Nationaal record Olyslager goed voor Gouden Spike Merkwaardig debuut Jacqueline van Wijk LMHC-accu leeg EeidaeSowumi MMO pakt volle buit Toernooi Vlietwijk STEENVOORDEN GRIJPT MIS Afscheid groundsman Jan Kuyken beste competitiebowler in Zuid-West Jeugd RKAVV winnaar NKS toernooi Nancy Kijk in de Vegte kansrijk NA! .SPORT VRIJDAG 17 MEI 1985 PAGINA 9 Brandingsurfen in Noordwijk NOORDWIJK In Noordwijk. Bloemendaal en Egmond aan Zee gaan zondag weer de surfwed- strijden in de zogenaamde bran ding-promotieklasse van start. Deze wedstrijdserie is speciaal bedoeld voor die brandingsurfers die niet aan de bekende Holland surf Pool wedstrijden deelnemen, maar wel graag wedstrijden op zee varen. Inschrijven voor de wedstrijden kan vanaf negen 'sochtends (zwemvest en gel< startlicentie verplicht). De start van de wedstrijden: 10.00 uur. Tienklapper Kickers ^69 LEIDEN De da mes van Kickers '69 hadden in de eerste klasse zondag geen clementie met Alk- mania 2. Met maar liefst 10-0 werd de Oud-Weteringse équipe teruggewe zen na treffers van Anneke de Jong (3). Carla van der Hoorn (3), Marinke van der Voort (2), Carla de Wolf en Annelies Wit. LEIDEN In de eerste klasse afdeling zondag werd één wedstrijd afgewerkt. Stomp- wijkse Boys ontving MMO en bleef puntloos achter. Het ge zapige duel was voor rust al beslist, omdat MMO tot 0-3 kon uitlopen via Johan Vane man (2) en Hans Disseldorp. Peter Develing en Nico van der Salm verkleinden de ach terstand nog wel tot 2-3, maar Paul Disseldorp had namens MMO het laatste woord: 2-4. LEIDEN De Voorschotense badmintonclub Vlietwijk organi seert dit weekend haar jaarlijkse Leo Fortunati toernooi. Ondanks slechte deelname vanuit de regio Leiden puilt het tweedaagse pro gramma uit met ruim 200 partijen. Het naar de overleden oud trainer genoemde toernooi staat open voor A2, B en C spelers en zij zorgen voor een goed bezet veld. Ruim twee honderd partijen hebben de organisatoren moeten in plannen in twee dagen en dat lijkt aardig gelukt. In het door Hoog vliet ondersteunde toernooi tereden uiteraard een fiks aantal eigen spelers aan. Bij de heren zullen Alfons van den Berg, Dick Ooster go en Buddy Pamganaman de Vlietwijk eer hoog houden. Bij de dames strijden Irene de Vrind en Jeannete Lamme met nieuwko mer Esther Guerin om de hoogste eer. In de lagere klassen valt de deelname van Sandra Kroon en Merenwiek speelster Monique Fleers op. Zondag om 16.45 uur sluit het zaterdag om 10.00 uur al begonnen toernooi en kan Vlietwijk ongetwijfeld terugzien op een geslaagd evenment. LEIDEN De Hillegomse Wielerdag, georganiseerd door RTV De Bollenstreek, is een groot succes geworden, al gre pen de thuisrijdende renners net naast de overwinning: Ton Steenvoorden werd tweede bij de amateurs, Erik Stroomber- gen sleepte de derde plaats bij de junioren in de wacht. In de amateurkoers ontsnapte een omvangrijke kopgroep. Twee ronden voor de finish ontsnapte Ton Steen voorden, die gezelschap kreeg van Hoofddorper Gerrit Visser. Deze bleek vervolgens de snel ste in de slopende eindspurt. Hillegommer Rhett van Trigt de spurt van de achter volgers: derde. Piet de Groot (Hazerswoude) kwam als ze vende over de streep, Dirk Jan van Reek (Lisse), die de leidersprijs mee naar huis nam, werd achtste. Bij de junioren spurtten drie renners om de zege. Kops (Heiloo) won met gering ver schil voor de actieve