ministerie van WVC heeft Batenburg het verzoek in beraad genomen. Brinkman voert ook overleg met J. van Vlijmen over zijn mogelijke benoeming tot intendant van de opera. Hij heeft Vlijmen ver zocht voor 1 juli te beslissen. Zoals bekend heeft Van Vlijmen aan de aanvaarding van zijn functie de voorwaarde gesteld dat meer geld beschikbaar komt voor het muziektheater. Judy Garland: come-back in 1954 in „A star is born". Eindelijk is dan de her stelde versie van George Cukors „A star is born" ook in Den Haag te zien. De film (nu 181 minuten) die door Warner Brothers werd uitgebracht, flopte bij z'n hernieuwde pre miere vorig jaar en werd overgedaan aan Pieter Goedings' The Movies. Vandaar dat deze klassie ker in het alternatieve circuit, hier het Haags filmhuis terecht kwam. In z'n volle glorie, op ci- nemascoop, van muur tot muur aan de Denneweg. „A star is bom" dateert uit 1954. Een musical waarmee Judy Garland haar rentree op het witte doek maakte. Toege- juichd, al was er daarvóór een half uur uit de film verdwe nen. Vijfentwintig jaar na die m. James Mason in een „gerestaureerde" scène uit „A star is born": angstig op Oscar-avond. première kreeg de Amerikaan Roland Haver het idee op zoek te gaan naar het verlo ren half uur. Niet zo makke lijk, want de archiefdozen bleken leeg. Haver speurde verder door duizenden film- blikken en vond hier een paar minuten, daar een reeks verknipte, zelfs versnipperde scènes, en kon aan de hand van de complete geluidsband gaan reconstrueren. Voor de ontbrekende scènes werd eerst een stuk blanke film in gezet, daarna werden daarin \veer de gevonden scènes ge monteerd, uiteindelijk wer den de laatste ontbrekende minuten via foto-overgangen (stille foto's en een bewegende camera) vol gemaakt. George Cukor (die zelf nooit akkoord was geweest met de bekor ting) zou de officiële „herstel de" premiere bijwonen, maar de avond voordien sterft hij. Judy Garland en James Ma son krijgen Oscar-nominaties voor hun rollen. James Mason (vorig jaar overleden) bekent in zijn autobiografie „Before I forget" dat hij te bang is om bij de uitreiking te zijn. „Het publiek zit te wachten op de dodelijk teleurgestelde gezich ten van de acteurs die geen Oscar krijgen, maar er wel op hoopten. Een paar acteurs we ten hun gezicht in de glim- lach-plooi te houden, maar die nemen het als een oefe ning in acteren. Dyan Cannon vertelde dat haar ex-echtge- noot Cary Grant op de Oscar- avond op z'n hotelbed op en weer sprong, scheldend op de concurrenten die eventueel de Oscar voor z'n neus zouden wegpikken. Dat is de ware spirit" aldus de droog-humo- ristische Mason. En hij vertelt dat Judy Garland in het zie kenhuis lag op die Oscar- avond, voor de geboorte van haar kind. Ze is zó zeker dat ze de Oscar krijgt, dat ze voor het raam van haar ziekenka mer een schavotje heeft laten bouwen, zodat fotografen haar prima in beeld kunnen krijgen als ze in haar bed ligt te juichen. Noch Garland, noch Mason kregen Oscars. Die gingen dat jaar naar Marlon Brando en Grace Kelly. Maar „A star is born" (met nummers als „Bom in a trunk" en „The man that got away" werd wel een klassieker. BERT JANSMA André van Duin is gisteren in het Circustheater Schevenin- gen