mededelingen gemeentebestuur 28 t/m 31 mei '85 Alkmania en Texas DHBop herhaling Engelse zege inlWAZ fill:! leiden i kleintje: ÊJ Rijnsburgse Boys uitgeschakeld LEIDSE COURANT Gezamenlijke vergadering commissies Economische Aangelegenheden, Maat schappelijke Aangelegenheden, Volksge zondheid en Cultuur en Ruimtelijke Orde ning en Verkeer woensdag 29 mei a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlkee. Agenda: Economisch beleidsplan, evaluatie en bij stelling 1984 Nota Zicht op Werk It Commissie voor de Rekeningen Donderdag 30 mei a.s. om 19.00 uur in kamer 13 van het Gulden Vlies Agenda: Regeling diverse uitgaven voorkomende op "Onderhanden Werk" van de Directie Civiele Werken inzake de jaarrekening 1981 van de Dienst van Gemeentewerken Afrekening L.W.S. Leidse Woningstichting inzake de jaarrekening 1981 van het Sa- neringsbedrijf Gemeenterekening 1982 Procedure inzake advisering van de com missie aan de Raad Commissie Financiën Donderdag 30 mei a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs In diverse ver gaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu In hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. Voorts staan op de agenda: Verslag inspraakcommissie over de peno- de juli 1983-december 1984 Initiatiefvoorstel WD openbaarmaking ge gevens OGB Initiatiefvoorstel WD wijziging legesveror dening i.v.m. openbaarmaking gegevens OGB Regeling diverse uitgaven voorkomende op "Onderbande Werken" van de directie CW 10.000.000.- Correctie begroting 1985 Fonds Voorzie ningen Bejaardenwoningen Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht In het informatie centrum In de hal van het stadhuis. Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vrijdag 31 mei a.s. om 14.30 uur In de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Er worden zeven bezwaarschnften behan deld Vier bezwaarschriften zijn gencht tegen een afwijzing op hun verzoek om registra tie als woningzoekende. Een bezwaarschrift tegen de weigering van een woonvergunning. Een bezwaarschrift gericht tegen de afwij zing om een verzoek om voor een bepaal de woning in aanmerking te komen. Een bezwaarschrift tegen het aantal ver kregen punten bij registratie als woning zoekende. Voor nadere informatie kunt u bellen 254168 Voor informatie "Overige vergade ring" zie telefoonnummer contact persoon onderaan agenda. Verkeers- maatregelen Verkeersstremmingen i.v.m. asfalterlngswerkzaamheden Op verschillende plaatsen in de stad zal het verkeer binnenkort tijdelijk rekening moeten houden met korte stremmingen of omleidingen. Dit is nodig i.v.m. het aanbrengen van asfalttoplagen. Die toplagen vormen de afwerking van een aantal wegen en straten die in de afgelopen periode opnieuw zijn ingedeeld en ingericht. Alleen bij geschikt weer Het verwerken van het materiaal voor de toplagen is sterk afhankelijk van buitentempera- n weertype. Vaak is het weer daarvoor in het voorjaar (vanaf half mei) bij uitstek Eén baan tegelijk Het aanbrengen van de toplaag gebeurt zo mogelijk per rijbaan of weghelft. In die geval len kan het verkeer dan in beide richtingen over de andere weghelft worden geleid. Na enkele uren kan het verkeer meestal al weer over de nieuwe toplaag. De andere weghelft kan dan aan de beurt komen. Soms is het nodig over de gehele breedte te werken. In dal geval is een omleidingsroute nodig. Aanwijzingen ter plaatse In verband met de snel wijzigende situaties zullen de aanwijzingen voor het verkeer ter plaatse worden gegeven. Dat kan zijn door de politie of door afzettingen, verkeersgelei dingen en omleidingsborden. Openbaar vervoer Ook het busverkeer zal zoveel mogelijk over de bekende routes blijven