Leiden gaat door in de ere-divisie Gerrit Pronk nieuwe leider IWAZ Noordwijk klopt UVS Je vous salue, Marie n Italië uit roulatie gr Kunstenaar De Winter overleden Cees Brinkhuizen weg bij KRO Shirley Bassey zingt een paar sterren minder van de hemel BASKETBALLERS HALEN OPGELUCHT ADEM 4E1U, ;unst QeidócQowumt WOENSDAG 22 MO 1985 PAGINA 11 ieeiecordbedrag voor kdphilderij Van Ruysdael Ex, schilderij van Salomon van Ruysdael uil \7, voorstellend de Maas bij Gorkum, heeft '1/ leren tijdens een veiling van oude meesters het veilinghuis Christie's in Amsterdam 13.000 gulden opgebracht. Dit is het hoogste Irag ooit in Nederland voor een kunstwerk laid, aldus een woordvoerster van Christie's. ;oper van het schilderij noch diens nationali ze bekend. Het werd door iemand anders ipdracht gekocht. Een schilderij met bloe van Jacob van Walscapelle uit 1681 ging bijna 934.000 gulden van de hand. Ook ran is de koper niet bekend. Een bruiloftsta- }l van Jan Steen uit 1671 bracht bijna drie op, evenals een boerenbruiloft van Martin 'i Cleve. De totale opbrengst van de veiling ruim 5.385.000 gulden. ZAANDAM De beeldend kunstenaar Jan Baptiste de Winter blijkt afgelopen weekeinde na lange tijd ziek te zijn geweest op 55-jarige leeftijd in ziin woonplaats Zaandam te zijn overleden. Dat is gisteren bekend gemaakt door de dienst voor cultuur van de gemeente Hilversum, waar in het cultureel centrum De Vaart momenteel een tentoonstelling loopt (tot en met 9 juni) van recente plastieken en tekenin gen van De Winter onder de titel „De kwetsbare mens". Ook in het stedelijk museum in Schiedam worden werken van De Winter geëxposeerd (tot en met 2 juni) als onderdeel van de tentoonstelling „Nederland 40 jaar bevrijd". De Win ter werkte voornamelijk als beeldhouwer en tekenaar. Zijn oeuvre werd tot de expressionistische traditie gerekend met een eigen gezicht. Beelden van De Winter staan onder meer in zijn woonplaats Zaandam en in Wormerveer. HILVERSUM - Programmamaker C. Brinkhuizen (38) verlaat de KRO en wordt per 1 september hoofdredacteur van de Twentsche Courant. Zijn vertrek bij de KRO, waar hij vijf jaar heeft gewerkt, heeft niets te maken met het conflict dat eind vorig jaar rees tussen hem en KRO-directeur A. Langebent, zo verklaren beiden. Brinkhuizen werd in december op eigen verzoek ontheven van het eindredacteurschap van de godsdienstige tv- -programma's „Er is meer tussen hemel en aarde" en „Kruispunt-tv", nadat Langebent had besloten een fragment uit een vraaggesprek van Brinkhui zen met bisschop Gijsen van Roermond te schrap pen. Dat fragment liet zien hoe de bisschop boos het gesprek afbrak toen Brinkhuizen een vraag stelde die Gijsen niet beviel. m onze correspondent Cees nders) iME -— De gebeden van de is lijken verhoord: De lodslasterlijke" Mariafilm vous salue, Marie" van Je- Luc Godard verdwijnt uit Italiaanse bioscopen. Voor lig althans, totdat de Itali- ïse justitie de vertoning van film definitief zal hebben ;dgekeurd. Italiaanse verhuurder van film, Aldo Addobbati, heeft buik vol van de in beslag- ies, van de gebroken bios- ipruiten, van de vechtpartij en demonstraties, uitgelokt veroorzaakt door neo-fas- lische knokploegen en tra- ioneel-katholieke actiegroe- I Italië heeft de film gewel- veél herrie veroorzaakt, [oral nadat Het Vaticaan of- tieel de film als „een godslas- rlijke persiflage van het Ma k-verhaal" had aangemerkt, e paus wijdde er hoogstper- tonlijk