Sate Brasher tevreden in fchaduw beroemde ouders Beenhakker twijfelt nog over opstelling 795.- sportuitslagen Snelrechter: Haagse voetbalvandalen moeten NS schade vergoeden «rffog geen ontract ^cxNVB- lri>eenhakker BOEDAPEST 795.- Sportwereld Ad Paulen: official met vele verdiensten CeidócSotwcrnt VRIJDAG 10 MQ 1985 PAGINA 9 Meijer grijpt it judo-medaille VR Judoka Theo Meijer heeft tij- tde Europese kampioenschappen in Dorse Hamar net naast een medaille jen. In de strijd om de bronzen me- verloor hij met ippon van titelverde- Günter Neurether. De Belg Robert e kil Walle. vorig jaar nog verliezend fi-1 - bij de halfzwaargewichten, versloeg ijp^feindstrijd Roger Vachon met ippon. 3 x 3 zwaargewichten werd Grigori Ver- 'Lkampioen. In de finale was hij ster- héén titelverdediger Alexander von der zilv<en uit West-Duitsland. Wil Wilhelm, n Hc 1984 de derde plaats deelde met de maruoslowaak Vladimir Koeman, kwam ïuisv» het spel voor. Hij verloor direct de >anne partij tegen de Joegoslaaf Dragan met ippon. Peloton geeft rit weg ALCALA Het laatste geschenk in de Ronde van Spanje werd gisteren uitgereikt aan Isidro Juarez. Deze 29-jarige Spanjaard, die niets noe menswaardigs presteerde sinds hij in 1979 het Spaanse kampioenschap moest inleveren wegens doping, redde met zijn ritzege het bestaan van zijn ploeg en dus de boterham van zestien landgenoten. Het peloton liet hem be gaan en finishte kort achter hem. Vandaag verdedigt de Schot Robert Millar zijn gele trui met dertien se conden voorsprong tegen de Colombi aan „Pacho" Rodriguez in een indivi duele tijdrit over 42 kilometer. Mor gen krijgt de verliezer een herkansing in de laatste bergetappe met drie hoge toppen. ROTTERDAM De Rotter damse politierechter mr C. Len- sink-Bosman heeft gisteren in een snelrechtprocedure twee Haagse voetbalvandalen veroor deeld tot het betalen van een bij drage van 1.500 gulden aan de schade die zij woensdagavond hebben veroorzaakt in een trein stel van de Nederlandse Spoor wegen. Als stok achter de deur kregen zij tevens een voorwaar delijke gevangenisstraf van veertien dagen opgelegd. De twee voetbalsupporters wer den woensdag samen met vijf andere clubgenoten aangehou den op het station in Schiedam na de voetbalwedstrijd SVV-FC Den Haag. Ze werden verdacht van openlijke geweldpleging, vernieling en verboden wapen bezit. Volgens de politie vierden de supporters hun vernielzucht ondere andere bot op reclame borden in het stadion tijdens de voetbalwedstrijd. Na afloop sloe gen ze hun slag in de trein, waar ze eveneens aanzienlijke vernie lingen aanrichtten. Van de zeven aangehouden jon gelui werden er gisteren vier voorgeleid aan de Rotterdamse politierechter. Daarvan werd een minderjarige jongen overge dragen aan de kinderrechter in Den Haag. De zaak tegen een tweede verdachte werd aange houden om eerst nog enkele ge tuigen, onder wie een hondenbe geleider, te horen. De drie ande re voetbalsupporters die woens dagavond werden aangehouden, zijn nadat proces-verbaal tegen hen werd opgemaakt, huiswaarts gezonden. Zij hebben inmiddels een boete betaald. lijk en het verbod om 15 wed strijden van Feyenoord bij te wonen, zijn opgelegd aan enkele voetbalvandalen, die dinsdag in Apeldoorn en Deventer hebben huisgehouden. De Zutphense rechter, mr. A. van Oosten, vond dat de verdachten zich ernstig hadden misdragen en misbruik hadden gemaakt van