Misbruik voorkennis nog verder inperken AANGESLAGEN Braks sluit lagere superheffing niet uit WENEN QeidóaOowuwt Verkade nog in de min EFFECTENBEURS: Fiscus mag ik overvaren ja of nee? 3; Beurs van Amsterdam OR ECONOMIE ZATERDAG 11 Me 1985 PAGINA Akzo verliest octrooiprocedure ARNHEM De klacht wegens octrooi-inbreuk door Akzo-dochter Enka bij de International Trade Commmission (ITC) in Washington is door de onderzoeksrechter gegrond verklaard. Het Amerikaanse che mieconcern Dupont de Nemours had deze klacht ingediend om de in voering van Twaron, een Enka-vezel in de VS te verbieden. Dupont produceert eenzelfde lichte, sterke vezel en beweert dat Akzo op naar octrooi inbreuk heeft gemaakt. Enka maakte dit gisteren bekend en tekende gelijk aan, dat het een voorlopige conclusie betreft. De corn eal in de missie zal in arlopige komende maanden definitief uitspraak doen, die van de conclusie van de onderzoeksrechter kan afwijken. Als de ITC de rechter volgt, dan moeten de maatregelen tegen Enka nog worden vastgesteld. Mochten er invoerbeperkende maatregelen worden inge- stela, dan kan de Amerikaanse president binnen twee maanden een veto uitspreken. Akzo meldt bovendien, dat er nog beroep kan worden aangetekend bij het Hof van Beroep in Washington. Akzo beschuldigt Dupont ervan, dat zij inbreuk maakt op een octrooi van Enka op een proces voor het maken van polymeren, waaruit de vezel van Dupont is vervaardigd. Enka heeft Dupont hiervoor in Amerika gedagvaard. Verder loopt er nog een klacht van Enka bij de Europese commissie, dat Dupont misbruik maakt van haar monopliepositie. GROTER TEKORT OP HANDELSBALANS VS WASHINGTON De balans van de Amerikaanse goe derenhandel, exclusief militaire uitrusting, vertoont over het eerste kwartaal van dit jaar op betalingsba lansbasis een tekort van 28,3 miljard dollar. Het is het grootste kwartaaltekort sinds de 32,4 miljard dollar van het derde kwartaal van vorig jaar. In het laatste kwar taal van 1984 was er een nadelig saldo van 24,4 miljard dollar. De minister van handel, Malcolm Baldrige, zei na de publicatie van de cijfers te verwachten dat de Amerikaanse handelsbalans nog dieper in de rode cij fers zal raken. Hij baseerde deze verwachting op de verschillen in economische groei tussen de VS en de rest van de wereld en de hoge koers van de dollar. Er kan volgens hem pas verbetering komen als het Ameri kaanse begrotingstekort wordt verkleind. Dat zal bij dragen tot een verlaging van de rente en een daling van de dollarkoers, wat de concurrentiepositie van het Amerikaanse bedrijfsleven zal verbeteren. Ford en Mobil blijven in Zuid-Afrika NEW YORK De oliemaatschappij Mobil en de autofabriek Ford hebben verklaard dat ze, ondanks felle protesten, geen investerin gen in Zuid-Afrika zullen afstoten. „De Zuidafrikaanse zwarten zijn beter af als we in hun land blijven", verklaarde de voorzitter van de raad van bestuur van Ford, Donald Peterson, tijdens de jaarvergadering in Detroit. Hoewel de directie van Ford veel sym pathie kan opbrengen voor de vele argumenten tegen het apart heidssysteem, blijft zij tegenstander van desinvesteringen als mid del om discriminatie uit te bannen. In Philadelphia