Heren AY Holland maken aspiraties waar eids damesteam Nederlands ;ampioen Tempo degradeert na verlies tegen Fiks hrste overwinning A jax 5PORTTRIBUNE teren V&L/TC innen estafette Weinig succes Vlietwijk op eigen toernooi CcidóG Gouoant MAANDAG 20 MEI 1985 PAGINA 17 jSIDEN De heren van plland hebben de aspira- js ten aanzien van terug- er in de hoofdklasse ge uite gegeven met een feede plaats in totaal- tnd. De Bataven dames I Spartaan heren kun- n zich met redelijk ver- uwen opmaken voor de aleronde. De Bataven ren en Holland dames llen ongetwijfeld weinig jblemen hebben met vasthouden van de idige klasse en meer ;t, terwijl er voor de da tsteams van AAV'36 en jartaan de nodige pro- d^>men op kunnen gaan 'den. e hi Is r Den Haag scoorden de da- van AAV'36 als enige dj,fdklasse ploeg uit de regio Hei overigens weinig veront- eerjtende elfde plaats. In het istrem waarin Laura Bosman en ^tenca van Vliet wegens bles- -ntjies ontbraken, zorgden de rvoor ingevallen atletes voor de positieve verras- niefeen- Integendeel. Door de i die er is met betrekking iet herstel van zowel Bos- g(n als Van Vliet lijkt prolon- v6r(ie van het hoofdklassschap zo g ëeen 200 punten komt n tekort) geen probleem, scoorde Marian Goedhart opvallend groot aantal iten. 14.60 seconden op de meter horden en 6.09 me- ver zorgde voor een stevige jreng. Trudy van Deuren s eveneens goed op dreef t 10 7fl An rlo 100 12.78 seconden op de 100 ter en 57.9 seconden op de meter. De langere loop- iJmmers leverde met de .5 minuten van Henriëtte tboom (3000 meter) en '^5.2 minuten van Louise van euwen goede tijden op. Op- lend sterk verzorgd was het rpen. Krista van Huis (36.60 ter discus), Carla Spitteler ,.20 meter discus), Carla Sie- tijdlreld (10.53 meter kogel) en edsni Nieuwland (43.42 meter nikker) waren hier de toppers, t een afsluitende 49.97 se- ïden op de 4 x 100 meter es- ette kwamen de AAV da- ês tot een puntentotaal van R1691. inej Braide hoofdklasse zal volgend [esclr ongetwijfeld Holland te- ïerwkeren, daarmee de bijnaam ïktje heen en weer van de va- baljrlandse atletiek" eer aan metende. De komst van Nico 'iezfriatkov was al direkt duide- hij noteerde in zijn eerste idstrijd voor zijn nieuwe ivabb een goede discusworp van id,f,62 meter en een nieuw clubrecord van 14.96 meter ko gelstoten. Rob Ultzen lijkt op weg naar René van de Water, zeker na zijn nieuw record van 6.73 meter. Zijn eigen clubrecord hinkstapspringen verbeterde hij in Hengelo tot 14.14 meter, daarme zijn groei ende vorm aantonend. Een groeiende vorm noteert ook Walter Botman die verrasste op hoog met 1.95 meter, voor Gert Jan Palm 1.90 meter. Palm won het duel met Bot man op de horden wel (15.6 te gen 16.3 seconden). Op de loopnummers was Menno Swier snel (100 meter in 11.3 seconden) en voldeed hij op de 400 meter horden (54.1 secon den). Daar pakte Roel Hen- driksen weer veel nuttige pun tjes met 57.6 seconden. Michel Moll kwam op de 800 meter weer iets verder tot 1.55.4 mi nuut en ook Peter van Proos dij was op dreef: 1.59.4 minuut. Jaap Dirkx en Erik Ulrich ga ven elkaar op de 400 meter weinig toe (50.9 om 50.6 secon den) en Jan Jansen kwam tot een opvallend goede 3.56.1 mi nuten op de 1500 meter. Mar- tien van der Hoorn was op de 3000 meter de enige specialist en maakte zich niet echt druk met 9.35.5 minuten, Theo van der Veer ging op de 5000 me ter te hard van start, kreeg problemen met zijn schoeisel en noteerde uiteindelijk slechts 15.15.0 minuten. Tony Pracht voldeed keurig aan zijn opdracht met 15.46.0 minuten. Het polshoog was