enkele gebeden aan. en zelfs een heel rozenkrans gebed, dat door zijn radio over de hele wereld werd uitgezon den. Italiaanse bischoppen dreigden daarop de bioscoop- -ondernemers in hun diocees met maatregelen als zij het waagden de film van Godard, in circulatie te brengen. In Pe- saro en in Rimini trad de justi tie tegen de film op. In Regio Calabria moest de vertoning van de film worden gestaakt na dreigementen uit het pu bliek. In Turijn gingen de rui ten van de bioscoop waar de film draaide aan diggelen, en een bioscoophouder in Rome werd in het ziekenhuis gesla gen. Filmverhuurder Addobbati vindt dat hij zijn klanten, de bioscoophouders, niet langer aan de fysieke en economische onzekerheid die de vertoning van de film met zich mee blijkt te brengen, kan bloot stellen, en neemt dus de film uit de circulatie. Volgens hem is het hypocriet wat er ge beurt: De Italiaanse filmcen suur heeft de film weliswaar laten passeren, maar dat neemt niet weg dat lokale jus titiële ambtenaren dan toch nog de vertoning ervan kun nen beletten, daartoe aangezet door allerlei mensen die zich aan de film ergeren, of ze de film nu gezien hebben of niet. De film heeft 32 dagen in en kele Italiaanse bioscopen ge draaid, en is door 200.000 per sonen gezien. De incasso be draagt meer dan 1 miljard lire, twee miljoen gulden, en dat is veel, gezien het bijzondere ka rakter van de film, die nooit bedoeld is voor de grote massa. Jean-Luc Godard had de film al eerder van het „territoir van de paus" (Italië) willen te rugtrekken, maar hij is slechts regisseur en geen eigenaar van de film. Vanuit Cannes, waar hij verbleef voor het filmfesti val, heeft hij de paus een brief festuurd. Daar noemt hij de ilm „oprecht maar onvol maakt". ENINGRADWEEK AFGESLOTEN MET SUBLIEM CONCERT hoornist, de trompettist en de paukenist werd een unieke vertolking gegeven. Mariss Janssons heeft al de schoon heid van dit stuk op superieu re wijze tentoongesteld. Bij de Beethovenouverture viel af te dingen op de muzikale emotio naliteit, maar bij Tsjaikowski was geen op- of aanmerking te bedenken. Grigori Sokolow, die zondaga vond Prokofieff virtuoos ver tolkte, kon dit keer helaas minder goed overweg met Beethovens vijfde pianocon cert. Natuurlijk, hij is een grandioos pianist, maar Beet hoven kreeg teveel geweld te verwerken. In deze weergave ontbrak de muzikale ontroe ring volledig. rate concert in de Beethovancy- ti van het R'deme Philh. Orkest, svoerd door het Philhermoniteh »st ven Leningred o.l.v. Maries ions. Solist: de pianist Grigori low. De Doelen, Rotterdam. 'ERDAM Met een mi- itenlang applaus, bloemen rir dirigent Maris Janssons, concertmeester en de vrou- r lelijke orkestleden en na een Jüchende ovatie heeft het Rot- ™nerdamse publiek gisteravond in een vrijwel uitverkochte Ctoelenzaal afscheid genomen »an het Philharmonisch Or- est van Leningrad en diri- ent Mariss Janssons. Daar- »ee kwam een muzikaal einde an de Leningradweek, waar- i de zustersteden Rotterdam n Leningrad elkaar op cultu- rbeheel en sportief gebied de hand •1985adden gedrukt. De toehoorders in De Doelen bewezen gisteravond reeds na de ouverture Leonore nr. 3 van Beethoven, dat zij door drongen waren van het feit, dat dit orkest tot de absolute top van de orkestenwereld be hoort. De musici kregen al na de ouverture hun beloning van een staand publiek, een zeldzaamheid. Hoewel het Leningradorkest speelde in het kader van de