jaurence Olivier taat tegenover Dustin Hoffman in Marathon man" DOLLEN MET DINGEN IN MET ANDERE NET' Danny Dubbel" in een filmdroom LDIQ/TELEVISIE geidaeSomcwt WOENSDAG 22 MEI 198S PAGINA 13 Ivo Niehe, Ron Brand- steder en Adelheid Roosen slagen er niet in een karakteristiek te geven van hun vervolg- serie „Het andere net", vanavond op Ned. I om 21.30 uur Geen satire, geen parodie, geen hu mor. Dit is het allemaal niet. Het lijkt meer op dollen met de dingen. In het afgelopen seizoen hadden ze blijkens reac ties er nogal succes mee, vandaar nu een nieuwe reeks. Zoals eerder Ivo yjehe, Adelheid Roosen en Ron Brandsteder bezig op „Het Niehe naar 's lands ver- ire net". gaderzaal trok om op merkingen van politici uit hun verband te ruk ken en vooraf te laten gaan door eigen vragen, zodat zinnige Kamerdi alogen iets onzinnigs krijgen, zo toog Ivo nu naar Washington om Reagan in te passen in zijn programma „The other net". Ivo: „Veel van wat Reagan zegt is bruik baar voor een dergelij ke rubriek, omdat hij zo direct is". Adelheid en Ron doen dapper mee, de eerste met persiflages op het aankondigen van tv- programma's, eigenlijk dom werk en dus nog dommer gedaan door Adelheid. Ron begeeft zich in haar voetspoor door het verschijnsel van de tv-presentatie in het belachelijke te trek ken. Waar halen zij hun stof vandaan? Vrije fantasie op standaard-tv-werk zeggen zij. Maar zij brengen „Ander nieuws", dat eerder door de NCRV werd bedacht. Zij gaan met Dolf Brouwers in zee, die zijn gedachten prijs geeft over zijn evenknie Van Oekel, eerder te zien bij de VPRO. Dan proberen zij ook nog voorbijgangers op straat ertoe over te halen vrij moedig te vertellen over hun ruzies. Dit za gen we eerder, maar dan net andersom bij de KRO in de rubriek „Ik op die manier een raad- rubriek uit welke colle ga-programma's het on derwerp gekozen is? Nee, zegt Ivo, die gelij kenissen berusten hoog stens op toeval. En wat het inpassen van uitspraken van au toriteiten op handig in gespeelde vragen be treft, zal men daarvoor ook nog een greep doen uit de tv-verslagen uit de Duitse Bondsdag, evt. ook uitspraken van de paus? Ivo: „De Duitse Bonds dag ware te overwegen. Maar de paus laten we met rust om niet in het vaarwater van Pisa te komen". TON OLIEMULLER Laurence Olivier, in de jtand verheven vanwege Iverdiensten voor het to- in het bijzonder zijn Sha- arerollen, wierp zich op moment op film. Hij toen al aan de leeftijd zeventig jaar. Hiervoor een verklaring gevraagd, 1de hij het spelen niet te en laten, maar dat de avond op het podium hem te vermoeiend werd. i bood hem een mogelijk- toch te blijven acteren. Jcwam hij ook terecht in I Schlesingers film „The Bthon man", die in 1976 Wam en als een door- tht werkstuk mocht wor- aangemerkt. Hij speelt in een verstokte nazi-fi- r met een duivelse inslag. »nover hem staat Dustin [man als de joodse student fe Levy, die ernstig van I te lijden krijgt, derdagavond plaatst VOO- eze film in haar reeks van maandfilms op Ned. I om p uur. Eerder schreven wij jer, dat John Schlesinger [zich mee rehabiliteerde r een eerdere mislukking. Speelde op safe, veroorloof- feich geen thematische of matische uitweidingen. Dat itde hij in dit geval ook i, omdat hij kon beschikken Jrtwee