D Wie Volvo rijdt, heeft een vouw in broek <IIT Het Damrak ging zijn eigen weg Volvo Car verwacht dit jaar geen winst Weer bankcrisis in de VS 7 Beurs van Amsterdam ss« ECONOMIE foidóe (Bemant VRIJDAG 17 MEI 1985 PAGINA Amerika gaat voor miljarden agrarische produkten dumpen WASHINGTON De VS zullen in de komende drie jaar voor cir ca negen miljard gulden overtollige landbouwprodukten weggeven om de buitenlandse afzet te stimuleren en de aan de EG verloren markten te herwinnen. Het plan is gemaakt door de Amerikaanse minister van landbouw, John Block. Hij zei gisteren dat de EG het niet leuk zal vinden maar dat „zij weinig te vertellen heeft omdat zij elke dag weer uitvoersubsidies hanteert". De Amerikaanse overheid beschikt over reusachtige interventievoorraden graan, rijst en zuivelprodukten. Block wilde niet zeggen waar de produkten heen zullen gaan maar deskundigen achten het waarschijnlijk dat Marokko, Egypte en Irak in de markt zijn. De Amerikaanse uitvoer van agrarische produkten is gestadig ver minderd onder de druk van de dure dollar, vermindering van de vraag van de kant van landen met een stagnerende economie, groot aanbod op de wereldmarkt en sterke mededinging van ande re producenten. Het record werd in 1980 bereikt maar daarna is het steeds bergwafwaarts gegaan, de laatste maanden zelfs hard. Allied Corporation koopt Signal voor 19 miljard NEW YORK Allied Corporation neemt, behoudens goedkeuring door aandeelhouders van de twee bedrijven, voor bijna 19 miljard gulden de Signal Company over, waardoor een van de grootste technologische concerns ter wereld ontstaat. Allied is werkzaam op het gebied van olie- en gaswinning, chemicaliën, autoproduktie, lucht- en ruimtevaart en andere moderne tech nologie. Signal houdt zich bezig met lucht- en ruimtevaart, elektronica en machinebouw. Beide bedrijven hebben tientallen fabrieken in de VS. Europa en Azië. Duurdere schoen raakt meer in trek AMSTERDAM De duurdere schoen zal meer in trek raken bij het Nederlandse pu bliek, zo verwacht de Amro Bank in een be- drijfstakkenonderzoek over de Nederlandse schoenenbranche. Volgens de bank hebben de consumenten meer vertrouwen in de economie en wordt een verdere koopkracht daling niet verwacht. Dit zal een positief ef fect hebben op het koopgedrag inzake schoenen, want op schoenen wordt snel be zuinigd in een periode dat het minder gaat. Zo ook in de afgelopen jaren waarin vooral goedkopere schoenen afkomstig van de niet- Nederlandse industrie zijn gekocht. Omdat die goedkope schoenen bovenden zijn aan geboden via discountzaken en kledingzaken heeft de schoenenspeciaalzaak marktaan deel verloren. Philips levert cd- speler en video aan Tsjechen EINDHOVEN Binnen een al be staande raamovereenkomst hebben Philips en Tesla Bratislava een con tract getekend voor de levering van compact disc-spelers en VHS-videore- corders door Philips aan de Tsjechen. Verwacht wordt dat binnen het kader van een vijfjarenplan, waarvan de overeenkomst een eerste stap is, Tesla de genoemde produkten zelf zal gaan produceren. Hiervoor zal Philips te zijner tijd Tesla voorzien van onder meer apparatuur en kennis. Tesla was al licentiehouder van Philips PERSONEEL MAAKT KENNIS MET KLANT HELMOND Het lijkt erop, dat