enovatie winkelcentrum ordt voorlopig uitgesteld Verdeeldheid over vestiging Digros 4 „Duinrell heeft grenzen bereikt" „Brug Raadhuislaan moet er over twee jaar liggen" Problemen rond patat- kraam in Buitenkaag FJDEN &OMGFVTNP; OiidócOowumt DONDERDAG 30 MEI 1985 PAGINA 17 kleingeld buit it gemeentehuis J_ bORDWIJKERHOUT De brekers van het Noördwij- irhoutse gemeentehuis heb- n vermoedelijk alleen een etje geld. een bankpasje en >efte pt cheques buit gemaakt, veel 1 sternacht werd het hele ge- rd aajeentehuis doorzocht nadat ze ke ci inengekomen waren door vetho n ruit in te slaan. Allerlei ook (sten en laden waren open- DA. 1 broken. Uit wat laden zijn de Minieme geldbedragen wegge- n tw aid en uit een tasje wat geld, rpreto pas en de cheques. Het tota- van bedrag wordt nog onder de linger 0 gulden geschat. [eijer Bejaarden bestolen LISSE Twee be jaarden in Lisse zijn gisteren bestolen. Uit een bejaardenwoning aan de Marconi is een handtas gestolen. De eigenaresse had de deur open laten staan. Een bejaardenwoning aan de Eikenlaan werd met een koevoet opengebroken. Uit dat huis worden geld en sieraden vermist. De waarde daarvan is nog niet bekend. Sassenheim wil bijdrage rijk in bedrijventerrein SASSENHEIM De gemeente Sassenheim komt zeker in aanmerking voor een bijdrage van het rijk in de te korten op het bedrijfsterrein Jagtlusthaven. Dat zegt gemeentesecretaris A.G. Hogenboom in een reactie op een VNG-congres dat vandaag in Den Bosch werd ge houden. Tijdens dat congres werd door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten een dergelijke bijdrage geëist voor gemeenten die met leegstaande bedrijfster reinen en alle financiële gevolgen vandien kampen. Volgens de VNG is het rijk tot een dergelijke bijdrage verplicht gezien de bijdragen die de gemeenten hebben geleverd in de tekorten van de overheid. Hogenboom wijst erop dat Sassenheim net zoals andere gemeenten bedijfsterreinen ontwikkeld hebben, omdat dat werd gevraagd door hogere overheden als de provincie en dat een bedrijfsterrein ook vaak een functie heeft voor meerdere gemeenten. Kas van school uitgebrand LISSE Een tuinkas van de Don Boscoschool in Lisse is vannacht to taal uitgebrand. De poli tie vermoedt dat de brand is aangestoken, omdat in de kas alleen wat houten schotten la gen. Bovendien hebben omwonenden rond kwart voor twee een jongen hard weg zien fietsen. De politie heeft de branden de kas uit elkaar getrok ken en de resten met een gieter met slootwater ge blust. Flessenhalzen in Boerenburg NOORDWIJK Mevrouw Voorham (PvdA) vroeg in de raadsvergadering aandacht voor de verkeersonveiligheid in Boerenburg. Een bewoner uit die wijk had daarover een brief geschre ven naar de gemeenteraad. Volgens Voorham was het toch wel een unieke situatie, dat in een woonwijk ter grootte van Boerenburg niet minder dan zes scholen staan. Om de snelheid in de straten te beperken, stelde het raadslid voor op drie punten in Boeren burg „flessenhalsconstructies" in het wegtracé aan te brengen. Naar haar mening behoefde dit echt niet veel geld te kosten. Burgemeester mr. Bonnike zegde toe deze aangelegenheid in de verkeerscommissie te zullen brengen. Zestien dure flats aan Rijksstraatweg WASSENAARZestien appartemen ten in de dure sctor mogen worden gebouwd op de plek waar nu aan de Rijksstraatweg in Wassenaar (nr.695) nog een oude villa staat. Daarmee is de raadscommissie ruimtelijke orde ning van Wassenaar gisteravond una niem akkoord gegaan. Het plan is afkomstig