het gedrag van grote groepen straatschen ders. Sommigen is opgedragen de aangerichte schade te vergoe den. De in strafrechtelijke zin minderjarige verdachten moeten nog voor de kinderrechter ko men. De 18-jarige Rotterdammer G.S. kreeg de zwaarste straf. Hij had in Apeldoorn fietsers omver geduwd en mishandeld. De rech ter vreesde dat deze verdachte, die zonder enige aanleiding de mishandeling had gepleegd, snel opnieuw een soortgelijk misdrijf zou plegen. Daarom beval hij de Rotterdammer meteen zijn ge vangenisstraf (zes weken, waar van de helft voorwaardelijk) moet ondergaan. Verder moet hij zich tijdens 15 (uit- en thuis wedstrijden van Feyenoord op het plaatselijke politiebureau melden om een gele kaart te la ten afstempelen. Houdt hij zich niet aan dat bevel, dan zal hij nog eens drie weken gevange nisstraf erbij krijgen. VADER WON OLYMPISCH GOUD, MOEDER SCHITTERDE OP ROLAND GARROS r Kate Brasher (22) in actie als eerste tennisspeelster van te Den Haag. Zij moet haar team zondag thuis helpen wen naar de eredivisie ten koste van bezoeker Leeuwen- DEN HAAG/LONDEN De Haagse tennisvereni ging Leimonias „stuurt" elk weekeinde een Engels meisje de baan op om te helpen de competitiebe- langen (terugkeer naar de eredivisie) te behartigen. Het gaat om Kate Brasher, een meer zwoegende dan briljant spelende tennis ster die als tiener met en kele nationale jeugdtitels nog een grote tenniscar rière voor de boeg leek te hebben. Zij is echter nooit erg hoog op de wereld ranglijst gekomen. Qua resultaten bleef de 22-jari- ge Kate in de schaduw' van haar beroemde ouders. Moeder Shirley Brasher won onder haar meisjesnaam Bloomer in 1957 het Franse tenniskampioenschap op Ro land Garros (enkel- én dubbel spel) en reikte op Wimbledon tot de halve finales. Vader Chris Brasher werd in Enge land tot sportman van hetjaar gekozen nadat hij in 1956 in Melbourne olympisch goud had veroverd op de 3.000 me ter steeple-chase. Brasher be zorgde zijn land de eerste „loopmedaille" sinds 24 jaar. In 1954 had Chris Brasher ook als „haas" meegeholpen het droomrecord op de mijl van Roger Bannister te verwezen lijken. Bannister kwam als eerste atleet onder de 4-minu- tengrens. Chris Brasher geniet actuele bekendheid als organi sator van de marathon van Londen en als journalist van The Observer. Optelsom Ouders mogen dan graag zien dat hun kinderen het ver schoppen c.q. slaan in de we reld, voor het echtpaar Bras her moest bij voorbaat al heb ben vastgestaan dat bij de ge boorte van dochter Kate niet kon worden gerekend op een genetische optelsom van hun eigen sportieve kwaliteiten. In dat licht bezien heeft Kate Brasher het er in haar leven tot dusver toch niet slecht vanaf gebracht. Zij heeft de verplichtingen scheppende dochterrol met glans vervuld. Dat zij de top in tennis niet heeft gehaald is jammer voor haar, voor Leimonias beteken de het dat zij gemakkelijk in te hiiren was voor de Nederland se competitie. „Waarom ik de top niet heb gehaald, weet ik eigenlijk ook niet precies. Ik denk dat ande ren zich beter hebben ontwik keld dan ik", meldt Kate Bras her nuchter vanuit Londen, de stad die zij alleen in het week einde verruilt voor Den Haag. „Ik was goed in het me kwali ficeren voor de grote toernooi en, maar verder dan een eer ste of tweede ronde kwam ik dan niet meer. Het feit dat ik bekende ouders heb is nooit een probleem voor me ge