rijden, zij het wellicht met enige vertraging. Wanneer ook de bussen korte tijd gedwongen zullen zijn om te rijden, zullen de tijdelijke halteverplaatsingen tijdig worden aangegeven. Welke straten In welke periode? Straat of weg Periode van uitvoering Bijzonderheden Doctor Lelylaan: tussen Morsweg en Cruquiuslaan Florla Versterlaan: Mamlxstraat: tussen van der Duynstraat en Willem de Zwijgerlaan 28 mei (vanaf 7.00 uur) en 29 mei 13 juni (vanaf 7.00 uur) en 14 juni 14 juni (gedurende een halve dag) omleidingen bij Haagweg en Haagse Schouwweg omleidingen ter plaatse aangegeven uitvoering per weghelft Morspoortbrug afgesloten vanaf dinsdag 28 mei Vanaf dinsdag 28 mei wordt de Morspoortbrug in verband met restauratie afgesloten voor autoverkeer. Voetgangers en fietsers kunnen gebruik maken van een noodbrug die naast de Morspoortbrug is gelegd. De afsluiting geldt tijdens de totale duur van het werk, dat wil zeggen tot ongeveer half december van dit jaar. Omleidlngsroute Morsstraat e.o. Door de afsluiting zal de bereikbaarheid van de buurt d'Oude Morsch (Morsstraat en omgeving) een stuk moeilijker worden wat betreft het autoverkeer. Dat kan de buurt alleen nog vanaf de binnenstad bereiken. Men kan vanaf de Beestenmarkt zowel de Narmstraat als het Kort Galgewater als toegang tot de buurt gebruiken, zoals dat ge woonlijk ook kon. Als extra toegang tot d'Oude Morsch zal tijdelijk de 1 e Binnenvestgracht dienen voor auto's die uit de 2e Binnenvestgracht komen. De rijrichting van de 1e Binnen vestgracht zal voor wat betreft het stukje tussen de Kruisstraat en de Steenstraat worden omgedraaid. Het autoverkeer dat van de Morsweg en de Plesmanrotonde komt zal met behulp van duidelijke borden gewezen worden op de omleidingsroute via het wegenbe loop bij molen De Valk. Bijgaand kaartje brengt die omleidingsroute in beeld. Spanjaardsbrug afgesloten Als gevolg van noodzakelijke herstel werkzaamheden zal de Spanjaards- brug (Lage Rijndijk) over de Zijl vanaf dinsdag 28 mei a.s. voor doorgaand rijverkeer gesloten zijn. Het brugdek verkeert nl. in zeer slechte staat en wordt nu vervangen door een nieuw stalen dek. De provin ciale waterstaat van Zuid-Holland is belast met de uitvoering ervan. Het streven is om de Spanjaardsbrug op vrijdag 14 juni a.s. weer voor het ver keer open te stellen. Tijdelijk veerpontje Gedurende de periode van afsluiting zal voor voetgangers en fietsers een veerpontje worden ingezet. Dit pontje zal dagelijks, van 's morgens 6.00 uur tot 's nachts 02.00 uur worden inge zet. Omleiding wegverkeer Het overige wegverkeer zal worden omgeleid via de Zijlbrug. Met oranje omleidings-/verwijsborden zal de te rijden route nader worden aangege ven. De bussen (lijnnummers 15 en 16) van de NZH zullen eveneens wor den omgeleid. De NZH zal dit op de halteplaats(en) aangeven. Scheepvaart Scheepvaartverkeer kan ongehin derd passeren. Alleen op dinsdag 28 mei en vrijdag 7 juni a.s. zal er tijde lijk stremming zijn. Diversen Te huur: bedrijfsruimte In Lelden Zuid West Twee bedrijfsruimten: Bachstraat 452, huur 238,85 excl. per maand Een garage: Bachstraat 504, huur 100,10 excl. per maand Deze huurprijzen zullen per 1 juli a.s. met het trendmatig percentage worden ver hoogd. Als u meer informatie wilt, kunt u zich schrif telijk wenden tot de Leidse Woningstichting, Turkooislaan 2, 2332 RV Leiden. Openingstijden winkels (Tweede Pinksterdag) Burgemeester en Wethouders maken be kend dat zij met toepassing van het bepaal de in artikel 2 van de Verordening op de Winkelsluiting 1985 hebben besloten maan dag 27 mei 1985 (Tweede Pinksterdag) aan te wijzen als dag waarop de winkels ge opend mogen zijn en de straathandel