zei de voorzit ter van de raad van bestuur van Mobil, Rawleigh Warner Jr, dat Mobil haar benzinestations en raffinaderijen in Zuid-Afrika niet zal sluiten. Mobil heeft zo'n 20% van de Zuidafrikaanse benzine- markt in handen. Volgens Warner verafschuwt de oliemaatschap pij apartheid en hij benadrukte dat Mobil zo'n uitspraak al veel va ker heeft gedaan. Het pensioenfonds van werknemers van de stad New York vroeg Ford de verkoop aan politie en leger in Zuid- -Afrika te stoppen totdat Pretoria de apartheid heeft afgeschaft. Het pensioenfonds is eigenaar van 160.000 van de in totaal 180 mil joen Ford-aandelen, en probeert Amerikaanse bedrijven over te halen de betrokkenheid met Zuid-Afrika te verminderen. ZAANDAM De koekjes- en chocoladefabrikant Verkade verwacht de eerste helft van dit jaar nog met een verlies«af te sluiten. Pas in de tweede helft van het iaar zullen de effecten van de begin dit jaar doorgevoerde re organisatie beginnen door te werken. De rentabiliteit staat nog onder druk, onder andere omdat het peil van de grond- stofkosten hoog is. Daartegenover staat dat in de loop van het jaar de overige bedrijfskosten zullen dalen en de efficiëntie zal toenemen. Dit blijkt uit het jaarverslag. In de eerste maanden van '85 is dé omzet van merkartikelen in de Benelux enigszins ach tergebleven bij die in hetzelfde tijdvak van 1984. De verkopen van klantenmerken en de ver kopen in Frankrijk waren be- Vorig jaar leed Verkade een verljes van ruim 14 miljoen, wasvoor ƒ9,5 miljoen werd veroorzaakt door de reorgani satiekosten. In 1985 en 1986 zal het dienstverband met 326 me dewerkers worden beëindigd. Besloten is het assortiment ar tikelen te beperken. De arti- kelgroepen waarop Verkade zich; zal concentreren zijn cho colade, biscuits, zoutjes en wa fels; met daarnaast beschuit knückebrd en theelichten. Op deze terreinen neemt Ver kade sterke posities in. Dit blijft niet beperkt tot de Ne derlandse markt, het grootste afzetgebied, maar ook België, Luxemburg en Frankrijk wor den bewerkt met Verkade- -merkartikelen. AMSTERDAM De Am sterdamse effectenbeurs onderneemt nieuwe po gingen om het misbruik van voorkennis in te per ken. Beursvoorzitter dr B.F. Baron van Ittersum kondigde gisteren bij de presentatie van het jaar verslag van de beurs aan dat er per 1 september een „stock watch" van twee mensen wordt inge steld, die permanent en systematisch koersen en omzetontwikkeling moe ten volgen van de geno teerde fondsen. Van on verklaarbare ontwikke lingen in die informatie stroom moeten zij de com missaris der notering op de hoogte stellen. Bij misbruik van voorkennis worden aandelen gekocht of verkocht op basis van nog niet algemeen verspreide informa tie over het fonds, bijvoor beeld door werknemers van het desbetreffende bedrijf waarin wordt gehandeld, of bankemployees. Het is soms lastig, privégeneugten en zakelijke verplichtin gen goed uit elkaar te houden. Dat geldt voor het dagelijks leven en het geldt voor de fiscale verantwoording daarvan. Kan een carrièrevrouw haar zijden blouses opvoeren als noodzakelijke beroepskleding? Antwoord: nee. Kan een kruidenier of een internist de stomerijbonnen van zijn jas- schorten