gereputeerde talen ten, dat van Olivier en Hoff man. Hij had die ook nodig om de vrij gecompliceerde intrige in dit verhaal eerstens goed op gang te helpen en vervolgens tot een goed einde te brengen. Dit is hem nipt gelukt, maar intussen blijf je wel naar die twee acteurs kijken, de ont nuchterde Babe van Dustin en de zonder meer demonische Laurence, die in zijn oogopslag iets indringends kils legt. Al zijn handelingen in deze film blijken van deze trek door trokken. Intrige Marathonloper Babe stuit bij het begin van de film op een verkeersongeluk, dat om de een of andere reden zijn aan dacht trekt. Hij houdt er als marathonloper even de pas voor in. De twee automobilis ten staan te ruziën, terwijl in een van de auto's zich een do delijk slachtoffer bevindt. Dat slachtoffer gaat een zekere rol spelen in het leven van de stu dent/marathonloper. Die dode man blijkt een sleu telfiguur bij de activiteiten van ex-nazi's, die na de oorlog naar het westen hebben kun nen ontkomen, maar niet na kunnen laten kwalijke praktij- ker uit te blijven oefenen. Dit alles speelt in New York, maar De beroemde tandartsscène uit de film „Marathon man" met Laurence Olivier en Dustin Hoffman. op zeker moment verplaatst de handeling zich naar Parijs, waar ook mysterieuze contac ten worden onderhouden. Daarbij blijkt de broer van Babe betrokken, door middel van een dubbelrol. Geheimzin nige liedèn gaan dan op Babe jagen. Zo krijgt Dustin Hoffman de kans te laten zien waartoe hij in staat is als acteur tegenover lieden die het slecht met hem voor hebben. Hij weet hen te misleiden, maar de bloedige gevolgen blijven niet uit. Dan hebben we het nog niet over de beroemde scene in deze film, die zich afspeelt in de behandelkamer van de tandarts, waar Laurence als tandarts Dustin als patiënt in het nauw brengt, als het ware martelt, een verwijzing naar het nazi-crimineel verleden van de tandarts. De film komt daarmee in een thrillersfeer terecht, met dien verstande, dat de ex-nazi's, zo als ze in het verleden gewend waren te doen, het niet kun nen nalaten ook nu nog ont- erende praktijken uit te voe ren. Daarvan krijgt men er een aantal in beeld, waarbij men wel moet bedenken, dat de meest ernstige ingrepen op dit punt al eerder uit de film werden verwijderd, nl. nadat in New York de première was vertoond en juist daarop veel kritiek kwam. Olivier Als gezegd speelt Laurence Olivier in deze film een maso chistische rol als een ex-nazi kamparts, die het vernederen van wie hij als zijn vijanden ziet hij ook nu nog met lust be oefent. Olivier schijnt het satanisch genoegen te koesteren een dergelijke rol te spelen, maar vooral toch zegt hij filmrollen graag te doen, omdat hij het spelen niet laten kan en het werk op de planken -de hele avond lang een sterke figuur neerzetten en die overeind houden- teveel van zijn fysie ke en geestelijke krachten vergt. Het voordeel van een filmrol is, dat er telkens niet meer dan enige minuten van een rol worden vastgelegd en dat er dan weer een wijle rust kan worden genomen. Dat hij in die perioden van „rust" wel zijn rol moet vasthouden zegt hem geen problemen op te le veren, omdat hij dit tot zijn vak rekent en hem dat bij wij ze van routine gemakkelijk af gaat. Over het geheim