iih\d: grarische school 'egstgeest mag indeli jk bouwen Ergerlijke and OMGEVING Rolstoelbus voor Swetterhage Afgeladen kerk voor Leiden English Choir Wielerrace om Zilveren Knaak 1870 jzeren )gewoe eFS en, MM, te ^H| WOENSDAG GRATI? BIJ DEZE KRANT 'P ZIJIMATIE OVER FILMS MUZIEK mentnER RECREATIE EXPOSITIES henEN COMPLETE AGFNDA da mm i^m Ka de gehee het i eert is ontvangen Bel tussen ae 19.00 uur, zaterdags tussen tot 15.00 uur, telefoonnr.071- uit j uw krant wordt nog dezelf- chtinpbezorgd. >as n] tens Ccicbcf ve Soivtant men •n ee en Vriendinnetjes. Welaan dan: Daar was ereis een vader, die een nieuwe jas gekocht had, „en hij vroeg zijn zoon, hoe die de stof er van vond. „Zeer mooi!", zei de knaap. „Maar gij ziet het goed aan den ver keerden kant, mijn jon gen!" „Ja vader, dat weet ik wel; maar ik krijg 't toch eerst wanneer het gekeerd wordt!" Dan was er nog een vrouw die iets over de politiek wilde we ten. Een nieuwsgierig Aagje zogezeid. „Zij las in de courant het verslag eener zitting van de Tweede Kamer en vroeg haar man: „Wat is toch de oppositie?" „Ja, vrouwtje", antwoordde deze lachend, „de oppositie is in de Tweede Kamer hetzelfde wat gij in mijn huis zijt". Een paar keer al, in de eerste maanden van 1915, hadden Nederlandse pa ters Carmelieten een priesterfeest gevierd. Bij het zien van de fotoodes viel het op, dat deze jubi larissen alle eenzelfde fondsbrilletje droegen als een kwart eeuw later de r..s. zalige Titus Brandsma. Misschien was het brilletje wel voorschrift bij Carme lieten. We zouden bijna de Grote Oorlog uit het oog verlie zen, maar het ging nog steeds hard tegen hard. De Fransen kregen er iets onaangenaams bij: de Ka- bylen. Als het de Tamils nii>t zijn, dan maar de Ka- bylen. Terwijl de Fransen StejdóaQowiwnt ZATERDAG 11 MEI 1985 PAGINA 11 MPJDERNE VECHTWIJZE: „Oefeningen van onzen Nederlandschen Landstorm op de helde bij Blaricum een aanval volgens de moderne vechtwllze". Bewoners van Swetterhage bewonderen de nieuwe bus. 7.0ETERWOUDE Swetter hage, de woon- en leefgemeen schap voor geestelijk minder validen in Zoeterwoude-dorp, heeft gistermiddag een nieuwe rolstoelbus in gebruik geno men. De 75.000 gulden kosten de bus is er gekomen dankzij de inzet van de Stichting Wen- senfonds Swetterhage. Die stichting is op 19 april 1984 op gericht door de oudercommis sie van Swetterhage. De Stichting Wensenfonds Swetterhage stelt zich ten doel financiële middelen te verkrij gen voor voorzieningen voor de bewoners van Swetterhage. De eerste grote wens was de aanschaf van een rolstoelbus. Een duur maar onmisbaar hulpmiddel voor allerlei acti viteiten, zoals uitgaansaagjes, vakantie en festiviteiten bui ten de leefgemeenschap. De eerste actie vorig jaar sep tember was een fancy fair met loterij. Dat bracht 20.000 gulden op. Vervolgens werden allerlei instanties aangeschre ven en reeds in december was het vereiste bedrag van 75.000 gulden bereikt. Onder redactie van Ton Pietcrs. te Kens de zaak op z'n de bladzijde van Johan de den gebracht, hij bepaalde e zetten open ik deze Raadselredacteur u zich tot stichtelijke taal, ek „Geïllustreerd moet daarbij wel beden- ingewikkelde puzzels en le Regsblad anno 1915" ken dat de grapjes niet bestraffende woorden ti fuJen „annekedote" op door Johan te berde wer- voor zijn Beste Vriendjes 11 K-M ABYLEN: „De inneming van Fez door de oproerige Kabylen. Onze plaat geeft daar een teekening van". ROLAND GARROS: „De Fransche vlieger-luitenant Garros, een der beroemdste Europeesche vliegers, door de Dultschers bij Ingelmun- ster naar beneden geschoten en gevangen genomen". in het westen van Europa, in hun eigen land, de han den vol hadden aan de Duitsers „zijn in Marokko nu de Kabylen opgestaan en hebben ze de hoofd stad Fez wederom geno men na een hevige bestor ming". Dan is er nóg een stukje Franse tragedie: „De vlie ger-luitenant Roland Gar