Twee titels voor Unicum £cidóe6ou/to/nt LMHC slui goed af Steenvoorde sterk in klassieker Alecto handhaaft zich Sleutels sterk in Zoetermeef MMO gedegradeerd Leidse zaal jeugd tweede Sportwereld MAANDAG 20 MEI 1985 PAGINA 18 DEN HAAG Na de bla mage tegen Tilburg (op Hemelvaartsdag) zorgde LMHC in de laatste wed strijd van het seizoen, op het veld van HDM, voor eerherstel. In een attrac tieve wedstrijd zagen de gasten, hoe een riante 3-1 voorsprong in het laatste kwartier alsnog werd ver speeld en de thuisploeg de stand tot een 3-3 kon bij trekken. Bij Leiden stond de wedstrijd in het teken van het afscheid van en kele spelers. Martin Ben nis, die zich dit seizoen middels magnifieke solo's waarmaakte, vertrekt i.v.m. studiebezigheden naar het Amstelveense Pi- noké, terwijl Paul de Regt het tophockey op zijn leef tijd voor gezien houdt en zijn vertier in de lagere regionen gaat zoeken. De thuisploeg had in de eerste periode maar bitter weinig in te brengen. Leiden wist door veel inzet en technische hoog standjes op het harde en stui- terige veld, een duidelijk over wicht te creeren. Het was ech ter HDM dat volledig tegen de verhouding in, voor de ope ningstreffer zorgde, toen de Haagse spits Peter Westerink een solo tot langs doelman Tom van der Meer wist te brengen: 1-0. De gasten rea geerden onmiddelijk op de te genslag en wierpen zich i leeuwen op de aanval. H; men Jansen Schoonhoven kj in de achtste minuut de gelij maker op zijn naam brenge na een solo van Wouter Eike hout vanaf de middenlijn. 1 stuiterende voorzet van reel werd door Jansen geraffineq ingetennist. De enkele str: D. corners voor de rust werd pr door zowel HDM en Leidi lo niet goed benut. Eenmaal w, j.] ten de gasten zo'n situatie v| uit te buiten, toen de bal veel geschuif in de Haagse; circel bij Bennis terec Ti kwam. Deze vierde het n< scheid op zijn eigen manii Si door de 1-2 in het goal te kej u. len' la Na de hervatting werd het snel 1-3, door een doelpii van Boudewijn van Eyck, I Hi voorbereidend werk van d< goed op dreef zijnde Bob-J; v< Dietrich en Jansen. Kansen \x den. Wonderlijk genoeg y het HDM, dat een verdet u' gingsfoutje afstrafte en t€ Frank van der Laan spanni la in de wedstrijd braent: 2 d, Naast Tom en Paul, mocht o rr Peter van der Meer het laati kwartier zijn debuut makt Nadat Ragnar Rooda zijn plo via een benutte strafbal 5 nuten voor slot langszij bracBa^ werd het nog bijna 4-3. Leidse goalie wist de inzet v vlakbij in een reflex te ken waardoor Baarschers en mannen alsnog met opgehe- hoofd het veld konden vei ten. LEIDEN Weer kwamen de goalballers van de Sleutels tot finale tegen Hengelo en weer werden ze geen kampioen. In toernooi in Zoetermeer werd door een goed spelend team g< wedstrijd verloren, maar moest de eindzege aan het beter H p gelo gelaten worden. Door een gelijkspel tegen Kameleon in j| eerdere ronde verspeelden de mannen van tijdelijk coach 1 van Kesteren een belangrijk punt. Tegen Hengelo moest nu wonnen worden om de eindzege veilig te stellen, maar dat 11 niet weggelegd voor de Sleutels. Nadat in het nationale bek J toernooi ruim van Hengelo werd verloren haalden Cees en V nand Smit en