Halve buit Vriesekoop Van Heugten weer kansrijk in cross Weer grote titel Noah arathonzege larla Beurskens Ronde van Oise voor Lieckens Saronni vijzelt status wat op rje Bruin elt record Werper -I; O Volleybalteam wint toernooi Prost dankt zege aan pechvogels ggidócSowtont DAMMERS LEIDEN OM WERELDBEKER l, ia Beurskens gaat als winnares bij de dames over de finish. l. BruiJ NKFORT Voor de tweede maal in nog geen maand tijd t Carla Beurskens een opzienbarende overwinning geboekt. Lamburgse won enkele weken geleden in Milaan, de Strami- i, een wedstrijd over twintig kilometer. Gisteren triomfeerde la Beurskens in de marathon van Frankfort. Zij liep de 42 imeter en 195 meter in 2 uur 28 minuten en 37 seconden. Het •kende een officieus Nederlands record. Carla Beurskens was rediv£rankfort twee minuten en 34 seconden sneller dan op 27 ja- in Osaka, waar zij achter de Ierse Carey May, tweede d en Marja Wokke (2.32.28) afloste als Nederlands snelste •athonloopster. Carla Beurskens kwam in Frankfort als 124e e Rieli de 8706 deelnemers over de eindstreep. De Westduitser Her- Weel^ Steffny was in 2.12.12 de snelste bij de heren. BREDA De eerste Grand-Prixserie voor da mes werd in tafeltennis- land door velen toege juicht als een waardige aanvulling van de wed strijdkalender. Het spel- niveau dat gisteren in de afsluitende finale te Bre da werd gehaald door de Europese topspeelsters die zich via door hen be haalde punten in inter nationale wedstrijden hadden gekwalificeerd, was buitengewoon goed te noemen. Bettine Vrie sekoop was zelfs beter in vorm dat zij had ver wacht gelet op het feit dat het seizoen door haar en de meeste andere speelsters na de wereld kampioenschappen begin april al als voorbij werd beschouwd. Dat zij des ondanks in de eindstrijd niet opgewassen bleek tegen de 16-jarige Olga Nemes weet de zes jaar oudere Vriesekoop aan het feit dat de ex-Roe meense als enige had doorgetraind omdat zij in juli in Den Haag haar Europese jeugdtitel wil verdedigen. Alle deelneemsters in Breda knikten ja toen hen werd ge vraagd of zij de Grand-Prix belangrijk vonden, echt se rieus hadden genomen. Daar om ook lijkt het niet waar schijnlijk dat Nemes louter voor de jeugd EK voluit is blijven trainen en toernooien spelen. Zij had zeker haar zinnen gezet op Breda. Waar mee maar gezegd wil zijn, dat Vriesekoop zelf de in de late schaduw van het WK plaats vindende Ladies Grand Prix niet volledig naar waarde heeft ingeschat. Het betrof een waarde die wat de eerste prijs betrof nogal duidelijk stond vermeld: 9.000 mark, zo'n tienduizend gulden. Bij na de helft van dat bedrag liep Bettine Vriesekoop mis, doordat zij als winnares van poule 2 met 21-19, 15-21, 21- 14 verloor van de winnares van de andere poule, de voor West-Duitsland uitkomende Olga Nemes. Organisator TTV Breda en sponsor Tele- mundi gaan in elk geval ten minste twee jaar door met dit evenement in Breda, maar dan wel in april. Het fraaie mei-weer en de traditionele Bredase jazz-dagen hielden veel tafeltennisliefhebbers buiten het gemeentelijk sportcentrum. Waaier Warm was het zeker, het geen vooral Nemes liet blij ken door constant haar batje als waaier te gebruiken. Die koelte kwam haar zeker toe, want met een genadeloos tempo hadden haar korte armpjes zowel Vreisekoop als de tegenstanders daarvoor naar alle hoeken van de speelvloer gestuurd. Vriese- koops atletische vermogen voedde de rally, maar stilde niet de honger naar winst. In Breda geen Hongaarse re Olga Nemes toonde zich de meerdere van Bettine Vriesekoop. actie op het wonder van Boe