ros is bij Ingelmunster in Vlaanderen naar beneden geschoten en krijgsgèvan- en gemaakt", zo was de orte inhoud van een Duits stafberichtje. Het Zondagsblad schreef er verder over: „Garros.., onze gedachten gaan te rug naar de dagen van de Europeesche rondvlucht, toen het vliegkamp van Soesterberg in de glorie van de lentezon heel die jonge lente van een nieuw en wonderlijk gedoe: het vliegen van den mensch in de lucht over groote af standen, zag groeien... Toen waren daar zoo wonderbaar-vreedzaam in nobelen kampstrijd bijeen alle helden der lucht van die dagen, van alle volke ren en talen, maar Fran- schen wel het meest, en onder hen was Roland Garros reeds een der be kendste namen. Sindsdien is hij gegroeid in faam en naam, en zijn wonder-ge- waagde vliegtocht over de Middellandsche Zee, van Frankrijk naar Afrika, maakte hem voorgoed we reldberoemd. In den oorlog was hij een der eersten, die zich be schikbaar stelden voor hun vaderland, en al dra liep de legende van een i GOUOEN TROUW: ..Het echt- paar P.Warmerdam-Quirina van Schle, dat op 6 meé öe gouden bruiloft hoopt te vie- zijner heldendaden, die al de kranten doorging. Gar ros heeft echter geen dol le daden uitgehaald maar kalm den vliegerdienst gedaan, totdat het Duit- sche geschut hem den mo tor trof en hij krijgsgevan gen werd gen LEIDEN Voor allen die in het bij- van zo n 60 leden. Tradiüegetrouw zonder de Britse muziek een warm voert men voornamelijk werken uit hart toedragen, moet het concert dat van Engelse componisten. Gister- het Leiden English Choir gister- avond waren dat Handel. Britten en avond onder leiding van Ineke Smit Vaughan Williams. Een uitzondering verzorgde, een genoegen zijn ge- werd gemaakt voor de Nederlander weest. Evenals bij een vorig concert Maarten Feteris. maar die heeft dan was ook nu de Lutherse kerk nau- ook een werk speciaal voor dit koor welijks groot genoeg om alle belang- gecomponeerd, dat bovendien goba- stellenden een plaats te bieden. seerd is op het gedicht The Flea (de Het Leiden English Choir is sinds de vlo) van de 16e/I7e-eeuwse Engelse oprichting in 1973 door een zestal dichter John Donne. Dit stuk is ge- studenten en stafleden van de Vak- schreven in een stijl met duidelijk groep Engels van de Leidse Univer- uit de Barok stammende kenmer- siteit, uitgegroeid tot een flink koor ken, compleet met een barkorkest inclusief clavecimbel. Het resultaat is een aardige, maar weinig originele compo sitie; er zijn geen verrassende eigen vondsten in verwerkt. Ik kon ook geen bijzondere re latie tussen tekst en muziek ontdekken. Het koor klonk correct, maar erg aan de timide kant Dat laatste was ook het geval in de Five English Folk Songs<1913) van Vaughan Williams. De Wassail Song, een uitbundig drinklied, had het meeste te lijden onder deze voorzichtig heid. Just as the tide was flo wing echter klonk veel beter doordat er extroverter en met veel meer expressie zong. In Rejoice in the Lamb door Benjamin Britten gecompo neerd in 1943. wist het koor, met name in het eerste gedeel te. een grote spanning op te roepen. Het hoogtepunt van de avond was de Foundling Hospital Anthem van G.F. Handel. Zo wel koor als orkest als de vier uitstekende solisten waren ge weldig op dreef. Het Hallelu jah, dat met stralend enthou siasme en met vaart gezongen werd, vormde een prachtig be sluit van een als geheel ge slaagd concert. ANNETTE JASPERSE Bezwaren tegen horeca bij recreatiepias VALKENBURG De komst van een horeca-voorziening bij het zogenaamde Gat van La gendijk aan de kant van de Voorschoterweg is niet accep tabel. Dan maar aan de andere kant van de recreatieweide. Aldus luidt de tekst van een bezwaarschrift van een groep bewoners van de Voorschoter weg tegen het verlenen van een bouwvergunning voor de horeca-accommodatie. De ge meentelijke commissie ruimte lijke ordening en woningbouw in Valkenburg behandelt het bezwaarschrift tijdens een spe ciale vergadering maandag middag om half zes in bet ge meentehuis. De bewoners van de panden 30. 