Het kinderlijk geloof van de leden in hun VPRO BEELD SPRAAK z* RADIO/TELEVISIE £eidóe@otrumt ZATERDAG 25 MEI 1985 PAGMQIC Zaterdag 8 juni trekken trouwe VPRO-leden en masse op naar het Amster damse Kras om daar be stuur en programmeurs op het matje het vuur na aan de schenen te leggen, evt. er tegen te schoppen. Op dat soort openhartige ver gaderingen lijkt het nooit een kunst noch een punt om aan de orde te stellen wie van hogerhand hebben gefaald. Inspraak bij wijze van uitspraak over kwali teit. Het komt nogal eens neer op een openbare biecht waarin harde noten worden gekraakt en met smaak en leedvermaak ge nuttigd. Gemakkelijk ge noeg voor bijsturende kij kers op de wal. Moeilijker is het vervolgens mensen aan te wijzen, die het voort aan foutloos nog beter zul len doen. Die ledenraad krijgt in hoge mate jaarlijks het ka rakter van een uitje voor mensen die het goed menen met hun eigen omroep, een zilveruitje, waarbij de tra nen je soms in de ogen springen. Zelf vinden zij, dat ze het veel beter kun nen dan al die lieden die voor het eigenlijke werk zijn aangetrokken, zeker in dit eerste seizoen, waarin deze omroep als B-zendge machtigde nog lang geen A maar in elk geval alvast B kon zeggen. We danken er het kinde ruur op zondagmiddag aan met tal van nieuwe figuren, terwijl er duidelijk ruimte leef voor schertsverschijn- door Ton Qliemuller selen cq. feestartikelen als Koot en Bie en Freek de Jonge en het nieuwste VPRO-gezicht Jip Sloop en al die andere elementen die de VPRO maken tot wat die is, kinderuur, kwetsuur, alles op zijn tijd, het kan niet op. Het kan geen kwaad om aan de hand van die B-pro grammering uit het afgelo pen seizoen alvast wat voorzetten te geven, waar men op de ledenvergade ring zijn voordeel mee kan doen. Neem een man als Wim Kayzer, die met na druk heeft verzekerd dat zijn ooglapje inderdaad slaat op een visueel euvel en dat dit niets te maken heeft met figuurlijk wordt omschreven als een oogje dicht knijpen. Daar doet Wim niet aan mee. Hij vraagt zijn gasten werkelijk het hemd van het lijf. De vuile was buiten hangen, daar lijkt hij op uit. Soms blijft hij daarin overeind, even zo vaak gaat hij tegen de vlakte. Sprak hij met de erudiete joodse persoonlijk heid Abel Herzberg, die over het joodse lot en de be tekenis van het joodse ge loof als oergodsdienst zo veel mee te delen had, dat Wim er stil van werd. Vast genageld op de stoel waar onder hij bij zichzelf de po ten wegzaagde. Jammer voor Wim, die kon wegwe zen, maar leve de wijsheid van die man. Er bleef ook een gesprek bij met een bio chemicus, van wie hij wilde weten wanneer de weten- Jip Sloop ook een stuk gezicht van de VPRO. schap zover gevorderd is, dat het ontstaan van de mens als een geprogram meerd exemplaar met vol doende hersens en aanzien lijke schoonheid vanuit de reageerbuis geregeld kan worden. Alsof de mens zo als hij in de loop der eeu wen van de ene mens uit de andere voortsproot en - spruit niet een wonderlijke scheppingsproces is, mondi aal gezien miljoenen stuks per week, waarin de afwij kingen de fraaie exempla ren extra onderlijnen. Wat wil Wim Kayzer nu, dat alle mensen even schoon en even begaafd zijn. Waar blijft