Dennis van der Meiden (Rijswijk) en Erik Stroombergen uit Lisse. De onbekende Sabine Floris (Hardinxveld-Giessendam) won de sterk bezette dames- koers voor Petra van Tilburg (Halsteren) en Linda van de Berg (Amsterdam). In Lekkerkerk deden de Swiftrenners andermaal van zich spreken. Piet Kralt boek te zijn derde achtereenvolgen de zege in de koers voor lief hebbers en veteranen. Achter de ontsnapte Rijnsburger won Arie Ravensbergen de spurt voor de tweede plek voor Pie- ter Evelein. Gertjan Zwaan beëindigde een goede ama teurkoers als elfde. Nieuweling Martin Kokkelko ren werd tweede in Dinther. De Noordwijker ontsnapte in de finale met twee concurren ten. Zijn plaatsgenoot Klaas Duivenvoorde werd derde bij de liefhebbers en veteranen in Brielle. LEIDEN De Gouden Spike is net als de Ter Specke Bokaal van 5 mei in handen gekomen van Marian Olyslager die dit keer een nieuw neder- lands record vestigde op de 100 meter horden. Daarnaast haalden twee atleten voor de eerste keer de limiet voor de Eu ropese Junioren kampi oenschappen en liepen Han Kulker en Jan Ver loop op de 800 en 1500 meter voortreffelijke tij den. Dat Marian Olyslager de Gou den Spike zou krijgen stond direct na haar race zo goed als vast. Met een tijd van 13.19 se conden op de 100 meter hor den vestigde zij een nieuw ne- ik derlands record en overtroefde daarmee de voortreffelijke snel. jkei 20.12 meter kogelstoten Irik de Bruin. De Bruin bij het discuswerpen even later tot 59.76 meter. hij bijna zeker zijn derde Gouden Spike zou win nen. Olyslager verstoorde dit, maar moest nog wachten op Emiel Mellard, die haar in de verspringbak nog kon ver dringen. Door de wissellende wind (van 0,15 tegen tot 5,10 mee) kwam de AAC-er niet uit en „huppelde" tot 7.40 me ter, waardoor Marian Olysla ger zich in het illustere rijtje Gouden Spike winnaars kon laten bijschrijven. De beste Leidse prestaties kwamen op naam van Han Kulker en Jan Verloop van Bataven, Menno Swier, Roger James en Yvonne van Dorp van Holland en Aart Stigter van AAV'36. Swier haalde door een voor treffelijke 400 meter horden- race in 52.41 seconden af te sluiten voor het eerst de Euro pese limiet. De noodzakelijke tweede keer zal, nu de studie geen roet meer in het eten kan gooien, weinig problemen op leveren. Han Kulker (800 me ter) ontbeerde een tegenstan der op de laatste 300 meter zo dat het clubrecord van Koen Gijsbers nog in takt is. Siem Boekei was 500 meter lang een perfekte gangmaker en sleur de Kulker naar een uitsteken de 1.47.20 minuut. Ook op de 1500 meter had bondscoach Bram Wassenaar reden tot la chen. Niet minder dan 8 atle ten bleven onder de 3.50 mi nuten. Nadat Melchert Kok zijn „haas"werk gedaan had gooide Aart Bakker de knup pel in het hoenderhok. In een uiterste poging was Cor Lam- bregts (twee weken geleden nog voortreffelijk in de mara thon van Rotterdam) toch de snelste: 3.47.85 minuten. Als een sluipmoordenaar was Jan Verloop toen al naar voren ge spurt. Jos Verbeek was echter 0,01 seconde sneller dan de Ba taaf. Voor Verloop, die nog niet onder de 3.50 minuten had gelopen werd een tijd van 3.48.18 minuten genoteerd. Roger James en Yvonne van Dorp waren op de sprint tweekamp opvallend snel. Ja mes is een talent met nog on bekende mogelijkheden. In zijn tweede 100 meter wed strijd verbeterde hij zich tot een voortreffelijke 11.31 se conden. Yvonne