33, 35 en 37 aan de Voor schoterweg zijn bang voor nog meer overlast door de recrean ten dan nu al het geval is zon der dat er voorzieningen bij de recreatiepias 'Gat van Lagen dijk' zijn getroffen. Onlangs maakten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een plan voor het recreatiegebied be kend en gaven toestemming om een gedeelte daarvan nu al uit te voeren. De vier Valkenburgers voeren aan dat, in tegenstelling tot de tekeningen, de horecavoorzie- ning volgens de.vermelding in de aangevraagde bouwvergun ning wordt gesitueerd op 15 meter afstand van het pand Voorschoterweg 30. Volgens de tekeningen zou het komen tegenover Voorschoterweg 41. Nederlands feestje De Verenigde Ondernemers van Alphen (VOA) vierden gis teravond in hotel Toor hun jaarfeest. Men had gekozen voor een puur Nederlandse aanpak. Met tal van typisch Nederlandse gerechten zoals hutspot en blinde vinken. Ook werd een nieuwe Nederlandse kaas geïntroduceerd in samen werking met het Nederlands Zuivelbureau. Onder de Franse naam 'Pompadour' werd de nieuwste telg van onze zuive lindustrie aangesneden door burgemeester Paats van Al phen (2e v.l.) onder het toe ziend oog van chef-kok Caulil (2e v.r.) van het Alphense ho tel-restaurant en VOA-voorzit- ter A. Groendijk (r). De met de Franse korstkazen te vergelij ken kruidenkaas Is binnenkort In de winkels verkrijgbaar in twee soorten: met peper en met groene kruiden. Geduren de de feestavond was er ook een optreden van het team van Farce Majeur, die op vaardige wijze de Alphense samenleving op de korrel namen. ZOETERWOUDE De eerste Knakenrace uit een serie van zes start vanavond op het industrieterrein in de Grote Polder in Zoeterwoude. De deelnemers aan die wielerwedstrijd betalen één knaak per per soon terwijl de totale inleg tevens het prijzengeld is. De race begint om 18.45 uur en duurt één uur plus vijf ronden. Over de zes knakenraces wordt een klas sement samen gesteld met als inzet de Zilveren Knaak. Tevens zijn er punten te verdienen voor het Super Prestige Klassement dat dit jaar voor het eerst wordt gehouden van alle Zoeterwoudse wedstrijden die plaatselijke comités organiseren. Naast de zes Knakenraces tellen de reeds gehouden veldrit, de burgerronde op zondag 16 juni en het KPJ-kampi- oenschap in augustus mee voor het klassement. Insluipers gegrepen ALPHEN A/D RIJN 1- Twee mannen zijn gister middag op heterdaad be trapt bij een insluiping in een flatwoning aan de Stortemelk in Alphen. De mannen, een 24-jarige in woner van Hazerswoude en een 18-jarige uit Al phen, hadden de stereo-in stallatie al klaar staan, toen de politie binnen kwam. De politie was gea larmeerd door buurtbewo ners, die de mannen ver dacht hadden zien rond hangen. Leden Harmonie koninklijk onderscheiden VALKENBURG Drie leden van Valkenburg's Harmonie zijn« gisteravond tijdens het zeer ge slaagde najaarsconcert koninklijk onderscheiden. De drie nog spe lende leden zijn elk veertig lid van de vereniging. De zilveren eremedailles in de Orde van Oranje Nassau werden aan de he ren A. Oosteriee, J. Dolderum en mevr. W. Oosterlee-Nasveld uit gereikt door burgemeester N. van 't Wout. Na afloop werd hen door de vereniging een receptie aange boden. Succesvolle parochieveiling VOORHOUT De PaVeiVo in Voorhout (Parochieveiling Voor hout) is gisteravond en vanacht een groot succes geworden. Kort na middernacht had de veiling al een bedrag van ruim 56.000 gul den opgebracht. Opmerkelijkste inzending was een meter gebak. De relatief hoogste prijs werd ge boden voor de paaskaars van de kerk, die voor een bedrag van duizend gulden van eigenaar wis selde. De veiling duurde voort tot na drie uur. De opbrengst van de veiling is bestemd voor het be houd van de plaatselijke