8.- 15.- 25.- Dag voor de „zwarte" kunst in Congresgebouw senroaer Ai® De Salon geeft stuk van Duras verrassend vorm GRANDIOOS AANBOD Slechte ontvangst voor sterfilms in Cannes Een lange middag vol van vioolspel Schitterend concert van Manfred Trojahn jPÜHBÜSi ug I KUNST £eidóc©ouAcuit MAANDAG 20 MEI 1985 PAd Leidse band wint jazz-festival Breda BREDA Het Leidsch Studenten Jazz Ge zelschap heeft zondag het concours van het 15e oude stijl jazz-festival in Breda gewon nen. Het orkest behaalde 305,5 punten, 20,5 punten meer dan het New Orleans Hot Lips Jazz Orchestra uit Zwitserland. De River City Jazzmen uit Engeland, al eerder eerste prijswinnaar, werd dit keer derde met 276 punten. De solistenprijs werd gewonnen door de Leidse tenorsaxofonist Bernard Berkhout. Voor de Swing Award scoorde gitarist-violist Fapi Lafertin van de Belgische viermansfor matie Waso het hoogst. Voor het vijftiend Oude Stijl Jazz-festival bestond grote belang stelling. Nagenoeg alle binnenconcerten wa ren uitverkocht en in de Bredase binnenstad bewoog zich vier dagen lang een mensenme nigte van podium naar podium. Auteur „Guys and Dolls" overleden NEW YORK Abe Burrows, auteur van de zeer populaire musical „Guys and Dolls" en andere kasstukken op Broad way, is na een ziekte van jaren het afgelo pen weekeinde op 74-jarige leeftijd over leden. Onder de successtukken van Bur rows waren „How to succeed in business without really trying", „Can Can", „What makes Sammy run" en een Amerikaanse lezing van een Franse revue, „Cactus Flo wer". Hij was mede-auteur van „Silk Stockingsen auteur van het script voor de film „The Solid Gold Cadillac". Voor Guys and Dolls werkte Burrows samen met de componist-tekstdichter Frank Loesser. Deze musical beleefde op Broad way 1.200 opvoeringen, bracht miljoenen dollars op en beleefde een reeks reprises. Vondst van steles in Italië ROME Op het eiland San- t'Antioco voor de zuidwest-kusl van Sardinië heeft men meer dan 1.500 stenen stéles van Cart- haagse oorsprong gevonden die dateren van de zesde tot de eer ste eeuw voor Christus. De mo nolieten dragen religieuze in scripties en afbeeldingen van mensen en goden. Naar bij de bekendmaking van de vondst door de kenner professor Sabati- no Moscati in het weekeinde in Rome werd meegedeeld, zijn de stéles afkomstig uit een heilig dom waar de Carthagers hun ri tuele kinderoffers brachten. Brinkman moet afvloeiing regelen voor toneel DEN HAAG Minister Brinkman van cultuur moet voor mensen die bij het toneel werken, een af vloeiingsregeling treffen als ze door zijn reorganisa tieplannen zonder werk komen. Dit heeft de afde ling rechtspraak van de Raad van State bepaald in een zaak die de Nieuwe Komedie in Den Haag en de Amsterdamse gezel schappen Theaterunie, Centrum, Sater, en Poëzie Hardop tegen de minister hadden aangespannen. Een dergelijke regeling kost, ruw geschat, één miljoen gulden. Brinkman wil een reorganisatie van het toneelbestel doorvoe ren. De subsidies voor genoem de gezelschappen werden daar toe met ingang van het komen de seizoen stopgezet of vermin derd. De minister wilde geen afvloeiingsregeling, omdat de werkgelegenheid in de gehele gesubsidieerde toneelsector blijft bestaan. Het is evenwel niet reëel te verwachten dat de betreffende personeelsleden meteen bij andere gezelschap pen aan de slag kunnen, vindt de afdeling rechtspraak van de Raad van State, die