W inkelcentrum Meerkreuk onzeker DOSR huldigt trouwe voetballer Cees Boem i JJB nog steeds irf ruimteprobleme i Grensverschuivingen Nieuwkoop en Nieuwveen Raad Woubruggi wil van architect 'Êeidoe LEIDEN OMGEVING £eidóc@cHwwit VRIJDAG 24 MEI 1985 PAGIfc dienstverlening dr. Tan, tel. 210890, ma. dr. Groeneveld, tel. 218661. Groep 2: Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Lahr: za. dr. Van Gent, tel. 122538, zo. dr. Klaassen, tel. 213546, ma. dr. Hammersteln, tel. 767646. Groep 3: Pleiter, J. 132877, zo. dr. J. 141225, ma. dr. J. tel. 120412. Groep 4: Van Win gerden. Van Rijn, Bénit, Nieu- wenhuis, Roos, Boer, Van de Waard en Arnou: za. dr. Rakers, tel. 121356, zo. en ma. dr. Mol, tel. 144168. Groep 5: Schaefer, 760577, zo. dr. Prince tel. 761754. ma. dr. Crul, tel. 142888. Oegstgeest: vanaf za. 10 uur: dr. Roelants, tel. 153747, ma dr. De Haan, 170605. Pa tiënten van dr. Steenhoven of dr. Voorzaat: bellen naar 176867. Spreekuur za en zo. 11.30- 12.30. Kaag - Abbenes - Nieuw Vennep: tel. 02526-72850 Leiderdorp: za. dr. Lands meer, tel. 413913, zo. dr. Kem- vijk: Groepspraktijk tel. 19300. tel. 01718-13222. Sassenheim: dr. Van Riet. tel. 11777. Alke mede - Rijnsaterwoude - Lei- muiden: dr. Glansbeek, tel. 01713-2511. Vaste weekend- Saeys, tel. 01713- Zikel, groep 2: za. dr. Boss, zo. Steen. Hazerswoude-Koude- kerk: Praktijk dr. Van Buur- Sprang/ dr. Zandstra, tel. rinkman/dr. Sluis, tel. 01725- Holthuis, tel. 174808. Spreekuur om 13.00 uur. Alkemade - Lei- muiden: eigen tandarts bellen voor 15.00 uur. Leidschen dam: Voor spoedgevallen tel. 238356. Bollenstreek: dr. Hof man, tel. 02520-16219. APOTHEKEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest Voor- echoten: za. en zo. Apotheek Zuid-West in Leiden en Apo theek Van Breest Smallenburg in Noordwijk. Geopend za. van 9.00-14.00 en 18.30-19.00, zo. en ma van 12.00-13.30 en 18.30-19.00 Noordwijkerhout: Apotheek Noordwijkerhout, za. geopend van 9-13 en van 17-18 en zo. van 12-13 en 17-18. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. Sassenheim: Apo theek Sassenheim, tel. 02522- 10169. WIJKVERPLEGING Leiden Noordwijkerhout De Zilk - a het antwoordapparaat, tel. Oegstgeest: Kruisvereniging, tel. Voorschoten - Leidschendam: dr. Koster, tel. 01717-3836. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuls) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconeesenhuia: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie- kenhu kin volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en familie is voort- doorlopend bezoek moge- verpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkli niek zijn dagelijks 15.00-15,45 u. Dagelijks 14.30-15.15 u. Mng 15.00-15.30 u. alleen VROM misschien in „Haagpoort" LEIDSCHENDAM De nieuwbouw van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in de Klein Plaspoelpolder in Leidschendam is onzeker ge worden nu besloten is dat ook vestiging in de honderd meter hoge kantorenflat „Haagpoort" bij het Centraal Station in Den Haag wordt overwogen. Wethouder J. C. van Erp heeft meegedeeld dat rijksbouw meester prof. Penning opdracht heeft gekregen een nieuw ontwerp te maken waarna de keuze uit Den Haag en Leid schendam zal worden gemaakt. Het ontwerp zou moeten worden aangepast aan de gewijzigde normen die aan huis vesting van ambtenaren worden gesteld. Wethouder Van Erp zei een eventuele vestiging in Den Haag vooral vanwege de werkgelegenheid in Leidschendam te betreuren. Het ge meentebestuur zou bereid zijn aan eventuele nieuwe ge zichtspunten tegemoet te komen als vestiging in Leidschen dam dit noodzakelijk zou maken. Wedstrijd voor naam fusieschool ZOETERWOUDE De leerlingen (en hun ouders) van de Aloysius- school en de Sjaloomschool te Zoeter- woude kunnen