Barthe- lomeuskerk. Hendrik, z.v. G. Leopold en A. Grob- ben; Aisling Gerarda, d.v. G. B. W. Bulstra; Sigrid, d.v. W. P. H. van Velzen en I. K. Ober; Marnth Sarah, d.v. C. de Jong en G. M. C. M. van Winsen; Imane. d.v. M. Baqqali en F. Al-Tahar: Nadia. d.v. M. Mokhtafa en S. Kaaouachi; Amélie Gabrielle, d v. B. Spreij en C. A. Jullica; Mi- chicl Adriaan, z.v. F. G. M. Kaap horst en M. R. van den Berg; Timot hy Peter. z.v. P. C. M. G. van der Horst en W. M. C. Overdevest; Rei- nier David, z.v. R. Zeldenrust en L. V. Meerts. -Overleden: E. M. B -de Roode, geb. 21-9-1954. man; G. J. de Munnik. geb. 14-9-1897. man; W. L. L. Hulsman, geb. 18-3-1927, man; C. M, Verhorik, geb. 10-8-1935. man; P A Bouter. Seb. 7-1-1901, man; F. Filippo, geb. 3- -1906, man; J. van Kampen, geb. 29- 11-1924. man; I. C. fan Meun, geb. 3- 5-1899, man; J. H. Ruiitenbeek, geb. 21-6-1809. man; C. VV. P. Sleutel, geb 28-10-1912, vrl.. geh. gew. met J. H. Roman; A. Beij, geb. lu-5-1907, man; D. R. van Dijk. geb. 6-10-1984. man; J. W. J. Scheren, geb. 6-4-1902, man; J. W Segaar, geb. 20-2-1912. man; J. Elstgeest. geb. 19-9-1906, vrl., geh. gew. met W. A. F. A. Plasmeijer. Gehuwd: A. R. Brouwer en A. W. l'Amie; M. H. le Clercq en T. S. M. Kroon; P. G. F. Nierop en M. H. W. C. Schellekens; J. H. Boer en A M Vermeulen; J. J. G. van Schagen en C. M. C. Luiten; J. W. van Nood en M. C. Eshuis; C. P. G. Rijk en M. de Hoog; K. C. R. Mouthaan en M. A. B. Hagens; VV. M. decree en A. J. E. Segaar; D. R. IJtsma en J. M. L. Ver boon; H. W. G. Wassenaar cn A. Timmers; W. G. Joustra en H. I. Orendi; D. M. de Vos en M. A. Broer- zonderlijk, dat in deze tijd een school nog zoveel mag uitbrei den met nieuwe lokalen. De nood is al vier tot vijf jaar zo ontzettend hoog. dat we al die tijd al les moeten geven in de kassen en lerarenkamers", al dus de directeur. De agrarische school mag zich net als alle andere agrarisch getinte opleidingen in Neder land in een enorme belangstel ling verheugen. De toeloop van leerlingen naar het lager agrarisch onderwijs is zeer groot en brengt als enig nadeel een gebrek aan lesruimte met zich mee. Momenteel heeft de school de beschikking over 14 lokalen en drie praktijkruimten. Daar komen nog eens zeven lokalen bij. Die worden gerealiseerd grenzend aan de bestaande school op een deel van het parkeerterrein naast het zwembad Poelmeer. Het wordt zogeheten semi-permanente bouw. Dat houdt in dat er be trekkelijk goedkoop gebouwd kan worden en vooral dat de lokalen snel opgeleverd kun nen worden. Het project kost naar schatting 600.000 gulden en het is de bedoeling dat de bouw van de nieuwe lokalen over veertien dagen van start gaat en dat ze aan het begin van het nieuwe schooljaar in september in gebruik kunnen worden genomen. GansocuEEST De La- in I88jgrarjsche School bedt Lange Voort in en op est mag eindelijk er >uw plegen. Het •ant, drie van landbouw nningijrij heeft het groe- :chaP gegeven voor uit- ll eolfe) Van de. a' rl,in] leesterr m ruimtenood vereende school. Vrien^ de Sr' N.G. Kneppors is larbanfieugd over deze be- ben blij dat dit mi- de s0iet net zoals dat van S en wetenschappen irstop kent. Het is uit- Over de plaats van de nieuwe lokalen is directeur Kneppers ook erg tevreden. De leerlin gen kunnen makkelijk van de aangrenzende bestaande loka len naar de nieuwe lopen; er is dus geen dependance met alle bestuurlijke problemen van dien nodig. Bovendien hoeft de tuin van de school niet te worden opgeofferd. Het minis terie had aanvankelijk gesteld dat daarop de uitbreiding maar gerealiseerd moest woi - den, „maar de tuin essen tieel voor ons onderwijs", al dus Kneppers. Nu blijft de tuin dus behouden en volgens de directeur is dat vooral te dan ken aan de medewerking van de gemeente Oegstgeest. De Club Ne- mor- internatio- tafel- toer- plaats in in Noord- Van

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11