mag worden uitgeoefend van 9.00 tot 18.00 uur. Tentoonstelling Wetenschapswinkel Tot 14 juni a.s. is in de hal van het stadhuis een fototentoonstelling te bezichtigen over het werk van de Wetenschapswinkel. De Wetenschapswinkel is een instelling van de Leidse universiteit en kan onderzoek laten doen voor groepen mensen (instellingen, or ganisaties. aktiegroepen e.d.) die met be paalde vragen zitten, maar geen geld heb ben om zelf onderzoek te doen. De tentoon stelling geeft een beeld hoe,de winkel werkt, welke groepen er terecht kunnen en wat voor soort vragen ze kunnen stellen. Aan de hand van een aantal voorbeelden wordt dui delijk gemaakt wat voor vragen de winkel de afgelopen tijd heeft gekregen en tot welke onderzoeken die hebben geleid. Wijziging afspraakuren Sociale Dienst Apollolaan Vanaf 28 mei a.s. is het bijkantoor van de Sociale Dienst aan de Apollolaan voor het maken van afspraken geopend van 9.00 tot Talentenbank voor vrouwen De gemeente Leiden is gestart met een zgn. talentenbank voor vrouwen. Hierin kunnen de namen en adressen worden opgenomen van vrouwen die bijv. in raden en commis sies zitting willen nemen of die over een be paalde deskundigheid beschikken, zoals hulpverleensters, kursus begeleidsters enz. Op de posters, die binnenkort op diverse plaatsen in de stad worden opgehangen, kunt u hierover wat uitgebreidere informatie lezen. Belangstellenden kunnen zich telefo nisch of schriftelijk opgeven bij: Stadhuisplein 1 2300 PC Leiden Tel. 071-254214 Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Diamantlaan/Topaaslaan, bouw kruisver eniginggebouw Haagweg, bouw 40 woningen vm. terrein Perquin Telderskade, bouw 12 woningen P. Buysstraat/Rijnsburgerweg, bouw kan toor 5 woningen Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 27 mei 1985 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lan- gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Ruimtelijke ordening 32S!Qh4 Bestemmingsplan Diamantplein e.o. Op 12 maart 1985 besloten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bestemmings plan Diamantplein e.o. goed te keuren. Dit plan is op 30 januari 1984 door de Raad vastgesteld en heeft betrekking op het ge bied dat wordt begrensd door de Smaragd laan, Saffierstraat, Robijnstraat, Topaas laan, Opaalstraat, dr. Lelylaan en Diamant- laan. Met ingang van 28 mei 1985 liggen voornoemd besluit en het goedgekeurde plan gedurende één maand v ter inzage in het Stadsbouwhuis, kamer 241, Langegracht 72. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de Raad als tot de Gedeputeerde Staten heb ben gewend, kunnen gedurende de hierbo ven genoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan hen, die tijdig bezwaar hebben gemaakt te gen de wijzigingen, die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. Eventuele beroepschriften dienen in twee voud te worden gericht aan H.M. de Konin gin en moeten worden ingediend bij de afde ling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Graven- hage. Ontwerp-ultwerklngsplan Perquin (Haagweg) In kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72 ligt met ingang van 28 mei 1985 voor een ieder ter inzage het ontwerp-uit- werkingsplan Perquin. Het uitwerkingsge- bied is onderdeel van het door de Raad op 30 augustus 1982 vastgestelde bestem mingsplan Vreewijk en wordt begrensd door de Rijn, de tuin van de Leonarduskerk, de Haagweg en Haagweg nr. 29. Het uitwer kingsplan is noodzakelijk i.v.m. een woning bouwplan voor het betreffende gebied. Ge durende bovengenoemde termijn van één maand kunnen belangstellenden schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwerp-uit- Hinderwet Verzoeken Een verzoek om vergunning is ingediend door de volgende inrichtingen. 