RCL heeft kansen weer in eigen hand Rijnsburgse Boys kleineert Kozakken Boys Quick Boys verspeelt voorsprong Blauw Zwart weer koploper £eidoe<2ou/ta/nt Nog steeds titelkansen voor Noordwijk UVS zonder franje Nederlaag Lugdunum NA NIPTE 3-2 WINST OP HEERJANSDAM Unitas sluit af met verlies LICHT VOOR ROODENBURG BIJNA UIT SPORT VRIJDAG 17 MEI 1985 PAGINA! SP< Bra ir»r LEIDEN Noordwijk heeft het uitzicht op een kampioen schap behouden. De zeker niet gemakkelijke uitwedstrijd bij Barendrecht werd in een 2-3 winst omgezet. Koploper Ko zakken Boys verloor met maar iiefst 4-1 van Rijnsburgse Boys en staat dus nu met nog één duel voor de boeg nog „slechts" 2 punten voor. Als Noordwijk morgen de partij tegen Rijnsburgse Boys wint en de Werkendammers verlie zen van de nummer drie, Spij-. kenisse, dan komt er een be slissingswedstrijd tussen de twee rivalen. Voor de rust had Barendrecht afstand kunnen nemen. De thuisclub vergaarde een licht veldoverwicht en creëerde vooral meer doelmogelijkhe- den. Uit die kansen werd slechts eenmaal gescoord. Geert-Jan Bakker profiteerde van een lichte wijziging in de veldverhouding en maakte tien minuten voor de rust 1-1. Na de thee verscheen een ge motiveerder Noordwijk op het veld. Vaak aandringend werd regelmatiger gevaar gesticht voor het Barendrechtdoel. In de 65e minuut nam André Wetzel een vrije trap en mikte de bal precies op het hoofd van de goed opgestelde Siem van Beveren. De opgekomen voorstopper kopte uitstekend in: 1-2. De controle bleef lang in handen van de roodwitten, doch de concentratie verslapte tien minuten voor tijd. Na 84 minuten profiteerde de thuis club daar goed van: 2-2. Het was wederom Van Beveren. die Noordwijk alsnog de zege bracht door 3 minuten voor het einde uit een corner in te koppen. Daarmee blijft >n ie der geval in theorie het kam pioenschap nog binnen bereik. Opstelling Noordwijk: Dortmund, LEIDEN De ontmoeting tussen UVS en Papendrecht had in feite wei nig meer om het lijf, dus hebben beide ploegen er een aardig, sportief schouwspel van gemaakt met twee doelpunten, eerlijk verdeeld over de partijen. De twee subtoppers in de eerste klasse, in een niet zo ver verleden actief in de hoofdklasse, speelden om des keizers baard, met UVS als de wat sterkere formatie. De Leidenaren hadden vooral in de eerste helft een veldoverwicht, vonden elkaar makkelijker en namen na een klein half uur verdiend de leiding. Leen de Goey pikte ver buiten het strafschopge bied de bal op, dribbelde een paar meter en haalde uit voor een harde schuiver die de Papendrechtse goalie kansloos liet. Na de hervatting hoefde het niet zo nodig meer voor UVS, dat de stoom van de ketel haalde en Papendrecht tien minuten voor tijd zowaar langs zij zag komen via Hans Machielsen. De blauw-witten, zonder de wegens werkzaamheden verhinderde Aad Neuteboom, stelden zich met deze pun- tendeling tevreden. »r. Jansen, Meys; Koet, de Goey, Van Leeuw LEIDEN Lugdunum heeft zich door DCG uiterst gewillig naar de slachtbank laten leiden. Slechts een keer konden de Leidenaren voor enig gevaar zorgen voor de Amsterdamse veste. Cees Schouten zag zijn kopbal evenwel snoeihard het hout werk treffen. Aan de andere kant hadden de Amsterdammers geen enkel probleem om Wim Eradus te laten vissen. Driemaal moest de Leidse sluitpost de trieste gang naar het net maken. Het was vrijwel onmogelijk voor Lugdu num een goed resultaat uit de uitwedstrijd te halen. Daarvoor was het aantal inval lers te groot. Ligtvoet, Van As, Van der Weyden en Collé bleven geblesseerd in Leiden achter en Wil Henskens heeft vol- geis begeleider Joop de Roo te kennei gejeven de voetbalschoenen aan de wij get gehangen te hebben. Een speler.