dan nog de verrassing in de schepping? ADRIAAN Adriaan van Dis mag van de ledenraad vast en zeker blijven. Maar Uit een gladde tekkel als Norbert Schmel- zer krijgt hij ook niet wat er inzit, als er althans wat inzit. En Germaine Greer moest hem onder ogen brengen, dat Adriaan de vrouwenemancipatie onvol doende omarmt, dat hij al thans haar nieuwste boek niet goed begreep, en zo wel, hij dan toch het femi nisme niet te lijf mag gaan met de levenshouding van: kip, ik beb je. Zö is Germai ne niet gebouwd. Cherry Duyns trof met zijn „Lotgevallen" een frappant type in de schrijver Jeroen Brouwers, maar gek genoeg zien twee gelijkgestemde zielen moeilijk kans om wat hen innerlijk beweegt over te brengen bij de kijker. Met de Argentijnse tango man liep dat een stuk beter, omdat Cherry zich blijvend verbaast over de melancho lische levensdrift in die muziek en daar alles over wil weten. Aan de hand van Cherry's vragen rijst dan de ziel van de ware tangoman uit zo'n ontmoe ting omhoog. Voor de films van de VPRO, die nogal eens aan sluiten op zaken in het ver leden die men in het heden opnieuw herkent, hield men soms het hart vast, zo mede de normen van het fatsoen, grensoverschrij dende taboes. Zeker bij ae homo-serie. Die werd inge zet om volgens toelichting door de makers ervan meer begrip te wekken voor de wijze waarop de homofiel geaarde medemens contact zoekt en legt, en daaruit mentale steun van niet ge ringe betekenis ontvangt, nodig om tot een volwaar dige wijze van samenleven te komen. Waar er in deze films echter ook sexuele technieken werden gede monstreerd, kreeg men toch een beetje moeite met de oprechtheid van de ma kers van deze films, die uit draaiden op homo-porno. Met films van Charles Vi- dor (Gilda), Fellini (La stra- da) en Lina Wertmüller (A night full' of rain), om er maar een paar te noemen, schoot men raker in de roos, maar dan zit je gelijk met het probleem, dat de oprechte filmliefhebbers sa men eigenlijk maar een klein getal vormen. Maar terecht wordt er ook ruimte geschapen voor de filmofie- len. En dan deden Koot en Bie opnieuw voortreffelijk van zich spreken. Volgens de toelichting in het jaarver slag was dit het werk van het „kreateam voor multi mediale attitudedeforma tie", een mooie neo-commu- nicatieve mondvol van de heren Koot en Bie, die op zeker moment samen twee uur zendtijd vulden, maar daarbij zozeer tot op de bo dem gingen, dat zij het ge vaar lopen zichzelf te her halen, zo niet zichzelf te persifleren. Zij doken dan ook schielijk weg achter het gordijntje van de kinder- achterwerkkast, toch een te infantiele vluchthaven voor twee grootheden. VERADEMING Maar goed, de VPRO heeft op beslissende ogenblikken (jaarwisseling - nacht vol nostalgie en goede voorne mens) altijd nog Freek de Jonge achter de hand, die op cruciale tijdstippen voor „Verademing" weet te zor gen. Daarin bleek hij min der een „Stroman" van zichzelf dan Koot en Bie aangewreven zou kunnen worden. Met zijn drama's kwam de VPRO niet altijd even ge lukkig over. Licht tragisch leidde dit zelfs tot drama in kwadraat, toen de eigen re gieplannen in studio Sant bergen met de Maatschappij Discordia tweedracht oprie pen. De schuld