weest. Dat komt omdat zij ie der verschillende sporten de den: mijn vader atletiek en mijn moeder tennis. Zij heb ben de amateurtijd meege maakt en ik ben opgegroeid in het proftennis. Hun carrière is eerder een voordeel geweest voor mij, want zij konden be grijpen waar ik mee bezig was. Mijn moeder is nog steeds mijn coach óp de baan en ik word vanaf de kant ook nog vaak gecoached door haar vroegere coach, de 85-jarige mevrouw Dewhurst die in de jaren twin tig op Wimbledon nog tegen Suzanne Lenglen heeft ge speeld". Gestopt Kate Brasher vervolgt: „Na mijn 20e ben ik gestopt met proftennis en ben geschiedenis bezig was, wist ik al dat ik vroeg zou ophouden om dit te kunnen gaan doen. Ik wil ove rigens niet in de politiek. Ik onderbreking van haar Engel- daar heeft Leimonias al jaren goede contacten mee, en zo doende ook met haar. „Ik hoop ook volgend jaar voor Leimonias te spelen, vooral als we dan in de hoogste divisie zitten", zegt ze tot besluit. Of dat laatste lukt hangt zon dag ook van tegenstander Leeuwenbergh af, die na één seizoen hoofdklasse ook dol graag terug willen naar de eredivisie. Coach Jan Hordijk van Leeuwenbergh schat de kansen van zijn ploeg om te winnen op „fifty-fifty". Zijn heren, Martin Koek en Wim Groeneveld, zijn normaal ge sproken sterker dan de drie spelers Louk Sanders, Marco Winter en Wouter Fok die coach Maarten Dankelman van Leimonias heeft opgesteld. Maar bij de dames missen de Leidschendammers Marianne van der Torre (rugkwaal) en lijken zij met Tine Zwaan en invalster Miriam de Groot niet helemaal opgewassen tegen het Leimonias-duo Kate Bras her en Gaby Coorengel. HERMAN JANSEN weeto Beenhakker, lema geen ctie V Feu ïn vtlNHEM Een beslis- :ft atg over het eventuele "e jamblijven van Leo Been- heekker als coach van het rlog tionale elftal zal niet Hongarije - Neder- end vallen. Niet alleen „Dadat de sectie betaald i genetbal nog geen serieus jeciahtact met de interim- at nbach heeft opgenomen, vaar ook omdat Beenhak- tr weet dat Real Madrid Vaang geen trainer/coach er tor het nieuwe seizoen •r, gieft. joedjilf april heeft Beenhak- doonr van Renze de Vries, jltuumens het sectiebestuur, n telefoontje gekregen aar ét het verzoek nog eens ij voior 1 mei te praten over et. "Ih langere dienstver ste md. „Daar is", lichtte :ht ttenhakker gisteren op t; datt sportcentrum Papen- ïde tl, waar de spelers van iedet Nederlands elftal zich ld", torbereiden op de inter- dind tegen Hongarij, toe, telemaal geen vervolg op op Aweest. En dat vind ik De atet zo erg, want ik ben nigehds die datum met be- ngrijkere dingen bezig rijft tweest. Op dit moment alleen de wedstrijd te- dien Hongarije. Niettemin toneél ik er graag over pra- t eem, maar als er van de de ant van de KNVB geen r, ditie wordt ondernomen kt, sin zeg ik voorlopig over I uit". eds en zal Beenhakker vóór juli de beëindiging van g ejn contract met Volen- het am rondmaken. Been- is brakker: „Dan is de weg haaar vrij voor Barry Hug hs". PAPENDAL Niet eerder dan in de loop van maandag zal Leo Beenhakker de elf na men bekend maken van de spelers, die een dag later in Boedapest het gezicht van Oranje moeten redden. De zichtbaar vermoeide bonds coach zet de komende dagen een aantal zaken voor zichzelf op een rij en hakt pas dan de* knopen door. Hij weet nog niet of zijn ploeg met twee of drie spitsen moet laten opereren en bovendien is hij nog „op