de motive ring van Brinkman voor zijn weigering onvoldoende vindt. Bij een betere motivering zou in theorie een afvloeiingsregeling dus alsnog afgewezen kunnen worden. Nieuwe Komedie en Sater had den ook beroep aangetekend te gen het besluit de subsidies stop te zetten. Er is evenwel geen wettelijke regeling die dit de minister verhindert, zodat hij vrij is zijn naar eigen inzicht te bepalen of hij toneelgezelschap pen al dan niet financiert. DEN HAAG In het Ne derlands Congresgebouw wordt zaterdag 8 juni een zogenoemde „Dag van de zwarte kunst" gehouden, waar niet-Nederlandse muziek, dans, theater, li teratuur, film en beelden de kunst wordt gepresen teerd. De term „zwart" moet volgens de Makan- dra Gruppo, organisator van het geheel, niet al te letterlijk worden geno men. De term staat voor ales wat niet Nederlands Op de „Dag van de zwarte kunst" wordt onder andere ge ëxposeerd door beeldende kunstenaars uit Curacao, Suri name, Turkije, Ghana en Spanje, is er een Antilliaanse speelfilm en worden dansen opgevoerd uit India, Java, Spanje, Brazilië en de Antil len. Verder zijn aanwezig de schrijvers Halil Gilr, Edgar Cairo, Julian Wit, S. Traïda en Astrid Roemer. Bij de muziekuitvoeringen die die dag op het programma staan hoort onder meer een optreden van de klassieke gi tarist Julian Coco. Hij is tevens de winnaar van de eerste prijs voor de ethnische kunstvor men, die die dag voor het eerst zal worden uitgereikt. Coco stamt van de Nederlandse An tillen. Als musicus was hij een van de eersten die in ons land het diploma voor klassiek gi taarspel haalde. Hij was jaren lang verbonden als contra-bas sist aan het Utrechts Stedelijk Orkest. De onderscheiding die hij ontvangt is een bronzen beeldje, dat de Surinaamse beeldhouwster Helen Ferdi nand heeft gemaakt. Coco zal op de „Dag van de zwarte kunst" samen met Stanley Noordpool optreden, eveneens meester in het klassieke gi taarspel. De dag wordt beslo ten met optredens van de mu ziekgroepen Ronald Snijders and band (afro-jazz-funk) en van de speciaal voor deze gele genheid naar Nederland over gehaalde Kameroense tenor saxofonist Manu Dibango. De manifestatie, die duurt van 12.00 tot 24.00 uur, wordt offi cieel geopend door de direc teur kunstzaken van het mi nisterie van WVC. De VPRO- TV en Migranten-TV maken opnamen. De avond wordt ge presenteerd door KRO-presen- tator Han van der Meer en en BRT-presentatrice Alida Nes- lo. Voor het eerst wordt die dag de prijs voor Ethnische Culturele Kunstvormen uitge reikt. Leningrad- orkest zeer indrukwekkend Concert door het Philharmonisch Orkest van Leningrad o.l.v. Mariss Jansons met werken van Prokofjew en Sjostakowitsj en m.m.v. de pia nist Grigori Sokolow. De Doelen, Rotterdam. In het kader van de Le ningrad-week in Rotter dam concerteert het Phil harmonisch Orkest van Leningrad tweemaal in De Doelenzaal. Gister avond met een program ma bestaande uit werken van Prokofjew en Sjosta kowitsj, morgenavond in het eerste concert in de Beethoven-cyclus van het Rotterdams Philharmo nisch Orkest. Het Philharmonisch Orkest van Leningrad is even oud als beroemd. Meer dan honderd jaar geleden opgericht als „Keizerlijk Muzikantenkoor", na de revolutie van 1917 het eerste staatsorkest van de Sowjet-Unie. Slechts enkele ja ren jonger dan zijn orkest is dirigent Jewgeni Mrawinski. Hij kwam in 1937 bij het or kest en nu als 82-jarige heeft