Volvo Car in Helmond een feestje bouwt voor zijn personeel. Uit een van houten plan kieren en blauw doek vervaardigde tent klinkt dixielandmuziek, regel matig onderbroken door geestdriftig applaus. Maar we vergissen ons. In de tent heeft Volvo een se rieuze expositie opge bouwd rondom de vraag: wie is toch die Volvo-rij- der? Het was alleen een beetje schrikken dat de gemiddelde klant weinig opheeft met het sportieve, prestigieuze en dynami sche image dat Volvo zijn nieuwe automodellen mee wil geven. De afgelopen week hebben ruim vijfhonderd beleidsmede werkers van de Nederlandse automobielfabriek benevens 1000 overige personeelsleden de expositie in de hemelsblau we tent bezocht. „Het is van het allergrootste belang dat de beslissers in onze organisatie in contact komen met de klant", zegt de bedenker van het „Ervarium", directeur marketing F. Sevenstern. „Aü- tomobielfabrikanten zijn ge neigd technisch te denken, maar de klanten kiezen steeds meer op intuïtieve gronden voor een bepaald merk auto. Wat voor status heeft die auto, wat voor uitstraling? Bij een bepaald type auto hoort een bepaald type mens". Dat laatste is natuurlijk niet nieuw. Wie heeft er niet een bepaald beeld van laten we zeggen de gemiddelde Alfa- Romeo-rijder? In het „ervari um" heeft Volvo een collage Directeur ir. A. Deleye gemaakt van degelijke menin gen. Een greep: „Een Volvo- rijder", zegt een studente uit het midden des lands „Is altijd een heer met een hoed op. Voorovergebogen in zijn stoel koerst hij met dertig kilometer per uur door de binnenstad, waarbij zijn sigaar bijna de voorruit toucheert". Een ion- geman uit Den Haag: „Volvo- rijders zijn ronduit slome men sen". En een autocoureur: „Wie Volvo rijdt stuurt links, maar denkt rechts". Geven deze vooroordelen een indicatie van de werkelijk heid? Verderop in het „Ervari um" toont Volvo zijn perso neel een aantal diapresentaties over de karakterstructuur en gedragingen van de Volvo- klant zoals dat uit markton derzoeken naar voren is geko men. Wat te denken van het volgende beeld: „De Volvo-rij- der draagt degelijk ondergoed in de kleur die daarbij past: wit", zegt een vrouwenstem als een dia verschijnt van een heer in grijs kostuum. „De Volvo-rijder slaapt met zijn pyama aan en in zijn kast hangt een groot aantal grijze pantalons. Allemaal met een omslag natuurlijk en een vouw erin. Zelfs die ene spijker broek voor zondag heeft een vouw. De garderobe van de Volvorijder is neutraal en on opvallend, want hij is een be scheiden type". Degelijkheid Elders in het labyrinth van de expositie vernemen we: „De Volvo-rijder houdt van dege lijkheid. Hij neemt zijn verant woordelijkheid, maar mijdt het liefst risico's. Zijn opinieblad bijvoorbeeld, zal hij nooit weg gooien. Stel dat hij er nog eens iets aan heeft! Je zal hem geen moppen horen vertellen, hij doet geen moeite om aardig gevonden te worden en houdt afstand tot de meeste mensen. Is hij misschien een beetje saai? Nee, maar zijn aardige ei genschappen zijn meer ver stopt". Om het beeld van de Volvo- rijder compleet te maken toont het „Ervarium" nog drie huis kamers: één van een Renault- mens (eigentijds en gezellig, veel hout en planten), een BMW-mens (veel zwart en chroom, dure meubelen, wat oppervlakkig