voor Hol land matig door een blessure van Marc van Vliet. De Leidse polshoognestor kwam tot 3.90 meter en ook Arjan den Haan kwam niet aan de vier meter. De schitterende 44.0 seconden op de 4 x 100 meter en de 3.23.3 minuten in de 4 x 400 meter brachten Holland met 24.044 punten een tweede plaats op slechts korte achter stand van koploper Lycurgus. In een rechtstreeks duel met die debutant in deze klasse (Lycurgus) legde ook Spartaan het af. Een nauwkeurig bijge houden scorebord hielp daar niets aan. Op dat bord was al vrij snel de eerste tegenvaller te noteren. John van Loon kwam niet verder dan 16.2 se conden op de 110 meter hor den en dat was onder de ver wachting. Later maakte hij dat meer dan goed met een verte- sprong van 6.64 meter. Bij het discuswerpen een opsteker van Nico van Noort die tot 48.36 meter kwam, bijgestaan door een wat tegenavllende Paul de Koning. Broer Tom was bij het polshoog goed op dreef en noteerde 4.10 meter. Hein van Heek noteerde hier 3.70 meter en liet later ook nog 48.56 meter speer opmeten. Opvallend sterk was de in breng van John van de Zwet. Met 51.0 seconden op de 400 meter, 56.3 seconden op de 400 meter horden en een forse aandeel in de 4 x 400 meter ploeg van 3.27.5 minuten moest hij heel wat reserves aanspreken. Aad Kortekaas assisteerde hem op de horden met een goede 57.7 seconden. Op de 100 meter was Kees Toussain met 11.2 seconden weer erg rap. Kees van de Knaap leverde met 11.5 secon den een goede aanvulling en was ook mede voor de goede 43.8 seconden op de 4 x 100 meter estafette verantwoorde lijk. Gert Jan Faas (800 meter in 1.57.0 minuut) en nieuwe ling Jan Laan (15.02.3 minuten op de 5000 meter) vertoefden in hun races opvallend voor in het veld. Vincent van Stijn no teerde voor de vierde maal 1.95 meter bij het hoogsprin gen, waar Gé Paardekoper aanvulde met 1.90 meter, wat hij met 6.27 meter ook in de verspringbak deed. Met een totaal van 23.103 punten is een plaats in de finale voor Spar taan niet zeker, maar wel mo gelijk. Een finaleplaats is er zeker voor de Batavendames. Met een vierde plaats zijn er ook mogelijkheden om te promo veren. De achterstand ten op zichte van de nummer twee (kampioen word zonder twijfel Spark) van een kleine 170 punten is zeker bij een goede bezetting in te lopen. Op de 100 meter horden viel Marian van der Niet iets tegen (14.9 seconden), maar de winst op Tineke Hiddiiig zal het moreel zeker goed doen. Daarnaast was de Voorhoutse ook bij het hoogspringen met 1.60 meter op dreef. Dat de 400 meter van Hellen Bank niet onder mi nuut kwam weet ieder aan de straffe wind die in Hoorn het laatste rechte stuk teisterde. Nu noteerde de Hoogmadese 1.00.5 minuut in haar debuut in de damesploeg. Een debuut maakte ook Rosemarie Smit op speer met een bemoedigen de 30.96 meter, bij discus moest zij de eer laten aan vete rane Femmy Jansen (29.42 meter). Sterk was het optreden van Karin van den Berg die tussen de verhuizingen door 10.40.7 minuten op de 3000 meter noteerde. Snel was ook Brigit Hopman op de 800 me ter met haar 2.28.6 minuten. De estafette ging in 50.5 secon den aen geeft uitzicht op pro motie. Promotie kunnen de Holland dames wel vergeten. Het wis pelturig optreden van Regina van Duin in vorige uitgaven van competitie wedstrijden hebben de verantwoordelijke mensen niet tot inzicht ge bracht. Weer werd een beroep gedaan op Van Duijn en weer zorgde zij voor een grote te leurstelling. Nog voor zij haar trainingspak aangetrokken had meldde zij zich gebles seerd af met een gekwetste en kel. De voor