zoek naar een doordekker", die Ti- bor Nyilasi, de Hongaarse sleutelfiguur, het leven zuur zal moeten maken. Het lijkt aannemelijk dat Beenhakker kiest voor Adrie van Tiggelen van FC Groningen, die zo'n rol op het lijf geschreven is. De 16 man tellende spelers groep kwarh gisteren bijeen op het bruisende sportcentrum Papendal. Een noodoplossing, omdat de KNVB de nadere in terland kennelijk was verge ten en het eigen sportcentrum in Zeist had verhuurd. Een si tuatie, waarmee Beenhakker alles behalve gelukkig is. „Ik voel me verloren op Papendal. Alles is hier groter, massaler dan in Zeist. Dat is geen ver wijt aan die mensen van Pa pendal. Ze staan altijd voor ons klaar, maar eerlijk gezegd, geef mij de rust van Zeist maai". Eigenlijk had Beenhakker de selectie reeds een dag eerder willen „opsluiten", maar dat gaf organisatorische proble men. „Mede,\)mdat er dinsdag nog gespeeld is", zei de bonds coach. „Ik weet wel dat Feye noord woensdag een extra training heeft ingelast. En af gaand op de geluiden van de Feyenoorders is er flink aan getrokken. In hoeverre dat waar is laat ik in het midden, want er wordt wel erg snel ge klaagd. Dat is geen verwijt, ik signaleer alleen maar. Ik weet dat er ook kritiek is Op deze vijfdaagse voorbereiding. On zin natuurlijk, want andere landen lachen zich rot om ons". Net als over de personele be zetting twijfelt de keuzeheer nog over de strijdwijze voor Boedapest. „Ik moet realistisch zijn. We hebben geen groep die overloopt van zelfvertrou wen. Natuurlijk, er moet ge wonnen worden, maar dat had voor de meeste spelers niet Oostenrijk nummer één was, maar dat men tegen zichzelf speelde. Net als in de competi tie. Ik constateer nog steeds, dat het talent er is, maar dat de meesten daar geen gebruik van maken. Dus onder hun normale niveau spelen. Als coach kun je dan weinig doen. Hooguit iets in de mentale sfeer, het elftal samenstellen en een organisatie maken". „Hongarije is fysiek sterk. Nee, ik denk niet dat wij de Hongaren met dezelfde wa pens moeten bestrijden, want dan verliezen we. Natuurlijk moet het gevecht wel worden aangegaan. Naar ik begrepen heb is het NEP-station uitver kocht. De bevolking beleeft het duel als een nationale feestdag. En dat verdient die ploeg natuurlijk ook. Honga rije zal die mensen niet willen teleurstellen, dat is duidelijk. Het is de vraag hoe Hongarije wil winnen, op basis van goed voetbal, óf ten koste van alles. In ieder geval zal het volk massaal achter dat team staan". Beenhakker bestrijdt dat Er- win Koeman en Van der Gijp verantwoordelijk gesteld zijn voor de wanvertoning tegen Oostenrijk. „Dat is pertinent niet waar. Tegen Hongarije heb ik alleen andere spelers nodig. Om de doodeenvoudige reden dat er anders gevoetbald moet worden. Ik weet nog niet of ik met twee of drie spitsen ga spelen. Ik denk aan een vrije rol voor Simon Tahama- ta. Het kwam mij goed uit dat Feyenoord's trainer Ab Fafié Simon op rechts zette tegen Utrecht. Die rol lag hem uit stekend. Ik voel er veel voor hem een vrije rol te geven. Zo als hij bij Standard had. Daar speelde' hij in systemen met twee en drie spitsen. Een an dere mogelijkheid is om hem tussen de middenlinie en de aanvallers te laten opereren. Maar nogmaals, dat zijn moge lijkheden. Ik wil er eerst nog een paar nachtjes over sla pen". De vermoedelijke opstelling: Van Breukelen; Wijnstekers. Van de Korput, Van