1Zoeterwoudseweg 21vleesdistributie-be- drijf (J. Zandbergen) 2. Verbeekstraat 2 t/m 12, kantoorgebouw met restaurant (Stichting Pensioenfonds voor de Vervoer- en Havenbedrijven). Verleende vergunningen Op 24 mei 1985 zijn vergunningen verleend voor de volgende inrichtingen: 3. Rijnkade (achter nr. 18), opslag/verwer king oude metalen, papieren en lompen (J. Kluivers jr.) 4. Zoeterwoudseweg 25e, herstelinrichting voor motorvoertuigen (Citroën en Re- naultspecialist (de Groot) b.v.) 5. Maresingel 75, snackbar (B.M. Jansen) Wijziging vergunning 6. op 24 mei 1985 is de d.d. 8 juli 1963 aan Taxibedrijf Kerkhof B.V. te Leiden ver leende hinderwetvergunning voor de her stelinrichting in het perceel Narmstraat 2 gewijzigd. Deze wijziging houdt in de toe voeging aan de vergunning van een aan tal voorschriften betreffende het maximaal toegestane geluidniveau alsmede betref fende een aantal verbodsbepalingen. Inzage van stukken De onder 1 t/m 6 genoemde verzoeken én verleende vergunningen alsmede de gewij zigde vergunning liggen ter inzage. a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 24 juni 1965 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur Bezwaren beroep bij de Kroon Tot 24 juni 1985 kunt u m.b.t. de onder 1 en 2 genoemde verzoeken gemotiveerde be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders indienen. Op 13 juni 1985 kunt u mondeling bezwaren indienen tijdens een openbare zitting in kamer 230 van het Stads bouwhuis te houden om: 14.00 uur (voor zaak nr. 1) en om 15.00 uur (voor zaak nr. 2). Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Tegen het verlenen van de onder 3 t/m 5 genoemde vergunningen kan tot 24 juni 1985 beroep bij de Kroon worden ingesteld door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - de betrokken adviseurs - iedereen die schriftelijk of mondeling be zwaren heeft ingediend tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning - iedereen die aantoont dat hij/zij redelijker wijs niet in staat is geweest schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning. Tegen het wijzigen van de onder 6 genoem de vergunning kan tot 24 juni 1985 beroep bij de Kroon worden ingesteld door - de vergunninghoud(st)er De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad treffen van een voorlopige voorziening. Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De ver gunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende boven den tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, kamer 012, tel. 254437. VRIJDAG 24 MEI^T 1071-12224 Te koop: ouderwets Te koop: originele Ifd 070-892776 na 18.00 u T.k.: VHS VIDEORECO Vr.pr. 1100,-. 1 V4 mnd jr. gar. Tel. 070-23648 27 MC. 40 kan., 4 watt antennes, kab< dingen, etc. Tevens tering kristallen compute ners, kristallen antenn< Weer in voorraad o ner voor politie, autotel. etc., 2 b kan. met klok 399, Tel. 070-458517. PIANO'S nieuw tot gratis transp., huui p.j., gebruikt 't laagste I 100% inruilgar. J. van UrlLr;-i gel 42. RotterderrT J 363500. Occ. PIANOS geheel i seerd of nagezien In onze plaats. Nieuwe piano's m zenden guldens korting garantie, gratis Tel. 070-458661. De nieuwste fv Hi-Tech. reflex car spend gedemonsf T.k.: BRUIDSJURK. juli 298,- p.p.; i./Villa's, aug. vanaflL' pér dag. Int. 033-18600. j torijinstructeur. Michel dingen geeft u zelfs WELi 1 5 RANTIE. Schrijf 1e'k inlichtingen voor een op2,90- ar: Michel opleidingen* 20ï s 66242. 2506 GE Denj^ Gevr. schoonmaakperse?™ inkoop/verkoop dumbbi schijven. FITSHOP. RljsV 488 weg 43-45. Tel. 070-8I1 Den Haag. COOTERS '«ik - T.k. SUZUKI 750 GSX, bjJslac! 