begonnen aan de laatste voorstellingen van zijn revue ,,'n Reis rond de wereld in 180 minuten". Zang, dans en sket ches, in drie uur aaneenge- praat door een vlot babbelende Van Duin, die dit keer wat ex tra aandacht gaf aan het feit dat de enige revue van Neder land zijn laatste opvoeringen beleeft. Het geld is op, de ba ten wegen niet meer op tegen de kosten, en een bezoek aan een dergelijke grootschalige productie wordt voor de ge middelde Nederlander steeds moeilijker op te brengen. En als de overheid niet bereid is bij te springen, moet de boel" helaas worden opgeheven, al dus Van Duin, die gisteren tussen neus en lippen door toch nog aankondigde dat hij het vuurtje van de revue zal proberen brandende te hou den. Voor de liefhebbers van An dré van Duin, die bij elk be zoek de tranen uit de ogen wissen en gepakt worden door de uitbundige sfeer en aankle ding van zijn revue, een schra le troost, want eer een nieuwe show op de planken staat gaat er toch al gauw een jaar of twee overheen. Zij konden in het Circustheater toch nog even hun hart ophalen aan de man die over zichzelf zingt half dwaas en half normaal te zijn. Wiens humor, hoe voor spelbaar soms ook, zoniet een schaterlach dan toch steeds een glimlach op de lippen to vert. Wiens liedjes vederlicht zijn en toch een tipje van de sluier oplichten en wiens shows wel degelijk een feest voor het oog zijn. Van Duin is voor een grote groep liefheb bers, maar ook zij die niet daarbij horen moeten erken nen dat hij met zijn aanpak tot de top van Nederland behoort. KOOS VAN WEES METROPOLE er van het Haagse Metropole theater binnenkomt, krijgt de indruk in het magazijn van een groot meubelbedrijf te staan. Langs de kanten en in de nissen de vele nieuwe bios coopstoelen die straks in de bovenzaal van het theater aan gebracht gaan worden. Wie z'n neus om het hoekje in het kantoor van de bedrijfsleiding zou steken (niet doen, mag niet), zou de tekeningen zien voor de verbouwing van het theater. Niets definitief, want het moet allemaal nog de ge meente en de schoonheidscom missie passeren, maar een ding is zeker: als het doorgaat krijgt het theater een stevige face lift en wordt bovendien het Carnegieplein - waar Metropo- le staat - een aantrekkelijker stukje Den Haag. Het theater- front -nu somber roodbruin - zou wit, althans licht gepleis terd worden en er zijn plan nen om de te vernieuwen be- nedenfoyer van het theater ook naar buiten te laten opere ren: met een bioscoopterrasje voor de deur. Een vondst. Want als er geen rijen mensen meer voor de biscoop staan (en wanneer staan die er tegen woordig nog) is het maar een dooie boel daar aan het Carne gieplein. PLACIDO Het gaat de firma Cannon - ei genaar van Metropole - niet slecht volgens cijfers die Va riety publiceerde. De kwar taalcijfers wezen eind maart een netto winst van meer dan twee miljoen dollar aan. Een sprong van meer dan negen tien procent ten opzichte van een jaar daarvoor. Je blijft toch benieuwd naar het zaken doen van de hereh Golan en Globus. Hun films in ons land doen het nu niet zo denderend en wat de Nederlandse markt betreft is het voor hun hopen op het succes van de aanstaan de Dolly Dot-film. In Enge land zijn