van zijn vak heeft hij nooit een geheim ge maakt. Bereikte fiem een keer de vraag hoe hij er in slaagt in zijn rollen zo herkenbaar over te komen bij zijn publiek. Al tijd wel mensen in het theater, die zich met hem identifice ren. Dat is niet zo'n kunst, meent hij. „Ik besta uit een heleboel stukjes mens bij elkaar. Bij je vak hoort andere mensen te observeren. Ik kijk overal waar ik ben naar andere men sen. Die zie ik dingen doen, waarvan ik denk, he, dat kan ik goed gebruiken. Het gaat daarbij om de eenvoudigste manieren van doen, bijv. hoe iemand een trap afloopt of be stijgt, een ander een hand geeft of in een auto stapt. Op die manier ben ik op de lange duur als acteur samengesteld uit een heleboel stukjes andere mensen. Dat herkennen ze, maar dit slaat op niet meer dan een stukje vakkennis" TON OLIEMULLER Danny de Munk in een tango verwikkeld met Willeke van Ammel- rooy. Danny de Munk zingt als een andere Hazes zijn hart en het hoogste lied uit zijn lijf in de vervolgfilm die Guido Pieters op „Ciske de rat" maakte voor TROS-tv, vanavond op Ned. I om 19.00 uur. Danny komt er hierin opnieuw rondborstig voor uit, dat hij „twee sachte armen om sich heen" wil voelen. Had Ciske het eerst moeilijk met zijn filmmoeder, Willeke van Ammel- rooy, met wie hij het intussen heeft bijgelegd, nu krijgt Danny het weer moeilijk met Ciske. Deze Ciske, die in een handige montage tegenover Danny komt te staan in deze tv-bijdrage onder de titel „Danny Dubbel", staat voor de jongens die van Danny denken, dat hij het helemaal ge maakt heeft, dat hij in een paleis woont, dat er een speciale heli kopter alsmede een eigen wagen voor hem gereed staan, en die hem kortom aanmerken als een „kapsonuslijer". Allemaal naij ver, een kinnesinneprikkelend gegeven in deze film. Zijn rijke jongensdroom beleeft Danny in deze droom van een film. Als hij uit die droom ontwaakt, blijkt dit 's morgens om zes uur te zijn als de wekker afloopt en Danny, woonachtig in Pur- merend, zijn bed uit moet om tijdig de bus en zijn school in Am sterdam te halen. Al kreeg Danny al platina en goud voor sin gels, rijk wordt hij er niet van, hoogstens een extraatje in zijn spaarpot. Regisseur Guido Pieters: „Ik gebruik die droom over die rijk dom in dit verhaal met geen ander oogmerk dan duidelijk te maken, dat er van een droom helemaal geen sprake kan zijn. Ook Danny's leven wordt bepaald door de wekker". Inzoverre dromen op bedrog berusten wordt de kijker dus flink bedrogen als hij Danny per helikopter neergezet ziet worden in het Amsterdamse Carré, waar hij een volle zaal aan zijn voeten krijgt. Niet minder wordt de kijker bij de neus genomen als hij ziet hoe Danny zich in een wervelende tango begeeft met Wille ke van Ammelrooy, alsof het leven voor Danny zou bestaan uit een voortdurende dans met die filmdiva. Achter de nieuwe liedjes van Danny zit Karin Looman, die ook het filmverhaaltje maakte, terwijl Herman van Veen, onderwij zer in de Ciske-film, voor het merendeel van de composities zorgde. Guido Pieters: „Deze tv-film moet je zien als een persiflage op het verschijnsel popster. Op een gegeven ogenblik dineert hij in zijn eigen kasteel, terwijl zijn ouders samen met het personeel in de keuken een hapje naar binnen mogen