De ballen die vroeger in het kanaal verdwenen, komen nu half-court... AV Holland aast op twee titels Leiden startplaats van wielerzesdaagse IN GOUDEN JUBILEUMJAAR: SPORT/LEIDEN £eidóe@ou/umt JOOST VAN LEEUWEN WEER IJZERSTERK IN TENNISCOMPETITIE LEIDEN Voor Joost van Leeuwen zijn de zes weken van de tenniscompetitie het hoogtepunt van het seizoen. Andere spelers beschouwen de wedstrijden in teamverband slechts als een degelijke voorbereiding op het toernooiseizoen, maar Van Leeuwen behaalt juist in de zes compe- titieweken de beste resultaten. De Room burg-speler nam zijn ploeg de voorgaande weken op sleepttouw en tegen alle ver wachtingen in kan winst tegen het Nij meegse Quick de Leidse ploeg morgen de titel en een kans op de overgangsklasse A opleveren. Dat het uit Van Leeuwen, Rob van Marwijk, Monique Rey- nierse en Juliëtte Grimbergen bestaande team zo ver geko men is, is voor de aanvoerder van het team niet zo verras send. Van Leeuwen: „Op pa pier is ons team helemaal niet zo slecht. Twee van de vier spelers kunnen gemakkelijk in deze klasse spelen, terwijl de anderen zeker in de dubbels sterk genoeg zijn". Daarbij blijkt ook de teamgeest van doorslaggevende betekenis te zijn: „Die is hier nog nooit zo goed geweest. Er heerst in ons team geen gedwongen sfeer om te winnen. Natuurlijk is het winnen wel belangrijk, maar als dat niet lukt, pech gehad". Die teamgeest, die bij Room burg wel aanwezig was, ont brak vaak bij de tegenstanders van de Leidse club. De Room burgen „Je ziet veel spelers, vaak jonge kinderen, die het winnen van hun enkelspel het belangrijkste vinden. Op de fasetraining wordt ook naar de resultaten in de singles ge vraagd. De dubbels leveren echter een punt meer op. Te gen De Metselaars stonden we na de enkelspelen met 3-1 ach ter. We wonnen vervolgens alle dubbelspelen, de dames- dubbel zelfs met 6-1, 6-2". In die competitiewedstrijd sleepte Van Leeuwen wel een punt uit de „één tegen één": „Ik moest tegen een jongetje van zestien spelen, die s'ochtends twee uur en s'middags twee uur traint. Moeder met een handdoekje langs de lijn en vader telt de dubbelfouten. Zo'n ventje verliest dan van een „bolle" als ik en heeft toch nog ambities om de top te be reiken". De Roomburg-captain relativeert het niveau van de overgangsklasse B sterk: „Het tennis in deze klasse stelt echt niet zoveel voor, maar een aantal mensen gedraagt zich alsof zij nummer drie van de wereld zijn. Je bent voor je plezier aan het tennissen en dat aspect komt te weinig naar voren. In ons team spelen we voor de lol zonder dextro en isostar, maar met een biertje en een sigaretje". Ondanks de ontspannen bena dering is de competitie al jaren het sterkste gedeelte van het seizoen van de tennistrainer: „Erg belangrijk voor mijn mo tivatie is, dat ik voor de club en het team tennis. Je kan het niet maken om die ballen het hek in te slaan. Als je tijdens het toernooi een tientje betaalt en vervolgens de ballen alle kanten op slaat, moet je dat toch fijn zelf weten". Een an dere oorzaak voor Van Leeu- wens betere spel in de zes competitieweken van het sei zoen is gelegen in het feit, dat de Leidenaar meer tijd heeft om zich voor te bereiden op een partij: „Zo'n toernooi is een gehaaste toestand. Je wordt gebeld of je de volgende dag al kan spelen. Vaak weet je niet eens tegen wie. Als je dan wint, moet je de dag er na alweer de volgende partij spe len". Van Leeuwen maakt zich ook weer niet al te druk over de mindere prestaties tij dens de toernooien: „Andere spelers presteren juist in de competitie slecht. Dat zijn de pure toernooispelers; de singe laars, die voor de lol nog eens een dubbeltje spelen". Het spel van de Roomburger heeft beslist niet te lijden ge had onder het vele lesgeven. Van Leeuwen is tennistrainer bij Berkenrode uit Berkel Ro denrijs: „Ik denk dat het juist in mijn voordeel is gaan wer ken. Als er een bal op me af kwam, dacht ik vroeger: die ga ik eens zo hard als ik kan in de hoek slaan. Bij het lesgeven moet ik mezelf in bedwang houden en daar heb ik profijt van; de ballen die vroeger het kanaal ingingen, komen nu half-court". De goede resultaten