ze Classic Cinema's van Cannon voor het eerst sinds jaren uit het rood. Dat wel. al is er nog niet precies bekend waar dat aan ligt. Aan Cannons bedrijfsvoering of aan een aantal films dat het er goed deed. In elk geval is er weer een filmplan op de Can- non-lijst bijgekomen. Franco Zeffirelli („Romeo and Juliet") gaat Verdi's opera „Otello" voor ze verfilmen. Opnamen vinden in de Scala van Milaan plaats. Hoofdrol komt in han den - of moet ik zeggen de stembanden - van Placido Do mingo. voor het team dat (in Tsje- cho-Slowakije) „Amadeus" maakte. Niet zomaar natuur lijk, want Ceskoslovensky Filmexport en Filmstudio Bar- randov prijzen er hun uitmun tende produktie- en post-pro- duktie-faciliteiten in aan. Voor harde valuta natuurlijk. Nor maal. Een ding is minder nor maal. De advertentie stelt: „Wij hadden het genoegen twee Oscar-winnaars van de filmcrew te leveren". Een blik naar het rijtje boven die tekst levert de namen op van de Tsjechen Theodor Pistek (bes te kostuumontwerp), Karei Cerny (beste art direction) en van Milos Forman (beste regis- Placido Domingo: film-Othello MILOS De Tsjecho-Slowaken kochten tijdens het festival van Cannes een hele advertentiepagina in het (dure) Amerikaanse show blad Variety. Met felicitaties Milos Forman: geen Tsjech? seur). Drie Tsjechen dus. De Tsjechen claimen er zelf maar twee. Hoe zit dat? Wordt Milos Forman door de Tsjechen dus niet meer als Tsjech gezien? Raar. Mij lijkt het een landge noot om mee te pronken. TIRANA Polen heeft giste ren een belangrijke stap gezet naar de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal in Mexico. In een uitwedstrijd voor kwalificatiegroep 1 werd Albanië in Tirana met 1-0 ver slagen. Het enige doelpunt werd in de 24e minuut van de eerste helft gemaakt door Bo- niek. Polen kwam door dit re sultaat naast België aan de lei ding in groep 1. De nummer twee uit deze groep speelt in het najaar tegen Nederland voor nog één plaats in de eind ronden. Polen heeft op 11 sep tember in de thuiswedstrijd te gen België genoeg aan een ge lijkspel voor rechtstreekse kwalificatie. De doelsaldi van beide landen zijn gelijk: plus vier. Polen (10-6) heeft echter meer doelpunten vóór dan België (7-3). Stand groep 1: 1. Polen 5 3 117 10-6 2. België 5 3 1 1 7 7-3 3. Albanië 5 1 1 3 3 5-8 4. Griekenland 5 1 1 3 3 4-9 Scholengemeenschap Louise de Coligny MAVO Jacqueline Arbouw, Ronald Boom, Jacqueline Crama, Anja Eradus. Karin Hartevelt. Hans Holswilder, Serge v. Houten, Marcel Huiswil, Hilda Kruize, Ivo v.d. Lee, Monique v.d. Luit, Karien Metz, Els Petit, Marja Ran, Robert de Roos, Hans v. Rosmalen, Marja Siera, José Stavleu, Paul Treiters, Rob Vermeulen, Tim de Winter. Maxim Wiegerink, Ellen de Wit, Etienne Haneveld, Paul Bonte, Martin Copier, Scarlet v. Echten, Eline Hoogeboom, Yvonne Korbee, An- nemieke Pardon, Jolanda Rijskamp, Ninik Les- tari, Nicole Verheyen, Frank Abrahams, José Hogervorst, Kees Jan Bouw. Jan v.d. Plas, Laurens Verhoeven, Xantha Aartse, Judith de Graal, Wendy den Hollander, Maarten v.d. Reyden, Rob Ambachtsheer, Richard v. Bal- gooy, Patrick Tonkens HAVO Dennis Arnoldus. Robert v. Asch, Rene Atema, Juliette Bissecker, Huy Do. Peter Donker, Wim Filemon. Mira