haar invallende Cathy van Loon heeft meer clubliefde dan 3000 meter ta lent en verziekte door deze af stand ook haar eigen 400 me ter horden. Nu was het zwoe gen van alle andere atletes bij na voor niks. Esther Schouten noteerde een goede 14.7 secon den op de 100 meter horden en 1.65 meter hoog. Tanja Mahieu had na haar record op kogel (9.80 meter) de kracht niet meer om de speer ook naar re cordafstanden te werpen, maar kwam wel over de veer tig meter. Yvonne van Dorp was met 5.74 meter ver en een uitstekende 56.8 seconden op de 400 meter goed op dreef. Anneke Hoek noteerde een goede hoogtesprong van 1.50 meter en Jacqueline Baljet koppelde 15.5 seconden op de 100 meter horden aan 10.47 meter kogel. De estafette le verde in 49.1 seconden net geen clubrecord op, maar zorg de wel voor een puntental van 14.704 en uitzichten op een fi naleplaats. De Bataven heren verkeren weer in dezelfde positie als vo rig jaar. Geen enkele kans op een finaleplaats en ook degra datie is niet mogelijk. En dat doet afbreuk aan het goed presteren van vooral de lopers. Vanaf de 400 meter wonnen de Bataven alle loopnummers en moesten met lede ogen toe zien hoe de overige nummers grotendeels teleurstelden. Han Kulker won op verrassend soepele wijze de 400 meter in een erg goede tijd van 48.9 se conden. Jan Verloop won even later in de matige tijd van 3.58.9 minuten de 1500 meter en Henk van de Oever had er een hele snelle laatste ronde voor nodig om de 5000 meter te winnen. Goed gegangmaakt door Kees van Klink (die deze arbeid mogelijk beloond zal zien met vervanging door Jaap Duivenvoorde) pakte Van de Oever de draad op na ruim drie kilometer en controleerde daarna. De eindtijd van Van de Oever werd 15.05.1 minu ten. Van Klink kwam tot 15.24.6 minuten. Ook de 400 meter horden weer een Bata- venoverwinning door de 58.1 seconden van Gert Velthuizen. Gerrit Verdoes was nuttig op de speer (54.52 meter) en kogel (12.78 meter) en Friedhelm Dreckmeyer op discus (35.56 meter). Edwin Haasbroek hield de familieëer nog enig zins hoog met een goed verte- sprong van 6.45 meter. De AAV heren lijken met hun 22.901 punten en hun negende plaats dezelfde kant op te gaan als vorig jaar. Toch was er dit keer niet een uitgesproken slecht onderdeel. Hans Water ham en Luc Hootsman bleven op de 400 meter dicht bij el kaar (51.5 en 51.6 seconden) en Aja van Gemeren noteerde 15.8 seconden op de 110 meter horden. De 59.22 meter van Paul Boere en de 57.22 meter van René Zorge bij het speer werpen stemden trainer Jan van Leeuwen redelijk tevre den, wat ook van de 12.97 me ter kogel van Jos Bosman ge zegd kon worden. Boere kwam bij het discuswerpen nog tot 39.24 meter, exact vier meter meer dan Bosman. Bij het hoogspringen hielden Charles den Üijl en John Nieumeyer elkaar nu op 1.95 meter in evenwicht en Ruud van Mau- rik kwam in de beide zand bakken tot 6.85 en 13.94 meter. De dames van Spartaan krij gen het in de tweede klasse, waar zij vanuit de hoofdklasse in een ruk naartoe gedegra deerd zijn, nog moeilijk om het hoofd boven water te houden. Opvallend sterk in het verder bedroevend slechte lopen van de Lisser dames was het optre den van Lenie van der Poel. Tegen wind in was zij het gro te scherm waarachter de ove rige loopsters, waaronder Ba- tavin Karin van den Berg, zich verborgen. Uiteindelijk noteerde Van der Poel toch de beste tijd met haar 10.38.4 mi nuten. Niet boven verwach ting, maar zeker niet tegenval lend was het optreden van Marga Kortekaas die na twee jaar weer aktief is. 31.94 meter discus was haar respectabele