12.700. Pr. 5.200.kssch T.k. motor HONDA CB four, '80, als nieuw 27.5I bord. rood, pr. 27501° DELFT De beslissings wedstrijd in de interregio nale zondagklasse tussen Alkmania en Texas DHB, gespeeld op het terrein van KFC '71, eindigde on beslist, waardoor beide ploegen morgen (18.30 uur) opnieuw uit moeten maken wie nu de sterkste De speelsters van Alkmania zullen zich waarschijnlijk nog verschillende keren afvragen, hoe het mogelijk was dat Texas DHB vier minuten voor het einde van de wedstrijd als nog op gelijke voet kon ko men. Echt gevaarlijk waren de Haagse dames nooit en de de fensie, onder aanvoering van de betrouwbare Willeke van Ruiten, leek haar zaakjes goed onder contróle te hebben. De verdediging was een frac tie voor de gelijkmaker al ge waarschuwd, toen Maly Bar bier van dichtbij inschoot, maar Ellen Bakker op haar weg vond. De bal carambo leerde voor de voeten van Helma Dirksen, die twee ver dedigsters uitspeelde en al dan niet voor de lijn een uitstekende voorzet afleverde Ellen Bakker, omringd door twee Haagse aanvalsters trachtte het gevaar nog af te wenden, maar raakte de bal niet goed, waardoor de gelijk maker een feit was. Voor de rust bleek al, dat Alk mania over de meeste techni sche bagage beschikte en het creëerde vooral daardoor de meeste kansen. De hardwer kende, maar beperkte spits Connie Beekhuis had het ge luk echter niet aan haar zijde, terwijl een volley van Ria de Jong langs de „verkeerde" kant van de paal verdween. In de 14e minuut was het dan toch raak; een fraaie diepte pass van De Jong bereikte de sprintende Stephanie Kalker, die schitterend uithaalde en Jenny van der Mark kansloos liet. Het fanatiek knokkende Texas DHB, dat in de voorste linie weinig dreiging uitstraalde, kwam op slag van rust bijna langszij toen aanvoerdster Mo nique de Groot-Mars inschoot, maar stuitte op Joke van Klink. De extreem lange rustperiode zorgde voor enige verslapping in de Alkmania-gelederen, dat zich gewillig in de verdediging liet drukken. De soeverein keepende Coby van Tricht maakte zich echter makkelijk meester van de Haagse plaag stootjes. Hannie Smit, invalster voor de niet geheel fitte Ria de Jong, beukte aan de andere kant op de vuisten van Van der Mark. De beste mogelijk heid was voor Stephanie Kal ker, eindelijk even verlost van het bijtertje Jenny Barbier, maar haar mislukte lob werd gekeerd. Het leek 1-0 te blij ven tot de onverwachte gelijk maker een eind aan het op handen ziinde Oud-Weteringse feest maakte. De verlenging van twee maal tien minuten gaf enkele fraaie afstandschoten te zien (Els Schoon, Stephanie Kalker) en een schot van Maly Barbier te gen de staander, na foutief te rugspelen van Willeke van Ruiten. De stand blééf 1-1, hetgeen een „replay" noodza kelijk maakt. De Haagse oefenmeester Peter Houting was niet ontevreden- :„Gezien de wedstrijd heb ik vrede met deze stand, al wa ren we in de verlenging ster ker. Vermoeidheid speelde ons echter parten, omdat we ook. nog actief zijn in de beker en het Nederlands zaalvoetbal kampioenschap. Jammer al leen dat de scheidsrechter het duel niet helemaal aanvoelde". Alkmania-coach Albert van der Berg bleef optimistisc- h:„Natuurlijk ben ik teleurge steld, dat we de winst uit han den hebben gegeven. Wij heb ben toch de beter voetballende ploeg, al zijn zij weer wat agressiever. Maar als ik zo de sfeer proefte in de kleedka mer, denk ik toch dat wij het zaterdag gaan redden. JELLE RAAP Scoreverloop: 14. Kalker 1-0, 66. Bak ker (e.d.)l-l. Meer (Kuipers), De Jong (Smit); is. Kalk. LEIDEN Rijnsburgse Boys heeft een matig sei zoen met een matige pres tatie afgesloten. De ploeg van trainer Arie Lagen dijk slaagde er niet in de