dapest. De Hongaarsen Olah, Urban en Bartofi zorgden voor veel paniek in het sche ma, maar bereikten geen fi naleplaats. Urban, één van de invalsters voor de niet-ver- schenem Russinnen Bulatova en Popova (getrouwd en ge stopt met tafeltennis, zo wil het gerucht), rekende in de voorronde al met 21-10, 21-18 af met Mirjam Kloppenburg. De speelster uit Lichtenvoor de was de eerste game onher kenbaar slecht en toen zij daarna iets beter begon aan te vallen bracht Urban ook alles van de vloer terug op de tafel. Kloppenburg „(Ik was niet gespannen, maar haar spel lag me niet") weet nu dat ze als revelatie van het WK toch nog een hoop te le ren heeft. Haar stage-trip binnenkort met Vriesekoop naar het Verre Oosten zal haar moeten klaarstomen voor het volgend seizoen, waarin zij niet alleen voor Odion herencompetitie gaat spelen, maar ook als de bond het toestaat met het damesteam van Avanti, dus met Bettine Vriesekoop, op jacht gaat naar de Europa Cup. HERMAN JANSEN Ron Lamboo prolongeert tumtitel ZUTPHEN Ron Lamboo (Pro Patria, Zoetermeer) heeft zaterdag in de Hanze-hal in Zutphen de nationale turntitel bij de heren geprolongeerd. De turner uit Zoetermeer kwam op de zes onderdelen tot een totaal van 49,60 punten. loan Moraru (Volo, Haarlem) ein digde met ruim een punt ach terstand als tweede. Richard Mays en Ad Oudijn van Pro Pratia werden derde en vijfde. De titel bij de junioren was voor Jan Mantel (Trios, Stede- broec) met 43.80 punten. Nereus/RIC wint roeien ALPHEN AAN DEN RIJN De Nereus/RIC combinatie is gisteren winnaar geworden van het hoofdnummer van de Hollandia-roeiwedstrijden. De senioren A-acht uit Amster dam bleef op de Oude Rijn bij Alphen aan den Rijn Njord juist voor. Hoe bescheiden de eertijds beroemde wedstrijden waren, blijkt wel uit het feit dat voor het hoofdnummer bij de dames, de senioren a dub bel vier, geen inschrijvingen waren. In Vichy deed afgelo pen weekeinde een Neder landse ploeg met maar liefst 51 roeiers mee. In een matig be zet veld won Rienks de zater dagse finale, maar gisteren in het eveneens mager bezette veld moest hij zijn meerdere erkennen in de aangeslagen varende Italiaan Savino. De dubbel-vier met de ex-Olym piërs Van Groningen, Emke, Nelis en Vergroesen werd za terdag tweede achter Tsjecho- Slowakije, gisteren leverde de 2000 meter in eenzelfde bezet ting slechts een derde plaats op. dubbele winst dderhi l t-* ;an den berg lUWENPOLDER ipisch kampioen Stephan >eschci den Berg heeft in het ikeinde dubbele winst (in slalom en de „course-ra- behaald in de zeilplank- Brockjd om de Holland Surfcup. de dames waren Heidi ter: "pake (slalom) en Jolanda enden Jonê (course-racing) de ;r (Dijksten. ps; A<( p etTc^HT Erik de Bruin 'ft voor de veertiende maal ;rscha Nederlandse record kogel- rkamjen scherper gesteld. De at- 1"°-J van Sparta uit Den Haag e Bm gistermorgen tijdens xpen östrijden voor de nationale Waanpetitie in Vught tot 20,24 ter. Het record stond sedert 1984 (Hengelo) op zijn met 20,20 meter. Bruin leverde de record- itatie bij zijn eerste poging, irop volgde twee ongeldige jingen. In de vierde en laat- >oging kwam de Hagenaar 10,17 meter. ,n g/aterpoloërs -afecérstellen zich >e gejlSBURG Op de voor- et efste dag van het FINA-Cup rde lerpolotoernooi in Duisburg zesfkeerde het Nederlandse «af goede doen. Tegen het pjjjjenom meerde Spanje be de jlde Nederland een ver- rveyhstelijk gelijkspel (7-7) al ïkte.Fst Geurtsen als ex-top- 'leidsrechter het punt zelf In halen in de jury-toren, de 1de stand 7-7 werd aanvoer- :>eslii Buunk uit het water ge- Brprd door