Beethovencyclus van het Rot terdams Philharmonisch Or kest, moest één concessie wor den gedaan. Beethoven werd geruild voor Tsjaikowski's vijfde symfonie. De luisteraars zal deze opvoering nog lang bij blijven en de kans dat zij ooit een perfectere vijfde symfonie kunnen beluisteren is uiterst klein. Met hoofdrollen voor de ADR. HAGER WARMTE IN CONCERTGEBOUW IS BOOSDOENER Shirley Bassey tijdens haar optreden. Voor de ingang van het Concertgebouw werd daartegen overigens gedemonstreerd door het Komitee Zuidelijk Afrika, omdat de Britse zangeres diverse malen heeft opgetreden in Zuid-Afrika. DUIZEND KURKEN BIKINIBROEKJES IN HYDE PARK LONDEN De in Engeland woonachtige Tsjechische kunste naar Bob Pollak heeft gisteren 1000 kurken bikinibroekjes laten drijven in de Serpentine-vijver van het Hyde Park in Londen. Pollak zelf noemde het een opvallend kunstobject waarvan de wereld kennis diende te nemen. Een deel van de objecten was geschilderd in de kleuren van de vlaggen van alle landen ter wereld, de rest vertoonde een keur van illustraties, zoals bad pakken. Na drie uur werden alle broekjes weer opgevist. Pollak zelf was niet aanwezig bij de operatie die door zijn assistent werd uitgevoerd, en ook het grote publiek liet het afweten. Slechts een tiental verslaggevers en fotografen was in de stro mende regen getuige van het project. Pollak heeft in het verle den meer opvallende objecten afgeleverd. Ooit reed hij 366 maal rond Marble Arch in het centrum van Londen en gaf dat de titel „Schrikkeljaar" mee. Hij koestert nog plannen om 6581 voor werpen in de vorm van voetstappen op het meer van Galilea te laten drijven, waarvoor hij nog op toestemming wacht van de Israëlische autoriteiten. „Zoals jullie weten kan dit Concertgebouw elk mo ment instorten... Nou ja, de funderingen zijn slecht. Als het dan toch moet worden gerestaureerd, laten ze er dan in elk geval een air-conditioning in zetten", liet de Engelse zangeres Shirley Bassey gisteravond weten aan het einde van haar eenmalige concert in Amsterdam. „Het is net alsof ik in de sauna ben". Dat de zangeres werd geplaagd door deze hitte, bleek al na de eerste dertig minuten. Er kwamen niet alleen heel veel witte handdoekjes aan te pas om het bezwete gezicht en lichaam wat te drogen, ook voerde de zangeres die geen Maxwell cassette recorderband nodig heeft om een glas kapot te zingen, sterker dan de voorgaande keren een nachtclub-act op. Nu is het wel zo dat er maar heel weinig artiesten zijn die dit met zoveel succes in een concerthal kunnen brengen. Hoewel Shirley Bassey een vakvrouw is, haalde die hitte wel voor een deel de vaart uit de show. Ze liet het vaak overdonderende applaus net iets te lang aanhouden voor ze weer aan een volgend nummer b^on. nam af en toe iets te veel tijd om de bloemen en cadeaus in ontvangst te nemen en was in het tweede deel van haar nauwelijks ander half uur durende show vaak net iets te lang aan het woord. Mis schien had de ouderdom er ook iets mee te maken? Wat echter na de toegift vaststond was dat Shirley nog immer een charman te verschijnen is, die verleidelijk met haar heupen kan wiegen, nog altijd heel expressief kan bewegen en kan zingen met een stem, die aan kracht niets heeft ingeboet. Vooral in de eerste vijftig minuten liet ze haar stem heerlijk drijven op de klanken van het soms iets te hard spelende orkest onder leiding van diri gent Michael Alexander. Deze hanteerde overigens