werken". Hij voegt er aan toe, dat Danny een gehaaide podiumjongen is of zal worden. Zo keert hij zingend zijn gevoel binnenstebuiten voor het meisje van wie hij houdt. In dat liedje beschrijft hij haar verrukkelijke voorkomen. Hij danst ook een eind met haar weg, zoals eerder ene John Travolta. De rol van dit meisje wordt gespeeld door Babette Hieselaar, die al jaren balletles heeft, maar Danny neemt wel kordaat de leiding als dit meisje over de dansvloer gevoerd moet worden. TON OLIEMULLER Nederland 21.30 Het andere net, geva rieerd programma met Adelheid Roosen, Ron Brandsteder en Ivo Niehe. Speciale gasten: Dolf Brou wers en het Salonorkest Pluche. 21.55 TROS Aktua. Actualitei tenrubriek. 22.30 ffl Uit de wereld van Guy de Maupassant, serie tv-spelen. Afl.: De vrouw met de sluier (herh.). In de tuinen van een psychiatri sche Inrichting wandelt een in het zwart geklede geslui erde vrouw. Een bezoeker probeert er achter te ko men wie zij is. 23.35 Regina Shamvili, mini- portret van deze in de Sov jet-Unie zeer beroemde en in het westen (nog) onbe kende Russische pianiste. NOS 00.10 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.10 Trekking Staatsloterij. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 m Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. PP 19.12 Zendtijd voor de CP. NOS 19.22 Van Gewest tot Ge west, regionaal magazine. Vanavond met o.a.: De Ui terwaarden en de 'Luctor' onderzoekt Deltawater. 20.10 Nederland C, geva rieerd cultureel magazine gepresenteerd door Cox Habbema en Cees van Ede. Om 20.50 De Hermitage, reportage over de collectie van het Museum de Hermi tage te Leningrad, met als gidsen Peter Ustinov en Nathalie Wood. Een deel van de collectie is tijdelijk tentoongesteld in het Rot terdamse museum Boy mans-van Beuningen, n.a.v. dit gebeuren een herhaling van de fiimreportage die reeds eerder werd uitgezon den. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. ATN/Filmnet 17.00 Sjor* van de Rebellenclub. Film voor de jeugd. 18.30 Riptide. Serie. herh. 19.20 The Andromeda Strain. Science-fiction. 21.25 Airwolf. Afl: And they are us. 22.15 Marriage Italian Style. Komedie met Sophia Loren en Marcello Mastrolanni. 23.55-01.05 De Spooktrein. Film met Fien de la Mar. BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Pion*, de gekke kikker. Afl.: Plons en de schat. 18.10 Zeppelin, kindermagazine. 18.35 E Midas, Vlaamse jeugdserie. 19.00 Kuifje in dromenland, korte film van Ruud den Drijver met Joost Timp en Christine Fokkelman. 19.25 Juke Box. Videoclips van The Police (Every breath you take), Cap tain Sensible (Stop the world), Bonny Tyler (Have you ever seen the rain) en Men at work (Overkill). 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips. 20.15 Videomatch, videospelletjes gepresenteerd door Marleen Gordts. 20.25 Hamen noemen, spelprogram- ma waarbij twee panels, samenge steld uit bekende personen, via cryp tische omschrijving eigennamen ra den. Presentatie: Kurt van Eeghem. 21.10 De onuitroeibare dingo, na tuurfilm uit de serie Survival. 21.35 Pluk de dag, komische serie. Ann, die bezorgd is over het feit dat haar dochters uit hun vaders leven gehouden worden door hun jonge, nieuwe stiefmoeder, organiseert een confrontatie hierover zonder dat ze beseft met wie ze te maken heeft. 