Holland op VPRO-tr Vergeten provincie Tigre, de Verboden Honger INA IDIO/TELEVISIE fieidae Qowiant VRIJDAG 17 MO 1985 PAGINA 21 edbe" IC wint Gouden Roos atlai :t Daniels Magie Show di NTREUX - De Gouden Roos van Montreux, ■B ioogste internationale onderscheiding voor [^■müsement is dit jaar gewonnen door The UH Daniels Magic Show van de Britse BBC, "i programma rond de internationaal bekende >tzd ,ër Paul Daniels. Aan de prijs is een bedrag ?5002l' onden van 10.000 Zwitserse frank. Het is Ierc*e ^eer s'nds de instelling van de prijs, 21 aar geleden, dat de BBC de Gouden Roos ok 131 De Zilveren Roos ging naar de Deense te- 'JhLlsie voor de Pallesen/Pilmark Show, en de izen Roos werd gewonnen door het pro- itna Spitting Image van het Britse commer- televisiestation Central Television. Comedie Prijs voor het grappigste program- werd in de wacht gesleept door de Noorse luktie Diplomatricks. euro T, ïj 19 19 STU »t bil 1.15. India 500-STE UITZENDING NOS-SPORTIEF HILVERSUM Zaterdag 18 mei zal de 500ste uitzending van NOS-sportief, het (bijna) dagelijks be weegprogram ma van NOS-radio, rechtstreeks worden uitgezonden vanuit de Markthal te Barneveld. Daar is ook de „permanence" gevestigd van de BDU - Tour de Force, de grote toerfiet- stocht, die op deze dag rond Barneveld plaats heeft. zending is oud-wielrenner Jan Janssen (o.a. Wereld kampioen in 1964, winnaar van de Ronde van Spanje in 1967 en van de Tour de France in 1968). De presenta tie is ditmaal in handen van Dick Passchier. De oefenin gen worden gegeven door Olga Commandeur. Publiek kan deze uitzending en aansluitend vijf opnamen gratis bijwonen. Deze 500ste aflevering is de eerste in een reeks recht streekse uitzendingen, die in de maanden juni, juli en au gustus steeds op zaterdag te horen zijn. Elke week be zoekt NOS-Sportief dan een groot recreatie-evenement in het land. Steeds worden dan na de rechtstreekse uitzen ding op dezelfde lokatie de programma's opgenomen voor de aansluitende week. Deze tournee onderneemt NOS-sportief samen met de Nederlandse Hartstichting die met ondersteuning van een demonstratieteam van de Maria More Jazz-dansacade- mie o.l.v. Bob Bouber de ac tie „Spring je fit" presen teert. NOS-sportief is te horen van maandag t/m zaterdag, Hil versum 5 (298 m. AM) van 09.03 tot 09.25 uur. NCRV bespreekt reorganisatie HILVERSUM - Het algemeen bestuur van de NCRV bespreekt maandag de voorstellen tot reorganisatie van deze omroep van interim-ma nager C. Hut, die in maart in deze functie be noemd werd. Het ligt in de bedoeling geduren- structuur van de omroepvereniging definitief gestalte moet krijgen, aldus een woordvoerder van de NCRV. Hut is tijdelijk belast met de leiding van de om roep, de NCRV-gids, andere diensten en afde lingen, terwijl hij zich ook bezig houdt met de nieuwbouw en de automatisering. Het benoe men van een interim-manager die tijdelijk ta ken van de top van de NCRV op zich zou ne men was een van de aanbevelingen van een or ganisatiebureau, dat vorig jaar de NCRV door lichtte. ^urojlVERSUM - Er lopen igal wat breuklijnen or het leven van Au- st Strindberg, de reedse roman- en to- elschrijver (1849-1912), e in drie huwelijken jjn liefdesleven niet aan leiband van zijn ge- iiaójjelens kreeg en als au- ur met zijn genialiteit stilistisch strooigoed l"°!Mnsprong. jn toneelwerk krijgt een ntrale plaats in het Holland alt» (stival dit iaar, reden voor 0. 