v. Haasteren, Monique v. Haas teren, Peter v. Huis. Edwin Huybens. Jenneke Koops, Ralph Lange. Frank Maaskant. Remco v.d. Maat, Mirjam Mulder, Ron Neuteboom. Thimo de Nie. Anneke Ouwerkerk, Amo Over- dijk, Tom Pauw, Brian Panday. Karin Plaizier. Trudy Rebergen, Laura v.d. Reyden. Hiddo Rombout, Jos Roozendaal. Rolijn -Stokhuyzen. Margie Velthuis, Paul v. Vliet, Bine Wagema- ker, Brigitte v. Westrienen, Corrien v.d. Wete- Iretand, Dennis Kloosterman, I Luik. Oscar Masselink, Harold Mees, Hilbert Molendijk. Dorette Mul, Desiree Muurting, Ma- non Nijssen. Jorine Obreen. Karin v.d. Ploeg, Hendrik Stolz, Adam Wijn-Roberls. Colinda Bank. Jeroen Feikes de Groot, Marjan v.d. Ma- rel. Oscar Massee. Karin Oskam, Romy den Otter, Arienne de Vos. Petra Parlevtiet, Marcel Polak. Robert Augustinus. Anita Barnhoom, Frank Hetem.' Jan-Pieter Koeleman, Joyce v.d. Veer, Marieke Hoek, Ron Bechtum, Paul Ro bijn, Simone v. Rijn, Martin Heus. VWO Annemaret Bouwman, Tung Hal Chiang, Karin Donker. Stevens Heersma, Alice Hoogenberk. Hugo Kriek, Michael Lothman, Anita Luyendijk, Marcel v. Meurs, Erica v. Milaan. Jeroen Mul der, Robin Ouwerkerk, Onno Pierens, Coen Raaphorst, Michael Renzen, Mattea Spathara- kis, Jacqueline Stakenburg, Marieke Verloop, Danielle de Vrind. Monique de Vi'oede, Arlette de Waard. Mattijn Zaalberg, Pauline van 't Zeil de, Mark d'Angremond. Guido Bik, Ramses Braakman. Monique Cortel, Leon Devilee, Sieta Dewkalie, Isabel v. Dijk, Robbert Geel, Jolanda Goorman, Andrea Grim, Ellen Holswilder, Leo nard Koomen, Albert Leetlang, Renè Nieuw- mans, Colette Prevoo, Care! v. Reenen, Inge Ronchetti, Robbert Jan Smit, Joost Stam. Pe ter Tas, Ingrid Truyers, Inge Zijdenbos, Marline Belonje, Maurice Kimman, Carole Massee, Kir- sten Schepel, Anouska Swaak, Claudia v.d. Valk. Diny v.d. Niet, Gerard Passchler, Kees v. Rooyen, Danielle Schippers, Jacqueline Smak Gregoor. Ariane Veltena, Sandra Hogenbirk, Ron Donker, Carole v. Seumeren, Peter Buis. Karen Bus. Saskia v.d. Knijff, Margo Mollers, Caroline Verwey Fioretticollege (Lisse) HAVO Hanneke van Amsterdam. Marco van Amsterdam. Lucas Beelen, Monique Beelen, Christiaan v.d. Berg. Christien Bergman, Bart Boekraad, Saskia Boekraad, Evelien Borst, Luc de Bruin, Marcel van Dongen, Ron Dreel, Robert-Jan v.d. Drift, Erno Duinho ven, Marja Eveleens, Nicole Frohn, Robert de Haas, Reglna van Haaster. Mike Hageman, Patricia Helns, Harry Herrewijn, Peter Horsman, Lilian Ja cobs. Kees de Jong, Marlies Kaan dorp. Ron de Keizer, Monlka Klinge, Tessa Koning. Anneke Kortekaas, Gerard Kromhout, Paul v.d. Laan, Monique Langelaan, Ted Langeveld, Tom van Leeuwen. Wendy Lel[fise, Maurice Maissan, Carla Meijwaard, Herman Nolte, Marlje v.d. Poel, Nan cy Remkes. Wilfred van Rijn, Frieda Rooljakkers, Petra Rooijakkers, An ton van Ruiten, Alleke Schaafsma. Jacques v.d. Schee. Lucienne Schie- ring, Greetje Schlpaanboord, Frank Schipper. Astrid Schrama, Adelinda Smith, Harm Staghouwer, Wilco Stroet, Eric Stroombergen, Richard Tewes. Sandy Thieme, Arna Vane man, Alouette van Veen. Astrid van Vliet, Manuela de Vos, Janlne van Hoekstra, Marjon van Hurck. Marcel Lemmers. Jasper van Lieshout, Annet Manshande, Sandra Nederslgt, Ludy Nelis, Kees