de Westduitse ar- Dij Aïr Selzsam. De klok wees dé dat er nog slechts één se- iga. 1de te spelen was. Geen SCpbestek waarin twee passes s dit1®®" doelpoging passen, zo- s ni de Spaanse jubel over de >ij Bpnende treffer toch weer ;r tefstomde en plaats maakte titep woede. Selzsam, die ove- n depns in het nemen van slech- ;rse beslissingen nog werd over- let »fen door zijn Griekse colle- benaTheodorakopoulos gaf zijn ;en. inder ronduit toe en verze gde N® Geurtsen dat hem zoiets e wiiit meer zou overkomen, n offeren versloeg Nederland ras i/de slotdag Griekenland met ïen HO (2-2,4-3,4-2,2-4) en werd -1 endoor zesde met vier pun- l Het toernooi werd gewon door West-Duitsland Het duo Van Heugten/Kigge op weg naar de de eindzege in de Nederlandse editie van de wereldti telstrijd. MAKKINGA Voor ei gen publiek heeft het Ne derlandse koningskoppel Ton van Heugten/Frits Kiggen de achterstand op de koplopers en titelver dedigers Hannsueli Bach- told en Fritz Fuss in de strijd om het wereldkam pioenschap zijspancross aanzienlijk verkleind. Op het loodzware maar brede zandcircuit bij Makkinga in Friesland zegevierden Van Heugten en Kiggen in de Grote Prijs van Ne derland door winst in de eerste manche en de één na hoogste plaats in de tweede, waarin de Neder landse combinatie August Muller/Henk van Heek de beste was. Bedroeg de achterstand van Van Heugten en Kiggen na vijf van de tien te verrijden wedstrijden maar liefst 35 punten, mede door pech en matig presteren van de Zwit serse wereldkampioenen brachten de Nederlanders het verschil naar zeven punten te rug. Daarmee hebben zij de kans op de wereldtitel nog volledie in eigen hand. Gert-Jan van Doorn is zijn vo rige week veroverde eerste plaats in het klassement in de strijd om de wereldtitel moto- cross in de 250-cc klasse, weer kwijt. In de in Holice gehou den races om de Grote Prijs van Tsjecho-Slowakije eindig de Van Doorn in de eerste manche op de vijfde plaats achter de Franse winnaar Vi- mond, de Oostenrijker Kini- gadner, de Zweed Nilsson en de Fin Taimi. In de tweede rit, die Kinigadner won voor Vi- mond, kwam de Nederlander echter niet bij de eerste vijf tien binnen. In de stand voor het werelkampioenschap zakte Van Doorn daardoor naar de derde plaats achter Vimond en Kinigadner. Ilockenheim De Nederlandse wereldkampi oenen Egbert Streuer en Ber nard Schnieders zijn het sei zoen in de zijspanklasse rustig van start gegaan. Bij de door regen ontregelde Grote Prijs van de Bondsrepubliek Duits land op het circuit van Iloc kenheim, werd het tweetal gisteren derde. De winst in deze eerste race in een nieuwe serie ging naar de Westduit sers Schwarzel en Buck voor de Britten Webster en Hewitt De grote concurrenten van de Nederlanders in het afgelopen jaar, de Zwitsers Biland en Waltisperg, eindigden vlak achter het Assense tweetal als vierde. Streuer was met zijn derde plaats wel de best geklasseerde maar niet de enige Nederlan der die in de punten voor het wereldkampioenschap reed. Hans Spaan en Theo Timmer gingen het zijspanduo voor in de klasse tot 80 cc. Spaan werd in de door de Zwitser Stefan Dörflinger gewonnen race zes de, Timmer eindigde twee plaatsen lager. Hij staat de derde race meetellend voor het wereldkampioenschap nu zesde met negen punten. De vierde Nederlander die op het circuit van Hockenheim in de prijzen reed, was ook de meest verheugde. Voor het eerst dit seizoen slaagde Boet van Duimen erin zich bij de eerste tien te klasseren. Dat het ook de laatste plaats bij die selectie groep was zal voor de coureur uit Ammerzoden min der