19 pRO-tv te beginnen zondag mersjf 'etl 1 om 21 uur* die 4); iur biografisch nader uit te ikkerli bten in een zesdelige reedse tv-serie. Strindberg 'z'en ^oor °8en van iveedse scenarioschrijver er Olov Enquist en in de re- theai e van Kjell Grede. Aan het 56* nde van deze Strindberg- •r15n rie volgen nog twee toneel- 2j ukken in een eveneens 10. za. weedse registratie. Irindberg schreef veel to- patp, eelstukken. Dat had te ma- 8-740;en met ziJn bewondering o. vr. oor Shakespeare, diens ge- 1.15.! reven taal en greep op dra- Y TH( ,a Machtsverhoudingen tus- v*Cju n mensen zag hij daarin J «luisterend beleefd. Hij C as daar zelf ook altijd mee &od eng, vooral in de man vrouw-relatie die hem nogal iven h 'at persoonlijke kwellingen r. za. eeft bezorgd. Ten aanzien 19, an de vrouw leed hij aan reu* wisselende stemmingen en 2a-trëmmingen. Dit alles legde lij ook neer in zijn literaire ■enw 'erk. Hij stapte daarbij ge- wo. nakkelijk over op variabele woJ tijlen, alles tussen realisme n impressionisme, soms ro- j nantisch, soms ronduit 0.00. chokkend. 3 Dat werkte verscheurend in •n hem door. Als bewonderaar ,/fn van Shakespeare bediende hij zich voor zijn toneelwerk Cjendele van de Elisabethaan- 20.de stijl, het brede gebaar. Thommy Berggren ais August Strindberg en Stina Ekblad als zijn vrouw Siri. Maar betrokken m de cultu rele nieuwlichterijen van die dagen, eind van de Vorige en begin van deze eeuw, paste hij ook een ontledende schrijfwijze toe, het betreden van het terrein van het onbe wuste c.q. onderbewuste, waarmee hij in de richting ging van de theorieën van Freud. Men kan zeggen, dat hij met twee benen in twee verschillende tijden stond. Dat werkte niet alleen door in zijn schrijverschap, maar ook in zijn persoonlijk bele ven van de dingen, tot cata strofale inbreuken in zijn zie- leleven toe. De beoefenaren van het fe ministische toneel, of wat daarvoor moet doorgaan, grijpen graag op zijn stukken terug, omdat daarin gezocht wordt naar de plaats van de man en de vrouw in samen leving en huwelijk. Dit maakt Strindberg in deze da gen nog hoogst actueel, maar zijn betekenis als schrijver raakt toch dieper. Ook op de terreinen van geloof en poli tiek tastte hij de toenmalige grondslagen af en aan, het geen hem de woede van a.o. de Zweedse koning bezorgde, alsmede hem in strafproces sen verwikkeld deed raken. Zijn kritische verhalen als referaten over zaken als hu welijk en avondmaalsviering werden hem niet in dank af genomen. Zijn bekendste toneelstuk werd „Freule Julie", die zich afgeeft met een knecht, zoals dat heet, en daardoor zich buiten de adellijke levensstijl begeeft en nadien niet meer in het reine raakt met zich zelf en haar omgeving. Aangezien Strindberg schreef vanuit zijn eigen be leving van de dingen, vanuit zijn eigen zielekwellingen, mag men in de figuur van Julie zijn eigen eerste vrouw Siri zien, de actrice die voor hem haar werk opgaf, maar uiteindelijk toch haar eigen weg ging. Nadien volgden twee andere vrouwen in het leven van Strindberg haar ei- fen inzichten, maar vooral iri is hij haar houding ern stig kwalijk blijven nemen. Thommy Berggren als Strindberg en Stina Ekblad als Siri zetten die twee figu ren zowel in verliefdheid als in verwijdering bijna verbe ten neer. Maar scenario schrijver Enquist gaat verder dan Strindberg zelf in zijn smaad jegens Siri. Enquist plaatst Siri in een vernede rende verhouding tegenover