van Dorp was op de 100 en 200 meter uitste kend op dreef met tijden van hoog nivo. Met 12.23 seconden op de kortste en een sterke 24.45 seconden op de langste afstand was ook trainer Roel Hendriksen content. Aart Stig ter won na een taktisch sterke race de 5000 meter in de beste seizoentijd uit de regio Leiden. In de laatste ronde probeerde, de sinds kort voor Spartaan uitkomende, Jan Laan in een wanhoopspoging de ruim 50 meter die hem van de leiders Stigter en Rien van de Wild scheidde te overbruggen. Op 250 meter van de streep kreeg Van de Wild dit blijkbaar door en versnelde aanmerkelijk. Stigter reageerde laat, had moeite om de Woerdenaar te achterhalen, maar slaagde wel.- Eindtijd 14.44.91 minuten. Voor Jan Laan werd een uit stekende 14.53.22 minuten ge noteerd. Het hoogspringen werd een prooi voor John Niemeyer, die met Charles den Uijl weer 5 centimeter hoger sprong. Voor beide dit keer 2.00 meter. Ma rian van der Niet won haar se rie op 100 meter horden. Met 14.54 seconden was ze Esther Schouten (14.78) en Jacqueline Baljet (15.26) de baas. Theo van der Veer (1500 meter in 4.01.83 minuten) en Jaap Dirkx (50.86 seconden over de 400 meter) waren na afloop weliswaar tevreden, maar hadden graag onder door hen dicht benaderde grenzen geko men. Voor het eerst een magi sche grens kwam Peter van Proosdij. In een sterk gelopen 800 meter kwam hij tot 1.58.93 minuut en was Cor van de Kroft (1.59.75 minuut) de baas. Eric Taal liet met 11.32 secon den op de 100 meter en 23.23 seconden op de 200 zien hard op weg te zijn naar de scherpe tijden van vorig jaar. Cees van de Knaap stelde met 11.70 en 23.55 seconden enigzins teleur. Nico van Noort was goed op dreef met 13.40 meter'kogel en vooral 47.16 meter discus. Ruud Waayer kwam daarbij niet verder dan 40.18 meter. Ruud van Maurik kwam bij het verspringen tot 7.10 meter, goed voor de derde plaats. Rob Ultzen kwam hier tot 6.59 me ter. GERT VELTHUIZEN LEIDEN Unicum I is nog twee punten van de titel. De Leidse vereniging moet bij het behalen van de titel promotiewedstrij den spelen tegen het Amersfoortse Alta II. Uni cum-coach Peter Klein overweegt voor die wed strijd een beroep te doen op Jacqueline van Wijk, die over tien dagen uit de Verenigde Staten naar Nederland terugkeert: „De beslissing daarover moet nog genomen wor den. We weten niet eens of Jacqueline wel mee wil spelen". Om de deelname van Van Wijk reglemen tair mogelijk te maken, was zij gisteren op papier deelneemster aan de wed strijd tussen Joy Mozaiek en Unicum II. Deelnemers aan promotiewedstrijden moeten namelijk drie maal in competitieduels zijn uitgekomen. Noorderlicht - Unicum I 4-4 (3-3) Deze wedstrijd was een paar weken geleden op 3-3 afgebro ken. Ook de twee mixed-par tijen werden broederlijk ge deeld. Carole de Bruijn en Hans Tönjann klopten Sandra Hagman en Tjark Tjin met 7-6, 6-1. Freek van der Capellen en Margot van Overloop kon den het niet bolwerken tegen René Gorter en Suzanne Ga- droen: 4-6, 6-4 0-6. Komende zondag moet Unicum in de thuiswedstrijd tegen Noorder licht twee punten halen om zich kampioen te mogen noe- Joy Mozaiek III - Unicum II 6-2 (5-1) Omdat Jacquelien van Wijk haar papieren debuut maakte, mochten Marijke Guyt en Mi chael van der Berg thuisblij ven. Carla Quak en Anne Jan van der Meer trokken wel naar Amsterdam. Niet voor niets, want het tweetal sleep ten