grestatie. Nieuweling Irene ultink lijkt een aanwinst met haar 9.85 meter kogel en 29.02 meter speer en dat zal trainer Jan van Heek nodig hebben. GERT VELTHUIZEN ne als J et Leidse damesvoetba- Iftal heeft voor een uis- kende prestatie gezorgd, or in Zeist het Neder- |nds kampioenschap voor Jdelingselftallen naar "ph toe te trekken. (iterdag kwamen er zes teams actie van wie Amsterdam i Limburg als dé te kloppen pegen golden. Leiden ging Jt van een derde positie, maar Jsefte dat het met een beetje '|luk hoger kon eindigen. Het let de spits af tegen Dor- recht, dat met 1-0 geklopt Jerd. Tegen Limburg volgde 3n 1-1 gelijkspel (schitterende ,^al van Ria de Jong) en een jfnutte strafschop van Els ihoon leverde een 1-0 zege op tegen Groningen. Vijf pun ten uit drie wedstrijden bracht de formatie van Theo Kraan en Albert van der Berg op een voorlopige eerste plaats. Het sleutelduel tussen Leiden en Amsterdam eindigde zon der doelpunten, waarna alles afhing van de laatste wedstrijd tegen Gelderland. Het collec tief sterk opererende Leiden bond ook deze opponent aan de zegekar, doordat Yvonne van Wieringen éénmaal tref zeker uithaalde. Leiden, met veel dames van Alkmania en Ter Leede in de gelederen, werd hierdoor onbereikbaar voor de concurrentie en be wees het Leidse damesvoetbal een uitstekende dienst. Op de foto de winnende selectie, te rug in Zoeterwoude. EIDEN Door met jechts 3 runs verschil van 'f°fJst Haagse KZKC te win- n pn, heeft Ajax zijn eerste herwinning van dit cric- piptseizoen behaald. Het fas een zeer spannende fedstrijd, die pas in de iatste (60ste) over van de [edstrijd zijn beslag peeg. Ajax, na gewonnen toss eerst battend, had met name door een uitstekend battende Ray v.d. Berg een goede opening. Via 12 voor 1, 94 voor 2 (Huib Schotte 21) moest bij een totaal van 111 runs v.d. Berg met 61 persoonlijke runs het veld rui men. Ajax ging goed door en had in captain Danny Eldering (37) en Fazil Mahmoud (37), bekwame rungetters. Via 159 voor 4, 178 voor 5, 194 voor 6 en 196 voor 7 eindigde Ajax na 60 overs op 222 voor 8. Ton El dering nog 13. Ajax had derhalve een uitste kend uitgangspunt weten te bereiken, maar moest het werk nog trachten af te ron den. De eerste 3 wickets vielen vrij vlot (43 voor 3), maar daarna wist KZKC zich te her stellen en kwam via 143 voor 4 en 183 voor 5 terug tot 214 voor 6. Doordat de Oegstgees- ter cricketers het hoofd fi guurlijk gesproken koel hiel den, viel in de laatste over van de wedstrijd het 10de en laat ste KZKC-wicket. Voor Ajax bowlden: Hans Reier de Wit 1- 44, Frits de Jongh 1-45, Ton Eldering 2-33, Roel Veldhui zen 2-34, Danny Eldering 3-11. Komend weekend speelt Ajax een dubbel: zondag 26 mei uit tegen het Schiedamse Hermes DVS en maandag 27 mei thuis tegen De Kieviten uit Wasse naar. 'ELDOORN Een ploeg i tien mariniers uit Rotter- im heeft zaterdag in Apel- 'orn een 24 uurs estafette Flrdlopen gewonnen met een fstand van 424 kilometer en I.15 meter. De mariniers kre- iatn de eerste prijs echter niet r fodat zij buiten mededinging uitkwamen. De eerste prijs in de wedstrijd ging daarom naar V&L/TC uit Den Haag met 416,531 kilometer. Beste da mesploeg was Atalanta uit Apeldoorn met 320,249 kilo meter. Olympia '48 werd twee de met een afstand van 315,169 km. HEERLEN Ton Plummen uit Heerlen is voor de zesde achtereenvolgende keer bow lingkampioen van Nederland geworden. Hij kwam in eigen stad tot 2870 pinfal. De Hage naar Ruud van der Schilde werd tweede met 2705 voor Ab Bakker uit Heiloo met 2697. Bij de dames zegevierde