volgende ronde van de districtsbeker te bereiken en verloor met 0-1 van vierdeklasser Voorburg. Ook SVLV sneuvelde. Tegen Olympia leed de Voorschoten- se formatie een 4-2 nederlaag. John van Veen zorgde voor het eerste doelpunt. De Voor- Geen verrassingen tennisjeugd HILLEGOM Tijdens de dis trictskampioenschappen voor de tennisjeugd vielen nog wei nig verrassingen te noteren. Vrijwel alle geplaatste spelers en speelsters handhaafden zich moeiteloos. Bij de twaalfjarige meisjes moest Miriam Siemerink het veld ruimen. Zij verloor met 6-1, 6-4 van Lisette van der Meij (Hazerswoudse TC). In de oudere leeftijdsklasse was Bionda Zonderop dicht bij een verrassing. Tegen Fleur Meijer capituleerde zij pas na 7-5, 7-6. Bij de jongens tot en met 11 jaar verloor Jeroen Rooden- burg met 6-0, 6-4 van Maurice de Lijster. Jeroen Leunissen werd eveneens aan de kant gezet. Bartel Swart (Hillegom), die hem versloeg, moest zelf ook al weer plaats maken. Hij verloor met 6-3, 6-3 van Rut- ger Velthuizen van Santen. In de categorie tot en met 16 jaar won Richard Oskam van Philip Nachtegeller: 7-6, 6-1. Erik Snellenberg liet Marius Pieters met duidelijke cijfers achter zich: 6-2, 6-1. schotenaren hadden vervol gens pech, omdat bij de stand 2-1 doelman Dolf van Zijl uit viel. TAW - Leiden 0-1 In de afdeling zondag boekte Leiden een overwinning op Tavv. Henk Landwaart zorgde voor de enige treffer van de wedstrijd. Huner-bokaal Tijdens het door LDWS geor ganiseerde Klaas Huner-toer- nooi werden vier wedstrijden gespeeld. Leidse Boys en Uni- tas Leiden speelden met 1-1 gelijk. ZLC leed twee nederla gen. De zaterdagploeg verloor met 2-1 van VNL. De zondag- formatie leed tegen Sleutels een 2-3 nederlaag. Docos liet VNA maar krapjes achter zich: 0-1. Ad Dussee penalty-bokaal Het door de NKS afdeling Lei den georganiseerde strafschop pen-toernooi is gewonnen door VVSB. De Noordwijkerhoutse ploeg schoot twaalf van de eenentwintig strafschoppen langs Hans van Breukelen (FC Utrecht had er ook al niet veel moeite mee) en nam zo de Ad Dusee penalty-bokaal mee naar huis. SJC eindigde op de tweede plaats (10 keer raak) voor SJZ (6) en Alphense Boys (3). (Van onze verslaggever) DEN HAAG Het is lang geleden dat een buitenlander van betekenis speelde in de Internationale Wieier Avon. daagse. In 1976 won de Westduitser Weissinger de IWAZ daarna was de inbreng van niet-Nederlanders in deze koers te verwaarlozen. Gisteren maakte de Engelsman een eind aan dit manco door in Den Haag de vierde etap leriusstraat) op zijn naam te schrijven. Engeland leidt het ploegenklassement en Sefton staat derde in het alg klassement. Het was een knap herstel van de Britten, die een dag eer wangedrag nog van hun slaapaccommodatie te Ockenburg ren verwijderd. De nieuwe leider in de Avondzesdaag vanavond zijn vervolg krijgt in de Haagse Betje Wolffstr morgen in Noordwijk wordt afgesloten, is Harry de Bo Hilversumse renner was winnaar van de eerste etappe Hermans moest de leiderstrui uittrekken en schoof i tricot door naar de tweede plaats. De ronde van de Valeriusstraat ging half koers een besl stadium in toen vijf renners wegsprongen. Sefton, Vosh Boer, Schouten en Hermans namen eendrachtig san- zelfs een ronde voorsprong waardoor zij weer in het pelot recht kwamen. De wedstrijdleiding liet dat peloton vijf voor het eind afsprinten om de vijf koplopers goed te k laten finishen. De massale groepssprint werd gewonnen Onno Ante, die daardoor zesde werd. De Engelsman maakte van die onoverzichtelijke situatie gebruik om zich nitief te ontdoen van zijn vier medevluchters, van tweede werd en De Boer derde voor Schouten en Herm

Leidse Courant | 1985 | | pagina 6