een punt uit de mixed. Leeuwenbergh IV - Rijnkan- ters 5-3 De Rijnsburgers keken na de enkelspelen tegen een 3-1 ach terstand aan. Jan Siemerink verzuimde vijf matchpoints te benutten tegen Ben de Jel, die daarop de zege pakte. Peter Paul Pruijn verloor van Jef frey Dümpel en ook Liz Wea- re leverde het punt in. Alleen Simone den Hollander bleef aan de positieve zijde van de score. De herendubbel ging vervolgens verloren, maar Liz Weare en Nolly Bennink brachten met de damesdubbel de stand op 4-2. Jan Siemerink en Simone den Hollander pak ten vervolgens de winst in de tweede mixed. KSVV 2 - Zoeterwoudse TC 2-6 De Zoeterwoudse ploeg sleepte met deze overwinning de titel in de wacht. Slechts Tiny van Velzen hoefde tijdens het en kelspel een punt af te staan. De heren verspeelden in de dubbel een tweede punt. Ha rold van Offeren verbleef slechts drie punten op de baan. Zijn partij was bij een 5-3 en 15-15 stand in de tweede set afgebroken. De Zoeter woude naar was zeer verbaasd over het door zijn ploeg veroverde kampioenschap: „Aan het be gin van de competitie dacht ik, dat we een kleine kans op handhaving hadden. Nu wor den we met straatlengte voor sprong kampioen. Het is onge looflijk. Omdat we de promo tiewedstrijd thuis spelen, heb ben we nog een kans op de overgangsklasse B ook". OEGSTGEESTHet hoogtepunt van de traditionele familie- hockeydag op LMHC, de laatste thuiswedstrijd van het eerste heren-elftal tegen middenmoter Tilburg, werd een anti-climax. De bezoekers gingen er met een 1-3 overwinning en de punten vandoor. De wedstrijd, waarbij er voor de beide ploegen niets meer op het spel stond, bracht mede door de enorme hitte bitter weinig sen satie. Coach Baarschers had zijn ploeg vooraf op het hart ge drukt, niet toe te geven aan een bepaalde vorm van laksheid, zoals die het vorig seizoenslot toesloeg, toen de epuipe de laatste 4 wedstrijden op rij verloor, omdat Leiden al veilig was. Hij kon echter niet verhinderen dat Tilburg al direct het initiatief nam en een door de felle zon verlamde Leidse elf volledig het nakij- Lken gaf. Doelman Tom van der Meer (vervanger voor de gebles seerde Hulsker) assisteerde zijn defensie uitstekend in het schoonhouden van het doel. Toen middenvelder Eikenhout (tjah) de bal verspeelde, resulteerde dit de 10de minuut in strafbal voor Tilburg. Internatonal Parlevliet wist de riante mo gelijkheid echter niet in een doelpunt om te zetten. Leiden had de periode hierop zeker goede kansen op een treffer. Harmen Jansen Schoonhoven en Martin Bennis strandden echter op de uitblinkende Tilburgse doelman Leistra. Een aanval van de gas ten over rechts leverde wel succes op. Parlevliet verlengde een voorzet van rechts tot een 0-1 ruststand. Na de hervatting kwam Leiden niet meer in het stuk voor. Door "vlot combineren kwamen de Tilburgers tot een aantal kansjes, "Waaronder een strafcorner die, afgeschoven naar links, succes opleverde omdat Mientjes lijnstopper Paul van der Meer net Voor was en zo de 0-2 op het bord bracht. Een een-twee van Paul de Regt met Eikenhout bracht de bal bij Bob-Jan Dietrich. De Leidse spits wurmde zich door de Tilburgse defensie en bracht uit een onmogelijke hoek de spanning weer even terug: "1-2. De drang van Leiden gelijk te maken, werd onmiddeliik af gestraft. Via een snelle uitbraak over rechts, arriveerde de bal "bij de geheel vrijstaande