suggesties doen voor een naam van de nieuwe fusieschool. Daartoe is door de commissie die de gehele fusie begeleidt een wedstrijd uitgeschreven. Volgens de planning zal de naam over een maand bekend worden gemaakt. Was rond de gehele fusieproblema- tiek naast de huisvesting ook het schoolsysteem een „heet hangijzer", inmiddels begint daarin ook duide lijkheid te komen. Met de kleuteraf deling zal in ieder geval gestart wor den in de Sjaloomschool én Zonne- gaarde. De kleuters zullen in ge mengde groepen werken, dat wil zeg gen 4, 5 en 6-jarigen door elkaar. De lagere schoolafdeling (die met ingang van de „basisschool" zullen moeten worden aangeduid als „3e t/m 8e jaars") zal in leeftijdsgroepen worden ingedeeld en werken in een jaarklas- systeem voor wat betreft de vakken rekenen, taal en schrijven. Bij het le zen zullen de kinderen naar aanleg en tempo gegroepeerd worden. Niet alles zal voorts klassikaal gebeuren. Het ligt in het voornemen dat er aan de hand van de wereld-oriëntatie vakken een thema aan de orde komt en waarbij de kinderen van de ver schillende klassen door elkaar zitten en werken. Het team heeft zich una niem uitgesproken voor dit systeem. Papegaaien gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN - Vier roodstaart papegaaien zijn gisternacht gesto len bij recreatie park Avifauna. De hokken wer den opengebro ken. De vogels hebben een geza menlijke waarde van tweeduizend gulden. Botsing ALPHEN AAN DEN RIJN Een 44-jarige inwoner van Hazerswoude is met ernstig nekletsel opgenomen in het Leiderdorpse Elisabeth-zie kenhuis. De man was 's mid dags om half vier betrokken bij een ongeval in de Pieter Doelmanstraat in Alphen. Hij reed daar in een bestel wagen en werd bij het ver keerslicht van achteren aan gereden door een bus van Centraal Nederland, be stuurd door een 30-jarige man uit Leimuiden. Bij de klap liep hij het letsel op. Vuilnisman breekt kniiJJ/ LEIDERDORP 35-jarige vuilnisr(/^3 Leiderdorp is dag rond twaalf vermoedelijk ee: ken knieschijf i Academisch Zii Leiden gebracht, was aan het wer] Splinterlaan in dorp, stak deze der goed te kijkt en liep tegen de bromfiets van ei rige Leiderdorper tweetal viel en digde twee gepa auto's. ALKEMADE Gedepu teerde Staten hebben hun goedkeuring onthouden aan het bestemminsgplan Oude Wetering. Het gaat om de invulling van het open terrein aan de Meer kreuk, waarvoor architect Stroek en aannemer Heembouw een groot winkelcentrum op papier hebben gezet. GS willen dat het gemeentebestuur een stedebouwkundige vi sie voor het gebied op neemt in het bestem mingsplan. Dit betekent dat de gemeente Alkema de het plan op dat punt moet aanvullen en binnen een jaar opnieuw moet in dienen. Het gemeentebe stuur kan evenwel ook, als zij het plan niet wil wijzigen, bezwaren aante kenen tegen de beslissing van GS en een kroonpro- cedure starten. Alvorens enige beroepsprocedure te kunnen beginnen is een raadsbesluit nodig. Volgens gemeentelijk woord voerder J. van Elk is het mo gelijk om vooruit lopend op het bestemmingsplan via een zogenaamde „Artikel 19-pro- cedure" toestemmming te vra gen voor de bouw van het winkelcentrum. Deze procedu re was al gestart, maar is niet afgerond omdat deze is door kruist door de vaststellingspro cedure van het bestemmings plan. GS hebben tot nu slechts laten weten dat ze hun goed keuring 'daaraan onthouden. Een motivering van hun be slissing is nog niet gegeven. Pas als die motivering bekend is kunnen B en W van Alke made actie ondernemen. Vast staat dat het college op dit mo ment geen bouwvergunning kan en mag verlenen aan het duo Stroek/Heembouw. Dit betekent minimaal een half jaar vertraging in de aanvang van de bouw, als die tenminste nog doorgaat. De heer Van Elk toonde zich gisteren teleurgesteld