-uj he derde, Henny van der Kaay, moch hei een keer proberen en deed het nió eens zo slecht. Van der Kaay moes het veld ruimen voor derde-teamgenoo Jolan Teske, die middels een handsba veantwoordelijk was voor de gemiste pe naly van DCG. Teske wist nog een der de-»lftalspeler naast zich. Dennis van der Beg kwam basisspeler Siera vervangen. Luglunum: Eradus, Brussee, Van Egmond, Opp* laar Kerkman, Van Tongeren, Schouter Ka^r (Teske). Kooimans, Siera (Denni Berj), Hólper. Strijde ding-| 'Deze bedoe LEIDERDORP Naar mate het voetbalseizoen zijn slot nadert, begint RCL gelijkenissen te ver tonen met Tarzan. Slechts met dit verschil, dat de junglekoning zich kon be dienen van stevige lianen, terwijl de Leiderdorpse Racing van strohalm naar strohalm zwaait. Zeker als men de wedstrijd van gis teren als voorbeeld neemt. Bij de rust een fraaie 2-0 voorsprong, waarna Heerjansdam te rugkwam tot 2-2. Sieto Schalkers versierde ver volgens in de 90e minuut een strafschop, die dus de zo cruciale 3-2 stand tot gevolg had. Omdat ook Excelsior Maassluis won (3-2 van Quick Boys) en SSS van Oostkapelle ver loor, moet alles morgen beslist worden. RCL en SSS staan nu gezamenlijk onderaan met 14 punten, Excelsior heeft met 15 punten de beste papieren. De laagstgenoteerde club degradeert, terwijl de ploeg daarboven een na- competitie met lotgenoten uit de andere eerste klas sen dient te af te werken. Laurens Mouter, de oefen- meester van de roodwitten, hield de boot af, waar men op- t:mistische geluiden van hem verwachtte: „We moeten eerst zaterdag nog winnen, vervol gens kijken naar de resultaten van de andere ploegen en dan pas kunnen we de eindbalans opmaken". Natuurlijk zijn de kaarten nog niet geschud. Feit is echter wel, dat wanneer Mouter's brigade gisteren ge lijk had gespeeld of had verlo ren, de tweede klasse bijzon der dichtbij was gekomen. De overwinning van RCL was te danken aan een goede eer ste helft, een gouden wissel en een behulpzame scheidsrech ter. Na de aftrap toonde Heer jansdam zich technisch de be tere ploeg, maar kon zich toch niet meer voor honderd pro cent geven. Er stonden im mers geen belangen meer op het spel. De eerste kansen wa ren voor de gasten, want tot tweemaal aan toe speelde Ab Braat („Zelfs de oudjes hebben weieens hun dag niet") niet goed terug op de keeper. Ron van Neut en Leen Rijnenberg vonden echter een sterk sluit stuk, Peter van der Heyden genaamd, op hun weg. Direct na die openingsfase stuurde Paul Wesel René Kammenga de diepte in. Per fect getimed ontving de mid denvelder de bal op het juiste moment en poeierde van 20 meter afstand raak: 1-0. Even later kwam Ben Heemskerk in dezelfde positie, ditmaal op aangeven van Pierre van Ge- merden. Doelman Arie Klein- jan toonde echter, waarom Bogdan Kopanicki voor hem was gepasseerd. Nadat een half uur was gespeeld, be machtigde Dick van der Bijl het leer na een zwakke uittrap Pierre van Gemerden scoort de tweede treffer voor RCL. van Kleinjan en schoof door naar Peter Siera. Uit de strak ke voorzet maakte Van Ge merden 2-0. Het eerste kwartier na de pau ze was volledig voor RCL. De opkomende Siera was enkele keren dichtbij de derde tref fer, waarna Heerjansdam wak ker werd. De versnelling werd opgeschroefd en in de 75e mi nuut was het 2-1. De gevaarlij ke spits Van Neut prikte de bal (assist Martin Beuk) via de paal binnen. Acht minuten la ter schoot Fred Bijl en zag de bal via Paul Wesel achter Van der Heyden in het net ploffen. Inmiddels was Sieto Schalkers in het veld gekomen ten koste van aanvoerder Van der Bijl, die een offday had. Schalkers scoorde 4 minuten voor het einde, doch werd teruggeflo ten. Hij stond buitenspel, toen Heemskerk de bal aan aem doortikte. Op slag van tijdwas het toch raak. Schalkers werk te zich bij een diepe bal uiste kend voor Fred Bijl, warop hij werd gevloerd. Negenvan de tien arbiters zouden in leze fase en in zo'n duel niet flui ten. Wolthuis deed dat wl en plaatste de bal gedecideerf op de stip. Peter Siera makte koelbloedig gebruik vai buitenkansje en knalde kei? hard in de linkerhoek: 3-2. TJEERD SCHEFFEH 1 RIJNSBURG