hij nog steeds de leiding. Dat bepaalt de positie van Ma riss Jansons die als tweede di rigent funktioneert en aan wie Mrawinski de buitenlandse toernees overlaat. Ook dit Rot terdamse optreden. Het Leningrad-orkest werd in het verleden drie jaar lang ge leid door Koussevitzky, meer recent drukte Kurt Sanderling zijn stempel op het orkest, maar de faam van het ensem ble dankt Leningrad in de eer ste plaats aan Mrawinski. Op die voortreffelijke training met name van de strijkers kan Jansons voortborduren en hij deed dat in de Leningrad symfonie met groot vakman schap. Met al te zeer de na druk te leggen op de kwalitei ten van de strijkers doet men de sublieme blazers tekort, het is dan ook beter te spreken van een orkest dat een grandi oze eenheid vormt. De diverse solotrekjes in de symfonie van Sjostakowitsj werden supe rieur vertolkt en het pianissi mo in het eerste deel was van een beangstigende perfectie. Grigori Sokolow ook mor genavond solist vertolkte het eerste pianoconcert van Prokofjew en hij deed dat met de virtuoze banaliteit dit con cert eigen. Zijn hamerende techniek maakte bij het pu bliek grote indruk. ADR. HAGER Kunstschatten gestolen uit Spaanse abdij MADRID Inbrekers hebben uit de afgelegen abdij Sacra- hionte in de buurt van Grana da waardevolle kunstchatten ontvreemd, waaronder een schilderij ter waarde van 7 miljoen gulden dat toegeschre ven wordt aan de Spaanse schilder Francisco de Goya. Twee weken geleden beklaag de abt Jesus Roldan zich in een krant nog over de bedroe vende bouwvallige toestand waarin abdij en klooster zich bevinden. Zij herbergen niet alleen enige duizenden kunst werken maar ook een 24.000 boeken tellende blibliotheek. (Door Bob van Huet) CANNES Sinds enkele dagen schijnt de zon bo even de mondaine Boule vard de la Croisette, wat nog eens duizenden be zoekers extra naar „De Bunker" lokt, zoals de bij naam luidt van het wel erg hoekige Palais des Festivals, waar het film festival van Cannes wordt gehouden. Ten behoeve van talrijke tele visie-opnamen en interviews is een deel van de beroemde flaneerweg trouwens afgezet en traditioneel klagen de jour nalisten dus over de 38 contro les, die gepasseerd moeten worden, voordat men zich op „interessant terrein" kan bege ven: daar waar de sterren lo pen dus. Nauwelijks aanspreekbaar is de Amerikaanse acteur/regis seur Clint Eastwood, die een kolossaal jacht als onderdak heeft verkozen boven een ri ante hotelkamer. Het vejlig- heidsescorte van de voormali ge „Rowdy Yates" uit de tele visieserie „Rawhide" doet nau welijks onder voor dat van president Reagan. Op een persconferentie wil de cowboy Eastwood toch wat aardige dingen zeggen. Bijvoorbeeld dat hij (Eastwood is momen teel verreweg de populairste man in de Verenigde Staten) geen ambities heeft eens presi dent van Amerika te worden. Zijn nieuwe western „Pale Ri der" werd in Cannes desal niettemin lichtjes uitgefloten. Eerbetoon voor acteur Ja mes Stewart in Cannes door actrice June Allyson. Beiden schitteren In „The Glenn Miller Story", die in het Franse filmmekka op nieuw wordt gedraaid. Een fikse polemiek ontstond in de Franse pers naar aanlei ding van „Mishima", de nieu we film van Paul Schrader. Schrader, een Amerikaan van Nederlandse afkomst, maakte een film over het bewogen le ven en de harakiridood van Yukio Mishima, een uiterst ex centrieke Japanse schrijver. Mishima had