niet alleen het dirigenten stoje, maar zorgde ervoor dat de voorraad witte handdoekjes op peil bleef. In „Arthur's Theme" zong hij de tweede stem en tijdens „I only have eyes for you" dansde hij heel aandoenlijk met Shirley over het toneel. Tussen grote hits zoals „Goldfinger" (haar entree) en „Never Never Never" zeur de Bassey om bloedworst en had ze het over haar lijn. „Ik moet elke dag weer afvallen anders pas ik niet in deze jurk". De zangeres was „humoristisch en toch leuk" en bewees vooral in het tweede deel van de show dat zijn niet alleen over enorme longen beschikt, maar dat ze ook heel sentimenteel kan zingen („Send in the clowns"). Nadat ze drie keer de trap had beklom men en er weer was afgedaald, bleek de hitte opnieuw spelbre ker te zijn. Zo heeft de witte nertsmantel, die traditiegetrouw als decoratie dient bij het laatste nummer, geen moment op haar schouders gerust. Shirley sleepte hem nonchalant achter zich aan en verzekerde het publiek ook nog niet eens een stoombad te willen. Na „This is my life" was de koek echt op, tot Shirley volgend jaar weer het podium betreedt. HANS PIET =^PORT ^5ooi 0)er EIDEN Gisteravond eeft het management an de basketbalclub BS eiden de knoop defini- if doorgehakt: Volgend :oen speelt Leiden t mee in de ere-divi- Laat op de avond be lt de vereniging in erleg met het manage- lent van het eerste team ich garant te stellèn. Met ie beslissing werd het asketbal op het hoogste iveau voor de club met e langste ere-divisie tra- itie in ieder geval weer oor een jaar verzekerd. IS Leiden gaat volgend seizoen verder met maxi maal veertig locale spon sors voor een bedrag van 2500 gulden elk; een opzet afgekeken van Orca's Urk. In een loterij zal dan worden bepaald welk be drijf zijn naam op de rug gen van de spelers mag zetten. Uniek is het initia tief van Leiden, door te willen gaan met een puur Nederlandse ploeg. Een dolgelukkige Gé van der Weijden, scout en manager van de Leidse ploeg, kon gis teravond een eind maken aan alle onzekerheid. Van der Weijden: „We hadden vol doende toezeggingen binnen om de knoop door te kunnen hakken. We hebben tenslotte ook nog de inkomsten uit re clameborden, recettes en der gelijke. De vereniging loopt geen enkel risico. Dat was ook ons uitgangspunt: de vereni ging mocht er niet aan kapot gaan". Het restant van de spelers groep was maandagavond al accoord gegaan met de nieuwe voorwaarden. Van der Weij den: „Ook coach Ruud Harre- wijn heeft vanavond telefo nisch toegezegd volgend jaar terug te zullen komen. Daar naast blijven Emill Hagens, Bert Kragtwijk, Hans Heijde- man, Toon van Helfteren en Henk Jan Piket van de oude selectie. We willen die groep aanvullen met Daan van Eg- mond en Marcel Huijbens van Leiderdorp en met Sander Ka- les uit Haarlem. We zijn nog in onderhandeling met John Emanuels van Amsterdam. En natuurlijk hopen we dat Ran dy Wiel terug wil komen, maar we kunnen hem niet meer hetzelfde bieden als in het verleden". Het uitgangspunt voor Leiden blijft het hoogst haalbare, on danks de stap terug. Van der Weijden: „We willen natuur lijk zo hoog mogelijk proberen te eindigen. Mocht onze finan ciële positie in de toekomst gunstiger zijn en de komst van een of twee Amerikanen zou gezien de prestaties gewenst zijn, bijvoorbeeld om de play offs te halen, dan sluit ik het aantrekken van die Amerika nen niet uit. Maar we kunnen nü in ieder geval verder. Ik denk dat het intact houden