Strindbergs derde vrouw. Die scene werkt wel drama tisch, maar schijnt allerminst op authentieke feiten te be rusten. Zo laat Enquist ook een ontmoeting plaats heb ben tussen Strindberg en Freud. Maar die twee hebben elkaar in werkelijkheid nooit gezien. Wel gaf Strindberg oordelen over de ideeën van Freud. Enquist zegt dat hij als levensbeschrijver recht heeft op de nodige biografi sche vrijheden. Geniaal In Zweden wordt Strindberg als een literaire held vereerd en zijn genialiteit in beschrij ving en beschouwing van menselijke en maatschappe lijk gegevenheden raakt aan diepten die men ook nu nog herkent. Hij wilde tot in het ziekelijke toe elke relatie ontraadselen, op eerlijkheid analiseren. Evenzeer kon hij zich uitputten in romantisch geschrijf over de liefde. Later in een katholiserende periode in zijn leven legde hij in lyri sche monologen welhaast openbare biechten neer. Maar hij slaat even gemakke lijk door naar schennis van zaken die anderen heilig zijn. In buien van hevig cultuur pessimisme raakt hij voort durend in ruzie met zijn om geving, tot ziekelijke uitzin nigheid toe. Literair-historisch bezien blijft hij een belangwekken de figuur, een kind van zijn tijd ook, waarin allerlei -is men tot ontwikkeling ko men, die hij weliswaar in hoge mate beheerste, maar die hem psychisch ook heb ben gebroken. TON OLIEMULLER HILVERSUM - Tigre is niet alleen de meest noordelijke, maar tevens de meest vergeten provincie van Ethiopië. Evenals zoveel andere gebieden in Afrika kent ook Tigre een aanhoudende droogte. De bestrijding van de hongersnood wordt in Tigre ech ter bemoeilijkt, omdat in deze provincie al jarenlang een guerril la woedt, waarover in ons land tot nu toe weinig bekend is. Voor de VARA was dit de reden om op maandagavond om 21.35 (Ned. II) de documentaire „Tigre, de Verboden Honger" uit te zenden. De documentaire is uniek. Sinds het Tigrayan People's Libera tion Front (TPLF) in 1975 haar guerrilla-activiteiten tegen de centrale Ethiopische overh./d begon, is deze provincie min of meer tot verboden gebied verklaard. Een filmteam van de Britse Yorkshire Television is er echter onlangs in geslaagd om gedu rende zes weken opnames te maken van het leven in Tigre. Het team werd daarbij begeleid door vertegenwoordigers van het TPLF, dat zegt op het ogenblik 85 procent van deze provincie onder controle te hebben. De film „Tigre, de Verboden Honger" geeft een indringend beeld van de ernstige problemen waarmee de ongeveer vijf miljoen Tigreanen geconfronteerd worden. Naar aanleiding van de uitzending van deze documentaire ver blijft momenteel de voorzitter van Relief Society of Tigray (REST), Tedros Hagos, in ons land. De REST is verantwoorde lijk voor de hulpverlening en ontwikkeling van Tigre. Hagos, die deze week o.m. een ontmoeting heeft gehad met leden van de Vaste Tweede Kamer Commissie voor Ontwikkelingssamen werking benadrukt, dat de REST een onafhankelijke organisatie is. Wel coördineert de REST, aldus Hagos, haar werkzaamheden met het TPLF. Hagos: „Het TPLF geniet het vertrouwen van veruit de meeste inwoners van Tigre. omdat zij aan den lijve hebben ondervon den dat het Ethiopische regime helemaal niets aan hun proble men doet. De hongersnood bedreigt enkele miljoenen mensen. Velen vluchten naar Soedan, omdat voedselkonvooien door het Ethiopische leger geblokkeerd worden. De regering in Addis Abeba laat zo bewust de bevolking