en boos. Niet alleen door de afwijzing maar ook door de „onelegante handelswijze van de provin cie". De overheidsinstantie had geweigerd inlichtingen te verstrekken aan het gemeen tebestuur over de beslissing van GS inzake het Meer- kreukplan, terwijl de pers wel werd ingelicht. Namens de Veense RAAK-winkeliers ver klaarde een verheugde Ed van Berkel de beslissing van GS wel verwacht te hebben. „Het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) had zich in haar uitgebreide raport te gen het plan Meerkreuk ge kant. Ook de Provinciale Pla nologische Commissie (PPC) adviseerde negatief", aldus Van Berkel. De RAAK-winkeliers zitten ondertussen bepaald niet stil. Ze werken hard aan uitbrei ding van het winkelbestand aan het Noordeinde. Begin volgend jaar is alle 1500 vier kante meter winkelvloeropp- pervlakte, waarvoor volgens het CIMK nog ruimte is in Al kemade, ingevuld aan het Noordeinde. „Ik voel me lek ker en ga met volle moed ver der", vertelde Van Berkel met onverholen blijdschap over de negatieve beslissing inzake het Meerkreukplan. Architect Stroek vertelde gis teren „startklaar" te zijn. Offi cieel wist hij nog niet van het negatieve besluit van GS. „De motivatie moet ik eerst bestu deren. Eventueel bouwen we het complex aan de Meer kreuk gewoon zonder detail handel. Dan komen er alleen woningen en dienstverlenende sectoren in, zoals artsen, bank gebouwen, een apotheek en een lunchroom". Hij besluit: „En toch kan niemand mij uit mijn hoofd praten dat de vesti ging van detailhandel de meest logische oplossing is voor de Meerkreuk". ROELOFARENDSVEEN Al veertig jaar lang voetbalt de nu 51 jarige Cees van Am sterdam, alias Cees Boem, voor voetbalvereniging DOSR. Dat wordt maandag 27 mei gevierd met een jubileumwedstrijd tus sen het huidige veteranenelf- tal en een elftal samengesteld uit spelers waarmee Van Am sterdam in het verleden heeft gevoetbald. De wedstrijd be gint om zeven uur. Ook Cees' echtgenote Annie wordt in de hulde betrokken. Direct na de oorlog begon Cees van Amsterdam met de junio ren mee te voetballen. Zijn sportieve felle spel viel al gauw op. Eerst bij de junioren, maar vanaf 1953 tot en met 1964 in het eerste elftal van DOSR. Daarna nog twee jaar in het tweede en vanaf 1967 tot nu aan toe speelt hij in het DOSR-veteranenelf tal. En hoe van de 39 doelpunten in het afgelopen seizoen waren er niet minder dan 14 voor re kening van de spitsspeler Cees, die met zijn keiharde uittrappen niet voor niets de erenaam „Cees Boem" heeft. Het DOSR-veteranenelftal is een hechte club vrienden met als vaste begeleider de onmis bare Manus Ophelder. Deze 81-jarige gaat alle wedstrijden mee, beheert dan de horloges en portemonnees voor de voet ballers en voorziet iedereen op zijn tijd van een Stimorolletje. Ondanks de sfeervolle voet balbijeenkomsten gaat Cees met actief voetballen stoppen. Dat betekent dat hij vanaf nu samen met echtgenote Annie van Amsterdam-Kerkvliet zich nog meer gaat wijden aan het beheer van het zogenaam de „derde veld" en de erbijbe- horende kantine. Al hun vrije tijd geven Cees en Annie aan het Veense voet bal. 's Zaterdags staat Cees de hele dag van 's morgens acht uur af in de kantine, terwijl Annie zich dan als begeleid ster bezighoudt met de welpen en de lagere juniorenelftallen. Op zondag doet Annie de kan tine. De overige avonden van de week is Cees ook op het „derde" veld te vinden. Vaak fungeert hij dan als scheids rechter. Hij bakent het veld af Cees en Annie van Amsterdam in de kantine van DOSR. met lijnen, zet de verwarming in de kantine en kleedkamers aan en af en zorgt voor een verse bak koffie. Hij houdt de accommodatie schoon, netjes, gezellig en in de verf, verjaagt mollen van het veld en zorgt voor de inkoop van van