van de architect Chris Pas, inwoner van de gemeente en al lange tijd eigenaar van de villa. Vorig jaar verzocht hij de gemeente goedkeurig voor een plan om tien wo ningen te bouwen, maar werd goed keuring onthouden. In het huidige plan gaat het om één gebouw met vier bouwlagen, waarin de zestien appartementen gesitueerd zijn. In tegenstelling tot het vorige plan wordt er niet in de welige bebos sing gekapt. Dat maakte het ditmaal voor de raadscommissie een stuk gemakkelij ker. Zonder problemen ging men ak-_ koord met het concept-raadsvoorstel. - Uit een onderzoek naar de geluidso verlast van de vele tienduizenden au to's die de Rijksstraatweg dagelijks be rijden, is volgens architect Pas vol-' doende gebleken dat er met de komst een geluidwal en isolerende ruiten geen problemen meer zijn. Tegen de geluidwal komen zestien ga-« rages. Wethouder Cocheret de la Mo- riniere noemde de plannen gister avond „degelijk". 'OORSCHOTEN De 9f*rt van de renovatie van et winkelcentrum oord-Hofland is op het latste moment uitgesteld, iit omdat er nog geen plledige overeenstem- ling bestaat tussen Delta- 'astgoed en de huurders an de winkelpanden, idjunct-directeur P. Sig- er van Delta-Vastgoed igde gistermiddag vlak oordat de renovatie offi- eel van start zou gaan >n verklaring af waarin it uitdrukking kwam dat ïs gistermorgen is beslo- •n tot uitstel. e avond daarvoor was er hgdurig vergaderd met de inkeliers en met uitzonde- ng van de Spar-supermarkt ensten de winkeliers eerst jereenstemming bereiken over een aantal detailpunten ten aanzien van de servicekos ten, de verhuiskosten en de verplaatsingskosten. Starten met de dure renovatie (/"2,5 miljoen) zou betekenen dat de winkeliers onder druk gezet worden en dat wenst Delta- Lloyd niet. De heer Signer vroeg begrip voor het uitstel, dat volgens Delta-Vastgoed ze ker geen afstel zal zijn. De genodigden namen genoe gen met deze mededeling en constateerden dat geen enkele winkelier aanwezig was in het al enige tijd leegstaande win kelpand, dat voor deze gele genheid herschapen was in een ontvangstruimte. Voor insiders kwam dit uitstel niet geheel onverwachts. Het winkelcentrum Noord-Hof land is niet erg gewild in de wiik Noord-Hofland. Het win kelcentrum is met 17 eenhe den opgezet als een publiek- trekkende supermarkt met daar omheen kleine detailhan delaren. In de tien jaar dat het winkelcentrum bestaat heeft het juist aan die supermarkt geschort. Thans beleeft de su permarkt zijn vierde vorm. Er werd met een Spar begonnen, daarna een Spar-Extra, ver volgens een Voordeelsuper en thans een Spar-Super. Ander half jaar geleden bleek onder meer Digros van het Van der Broek-concern interesse te hebben in het winkelcentrum. Ook Delta-Vastgoed was daar gelukkig mee. Helaas pleegde het Spar-concern een „over val" door de rechten op een supermarkt van de vorige ei genaar over te nemen. Op dat ogenblik werd het de winke liers duidelijk dat ze weer een speelbal zouden worden van de supermarkt, welke de win keliers niet zien als aanvulling op het assortiment, maar als een geduchte concurrent. Naast de slechte bezetting van de winkeleenheden is ook de ontoegankelijke vorm van het gebouwencomplex allerminst geschikt als publiekstrekker. Delta-Vastgoed heeft nu een renovatieplan ontworpen, dat het afbreken van een „poot" van het winkelcentrum beoogt door deze winkeleenheden te verplaatsen naar de achter kant van het gebouwencom plex, waardoor vanaf de Ad miraal de Ruytersingel het