opvoeren als aftrekbaar? Antwoord: ja. Mogen de autokilometers van een Eend hoger uitvallen dan vijfen dertig cent? Antwoord: nee. Mocht Batavus Droogstoppel, makelaar in koffie uit Multatuli, de brandewijnties die hij zijn relaties van de beurs schonk, opgeven bij de belasting? Antwoord: ja. Tussen particuliere bestedingen en bestedin gen uit handelsnoodzaak blijft het, met andere woorden, schipperen. Piet Kaptein, directeur en enig aandeelhouder van de fir ma in antiek hang- en sluitwerk Claviger BV, merkte een jaar of wat geleden welke laveerkunst er vereist is tusen de branding van het volle leven en de kliffen van het be lastingkantoor. Piet was wel geen zeiler, maar ook op een motoijacht moet je het sturen en navigeren beheersen. En een motorjacht had hij, toen het antiek weer aantrok, be gin 1979 gekocht. Voor 100.000, dus iets wat je wel luxe mocht noemen. Piet en zijn vrouw gebruikten het jacht in de vakanties en de weekends. Er waren echter ook weekends waarin me vrouw Kaptein niet zoveel zin had in varen en liever thuis bleef. Die dagen bestemde Piet voor een ander doel: hij no digde cliënten, zakelijke relaties of personeel van de BV Claviger uit aan boord. Het jacht was daar uitstekend ge schikt voor. Piet's cliënten, merendeels lieden die tot welstand worden geraakt en hun buitenhuis wensten te voorzien van het bij behorende oude koper en ijzer, roemden over de vaar- tocht-annex-ontvangst, en gingen haast altijd over tot de aanschaf van de nodige onderdelen. Ook bij collega-anti quairs en bij het personeel vielen de uitjes goed. zodat Kap tein zich aan het eind van het seizoen voornam om dit, wind en weder dienende, te blijven doen. Maar het had natuurlijk wel wat gekost allemaal. Om die kosten te bestrijden gaf Clavinger BV in 1980 aan Piet een vergoeding van 5000 gulden. Een deel daarvan had betrek king op de drank en de hapjes die aan boord waren ver sterkt. De firma trok de 5000 dat jaar af als representatie kosten, en Piet Kaptein trok ze af als onkosten. Omdat het bedrag bij beiden geboekt stond, traden er ver volgens twee belastinginspecteurs aan. Die van de Ven nootschapsbelasting, die eerst bezwaar maakte maar ten slotte de aftrekpost van de BV accepteerde, en die van de Inkomstenbelasting, die Piet's aftrekpost niét accepteerde, althans een deel niet. Hij rekende ƒ2000,00 tot het loon van Piet Kaptein. Ver schil van mening dus. Het volgende treffen tussen deze in specteur en Kaptein vond plaats voor het Gerechtshof. Precies geformuleerd kwam de vraag erop neer, of en in hoeverre het bedrag van 5000,00 te beschouwen was als een onbelaste, niet tot het inkomen behorende onkosten- De vraag 6f dat zo was beantwoordde het Hof met nee: het louden en gebruiken van luxe motorjachten vergde kosten lie vielen onder de „niet-aftrekbare standsuitgaven". Het vergoeding. De vraag óf i waren daarbij ook geen „gewone" aftrekbare kosten, want ze vormden privé-bestedingen die voor anderen evenmin ongebruikelijk waren: belastingplichtigen die qua inko- rpen, vermogen en gezin in dezelfde omstandigheden ver keerden als Kaptein, alleen geen dienstbetrekking vervul den. Een deel van de ƒ5000 was en bleef