Nijssen, Marian Pijnacker, Sandra van Rijn, Edwin van 't Schip, Joost Schuitemaker, Willeke Slobbe, Ellen van Steijn, Hauw Tan, Frank van Trigt, Ruud Uitendaal, Nanno Veld- huyzen van Zanten, Connie Vreeswijk, Eric Wynia, Heid Zeeman. Corine Zij- erveld, Tim v.d. Zon, Ellen Zonneveld, Willy Bus, llona Duwel, Erik Jansen. Monique Mense, Thijs Pleging, Han Warmerdam. Lody Warmerdam, John van Haaster, Monique v.d. Linden. Sandra Nederstigt, Sandra Ruigrok. Francis Smit, Erwin Bader. Helen Kerkvliet, Rick Cardol, Monique den Hollander. Corine Mens. Henrlette Warmerdam, Edwin Twigt, Annemarie Zwetsloot, Michael von Eckardstein. Gymnnlum A Marielle Faas, Carola v.d. Grond. In grid v.d. Lans. Margriet Westra, Mar cel Griffioen. Gymnasium B Angela Alkemade, Jan Bart de Boer. Wanda Dl Meo, Petra Dofferhoff, In- gellse Driehuls, Corinne Egas. Alexander Enthoven. Carolien Flury, Loet Kloos, Andre Lemmers, Hans v.d. Meij, Hans de Nivelle, Henk Tis- slng, Ivar Blanken, Roeland Meljs, Es ther Carli, Haro Schultz van Haegen, Hanna Westbroek, Mariel Jacobs, Ronny de Roolj. Atheneum A Petra Baak, Jolanda Baars, Cor Dui venvoorden, Monica Ens, Annette Fehse. Astrid Gerrits. Natan Heikens. Ralph Mens, Esther Pekelharing, Ja- net van Rooyen. Jacqueline Schoute, Mark Szabo, Yvonne v.d. Voort, Taco de Vries, Annemieke van Beurden, Claudia v.d. Born, Jacobine Groen tjes. Edwin Jongbloed, Irene Neder stigt, Robert de Nijs, Marcel Oorthuis, Sander Steenvoorden. Jacqueline de Wit, Maria da Cruz Pinto, Heieen Jan sen. Ageeth Stoop. Paul Vlerveijzer, Joukje van Splunter. Athwwum B Jolanda Blom. Catharina Boersma, Reint Brink. Serge van Dellen, Astrid van Diemen, Marijke Driessen, Ingrid van Duyvenbode. Heieen van Erp, Olav Gribnau, Juliette "Grimbergen, Taco Guijt, Conny Heemskerk, Frank Huismans. Peter de Jong, Ine de Ko ning, Harry Koot, Mike Liem, Agnes Wessels, Klaas-Jan Witvoet Rene Bultink, Mary van Dam, Ed Deen, Jo landa Fokker, Eric v.d. Gaag, Michele Geiler, Mike de Jong. Bart Keijzer, llya Kraan, Luc Leermakers, Erwin v.d. Linden, Paul Obdam, Harry Ot- tenhelm, Marco Salman, Iris Seijse- ner, Mlneke Spoelman, Patrick Veen- man, Lia Vlaming, Rob Weijers, Marc- Jan van Wljck, Hennie Zirkzee Robert Bolte. Caroline Cnossen. Ben Duwel, Dirk-Jan Gljsbers. Bert Minnema, Jose van Schie. Menno Vaas, Unda Valentljn Peter Zwetsloot. Chr.MAVO Uitermeer Annette van Beek, Riet Blees, Jan van Dijken. Petra Enter, Madeion Griekspoor, Alex Gulde- mond, Irene Hof, Marianne van Keimpema, Hanneke Knoop, Linda Kulk, Edith Lleste, Sas kia Lieste, Wim Ligtenberg, Dorien Moerkerk, Monique Nuy, Judith van Os. Sander Richter, v.d. Poel, Debbie Steenhard, Adewij Ellen Faas, Bob Geilings, Mirjam Glebergen, «Sonja Giesbergen, Richard Gordijn, Eddy Groenen, Cora Ippel, Jan Kaak, Ricko Kamp, Raymond v.d. Pool, Robert van Veen, Bine Veenis. joianaa v.o. Weerd, Eduard de Beer. Frank Berbée, Ricahrd Bom, Tom Gort, Janine v.d. Haak, Edward Ha gen, Yvonne v.d. Hoek, Robert Hot, Miriam van 't Hoff, Mariska van Hoven, Karin Meijer, Heidi Möhlen, Martijn Muller, Mark van Nobelen. Henk Schaap, Klaartje Staghouwer, Marion Troost. Anja van Wieringen. Anita van 't Wout, Jaqueline v.d. Zon. Camerata