winkelcentrum toegankelijker wordt. Tevens is in het plan een gedeeltelijke overdekking opgenomen en de mogelijk heid om het winkelcentrum na sluitingstijd volledig af te slui ten. Delta-Vastgoed is bereid daar 2,5 miljoen in te stoppen, maar de winkeliers willen eerst zeker weten dat zij niet uiteindelijk die extra investe ring moeten betalen door een verhoging van huur en servi cekosten. Volgens de heer Signer stelt Delta-Lloyd zich de laatste ja ren socialer op. Ook de dure flatwoningen in Noord-Hof land langs de Gerbrandylaan hebben kleine extra voorzie ningen gekregen. Zakelijk be zien dient Delta-Vastgoed ex tra kosten te maken om leeg stand te voorkomen. Dit is zo wel in de flatwoningen als in de lege winkeleenheden van het winkelcentrum Noord- Hofland het geval. De heer Signer: „Het is voor Delta-Vastgoed nog steeds uit stel van de renovatie, alhoewel het winkelcentrum Noord- Hofland nu niet meer gereed kan zijn voordat het nieuwe winkelcentrum in de Stevens hof in Leiden geopend wordt. Dit winkelcentrum ligt aan de andere kant van de spoordijk en de winkeliers in Noord- Hofland vrezen in dat geval nog meer koopafvloeiing. Sa men met de winkeliers willen we het winkelcentrum Noord- Hofland zo aantrekkelijk mo gelijk maken en daarom gaan we weer om de tafel zitten", aldus de heer Signer. Atgeiopen ainsdag zijn in Hillegom de opnamen voor het programma Opsporing Verzocht gemaakt. Verkrachting Hillegom in Opsporing Verzocht HILLEGOM De Rijkspoli tie van Hillegom draagt van avond haar steentje bij aan het AVRO-programma Opsporing Verzocht. Hiermee hoopt de politie de identiteit van de da ders van een verkrachting in de gemeente Haarlem en Hil legom te achterhalen. In de nacht van vrijdag 29 op zater dag 30 maart werd een jonge vrouw om ongeveer drie uur op de hoek Singel/Jacobsstraat in Haarlem door vijf mannen in een geel/oranje Ford Tau- nus Stationwagen getrokken. Na een tijdje met de vrouw rondgereden te hebben, zijn twee van de vijf mannen uit gestapt. De overige drie reden door naar Hillegom waar de vrouw op de Horst ten Dael- laan werd verkracht. In de wijk Elsbroek Zuid is het slachtoffer tenslotte uit de auto gezet De opnamen van de aflevering van Opsporing Verzocht zijn afgelopen dinsdag gemaakt. Het programma wordt van avond tussen kwart voor tien en half elf op Nederland 2 uit gezonden. tAADSCOMMISSIE TEGEN BUITENKAAG Het Kaagse CDA-raadslid mevrouw T. Ver- baas-Van den Broeck, verwijt het Haarlemmermeerse gemeen tebestuur het belonen van illegaal gedrag. Zij is het namelijk niet eens met het voornemen van Ben W om vergunning te verlenen voor het plaatsen van een patatkraam in Buitenkaag aan iemand die daar een jaar lang illegaal een standplaats had ingenomen. De bewuste snackbareigenaar is herhaalde malen door de politie gesommeerd te verdwijnen en er is een keer pro ces verbaal tegen hem opgemaakt. Mevrouw Verbaas had vorig iaar in maart nog moeite gedaan voor een inwoner van Kaagei land, die een standplaats aan de Buitenkaag nabij het pont wilde hebben. Op het Haarlemmermeerse gemeentehuis heeft men mevrouw Verbaas toen laten weten dat er nog meer aanvragen waren voor het bewuste punt. Zelf heeft ze destijds een uitvoe rig gesprek gehad met de toenmalige politiecommissaris, de heer Ter Beest. Hij had na een grondig onderzoek verklaard dat een patatkraam nabij het veerpont om verkeerstechnische redenen met haalbaar was. De bewuste inwoner van Kaageiland heeft daarna afgezien van verdere pogingen. De