alles en nog wat. Cees en Annie van Amster dam genieten in Roelofarends- veen ook op andere fronten bekendheid. Zo hebben beiden hun sporen verdiend bij Vis club ,,'t Looze Vissertje" en op de DOSR-kaartavonden, die ze samen met Piet Koot organise ren. Hun zoons, de tweeling John en Fred, zijn, hoe kan het ook anders, eveneens voet balfanaten. Fred is de keeper in het elftal van zijn vader en John, die in militaire dienst is, doet aan zaalvoetbal. Cees herinnert zich dat hij vroeger regelmatig voetbalde in een team van familieleden, het „Van Amsterdammen team". Dit elftal heeft legen darische wedstrijden gespeeld tegen de toenmalige Oud-Ade- se voetbalvereniging VVOA, maar ook tegen elftallen van de families Rietbroek en Koek. Gevraagd naar het absolute hoogtepunt in de veertigjarige voetbalcarrière van Cees van Amsterdam vertelt hij DOSR een keer naar het kampioen schap vierde klas KNVB te hebben gebracht. Dat was in 1963. „Ten overstaan van zes duizend man publiek maakte ik in de beslissingswedstrijd tegen Van Nispen in Hillegom het tweede doelpunt. Ook kop te ik toen een gevaarlijke bal uit. We wonnen die wedstrijd met 3-1 en kwamen daardoor in de derde klas van de KNVB, waar we een jaar later weer uit zijn gedegradeerd". Cees is van zijn leven negen keer kampioen geweest met diverse elftallen. Vier keer met het huidige veteranenelf- tal, één keer met de A-junio- ren en vier keer in het eerste elftal. Hij heeft vele hoogte en dieptepunten meegemaakt, want iedere promotie werd het jaar daarna gevolgd door een degradatie. HAZERSWOUDE RIJN DIJK Vandaag beslist de voorzitter van de af deling rechtspraak van de Raad van State of de Stichting JJB (Jeugd-, Jongeren- en Buurt werk) tot 15 oktober in de keet aan de Sweelinc- klaan mag blijven zitten. Twee bewoners van de Van Beethovenlaan, wiens achtertuinen uit kijken op het bouwsel, eisen van de gemeente Hazerswoude een onmid dellijke stopzetting van het gebruik. In de gister morgen gehouden open bare zitting bij de Raad van State stelden zij een verlenging tot 30 juni door de vingers te zien. Zoals bekend heeft de Stich ting Jeugd-, Jongeren- en Buurtwerk na jarenlange ac commodatieproblemen, begin dit jaar de voormalige direc tiekeet van de Egbo betrok ken, nadat de gemeente hier voor toestemming had ver leend. Meteen nadat de be woners vernamen dat de JJB van de keet gebruik ging ma ken, hebben zij advocaten in geschakeld om tegen de ves tiging te protesteren. Via een eerdere procedure stelde de Raad van State de bewoners in het gelijk: het gebruik van de keet was in strijd met het bestemmingsplan en moest Raad van State hakt vandaag knoop dt], ;Leic ïees lete beëindigd worden. Het ge meentebestuur kwam daarop met een compromis voor de bewoners en de JJB. De keet wordt afgebroken, maar per 15 oktober. Dat is de uiterste datum, waarop de JJB het gebouw moet verlaten. Tegen die tijd verwacht de gemeen te dat het gebouw van de ka tholieke kleuterschool aan de Jacob Reviusstraat vrijkomt. De JJB mag daar voorlopig intrekken tot een definitieve oplossing is gevonden. De ka tholieke kleuterschool ver huist vanwege de integratie naar de Banneuxschool. „Wij hebben de uitspraak van de AROB-rechter serieus genomen, maar wij hebben te maken met de belangen van twee partijen. Op deze wijze meenden wij voor beiden een aanvaardbare oplossing ge vonden te hebben", verde digde burgemeester J. W. van der Sluys het gemeentestand punt. De bewoners zijn het totaal niet met deze oplossing eens. „B en W had het nooit zover mogen laten komen. Zij heb ben de JJB uitgenodigd de keet te gebruiken, wat over last veroorzaakt voor de Bee- thovenlaanbewoners. schuiven hun falen af bewoners," sprak advqEr mr. J. A. Mendelts naibezt de familie Van der Meijghi nu toe blijken overigensi£ar wel bij de JJB, het gemei bestuur als bij de politie r klachten te zijn binnengum men over overlast. „GiZich de kleinschalige huiskjbezi ractiviteiten is die ov«met ook niet te verwachten.