ingericht) en een Volvo-mens (eikenhout, fami lieportretten aan de muur, zware meubelen, donker, con servatief). Via video-opnames „meerijden" met een Volvo, BMW en Renaultrijder leert tenslotte, dat de eerste mens wat bekakt, de tweede wat pretentieus en de derde rom melig maar gezellig is. Sportief De vraag is nu alleen, wat Volvo Car met het beeld zijn gemiddelde consument gaat doen. Daarbij staat de onder neming voor een lastig dilem- Personeelsleden van Volvo op zoek naar de „ware Volvo-rijder"; een soms wat ont hutsende confrontatie. ma. Directeur Deleye: „Willen we rendabel kunnen draaien, dan zullen we ons moeten gaan toeleggen op de wat duurdere middenklasse auto's. We zijn wat dat betreft al ja ren bezig het image van onze auto's wat op te waarderen". Maar wat moet de huidige klantenkringen, die volgens het Ervarium niet wil opval len en bovendien relatief wei nig geld over heeft voor zijn auto, met de nieuwe sportauto die Volvo Car op de markt wil brengen? Directeur Deleye: „Onze nieuwe sportauto moet u zien als een poging om het assortiment verder uit te brei den. Daarmee bereiken we wellicht weer een ander soort klant. Want we hoeven ons natuurlijk niet zonder meer Volvo Car zal dit jaar 4.000 auto's méér moeten verkopen om quitte te kunnen draaien. Maar de ontwikkelingen in het eerste kwartaal zijn weinig hoopgevend. De dalende koopkracht, hogere brandstofprijzen en onzekerheid over milieu-eisen hebben de autoverkopen in Europa danig onder druk gezet. „We mikken op een produktie van 110.000 au to's, maar het is de vraag of we dat zullen halen", erkende directeur A. Deleye in een toelichting op het jaarverslag. In 1984 boekte Volvo Car nog een ruim vier miljoen gulden hogere winst van 18,2 miljoen bij een verkoop van totaal 106.000 auto's. De vooruitzichten voor dit jaar zijn echter vrij somber. Volvo Car rekent op hogere kosten als gevolg van de duurdere metaalcao en prijsverhogingen voor grondstof fen en componenten (transmissies en motoren). Deleye: „Bij een verkoop van 110.000 auto's verwachten we geen winst, maar ook geen verlies". De komende vier jaren zijn volgens Deleye van cruciaal be lang voor de Nederlandse automobielindustrie. „We moeten toe naar een situtatie waarin het voortbestaan van de onder neming gewaarborgd is". Volgens financieel directeur A. Oomen betekent dat een winst van ongeveer 70 miljoen gul den bij een omzet van 1,8 miljard gulden. „We zijn er nog niet, dat is heel duidelijk", aldus Deleye. neer te leggen bij het beeld Maar wat het Ervarium wel van de gemiddelde Volvo-rij- duidelijk heeft gemaakt, is dat der. Dat kun je bijsturen. De veranderen van ons image Daf-66 had een heel andere zich zeer geleidelijk en lang- uitstraling dan de huidige se- zaam zal moeten voltrekken", rie, die toch veel sportiever is. PAUL KOOPMAN (Van onze correspondent) WASHINGTON Opnieuw is er in de VS sprake van een lokale bankcrisis, ditmaal in de oostelijke deelstaat Mary land. Bij de tientallen „Savings and Loans"-spaarbanken (S &L-banken) staan lange rij en verontruste spaarders die al KAASMARKT WOERDEN (15-5) - Aanvoer 6 partijen. Prijzen van 7,35-7,50 en voor Leldse kaas 8,70. De handel was kalm. EIERVEILING EIVEBA BARNEVELD (15-5) - Aanvoer 3.472.168 