trajectfna presenteert in Theater Pepijn een try-out van zijn nieuwe programma „Bredero Am sterdammer". Donderdagavond. De vijf leden van Camerata Trajectina presenteerden giste ren in Theater Pepijn hun nieuwe programma dat dit maal is gebaseerd op teksten van Bredero op populaire wijs jes uit diens tijd. Uit tweehon derd liederen maakten zij een keuze van een aantal amou reuze en enige vrome liederen, reconstrueerden daarbij de uit spraak van de taal en voegden er instrumentale ondersteu ning aan toe. In de puur in strumentale liederen was het de blokfluit die de melodielijn even sprekend als de sopraan of de tenor voerde. Dat het om een try-out ging bleek overduidelijk uit het nog ontbreken van het decor en enige costuums, terwijl het sa mengaan van stem en begelei ding ook nog niet naadloos was. Als het de opzet is dat het publiek rode oortjes krijgt van de gewaagde teksten van Bre dero - en dat wordt in de voor- publikaties gesuggereerd- zul len beide zangers echter nog heel veel aan hun dictie moe ten doen, omdat de tekst nu nog nauwelijks viel te volgen. Hun sterkste kant lag, naast de gevarieerde muzikale uitdruk king, vooral in de mimiek, die, wat men niet verstond anders zins duidelijk maakten. In dat opzicht bleef ook de blokflui- tiste niet achter. De muziek is leuk, „boerig" zo men wil, maar moet het toch wel sterk van het woord en het spel hebben. Een opbouw in de zin van een verhaaltje heeft dit programma niet. Het is veeleer te beschouwen als een poging tot reconstructie in woord en muziek, met behulp van blok fluit, gamba, cither, luit en slagwerk van een stukje vier honderd jaar oude Nederland se cultuurgeschiedenis. Dat zal, als het over een paar maanden tijdens het oude mu ziek festival met decor en kos tuums wordt gedaan, de groep liefhebbers van dit genre ze ker aanspreken. Dat is Came rata Trajectina wel toever trouwd. BESIER Vrijdag 31 mei K' HOT (Oranjebuitensingel 20. 857800) 20.30: Divas A.C. U yj co: "Donna Giovanni". Theater aan do Haven (vgut duinweg 230, tel. 543202) 2p-jC Nieuwe Komedie: "De presider van Thomas Berhard; regieqo Lutz; met o.a. Edda Bari Carol van Herwijnen, Ine Ir. Joss Flühr en Tom Hartman10 Circustheater (Gevers Deyrf"u plein 50 tel. 558800) 20.15 drè van Duin Jublleumrl "Reis om de wereld In 180 iu ten"; mmv Frans van Dusa ten, Corrie van Gorp, Hans (F en The Barrie Stevens Dand; Diligentia (Lange Voorhout 464308) 20.15: Peter Faber j Rob Boonzajer: 'Wilde vaan Vrij Theater (Noordwal L 20.15: "Alice in Wonderland, gie Renè Vernout. St. Jacobuskerk (Parkst, 20.15: Almut Rössler (ex Messiaen-progr. Kijkhuls (Noordelnde 21.00: Het experiment In del film 1968-1985. Omniversum (Pres. Kenned Den Haag) 19.00-21.00: elk| uur voorstellngen van Genp het ontstaan der aarde. VOORBURG Theater De OEN HAAG ASTA 1 (Spui... tel. 463500):The cotton (12); 14.00, 18.45, 21.306 v' 13.15, 16.00, 18.45, 2<en! ASTA 2 (Spui 27. tel. 463| ve Witness (12); 14.00, 1U0f( 21.30. zo. 13.30, 16.00, li 21.30. ASTA 3: Kaoe J1 1 14.00, 20.00. BABYLOi (naast Centraal Station, nlij autres (al); 13.45, 19.45. f a NEAC 1 (Buitenhof 20. |e 630637): Starman (al); 1Lrp 18.45, 21.30. zo. 13.15, lfr., 18.45, 21.30. CINEAC ZR1!1 verly hills cop (al); 18.45, 2; 1 zo. 13.15, 16.00, 18.45, 2fere CINEAC 3: The woman Ifun (al); 18.45, 21.30. zo. do. vr?lf di. ook 14.00. EURO CINf11 (Leyweg 910, tel. 667066): (Spi (12); za. wo. 20.00. zo. irav 20.00. overige dagen tg 20.00. METROPOLE 1 (Cl u. gielaan, tel. 456756): A pas. to India (al); 14.00, 20.15. v TROPOLE 2: Reuben, Reii pi (al); 14.00, 18.45. 