Huigsloterdijk nabij het pont is voor een snackverkoper kennelijk toch een aantrek kelijk punt, want vanaf juni vorig jaar stond er plotseling 's zon dags, zij het illegaal, een andere patatkraam In september vorig jaar organiseerde de Haarlemmermeerse wethouder W. de Vrey, tot verbazing van het CDA-raadslid mevrouw Verbaas, plotse ling een hoorzitting vanwege een vergunningaanvraag van de bewuste illegale patatkraamhouder. De wethouder bleek van plan te zijn het kraampje van de man te legaliseren. Dit was voor het Buitenkaagse raadslid mevrouw Verbaas aanleiding voor een brief op poten aan B en W. „Zes aanvragers die zich keurig aan de spelregels hielden, was een vergunning geweigerd en de eerste de beste die zich niets van de wet aantrekt zou be loond worden met een vergunning", aldus de verontwaardigde mevrouw Verbaas. Omdat mevrouw Verbaas op haar brief van september vorig jaar nog steeds geen antwoord heeft gekregen, stelde zij onlangs schriftelijke vragen. Naar verwachting zullen deze binnen een week of drie door het college van B W van Haarlemmermeer worden beantwoord. „Het gaat mij er niet om personen aan de kaak te stellen, maar om het gemeentelijk be leid in deze zaak". Verbaas denkt dat er grote behoefte is aan een patatkraam in de Buitenkaag. Maar illegaal gedrag belonen met een legalisering ten koste van anderen die zich aan de wet hielden, gaat volgens haar toch te^ver. JITBREIDING TIKIBAD VOORSCHOTENS COMITÉ: VASSENAAR De Was- enaarse raadscommissie uimtelijke ordening voelt iets voor een uitbreiding an het tropische Tikibad let gedeeltelijk een hoog- van 17,5 meter. Een erzoek tot uitbreiding an H.R.J. Graaf van uylen van Nijevelt werd Dor de partijen, waaron- er de VVD afgewezen, mdat het bestemmings- Jan als uiterste hoogte 15 ieter vermeldt, ond hetzelfde tijdstip waren irtijgenoten van de VVD in uinrell aanwezig. Ed Nijpels )ende een nieuwe attractie, i Niagara Roetsj, een uit uitsland overgenomen hoge ijbaan wiens naam ten on- chte doet vermoeden dat het n een waterbaan gaat. De li- iralen, waaronder Wim Keja i Erica Terpstra wisten zich i „het droge" echter uitste- tnd te vermaken. De VVD'er jrklaarde in het bijzijn van st Wassenaarse VVD-raads- 1 en Kamerlid Dijkstal: „Wat er is gerealiseerd, spreekt de VD-fraktie enorm aan". Verder was de liberale fraktie- leider van mening dat de overheid meer coulant moet zijn met. het geven van ver gunningen, een opmerking die lijnrecht staat tegenover het geen zijn partijgenoten in de raadscommissie vonden. B eh W raadpleegden de raadscommissie gisteravond over de uitbreidingsaanvraag, onder meer omdat Duinrell de laatste jaren enorm groeit. Zo werd een goed jaar geleden het Tikibad gebouwd, dat bin nen dat jaar 400.000 bezoekers trok. Leuk voor Duinrell, maar de omliggende woonwijk Duinrell heeft er overlast door. Met name de VVD-er A. Pruijs, die in Wassenaar als ondernemersvriendelijk be kend staat, trok gisteravond van leer. Hij is van mening dat de gemeente een „goed even wicht" moet bewaren tussen de natuur en de waarde van het landgoed voor Wassenaar en het belang van Duinrell voor de gretige consumenten. Een volmondig „Nee" was het oordeel van Pruijs. CDA-raadslid drs. W.C. Olys- lagers: „Op het eerste gezicht 'EGSTGEEST „Bete ent een Digros-vestiging l de Markthof niet het beten van de eigen aart", vroeg de CDA-er lakebeeke zich gister- zond af in de vergade- hg van de raadscommis- e van middenstandsaan- flegen heden in Oegst- fcest. Hij doelde