in de overgangsklasse B doen Joost van Leeuwen niet uitzien naar een club, die op hoger niveau speelt: „In de eerste plaats heb ik het bij Roomburg goed naar m'n zin. Waarom zou ik weg gaan om een klasse hoger te spelen. Je moet bovendien nog maar afwachten of je in een aardig team terecht komt". WILLEM SPIERDIJK LEIDEN De Internationale Wieier Avond Zesdaagse (IWAZ), een serie van zes avondcriteriums in en rond Den Haag, zal ook dit jaar weer in Leiden van start gaan en in Noordwijk Binnen eindi- gen. De eerste rit over 80 kilo meter vindt maandagavond plaats in de Leidse binnenstad, - met start (19.00 uur) en finish op de Steenstraat. De Leidse gastrennersvereniging Du Prie lijkt de meeste potentiële eind winnaars binnen haar rangen te hebben. Aan de zesdaagse, die georga niseerd wordt door de Stich ting Organisatie Sportevene menten, nemen dit jaar hon derdtien renners deel, ver deeld over tweeëntwintig ploegen. De clubrenners uit de Leidse regio zijn daarin goed vertegenwoordigd in onder andere de ploegen van Swift, De Bollenstreek, Excelsior en Zoetermeer '77. Daarnaast zal er een „Leidse" studenten- ploeg deelnemen. Den Haag levert vijf ploegen. Hoewel een verrassing nooit is uitgesloten, moet de winnaar waarschijnlijk gezocht worden in één van de twee gastren- nersverenigingen: het „Leid se" Du Prie, vertegenwoordigd door tien renners, en het „Haagse" Bouwcomputing Markthof, dat met vijf renners start. In de eerste ploeg zijn met name Axel Hermans en Rob Sienders sterke troeven. Outsiders de tien Engelse ren ners, waaronder vijf uit de na tionale baanselectie, en de Hil- versumse criteriumspecialist Harrie de Boer (Tempo Soest). Het parcours voert maandag avond vanaf de Steenstraat over de Blauwpoortsbrug naar de Haarlemmerstraat, Lange Mare, Oude Singel, Beesten markt, Binnenvestgracht, van waar het peloton weer de Steenstraat opdraait. Zaterdagmiddag om 16.30 uur zal de start van de laatste rit in Noordwijk Binnen plaatsvin den op de Voorstraat. Ook dan rijden de renners 80 kilometer. ZATERDAG 18 MEI 1985 PAGH 747... LEIDEN Als mor gen de atletiekcompe- titie van start gaat zullen de afvaardigin gen van Holland het jubileumjaar luister bij willen zetten door de eerste stap op weg naar promotie zo groot mogelijk te ma ken. Ook bij de da mes van Bataven Lei den leeft de gedachte dat promotie nu, na jaren misgegrepen te hebben, maar eens moet. Van alle andere teams lijken de kan sen op finaleplaatsen bijna levensgroot en zal het debuut van de enige hoofdklasser (de AAV dames) zwaar worden. In zowel het heren als het da mesteam van Holland leeft het idee dit jaar te promoveren. 3 De dames zouden dan de stunt van vorig jaar afmaken, door na het kampioenschap van de tweede klasse in 1983 door te stoten naar de hoofdklasse. Vorig jaar nog blokkeerden de dames van AAV'36 deze stunt (ondanks een fenomenale tweede wedstrijd), nu lijkt door de komst van Esther Schouten de ploeg extra gemo- optimisme over die eerste klasse finaleplaats, hier is sprake van een zekerheid. Bei de ploegen horen daar ook ge woon thuis, niet lager, maar zeker ook niet hoger. Wat voor de Spartaan dames geldt is evenzeer voor de heren van toepassing. „Er zit een fors pe loton talent nu nog in die, ju nior B klasse en door die jon gens geod te begeleiden krijg je over een aantal jaren een weergaloze eerste ploeg", vol gens Jan Van Heek. „En met onze huidige ploeg zonder ech te uitschieters kunnen we ons mooi staande houden in die eerste klasse". Ook AAV kan zich met hun huidige ploeg goed staande houden in de eerste klasse, ook al leek het vorig jaar in de eerste wedstrijd mis te gaan. „Dat is voorbij, dat gebeurt nooit meer", neemt Jan van Leeuwen alle kritiek van toen weg. „We kunnen dit jaar per wedstrijd zo'n 1200 punten ho ger uitkomen dan vorig jaar omdat iedereen gewoon ster ker en sneller is geworden. Dat betekent dan wel lekker meedraaien in de finale zon der echt naar de hoofdklasse te hoeven". In het eerste he renteam komen Ruud van Maurik en Ed van Gemeren ongetwijfeld tot de hoogste scores, daarnaast kunnen Gijs de Wit en Paul Boere voor prettige meevallers