Tiggelen. Boeve; Rijkaard, Van de Kerkhof, Schoenaker; Taha- mata, Kieft, De Wit. WILLEM PFEIFFER ADVERTENTIE Exclusieve reisaanbieding van uw krant 8-DAAGSE LUXE TOURINGCARREIS NAAR Vertrek 1 juni en 15 juni a.s. Boedapest, met 2.1 miljoen inwoners is één van de steden met de mooiste ligging ter wereld. De Donau met 8 bruggen vormt de natuurlijke scheidingslijn tussen de twee delen van de stad. Buda ligt in een berg- en bosachtig terrein, terwijl het twee keer zo grote Pest vlak is. Wij zijn in staat om tegen een aantrekkelijke prijs onze lezers een 8-daagse luxe touring- carreis met een zesdaags verblijf in Honga rije, waarbij drie dagen in Boedapest wordt gelogeerd, aan te bieden. Gedurende het verblijf aldaar is een Nederlands sprekende reisleiding beschikbaar. Behalve talrijke ex cursies is in het programma een folklore- avond opgenomen. Daartoe bezoeken we een Hongaars ecsèrda, waar we van een voortreffelijke maaltijd opgeluisterd door een zigeunerorkest hopen te kunnen genieten. Het volledige reisprogramma zenden wij u op aanvraag gaarne toe. De kosten voor deze mooie reis bedragen slechts •op basis van een tweepersoons kamer en haKpension (=7x logies, ontbijt en diner) in clusief lunches in Hongarije en het afscheids diner op de terugreis in Nederland. Toeslag 'éénpersoons kamer 150,-. Visumkosten 25,- per persoon. Geldig paspoort vereist. Gecombineerde reisverzekering 20.- per persoon 5.- poliskosten. Annuleringsver zekering 3 1/2% van de reissom /6. kos ten. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder no. 070-190882 (van maandag t/m vrijdag van 9 tot 16 uur) of persoonlijk in onze vestiging Spuistraat 71. Den Haag (op de hoek van het Spui). POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TEL 070-190882 Rab kiest spelers Jong Oranje ZEIST Jan Rab, als bondscoach verantwoor delijk voor Jong Oranje, heeft de selectie bekend gemaakt, waaruit hij het team zal samenstellen, dat komende dinsdag in Boe dapest tegen Jong Honga rije speelt. De selectie ziet er als volgt uit: Snelders (FC Twente). Duut (Feyenoord), Rutjes (Excel sior), Bosman, Menzo, Silooy (allen Ajax), Godee (FC Utrecht), Boerebach, Ey kei kamp (GA. Eagles), Bijl (Heerenveen), Bakker (Willem II), Schmidt (Sparta), Boessen, Reijners (beiden Fortuna S). Roossien (FC Groningen) en Van de Boogaard (PSV). Voetbal Het Nederlands jeugdelftal (tot 15 jaar) heeft in Barendrecht met 2-0 verloren van het Engels scholieren- team. Bij Oranje kwam onder andere Van der Star van het Rijswijkse Vredenburch in ac tie. Voetbal Pat Jennings, die onlangs de 110e interland voor Noord-Ierland afwerkte, heeft afscheid genomen van het En gelse topvoetbal. Ter ere van zijn doelman speelde Arsenal een wedstrijd tegen stadgenoot Tottenham Hotspur, Jennings vorige vereniging. DEN HAAG Met ir. Ad Paulen is gisteren een van de bekendere Nederlandse sportofficials heen gegaan. Vijf jaar is de mijnbouwkundig ingenieur voorzitter ge weest van de Internationale Amateur Atletiek Federa tie (IAAF), die hem tijdens de Olympische Spelen van 1976 in Montreal benoemde als opvolger van de Markies van Exeter, die van 1946 de IAAF had voorgezeten. Niet alleen in de Nederlandse atletiek - Paulen was van '44 jarenlang voorzitter van de Koninklijke Nederland se Atletiek Unie (KNAU) - maar vooraf internationaal heeft de kleine man, die nooit een blad voor zijn mond