Werken dam was in grote getale uitgelopen om in Rijns- burg hun plaatselijke trots, Kozakken Boys, kampioen te zien worden tegen de titelhouder van het vorig jaar. Een kwar tier voor tijd vertrokken de eerste Werkendam» mers echter teleurgesteld richting automobiel, sportpark „de Middel- mors" de rug toekerend, waar hun favorieten op een smadelijke 4-1 neder laag werden getracteerd. Eén punt restte Kozakken Boys nog, voor de vlag in top kon gaan. Een gelijkspel in Rijnsburg of puntverlies van Noordwijk in Barendrecht zou voldoende zijn geweest. Deze fraaie bespiegelingen vóóraf werden niet bewaarheid, om dat Rijnsburgse Boys meer dan zijn sportieve plicht deed en Noordwijk beide punten be machtigde. De titelpretendent kwam voortvarend uit de startblok ken en gaf direct haar visite kaartje af, middels aanvoerder Philip de Haan die, alleen voor Henk van Voorbergen staande, in het zijnet schoot. Rob Gillissen mocht het daar op aan de andere zijde beter doen, maar aarzelde op het moment surprème. Het spel oogde in de beginfase romme lig, het balverlies vierde hoog tij en duidelijke patronen wa ren maar zelden zichtbaar. Halverwege het eerste part werd de openingstreffer gebo ren; Marcel van der Blom ont ving op links de bal, liet een puntgave voorzet los die bij de eerste paal werd ingeknikt door de aanstormende Rob Gillissen. De 1-0 achterstand bracht geen schrokeffect bij Kozak ken Boys teweeg, in tegendeel zelfs, met een merkwaardige gelatenheid sloeg de formatie van Gert Bals het geheel gade. De thuisclub rook zijn kans en vergrootte zijn voorsprong zes minuten later tot 2-0. Martin de Jóng, op het middenveld acterend in plaats van de ge blesseerde Huug Aandewiel, werd weggestuurd door Mar tin de Louw en passeerde Arie Ottevanger met een schuiver in de linkerhoek. De hoop keerde terug in de harten van het Werkendamse deel van het publiek, toen Philip de Haan Johan de Kroon door de benen speelde in het Rijnsburgse strafschop gebied, waarna de sterke linksback geen andere moge lijkheid zag dan de Haan even aan te tikken. De hieruit voortvloeiende strafschop werd benut door Ger Klop. Pal voor rust kreeg Marcel van der Blom vrije doorgang naar het Werkendamse doel, ware het niet dat Arjan de Vries hem met een felle char ge de doorgang versperde, het geen de dader een boeking op leverde. De tweede helft begon sensa tioneel; een schijnbaar onge vaarlijke voorzet van Jack Manuputty werd opgevangen door Rob Gillissen, die met zijn rug naar de goal de bal controleerde en vervolgens knap omhaalde. De verbouwe reerde Ottevanger keek als een pilaar toe, hoe de bal de doellijn overschreed. De daar op volgende periode gaf kan sen voor beide ploegen te zien, die geen wijziging in de stand tot gevolg hadden. Een pegel van Kees van Rijn testte wel de kwaliteit van het houtwerk boven Henk van Voorbergen. De uittredende kampen maakte het leed voor zijnver- moedelijke opvolger comdeet middels een vierde doelunt. Een o vertal situatie werd vak kundig uitgespeeld, de pass van Arie van Dijk kwaï op tijd en Marcel van der llom maakte geen fout: 4-1. Volgens Kozakken-triner Gert Bals, die amateur-iiter- national Gert Jan Commi ge blesseerd buiten de basis roest laten, had het anders kumen gaan: „Worden die kansel in de eerste tien minuten bnut, dan gaat het lopen bij ora Nu Gillissen, Marcel worden ze gemist en w< ken terug, verwaarlozen dekking en zijn niet agressii genoeg. In de rust geloofde ik er nog in, maar die derde goal, een weggevertje, viel te snel. Ach, ik was liever vanda; kampioen geworden, maar r moet het maar tegen Spijker nisse gebeuren". JELLE RAAÏ Fred Arroyo, Driebergen, Manuput ty. De Kroon, Taalman. De Jong Van Dijk; De Louw (Van Egmond) TITELKANSEN ALPHENSE BOYS GEREDUCEERD LEIDEN De spanning duurt onverminderd voort .in de tweede klasse A, waar Blauw Zwart weder om in zijn eentje de kop genomen heeft na de 0-2 winst