van het belangrijkste deel van de selectie toch een verdienste is geweest van de instelling van de spelers. Er is blijkbaar toch een bepaalde sfeer ge groeid. Kijk maar naar Toon van Helfteren. Hij was van plan te stoppen, maar heeft nu toch de noodzaak van het doorgaan ingezien en beseft dat Leiden als basketbalstad nooit verloren mag gaan. Daarnaast is het voor Toon een goede kans om nog eent hoop minuten te maken". Financieel gezien is de zaak echter nog niet helemaal vol-, gens plan rond. Van der Weij den: „We zoeken nog een aan tal locale bedrijven, die ons unieke initiatief voor 2500 gul den willen steunen. Daarnaast is er nog steeds contact met eventuele hoofdsponsors. Het is in Nederland toegestaan om met twee namen op je shirt te spelen. De voorkant van het shirt laten we vrij voor een mogelijke hoofdsponsor. De achterkant van het shirt is de inzet van de loterij". Ruud Harrewijn, het komend seizoen weer coach van Lei den, reageerde aan het begin van avond nog vrij laconiek op de vraag of hij in Leiden zou blijven. Harrewijn: „Ik bekijk het allemaal wel. Ik heb één voordeel boven de spelers: ik heb geen haast. Amsterdam heeft mij tenslotte al een aan bod gedaan. Ik wil best verder met Leiden, maar het aanbod dat Leiden doet, moet wel een beetje reëel zijn". „Persoonlijk heb ik er niet zo veel moeite mee, om met een low-budget-ploeg te moeten werken. Laten we eerlijk zijn, met Hagens, Kragtwijk, Heij- deman, Van Helfteren en daar omheen nog wat jong talent en misschien zelfs nog een Neder landse versterking, hebben we gewoon een goede ploeg, waar best nog wat mee te bereiken valt. Ik zou zeggen, als je eerst maar mag starten, dan zien we wel verder". JACOB BERGSMA Hagenaar Gerrit Pronk. 'EN HAAG De Inter- itionale Wieier Avond- laagse (IWAZ) heeft in nieuwe leider. Het is (errit Pronk uit Den aag, die maandagavond |erde werd in Leiden en .teren in de Haagse ierboomstraat als twee- over de meet ging. Hij lam de leidertrui over 'an Harry de Boer die (isteravond als één van de aatste renners binnen Jwam. De tweede etappe Mkverde een overwinning Hp voor Jan Hogervorst. renner van De Markt- hof won dit parcours voor de derde keer op rij. Rond de 100 renners kwamen gisteren aan de start. Er was een verrassend snel koersver loop met steeds nieuwe vluch ters uit het peloton. Ton van Steenvoorden (Noordwijk) en de winnaar van de Ronde van Capitol Onne Anter (De Lier) sprongen half koers weg en bouwden een behoorlijke voorsprong op. Met nog 22 ronden te gaan kwamen de twee leiders ten val. Onne An ter: „Het kwam niet door pu bliek dat overstak maar omdat wij te hard de bochten ingin gen. Gewoon te veel risico Met nog 18 ronden te gaan een nieuwe leider in de persoon van de Limburger Erwin Um- mels. Maar ook voor hem was het te vroeg. Even later waren Jan Hogervorst en Gerrit Pronk echt weg en zij bouw den zelfs een voorsprong op van 45 seconden. Met nog ze ven ronden voor de boeg gin- ten Richard Ippel en Ton van teenvoorden in de achtervol- Êing. Maar bij de twee leiders on het tweetal niet meer ko men. In de eindstrijd zat Ger rit Pronk duidelijk stuk en greep Jan Hogervorst als ver wacht de overwinning. Richard Ippel (Leiden) moest genoegen nemen met een der de plaats voor Ton van Steen voorden en de zeer aktieve Engelsman Steven Seston die vroeg in de koers alleen op avontuur was geweest. De En gelse baanselectie en een ploeg uit Basingstok zorgen voor een