nam, vele verdiensten gehad. Paulen, die 82 jaar is geworden, nam het initiatief tot de bestrijding van het gebruik van verboden middelen in „zijn" sport en was de grote voorvechter van het toernooi om de wereldkampioenschappen atletiek, dat in augustus 1983 in Helsinki zijn première beleefde en in sportief en financieel opzicht een groot succes bleek. Voor zijn ver diensten in de oorlog werd ir. Ad Paulen onderscheiden met de Militaire Willemsorde. Ad Paulen was de eerste Nederlandse atleet die op de Olympische Spelen een plaats in een finale bereikte. In 1920 in Antwerpen beschaamde hij ais 17-jarige het in hem gestelde vertrouwen niet. Hij werd zevende in de eindstrijd van de 400 meter. Paulen was een uitstekende middenafs- tandloper die vele wedstrijden in het buitenland won, maar nooit tot olympische medailles reikte. Bij de Spelen van Parijs (1924) werd hij in de halve finales uitgescha keld, toen hij in goede positie een trap van een tegenstan der kreeg. Als zijn grootste succes beschouwde Paulen een wedstrijd in de Verenigde Staten in 1925. In een race over 600 yards bleef hij de drie beste Amerikanen van dat moment voor. Dat leverde hem een uitnodiging op in '26 deel te nemen aan de strijd om de Amerikaanse kampioenschappen. Het naderende kandidaatsexamen deed hem de invitatie af slaan. In 1932 moest hij door zijn drukke ingenieurswerk bij de Staatsmijnen de Olympische Spelen van Los Angeles overslaan. Bij de Spelen van '36 in Berlijn bleef hij uit ei- spoi TT- gen keuze weg. „De toestand in nazi-Duitsland lag mij niet zo. Daarom ben ik maar gewoon thuis gebleven", verklaar de Paulen later. Paulen was een sportfanaat die ook in de gemotoriseerde >rten van zich aeed spreken. In 1926 reed hij mee in de -race op het circuit te Assen, maar viel met pech uit. Hij reed met de motoren vele kampioensritten. Toen hij als zestigjarige bij een dergelijke uithoudingsproef voor mens en machine een been brak. kreeg hij als voorzitter van de atletiekunie (KNAU) commentaar uit de unievergadering. Paulen reageerde scherp. „Mag ik alsjeblieft in mijn eigen tijd, me't mijn eigen motor mijn eigen been breken." Pau len was ook sterk in de auto-rally's. Hij reed aéht keer de Rally van Monte Carlo. In 1938 werd hij elfde, in 1950 ze vende: zijn beste prestatie. WIELRENNEN Ronde van Romandie Tweede etappe: 1. Paganessi (Ita) 195 kilometer in 5 uur. 18 minuten en 43 seconden - met tijdvergoeding 5.18,33 - gemiddelde snelheid 36,762 km/uur; 2. Muller (Zwi) 5.18.43 - tijdvergoeding 5.18,38; 3. Da Silva (Por) 5.20,04 - met tijdvergoeding 5.20,02; 4. Van der Velde (Ned) 5.20,04; 5. Grezet (Zwi); 6. Rüttiman (Zwi); 7. Mutter (Zwi) allen z.t. Van der Velde; 8. Prim (Zwe) op 1.43; 9. Breu (Zwi); 10. Zoetemelk (Ned); 11. lejar- reta (Spa); 12. Seiz (Zwi); 13. Zimmer man (Zwi) allen z.t. Prim; 14. Forest (Fra) op 3 43; 15. Pagnin (Ita) op 5.05. 30. HinauJt (Fra) op 12.15; 41. Solle- "12; 47. Peeters (Bel VHiP_. der Poel (Ned) z.t 51. van Dongen (Ned) z.t.; Niet ge start: Stephen Roche (Ier) en Allan Peiper (Aus). Opgegeven: Laurent reno Argentln Algemeen klassement:. 1 Muller 10 uur, 15 minuten en 33 seconden. 2 Paganesslop 2 seconden; 3 Da Silva I.22; 4. Mutter 1.40; 5. Grezet z.t.; 6. Rüttiman 1.44; 7. Lejarreta 1.50; 8. Van der Velde 1.53; 9. Prlm 1.54; 10 Zoetemelk 1.57; 11. Zimmerman 2.06, 12. Seiz 2.08; 13. Breu 2 09; 14 Fo rest 4.17; 15. Pagnin 5.27, 29 Hlnault 12.30; 37 Solleveid 15.55; 40. Van der Poel 18.37. 