Cees Zwanenburg een gedeeltelijke revanche: na een bijzonder spannende wedstrijd. LEIDEN De handbalsters van MMO zijn na een 7-13 ned laag tegen Meeuwen gedegradeerd. De heren van HVV'70 b ven Vires met 12-10 voor. Opvallend was de 8-11 nederlaag v 1 Foreholte tegen HVV'70. De Voorhoutsen hadden voor deze legenheid namelijk Nel Geerlings in de gelederen opgenomeL LEIDEN Het jeugdzaalvoetbalteam van de KNVB Afdelif8 Leiden heeft dit weekeinde tijdens de Nederlandse kampioo- schappen beslag gelegd op een eervolle tweede plek. De Lei<U I jeugdploeg bleef in Amsterdam Noord Holland (met 2-1), Halt I lem (met 7-3), Zeeland (met 3-2) en Limburg (met 7-2) de bay J Een al in de voorronden geleden nederlaag tegen Amsterdam I 3) brak de Leidenaars echter op. voor twee personen ~7\ Mallorca. Schennen Nederlai heeft zich bij de Internati nale Scherm Federatie ml didaat gesteld voor de org j nisatie van het toernooi a de wereldkampioenschappr senioren van 1991. rmi PUnkzeilen Van Stel#1™ lenburg en Reintsema heng ben tijdens de open Weilec duitse kampioenschappen teu Lindau hun klassen gewoede nen. Van Stekelenburg zeflen vierde in de lichtgewicLer klasse, Reintsema won de <T tegorie voor zwaargewicht Atletiek Sebastian Cj v heeft in Enfield de sneWest 800 meter van dit seizoen ^ate lopen: 1.44.00 minuut. )bei Voetbal Ajax is winnaar geworden van het internatio nale jeugdtoernooi van Feye- noord. De Amsterdammers versloegen in de finale Spar ta na verlenging met 4-3. Zeilen De Rotterdammer Serge Kats is voor de derde achtereenvolgende maal zeil- kampioen in de Optimist klasse geworden. Schermen Arwin Kardo- lus heeft in Lille een inter nationaal degentoernooi ge wonnen. Hij versloeg in de finale de Fransman Conroy met 10-6. De 20-jarige Zoe- termeerder kreeg als eerste prijs een reis van een week LEIDEN Unicum heeft niet alleen de verwachte titel in de eerste klasse van de gemengde tennis- competitie in de wacht ge sleept, ook de heren profi teerden van een misstap van de concurrentie door het kampioenschap bin nen te halen. Har Meijer c.s. mogen zich nu weer in de strijd om de landstitel gaan mengen. TEAN hield de kansen op de titel in eigen hand door 4-4 ge lijk te spelen tegen Pelli- kaan IV. Zee en Duin handhaafde zich in de tweede klasse door tegen Schiebroek de benodigde drie punten te vergaren. Unicum - Noorderlicht 4-4 Dit duel verliep hetzelfde als de eerste wedstrijd. Ook nu kwam de Leidse ploeg met een 1-3 achterstand uit de enkel spelen. Margot van Overloop was destijds in Amsterdam kansloos tegen Suzanne Ga- droen, deze keer was de Lei- derdorpse dichtbij de overwin ning, toen zij na een gewon nen eerste set een 3-1 voor- sprong nam. Die marge bleek de eindzege niet te garande- ren: 6-4, 4-6, 1-6. Freek van der Capellen leek de afgelopen weken in vorm overtroffen te worden door Hans Tönjann. Tegen René Gorter bewees Van der Capellen terecht op de eerste-enkelspelplaats te staan. De Unicummer verloor weliswaar, maar liet in de eer ste set prima tennis zien: 6-7, 3-6. Tönjann presteerde teleur stellend tegen Tjark Tjin: 6-3, 6-0. Carole de Bruijn behoedde Unicum voor een 4-0 achter stand door van