behoorlijke internationale in breng. Gerrit Pronk gaat vanavond in de derde etappe op De Marktof (18.30 uur) met twin tig punten aan de leiding in het klassement, met zeven punten voorsprong op Harry de Boer en Jan Hogervorst. In het ploegenklassenent staat Du Prie A met 82 punten op de eerste plaats voor De Markt- hof met 63 punten en de En gelse baanselectie met 55 pun ten. ARTHUR VAN RIJSWIJK LEIDEN Noordwijk heeft de halve finale van het toernooi om de afde lingsbeker bereikt. De Noordwijkse formatie bleef UVS met 3-2 voor. Kagia zorgde voor een da verende verrassing door FC Lisse te kloppen met 0-2. Noordwijk nam tegen UVS de leiding via Klaas Vink, maar Aad Neuteboom trok de stand weer gelijk. Geert-Jan Bakker nam de tweede Noordwijkse treffer voor zijn rekening, waarop Ton Kamphues na mens UVS gelijk maakte. Na rust zorgde Ed Strijk voor het winnende doelpunt Dames Alkmania De dames van Alkmania heb ben door een overwinning op Ter Leede de afdelingsbeker gewonnen. De ploeg van trai ner Albert van der Berg nam via Joke Lubbe de leiding, maar Paula Brouwer zorgde voor de gelijkmaker. Na de pauze gooide Alkmania alles op de aanval. Invalster Hannie Smit had al in de zevende mi nuut succes: 2-1. Els Schoon kreeg daarop nog wel een kans op 3-1, maar miste. GWS - A b be nes GWS heeft de laatste wedstrijd in de nacompetitie om een plaats in de eerste klase van de zaterdagafdeling met 6-0 gewonnen van Abbenes. Per- cey Loman, Jaap van Keste- Ten, Alfred van der Plas, Lam bert van der Plas en Aad Ver beek zorgden met een Abbe- nes-speler, die in eigen doel schoot, voor het zestal doel punten. Huner-bokaal De wedstrijden om de Klaas Hunerbokaal vielen gisterena vond letterlijk in het water. De wedstrijden Leidse Boys - Unitas Leiden, VNL - ZLC (zaterdag), VN A - Docos en ZLC (zondag) - Sleutels wor den nu donderdag gespeeld. De overige duels zijn naar vol gende week dinsdag ver plaatst. Marathon van Noord- naar Zuid-Korea ROME De Internationale Atletiek Federatie (IAAF) wil de marathon wereldbeker van 1987 laten beginnen in Noord- -Korea en laten eindigen in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoul. „Het is onze grote droom, onze grote ambitie", zei de voorzit ter van de IAAF Primo Nebio- lo gisteren tijdens een perscon ferentie in Rome. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen ALPHEN AAN OEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Fal ling in love (al); 18.45. 21.15. EUROCINEMA II: Beverly Hills cop (al); ma di. 18.30. 21.00. EUROCINEMA III: City Heat (12); ma. di. 18.45. 21.15. EU ROCINEMA IV: Missing in ac tion (16); ma. di. 18.30. 21.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Vrijdag de dertiende (16); 14.30. 19.00. 21.15. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Be verly Hills Cop (al); Hel bittere kruid (12); 14.30. 19. 21.15. Into the night (12); 19. 21.15. ma. di. ook 14.30. Passage to India (al); 20.00. Amadeus (al); 20.150. TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): The postman always rings twica (12); 14.30. 19.00. 21.15. REX (Haarlemmerstraat tel. 071-125414): Een droomreis door sexlekkarland (16); 14.30. 19.00. 21.15. NOORDWIJK LIDO THEATER Bernhardstraat 56. tel. 01719-12800): An officer and a gentleman (12); ma. di. 21.15. Wildschut (16); ma. di. 19.00. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30. tel. 01718-74075); Lady Hawke (al); wo. 14.45. 19.00, 21.15. ma. di. 19.00. 