dus inkomen. Op de vraag „in hoeverre" er dan toch misschien iets kon worden afgetrokken, antwoordde het Hof dat dat mocht voor het bedrag dat besteed was aan de versnaperingen en de drank voor ae gasten, net als de brandewijntjes van Batavus Droogstoppel dus. Van Ittersum benadrukte mis bruik het beste is te voorko men wanneer bedrijven hun informatie die de beurskoers beïnvloeden, sneller geven. Hoe sneller, hoe minder ruim te voor voorkennis. De beurs wil met bedrijven en beursle- den (banken en commissio nairs) voorschriften overeen komen betreffende handel in effecten door medewerkers. Voorgesteld is bijvoorbeeld om werknemers te verbieden aan delen van hun bedrijf te ver handelen in de tijd dat de kwartaalcijfers worden gepu bliceerd. Omdat de beurs zelf niet kan opsporen en straffen en het niet in het belang van de aandeelhouders is fondsen uit de notering te halen, ziet de beursvoorzitter sanctie- maatregelen van de overheid als onmisbaar sluitstuk, „maar daartoe zijn geen initiatieven genomen", aldus Van Itter sum. Een andere reden om de com missaris der notering assisten tie te verlenen noemde Van It tersum de doorlopende note ring die in het najaar voor alle fondsen ingaat (nu worden al leen de belangrijkste fondsen doorlopend genoteerd, voor de kleinere wordt twee maal per dag een notering opgemaakt). Controle Het wetsontwerp op de effec tenhandel waaraan het minis- De voorzitter van de Vereniging voor de Effectenhandel, drs. B. Baron van Ittersum, geflankeerd door algemeen secretaris R. Fuchs (links op de foto) en G. de Marez Oyens. Van Ittersum gaf een toelichting op het jaarverslag van de vereniging. terie van financiën sleutelt, zal de aandeelhouder weinig be scherming bieden wanneer de controle op de handel buiten de officiële beurs om, niet in handen komt van de Vereni ging voor de Effectenhandel. Volgens Van Ittersum over weegt Financiën de handela ren die geen lid zijn van de Vereniging maar wel een ver gunning hebben, éénmaal te controleren door haar eigen ambtenaren. „We moeten voorkomen dat én ambtenaren en de vereniging apart hande laren gaan controleren. Dan dreigt het gevaar van twee soorten criteria waarmee wordt beoordeeld. Bovendien vinden we de eenmalige be oordeling van het prospectus en de eenmalige screening van de handelaar, zoals Financiën dat voorstaat, veel te mager, zelfs schadelijk voor de effec tenhandel", aldus Van Itter sum. DEN HAAG Minister Braks van landbouw en visserij sluit niet uit dat de korting op de melkpro- duktie voor melkveehou ders dit zuiveljaar lager uitvalt dan de 9,85 procent die hij oorspronkelijk heeft voorgesteld. Hij heeft dit gisteren meege deeld tijdens geregeld overleg met het Land bouwschap. Een woord voerder van het Schap heeft dit na afloop ver klaard. In zijn conceptbeschikking gaat Braks uit van een korting voor het op 1 april begonnen zuiveljaar 85/'86 van gemid deld 9,85 procent. In het afge lopen zuiveljaar moesten de melkveehouders met hun pro- duktie gemiddeld 8,65 procent terug in vergelijking met 1983. Braks heeft gisteren verklaard niet uit te sluiten dat volgende week in Brussel tijdens de voortzetting van de onderhan delingen over de