van Tigre uithongeren, opdat het zich zal afkeren van het TPLF. Tegelijkertijd probeert het Ethiopische regime met militair geweld de bevrijdingsbeweging, die niet naar afscheiding maar naar een autonome status in Ethiopië streeft, uit te schakelen. Het regeringsleger heeft begin maart op drie fronten een offensief gelanceerd, maar van succes is geen sprake. Daarom verwachten wij dat het Ethiopische regi me meer dan ooit het hongersnood als wapen zal gebruiken". De REST slaagt er slechts met mondjesmaat in om hulp Tigre binnen te krijgen. Veel regeringen en internationale organisaties zoals de Verenigde Naties, werken in principe slechts met er kende overheden. Hierdoor is de REST afhankelijk van niet- gouvernementele organisaties, die via Soedan enige hulp kun nen verlenen. Vanuit Nederland wordt die hulp onder andere verleend door de Novib, ICCO en Mensen in Nood. RICK KERSJES Een boerin op één van de landbouwvelden die door de REST, de belangrijkste hulporganisatie in Tigre, tot ontwikkeling is ge bracht. •de; Nederland EDERLAND 1 1 (b I; 14.1 14.0 'fa.! aris Ln\ï Hel di NCRV .30 Vrouwtje Theelepel, te kenfilmserie. ,40 NCRV Matinee, weke lijks gevarieerd programma met korte films en een hoofdfilm. Met om 15.40 Klapkauwgom, tekenfilm, 15.45 Polygoon, journaalon- derwerpen uit de jaren vijf tig, 15.50 De lynx en de boswachter, Russische jeugdfilm. ,55 Muziek uit Perplex, compilatie van live-optre dens van diverse groepen pass* die het afgelopen seizoen in het jongeren-magazine 'Perplex' zijn uitgezonden. NOS 'ole .30 V26-Journaal. NCRV 46 De Carsons, Australi sche serie. (I .30 Engels voor gevorder den (Follow Me II), toetsles. NCRV .00 De Roze Panter en de Blauwe Kronkel, tekenfilm serie. .25 Hotel de Witte Raaf, ileyjaf jeugdserie. Afl. 2: Slaap lek- ker, oom Govert! NOS LOO Journaal. 16 qt NCRV 1 (Kf)-28 Schatten en schieten, ipelprogramma gepresen teerd door Eddy Becker en Wouter Stips. 4 |.20 Hier en Nu, actualitei tenmagazine met o.a. aan dacht voor de plannen om een Rijn-Maaskanaal - - (Vr - kenis voor economie, indus trie en werkgelegenheid en ook de consequenties voor Ie havens van Rotterdam n Antwerpen worden be licht. Verder een portret van milieu-organisatie Greenpeace met een over wicht van de diverse activi teiten, mede n.a.v. de re cente beslaglegging op de Sirius. 55 Hill Street Blues, Ame rikaanse politieserie. Lucy is gepromoveerd en voelt zich buitengesloten door haar vroegere patrouillema- ten. Joyce Davenport komt in een lastig parket als zij een moordenaar moet ver dedigen. *op<? £45 Cheers, komische serie. 16'ooT' Diane kr'i9t bezoek van ex- gedetineerde Andy, die haar toevertrouwd dat hij graag acteur wil worden. MO Ander Nieuws, een do cumentair programma over iken waarbij kerk en sa menleving elkaar raken. Vandaag: flet pausbezoek aan Nederland. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Efl Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 Compilatie Platengala 1984, hoogtepunten van dit gala dat vorig jaar werd uit gezonden. Met o.a.: Span- dau Ballet, Matt Bianco, BZN, Frida. The Nits, Deep River Quartet en Joe Coc ker. 19.50 Superman I, Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van Richard Donner. Super man (Christopher Reeve) wordt op de gedoemde pla neet Krypton geboren en door zijn ouders naar de aarde gezonden. Als hij ou der is gaat hij als journalist bij de 'Daily Planet' werken. Hij wordt verliefd op Lois Lane (Margot Kidder) en als hij als Superman Lois van de dood heeft gered, gaat hij zich meer en meer als Superman voor de recht vaardigheid inzetten. 