Sandra Hag- man te winnen: 6-2, 6-3. In de dubbelspelen trok de thuis ploeg de stand weer recht. Via 6-4, 6-3 in de damesdubbel en 7-5, 1-6, 7-5 in het herendub belspel kon de champagne ont kurkt worden. De gemengd- dubbels werden zonder spe len gedeeld. Op vermoedelijk 2 juni speelt Unicum de wedstrijd om pro motie naar de hoofdklasse. Te genstander in dat thuisduel is j Beekhuizen. De kansen van l x Unicum moeten niet te hoog worden ingeschat nu A-speler Hans Everaars een plaats in die ploeg heeft gevonden. Wellicht dat het inzetten van Jacqueline van Wijk de Uni cum-kansen kan verhogen. Noord wijk - Joy Mozaiek 1-7 De damesdubbel van Trudy Walhof en Els Veentjer lever de Noordwijk weer een punt op. De Noordwijkse formatie is als een baksteen gedegradeerd. Piet Veentjer zag de bui voor de competitie al hangen: „Ze- LEIDEN Noordwijkse wielrenner Ton Steen- voorde, lid van De Bollen streek, die vorige week al tweede werd in de ronde van Hillegom, presteerde uitstekend in de amateur- klassieker Enschede Munster. Steenvoorde was mee, toen de beslissende demarrage plaatsvond. In het voornamelijk Duitse sprintgeweld diende hij uiteindelijk genoegen te nemen met de achtste plaats. De kopgroep be stond overigens uit acht renners. Westduitser Reinmund Lehnert won de koers. Amateur Piet de Groot uit Ha- zerswoude was bijzonder sterk in de Ronde van Gouda. Hij won door vijf medevluchters in de spurt te kloppen. Dirk- Jan van Reek, lid van Bollen streek, beheerste aanvankelijk samen met clubgenoten Gerrit Kleinveld, Ton van Duyven- bode en Peter Uitendaal een kopgroep van 10 man. Negen man voegde zich daarbij, waaronder De Groot. In de laatst gevormde groep van vijf man vertegenwoordigden Van Reek en De Groot onze regio. Van Reek werd derde. Bij de liefhebbers werd het verloop van de koers bepaald door een valpartij. Swiftrenner Pieter Evelein belandde na een val met een hersenschudding in het ziekenhuis. Van die val profiteerden Erik Bos (Gouda), Piet Kralt (Rijnsburg) en Jan van der Tooren. In die volgor de bereikte het drietal de meet. Veteraan Arie Ravensbergen uit Voorschoten werd in de Grote Polder algeheel sprint kampioen van Swift. Bollen- 6treker Leen van der Niet (Noorwijkerhout) bereikte een tweede stek bij de liefhebbers in de Ronde van de Piaspoel- polder in Rijswijk. Zijn dorp- genoot Sjaak van der Meer LEIDEN De heren van Alecto handhaafden zich via winst in de inhaalwedstrijd bij Dopie in de tweede klasse, hal verwege de eerste helft viel de enige treffer. De dames van Alecto versloegen Cartouche met 3-0. Alecto had één punt achter stand op concurrent Badhoe vedorp, dat op Hemelvaarts dag zijn laatste wedstrijd ver loor. Óe Leiderdorpers in bezit van een beter doelsaldo had den in hun laatste partij ge noeg aan een gelijkspel. Dat punt zou ontfutseld moeten worden aan Dopie dat nog slechts vocht voor een tweede plek. Alecto ging fel van start op de velden van de Delfste Sportstichting en was opere rend met een viermansmid denveld de sterkere ploeg. Halverwege de eerste helft nam Alecto verdiend een voorsprong, Roland de Jong tikte een vrije slag van Rein Jansen onhoudbaar in. Na de rust speelde