Lucas Mes, die voor een zeer verdiende 1-3 zorgde. OEGSTGEESTDe 78-jarige Dirk Gordijn had gisteren de dag van zijn leven. Op een niet mis te verstane wijze werd hij door de hockeyvereniging LMHC voor zijn bewezen diensten be dankt. Gordijn, inmiddels een soort meubelstuk van het Leidse clubhuis, werd in een luxe Rolls Royce, voorafgegaan door een enorme fanfare, naar het clubhuis vervoerd, alwaar hem door de leden een reis naar Amerika werd aangeboden. Als klapstuk mocht de dolgelukkige groundsman samen met het eerste he renteam op de foto, waarna hij naar de middenstip van het kunstgrasveld toog, om de afslag van de hoofdklasse-wedstrijd Leiden-Tilburg te verrichten LEIDEN Na een hevige strijd met Jan Cornet (Men ken) trok Jan Kuyken (Ladan) de eerste plaats van de Zuid-Westse competitieranglijst naar zich toe. Zijn sei zoengemiddelde was 185,2. Terwijl de bowlingkampi oenen in Zuid-West al bekend zijn, wordt er nog flink geknokt tegen degradatie. Tobbers was in de eerste klasse trio's al zeker van de terugval naar de tweede klasse, doch de plek daarboven is nog open. De nummers twee en drie, Sauna Vijf Mei en Hans Menken 2, speelden zich daarvan vrij door Tobbers (4-0) en Menken 1 (3-1) te verslaan. Tramps won met 3-1 van Verboon en heeft dus nu de beste papieren om het karwei maandag af te maken. Het ver schil is 2 punten. Bij de vijfmanswedstrijden eindigde Nefertiti als vijfde door het 4-0 verlies bij Skydivers. De ploeg zal nu moeten uitkomen tegen de nummer twee uit de tweede klasse, Mash, om het eersteklasserschap te continueren. In Noordwijkerhout zijn alle kampioenen bekend. Foto Donald werd winnaar op maandag vroeg door Crossers in de laatste par tij met 8-0 te verslaan. SKC was al zeker van de late maandagti- tel. Van der Mey veroverde het kampioenschap vroeg op dins dag, ondanks de 2-6 nederlaag bij De Engel. De Wit had de hoogste plaats van de dinsdag late league al in zijn bezit en won gemakkelijk van Duyndam Broekhof. Ook B-team was al kam pioen op woensdag. Alle kampioenen spelen op 2 juni om de Noordwijkerhoutse titel. De drie open plaatsen in de finale wor den opgevuld door de drie hoogstgeëindigde formaties tijdens de strijd der periodekampioenen. Standen Zuid-West: Eerste klasse vijfmans: 1. Hans Menken 2544.5. 2 Sauna Vijf Mei 25-60. 3 Skydivers 25-56.5, 4. Ladan 25-47, 5. Nefertiti 25-42, 6. BvM 25-29; Tweede klasse vijfmans: 1. Bocas 24-64, 2 Mash 24-60, 3. Pin-set 24-52, 4. Muppets 24-48, 5. Van der Burgh 24-43, 6. Parva 23-20; Eerste klasse trio's: 1. Hans Menken 1 24-64,5, 2. Sauna Vijf Mei 24-51, 3. Hans Menken 2 24-50, 4. t Derde Deurtje 24-46, 5. Verboon 24-44. 6. Tobbers 24-32,5; Tweede klasse trio's: 1. Sauna Vijf Mei 2 25-73. 2. Napoleon 25-57,5, 3 Van der Meer 25-53. 4. Speci alty! m) 25-46,5, 5. Willems 25-45, 6. Parva 25-26; Derde klasse trio's: 1. Clip» 24-55, 2 Helijah 24-52, 3 Ladan 24-51, 4. The Heap 24-47, 5. Muppets 24-46, 6. Huspub 24-37; Vierde klasse trio's: 1. Bowling Stones 24-69,5, 2. Verboon 2 24-53, 3. Van der Burgh 2 24-48,5, 4. Luifelbaan 24-41, 5. Verboon 3 24-40, 6. LEIDEN De A- en B-junioren van RKAVV zijn eindwinnaar geworden van het zeer geslaagde NKS bekertoernooi Areaal West II, en daarmee tevens van de Bisschop wisselbeker, die werd uitgereikt door de voorzitter van het Areaal, de heer Kroon. Zowel in de A - als in de B-poule streden