de Voorburgse Irene Gronert voor de vijfde achtereenvol gende keer. Zij kwam tot 2613. Weer bowlingtitels Gronert en Plummen Tweede werd Nel Tel met 2613 voor Wilma Jansen met 2582. LEIDEN Het door badmintonclub Vlietwijk georganiseerde toernooi, genoemd naar oud trainer Leo Fortunati, leverde dit weekend een fiks aantal hoogstaande en door de warmte ook slopende partijen op. In de A2 klasse overheerste een delegatie Noordnederlanders, terwijl in B Astrid van Driel overheerste en slechts een aantal Vlietwijkers met prijzen naar huis gingen. In A2 hadden de Vlietwijkers zelf weinig in de melk te brokke len. Zowel Alfons van den Berg als Dick Oostergo struikelden over de in Wateringse dienst (Velo) spelende Leidenaar Adri Karamoy, die zelf in de finale het onderspit dolf tegen Marcel Poorts uit Hoogeveen. In de B klasse had Vlietwijk meer succes. Het duo Rick Pielaat- Harry van den Berg veroverde het heren dubbel na een moeilij ke halve finale van het Rotterdamse duo Arton-Kloks. In het damesdubbel kwamen Sandra Kroon en Joke Tebeest tegen de alleenheerseres in B bij de dames te staan (Astrid van Driel) en verloren. Van Driel won het enkel, het dubbel met gelegenheid spartner Monique Zandbergen en later het gemengd dubbel met eveneens gelegenheids partner Peter Kloks. In dat gemengd dubbel kreeg de Papend rechtse te maken met de Vlietwijkse Helga van Balgooi die speciaal voor dit toernooi ook een gele genheidspartner had gevonden in Leon Verheul uit Pijnacker, maar de eer moest laten aan Van Driel-Kloks. S3 Ron van der Willik heeft zijn verdediger van Excelsior uitgespeeld en gaat één van de dertien doelpunten van TOP vervaardigen. De scheidsrechter gaf aan het duel abusievelijk een 12-4-uitslag mee, maar dat deed aan de kampioenskansen van TOP niets af. LEIDEN De (voorlaat ste speeldag van de veld- competitie leverde een aantal beslissingen op over promotie en degrada tie. De Danaïden ver speelde definitief haar ti- telkansen, zodat TOP als enige kampioen kan wor den, mits er op 1 juni bij Meervogels wordt gewon nen. Crescendo bleef door winst op Olympiaan in de tweede klasse, maar Tem po moest wel terug naar de laagste districtsklasse. De korfbalclub uit Al phen, die ook al in de zaal degradeerde, sloot het te leurstellende seizoen af met een nederlaag tegen Fiks. Tijdens het vierde kwartier kwam Pernix even in de ver drukking tegen Ritola, dat van 10-6 ineens tot 10-9 terug kwam. De oranjekragen, die afscheid namen van Caro Ver hagen (stopt met topkorfbal), schroefden ogenblikkelijk het tempo omhoog met als gevolg, dat de bezoekers alsnog over klast werden met 19-9 dankzij Kees Hortensius (6), Kees Bro- kaar (3), Erica Hardam, Carla Kuipers en Geerten Breede- veld (allen 2x), Janneke Mul der, Denise Smits, Caro Ver hagen en Eelco Koolhaas. „Gezapig zomeravondkorfbal," noemde coach Baart het spel van Fides Pacta bij BW Heer enveen, dat met 7-4 gemakke lijk zegevierde. De Leidse for matie miste naast drie basis spelers ook het nodige fanatis me, zodat een gemiste straf- worp bij 6-4 alle inspiratie vroegtijdig kon doven. Er werd nog wel gescoord door Ronald van der Velden (2), Hennie van der Top en Henny Piket. Weinig geïnspireerd was ook De Danaïden, dat door een 6- 4-nederlaag bij Ten Donck alle titelhoop moest laten varen. De blauw-witters, met routi nier Gerard Nap als reserve, raakten in de eerste helft 5-2 achterop en misten zoveel kansen, waaronder twee straf- worpen, dat er geen omme keer meer kon worden be werkstelligd. Het lauwe ver weer werd geïllustreerd door