Alecto voorname lijk op het vasthouden van de voorsprong, wat tot gevolg had dat het spel zich op de Leider- dorpse helft af ging spelen. derde set. De herendubbel le verde een tweede punt op, waarna de andere duels in Nij meegse handen verdwenen. Pellikaan IV - Tean 4-4 De Alphenaren moeten de twee resterende partijen tegen degradant Cash in winst om zetten om zich kampioen te mogen noemen. Tegen Pelli kaan was een 5-3 zege vol doende om de titel te grijpen. Dat lukte niet, omdat Charles Asselbergs en Johan Vis geen punten inbrachten. Margo van den Oudenrijn en Tine Lange- veld hadden wel een groot aandeel in de zege. De Helze - OLTC 44 De partij ging volledig gelijk op. Marcel Gerritsen en Nancy Toole wonnen in de één tegen één. Daar kwamen de punten van de herendubbel en een mixed bij. DEM - De Munnik 3-5 Marieke van Gilst was niet ge lukkig. Driemaal moest zij de tegenstanders feliciteren. Het deerde niet, want de Leider dorpers hebben de titel al een week op zak. Leidse Hout - Metselaars VI 4-4 Leidse Hout verspeelde de eer ste plaats in de tweede helft van de competitie. Tegen Met selaars VI stelden Annette Hins en Waldo Jansen teleur met nederlagen. Na de 2-2 tus senstand bracht de damesdub bel het derde punt. Bij de stand ^3-3 werd er niet meer gespeeld en werden de punten gedeeld. De Merenwijk - Sassenheim 4-4 Colinda Voskuil klopte Pasca- Je Jongmans en Humphrey Stuyver boekte tegen Dave Wijnveld een tweede Sassen- heims winstpunt. Na de 2-2 tussenstand won De Meren wijk het herendubbel en jSas- senheim de damesdubbel. Toen lonkte het bier meer dan het rode gravel en de zon: 4-4. Zoeterwoudse TC - KSVV 5-3 De kampioen moest wat pun ten afstaan, omdat Marcel de Bakker wegens een rugblessu re niet op dreef was. Ook de damesdubbel werd door de te genpartij gewonnen. Schiebroek - Zee en Duin 4-4 De Katwijkse formatie moest drie punten uit het duel slepen om zich in deze klasse te handhaven. Die punten waren al na de enkelspelen binnen. Alleen Petra Guyt verloor in drie sets. Rijsenhout - Voorhout 1-7 Carien van der Meer slaagde er niet in haar honderd-pro centscore te handhaven. Met haar broer en invaller Jeroen van der Meer verloor zij in de mixed. De Voorhoutse ploeg hoopt in de promotiewedstrij den weer te kunnen beschik ken over Jan Baan, die een schouderblessure heeft. Unicum III - Nieuw Vennep 2-6 Nieuw Vennep kreeg de drie voor het kampioenschap beno digde punten in de schoot ge worpen, omdat Unicum maar met één speelster verscheen. Martijn Krans bleef Mark Nije tweemaal de baas; in de een tegen een kwam Nije er weer niet aan te pas en ook in het gemengdubbel moest hij de kleine Unicummer voor laten gaan. Artesia - Seghwaert 2-6 Alleen in de damesdubbel en in een mixed scoorde de Kou- dekerkse ploeg. Het heren- team van Artesia gaf meer aanleiding tot vreugde. Die ploeg werd kampioen in de vierde klasse. De Boekhorst - Hillegom IV 7-1 De 13-jarige Heieen van de Berg speelde een foutloze com petitie. Zij verloor in de zes wedstrijden geen partij. Tegen Hillegom moest alleen Margot van der Haak een punt af staan. De andere partijen ein digden probleemloos in Noord- wijkerhoutse handen. De