voor de mis lukkingen wordt in het jaarverslag toegeschreven aan het ministerie voor WVC. Die had een miljoen toegezegd, toen vier ton en kwam tenslotte met een kat in de zak aan. Als Brink man niet bestond, zou die moeten worden uitgevon den om van de eigen schuldgevoelsn af te ko men. Er ontstond nadien ook herrie in de tent over het al of niet direct uitzen den van een voorstelling, een soapopera, veel schuim, maar weinig reinigende werking. Dick Hauser met Orkater vond in datzelfde schuim een graf. En in de „Achterwerkkast" mochten niet alle kinderen zeggen wat ze op het hart hadden. Er keken volwas senen om de hoek mee, die kinderen verhaaltjes voor zeiden en uit het hoofd lie ten leren. Dan spreekt het kind niet meer, maar gefru streerde volwassenen door de mond van een kind. Als het kind niet meer echt op recht spontaan mag zijn, zou de ledenraad zijn kin derlijk geloof in de VPRO bijna gaan verliezen PRO DICK KRO-radioman Dick de Vree komt dinsdag as. op Hilversum 2 om 15.00 uur voor de 275e en definitief laatste keer met „Misdaad- reconstructie". Hij dook in interessante misdaadzaken in binnen- en buitenland om die opnieuw tot leven te wekken. Zeven seizoenen lang hield hij zich hiermee bezig. Hij gaat er nu mee stoppen, omdat hij de leef tijd van de VUT heeft be reikt. Na zijn zomervakan tie komt hij alleen nog te rug om afscheid te nemen. Hij begon in 1978 de mis daad op te rakelen. Uit ons land pikte hij sindsdien 55 moordzaken op, uit Enge land liet hij er 7o komen, uit de rijke Amerikaanse bron pikte hij 45 moorden op, in Duitsland reisde hij dertig doodslagen na, in Frankrijk snaaide hij er 22 uit de archieven, uit België 20, o.a. het Monster uit de Ardennen, en verder liet hij ANNEKE Jouri !DUCC i Werl het moorddadige werkDe vri Japan, Spanje, Australitffh). Kenia niet onbesproken.)® schreef en tussentijds I boeken over. Dick leekfRO het stuk van moorden 1 Tow te stuiten. Maar nu hd.—^" hij het binnenkort voorj9e'se zien. De moord heeft Ij83 ov iets te zeggen. Dat heeffw0ne nog over uit de tijd, datfjnwer in Tilburg bij de popb P werkte. Maar eenmaal |e9orV de KRO draaide hij het Vaticaanse Cornj VPR evenmin zijn hand om. 1 ^u9 yeeds "Tindbi izin n{ ■eten Anneke (brandend zand) Grönloh, maar ook Ben (hij was maar een clown) Cra mer worden niet vergeten bij de platenmaatschappij Telstar, die het plan heeft opgevat ouwe gouwen op- Bh; nieuw uit te brengen, als van Rocco Graqj wordt oud werk binnen^ als nieuw uitgebracht, nieuwe werk wordt int' sen niet vergeten, want ij Herman Brood en His V t Romance ligt er een kt!, verse single op stapel, nog weer gevolgd zal den door een live-elpee. lemaal gloedje nieuw Herman, die binnen^ ook nog vader hooptvap worden. In een Music F' interview zei hij op meisje te hopen. Jonj vindt hij maar niks. man kent zichzelf. RENE René Stokvis, de man van het TROS-tv-spektakel „Ter land, ter zee en in de lucht", later ook het „Tob- bedansen" en „Fiets 'm d'r in", gelooft zo sterk in zijn produkt, dat hij er in het buitenland de boer mee is opgegaan. Hij toonde ban den daarvan in Engeland, Noorwegen en Duitsland. De BBC komt in juni naar Volendam om zelf opnamen te maken. Vier