een heilig ontzag voor de Japanse keizer en was nogal gecharmeerd van ex treem paramilitarisme en vor men van lichaamscultuur. Hij leidde een theatraal leven, dat hij op 25 november 1970 beëin digde door zich met een samu- raizwaard te doorsteken. De Franse kritiek verwijt Schra der schandelijke oppervlak kigheid. De film zou meer ver tellen over de Amerikaanse manier van denken, dan over de Japanse, waar het allemaal om begonnen was. Tijdens het festival in Cannes werd be kend dat Schrader niet ge wenst is op het binnenkort te houden filmfestival van Tokio, waar Mishima zou draaien. Woody Allen De donderdag gepresenteerde nieuwe film van Woody Allen heeft opnieuw een „Rose" in de titel. Mia Farrow heeft de voornaamste rol in „The pur ple rose of Cairo", waarin een fanatieke bioscoopbezoekster hopeloo.s verliefd wordt op een filmster, die uiteindelijk van het witte doek zal stappen en voor haar tot leven komt. Al len speelt dit keer zelf niet mee en beperkte zich tot regie. Naar Cannes kwam hij ook niet. „Omdat ik een hekel heb aan vliegen en ik in New York eigenlijk alles vind wat ik nodig heb", luidde de ver klaring van de Amerikaanse komiek. Veelbelovend was de premiere van de Frans-Egyptische co- -produktie „Adieu Bonaparte" van Youssef Chahine. Het en fant terrible van de Franse theaterwereld Patrice Chereau als Nalopeon en Michel Piccoli in een voortreffelijke rol als diens generaal Caffarelli zijn de centrale figuren in een ver slag van Bonapartes Egypti sche veldtocht in 1798. Behal ve militairen had Napoleon toen ook een leger geleerden bij zich die in Egypte voor hem allerlei studies dienden uit te voeren. Chahines film is inzoverre bijzonder, en wordt daarom wellicht ook in Frank rijk bekritiseerd, dat hij niet vanuit het Franse, maar van uit het Egyptische gezichts punt heeft gefilmd. De liefde van Caffarelli voor het exoti sche land en zijn bevolking leidt tot hooglopende onenig heid tussen de generaal en de latere keizer van Frankrijk. Kansloos Gisteren werd in Cannes Claude Chabrol's „Poulet au vinaigre" vertoond, een poli tiefilm, die overigens al een maand in Frankrijk draait. Net als Godard, wiens „Detec tive" werd uitgejouwd, wordt Chabrol kansloos geacht voor de Gouden Palm. Meer succes lijkt weggelegd voor de nieuwe Ted Kotcheff, getiteld „Joshua then and now". James Woods speelt de rol van een arme, van huis weggelopen Joodse jongen, die verliefd wordt op de dochter van een Engelse senator. Een wat zwarte komedie, waarin de verschillende geloven en maatschappelijke klassen met elkaar botsen. Cannes eert ook een oude rot uit Filmland: James Stewart. Een gerestaureerde kopie van Anthony Mann's „The Glen Miller Story" (1954), met Ste wart uiteraard in de rol van de populaire bandleider, zal on der meer voor de ogen van de Franse Cultuurminister Jack Lang worden vertoond. Van daag valt in Cannes de afslui tende prijzenregen. Concert t.b.v. van de lordena Viool- dagen 1986 door The Fancy Fiddlers en Isabelle van Keulen. Schönberg- zaal, Kon. Conservatorium, Den Haag. Achter de naam „Iordens Viooldagen" gaat een muzi- kaal-pedagogisch evenement schuil, dat nadrukkelijk geen concours wil zijn, maar dat om de twee jaar open staat voor violisten in de leeftijdsklssen 10 t/m 12 jaar ent 13 t/m 14 jaar. De trots van de Iordens Viooldagen is Isabelle van Keulen die in 1980 eerste werd en sindsdien een aantal