zege leverde De Boekhorst de titel op. Standen Eerste klasse: poule 003: 1. ELTV III; 2. Manege II;1 Joy Mozaiek II; 4. TV Casino, poule 008: 1. Unicum I; 2. Noorder licht; 3. Leeuwenbergh III; 4. Mar- kendaal. Heren eerste klasse: poule 002: 1. Unicum 2. Ray Prick 3. Venlo 4. Zee en Duin Overgangsklasse A: poule 004; 1. Joy Mozaïek III; 2. Sit- tard; 3. "Geleen; 4. Unicum II 13-25; Overgangsklasse B: poule 010: 1. Beekhuizen II; 2. Leidse Hout; 3. Ede; 4. Metselaars VI; poule 015: 1. De Munnik; 2. Alta IV; 3. Rhijnauwen; 4. DEM; poule 025: 1. Son IV; 2. OLTC; 3. De Helze; 4. Vliegende Hollander II; poule 026: 1. Nijmegen Quick; 2. Roomburg 2; 3. Metselaars V; 4. De- poule 027: 1. Dekker Tennis; 2. Son III; 3. Groenendaal; 4. Uden; poule 028: Leeuwenbergh IV 29-19; Thes 28-20; Rijnkanters 18-25; Mar- kendaal II 17-26; poule 029: TEAN 29-17; Pellikaan IV 29-17; Hoofddorp 25-21 Cash 9-37; Tweede klasse Eaule 020: 1. De Merenwijk; 2. Luc- ey Strike; 3. Assumburg, 4. Sassen- poule 022: 1. Nieuw Vennep; 2. Uni cum III; 3. Forescate; 4. Gravellers; poule 026: 1. Zoeterwoude; 2. Zee en Duin; 3. KSVV II; 4. Schiebroek; Derde klasse: poule 037: 1. De Boekhorst; 2. Hille gom V; 3. Dekker Tennis II; 4. Heemstede IV; poule 038: 1. Voorhout; 2. De Mun nik; 3. Bennebroek; 4. Rijsenhout; poule 042: 1 OLTC III 28-12; 2. Ne ver Out; 3. Artesia; 4. Seghwaert; llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Geen verrassingen tijdens districts- strijd LEIDEN De districtsstrijd om de tennistitels bij de jeugd heeft nog geen verrassingen opgeleverd, Saskia Paauw moest als enige geplaatste speelster het veld ruimen bij de jeugd tot en met 11 jaar. Deze leeftijdscategorie is voor de eerste maal ingepast in plaats van de groep tot en met 18 jaar. De oudere jeugd legde de laatste jaren weinig belang stelling aan de dag voor de wedstrijden, zodat in de mees te gevallen de deelnemers aan de categorie tot en met 16 jaar ook in de „oudere" klasse de dienst uitmaakten. De jeugd kampioenschappen zijn afgelo pen vrijdag op drie parken (OTLC, Botesa, Hillegom) van start gegaan. De strijd zet zich deze week in Hillegom voort. Eerste Pinksterdag vinden de finales plaats. Plaatsing Meisjes: 10 jaar: 1. Saskia Paauw, Esther van der Wiel. 11 jaar: 1. Miriam Siemerink, 2. Sas kia Paauw (uitgeschakeld). 12 jaar: 1. Liesbeth Hooghoudt, 2. Mi riam Siemerink. 14 jaar: 1. Heieen van de Berg. 2. Ca- rola Geerlings, 3. Madelijn Damen, 4. Fleur Meijer. 16 jaar: 1. Jaequelicn Paauw, 2. Irma van Seeters, 3. Annemarie Jünger, 4. Heieen van der Berg. Jongens: 10 jaar: 1. Robbert Paul Hartwijk, 2. Martijn Zandvliet. 11 jaar: 1. Jeroen Vink. 2. Taco Nij- hoff 12 jaar: 1. Peter Paul Scheeder. 2. Pa tricia Kieboom, 3. Paul Brand, 4. Je roen Vink. Juliëtte Grimbergen kwam er niet aan te pas Roomburg en Nijmegen Quick. het duel tussen 14 jaar: 1. Kees Jan Schuilenburg, 2. Mark Fleischeuer, 3. Erik Bakker, 4. Onno Guineau. 16 jaar: 1. Jan Siemerink, 2. Thomas Koemans. 3. Mark Nagelkerken, 4. Martijn Krans. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllBIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ker na het onverwachte afha- mixeddubbels werden daarop ken van Kees Heemskerk broederlijk gedeeld. Een dag hoefden wij ons geen enkele eerder speelde Unicum ook al illusie te maken. Binnen het tegen Sittard nog twee reste- bestuur zullen we nu gaan be- rende partijen van het eerste spreken hoe we verder gaan. duel uit. Het inzetten van Jac- In september gaat onze bin- queline van Wijk leverde weer nenaccommodatie open. Onze een verliespunt op, de andere trainingsfaciliteiten gaan er wedstrijd werd gewonnen, duidelijk op vooruit. Misschien dat dat aantrekkingskracht Zee en Duin (heren) - Uni- uitoefent op spelers. We zijn cum 2-4 echt niet van plan om met de De heersende landskampioen portefeuille te zwaaien". mag zich weer opgaan maken voor het kruisingsweekiende Sittard - Unicum II 4-4 om de landstitel. De Unicum- Unicum kwam deze keer mers eindigden enigzins ge- voordelig uit de enkelspelen lukkig op de eerste plaats in na drie gewonnen driesetters, hun poule, omdat concurrent Verlies in het herendubbelspel Ray Prickers drie punten ver- verkleinde de marge tot 2-3 en speelde. Tegen Zee en Duin omdat Jacqueline van Wijk kwam Har Meijer er niet aan vanaf Amerikaanse bodem te pas tegen Philip Nachtegel- ook de damesdubbel niet tot Ier en gad Arnold van der Ca- een goed einde kon brengen, pellen de partij cadeau aan werd de tussenstand 3-3. De Maarten Lugthart. De dubbels Rijnkanters - Leeuwenbergh 3-5 De Rijnsburgers keken na de singles tegen een pijnlijke 0-4 achterstand aan. Peter Paul Pruijn kreeg de beste kansen op de zege, maar verloor toch nog in drie sets. Jan Sieme rink boog voor de tweede keer in deze competitie voor Ben de Jel. In de dubbels kwamen de Rijnsburgers nog goed terug. Alleen Liz Weare en Nolly Bennink kwamen dubbelend niet tot een overwinning. Door een 0-8 nederlaag van de con currentie heeft De Rijnkanters de kans op lijfsbehoud in eigen hand. Roomburg - Nijmegen Quick 2-6 De Leidenaars hoopten met een 5-3 zege de titel te grijpen. Dat pakte anders uit omdat de Roomburg-dames in de enkel spelen geen punten grepen. Joost van Leeuwen won wel en Rob van Marwijk capitu leerde pas in de tiebreak in de Verder dan een handvol straf- corners kwam Dopie niet. Alecto nog wel, bij een uitval werd Marco Koeken door mid del van een overtreding van scoren afgehouden, Eric Bra bander plaatste de strafbal echter op de paal. De dames van Alecto speel den om de eer de laatste wed strijd tegen Cartouche. De par- tij stond in het teken van het afscheid van Trudy van Box- sel. Deze aanvalster speelde zes jaar in de Leiderdorpse voorhoede. Voordat zij haar afscheid genoot, dat ingezet werd met een rode kaart vlak voor tijd en een lied van beide partijen, liet zij zien het spel nog niet verleerd te zijn. Twee van de doelpunten die leidden tot de 3-0 winst voor Alecto schreef zij op haar naam. Unicum I is blij met het kampioenschap; v.l.n.r.: coach Peter Klein. Margot van Overloop, Freek van De Boekhorst behaalde de titel in de derde klasse: v.l.n.r.: Margot van de Haak, Onno van Paridon, der Capellen. Carole de Bruijn en Hans Tónjann. Harry Verdergaal. Heieen van de Berg.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18