afleveringen staan er op het Britse pro gramma. De Noorse komt ook in juni naar Lel warden om er zes aflevej gen te maken. Nederland NEDERLAND 1 RVU 15.00 Tussen veertig en zes tig. Gesprekken met vrou wen van middelbare leeftijd. Hoe kunnen zij zich handha ven in deze tijd? VARA 15.30 Love Boat, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Onze zoon, de advocaat. Een echtpaar met een reeds volwassen zoon, die het zelfs tot advocaat heeft gebracht, probeert de arme jongen nog steeds op zijn kop te zitten. 16.20 Bij Koos, rechtstreeks praatprogramma gepresen teerd door Koos Postema en Astrid Joosten. Om 17.30 Journaal (NOS). 18.06 Coronation Street. Op een mooie vrije dag vraagt Fred aan Bet Lynch of zij zin heeft in een uitje. Dat slaat ze niet af. Er staan echter nog meer verrassin gen op stapel! TELEAC 18.30 Leiding geven, les 9 (herh). VARA 19.00 De Smurfen, tekenfilm serie. 19.24 Je ziet maar, jongeren magazine met popmuziek en informatie gepresen teerd door Hanneke Kap pen en Michiel Praal. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 (E Het bloed kruipt, tv- serie naar verhalen van Henry Slesar. Afl.: De een z'n dood. Selma (Maria de Booy) is verzorgster in een bejaardentehuis. Op een dag krijgt ze van een van de lastigste bewoners (Loudi Nijhof te horen dat zij een plaatsje in het testament van de oude dame heeft ge kregen. Volgens de geruch ten zou zij zeer vermogend zijn. 20.55 CD Tussen wal en schip, Belgisch-Nederland se serie. Afl. 3: Varen is le ven. Martha kan maar moeilijk wennen aan het le ven aan boord. Bovendien vertoont het schip allerlei mankementen. Tegen haar wil in stuurt Ben het schip echter toch over de Schel de. Een tocht die niet zon der risico's is. 21.45 Achter het nieuws, ac tualiteitenrubriek. 22.15 Voetbal '80. 22.25 Sonja op zaterdag. Ge sprekken, muziek en gasten in de Meervaart in Amster dam gepresenteerd door Sonja Barend. NOS 23.30 Journaal. NEDERLAND 2 FEDUCO 17.45 Medelanders, Neder landers. Gemeenteraads verkiezingen 1986. Pro gramma voor Turken. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Marok kanen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 CD Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 Evenaar, theaterregi- stratie van de musical van Jos Brink, Frank Sanders en Henk Bokkinga. Met Ge orgette Hagedoorn, Lucie de Lange, Simone Kleinsma 21.40 Plaza. Vanuit de Plaza in Amsterdam: actuele sto ry's en privé-zaken over en tertainment. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Studio Sport. AVRO 23.15-00.55 Sacharov, tv-film over het leven van de Rus sische kerngeleerde Andrei Sacharov en zijn strijd voor de rechten van de mens. Met: Jason Robards, Glen- da Jackson, Nicol William son e.a. Regie: Jack Gold (herh.). ATN/Filmnet 15.30 Return to Boggy Creek. Film over monster, herh. 17.00 Fred Bas set. Tekenfilm. 18.40 Tales of the Gold Monkey. Afl: Escape from Death Island. 19.30 Sunday in the country. Aktie en drama. 