de karige produktie van Eric Peters (2), Monique Slinger land en Frans Brand. Bevangen door zenuwen kon TOP voor rust tegen Excelsior maar niet op gang komen, ge tuige de 1-1 uit het eerste half uur. De Sassenheimers kregen na rust (3-2) ineens het schot terug in hun handen en joegen de score zo vlot omhoog, dat de scheidsrechter abusievelijk 12-4 op de formulieren invul de. In werkelijkheid hadden Barbara Romson, Jacqueline Winter, Stella van der Zaag, Gerco Langelaan en Ron van der Willik (allen 2x), Wil van der Bent, Sjoerd van der Klaauw en Gert-Jan Natzijl de Delftse mand dertien maal doorboord. Rondom het uur moest Ons Eiland met elf man verder te gen Snel, omdat Jan Boom ge blesseerd uitviel en er geen re serves voorhanden waren. De degradant had tot een redelijk kunnen volgen (7-5), maar moest in het vervolg nog erg diep buigen met 16-7. Alleen Rob Hasselbach (2) en Cobie Deegenaars scoorden nog in het eenzijdige laatste half uur, waarbij zij het voorbeeld van Patrick Verra (2), Barry van Duyn en Wim Nijenhuis volg den. Met 4-5 verloor Tempo niet alleen de streekderby tegen Fiks, maar ook het tweedek lasserschap. De ploeg van Tur kenburg, die voor één seizoen bijtekende, kwam in zes minu ten tijd op 2-0 maar kon njpt doordrukken en dat, gevoegd bij het uitvallen van Marga Fennema, werkte fnuikend voor het zelfvertrouwen. De bezoekers uit Oegstgeest na men het initiatief over (3-4) en beslisten de wedstrijd door een strafworp van Nico van Wei zen, nadat de leeggespeelde thuisclub eerder van tweeen- halve meter had gemist. Voor Fiks waren ook Sandra van Gelderen, Dirk-Jan Elzeinga, Diederick van Veen en Theo Vreeken succesvol, terwijl de degradant zich moest troosten met de goals van Ernst van Hooidonk (2), Kees Willem Neleman en Tom de Vries. Twee schotvaardige periodes bepaalden over het resultaat van Velocitas tegen DVS '69. De Leiderdorpers namen in de eerste een 5-1-voorsprong en na een terugval (rust 5-3) lie pen zij in de tweede beslissend weg naar 8-3. Het werd door Toos van Poelgeest, Steven de Ronde, Jan Scheffers (allen 2x), Jetske en Ron Goudsmit, Jeroen van Driel en Aad van Poelgeest uiteindelijk 10-7. Op eigen kracht bleef Cres cendo in de tweede klasse door in een zenuwslopend duel Olympiaan met 7-4 te ver slaan. De ploeg van Ruud Nie sing troefde de kampioen op werklust volkomen af, maar was even zwak in het afron den van kansen. De doelpun ten van Hans Westerbeek (2), Joke Geyer, Peter Baak, Wil fred Cornelisse, Alphons Cor- nelissen en John Huigsloot als mede die van de bezoekers waren allemaal al na achten dertig minuten korfbal gerea liseerd. Halverwege de tweede helft bezat De Algemene een 7-10 voorsprong tegen Merwic, maar in de laatste twintig mi nuten liep het toen nog ver keerd: 11-10. De Leidse twaalf werd in die periode ernstig ge handicapt door een blessure van Bert Molloy, die vanwege het gemis aan reserves niet kon worden vervangen. Hij scoorde nog wel, net als Enrico Mud (3), Anneke Dekker, An- nemieke Keereweer, Jory Sjardijn, Martin Filippo, Eric Kuipers en Ruud Swaak, maar dat bleek dus tevergeefs. In haar laatste duel maakte Fluks door een 10-7-zege een einde aan de kampioensaspira ties van Quick. Coach Van Vliet reed als tourrijder mee in Parijs-Roubaix, maar z'n f»loeg had in Anne Passchier 3), Aad van Drongelen (2), Thilly Vink, Bram Koppenael, Koos Passchier, Tjaard Sypkes en Kees Zwanenburg genoeg andere gangmakers om na 7-7 de winnende demarage te plaatsen. MICHEL VAN GENT

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17