22.10 Gesprekken met de mi nister-president. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Screentest, licht sati risch programma voor en door etnische minderheden. Deel 2: We kunnen je niet weigeren. 23.28 Een bericht van de Wil de Ganzen. AVRO 23.30-00.55 Joe Kidd, Ameri kaanse speelfilm uit 1972 van John Sturges. Joe Kidd (Clint Eastwood) wordt door een landeigenaar ingehuurd om de Mexicanen uit de weg te ruimen, die aan spraak maken op zijn land.- Kidd komt in opstand tegen zijn opdrachtgever en schaart zich aan de zijde van de Mexicanen. ATN/Filmnet 17.00 Clash of the Titans. Science fictionfilm herh. 19.00 Hans en Griet je. Sprookje. 19.50 Thief of Bagdad. Film, herh. 21.30 The day of the jac kal. Thriller over huurmoordenaar met Edward Fox. 23.50 Sunday in the country. Aktie en drama, herh. 01.20-02.35 Unholy Garden. Film. BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Plons, de gekke kikker. 18.10 Klein, klein kleutertje. 18.25 Jacobus en Corneal. 18.40 Tijdrover Lieve Plantjes. 18.50 1 week sport, sportmagazine. 19.20 Uitzending door derden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. Met een overzicht van het pausbezoek aan België. 20.20 Weerbericht. 20.25 Videomatch, videospelletje ge presenteerd door Marleen Gordts. 20.35 Ook de zon komt op (The sun also rises. 1). tweedelige tv-film van James Goldstone naar het werk van Ernest Hemingway. Met: Jane Sey mour, Hart Bochner, Robert Carradi- ne e.a. Parijs, 1923. Enkele Amerika nen die in de Eerste Wereldoorlog streden blijven doelloos rondhangen in deze stad. Jake, een verminkte po- loot, Bill en Robert horen hier ook bij. In het middelpunt van hun leven staat de mooie Lady Brett Ashley. 22.05 Première. Jo Röpcke presen teert de filmactualiteit. 22.55 Journaal. Met een overzicht van het pausbezoek aan België. BRT 2 15.30-19.45 Pausbezoek aan België. Met om 15.40 Reportage over Vlaan deren en de missionering. De inbreng van de Vlaamse Kerk In de evangell- sering van de Derde Kerken met de klemtoon op Zaïre. Met getuigenissen van missionarissen en om 16.30 Eu charistieviering op het vliegveld van St.-Denijs-Westrem te Gent. 20.15-23.00 Capriccio, opera van R. Strauss, rechtstreeks vanuit de Ko ninklijke Muntschouwburg te Brussel. Uitgevoerd door het Orkest van de Nationale Opera o.l.v. Sir John Prit- chard, m.m.v. vocale solisten. RTBF 1 17.00 Mededelingen Onem. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu weekend. 19.00 Ce eoir, regionaal magazine. 19.25 Minute Papillon. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre, informatief magazine. 21.00 Cinó-club de minuit: Les pa rents du dimanche (Vasarnapi Szu- lok). Hongaarse speelfilm uit 1981 van Janos Rozsa. In een gesticht voor moeilijk opvoedbare meisjes, is Judy een van de populairste meisjes. Keer op keer probeert zij te ontsnappen, zonder veel succes overigens. Wan neer zij in contact komt met de ar beidsters van een nabijgelegen fa briek, krijgt zij een nieuw Idee. 22.45 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-atop videoclips. Martin (14.00). 'Between the lines': Sunie be kijkt de Engelse muziekbladen van deze week (15.00), Julle en Diana (16.00), Gaz (17.00) en Gary (18.00). 19.00 Jeugdprogramma. 