stuks, stemming kleine redelijk en grote vlot. Prijzen In gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 10,65. van 55-56 gram 10,80-11,10. van 60-61 gram 11,35-11,75 en van 65-66 gram 12,80-13,70. EIERVEILING BARNEVELD - Aanvoer 637.402 stuks, stemming rustig. Prij zen In gulden per 100 stuks: eieren van 51-52 gram 10,85-11,45. van 56-57 gram 10,70-11,30. van 61-62 gram 11,55-11,85 en van 66-67 gram 13,00-14,30. EIERMARKT BARNEVELD - Aanvoer I.050.000 stuks, stemming vlug. Prij zen in gulden: eieren van 48-54 gram II,25-12,00 por 100 stuks, kg prijs 2,34-2,22. van 57-61 gram 12.50-13,00 per 100 stuks, kg prijs 2,19-2,13 en van 64-67 gram 14,25-15,80 per 100 stuks, kg prijs 2,23-2,36. Scharreleieren 1,00-2.00 per 100 stuks hoger. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILWS.MUZIEK THEATER. RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA goud en zilver De goud- en zllverprljzen van woensdagmiddag, tussen haak jes de vorige notering. Goud on bewerkt 35.900-36.400; (35.920-35.420). Boworkt 38.220 laten; (38.250 laten). Zilver onbe werkt 695-765; (695-765). Be werkt 810 laten; (810 laten). De markt Is ook vandaag gesloten. hun geld van hun rekening willen halen. Om de vertrou wenscrisis niet te laten uit monden in een ineenstorting van het bankstelsel, heeft de gouverneur van Maryland echter bepaald dat geen enkele spaarder meer dan 1000 dollar per maand van zijn rekening mag halen. Duizenden reke ninghouders zijn daardoor in acute betalingsmoeilijkheden gekomen. De paniekreactie in Maryland begon vorige week na een krantebericht over frauduleuze praktijken van de eigenaren van een S L bank in Baltimore. De S L-banken die overal in de VS voorkomen, maken geen onderdeel uit van een concern. Het zijn spaarbanken die door de betrokken deelsta ten gereguleerd worden, ech ter op uiteenlopende wijze. In Maryland en in Ohio zijn de S L-banken vrij zich privé en dus niet bij de overheid te verzekeren. Dank zij die vrij heid kunnen ze hun activa be leggen in riskante onroerend goedprojecten zoals de bank in Maryland heeft gedaan en daarmee een hogere rente aan de spaarders bieden. Het is nog onduidelijk in hoeverre het wantrouwen van het pu bliek in de S L-banken in Maryland gerechtvaardigd is. Een woordvoerder van het Witte Huis heeft verzekerd dat het nationale bankstelsel in de VS gezond is. Hij voorziet geenszins dat de vertrouwens crisis in Maryland besmettelijk wordt. Feit blijft echter, dat het func tioneren van de banken en het financiële netwerk in het alge meen afhankelijk blijft van publiek vertrouwen in de vol doende beschikbaarheid van ieders geld. Behalve de lokale crises die zich voordoen, bren gen ook verschillende ma cro-economische omstandighe den dat vertrouwen in gevaar. Men wijst op de kolossale schulden die Derde wereldlan den hebben bij Amerikaanse banken en die ze vertraagd te rugbetalen. Verder speelt ook het enorme begrotingstekort (dat wil dus zeggen extrava gante leenbehoeftevan de overheid) een rol evenals het hoog opgelopen tekort op de handelsbelans als gevolg van de dure dollar. Gaf de actieve markt, behalve een behoorlijk herstel voor Koninklijke Olie en veel aanbod voor VNU, woensdag niet veel opmerkelijks te zien, anders was