belangrijk zijn geweest. Freddie Spencer greep naaste beide eindoverwinningen. Hij finishte als tweede achter de Westduitser Martin Wimmer en de Fransman Christian NOYON De Belg Jos Lieckens heeft gisteren de Ronde van de Oise op zijn naam gebracht. In de der de en laatste etappe van Compiegne naar Creil (101 km) kwam hij in het pelo ton over de finish. De sprint werd gewonnen door de Belg Benny van Brabant voor de Neder lander Nico Verhoeven. Teun van Vliet werd in het eindklassement beste Neder lander op de vijfde plaats. Je- an-Paul van Poppel had zater dag in de eerste etappe gezege vierd en de leiderstrui in zijn bezit genomen. Hennie Kuiper werd gisteren voor de derde achtereenvol gende keer winnaar van het Bavel's Spektakel. Hij had na de 100 kilometer een voor sprong van ongeveer tien me ter op Gert-Jan Theunisse en Jelle Nijdam. De Omloop van de Kempen, een A-klassieker voor ama teurs over 110 kilometer met start en finish in Veldhoven, is gewonnen door John Bogers. Michel Cornelisse uit Amster dam werd tweede en Jan van Dalen uit Den Haag derde. Van Dalen was in de slotfase het lokaas voor een acht man tellende groep toen hij zo'n twintig kilometer voor de eindstreep ontsnapte. Hij bouwde een voorsprong op van maximaal 30 seconden maar werd tien kilometer voor de finish weer ingelopen. ROME Voor het eerst sinds het winnen van de Open Franse titel in 1983 heeft Yannick Noah weer een be langrijk toernooi op zijn naam gebracht. In de finale van de open Italiaanse kampioenschappen van Rome zegevierde hij gisteren met 6-3,3-6,6-2,7-6 over de Tsje- choslowaak Miloslav Mecir. Noah blesseerde zich vrijdag aan de rechterdij en speelde met een groot verband om het been. Desondanks won hij zaterdag van zijn 17-jarige dubbelspelpartner Boris Becker met 6-3,6-3 en gisteren van Mecir. Deze had zaterdag gewonnen van de favo riet voor de titel, de Zweed Mats Wilander (6-2,6-4). In het eindspel van het dubbelspel zegevierden Anders Jarryd en Mats Wilander met 4-6,6-3-6-2 over de Amerikanen Ken Flach en Robert Seguso. De Westduitser Andreas Maurer werd in Madrid winnaar van een 80.000 dollar-toernooi. In de eindstrijd versloeg hij de Ame rikaan Lawson Duncan met 7-5 6-2. Pam Shriver zegevierde in het damestoernooi van Melbourne. De Amerikaanse versloeg in de eindstrijd haar langenote Kathy Jordan met 6-4 6-1. Chris Evert Lloyd werd winnares van de open Westduitse. De dertigjarige Amerikaanse versloeg in de eindstrijd van het 150.000 dollartoernooi in West-Berlijn de vijf tien jaar jongere westduitse Steffi Graf met 6-4 7-5. Yannick Noah is blij met zijn titel, die voor hem de afsluiting van een probleemrijke periode betekent. PINZOLO Giuseppe Saronni heeft afgelopen weekeinde zijn vedette-s tatus in de Ronde van Ita lië aardig opgevijzeld. De 27-jarige eindwinnaar van 1979 en 1983 won zaterdag met zijn equipe de ploe gentijdrit en consolideer de gisteren in de derde etappe zijn leidende posi tie door in de nauwe stra ten van Pinzolo de ge vaarlijke massasprint te winnen. De Italiaan pakte twintig seconden bonifica tie en verdreef daarmee de nationale wielerheilige Fransesco Moser naar het tweede plan. Sinds zijn zege van twee jaar geleden was het zeer rustig rond de man uit Novarra ge worden. De experts rekenden „Beppe" niet eens bij de voor naamste favorieten voor de Giro van dit jaar. Des te ver rassender was zijn optreden in de 180 km lange rit van Mi laan naar Pinzolo. Op 200 me ter van de finish lag Saronni nog in zesde positie. Terwijl vooraan de Portugees Da Silva terugviel, zigzagde Saronni langs