19.22 La bavard imprudent, toneel stuk. 21.05 Lea pirates da la crolaetta. 21.30 Avae l'ami Jo Jo, tv-film. 22.00 Niauwa. 22.30 Magazine. 22.30-02.00 Non-atop videoclips. Herhalingen. Duitsland DUITSLAND 1 15.40 Die tollkühnen Manner in ih~ ren fliegenden Kisten, Amerikaanse speelfilm uit 1965. Met: Gerd Froebe, Stuart Whitman, Sarah Miles e.a. Re gie: Ken Annakin. Komische film over een vliegtuigrace in 1910, waar pilo ten uit de hele wereld aan mee doen. 17.50 Tagesechau. 18.00 Hier und Heuta. 18.25 WWF-Club, live vanuit de stu dio. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 mTagesschau. 20.15 [I Dr. Holl, Duitse speelfilm uit 1951. Met: Maria Schell. Carl Wery, Dieter Borsche e.a. Regie: Rolf Han sen. Dr. Holl trouwt met medeweten van zijn verloofde met een doodzieke patiënte, om haar laatste dagen wat aangenamer te maken. Hij ontdekt dan een serum om haar te genezen. 21.55 Gott und die Welt: De Paus in Holland, reportage. 22.30 Tagesthemen, met reportage vanuit Bonn. 23.00 Heul' abend- De ARD-Talk- show met Joachim Fuchsberger. Gast: Hans Rosenthal. 23.45 Die Relse von Charles Darwin (7). Engelse tv-fllmserie van robert Reid. 00.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.45 D Western von gestern, Ame rikaanse serie. Afl.: Der Rodeo-Raub (2). Rodeoster John Scott en zijn vriend Charlie zijn op de vlucht omdat zij beschuldigd worden van een roof overval. Samen gaan zij op zoek naar de ware daders. El: Ondertiteling via Tele- Tekst. D Zwart/wit-uitzending. ■D: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. E3: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Jack Bruce and Friends betreden opnieuw het „Rockpalast"- podium. Duitsland 3 om 23.00 uur. 18.20 Rale mal mit Rosenthal, spel- programma. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandajournal, reportages van buitenlandse correspondenten. 20.15 Derrick, misdaadserie. Afl.: Ein unheimllcher Abgang. Als Liane Die- bolz thuis komt vindt zij de afscheids brief van haar man die van plan Is zelfmoord te plegen. Voor het raam ziet zij de boot ontploffen waarin haar man zich bevond. Het lijk dat door duikers gevonden is wordt door Liane geïdentificeerd als die van haar man. Derrick vertrouwt het niet hele- 21.45 Heute-joumaal. 22.05 Aspekte. Het 38e Filmfestival in Cannes. 22.50 Die Sport Reportage. 23.20 Luchino Visconti: Hexen von heute (Le Streghe), Italiaanse speel film in vijf episodes uit 1966. Met in de hoofdrollen: Annie Girardot, Alber to Sordl en Luigi Leoni. Regie: Luchi no Visconti, Mauro Bologini, Pier Pa olo Pasollni, Franco Rossi en Vittorlo 01.05 Gute Nacht-Musik. Hlldegard Heichele, sopraan en Barton Weber piano, spelen 'Das Veilchen' van Mo- 01.10 Heute. DUITSLAND 3 wdf 18.00 Telekolleg II: Aufgaben und Aufbau der Kostenrechnung, cursus Betriebliches Rechnungswesen, les 3. 18.30 Hallo Spencer, kinderserie. 19.00 Aktuelle Stunde, met Bliek- punkt Düsseldorf. 20.00 Tagesschau. 20.15 Arche 2000, milieu- en natuur- beschermlngs-magazlne. 21.00 Antiquitatsnvsrfiihrer. Afl. 2: Stoelen. 21.15 Unser Auto wlrd hundert, do cumentaire-serie van Michael Schö- mann. Afl. 6: Man fëhrt und fëhrt. 