-00( vragen ons af welke bft>.. gen nu worden geschaacqEJ je het huidige gebruik |Hee tegen wat er volgens hë|goe< stemmingsplan wél zou tast. gen, kun je je afvragen meer druk op de omge zo uitoefenen", stelde jEen bestuurslid Cees van denpchet /weel bleek ongegrond te zijn.derk dat die niet hebben plaajaan vonden en ook niet zijgeve hebben. „Wij begrijpen Azië ook wel dat het bouwsel |maai totaal niet voor geschikten h aldus Van den Bos. Hij \dit 1 de tot slot nog aan dalvan keet momenteel de enigtter ii gen ontmoetingsplaats i|blad het dorp voor jongeren ;,.Azii twaalf tot zestien jaar. stree gesel „Winstuitkering is gratificatie" WOUBRUGGE/LEIDEN In een bondig schrijven maakt het college van beheer van het Energiebedrijf Rijnland burge meester Brouwer de Koning van Woubrugge duidelijk, dat diens kritiek over de winstuit kering van vijfhonderd gulden aan het personeel van het energiebedrijf onjuist is. Het betrof geen „winstuitkering" maar een „gratificatie". Onlangs heeft burgemeester Brouwer de Koning van Wou brugge hevig geprotesteerd te gen een uitkering van vijfhon derd gulden aan het personeel het energiebedrijf. De nauwkeurig gelezen en daar was sprake van een winstuit kering. Brouwer de Koning vond, dat eventuele winsten van het energiebedrijf ten gunste dienden te komen van de verbruikers, die immers te veel betaald hadden. Wou- brugges burgervader kreeg zelfs minister Rietkerk aan zijn zijde. Het college van be heer van het Energiebedrijf Rijnland heeft intussen een fraaie uitweg uit het conflict gevonden. Het maakt duide lijk, dat de fout zit bij het per soneelsblad. Daar spreekt men ten onrecht van een „winstuit kering". Er moet „gratificatie" staan en in dat geval is het col lege volledig gerechtigd vijf honderd gulden per werkne mer uit te delen. Vorig jaar is dat ook al gebeurd en er is in tussen ruim vier ton mee ge moeid. De kern van het ver weer van het college van be heer komt erop neer, dat grati ficatie niet van de winst van het bedrijf wordt afgetrokken. Dit wat boekhoudtechnische verhaal moge juist zijn, over eind blijft, dat door het uitke ren van gratificatie de winst natuurlijk minder wordt en die winst speelt een rol bij het het berekenen van de toekom stige tarieven. DEN HAAG/NIEUW- KOOP/NIEUWVEEN De gemeente Nieuwkoop verliest het zuidelijk deel van de polder Achttienho ven aan de gemeente Zeg veld. Daar staat tegenover dat de gemeente er het gebied Woerdense Verlaat bijkrijgt. De gemeente Nieuwveen gaat er op vooruit qua grondgebied. Het Utrechtse deel van de polder Zevenhoven en de kern Vrouwenakker wor den samengevoegd met de gemeente. Provinciale Staten van Zuid- Holland gingen gisteren in de statenvergadering akkoord met de gemeentelijke herinde ling van Woerden en Drie- bruggen en de wijziging van de provinciegrens tussen Utrecht en Zuid-Holland. Dat heeft mede de verschuivingen van de gemeentegrenzen van Nieuwkoop en Nieuwveen tot gevolg. Er werd gisteren lang durig gediscussieerd over de grenswijziging tussen de twee provincies, die onder meer in houdt dat de heringedeelde ge meente Woerden naar Utrecht gaat. Diverse statenleden en de verantwoordelijke gedepu teerde drs. J.H. Boone gingen naar aanleiding van dat feit in op de naijver tussen de graven van Holland en de bisschop pen van Utrecht in de middel eeuwen die elkaar regelmatig in de haren vlogen over grens geschillen. Met name Woerden was een omstreden plaats. Een aantal statenleden consta teerde dat er kennelijk nog Hoewel de provincie Utrecht er 2400 hectare