zijn tegenstanders. De Amerikaan Phinney duwde de Zwitser Bruggmann in de hek ken. Terwijl deze viel, schoof Saronni voorbij Da Silva om de etappe te winnen. Johan van der Velde, vorig jaar vijf de in het eindklassement, fi- nichto j»1« Gedeklasseerd De internationale wedstrijdlei ding van de Ronde van Italië heeft Gerhard Zadrobilek en Davis Phinney gedeklasseerd in de uitslag van de derde etappe. De Oostenrijker en de Amerikaan waren zondag in Pinzolo in de eindsprint afge weken van de rechte lijn. Als gevolg daarvan maakte de Zwitserse beroepswielrenner Jörg Bruggmann een zware val. Zadrobilek en Phinney eindigden oorspronkelijk als zevende en achtste. MAANDAG 20 MEI 1985 PAGINA 13 BOTTROP Het Nederlands heren volleybalteam heeft het internationale volleybaltoernooi van Bot trop gewonnen. In de finale zegevierde het team van Geert Trompetter met 3-0 over Canada: 15-11 15-4 15-12. Het was de tweede keer, dat beide landen te genover elkaar stonden. Vrijdag was Nederland de nummer vier van Los Angeles met 3-2 de baas geble ven. In de halve finale wonnen de Nederlanders met 3-1 van Kutiba Falconaro uit Italië. De Canadezen pakten tegen de formatie Pim Rate- rink, Bert Mulder, Jan Clardeij, Fred Welling, Teun Buis en Henri Brouwhuis zelfs geen set. In de tweede set werd Marco Brouwers ingezet voor Bert Mulder zonder dat dit de kadans van de aanvallen verstoor de. Smmers nt twee 10.031, 1 manches ryegfijfjTE CARLO Jan Lam- nle0: js heeft de eerste wedstrijd |onnen in de klasse Alpine emeralaUlt tuI"6o. die telde het klassement om het 44-45ppees kampioenschap. hmers was in Monte Carlo 27 28®' zaterdag als zondag de ftste coureur. Hij kwam uit 164,oo)«n totaaltijd van 46 minu- en 38,860 seconden., In bei- jnanches werd de Italiaan |la tweede. MONTE CARLO Alain Prost heeft gisteren wraak genomen op de diskwalificatie, die hem veertien dagen eerder de zege kostte in Imola. Hij was de constantste coureur in de Grote Prijs van Monaco voor formule 1-wagens, de vierde in de reeks om het wereldkam pioenschap. Voor 70.000 toeschouwers dankte hij zijn tweede over winning van het seizoen echter voor een deel aan de pechvogels van de dag, de Italiaan Michele Alboreto en de Braziliaan Ayrton Senna. Alboreto verloor de koppostie twee keer en Senna, die met de beste startpositie was begonnen, moest al in de zeventiende van de 78 ronden afhaken met motorpech. In de straten van Monte Carlo was Senna één van de negen afvallers in de bijna 260 kilo meter lange race. In het algemeen klassement behield Elio de An- gelis de leidende positie. Hij onderstreepte zijn klasse door als der de te eindigen. In Imola werd hij tweede achter Prost. VALKENBURG Het Nederlandse damtrio Van der Wal, Clerc en Sijbrands leidt na twee ronden in het toernooi om de wereldbeker in Valkenburg samen met de Sovjet-Unie. De Ne derlanders versloegen zowel Afrika als Europa B met 5-1. De Sovjet-Unie versloeg het Europese A-team met 5-1, maar moest tegen Amerika met een zege van 4-2 genoegen nemen. Dat Nederland ook in de tweede wedstrijd (tegen Europa B) tot een zege van 5-1 kwam dankte het nationale trio voornamelijk aan de onervarenheid van één van de hulparbiters, die niet ing reep op het moment, dat Van der Wal's vlag viel. Dat gebeurde tijdens het uitvoeren van zijn 50e zet, die niet voltooid was bin nen de tijd en hem dus reglementair een nederlaag rnoest ople veren. Bij de 51ste zet zag de arbiter pas dat de slag gevallen was, maar hij kon de partij niet meer verloren verklaren. I

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13