21.45 Lendesspiegel. Portret van Anagarlka Subhutl, leider van de Boeddhistische gemeenschap aan de Neder-RIjn. 22.15 Malu, Braziliaanse tv-serle. Met: Reglna Duarte. Denls Carvalho. Narjara Turetta, e.a. Afl.: Die schonen Zeiten sind vorbei (herh). Malu. begin dertig, is ervan overtuigd dat haar dertienjarig huwelijk met de makelaar Pedero niet meer erg gelukkig Is. Als ze hier met haar man Pedro over wil spreken ontstaat er een ruzie. Malu beslist dat ze wil scheiden. Hun do- cher Ellsa weet niet wat ze hoort als ze het nieuws te horen krijgt. 23.00 Rockpalast. Vandaag: Jack Bruce and Friends, (herh.). 00.30 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Live on Friday, me? Gary Da- vies. 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl.: Ed. the songwriter. 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and the return of Iron Man. 19.30 Mork Mindy. 19.20 Stareky A Hutch. Afl.: The vel- namen met de verborgen camera. 21.35 Madnese of two. Australische speelfilm. Psychologisch drama rond Molly Domino, die met haar man een zaam in een vuuroren woont. 22.50-00.30 Sky Trat Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.35 Secrets out, kinderprogram- 18.00 The Baker Street Boys, kin derserie. 18.30 Friday People, de show-bussi- ness deze week. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus. 20.00 Wogen, amusementsprogram ma rond Terry Wogan. 20.40 I don't wait up. 21.10 Cover-up. 22.00 Journaal en weekend-weer bericht. 22.25 The Detective, tv-serle. 23.15 Omnibus, serie documentai res. Afl.: Battle for Mansion House. 00.05 The Late Film: Deaf Smith and Johnny Eare, speelfilm. 01.50 Weerbericht. BBC 2 18.10 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.15 Monkey. 19.00 O Tarzen Triumphs, Ameri kaanse speelfilm uit 1943 van William Thiele. Met In de hoofdrollen: Johnny Welssmuller, Frances Gifford en Johnny Sheffield. 20.15 The Great Egg Race. Afl.: Pia- 20.45 The world about us. Afl.: Gurkha. 21.35 Gardener's world, informatie voor de tuinier. 22.00 One Man and his dog, serie wedstrijden met sheepdogs. Van daag: Welsh heat. 22.45 Paperchase. 23.40 Newsnight, actualiteitenmaga zine. 00.25 Weerbericht 00.30 Gevarieerd programma. ITV 17.25 Emu'a all-live pink windmill 18.15 18.45 19.00 About Anglls. Regionaal ma- 20.00 The Morecembe end Wies 20.30 Family fortunes. 21.00 A fine romance (herh). 21.30 Home to roost. 22.00 C.A.T.S. Eyee. Detective-serie. 23.00 Nieuws. 23.30 Cross question. 00 10G Late film: Suddenly laat summer, Amerikaanse speelfilm uit 1959. 02.15 Birgitts A Swante. TV-morgen NEDERLAND 2 KRO 08.00-10.45 Pauselijk bezoek aan de Benelux, nabeschouwing en samenvatting. Om 08.45 Rechtstreeks verslag uit Mechelen (B) met o.a. een bezoek aan het graf van Kardinaal Mercier. NOS 13.00 Nieuws voor do ven en slechthorenden. BRT 2 08.30 Pausbezoek aan België. Rechtstreeks verslag met om 08.40 aankomst O.LV. Hanswijk in Meche len en de tocht naar St. Rombouts oecumenisch gebed en om 10.50 de oecumene in België en de gesprek ken van Mechelen. RTBF 1 09.00 Teletekst magazine. 12.35 In- terwallonie, informtief programma voor Turken. 13.05 Interwallonie. Ciao amici, informatief programma voor Italianen. 14.05 Tribune econo- mique et sociale. MUSIC BOX 08.00 Non-slop videoclips. Sunie met 'Chart Attack' (08.00). Gaz (09.00), Videopix 2 met Simon en Martin (10.00). 'One night stand': Wang Chung en Private Lives in con cert (11.00), Diana (12.00) en Dance- show met Martin en Julle (13.00). DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Die Sport-Reportage. 10.55 Ohne Filter. 11.55 Umschau. 12.10 Auslandajournal. 12.55 Perso verzicht. 13.00 Tagesechau. 