inter nationale prijzen in de wacht heeft gesleept. Om die Viooldagen ook in 1986 te kunnen houden werd zaterdagmiddag in het Ko ninklijk Conservatorium een viool-evenement georgani seerd met de talentrijke Isa belle van Keulen en de leer lingen van viooldocente Coosje Wijzenbeek, die in 1984 met haar pupillen zo succesvol bleek. Mevrouw Wijzenbeek heeft uit haar leerlingen „The fancy fiddlers" samengesteld en daarmee steelt zij de show. Is het immers niet verterend te zien hoe zelfs de allerkleinste het Concert van Telemann uit het hoofd speelt en is het niet allerliefst om te zien dat zij in staat zijn om Volksmelodieën van Lutoslawski spelen? Van „The fancy fiddlers" bestaat ook nog een elitegroep aange voerd door de talentvolle Sas- kia Viersen. Drie leden van de familie Viersen maken deel uit van deze groep (The Vier sen Fiddlers) en de acht speel den een deel uit het Octet van Mendelssohn. Het aandeel van Saskia Viersen was in deze weergave bijzonder nadrukke lijk, met andere woorden zij overheerste. Op deze middag verliep de or ganisatie slecht. De zaal werd voor het publiek in feite rij voor rij vrijgegeven en op het podium waren de voorzienin gen beneden peil. De vleugel werd vergeten, de stoel kwam te laat en een lessenaar kwam er niet aan te pas. Die lesse naar was voor Hebe Mensinga die een krachttoer moest uit halen in de 2e sonate van Brahms. Een té zware opgave, ook voor de talrijke zeer jonge luisteraartjes die zich zichtbaar verveelden. ADR. HAGER De Salon, i.a.m. Mickery Workshop, speelt „Hiroshima mon amour" van Marguerite Duras. Vertaling: Jean A. Schalekamp. Regie: Annemarie Prins. Bewerking: Annemarie Prins en Tom Blokdijk. Dramaturgie: Tom Blokdijk. Decors en kostuums: Keso Dekker. Met Anne-Marie Heyligers en Edwin de Vries. Hot, zaterdag 18 mei, herhalingen gisteren en vanavond. Marguerite Duras schreef de geschiedenis van een ontmoeting tussen een vrouw uit Nevers in Frankrijk en een Japanner uit Hiroshima die in de film „Hiroshima mon amour" van Alain Resnais (1959) een definitieve vorm gekregen leek te hebben. Toch slagen Annemarie Prins, Tom Blokdijk en Keso Dekker erin het gegeven voor theater uit te beelden en er commentaar op te geven. Verrassend en interessant theater is het resultaat. In „Hiroshima mon amour" proberen een man en een vrouw met het verleden in het reine te komen. Zij was 17 in de Tweede wereldoorlog en werd verliefd op een Duitser, haar eerste liefde. Het verzet doodde hem en schoor haar kaal. Zij heeft gepro beerd dat te verdringen door haar verdriet te projecteren op Hi roshima. Bij een bezoek aan die stad ontmoet zij een man. Hij wil haar verleden doorgronden en zegt, dat zij niets heeft gezien van wat in Hiroshima is gebeurd. Duras laat haar Nevers zijn, en hem Hiroshima, het kleine leed is zo gerelateerd aan het gro te. Bij De Salon werkt de film in het stuk door. De vrouw (Anne- Marie Heyligers) kijkt in de voorstelling naar de film, herhaalt dialogen alsof zij ze eigen gemaakt heeft en neuriet de muziek. Als de man (Edwin de Vries) verschijnt, lijken zij te besluiten het geheel na te spelen. Op het speelvlak staan bijna twintig mo nitoren en twee camera's. De man en de vrouw zetten elkaar in beeld op die monitoren, waardoor hun emoties worden uitver groot. Het verleden komt naar boven en de man ontdekt de on verwerkte liefde van de vrouw. Regisseuse Prins laat