22.00 Wie schrijft die blijft, boek en- magazine. Met o.a. Dirk Christiaens interviewt Gaston Gallimard; Luc De- corte spreekt met Wllly Spillebeen en een sfeerbeeld van de Louis Paul Boon-herdenking aan de Nijmeegee universiteit op 11 mei 1985. 22.50 Journaal an Coda. BRT 2 19.00 Taartje Aardbei: Top Tten voor troeteldieren, Amerikaanse te kenfilm. 19.25 Tljdrover. Bridge. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Voetbal. Finale om de UEFA- beker tussen Real Madrid en Video- RTBF 1 16.30 Graffiti, jongerenprogramma 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.23 Minute Papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Cap 60, spelprogramma met vragen over de jaren 60. 21.05 Neo Polar, tv-serie. 22.00 Portrait*. Een portret van Jac ques Calonne. 22.50 Journaal. 23.05 Informations, reflexions et in terrogations laiquee. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-*top videoclips. Presen tatie: Diana (16.00). Martin met A-Z of Pop (17.00), en Simon en Sunle met Chart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 (18.00). 19.00 Mille francs de récompese, toneelstuk van Victor Hugo. 21.00 Les grands moments de la conscience humaine, tv-serie. Afl: La commune. Over de onderukking van het Parijse oproer in 1870. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-atop videoclips. Herhalingen. Duitsland DUITSLAND 1 16.00 16.10 Wanderungen durch die DDR: Rund um Meissen, fiimreportage over deze stad. 16.55 Chlorofilla vom bissen Hint- met, tekenfilm. 17.20 Schsu ins Land, kinderpro gramma. 17.50 Tageeectveu. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Lucky Luke, tekenfilmserie. 19.00 Fame, Amerikaanse tv-serie. 19.58 Heute lm Eraten. 20.00 m 20.15 m -spel van Peter Strlpp. Als de ac countant Kart Kronen in het stadsbos door een jong meisje aangesproken wordt, heeft hij nog geen Idee hoe Ingrijpend deze ontmoeting voor hem en zijn verblijf in de stad worden zal. 22.00 8rennpunkL 22.30 Tsgesthsmen. 23.00 ARD-Sport extra: Finale UE- FA-Beker tussen Real Madrid en Vi deo ton. 23.30 Elnsatz in Manhattan (Kojak), Amerikaanse politieserie. Afl.: Acttien uur in angst. Peggy Farrel heeft ge stolen clichés van Canadese twintig- dollarbiljetten de USA binnenge smokkeld. Haar vriend die ze aan een gangsterbende verkopen wilde wordt doodgeschoten. Zij vlucht met de cli chés en gaat uit angst voor de moor denaars In op de avances van Uoyd Tatum. Als zij ook vermoord wordt, verhoort Kojak allereerst Uoyd Ta- 00.15 Tsgssschsu. DUITSLAND 2 CD Ondertiteling vla Tele- Tekst. E Zwart/wit-ultzending. ■H Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 03 Bij nlet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■0 Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Mariene Dietrich als Catharina van Rusland In „The Scarlet Empress". Duitsland 3 om 22.30 uur. 16.04 Löwenzehn, kinderserie. 16.35 Der Waechbër Rascel, teken filmserie. Afl.: De verdwenen ring. 17.00 Heute. 17.15 Tele-llluetrterte, gevarieerd magazine. 17.50 Dm Haus am Eaton Place (Upstairs Downstairs), tv-aerie. Afl.: Warum ist die Tür verschlossen? 18.55 MidkXto - 7 uit 38. 18.58 Programme-ovarzteM. 19.00 Heute. 