landbouw prijzen in de Europese Ge meenschap voor het nieuwe iaar de Bondsrepubliek Duits land opnieuw zal aandringen op het niet door laten gaan van de reeds vorig jaar door de landbouwministers afge sproken korting van 0,9 pro cent op de Europese melkpro- duktie. Daarnaast heeft Braks het Landbouwschap laten weten de door hem voorgestane kor ting van 0,3 procent te willen heroverwegen. Braks had eer der gezegd deze nodig te heb ben om „nieuw beleid" te kun nen voeren en tegemoet te kunnen komen aan probleem gevallen. Hij is nu van oordeel dat daar zonder korting ver moedelijk ook voldoende ruimte voor is. Als beide kor tingen niet doorgaan komt de superheffing voor dit jaar net als vorig jaar op 8,65 procent uit. Het Landbouwschap heeft daar ook steeds aan vast ge houden. Beurs voorzichtig in herstel AMSTERDAM De Amster damse effectenbeurs herstelde zich gisteren enigszins van de flauwe stemming van donder dag. Het Damrak bleef echter achter bij Wall Street waar de Dow Jones index ruim 10 pun ten gestegen was. Deze stijging kon Amsterdam niet overnemen. Handelaren noemden hiervoor mede als oorzaak dat de beleggers de posities consolideren met het weekend voor de boeg. De om vang van de handel werd re delijk genoemd. Bij de internationale waarden moest Akzo rond 1 terug naar 107,80. Dit had te ma ken met de bekendmaking dat Akzo de octrooiprocedure over een nieuw stérk garen tegen Du Pont in eerste ronde verlo ren heeft. Als Akzo ook de hele slag verliest mag zij haar garen niet in Amerika invoe ren. Koninklijke Olie herstelde op ƒ203,10 drie dubbeltjes van de koersdeuk van donderdag. Hoogovens liep bijna 1 op tot ƒ60,50 en Unilever een volle gulden op 350,50. Ook Philips boekte een miniem winstje. Bij de banken ging ABN 1,50 vooruit op 428,50 en Midden- standsbank eenzelfde bedrag op 169. Bij de prijshoudende verzekeraars veerde Aegon 4,50 op naar 190. De bouw ers en uiotgevers lagen iets be ter terwijl de scheepvaart ver deeld noteerde. Elders op de markt verloor Heineken 1 op 149,50 terwijl Pakhoed 1,20 aan de koers toevoegde op 64. De staatsfondsen waren hier en daar een tikkeltje ho ger. De lokale markt was verdeeld, waarbij de winnaars licht in de meerderheid waren. Onder de laatsten bevond zich VMF met een vooruitgang van ƒ3 op 190. Meneba klom even eens 3 naar ƒ83,50. Bühr- mann-Tetterode trok 2 aan op ƒ93, Borsumij ƒ6 op ƒ390 en HAL ƒ20 op ƒ520. Koppel- poort was kopers 5 meer waard op 187. Andere fond sen die goed in de markt lagen waren Leidsche Wol, Holdoh, en Beers. Aan de andere kant vielen claims GTI ver terug. In de eerste periode moest worden volstaan met een advieskoers van 8 ofwel een rijksdaalder lager. Ook claims Nijverdal- -ten Cate werden op deze laat ste dag van verhandeling lager geadviseerd en wel 50 cent op ƒ5. De aandelen Nijverdal "i. Ni :6 en 4 'op 174. Blijdenstein viel zakten ƒ10 tot ƒ315. Nutricia liet 2 liggen op 126 en CSM '174. Blijd 8 terug naar 487 en Macin tosh ƒ5 tot ƒ510. Ceteco ten slotte lag 3 lager op 285. Op de actieve-markt gebeurde tijdens beurstijd weinig. De verschuivingen bleven be perkt tot enkele dubbeltjes. De handel op de optiebeurs was zeer levendig. Om twaalf uur bedroeg de omzet 9822 contracten. ADVERTENTIE Kietel tapijt MARKTEN KAASMARKT ALKMAAR (10-5) Commissienoteringen In gulden per kg: fabrieksedammer 6,67, middelba re 6,77 en Goudse volvette 6,79. Aan voer 32.000 kg. GROENTEVEILING LEIDEN (10-5) Noteringen groente- en fruitveiling, 10 mei: aardappelen. 