Anne-Marie Heyligers de vrouw spelen met een gepaste introvertie, waardoor haar geheim extra ver borgen wordt gehouden. Edwin de Vries is als de man een dyna mischer, onderzoekend type, dat op intelligente wijze het verle den van de vrouw binnendringt. Heyligers en De Vries zijn qua leeftijd goed gekozen, je zou je kunnen voorstellen dat de jonge re man de vrouw afstand laat nemen van de oorlog. Misschien dat Heyligers iets te dramatisch en gepassioneerd speelt. Het soms teveel op rollebollen gelijkende fysieke in het spel stoorde mij af en toe. „Hiroshima mon amour" biedt echter een heel interessante visie op het verwerken van een oorlogs verleden in een verrassende vormgeving. Het mag daardoor niet gemist worden. PETER SNEL Twee onderdelen van het programma, dat het Residentie Orkest onder Friedemann Layer zaterdagavond in de Schönbergzaal bood, staken met kop en schouder boven de twee andere uit, de ééndilige symfonie van Bernd Alois Zimmermann en het Fluit concert van de 36-jarige Manfred Trojahn met Koos Verheul als ronduit magnifieke solist. Want Muziek I voor blazers en slagwerk van Peter-Jan Wage- mans mag dan wel in het begin interesseren door de veelsoortige klankballingen, maar deze bewegen zich te veelvuldig in het forte en doen te veel eenzelvig aan om te blijven boeien. En de zes korte orkeststukken van Theodor Adorno zijn eigenlijk niet meer dan epigonismen van de tweede Weense school. Zijn schriftelijke arbeid als avantgardistisch beschouwer van moder ne muziek lijkt ons belangwekkender. En nu dan de twee verrassingen in dit laatste Keuze-concert. Wij kenden uiteraard al het werk van Bernd Alois Zimmer mann en deze Sinfonie in einem Satz uit 1951 bevat in gecom primeerde vorm zijn complexe schrijftechniek, uitgaande van uitgebreid orkest, en zijn zeer dramatische uitdrukkingskracht, die tot grote felheid groeit en verstilt tot een aangrijpend uniso no: het is als een grote treurmars, die voorbijtrekt. Maar de grootste verrassing kwam met het Fluitconcert van Manfred Trojahn, een van de meest veelbelovende jonge Duitse componisten, die hier een uitnemend stuk schreef met geestig- virtuoze dialogen tussen solo-instrument en orkest in de hoekde- len en met een mooie, gedragen melodieusheid, bijna Raveliaans in de magische ritmiek in de Incantation de la Licorne. Een pri ma werk, helder gecomposeerd in een zeer besliste taal en ex pressie. En Koos Verheul was fenomenaal in de beheersing van de fluittechnieken en in zijn voordracht, goed gesteund door het RO en dirigent Layer. NOES KOKEE (ADVERTENTIE) DIOLEN JERSEY machine-wasbaar kreukvrij 150 cm breed van 19,75 NU. per meter POPLIN terlenka-coton mooie kwaliteit 25 uni kleuren NU. I« per meter LINNEN ruiten en strepen terlenka mooi assortiment NU. COUTURE CREPE haute-couture dessins crêpe de chine 30 uni kleuren tergal 115-150 cm breed 49,75 NU. DEN HAAG - SPUISTRAAT 18 Rotterdam - Coolsingel 79 Voor een uitgebj agenda, ook voor mende dagen, raadi men „UIT", de gratiï kelijkse bijlage vanl krant. ALPHEN AAN DEN RIJNn wel ROCINEMA I (Van Boetiregel straal 6. tel. 01720-2080? Kab ling in lov® (al); 18.45, /VV EUROCINEMA II: Beverl &lDal cop (al); ma. di 18.30, nhanj EUROCINEMA III: City gt zi> (12); ma. dl. 18.45, 21.15. de ROCINEMA IV: Missing lion (16); ma. di. 18.30. 