zorgen. Ook de vorig jaar door een blessure geplaagde John Nieuwmeyer is weer actief en zal aan Charles den Uijl een geduchte medestrijder hebben op weg naar weer boven de twee meter hoog. GERT VELTHUIZEN Feest tiveerd. De nationaal indoor- kampioene meerkamp was tot voor enkele maanden lid van het Amsterdamse ADA, maar is overgestapt naar de jubilaris. Daar zal zij het vertrek van Jennny Litjens snel doen ver geten door haar grotere veel zijdigheid en dus grotere waar de voor de ploeg. In die ploeg is uiteraard Yvonne van Dorp de grote trekpleister, maar ook Tanja Mahieu en Jacqueline Baljet zullen morgen van zich doen spreken geïnspireerd door de goede resultaten tij dens de districtskampioen schappen. De dames van AAV'36 debute ren dit jaar in de hoofdklasse en zullen het daarin, zeker de eerste wedstrijd, knap lastig krijgen. Door blessures (Laura Bosman en Tosca van Vliet) geplaagd is de ploeg wat omge zet, terwijl een optimale sterk te bijna vereist is. „Toch denk ik dat we het redden, we heb ben natuurlijk een topper in Marian Goedhart en verder een flink aantal meiden dat er gewoon keihard voor wil knokken", is de visie van Jan van Leeuwen, de hoofdtrainer in het Alphense. In de damesploeg van Bataven geen opvallende nieuwe ge zichten, wel verdwijnt daar na twintig jaar een oud en over bekend gezicht. Trees Struive heeft na bijna 20 jaar de spikes aan de wilgen gehangen en de i'eugd haar plaats gelaten. Mie- ce van der Veek en Rosemarie Smit lijken die plaatsen ook weer met enige zekerheid in genomen te hebben. Verder lijkt het opstellen van junior Hellen Bank op 100 en 400 me ter een doorbraak en staan Brigit Hopman en Ineke van Kempen voor de ondankbare taak de gebleseerde Marian van Klink en de met andere dingen bezig zijnde Karin van den Berg te vervangen. Mis schien wat optimistisch is het merendeel van de ploeg van mening dat, na jaren van mis grijpen, nu eens een prijsje in Leiden terecht moet komen. Bij Spartaan nog geen aspira ties om direct na het terugval len naar de tweede klasse weer op te klimmen. Vorig jaar, voorafgaand aan de de gradatieronde, was dat al dui delijk toen besloten werd niet deel te nemen (daarmee degra datie voor zeker nemend) en rustig door te werken met de B junioren om in de nabije toe komst hard terug te slaan. „Als we nu rond die zesde, ze vende plaats meedoen bert ik tevreden. Ondertussen werken we goed en stevig door aan de B jeugd; en let dan maar eens op wat we in de komende twee a drie jaar kunnen bren gen", komt Jan van Heek ver wachtingsvol uit de hoek. We leggen dit jaar de basis voor een gezellig goed preste rend team, waarin Klarien Winkelmolen afscheid neemt, maar Marga Kortekaas na twee jaar haar rentree viert". Heren Bij de heren van Holland staat promotie voorop. Dit om de pech van vorig jaar en het daardoor onterechte degrade ren ongedaan te maken. Mede door het in huis halen van Nico Kriatkov (een werper van formaat) lijkt er geen vuiltje aan de lucht, maar dat was er vorig jaar (met prolon gatie van het hoofdklassedom als oogmerk) ook niet. Wijs ge worden door de ervaringen van vorig jaar houden de ver antwoordelijke mensen een behoedzame slag om de arm, maar ontkennen niet dat het huidige optreden in de eerste klasse niet nodig is. Nieuw in de ploeg is ook sprinter Roger James, die deze winter „eens kwam kijken" en direct een talent bleek. Daarnaast zal de onderlinge strijd om de tweede polshoogstek (achter Mare van Vliet) Gert Jan Palm, Aijan den Haan en Chris Winkel ze ker tot (opnieuwd) over de 4.00 meter opdrijven. Onderlinge strijd is er sinds deze winter bij Bataven ook weer volop op de traditiege trouw wat mindere nummers. Op de spring- en werpnum- mers hebben zich enkele nieu we talenten aangediend waar bij de haam Haasbroek veel vuldig voorkomt. Edwin lijkt op het eerste oog de rapste en betekent ook in de verspring bak een aanwinst, Arthur ver raste reeds bij het discuswer pen en Tjeerd heeft Theo Bru- sche van zijn „vaste nachtmer rie", de 110 meter horden, af gehaald. Doordat ook op de andere nummers het effekt van trainingen merkbaar is in uitslagen en de (prille) A ju nioren