het op de lokale markt waar sommige waarden nogal wat stof deden op waaien. Relatief bezien vormde Mulder's Rollend Mate rieel de absolute topper met een winst van 450 tot3600. De grote vraag ontstond na een bericht dat het de maat schappij onverwacht stukken beter gaat en dat zelfs aan nieuwe activiteiten wordt gedacht. Macintosh behaalde ook weer een leuke koeiswinst van 15 op 540. Volgende week komt het jaarverslag uit. AMSTERDAM Een korte beursweek zonder hoogtepun ten, maar ook zonder diepte punten ligt achter ons. Een week waarin het Damrak zijn eigen koers is gegaan en zich niet heeft laten beïnvloeden door een hoger Wall Street Die eigen koers wil zeggen, dat de stemming werd bepaald door het (veelal goede) nieuws uit het bedrijfsleven, door een afkalvende dollar, een dalende rente op de kapitaalmarkt, matige omzetten en een beurs- loze donderdag met het voor uitzicht dat vandaag voor me nigeen een vrije dag zal zijn. Het algemeen koersniveau liep in de eerste helft van de week 1 punt terug tot 208 en kwam daarmee 5 punten lager uit on der de top, die op 6 mei werd bereikt. Wall Street was de laatste twee dagen van vorige week goed gestemd en het Dow Jo nes gemiddelde voor industrie aandelen maakte een sprong van 25 punten. Het kon zelfs ook maandag nog wat doorlo pen. En dat alles in de ver wachting, dat het nu niet meer zo lang zal duren dat de rente gaat zakken. Dat optimisme wordt dan geput uit de stijgen de kansen, dat het abnormaal hoge Amerikaanse begrotings tekort nu toch verlaagd gaat worden, waardoor de vraag naar (vooral buitenlands) ka pitaal kleiner wordt en de ren te kan teruglopen. Wel invloed op onze interna tionale fondsen had de wispel turige dollar, die vorige week per saldo tien centen en in de eerste helft van deze week 6 centen zakte tot f 3,48 woens dagmiddag. Ook hier speelden de geruchten over een dalende rente een rol, maar vooral dat na de problemen van banken in Ohio nu ook in de staat Ma ryland banken in betalings moeilijkheden hebben en steun behoefden van het cen trale bankwezen, deed de dol lar geen goed. Index Van het binnenlandse econo mische front valt alleen te vermelden dat het prijsindex cijfer van de gezinscomsunptie met 0,4 procent is gestegen, waardoor het leven in de eer ste vier maanden van dit jaar bijna anderhalf procent duur der werd. Dat is niet erg be moedigend voor de rest van het jaar. Instemming op de beurs voor de goede bedrijfsberichten, waarbij vooral de kleinere on dernemingen met hun cijfers over 1984 voor de dag komen. Overigens was de beurs niet onder de indruk van de hoge re winst van Unilever. De koers stond iets onder druk, hetgeen ook bij de andere in ternationale concerns het ge val was. Nedlloyd had het moeilijker (min 6 gulden), omdat de di- rektie nog eens onderstreepte, dat dit jaar de winst lager zal worden dan vorig jaar, omdat er in de lijnvaart een duidelij ke teruggang is en ook de olie- produktie snel terugloopt. Van Ommeren en KLM konden zich echter handhaven. Ook de minder grote onderne mingen hadden goed nieuws. Voor de vuist noemen we Bor- sumij, Audet, Begemann, Ub- bink, Nutricia en de Amster damse Rijtuig Maatschappij. Extra accent kreeg het nieuws van Deli Maatschappij, die verwacht dat ruilhandel