8-27; andijvie: 125- 195; peulen: 3110-3240; snl|bonen: 730-870; krolen gek.: 130; kroten bos: 37-98; Chinese kool: 55; spits kool: 150-205; postelein: 230-250; prol: 195-240; rabarber: 55-80; spina zie: 130-165; uien: 15-32; witlof: 135- 360; bloemkool 6 per bak: 325-475; bloemkool 8 per bak: 360-440; bloemkool 10 per bak: 250-300; sla: 42-75; bospeen: 290-310; raapstelen: 60-68; radijs: 57-70; paprika St.: 45- 109. goud en zilver AMSTERDAM Oe goud- en zllverprljzen zijn als volgt vastge steld (tussen haakjos de vorige prijs): onbewerkt 35.360-35.860 (35.600-36.100). bewerkt 37.910. laten (37,910 laten), zilver onbe werkt 685-755 (685-755). be werkt 600 laten (800 laten). ADVERTENTIE Met uw krant naar 8-daagse luxe touringcarrels 495«" Vertrek 25 mei en 8 juni a.s. Wenen Is een stad met veel cultuur, traditie en geschie denis. Voor wie eens van de barokke pracht van deze keizerstad wil genieten hebben wli een 8-daagse luxe tourlngcarrels naar Oostenrijk georganiseerd. Het ver trek is zaterdag, waarop vanuit Den Haag en Rotterdam via Venlo. Keulen. Frankfurt. Wurzburg naar het over nachtingshotel In Gelselwlnd wordt gereden. Zondag gaat het via Neurenberg door het Donaudal, Passau. aan de St. Stephansdom. de Staatsopera. de Kapuzi- nersgrube en de Donauturm, onder leiding van een Nederlandse gids. Tijdens de avonduren bezoek aan het Prater. Dinsdag staan de Holburg met (indien geopend) de vermaarde Spaanse Rijschool op het programma alsmede het slot Schönbrunn. 's Avonds wordt desge wenst gelegenheid gegeven tot het bezoek aan een opera, operette ot concert. Woensdag volle dagtocht door het Wlenerwald met eventuele boottocht Krems-Melk en bezoek aan de ab dij. "s Avonds bezoeken we een Heurlgen (wijngaarde nier) In het wi|ndorp)e Grlnzing. Donderdag kan 's mor gens een wandeling In de prachtige omgeving van het hotel worden gemaakt en Is er s middags gelegenheid om op eigen wijze Wenen te verkennen of te winkelen. Vrijdag vertrek vla St. Polten naar Salzburg, waar een korte rondrit wordt gemaakt en gelegenheid gegeven om te lunchen. Via Rosenheim, MUnchen naar Getsoi- wind. Zaterdag via Frankfurt langs de Rijn terug naar Könlgs- winter voor de lunchpauze en vervolgens naar omgeving Venlo voor een afscheidsdiner. diner) Inclusief het' afscheidsdiner doch zonder de diverse entreeprijzen. Er zi|n een drietal 1-persoons kamers beschikbaar waarvoor een toeslag geldt van 50 per persoon. Gecombineerde reisverzekering 20 per persoon 5 pollskosten. Annuleringsverzekering 31/2% van de reissom 6 kosten. Inlichtingen en boekingen telefo nisch onder nummer 070-190882 of persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71 /hoek Spui te Den Haag (maandag t/m vrijdag van 9-16 uur), POSTBUS 160S0 2500 AA DEN HAAG TEL 070-190882 hoofdfondsen div y.H Jnbi AEGON AEGON dlv.85 Ahold Akzo A.B.N. Amro-Bank DordtscheP. Dordtsche