tegen HMSH. Al- phense Boys blijft in de race maar raakte een punt verder achter, doordat met 2-2 werd gelijk ge speeld tegen degradatie kandidaat VIOS. De Boys hebben met Quick en Verburch een achterstand van twee punten op de Wassenaarders. De strijd lijkt zeer boeiend te gaan worden, daar Blauw Zwart het de laatste duels moet opnemen tegen Quick en Verburch. De rol van RKAVV is na de 0-0 met Westlandia defini tief uitgespeeld. Quick bleef meedraaien door met 2-1 te winnen van SJC, dat nog immer een punt mist voor handha ving van het tweedeklas serschap. HMSH - Blauw Zwart 0-2 <0- 0) Met Ronald Heemskerk weer in de gelederen maar met een vlak voor de rust geblesseerd uitgevallen Frank Voorham gingen de gasten wat gelukkig met een gelijke stand rusten. Verantwoordelijk daarvoor was uitblinkende doelman Carlo l'Ami, die ook later mi raculeuze reddingen verricht te. In de 48e minuut besloot Wijnand Bakker tot een rush over het halve veld om Johan Keus met een schuiver kans loos te laten. Het woord was vervolgens geheel aan de Ha genaren, die evenwel l'Ami steeds op hun weg vonden. De Haagse overwicht duurde tot de treffer van Marcel l'Ami die een solo van wederom Bakker bekwaam afrondde. De strijd eindigde met 21 spe lers, omdat Hagenaar Mare Lange zijn mond niet kon hou den tegen de leidsman. Alphensc Boys VIOS 2-2 (1- 1) Twee uithalen van grote af stand „En dat doen zij nu altijd tegen ons", was het bitte re commentaar van uitgewis selde Nick Verwoerd kun nen er wellicht voor zorgen dat de Alphenaren aan het eind van het seizoen met lege handen komen te staan. Het zag er allemaal zo aardig uit. Met slechts een punt achter op Blauw Zwart, dat met de an dere naaste concurrenten een moeilijk slotprogramma voor de boeg heeft en in de weten schap dat de eigen ploeg nog slechts uitgeschakelde teams wacht, leken de Alphenaren als „derde er ras mee heen te gaan". Die vlieger zal mede door die pegels hoogstwaar schijnlijk niet opgaan. Henny van Raay en Ton van der Laan hielden de poort nog een klein stukje open. Quick - SJC 2-1 (1-1) Het duel belichtte duidelijk de posities die beide teams op de ranglijst innemen. Het in de ti telstrijd nog volop meedraai ende Quick moest het voorna melijk hebben van technische hoogstandjes. Inzet werd ge toond door SJC, dat nog steeds niet zeker is van behoud. Kan sen daarop zijn aanwezig, maar bij verlies tegen Ver burch volgende week wordt het wellicht nog penibel. Gou da, dat twee punten minder heeft dan de Noordwijkers, is de laatste tegenstrever. Als ook die wedstrijd verloren wordt, dan volgt met Gouda en mogelijk met andere ploe gen een beslissende nacompe- titie. De Noordwijkers hadden het ene puntje tegen Quick bij na binnen. Een handsbal van Peter Marijnen drie minuten voor tijd besliste anders. Voor SJC scoorde Jos Alders ook al uit een penalty. Westlandia - RKAVV 0-0 Tegen Westlandia een van die ploegen die in aanmerking komen voor een nacompetitie maakte de Wijnstok-forma tie een uitgebluste indruk. Aangezien de Leidschendam- mers, die in de laatste weken slecht presteerden en daardoor de titel aan zich voorbij zagen gaan, ook nog een aantal basis spelers moesten missen we gens blessures en schorsingen, werd het initiatief geheel aan de gastheren gelaten. Deze wisten er ook niets mee te doen, zodat een bloedeloze 0-0 het resultaat was. Een duel op „hoog" niveau tussen een speler van Blauw Zwart (links) en een speler van HMSH. LEIDEN Unitas Leiden is er niet in geslaagd als tweede te eindigen in de vierde klasse B (zondag). De Boshuizerkade-ploeg ging met 0-3 onderuit tegen DWO. De blauw-witten speelden een bedroevende partij. Nadat Jan van der Reijden twee kansen had laten liggen, schoot Bron DWO naar een voorsprong. Na de pauze werd de gelijkmaker van Wally Gallert afgekeurd. Hoogland en Van der Werf tilden de score verdiend naar 0-3. HIK Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zater