21.00 The Duellists. Film met Edward Fox. 22.45 Thief of Bagdad. Verfilming Palmy days. Musical met Eddie Can- Maria de Booy als Selma in de tiende aflevering van „Het bloed kruipt". Ned. I om 20.28 BRT 1 16.00-17.35 A big hand for the little Lady, Amerikaanse speelfilm uit 1966 van Fielder Cook. Met: Henry Fonda. Joanne Woodward, Jaxon Robards e.a. Meredith, de vader van een huls gezin dat op weg is naar een kleine ranch in Texas, is verslaafd aan kans spelen. Tijdens een pokerwedstrijd verliest hij al het spaargeld van het 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Stad op stelten, spelprogram- ma waarbij twee ploegen uit steden het tegen elkaar opnemen. 19.05 Boeketje Vlaanderen. Weke lijks magazine met tips voor toerisme. 19.35 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Reilly, meesterspion (Reilly, Ace of Spies), twaalfdelige Britse se rie naar het gelijknamige boek van Tobin Bruce Lockhart over de beleve nissen van gokker, avonturier, vrou wenveroveraar en meesterspion Reil ly. Afl. 1Een affaire met een getrouw de vrouw. Bakoe. Rusland, 1901. Reilly keert terug uit Perzië. Tijdens de rit naar Bakoe wordt de trein ge stopt door de grenspolitie. Reilly en zijn medereizigers, dominee Thomas en zijn jonge vrouw Margaret, moeten de trein verlaten en worden onder politiebewaking geplaatst. Reilly werkt een ontsnappingsplan uit. 21.40 Nostalgia: Meneer Chaplin. Charlie Chaplin herleeft in onvergete lijke melodieën uit 'The Kid". 'Lime light' en 'Modern Times': de evocatie van een geniaal filmmaker. Met: Karin Jacobs, Daan van den Durpel, Nikki Langley e.a. 22.20 Sport op zaterdag. 22.35 Journaal en Coda. RTBF 1 14.30 La pensée et les hommes, fi losofie en lekenmoraal. 15.00 Theatre wallon. 16.00 Variétés: La bonne etoile, ge varieerd muzikaal programma met o.a. Adamo en Annie Cordy. gepre senteerd door Jean Vallee en Jean- -Claude Poirot. 17.25 Cap 60, spelprogramma met als onderwerp de jaren 60. gepresen teerd door Bernard Balteau en Re- ne-Philippe Dawant. 18.25 Pitilipop, gevarieerd kinder programma met tekenfilms. 18.30 Chanson plus, programma met uitsluitend Belgische muziek en een quiz. Gasten: Lou and the Holly wood Bananas (herh.). 19.00 Teletourisme, magazine met toeristische tips. 19.22 Lotto-trekking. 19.30 Journaal. 20.00 Le jardin extraordinaire, na tuurfilmserie. 20.35 Le petit baigneur, Franse film komedie uit 1966 van Robert Dhery, met o.a. Louis de Funes, Robert Dhery en Colette Brosset. Andrè Cas- tagnier en zijn zuster Charlotte win nen de internationale zeilwedstrijd van San Remo met een nieuw revolu tionair zeilschip. Dit schip is ontwik keld op de rederij van Fourchaume. Wanneer het schip officieel met champagne gedoopt wordt, slaat de fles een groot gat in de boeg. Four chaume is razend. 22.05 Festival du rire de Rochefort 1985. 22.25 Journaal. MUSIC BOX TV 5 14.00 Non-stop videoclips. Sunie met 'Chart Attack' (14.00), Gaz (15.00), 'Boogie Box' met Julie (16.00), 'One night stand': Diamond Head live (17.00), Videopix 2 met Si mon en Martin (18.00). 19.00 Adamo a l'Olympia, tv-regls- tratie uit 1980 van een optreden van Adamo. 19.50 Autant savoir. 20.15 Raoul Ubac, film over deze in België geboren schilder en beeldhou- 20.30 Culture Club: Victor Hugo, themaprogramma. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. 