steeds belangrijker gaat worden met landen, die geen of nagenoeg geen buitenlandse valuta heb ben. Opvallend was de niet te stui ten koersstijging van Verenig de Machine Fabrieken en Ma cintosh (deze week resp. plus 10 gulden en plus 26 gulden). Op de kapitaalmarkt is het ge middelde rendement op staat sobligaties woensdag tot 7,41 procent gezakt. Het rendement op de deze week tegen 101 uit gegeven 8 procents Europese Investerings Bank was 7,85 procent. Maar een novum was de 6,5 procents lening van 125 miljoen gulden van de Oranje Nassau Groep. Elke obligatie van 1000 gulden wordt name lijk van 1990 tot 1993 afgelost met een bedrag in guldens, dat gelijk is aan de tegenwaarde van 10,5 vat (elk vat van 159 li ter) Noordzee-olie met een mi nimum van 1000 gulden en een maximum van 2000 gul den. Het blijft een gok, want nu zijn 10,5 vat 970 gulden waard, maar inventief is het. Baggerdivisie Boskalis op winst AMSTERDAM Het zieltogende aannemingsconcern Boskalis is er nog niet in geslaagd met de 53 betrokken bankiers tot een definitieve betalingsregeling te komen. Er is vertraging opgetre den die echter naar verwachting niet lang meer zal duren. In middels zijn de baggerondernemingen gebundeld in een aparte houdstermaatschappij, Westminster Dredging BV, die vorig jaar f 3,8 miljoen heeft verdiend. Dit heeft Boskalis-topman J. Kraaijeveld van Hemert woensdag bekendgemaakt. „De onderhandelingen met de banken zijn vergevorderd maar met 53 partijen is het erg gecompliceerd praten", aldus Van He mert die eraan toevoegde dat verwacht wordt dat een akkoord nu per 1 juli zijn beslag zal kunnen krijgen. Het gaat om een betalingsregeling voor een schuldenlast van in totaal 765 mil joen. Grootste struikelblokken zijn stagnerende betalingen voor projecten in Argentinië, Nigeria en Algerije. Gezien de moeilijk heden met de financiering en de lopende onderhandelingen over betalingen heeft Boskalis de aandeelhouders gevraagd om uitstel van de jaarrekening met zes maanden. Volgende week dinsdag komen zij bijeen om daarover te oordelen. Enraf-Nonius wil winstgevendheid opvoeren DELFT De instrumentenfabriek Enraf-Nonius wil dit jaar en in komende jaren de winstgevendheid opvoeren. Het bedrijf streeft naar een winst die minimaal 8 procent van het eigen ver mogen bedraagt. Het afgelopen jaar kwam de winst uit op 1,8 miljoen, wat overeenkomt met 3,7 procent van het eigen vermo gen. Naast een concentratie op de kernactiviteiten is dit één van de uitgangspunten van Enraf-Nonius voor de toekomst na een kortstondige periode van consolidatie en aanpassingen, zo valt te lezen in het jaarverslag. Het afgelopen iaar wist Enraf-Nonius zich te herstellen van het verlies van 1983, dat 2,8 miljoen beliep. De totale omzet van Enraf-Nonius nam met 16,5 procent toe tot f 169 miljoen. De re organisaties bij de werkmaatschappijen Delft, Limburg en Er- melo hadden een positieve invloed op het rendement. De verde re bezuiningen in de gezondheidszorg leidden tot het besluit om de handel in apparaten voor medische diagnostiek te beëindi gen. hoofdfondsen AEQON AEGONdiv.85 Ahold Akzo A.B.N. Amro-Bank DordtscheP. DordtschePr Elsevler-NDU FrloschGr.H. Hoogovens beurs 15-5 beurs 17-5 188,00 188,50 188.00 219,50 219.50 107.00 