2 LEIDEN LUXOR (Statio d aa 19, tel. 071-121239): Vrijd jliek dertiende (16); 14.30, (nr;n 21.15. LIDO en S\„.n (Steenstraat 39, tel. 124131 &en verly Hills Cop (al); Het ro kruid (12); 14.30, 19. 21.11 the night (12); 19, 21.15. rr—- ook 14.30. Passage to lndj_ 20.00. Amadeus (al); 2|/| TRIANON (Breestraat 3 11 123875): The postman rings twice (12); 14.30, 21.15. REX (Haarlemmer 52. tel. 071-125414): droomreis door sexlekkij* (16); 14.30, 19.00, 21.15. Tg NOORDWIJK LIDO TH0 (Pr. Bernhardstraat 56; 01719-12800): An officer gentleman (12); i Wildschut (16); ma. di. I9jfj KATWIJK CITY THEA1 (Badstraat 30, tel. 01718-7] Lady Hawke (al); wo. 19.00, 21.15. ma. di. 21.15. CITY THEATER Ipr f only live twice (al); tijd( City I. CITY THEATEUgd, Maak je borst(en) maaLu a (12); tijden zie City I. THEATER IV: First Bloi 21.15. KINDERVOORSTELLING CITY THEATER: Wolve( len niet (al); wo. 14.45, ma. di. 19.00. LIDO THEj Circus op Stelten (al)r 14.30. VOORSCHOTEN GREElj NeverEnding story 15.45. Under the Vulcantf ma. di. wo. 20.00. WASSENAAR ASTRA: ge R (al); ma. t/m wo. 20.00. iuwrr DEN HAAG* ASTA 1 (Spjf^ tel. 463500):The cotton up w (12); 14.00. 18.45, f«ee ASTA 2 (Spui 27. tel. 46JlbrU| Into the night (12); 14.00, jtsers 21.30. ASTA 3: The k fiels (12); 13.45, 18.45, BABYLON 1 (naast Ce] Station, tel. 471656): Ami (al); 14.00, 20.00. BABYli Moving in (16); 14.00, f/a» 21.30. BABYLON 3: Lei et les autres (al); 13.45, j CINEAC 1 (Buitenhof 2C, 630637): Beverly Hills co «p^ 14.00, 18.45, 21.30. Clf**-' 2: „2010" (al); 18.45, 21.31 dl. ook 14.00. CINEifl: Repo man (16); 14.00, L^Vi 21.30. EURO CINEMA IVII weg 910, tel. 667066): Duin ma. di. 14.00, 20.00. overig gen alleen 20.00. METR' LE 1 (Carnegielaan, tel. 45ËID1 A passage to India (al); i De 20.15. METROPOLE 2:,m pirates of Penzance (16); 18.45, 21.30. METROPOpe 11 Hans - het leven voor defhali (16); 14.00, 20.30. METRkrHa LE 4: Falling in love (al); 18.45, 21.30. METROPOf Het bittere kruid (al); 21.30. ma. ODEON 1 (Herengracht tel. 462400): Beverly HilIK (al); 13.45, 18.45, 21.30. f ON 2: De nurds slaan terujll 13,45, 18,45, 21.30. ODE« Grace Quigley (al); 13.45, 21.30. ODEON 4: The f... .- the snowman (16); tfttie 18.45, 21.30. LE PARIS 1|t tingstraat 12b, tel. 656402):L spelletjes (18); 12.00 tot 2 T LE PARIS 2: Rasputin? Lj 12.15 tot 22.45. LE PAfïee Liefde zonder schaamter» 12.30 tot 23.00. PASSLj. (Passage 63. tel. 460977): YPrat warrios (16); 14.00, 18.45, 2 HAAGS FILMHUIS (DennL 56. tel. 459900): Zaal 1: Jel salue Marie (16); 19.45, 2. Studio: Les nuits de la (f*. tune (16); 20.30. Zaal 2: Defeidsi van wierook; ma. 19.30. Rcjau. aard; di. 19.30. Bride of th« des; wo. 19.30. The face off~~" ther; wo. 21.30. KINDERVOORSTELLINGEI CINEAC 3: Assepoestei 14.00. METROPOLE 5: poester; wo. 14.00. Horizontaal: «moio, infanterie (afk.); 9 vogel; 10 Dei 11 vlaktemaat; 13 Japanse ont 14 land in Europa; 15 insekt; }aa dicht; 20 vreemde taal; 2] e loop; 24 niet bevestigd; 25 noot; 26 overvloed (fig.); 28 sel; 29 Europeaan. f~— Verticaal: 1 soort huii 2 vreemde munt; 3 aan booi|rC\t 4 tuinkamer; 5 boksterm 6 stad in Duitsland; 7 gekrisfini de suiker; 12 persoon vat 13 soort schoen; 17 soort gflEIE 18 boomvrucht; 19 stad in:, land; 21 deel van de voet; a ning; 26 persoonlijk vnw.; frmi boom. BWoi OPLOSSING Chu se LZ '*t 92 JL :ueaj iz luassg 61 zi :|eepues ei luewfgen :|!puex i :uexv 9 :'0'X S f" ten oi Jgle TH fi :xeexseeiq i -leeiing tnh

Leidse Courant | 1985 | | pagina 6