21.15. CITY THEATER II: You only live twice (al); tijden zie City I. CITY THEATER III: Maak je borst(en) maar nat (12); tijden zie City l. CITY THEATER IV: First Blood (16); 21.15. KINDERVOORSTELLING CITY THEATER: Wolven hui len nie» (al); wo. 14.45. 19.00. ma. di. 19.00. LIDO THEATER: Circus op Stelten (al); wo. 14.30. VOORSCHOTEN GREENWAY: NeverEnding story (al); wo. 15.45. Under the Vulcano (16); ma. di. wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING SJors an Sjimmie en het zwaard van Krijn; wo. 22.5. 14.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spui 27. tel. 463500):The cotton club (12); 14.00. 18.45, 21.30. ASTA 2 (Spui 27. tel. 463500); Into the night (12); 14.00. 19.00, 2130. ASTA 3: The kilting fiels (12); 13.45. 18.45. 21.30. BABYLON 1 (naast Centraal Station, tel. 471656): Amadeus (al); 14.00. 20.00. BABYLON 2: Moving in (16); 14,00. 19.00. 21.30. BABYLON 3: Les uns et les autres (al); 13.45. 19.45. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): Beverly Hills cop (al); 14.00, 18.45. 21.30. CINEAC 2: „2010" (al); 18.45. 21.30. ma. di. ook 14.00. CINEAC 3: Repo man (16); 14.00. 18.45. 21.30. EURO CINEMA (Ley- weg 910. tel 667066): Ouin (12); ma. di. 14.00. 20.00. overige da gen alleen 20.00. METROPO- LE 1 (Carnegielaan. tel. 456756): A passage to India (al); 14.00, 20.15. METROPOLE 2: The pirates of Penzance (16); 14.00. 18.45. 21.30. METROPOLE 3: Hans - het leven voor de dood (16); 14.00. 20.30. METROPO LE 4: Falling in love (al); 14.00, 18.45. 21.30. METROPOLE 5: Het bittere kruid (al); 18.45. 21.30. ma. di. ook 14.00. ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 462400): Beverly Hills cop (al); 13.45. 18.45, 21.30. ODE ON 2: De nurds slaan terug (12); 13.45. 18,45. 21.30. ODEON 3: Grace Quigley (al); 13.45. 18.45. 21.30. ODEON 4: The falcon the snowman (16); 13.45, 18.45. 21.30. LE PARIS 1 (Ket tingstraat 12b. tel. 656402): Hete spelletjes (18); 12.00 tot 22.30. LE PARIS 2: Rasputin (18); 12.15 tot 22.45. LE PARIS 3: Liefde zonder schaamte (18); 12.30 tot 23.00. PASSAGE (Passage 63. tel. 460977): Young warrios (16); 14.00. 18.45.21.30. HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56. tel. 459900): Zaal 1: Je vous salue Marie (16); 19.45. 21.45. Studio: Let nuits de la pleina luns (16); 20.30. Zaal 2: De geur van wierook; ma 19.30. Roodb- aard; di. 19.30. Bride of the An des; wo. 19.30 The face of ano ther. wo. 21.30. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: Assepoester; i 14.00. METROPOLE 5: A» poester; wo. 14.00. informatie over films muziek theater recreatie exposities en een complete agfnda RUITENPUZZEL In elk vakje dient een letter te worden Ingevuld, waardoor rond de genum merde vakjes woorden van 4 letters van navolgende betekenis verkregen kunnen worden. De Invulling van elk antwoord dient te geschieden volgens de richting van de wijzers van de klok. Het vakje waarin de eerste letter van elk antwoord komt. dient door com binatie met de letters van de omrin gende antwoorden te worden vastge steld. I pijnlijk ongemak; 2 rekenkundig te ken; 3 hinderpaal (fig.); 4 afhangend gedeelte; 5 pas; 6. omwenteling; 7 uitstapje; 8 los neerhangend; 9 deel v.e. ophaalbrug; 10 deel v.e vliegtuig; II nauwsluitend; 12 insnijding, kerf OPLOSSING doe* 2i :dBJj| u :dujoj oi :d8|M 6 :d8is 9 :dM» l jöo» 9 :de»s g :diis :dii>i e :sn|d z Wis i

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11