dags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. LEIDEN Roodenburg heeft van de laatste strohalm die heel dik had kunnen worden geen gebruik gemaakt. Was het resultaat van de wedstrijd tegen Rood Wit Amsterdam namelijk in het voordeel van de Leidenaren uitgevallen, dan zouden de Amsterdam mers op een punt genaderd zijn. Met twee wedstrijden voor de boeg leek behoud van het eersteklasserschap dan mogelijk. Dat feest gaat waar schijnlijk evenwel niet door. Weliswaar waren de mogelijk heden voor de Leidenaren om de wedstrijd tegen de mede degradatiekandidaat in eigen voordeel te beslissen het maar met name het houtwerk deed geen pogingen een helpende hand toe te ste ken. Het duel eindigde daarom ook in een teleurstellende 1-1 gelijkspel. Het leek allemaal goed te ver lopen voor Roodenburg. De wedstrijd was nog slechts en kele minuten oud, toen Ronald Jansen reeds scorend had toe geslagen. Jansen werd daartoe perfect in de gelegenheid ge steld door Duncan Alberga, die even later opnieuw een jvereldpass verzond. De weg gezonden Marcel van der Burg wist alleen voor de Amster damse keeper niets anders te doen dan naast te mikken. Trainer Huguenin nam achter af zijn middenvelder in be scherming: „In zo'n situatie moet je het overzicht behou den, iets wat je van een jongen van achttien jaar niet kunt verwachten. Maar inderdaad, Marcel had de beslissing op zijn voeten." Het pleit voor de Leidenaren, die met een zeer aanvallende taak door Hugue nin het veld in gestuurd wa ren, dat zij het hoofd niet lie ten hangen. Ook niet nadat door een dekkingsfout op het middenveld Rood Wit halver wege de eerste helft op gelijke hoogte gekomen was. Een ware belegering volgde in de tweede helft toen ook Lancel naar het front werd gezonden. Verder dan ballen op paal en lat van Koos Siera en Kees Verver en een door de vijan delijke doelman gepareerde inzet van Van der Burg kwa men de Leidenaren niet. Waardoor de degradatie wel heel dichtbij is gekomen. Roodenburg: Nicvaart, Lancel, Pi- kaar, Korce, Verver, Van der Burg (Tisseur), Gottmer (Filemon), Sie Pijnakker, Jansen. LEIDEN Het lukt Quick Boys niet meer, nu er niets meer te „verdienen" is, optimaal gemotiveerd aan de start te verschijnen, tenminste, een deel van de Kat- wijkse équipe leek hé wel te geloven in de wedstrijd met degradatiekandicfcat Excelsior Maassluis. De thuis- formatie kon daardoo- een 3-2 winst afdwingen, waar mee de pupillen van de vertrekkende trainer Martin van Vianen regiogentot RCL bepaald geen dienst be wezen. Misschien, dat morgen bij SSS nog enige eer te behalen valt. Een voor de pauze oppernachtig Quick Boys voetbalde de goed lopende aanvallen zo genakkelijk bij elkaar, dat Excelsior er aanvankelijk nauwelijks aan te pas kwam. Toch zou Henk Boomsma via een geslaaglq uitbraakpoging in de 15e minuut 1-0 laten aantekenen. Vijf mnuten later schoot Marco van der Plas de stand al weer op gelijle hoogte, waarna Kees van Rooyen er van afstand zelfs 1-2 van maakte. De tweede helft zou heel an ders worden. Omdat het in die eerste fase zo gemakkelijk ging, verslapte de concentratiebij sommige Katwijkers en kon Excel sior na de rust flinke dnk uitoefenen. Niet op basis van tech niek of een tactisch veraitwoorde wijze, maar op basis van pure inzet. Quick Boys werd sfeeds dieper op eigen helft teruggedron gen door het elftal, dat VDor zijn laatste kansen vocht. Halver wege de tweede helft wille Quick-Boysdoelman Henny Guyt de bal oppakken. Het leer gipte echter uit zijn handen, waar Aad Moerman gretig gebruik ran maakte: 2-2. De bij winst klaar lig gende twee punten zweepte de thuisploeg nog meer op en het een kwartier voor het eilde maakte Moerman er zelfs 3-2 van. niet r r in staat iets aan de stand te verande- Scoreverloop: 15 Boomsma l-( 20 Marco van der Plas 1-1, 25 Van Rooyen X-Z

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8