107,40 430.00 431.00 241.00 241.80 75.20 75.10 183.00e 185.20 180.80 182,50 120,00 119.80 57.70 57,70 180.50 180.50 147,80 147.80 131,00 131,00 137.50 60,70 60.60 59.70 59,80 Kon. Olie Nat. Neder). Nat.Ned.dlv.85 N.M.B. Nedlloyd Gr. Oce-v.d.Gr. Pakhoed Hold. Philips Robeco Rodamco Rollnco beurs15-5 beursU-ijn f [daa: 202.70 204,#sti| 35.10 es.ajlle hid 64,80 54.30 72,80 139.20 67.80 45.10 349.50 342,Od 210.00 210,00 31.50 overige aandelen Boer De, Kon. Bols, Kon. BorsumyWehry beurs 14-5 beurs 15-5 324.00 328.00 248^00 248,00 132.00 129.50 316.00 316,00 1450,00 1450,00 185.00 184.00 272,00 268,00 105,00b 106,00 408,00 408.50 52.50 52,60" 473,00 473.00 155.00 157,00 95,50 93.50 390,00 390.00 19,60 20,90 207.00 207.00 185,00d 190.00 186,00d 168.50 157,00d 160,00 154.00d 156.50 92,50 92,00 172.50 171,00 172,50 172,00 274,00 270,00 Mynbouwk.W. Naardenlnt. Naeff NAGRON NBMBouw NEDAP Ned.Scheepsft Ned.Springst Porcel.Fles Proosten Br. Rademakers Claimindo Cred.LBN DeU-My Fokker VBegt. Gamma Holding Gamma pref GelatlneD. Gerofabriek Giessen-deN. Goudsmit Ed. Grasso's Kon. GTI-Holdlng Hagemeyer Hoek'sMach, HoldohHout Holec Holl.Am.Une KBB(cert) KBBfpref.) Kon.Ned.Pap. Koppel poort Hold. Krasnapolsky 0.50 401,00 96,30 130.00 104.00 167.00 129.50 104.40 170,00 84,00 342,00 341.00 187,20d 186,50 127,00 129,00 48.00 47,30 172,00 168,20 21.50 189,00 185.00 68,00 76.00 76,00 95,00 95,00 142,50 142,50 47.00 63,50 63.90 511,00 519.50 3,90e 3,90e 230,00a 220,001 50.50e 50,10 105,20 106,00 680.00a 665,00 160,00 158,00 Sarakreek Schuit erna Schuppen Schuttersv. Smit Intern. Telegraaf De Toxt.Twenthe Thomassen Dr.-V. Tw.KabelHokJ Tw.enGudde Ubblnk Ver.Glasfabr. VMF-Stork Verto VRGGem.Bat Wegener's Wegen, cert Wessanon Westhaven Asd WoltersSamsom Wyera 1600.00b 51,50 135.00b 39,10e 11.80 11,70 119,00 117,00 131.00b 134,00 6350,00 6250,OOi 1655,00 1660.00 141.30 139,00 116.00 117.50 323.00 324,50 157,50 98,00 100,00 81,00 82,00 62.30 126,00 112.00 348.50 305,00 25,00a 445,00 445.501 1490.00 1485,00 1490.00 1485.00 760.00 764,00 115,00 114,50 126.00 12650 543,00 543,00 240,00a 243,00 44,50 44,60 44.60 270,00 270,00 151,00 148.00 59,00 59,10 459,00 459,00 60,60 59,50 189.60 200,00 63.20 100,50 102,00 69,50 66,50 168.00 168,50 303,00 295,00 222,00 220.00 beleggingsfondsen America Fund 151.00 148,50 185,00 186,50 160,00 155.00d 178.00 176.00 182,00 182,00 525.00b 540.00e M.EnimOB-cert M.EnlmWl-cert Mulder's 84.00 83.50 7,15 6,90 817,50 814.00 10500,00e 10510,00 2300,00 2300,00 3300,00 3600,00 BOGAMIJ Chemical Fundi Colon. Growth Concentra Eur.Ass.Tr. Goldmlnes(l) Holland Fund Inter bonds MK Int. Vent Obam.Betogg. QdCourtD. Ren talent BeL Rentef.Ned.W. Ren totaal NV Sd/Tech TechnologyF. Tokyo Pac.H. Unlfonds(20) Vance.Sanders VIBNV Viking Res. Sls„rl - "i aat 281,00 283,50 187,00 187,00 n 143,70 143,70 289,00 290,00 aart 32,00 32,10 140,50 140.50 154.50 153,00 31.40 34.90 24,40 142oloO 1418,00 47,80 48,00 OH, 665,00 665,00 duU 40.70 42.00 160,50 i62,oofeeüi 56,50 1275,00 1272,00 153.00 153,Of 104,50 104.se 1122.00 1123.2/f j_ -B 9.' tms 26.00 37,5 21,70 168,00 171,00 ia idd nit« beurs 14-5 beurs 15-5 12.75NL81-91 12.50NL81-91 12.25NL81-88 ;12.00 NL81-91 12.00NL81-88 fl 1.7SNL81-91 H50NL80-90 fl 1.S0NL81-91 