hier op Digros-formule, waar- ij de supermarkt ook 5rse goederen in de |ias-, brood- en vlees- fanche en eventueel foente en fruit gaat ver- bpen. Hierdoor zullen er fellicht in de De Kempe- ferstraat winkels ver fijnen. lij het vullen van gaten, ont- ïan dan weer nieuwe gaten", pkebeeke presenteerde wet- luder Blom de Koek van teuwen een stevige vragen- St met betrekking tot omzet- |fers die in een rapport van ft Centraal Instituut voor de jjdden- en Kleinhandel •IMK) worden genoemd. Ka- ibeeke betreurde het dat de ■jstellers van het CIMK-rap- port, waarvoor de gemeente 20.000 gulden beschikbaar stel de, niet aanwezig waren. Me vrouw Blom zegde echter toe dat de vragen schriftelijk door het college beantwoord wor den. De liberaal de heer Nijholt stelde zich duidelijk achter de conclusie van het CIMK-rap- port op; de behoefte aan meer aantrekkingskracht voor de De Kempenaerstraat. De socia list Haasnoot voelde er niet voor om diep op de economi sche haalbaarheid van een buurtsuper in te gaan. „De on dernemers weten zelf wel wat ze het beste willen", conclu deerde hij. Hij was verder van mening dat het belangrijkste punt, het parkeerprobleem, onder de loep genomen diende te worden. Op 10 juni komt dit in de commissie verkeer en vervoer aan de orde. De heer Van Alphen (Oegstgeest Ac tief) had geen moeite het CIMK-rapport. Mevrouw Münninghoff (winkelcentrum Lange Voort): „Wij zijn het in grote lijnen met het rapport eens, maar het is niet volledig. Dat de gemiddelde omzet van de De Kempenaerstraat bene den peil is vind ik overtrok ken. Dat geldt ook voor de op merking dat het in de Lange Voort allemaal zo goed gaat". De heer Adelaar (Winkelcen trum Lange Voort) is de me ning toegedaan dat bij een Di gros-vestiging de Albert Heyn Super en de Profimarkt in de Lange Voort een verlies zullen lijden van 25 procent. Vanaf de publieke tribune vond oud-voorzitter van Oegstgeest-Aktief, de heer Paddenburg, dat er in het rap port met omzetcijfers van win keliers wordt gegoocheld. „Het is min of meer negatieve re clame voor de straat. Er, zijn partden leeggekomen, maar die zijn inmiddels al weer be zet. Als het slecht ging zou dit echt het geval niet zijn". Een andere tegenstander van de Digros-vestiging verklaarde dat de terugval van De Kem penaerstraat te wijten is aan het parkeerprobleem en niet aan het ontbreken van een grote zaak in de levensmidde lensfeer. Uiteindelijk hadden de com missieleden Van Alphen (OA), Nijholt (VVD) en Haasnoot (PvdA) geen moeite met een eventuele vestiging van een Digros in de Markthof. Kaeke- beeke (CDA) wil eerst de ant woorden op zijn vragen af wachten. de Europa weg". Volgens het comité gaat de door hen voor gestane verbinding „hooguit" drie miljoen kosten, de om slachtige verbinding via Lei den negen miljoen. Het comité werd enkele maan den geleden opgericht naar aanleiding van een bericht in deze krant waarin CDA-sta- tenlid A.P.J. van der Weijden aan GS voorstelde een brug in het verlengde van de Raad huislaan aan te leggen. Het statenlid was gisteren aanwe-, zig toen het comité zich pre senteerde. „Ik spreek uiter aard niet namens het CDA. Ik opereer altijd in m'n eentje en hoor later wel of m'n fractie het er mee eens is of niet", al dus Van der Weijden die ver klaarde tegen de aanleg van de Knipbrug over de Vliet te zijn. „De provincie kan daar beter vanaf zien en de over steek bij de Raadhuislaan daarvoor in de plaats leggen, dat is tenslotte een briljante oplossing. En bovendien