en 26.000 in woners op vooruit gaat zijn er inmiddels bij provinciale sta ten van Utrecht alweer moties aangenomen die blijk geven van een verdere veroverings drift. Er werden gisteren twee moties aangenomen met het doel Utrecht te beteugelen. In de eerste motie wordt gecon stateerd dat er nu overeen stemming bestaat tussen Gede puteerde Staten van zowel Zuid-Holland als Utrecht over het verloop van de grens tus sen de provincies en dat Zuid- Holland daarbij veel heeft in geleverd. Als Utrecht toch weer onderdelen ter discussie wil stellen mag dat in geen ge val leiden tot het verder af staan van gebied aan Utrecht, aldus de motie. De tweede mo tie stelt dat de grenswijziging niets mag kosten. Gedeputeer de Boone stelde gisteren zelfs dat een afkoopsom op zijn plaats zou zijn, vanwege het verlies aan inkomsten door vermindering van grondge bied en inwoners. Daarover zal met Utrecht worden ge praat. De gemeente Nieuwkoop zou liever de polder Achttienho ven in zijn geheel behouden hebben. Nieuwkoop kreeg gis teren de steun van de PSP/CPN/PPR-fractie in pro vinciale staten, die onder meer een motie indiende waarin wordt voorgesteld de Slimmen Wetering als zuidgrens van het Nieuwkoopse Plassenge- bied te nemen. Deze motie kreeg echter nauwelijks steun omdat de overgrote meerder heid van het provinciaal be stuur niet opnieuw wil gaan onderhandelen over het be reikte akkoord. Overigens hebben bewoners van de pol der Achttienhoven al te ken nen geven liever bij Zegveld (dat straks onderdeel uitmaakt van de nieuwe gemeente Woerden) te willen horen dan bij Nieuwkoop. Zij hebben daartoe een bezwaarschrift in gediend. Gedeputeerde drs. J. Borgman (PvdA) toonde zich als enige binnen het college van GS te gen de grenswijziging met Utrecht. „Ik zie er het nut niet van in om Woerden en Drie- bruggen aan Utrecht af te staan, mede om planologische redenen", aldus verklaarde hij zijn tegenstem. WOEDE OVER MISREKENING KOSTEN RESTAURATIE KERKTORS leesk angt aardt igt d an d rs. A entie WOUBRUGGE Zeer ontstemd toonde de gemP raad van Woubrugge zich gisteravond over het a[ees7 lende krediet, dat nodig is voor de restauratie Neuriï uit 1653 stammende hervormde kerk aan de Conf" 1 de. Het aanvullend krediet is nodig omdat de arP1 zich vergist heeft in de berekening van de kosti0611 In het verleden heeft Woubrugge reeds 252.000 gulden baar gesteld voor de restauratie van de toren van de kei teravond werd er nog eens 217.000 gulden bijgevraagd, oil architeci zich verrekend "had. Het raadslid Markx vondLi aanfluiting. Zijn collega Hendriks stelde voor een andérv tect te zoeken. Burgemeester Brouwer de Koning zegdcL y mogelijkheden daartoe te onderzoeken. Ook hij vond eeri:~ sing van 86 procent wel wat veel. J?' Het dorpscentrum, dat rond verenigingsgebouw De Wij' v komen, hield de gemoederen gisteravond eveneens bezife Jaap v.d. Vechte zag weinig heil in de plannen. Hij ^gg* adji echter dat zijn opmerkingen „paarlen voor de zwijnen" zijn. Het lukte hem in elk geval niet om de Woubrugse [j overtuigen. Met negen tegen twee stemmen werd besloteö te gaan met de ontwikkeling van het dorpscentrum en vry ^~e ezighi lilde jncieh dit quartz klokje in de vorm van een mini-huiscomputer (ware grootte 5 cm.). Het is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam: Adres: I Postcode/plaats:. J Telefoon:. I (voor contröle bezorging) I Deze ontvangt de krant de eerste twee I Daarna wordt het abonnement betaald per: J O maand (per automatische betaling) kwartaal per acceptgiro Stuur als dank het computerklokje aan: j Naam:. I Adres:. I Postcode/plaats: Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnum "en ^2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). ^te

Leidse Courant | 1985 | | pagina 14