zes elftallen op de vel den van de 60-jarige gastheer SVLV om een finaleplaats. Met name in A-poule was de strijd erg spannend. RKAVV bleef FC Lisse met acht punten net één punt voor, door de Lissenaren in de finale met 2-1' te kloppen na een 0-1 achterstand. DHL, de winnaar van vorig jaar, werd derde. In de B-poule werd RKAVV ongeslagen kampioen voor Al- phense Boys en TOGB (Berkel), waarmee die ploeg de eerste plaats prolongeerde. Van de A-junioren zullen RKAVV en FC Lisse zondag deelne men aan de landelijke in Roosendaal. RKAVV en Alphense Boys komen uit bij de B-junioren. Ajax kansloos LEIDEN De cricketters van Ajax hebben in de tweede competitiewedstrijd ook de tweede nederlaag geleden. Te gen het pas gepromoveerde Ghandi kwamen de Leide- naars er niet aan te pas. In zes tig overs kwamen de gasthe ren tot een totaal van 237 runs voor het verlies van vijf wic kets. Ajax bleef steken op een totaal van 167. LEIDEN Aanstaande za terdag vertrekt een uit zes tien personen bestaande ploeg van jeugdige Leidse zwemtalenten richting Alk maar om daar deel te nemen aan de landelijke Speedo-fi- nales. In het zwembad „De Hoornse Vaart" verschijnen zeven LZ-ers zeventien maal en negen Zijl/LGB-ers twee en dertig maal aan de start. Karin Stastra (LZ) heeft zich tweemaal als snelste gekwa lificeerd, Niels Ouwerkerk (Zijl/LGB) start éénmaal in de favorietenrol. Nancy Kijk in de Vegte (LZ) is op de 100 m vlinderslag als gedeelde eerste geplaatst. De medaille hoop is verder nog gevestigd op bijvoorbeeld Maaike Par rel en Robert Janssen (bei den Zijl/LGB). Parrel heeft bij de meisjes geboren in 1974 in de voorrondes de op één na beste tijd op de 100 m vrije slag gerealiseerd, ter wijl Janssen bij de j.geb. '72 vierde staat op de 200 m wis sel en eveneens tweede is op de 100 m vrij. Bij de j.geb. '76-'77 behoort LZ-er Jeffrey Kortekaas tot degenen die bij de eerste drie kunnen eindi gen Op de 100 m schoolslag bleek zijn voorronde tijd slechts door één concurrent te zijn verbeterd. In de hier onder volgende lijst staan de afstanden waarop de ver scheidene zwemmers en zwemsters uitkomen, samen met het daarbij behorende plaatsingsnummer en hun jaargang. Jaargang 1972: Paulien Sta stra (LZ) 200 m wissel (12- 13), 100 m vlinder (11), Win- ny van Deelen (LZ) 100 m rug (12), Robert Janssen (Zijl/LGB) 200 m wissel (4), 100 m school (6-7), 100 m vlinder (5-6-7), 100 m vrij (2), Niels Ouwerkerk (Zijl/LGB) 200 m wissel (1), 100 m vlin der (1), 100 m vrij (3), Ingrid van Veen (Zijl/LGB) 100 m vlinder (8), Erwin Siera (Zijl/LGB) 100 m rug (6-7). Jaargang 1973: Laurens van Kampen (Zijl/LGB) 100 m rug (6), 200 m wissel (6), 100 m vlinder (6), Robbie Dub- beldeman (Zijl/LGB) 200 m wissel (12), 100 m vlinder (11). Jaargang 1974: Maaike Par rel (Zijl/LGB) 100 m vrij (2). 100 m vlinder (8), 200 m wis sel (6), 100 m rug (10-11), Nancy Kijk in de Vegte (LZ) 100 m vrij (9), 100 m school slag (5), 100 m vlinder (1-2), 200 m wissel (2), 100 m rug (5) Jaargang 1975: Karin Stastra (LZ) 100 m vlinder (1),. 100 m rug (6). 100 m vrij (1), 100 m school (8), Danny Dubbelde- man (Zijl/LGB) 100 m vlin der (8), 100 m school (10). Jaargang 1976-1977: Bianca Slingeling (LZ) 100 m vrij (5), 100 m school (7). Jeffrey Kortekaas (LZ) 100 m school (2), 100 m rug (11), Bianca Hoeks (LZ) 100 m rug (8).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9