19.30 Dfrefct, een magazine met bij dragen van Jonge kijkers. 20.15 Kennzatchaw D. Duits nieuws uit Oost en Weet. 21.00 Dor Denver Clan (Dynasty), Amerikaanse serie. Wanneer blijkt dat Sammy-Jo achter Claudia's ver volgingswaanzin steekt en zij ook plannen heeft om de kleine Denny hoe dan ook aan haar toegewezen te krijgen, biedt Blake Steven zijn hulp 21.45 Heuto-joumal. 22.05 Demal*. Dertig jaar geleden: De Bondsrepubliek wordt soeverein. 22.35 Dm kleine Femeeheptei: Dis Splitter der Eisbombe, tv-film. Wan neer blijkt dat een fysicus, die In de oorlog op hoog niveau plannen ont wikkelde, het einde van de oorlog overleefd heeft, komt ook zijn sedert Jaren vermiste zoon plotseling weer boven water. 00.05 Dis Sport-Rsportsgs. Vanuit Düsseldorf: Tennls-Worid-Team-Cup. 00.35 Guts Nacht-Musik. 00.40 Hsute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Tslskoilsg II: cursus Engels. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuslls Stunde. 20.00 Tagssschau. 20.15 Ich stalls mlch_ Dr. Hans Hsnning-Atrott, voorzitter van de Duitse vereniging voor humaan ster- 21.45 Efl-eff: Freizeit und Fitness. 22.30 KJ Dl* schart schrot* Kalserin (The Scarlet Empress). Amerikaanse speelfilm uit 1934 naar een boek van Josef von Stemberg en het dagboek van Katharine de Grote. Met: Mariene Dietrich. John Lodge, Sam Jaffe e.a. Regie: Josef von Stemberg (herh.) De naïeve jonge Duitse prinses Sophie Frederike von Anhalt-Zerbst trouwt met de zwakzinnige Peter. Ze komt zo terecht aan het hof van tsarina Eli sabeth. Hier leert ze strijden om de macht en na de dood van de tsarina komt ze terecht op de troon. Zo ver andert zij In Katharlna de Grote. 00.10 Lsstts journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 All American hot 100, met Paul Gambaccinl. 18.30 Het sprekends paard Mr. Ed. Afl.: A man for Vel ma. 19.00 Tbs Lucy show. Afl.: Lucy dis covers Wayne Newton. 19.30 The Human Fees of Japan. Documentaire over de Japanse sa menleving. 22.20 International Motor Sports. 23.25-00.25 Sky Trsx. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.35 Take two, kijkers reageren op BBC-programma's. 18.00 John Craven's newsround, jeugdjournaal. 18.10 Duncan DarM, kinderserie. 18.35 Gloria, Amerikaanse serie met Sally Struhters. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus. 20.00 Wogen, amusementsprogram ma rond Terry Wogan. 20.40 Hilary, tv-eerie. 21.10 Delia*, Amerikaanse serie. 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 (LED., wetenschappelijk pro gramme. Afl.: Gina, the last Camp bell. 22.55 Sportsnfght. 23.45 Prime cut, Amerikaanse speel film uit 1972 van Michael Ritchie. Met In de hoofdrollen: Lee Marvin, Gene Hack man, Angel Tomkins en Sissy Specek. Een misdadiger krijgt de op dracht om In Kansas City twee broers, die samen een slachthuis drij ven, uit te schakelen. 01.10 Weerbericht BBC 2 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.35 Arthur Negus snloya. 19.00 The Dangerous days of Kiowa Jones, Amerikaanse speelfilm uit 1966. Met: Robert Horton, Diane Ba ker. Sal Mineo e.a. Regie: Alex March. Een zwerver neemt de op dracht aan om een misdadiger naar de gevangenis te brengen. 20.40 Ebony. 21.10 Chelsea Flower Show, repor tage. 22.00 Bleak Houm, tv-serie naar een boek van Charles Dickens. 