'Boogie Box' met Julle (22.30), 'One night stand': Diamond Head live (23.00), Videopix 2 met Si mon en Martin (00.00) en Diana (01.00). dl Ondertiteling via Tele- Tekst. B Zwart/wit-uitzending. HQ Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 03 Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. H<3 Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Duitsland DUITSLAND 1 14.30 Sesamstraat. 15.00 Was waren wir ohne uns, tv- spel van Wolfgang Menge en Ulrich Schamoni (2). 1951: Otto Baumann is werkeloos. Incidenteel kan hij zwart wat geld bijverdienen, maar veel is het natuurlijk niet. Door een toeval ontdekt zijn dochter Sabine in een la- denkast van een overleden buur vrouw 7500 DM. Wat moeten ze daar 16.45 Der gute Engel, achtdelige tv-serie van Fritz Eckhardt. Afl. 7: Papa und Papschi. 17.30 Hier und Heute unterwegs. 18.00 Tage8schau. 18.05 Die Sportschau. 19.00 Markt. 19.25 Wenn Kuli kommt. Afl.: Der Eintonner. 19.58 Heute lm Ersten. 20.00 m Tagesschau. 20.15 Verstehen Sie SpaB? Kurt Fe lix en Paola presenteren streken met de verborgen camera. 22.00 Tagesschau. Vooraf: Trekking van de lottogetallen en daarna: Das Wort zum Sonntag. 22.20 Der Einzelganger (Thief), Amerikaanse speelfilm uit 1981. Met: James Caan, Tuesday Weld, Robert Prosky, e.a. Regie: Michael Mann. Frank is een professionele dlaman- tendief. Als hij zijn bult in geld om wil zetten, steelt een gangstersyndicaat het geld onder zijn neus vandaan. Hij kan het terugkrijgen als hij voor het syndicaat komt werken. 00.20 Blutsverwandte (Blood relati ves), Frans-Canadese speelfilm uit 1977. Met: Donald Sutherland, Step- hane Audran, Laurent Malet, e.a. Re gie: Claude Chabrol. De vijftienjarige Patricia Lowery komt 's nachts ver wond het politiebureau van Notreal binnen. Zij verteld dat zij en haar nichtje Muriel werden aangevallen door een vreemde man toen zij schuilden In een portiek. Het nichtje is vermoord. Als Patricia plotseling iets nieuws vertelt, krijgt het onder zoek een hele anderen wending. 01.55 Tagesschau. DUITSLAND 2 14.00 m Diese Woche, het belang rijkste nieuws van deze week. 14.20 Damals. Veertig jaren geleden: Het einde van de regering Dönitz. 14.30 Das Ende einer Butterfahrt, reportage over tax-free winkelen op 15.00 Jeder braucht Musik, muzi kaal programma m.m.v. studenten aan de muziekacademies en conser vatoria van Neurenberg, Würzburg en Trossingen. 15.45 Die Sport-Reportage. Vanuit Düsseldorf: Tennis-World-Team-Cup. 17.19 Danke schön. Nieuws over de Aktie Sorgenkind. Aansl.: Der groBe Preis, de winnaars van deze week. 17.25 Heute. 17.30 Landerspiegel, informatie en meningen uit de Bondsrepubliek. 18.20 Drei sind einer zuviel, tv-serie. Afl.: Wohin mit dem Sofa? Karlchen en haar familieleden proberen op de markt in München keramiek te verko pen. De verkoop is echter niet Zo goed als zij hadden gedacht. Peter en Benedikt zijn intussen druk bezig met het inrichten van de boerderij. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Das Geheimnis des Toplitz- sees. Entdeckungen in einem unge- wöhnlichen Lebensraum. Reportage over een Oostenrijks meer. 20.15 m Das Krokodil und sein Nilpferd (lo sto con gli ippopotami), Italiaanse speelfilm uit 1979 van Italo Zingarelli. Met in de hoofdrollen: Te rence Hill, Bud Spencer en Joe Bug- ner. Ergens in de jungle van Afrika wonen twee vrienden; Tom, door zijn vrienden 'nijlpaard' genoemd en Slim, die de bijnaam krokodil draagt. Op een dag krijgen zij bezoek van Or- mond, die de oorspronkelijke bewo ners van hun land wil verdrijven om er een safariparadijs voor de Jet Set te bouwen. Tom en Slim zijn het niet eens met Ormonds plannen. 21.50 Heute. 21.55 Das aktuelle Sport-Studio. 23.10 Boulevard der Mörder (Boule vard des assassins), Franse speelfilm uit 1982 van Boramy Tioulong. Met in de hoofdrollen: Victor Lanoux, Jean- Louis Trintignant en Jean-Pierre Jor- ris. De schrijver en journalist Daniel Slamon verkeert in een moeilijke situ atie, zijn vrouw heeft hem verlaten en zijn boeken worden niet meer ver kocht. Om wat op verhaal te komen gaat hij naar het plaatsje Lourciez aan de Middellandse Zee. Direct na zijn aankomst daar raakt hij betrok ken bij de moord op een oude vrouw. Als hij de moordenaar probeert op te sporen komt hij diep in de problemen en moet zijn speurtocht uiteindelijk met de dood bekopen. 00.50 Gute Nacht-Musik. 00.55 Heute. DUITSLAND 3 WDF 16.30 Telekotleg II. Tv-cursussen. 17.30 Auakunft, magazine voor ar beid en beroep. Afl.: Weiterbildung im Betrieb (herh). 18.00 Hablamos Espanol (19), cur sus Spaans (herh). 18.30 Fieber, jongerenmagzine. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tageschau. 20.15 Sport im Westen. 21.00 Gott und die Welt. Afl.: Mëd- chen am Altar oder: Wer will denn Dienen verbieten?, filmreportage. 21.30 Zurück zu Maderna, een port ret van de in 1973 gestorven compo nist Bruno Maderna. 22.50 Spatvorstellung: Begegnung am Vormittag (Breezy). Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Clint Eastwood naar een boek van Jo Helms. Met: William Holden, Kay Lenz, Roger C. Carmel e.a. Een man van middelbare leeftijd wordt verliefd op een tierner- hippie en beleeft een spannende ro mance. 00.30 Laatste journaal. Donald Sutherland speelt als commissaris Carella de hoofd rol in de Frans-Canadese film Blood relatives". Duitsland 1 om 00.20 uur. ingeland SKY CHANNEL 14.05 All Star wrestling. 15.00 International Motor Sports. 16.00 Pat Sharp Show. 16.45 Young, Free Single, met Gary Davies. 17.30 All American hot 100, met Paul Gambaccini. 18.30 Thrillseekers. Sportprogr. 19.00 Chopper Squad. Afl.: Wanting 19.50 Starsky Hutch. Politieserie. Afl.: Starsky Hutch are guilty. 20.40 All Star Wrestling. 21.35 Burnt evidence. Engelse speelfilm naar een verhaal van Percy Hoskins. 22.40-00.20 Sky Trax. Herhaling. BBC 1 11.55 Grandstand, sportprogramma. 18.05 Journaal en weerbericht. 18.15 Sport. 18.20 Wonder woman. 19.10 The Keith Harris Show. 19.45 Le Mans, Amerikaanse speel film uit 1971. Met: Steve McQueen, Siegfried Rauch, Elga Andersen e.a. Regie: Lee H. Katzin. 21.30 The Kenny Everett Television Show. 22.00 Dynasty, Amerikaanse serie. 22.50 Night of 100 stars promotion. 22.55 Journaal. 23.10 Where Eagles Dare, Ameri kaanse speelfilm uit 1969. Met: Ri chard Burton, Clint Eastwood, Mary Ure e.a. Regie: Brian G. Hutton. Sol daten krijgen de opdracht een Ameri kaanse officier te bevrijden die door de Duitsers gevangen wordt gehou den. Een moeilijke opdracht, omdat het kasteel waar hij wordt vastgehou den zwaar bewaakt is. 01.40 Weerbericht. BBC 2 16.10 Saturday Cinema: Never steal anything small, Amerikaanse speel film uit 1959. Met: James Cagney, Shirley Jones, Roger Smith e.a. Re gie: Charles Lederer. 