opvallend goed preste ren is een zeker optimisme over een finaleplaats in de tweede klasse niet ten onrech- Bij Spartaan en AAV weinig Er was deze week een ASCer voor wie het kampioensfeest duidelijk niet werd wat voor af mocht worden verwacht. Evert Brouwer dus. Eerst moest de linkerspits tussen tijds, geblesseerd, afhaken in het kampioensduel met Oran je Groen. Nader onderzoek in het ziekenhuis een onder zoek dat overigens een groot gedeelte van de (feest)avond duurde leerde dat Brou wers enkelbanden overtui gend scheuren vertoonden, waardoor hij de eerste twee maanden zeker niet meer in voetbal- en cricketactie zal kunnen komen. Nog namorrend over zoveel pech, werd Brouwer een dag later met nog wat andere pro blemen geconfronteerd. Z'n zojuist betrokken (huur)wo- ning ging in vlammen op... Een trieste week. voor onze Sijthoff Pers-collega; zo dur ven Wij van Hutspo(r)t te stellen. Om vervolgens on middellijk symbolisch ons me deleven te laten blijken door het plaatsen van bijgaande eveneens zondag op het ASC- terrein geschoten foto. Sterkte, Evert... nog minimaal een jaartje ej ste klasse voetbal opleveren Ook op De Bloemerd zag het er, donderdag, lang naar uit dat hij niet van de grond zou komen. Maar uiteindelijk luk te het toch. Enthousiast toege juicht koos de Siera 747 van Mouter Airlines het lucht- Hoop (2) Geest geest gespro- Over de ken. Uit een aankondiging van het .eerste, donderdag gehouden schoolrugbytoernooi van Lei den: Ook in Nederland wint deze sport steeds meer terrein en ontdekken meer en meer mensen dit harde maar eerlijke spel. Dit schoolrugby toernooi is een unieke gele genheid om kennis te maken met de rugbysport. Daarom wordt u donderdag 16 mei allen verwacht in de kantine van DIOK". Waar worden we verwacht? Juist: de ware DIOK-geest... 747 Op het Katwijkse Nieuw Zuid demonstreerde Peter Siera zijn „act" voor de eerste keer. Cees Ruis had RCL op winst gezet in de confrontatie met Quick Boys en Siera vond dat niet ten onrechte het uitgelezen moment om de speelhelft van Quick Boys ge durende lange tijd onveilig te maken. „Ik kwam slecht om- Er is dus nog hoop voor RCL. En dat, ondanks de nederlaag van Quick Boys bij mede-de- gradatiekandidaat Excelsior M. Toch konden op de Lei- derdorpse Bloemerd nauwe lijks an ti-Ka t wijkse gedach ten worden opgevangen. RCL had immers enige dagen eer der al gemerkt dat Quick Boys ook voor blauw wit win der interessante duels serieus pleegt te nemen. En dat de Boys-aanval het vizier de laatste weken nauwelijks op scherp krijgt, daar kan een welwillende voetballer toch ook niets aan doen. Afgezien daarvan: ook RCL zelf profi teerde daar enkele dagen eer der op Nieuw Zuid heel over tuigend van. Natuurlijk was er donderdag bij de Racing nog een reden waarom er van Quick Boys geen kwaad gesproken 'werd. De Katwijkers kunnen im mers vandaag bijna al hun fouten weer goed maken? We bedoelep maar: een sim pele zege van Quick Boys op SSS kan Leiderdorp mede Nu we het toch hebben; ook Meerburg i niet terug in de eerste 1 van de KNVB Afdeling den. De Rijndijkers mogenj *1 dan beroerd voorstaan; A *- dunne draadje is nog niet A broken. Al lag dat dan /ij aan dorpsgenoot SJZ. Wój Dl de Meerburgers vriend e and verbaasden met eer. op kampioen HBS, vergat bij BMT de punten te pakkèfe waardoor datzelfde BMT nog steeds een winstptii1. meer heeft dan Meerburg. £v Geen prettige situatie met n\ va slechts een wedstrijd te gaip^ maar zoals reeds gezegdde er is nog hoop voor hekkè dj] luiter Meerburg. We bedoell Sp, maar: die afsluitende partij J jai gen Vredenburch zal on§ twijfeld door de „Rijndijken Oi worden gewonnen. En dat z zelfs als BMT HBS evenet de baas blijft, in ieder gei voldoende blijken voor beslissingswedstrijd. Waarom? Welnu: Wij Hutspo(r)t zijn ervan o tuigd dat SJZ het laatste c petitietreffen bij Quick StS wel in winst zal omzetten. De ..Dorpers" herstellen datf mee hun zondag gemaalf fout enigszins: op dit n vertoeft Quick Steps slechts twee punteh bovI Meerburg... We zullen er zijn: volgèhl week, bij die degradatiewe sirijd... L

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16