22.55 Bookmark. 23.45 Nswsnight actualiteitenmaga zine. 00.30 Weerbericht 00.35 Open University. ITV 16.55 Football. Finland - Engeland. 18.55 Nieuws. 19.10 About Anglla. Regionaal ma gazine. 19.35 Crossroads. 20.00 Arthur C. Clarke's World of strange powers. Afl.: Fairies. Phan toms and Fantastic Photographs. 20.30 Coronation StrMt 21.00 Juggernaut, Engelse speelfilm uit 1974 van Richard Lester. Een oce aanreus wordt bedreigd door een maniak met een bom. 23 00 Nieuws. 23.30 Midweek Sport Special. UEFA-beker. 00.40 That's Hollywood. 01.40 Christians in Sport TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 Schooltv. 13.00 Nieuws voor doven. VOO 16.00 Happy Osys, Amerikaanse serie. 16.25 En genoten hebban ze..„ programma over jonge renreizen. 17.00 Club Veronica Clips NOS 17.30 W6-Joumael. VOO 17.46 Agenda. RTBF 1 11.30 Teletekst. 14.00-15.30 Schooltv. 17.00 Mededelingen Onem 17.15 Lollipop. 17.50 Plein MUSIC BOX 08.00 Nocv-stop vtdeocüpe. Presenta tie: Julie (08.00). Gary (09.00), Sunie (10.00), Diana (11.00), Martin en Sl- DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 CD BI lenzen, tv-spel van Peter Strlpp. 11.50 Umechau 12.10 Keonze+chen D. 12.55 Pereoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekel overzicht. 16.00 Ta- geeecheu. 16.10 Mummenechewz Special, Fragmenten uit de theeter- show van 'Mummenechanz'. 16.55 Gehversuche, kinderprogramma uil de serie 'Denkstel?' DUITSLAND 2 10.00 Zi* Duitsland 1. 13.15 Pro gramma-overzicht. 13.20 Die Sport- Reportage. Vanuit Düsseldorf: Ten- nls-World-TeanvCup. 16.00 Hsute. 16.04 „Immer die—s F omeehen Familie Bergers Erfatmmgen sus zwei ter Hand. 16.35 Ptnnwand extra. Jongeren op bezoek bij de Bondspre sident, gespreksprogramma. 17.00 Heute. 17.15 Tete-lllustrierie. 17.50 Der roMrote Panther. SKY CHANNEL 14.35 Movin' on - Big Wheel 15.30 Wayne a Shutter. 16.00 Pat Sharp Show. 16.45 First run, met Peter Po- BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11 50 Play School 14.00 Journaal. 14.25 Weerbericht 14.27 Nieuweo- verzicht voor doven. 14.30-14.45 Camberwtck Green. 15.15 Pserder»- ces te Goodwood. 16.55 Mop end Smiff. 17.10 Ivor the engine. 17.15 Jigsaw 17.30 Bene nam en ITV 10.30 Schooltv 13.00 Foxtalee. 13.10 Mooncet A Co. 13.30 The Sul livan# 14.00 Nieuwe. 14 20 Regio naal nieuws. 14.30 Falcon CrMt. 15 30 Play it again 16.00 Tak* th* high road. 16.25 RegionMl nieuws 16.30 8ont and Daughters 17.00 Foxtalee 17.15 Crystal Tippe and HILVERSUM 1 NCRV: 17.03 Hier en Nu-woensdagmagazirte 17.55 Mede delingen (NOS). 16.06 Met Teddy aan tafel. 19.02 In 't voorbijgaan. 19.07 Leger des Heilskwartier 19.25 NCRV-Woensdag-Sport. NOS: 20.03 Hobbyscoop. 20.30 Langs de lijn sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 00.02 Volgspot 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Van daag... donderdag. HILVERSUM 2 NOS: 16.30 Nws 16.33 NOS-Ombudsman EO 17.30 Nws. 17.36 Tijdsein. NOS: 18.00 Nws 18.10 NOS-Midweekmagazine. 19.30 De werkelijkheid van de oorlog 20.00 Nws. EO: 20.03 Licht en uitzicht. 20.40 De Bijbel open. 21.05 Te mo gen teven. 21.30 EO-Metlerdaad Hulpverlening. 21.32 EO In de re gio. 22.00 Vragen naar de weg. 22.15 De schoolagenda. 22.30 Nws. 22.35 De Open Cirkel. 23.05 Zicht op Israel. NOS: 23.30 Verhaal. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. VPRO: 19.02 Gonzo Radio 20.03 The John Peel Show. 21.02 Frontlijn. 22.30 Live concert: Eek-e- Mouse en Sista Spliff. 23.02 Heart- HILVERSUM 4 18.00 Nws. 18.02 Affi che 4. 18.07 Plaatgraag. 19.00 Puur cultuur. 19.15 Rauwkost. 20.00 Bach- conoeri vanuit de Waalse Kerk te Amsterdam. 22.00 Internationaal Ver tolkersconcours Gaudeamus 1985 23.15 Over boeken. 23.45 Spel met poëzie. NIL VEI .VERSUM 5 TROS: 17.30 Helpers ders. FEDUCO: 19.40 Aroujouh Ha al- bitaya. Taat: Marokkaans-Arabisch RADIO RUNMOND 16.30 Mtddag- progr. met Erik Post. Morgen M*.VERSUM 1 NCRV: 7.03 Het teven- do Woord. 7.10 Vandaag... donder dag. vervolg. 8 06 Hier en Nu. 8.54 Perspectief. 9.03 Wie weet waar Wil lem Wever woont? 10.03 Muz. bl) de koffie. 11.03 NCRV-Speclaal. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauze- dienst 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. KRO: 16.03 Op de eerste rang. HILVERSUM 2 7.00 Nws. AVRO: 7.Q6 A.M. 9.30 Nws. 9.33 Bulten 10.50 Snotneus Ahoyl 11.00 Hollywood Boulevard. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 11.58 Beursplein 5. 12.00 035-284555. 12.30 Nws AVRO 12.38 AVRO's Radtojourn. 13.00 Nws 13.10 AVRO's Sportpanorama. 13.30 Nws. 13.33 Hersengymnastiek. 14.02 In de wandelgangen. 15.00 De burgemees ter Is jarig. VOO: 16.00 Veronica Nieuwsradio. HILVERSUM 3 TROS: 7.03 De Haver- moutshow. 9.03 De Nederlandstalige top tien. 10.03 De Polderpopparade 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 TROS Top 50 Show. HILVERSUM 4 VARA: 07.00 Opmaat (8.00 Nws). 9 00 Vioolsonates en pia notrio's van Beethoven (4), 10.00 Pe tite Mess solenel to. Rossini 11.35 Werken v. Sammattinl. 12.00 Operet te. VPRO: 13.00 Nws. 13.02 Muzte- kaktuallteit. 14.30 Oe Wandelende Tak. 16.00 Het Portret. HILVERSUM 5 NOS: 9 03 NOS-Spor- ttef. 9.25 Waterstanden RVU: 9.30 Alteen op 5. KRO: 10 00 KRO Scheepspraat 10.10 Geloven met hart en handen (herh 10.40 Mijn moerstaal. 10.55 Hobbeit|e III (4). 11.07 Jeugdkatechese. 11.20 Liedjes uit Europa. RADIO RUNMOND 07.30 Ochtend- progr. met Peter Schuiten. 16.30 Mld- dagprogr met Erik Post. DERLAND 1 mos I0 Rosco leest voor in Ca- Imero's Bioscoop. K) Bassie en Adriaan en Ie Plaaggeest (1, herh.). 15 Suske en Wiske. Afl.: luske en Wiske en het laat- ite dwaallicht (1, herh.). 17 Dierenmanieren. 10 Dolly Dots op Barba- loa, herhaling van een mu- Sekspecial. opgenomen op iet eiland Barbados. M.m.v. Iet Nationaal Danstheater tan Barbados en The Carri- >ean SteeJband. «OS 10 'A6-Joumaal. mos 16 Formule 1, poppro- ramma gepresenteerd oor Erik de Zwart. rELEAC 10 Handwerken, les 9. mos )0 Danny Dubbel, pro- jramma waarin Danny de Munk in zijn droom Ciske Je Rat ontmoet. 15 TROS Country Cross, lopsporlspektakel. In de perste aflevering o.a. de Soksers Pedro van Raams- Jonk en Arnold v.d. Leij- Jen, elfstedenrijders Jos Westen en Jan Kooiman en Thriathlon-atleet Gregor stam. NOS DO Journaal. BOCUTERA 28 De AVO ala het om ge handicapten gaat. TROS 53 In de kijkerd. Film-, vi deo- en fotowedstrijd. Pre sentatie: Wim Bosboom. TROS zendt een portret uit van de Russische pianiste Regina Shamvili. Ned. I om 23.35 uur.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13