11.50NL81-92 II.50NL82-92 III.25NL81-96 I11.25NL82-92 IU.00NL81-88 [11.00NI82-92 H0.75NL8O.95 (10.75NL81-91 r10.50NL74-88 10.50NL80-00 10.50 NL82-92 10.50NL82-89 10.25NL80-90 10.25 NL80-87 10.25NL82-92 10.00NL80-90 10.00NL82-92 10.00NL82-89-1 I10.00NL82-89-2 9.75NL74-99 9.50NL76-91 9.50NL76-86 9.50NL80-95 9.50NL83-90 I 9.25NL79-89 9.00NL75-00 9.00NL79-94 9.00NL83-93 8.75NL75-90-1 i 8.75NL75-90-2 1 8.75 NL 76-96 8.75NL79-94 8.75NL79-89 8.75NL64-94 8.50NL75-90 8.50NL75-91 8.50NL78-93 8.50 NL 78-89 8.50NL79-89 8.50NL83-94 8.50NL84-94-1 8.50NL64-94-2 8.50NL84-91-1 8.50NL84-91-2 8.50NL84-91-3 8.25NL76-97 8.25 NL 77-92 8.25 NL 77-93 8.25NL79-89 8.25 NL 83-93 8.25NL84-94 8.25NL85-95 8.00NL69-94 8.00NL70-95 8.00NL70-85-1 8.00NL70-85-2 8.00NL70-85-3 8.00NL71-96 8.00NL76-91 8.00NL77-97 8.00NL77-87 8.00 NL 78-88 8.00NL83-93 111.30 110.00 113.00 114,60 114,80 119,00 114.20 105,50 114.00 112.10 110.00 102,50 120.00 111,50 107,20 117,00 104,10 118,00 111,00 105,50 103,90 101,40 106,40 109,60 104,30 103,80 103,00 106,20 101,70 110,00 113,10 114,70 114,90 119.70 114,30 105,50 114,10 112,40 110,10 102,30 120,20 111,70 107,40 111,30 105,50 104,00 10680 109,80 104,40 103,60 104.20 106,30 101,70 101,80 102,40 104,70 104,70 107,00 105,50 104,10 104,10 7.75NL 73-98 7.75NL77-97 7.75 NL 77-92 7.75NL82-93 7.75NL85-00 7.50NL69-94 7.50NL71-96 7.50 NL 72-97 7.50NL78-93 7.50NL78-88-1 7.50NL78-88-2 7.50NL83-90-1 7.50NL83-90-2 7.50NL84-00 7.50NL85-95 7.20NL 72-97 7.00NL66-91 7.00NL66-92 7.00NL69-94 6.75NL7B-98 6.50NL68-93-I 6.50NL68-93-2 6.50NL68-94 6.25NL66-91 6.25NL67-92 6.00 NL 67-92 5.75NL65-90-1 5.75NL65-90-2 5.25NL64-89-1 5.25 NL64-89-2 5.00 NL 64-94 4.50NL59-89 4.50NL60-90 4.50NL63-93 4.25NL60-90 4.25NL61-91 4.25NL63-93-1 4-25NL63-93-2 4.00NL61-88 4.00NL62-92 3.75NL53-93 3.50NLSI47-87 3.50NL56-86 3.25NLB48-98 3.25NL50-90 3Z5NL54-94 3.25NL55-95 3.25 NL 55-85 beurs 148 beurs» 99.90 09,60 101.30 101.20 99.80 100.60 99,70 99.20 98.30 95.50 96,70 96,70 96,30 96,30 96,40 96,60 96,70 95.50 97.70 96,10 96,50 95,60 95,60 95,80 «DT1 •dai 9830 or, pa-( 'ert R> aal 94,50 94,80 96,90 92,20 91,30 98,90 buitenlands geld 102,10 103,30 103,70 101,00 101,10 100.00 100,10 100.10 100,80 101.10 101,20 102,10 103,40 103,90 101,00 101,10 100,00 100,10 Amerikaanse dollars Engelse pond Belgische Ir. (100) Port. escudo (100) 1.90 2. Canadese dollar Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) I 35,75 I 132,00 37,50 Gr. drachme Finse mark J.Slav. Dinar Ierse pond (100) 52.50 55, beurs van New York A. Brands Am. Motors Am. TT Asarco Inc. Beth. Steel Boeing Co. Canadian Pacific Chevron Chrysler Citicorp Cons. Edison Dupont Nemours Eastman Kodak Ford Motor General Electric Gen. Motors Goodyear 43 7/8 41 1/8 22 5/8 23 23 7/8 23 16 1/2 16 62 62: 43 1/8 43 35 1/8 34 5 34 5/8 35 5 48 1/4 47 58 7/8 59 66 1/2 67 5 27 7/8 28 3 Mobil Oil Nabisco Brands Owens Illinois RCA Corp. Royal Dutch Soars Roebuck Sfe-south.pac. Shell Oil Co. St. Oil Ohio Texaco Inc. US Steel United Technolog Westinghouse 9 3/8 33 7/8 17 1/4 72 3/4 103 5/8 1 41 3/8 57 7/8 34 3/4 27 3/4 59 3/4 47 3/4 38 1/8 100 3/4 1 19 5/8 Omzet 99.420.000 Stemming hoger "Sjunt uw f*» 8.9felte ilfd fde, jintvt like! lijke de teger s. deli i

Leidse Courant | 1985 | | pagina 6