Pr Elsevier-NDU FrleschGr.H. Glst-Broc. Heineken Heineken H. Hol.Bel.Gr. Hoogovens beurs 9-5 beurs 10-5 185,50 189,00 182.00 186,00 219.50 222.00 108.80 108.00 427.00 430.50 241.20 241.80 179.50 180.50 119.00 119.80 56.60 57.001 182.50 182.70 150.50 150.90 134.00 132.80 133.00 135,50 59.60 61.80f 59.90 60.30 Nat.Ned.dlv.85 HUB. NedtloydGr. Oce-v.d.Gr. Ommeren Van Pakhoed Hold. Unilever Ver.BezltVNU VolkerSlevin om.uv jio.o® - 29.00 29.0f'^f; v 62,80d M.iflngen-v 53.80 54.7BS-Veer 73.00 73.30 139,70 139,0«- 68.00 44,80 45.00 349,50 3SV5<WArf 209,50 211.5^U| l 96.60 9<3C|DAAG Ant. Brouw. Ant Verft. Ass R'dam Auóel Autkid. R'dam BAM-HoWIng Batenburg Beek. Van Boerde. Kon. Bois.Koa BorsmyWehrr BoskalisW. Brederoc Br./Moli)nc Buefxmanrt-T. Cafvé-Delttc Cahépref.c Ceteco Ceteco eert ChamotteUnta Gndu-Key Claimindo Cred.LBN Dell-My Fokker Vliegt Gamma Holding Gamma prei G«ssen-deN. GoudsmH Ed. Grasso'sKon. Hagemeyer Holdoh Hout HoTSeaS1™5 Holl.Kloos Hunter O. Hunter D.pr. Ing.Bur.Kondcr Intem.-Mufler Kampend Beg. MacintoshC. Medicopharma Meneba MHV Amsterdam Moeara Er« m beus9-3 beurs 10-5 248.00 248.00 138.00 139,00 304.00 306.00 1455.00 1455.00 68.10 68,10 615,00 618.00 94.00 96.00b «09,00 «09,00 54.50 53.10 495,00 481.00 170,00 169,00 9320 93,50 384.00 393,00 18,40 NAGRON NBMBouw NEDAP 193.00 167.00 161.50 92.00 207.00 199,00 196,00 169,00 163.50 93,00 93.00 485,00 288.00a 285.00 21.60 22,60 47.50 50.00 400,00 400.00 95,00 95.50 125.70 127,00 107.30 106.50 184.50 170.00d 84.00 84.50 333.50 335.00 187.10 186,00a 120,50 130.10 49.00 49,00 166,50d 169,00 22.00d 21,60 175,00 185.00b 68.00 73,00 75.00 91.00 93,00 141,00a 141.50 62.30 62.50 82.00 82,00 174.50 177.00 186,00 164.00 500.00e 520,00 76,00 78,30 384.00 397,00 50.30 50.30e 106.10 106,00 700.00 705.00 158.00 160,00 49.00 4720 48.00 48.10 19.00 1920 149, SOd 151.00 182.00 185.00 175^00 SB? 174.00 177.00 515.00 510.00 466.00 486,00 199.50 202.00 80.50 83,50 7.15 7.15 814,00 817.00 10450.00 10520,00 2300.00 2300,00 3050.00 3055.00 1550.00g 1600,00b Rommenhoena Sanders Beh. Schutlerev. SrrWt Intern. TetegraefOe 130.00e 5800.00 1650.00 140,80 158.50 93.00b 78.00 50.00 353,00e 290.00 25.00e 450.00 1452,00 1450.00 750,00» 535.00 245.00 45.50 126.70 54200 tartan^ 245.00 l®r'*ne Tw.KaMHoid TwenGudde Ubbtnk 150.50 58.10 60.50 10820 69.50 66,50 lOO.OOd MM 66,50 z' 143.60 289.00 32.00 Colon. Growth Eur .Ass. Tr. GöMfnmes(l) HoiandFund Inlerbonds Japen Fund Lev.Capit.H. Ren totaal NV Sd/Tech Technology F. TokyoPac.H. Urs«onds<20) Vance,Sanders V1BNV Viking Res. 157.00 31.30 34.70 1402.00 1402.00 48 00 48.00 665.00 665.00 «2,00 41.50 156,00 158.00 57.00 S7O0 1245.00 1260,00 152.30 153.00 104,50 104.50 1121.30 1120.10 102,70 10380 26.10 26.10 21.70 21.60 19.50 19.50 84.80 84.60 bars 9-5 bsurstO-S 12.75NL81-91 12.50 NL81-91 12.25NL81-88 12.00NL81-91 12.00 NL81-88 11.75NL81-91 11.50 N180-90 11 50NL81-91 11.50NL81-92 11.50NL82-92 11.25NL81-96 11.25NL82-92 11.00NL81-88 11.00 NL 82-92 10.75NLSO-95 10.75NL81-91 10 50NL74-86 10.50NL8060 10.50NL82-92 10 50NL82-89 1025NL80-90 10.25NL8O-87 10.25 NL82-92 10.00NL80-90 10.00 NL 82-92 10.00^182-89-1 10.00NL82-89-2 9.75 NL 74-99 9.50NL 76-91 