21.30.pr I 13.15, 16.00, 18.45, 2luu METROPOLE 3: Trms ofr-i dearment (al); 14.00, 1l\. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 1P»J 21.30. METROPOLE 4: FiDOr in love (al); 14.00, 18.45, 2|en, zo. 13.15, 16.00, 18.45, 2lc 7 METROPOLE 5: Birdy 14.00, 18.45, 21.30. ZO. 1fa" 16.00, 18.45, 21.30. ODE(T (Herengracht 13, tel. 462(, bi Bevorly Hills cop (al); 11 jn 18.45, 21.30. zo. 13.15, 11 up 18.45, 21.30. ODEON 2. nurda slaan terug (12); 1? n 18.45, 21.30. zo. 13.15, 11 18.45, 21.30. ODEON 3:1 athlesa (16); 13.45, 18.45, 2Ur zo. 13.15, 16.00, 18.45, ODEON 4. Gulag (16); 1jnn 18.45, 21.30. zo. 13.15, 11r 18.45, 21.30. LE PARIS Itag tingstraat 12b, tel. 656402):. Vanessa (18); 12.00 tot 2mmm zo. v.a. 13.30. LE PARKS Hard core (18); 12.15 tot 2|T1 zo. v.a. 13.45. e LE PARÉ Meisjes in extase (18); 12.3ɧ! 23.00. zo. v.a. 14.00. vr.Bi 23.00. PASSAGE (Passaa tel. 460977): Monster sharkJ"-" 14.00, 18.45, 21.30. zo. lfH| 16.00, 18.45, 21.30. HAL— FILMHUIS (Denneweg 56,™ 459900): Zaal 1: A star is MCI (17); 20.30. Zaal 2: Je voutm lue Marie (16); 19.45, 21.45.?" dio: The wild bunch; do. t/if®n 19.30, 22.00. Les petit se*0 ma. 19.30. Savuve qui pefiee vie; ma. 21.30. Alphaville,e 19.30. Passion; dl. 21.30. KL» va bien; wo 19.30. Prenom^) men; wo. 21.30. 'eK( our KINDERVOORSTELUNGENtier! CINEAC 3: Assepoester*» wo. 14.00. zo. 13.15, 1C FUROCINFMA- Ciaka de'J uoi NACHTVOORSTELLINGEN jO CINEAC 1: Starman (16)ur| 00.15. CINEAC 2: CheecV" Chong'a nice dreams (16)*°" 00.15. CINEAC 3: The »»a (16); za. 00.15. EUROCIN&en Hete serveersters (18); }r0i 00.02. ,ee| liet LEIDEN LUXOR (Stations^ 19, tel. 071-121239): Star Slat (12); 14.30. 19.00, 21.15.jeri, 14.15, 16.30, 19.00, 25c LIDO en STUDIO (Steensr3 39, tel.124130): Passage tol^u? (al); 20.00. zo. ook 14.30; NO! ness (12); 14.30, 19.00, 2 Into the night (12); 19.00, 2 do. vr. ma. di. ook 14.30. deus (al);20.15. zo. ook 1 Beverly Hills Cop (al); 1 19.00, 21.15. TRIANON (I straat 31, tel. 123875): The ty man always rings twice t 14.30, 19.00, 21.15. zo. 1; 16.30, 19.00, 21.15. (Haarlemmerstraat 52, tel. 125414): Prinses Sake 'ika 14.30, 19.00, 21.15. .j||0 KINDERVOORSTELLING j®* LIDO Assepoester; za. zo?en 14.30. 'en. TtiSi NACHTVOORSTELLING ,P7, REX: Sexstar USA (16); vf, 23.30. jj VOORSCHOTEN GREENIterS Purple rain (al); vr. t/mfr 15.45. 19.00. Paris Texas L do. zo. di. wo. 20.00. za. 2C La dame au camelia (12);*,; 21.15. ma. 20.00. NCI KINDERVOORSTELLING |5.( Pinkeltje; za. zo. wo. 14.00.^O(J WASSENAAR ASTRA: mostono (al); do. t/m zo. 2l£hrl Under the vulcano (12); maDylc wo. 20.00. 3an. KINDERVOORSTELLING jr'*; Breakdance II; za. zo. 14.0Cr'a^ leru 40 t/miper 'l2$0! geld INFORMATIE OVER FILMS, MUi THEATER. RECREATIE, EXPOSITI EN EEN COMPLETE AGENDA j iDI N0S 115 I •lee NDApo VAR

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16