wi) ook wel een brug op mijn naam hebben". Hij voegde daar wel aan toe dat er bij de provincie weinig bijval vooi deze ruil zal zijn. Gedeputeer de Staten hebben aan de CDA'er beloofd eind juni mei een rekenvoorbeeld te komen waaruit zou moeten blijken wat de plannen kosten. De voorzitter van „Geen brug te ver" heeft overigens nog geen gesprek gehad met bur gemeester en wethouders „Het college wil eerst zien hoeveel voorstanders we kun nen mobiliseren. Waarschijn lijk gaan we volgende maand voor het eerst met ze praten". B en W hebben zich tot tot nu toe niet uitgelaten over een brug bij de Raadhuislaan. Wel heeft het college de start van een voet- en fietspontje aange kondigd. Werklozen zouden deze oversteek moeten beman nen. Het comité, dat behalve de voorzitter bestaat uit viei Voorschotenaren en iemand die „Binnenkort in Voorscho ten komt wonen", is van me ning dat een pontje te gevaar lijk en omslachtig is. Eerste sleutel in Postwijk De nieuwe Sassenheimse woonwijk Postwijk groeit gestaag. Gis teren plaatste de heer W.A.F. van der Boor, adjunct direc teur van Stich ting Philips Pensioenfond sen een steen met inscriptie in een van de. 73 huurwonin gen in het be stemmings plan „Post wijk". Daarna overhandigde wethouder mevrouw W. Maris-Dikker de eerste sleu tel aan Hans en Lilian van Wijnen, de huurders van het huis. Na mens Philips Pensioenfond sen overhan digde W.A.F. van der Boor de nieuwe be woners een koffiezetma chine. VOORSCHOTEN Het comité „Geen brug te ver" dat ijvert voor een brug over de Vliet bij de Voor- schotense Raadhuislaan, gaat de komende maand handtekeningen verzame len om de eisen kracht bij te zetten. Over twee jaar moet de verbinding er lig gen, zegt voorzitter J.J. Vellinga die meent dat een aansluiting van recre atiegebied Vlietland niet via de Leidse Europaweg moet gebeuren, maar via Voorschoten. „De Voorschotenaren die naar Vlietland willen, moeten acht kilometer omrijden", zegt een verontwaardigde voorzitter van het kersverse comité die hemelsbreed op maar een paar honderd meter van het surf- meer woont. „En bovendien is een brug in het verlengde van de Raadhuislaan enkele malen goedkoper dan de route die nog gelegd moet worden vanaf lijkt het goed te stellen dat Duinrell zijn grenzen heeft be reikt". Als reden hiervoor gaf hij aan dat er de laatste jaren steeds wordt uitgebreid, dat de buurt klaagt en dat er door de gemeente met veel zorg en moeite een bestemmingsplan is gemaakt waar dan nu alweer vanaf wordt geweken. De sug gestie van Olijslagers om een gedeelte van het vlakke ter rein van Duinrell vrij te geven voor bouw en dan van alle problemen af te zijn, werd door collega-raadsleden van de tafel geveegd. Ook de raadsle den H. Goulooze (PvdA) en J Harting (Partij Wassenaar) bleken niet van zins Duinrell de uitbreiding toe te staan. Wethouder Cocheret de la Mo- rinière zei blij te zijn dat de commissie de afwijzende hou ding van B en W steunt. „We „Edje Raketje" maakte zijn door de oppositie gegeven bijnaam waar door als een speer van de Rodelbaan naar beneden te suizen. moeten voorkomen dat Duin rell helemaal en uitsluitend een attractiepark wordt", al dus Cocheret. Hij zei verder dat de gemeente haar geloof waardigheid moet behouden, door de bestaande regels goed toe te passen. Het bestem mingsplan waaronder Duinrell valt, is door de raad en GS goedgekeurd, maar wordt op dit moment nog door de Kroon onder de loep genomen.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17