17.40 Golf: PGA kampioenschappen te Wentworth. 19.45 The day the universe chan ged. Afl.: World without end. 20.15 Journaal. 20.30 Wagner's Ring des Nibelun- gen. Introductie tot Götterdamme- 20.33 Götterdammerung, opera van Wagner. Bayreuth Festival Koor en Orkest o.l.v. Pierre Boulez, m.m.v. so listen. Opname uit 1982 (Om 22.25 en 23.38 pauze en introductie tot de vol gende acte). ITV 12.15 World of sport. Sportmagazi- ne. 17.05 Nieuws. 17.05 Connections. Quiz. 17.35 Cartoon time. 17.50 Riptide. 18.50 The Grumbleweeds radio show. 19.20 The price is right. Spelpro gramma. 20.15 Hunter. 21.15 Nieuws. 21.30 Tales of the unexpected. 22.00 Eye of Laura Mars. Ameri kaanse speelfilm uit 1978. 23.55 Live at City Hall. 00.25 At the end of the day. De Amerikaanse zangeré lena Jones is te gast in j dring rendez-vous". Hilv^ 1 om 22.02 uur. 5 S HILVERSUM 1 flevi VARA: 14.03 Voorheen tusse. rend en van Dorp. 15.03 Muz- 1 Studio I. 16.03 Heuvellaan 33.°°' Meded. S.O.S.- en politiebeêerd (NOS). 18.06 Dingen van d6 IW 18.30 VARA'S Generale. NOS:latjf Jazz uit het historisch archieL Langs de lijn, sport en muziek. I 22.02 Nordring Rendez-vous.'"ac 23.02 Met het oog op morgenfirei 00.02 Oogluik. 01.02 KRO NieijOS land. q i\j HILVERSUM 2 NOS: 14.30 nws. AVRO: 14.Ü berg heeft een muis gebaardjrog Per Saldo. 15.30 Nws. 15.33 /(oor Denksportpanorama. 16.00 Ap.i Sportpanorama Junior. 16.30. 16.33 Buut-vrij! 17.05 Waar g^ is, ben je weg. 17.30 Nws. )VR AVRO's Radiojournaal. 18.00f 18.10 buitenland Spectrum. C HEIDSVOORLICHTING: 18.30 huis. AVRO: 18.40 Speciaal EO: 19.00 Gewoon even l 19.30 Het Arendsnest (ronduit)IOS Nws. 20.03 Vakantie '85. 21.010 ons de rustdag wijden. 21.46 daad zending en hulpverlening.u» - Projekt van de week. 21.50 Tr het uiterste der aarde). 22.20 Itetl totaal. 22.30 Nws. 22.35 ReDflC 22.50 Deze week. 23.15 Zatfl(.a> vonduur. 23.55 Tenslotte. ór"< HILVERSUM 3 5 1 NCRV: 14.03 Hier en Nu. 14.0V-S senuur. 15.03 Hier en Nu. 15.0'»pg station. 16.03 Hier en Nu. NCRV-Zaterdag-Sport (17.03 ft Nu). NOS: 18.04 De AvonPn NCRV: 19.02 Koploper. 20.0.«el co-express. 21.02 Elpee-pop. fe S Country Style. 23.02 Late Date'raj HILVERSUM 4 !JV' VOO: 14.50 Club Veronica Kif0 1 16.00 Lang leve de opera. Wh 17.00 Zin in muziek. 17.55 Denha. h-800-journaal i.s.m. de ORVA-iQj Nws. 18.02 Klassiek dessert. Laudate. Gregoriaanse gezangl gewisseld met orgelimprovfp 19.50 Ter overweging. 20.00 KfwtH terdagavondconcert. Dialogue! Carmelites, opera van PoulencJ"" Omroep Koor en Radio Filharm(0 Orkest, met solisten. (In de pai^ 21.45 Complement). 23.00 Sper^ Het spel van de werkelijkheid vÜO Slagter. )o HILVERSUM 5 Üf EO: 17.30 Kayen Rasja (Er isf° 17.45 lyl Haberler (Goed nlla' 18.00 Theologische verkengO PP: 18.20 Uitzending van het^ TROS: 18.30 Tempo Doeloe:. 19.00 Nieuws voor buitenlr? (19.00 Turks, 19.10 Berbers.»0 Marokkaans-Arabisch. >0 Spaans).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 28