13.15 Programma-weekoverzicht. 13.45 Wanderungen durch die DDR. Afl.: Die Nlederlausitz. DUITSLAND 2 11.00 Programma-overzicht. 11.30 Chemie, informatieve serie. Afl.: Die Atmosphare ist die für uns Luft? 12.00 Nachbarn in Europa, informa tie voor buitenlanders en Duitsers (12.00 Portugal. 12.40 Italië en 13.20 Turkije). DUITSLAND 3 BBC 1 HILVERSUM 1 TROS: 16.03 Piekuur. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 Ak- tua. (18.30 Sport.) 19.02 TROS Coun try. 20.03 Coulissen. 22.02 Sesjun. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. EO: 00.02 EO's Country uur. 01.02 Stuff tot nadenken. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 04.02 Zingen in de nacht. 05.02 Snarenspel. HILVERSUM 2 VPRO: 16.33 Welinge lichte kringen. VARA: 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. NOS: 18.00 Nws. VARA: 18.10 Buitenlandse za ken. 18.30 Vast en zeker. HV: 18.40 Het voordeel van de twijfel. NOS: 19.40 Tussen Wadden en Wuustwe- zel. 20.00 Nws. VARA: 20.03 VARA vrijdagavond. (22.30 Nws.). HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. VOO. 19.02 Curry en van Inkef. 22.02 Countdown Caté. HILVERSUM 4 EO: 18.45 Orgelbe speling. 19.15 De Cantates van Bach. NOS: 20.00 Europees Concert Podi um. 22.00 Horizon. 22.30 NOS-Jazz. HILVERSUM 5 VPRO: Ahum Yum Yum, kinderboekenprogramma. PP: 18.20 Uitzending van de PvdA. KRO: 18.30 Taal en teken. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders. 19.40 Ho- monos. 20.10 Hobbyscoop. Morgen 07.45 Open University. 09 30 The Saturday Picture show 12.00 Cup Final Grandstand, sportprogramma met o.a. de finale van de Engelse Be kercompetitie: Manchester United - Everion vanuit het Wembley Stadion te Londen. ITV 07.25 TV-AM. Ontbijttv 10 25 Welt HILVERSUM 1 VARA: 7.03 Radio Sterrebos. 7.30 Hallo hier Hilversuml 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 12.03 In de Rooie Haan. 14.03 v-h Tussen Ba rend en van Dorp. 15.03 Muziek uil Studio I. HILVERSUM 2 7.00 Nws. TROS: 7.05 TROS Nieuws Show. 11.30 Nws. 1133 TROS AKtua Kamerbreed. NOS: 12.26 Mededelingen voor land en tuinbouw. 12.30 Nws. TROS: 12.36 TROS Nieuws Show, vervolg. AVRO: 13.30 Nws. 13.33 Pim Jacobs met hits uit de 5Oer jaren. 14.30 nws. 14.33 De berg heeft een muis ge baard. 15.00 Per Saldo. HILVERSUM 3 NCRV: 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarbara. 8.03 Pop non-stop. 9.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.30 Weerman Hans de Jong). 12.03 Los Vast Jubileum Special. 14.03 Hier en Nu. 14.07 Tussenuur. 15.03 Hier en Nu. Nacht, dag Dagl (8.00 Nws.) Mooi zol 9 30 Concerto Matlinate. 11.00 In plaats van....Muziek voor strijkinstrumenten. VOO: 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Ve ronica Klassiek. National Arts Centre Orchestra met piano. Werken v. Mo zart. 14 30 Club Veronica Klassiek. 15.15 Mieuwe grammofoonplaten en compactplaten. HILVERSUM S NOS: 9 03 NOS-Spor tief 9.25 Waterstanden. FEDUCO: 9.30 Magazine. Met om: 9 30 Taal. te kens en regels, afl. 5. 09.45 Plaatselij ke politiek, 5 (herh). 10.00 Werken aan werk Afl. 2. 10 30 Medelanders, Nederlands. Afl.: Hdraarat al oumn. (Eigen cultuur). RADIO RIJNMOND 10.00 Zaterdag programma mei Henk van Hoorn. Met om 10.00 Nws., regio-nws., weer. verkeer. 10.03 Weekagenda door Ri- fil io 30 r l D. Sw 11.00 Nws., regio-nws, weer, verk 11.03 Onderwerp van de week: tijd en hobby's.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 21