9.50 NL 76-86 9.S0NL80-95 9.50NL83-90 9.25NL 79-89 9.00 NL 75-00 9 00NL 79-94 9 00 NL 83-93 8.75NL75-90-1 6.75NL75-90-2 8.75NL7989 8.75NL84-94 880 NL 75-90 8.50NL 75-91 8.50NL 78-93 0.5ONL78-69 0.5ONL79-89 850NL83-94 8.50NL84-94-1 8 50NL84-94-2 8.50NL84-91-1 8.50NL84-91-2 8.50NL84-91-3 8.25NL76-97 8.25 NL 77-92 825NL 77-93 8.25 NL 79-89 6^5 NL 83-93 8-25NL84-94 6.25NL65-95 8.00NL69-94 6.00 NL 70-95 8.00NL70-85-1 8.00 NL70-85-2 8.00 NL70-85-3 8.00NL71-96 8.00NL76-91 8.00 NL 77-97 8.O0NL77-87 8.00NL78-88 8.00NL83-93 800NL85-95 7.76NL71-96 106,50 11120 110,00 112,70 114.40 106.50 11120 110.00 112,70 '14.40 114.60 119,00 114,10 105.50 113.85 112.10 109,80 102.50 119.50 11130 107.20 117.00 104.10 117.70 106.80 106.80 109.90 109.90 105.60 105.60 110,80 110.80 105,50 105,50 103.90 103.90 101.40 101.40 119.00 114.10 105,50 113.75 102.50 119,50 111,30 107,20 117.00 104.10 117.70 10420 10420 106,60 105.00 103.60 103.70 102,00 101.80 102.10 103.10 103.10 101.00 104.30 104.30 106.90 10520 103.90 103.90 102.00 101.80 102.00 101.90 102.10 103.30 10325 101.00 101.10 101.10 7.75 NL 77-92 7.75NL82-93 7.75NL 85-00 7 S0NL69-94 7.50NL71-96 7.50NL72-97 7.50NL78-93 7.50NL7868-1 7.50 NL 7688-2 7 50 NL 83-90-1 7 50 NL83-90-2 7 50 NL 84-00 7 50 NL 85-95 7.20 NL 72-97 7.00 NL 66-91 7 00NL 6«-92 7.00NL60-94 6.75NL 78-98 6S0NL68-93-1 6.S0NL68-93-2 6S0NL 60-94 625 NL 66-91 6.25NL67-92 6.00NL67-92 S.75NL65-90-1 5 75NV65-90-2 5.25 NL64-89-1 5.25 NL64-89-2 5.00 NL 64-94 4.50 NL 59-89 4.50 NL 60-90 4.50NL63-93 425NL60-90 425NL61-91 4 25NL63-93-1 425NL63-93-2 4.00NL61-86 3.50NLS147-87 3 50 NL 5666 325NLB40-98 325 NL 50-90 325 NL 54-94 3.25 NL 55-95 325NL5565 beun 9-5 beurs 10-5 9920 ».80 90,70 99.70 101,00 101.00 99,80 10020 99.90 100.10 100.90 100.90 10020 100.40 100.40 100.55 100.90 100.90 9820 98.60 99.00 98.70 98,00 95.80 96.70 96.70 9620 97,10 96.40 95.70 97.70 9520 95.50 95.70 97.70 94.50 94.80 9020 96.60 8820 95.40 9220 99.50 96.70 98.00 j buitenlands geld jiechefr. (100) 5.45 5.75 iem Isa mark (100) 111,00 115,00 >Pra lire (10 000) 16.90 18.90 I. escudo (100) 1.90 2.40 )3rt, 100.10 100.80 100,80 (100) 35.71 36.75 Zw. Franc 132.00 136.50 Zweedse kroon (100) 37.50 40.50 T Noorse kroon (100) 37.75 «0.7» Deenee kroon 100) 30,00 33.00 Oosten/, sch. (100) 15.86 16.30 f Spaanee peseta (100) 1.96 221 c Gr drachme (100) 2.35 3.15 beurs van New York Am. Motors Am. TT Asarco Inc. Beth, Steel Boeing Co. Canadian Pacific Cons. Edison Exxon Corp General Electric Gen. Motors 44 5/8 44 3/4 65 65 1/2 52 3/8 53 1/2 3 3 22 1/8 22 1/8 23 7/8 23 /34 16 5/8 16 5/8 60 1/2 62 1/6 42 1/2 41 5/8 35 1/4 35 1/4 34 3/4 35 5/8 47 7/8 48 3/4 32 5/8 32 7/8 5 3/8 56 5/8 63 1/2 63 7/8 50 50 417/8 43 69 1/8 60 5/8 27 1/8 68 7/8 27 3/4 32 5/8 34 33 33 1/2 13 1/2 13 7/8 Mac Don Douglas Merck Co. Mobil Oil Nabisco Brands Owens Illinois RCA Corp. Royal Outch Sears Roebuck Ste-south pac. Shell Oil Co. St. Oil Ohio Texaco Inc. Unilever Unlroyal Un. Brands US Steel United Techno log 17 17 3/8 73 5/8 75 101 1/4 102 i 57 3/4 57 3/4 34 1/4 34 3/4 27 3/9 27 3 59 1/2 59 1/2 n 47 7/8 48 36 3/4 37 98 y 19 5/8 19 3/4 14 5/8 15 28 1/8 28 5/8 37 7/8 39 3/8

Leidse Courant | 1985 | | pagina 6