42 Peeters 18.45; 50. Van Dongen 21.15. Vierdaagse van Duinkerken Tweede etappe:; 1. Rogiers (Bel) 201 kilometer In 4 uur, 55 minuten en 37 seconden - met tijdvergoeding 4.55,29 - gemiddelde snelheid 39.578 km/uur; 2. Wojtlnek (Fra) 4 55.40 - met tijdvergoeding 4 55.36; 3 Bo- gaert (Bel) 4.55.40 - met tijdvergoe ding 4 55.38; 4 Matthijs (Bel) 4.55.40; 5. Barteau (Fra); 6 Lauraire (Fra); 7 Rault (Fra); 8 Vandenbroucke (Bel); 9. Lafllle (Fra); 10 Andersen (Den); II. Van den Brande (Bel): 12. Van der Hulst (Ned); 13 Van Houwelingen (Ned); 14. Marie (Fra); 15. Simon (Fra); 20. Nevels (Ned): 21. Slende- broek (Ned); 34. Kuiper (Ned); 36 •Knetemann (Ned); 37 Pirard (Ned) al len z.t. Matthijs; 40. Van Katwijk (Ned) op 19 seconden; 43. Elshot (Ned) z.t.. 66. Van Poppel (Ned op 20 seconden. 72. Groen (Ned) op 6.30. Algemeen klassement:; 1. Vanden broucke 10 uur. 6 minuten en 39 se conden; 2. Bondue (Fra) op twee se conden; 3. Van den Haute (Bel) 0.11; 4. Wojtinek 0.17; 5. Bogaert (Bel) 0.21; 6. Matthijs (Bel) 0.23. 7. Knete mann 0.25; 8 Marie 0.28; 9 Gerry Verlinden (Bet) 0 29; 10 Andersen 0.31; 11 Criquielion (Bel) 0.32; 12. Van der Hulst 0.38; 13. Nevels z.t 14 Kuiper z.t.; 15. Simon 0.40; 17. Van Houwelingen 0.41; 35. Slende- broek 1,03; 45. Van Poppel 1 03; 50 Pirard 1.08: 63. Fons van Katwijk 1.26; 72. Groen 15.16. Ronde van Spanje Zestiende etappe:; 1 Juarez (Spa) 252 kilometer In 7 uur. 10 minuten en 12 seconden (gemiddelde snelheid 35.095 kilometer per uur); 2. Metakov (Sov) op 43 seconden: 3 De Jonck- heere (Bel). 4. Kelly (Ier); 5. Van Holen (Bel); 6. Cavellar (Spa); 7. Cueva (Spa); 8 Gallopln (Fra); 9 Angoitla (Spa): 10 Verschueren (Bet); 11 Igte- sias (Spa); 12. Gaston (Spa), 13. Gar de (Fra); 14. Hermans (Ned). 15. Cortl (Ita); 16. Cabestany (Spa). 27 Millar (Sch); 35 Rodriguez (Col). 65, Veld- scholten (Ned), 91 Theo de Rooy (Ned) allen z.t. Malakov Algemeen klassement:; 1 Millar 85 uur. 9 minuten en 10 seconden; 2 Rodriguez op 13 seconden; 3. Ruiz Cabestany 1 55. 4 Fabio Parra (Spa) 2.54, 5. Pedro Deigado (Spa) 4 38; 6. Ruben Gorospe (Spa) 4 41- 7. Rel- mund Dietzen (Wdl) 5 17; 8 Èrtc Can- toux (Fra) 6.22; 9. Alvaro Pino (Spa) 8 24; 10 Jose-luis Navarro (Spa) 8.29, 11 Pascal Slmon (Fra) 9.34; 12. Kelly 9 39; 13 Veldscholten 10.33. 14 Celestlno PrietO (Spa) 10 59; 15 Cesar Martinez (Spa) 12.23, 36. De Rooy 58.15; 77. Hermans 1.41.49. Vredeakoera Eerata etappe: 1 Rlcho Soeoen (Sov) 130 kilometer tn 2 uur. 49 minu ien en 55 seconden - met tijdvergoe ding 2.49.44; 2. Uwe Raab (DDR) 2.49.55 - met tijdvergoeding 2.49.48. 3. Michal Klasa (Tsj) 2.49.55 - met tijdvergoeding 2 49.51; 4. Jean-Jec- ques Philippe (Fra) 2.49,55; 5. Pavel Bartkowalk (Pol), 6 Osman Alvarez (Cub); 7. Anton Novocad (Taj); 8 Claude Carlin (Fra). 9. Lech Piasecki (Pol); 10. Falk Boden (ODR) ellen z.t. Philippe. Algemeen klassement. 1. Lech Pte- 4. Pjotr Oegrijoemov (Sov) 3 00.21. 5 Nentcho Stalkov (Bul) 3.00,26, 6 Vas- sili Idanov (Sov); en Joeri Katsjirin (Sov) 3 00.27; 8 Mattlas Lendt (DDR) 3.00.28; 9 Boden 3 00.34; 10 Roman Kreoutchinguer (Tsj) en Bernard Ri chard (Fra) 3.00,38, 15-Enk Breukmk (Ned) 3 00.43 JUDO EK, in Hamar Subgroep A halfzwaargewichten. kwahficetieronde: Theo Meijor (Ned) verslaat Marcello Landi (Ita) met koka. Eerste ronde: Meijer verslaat Pasl Ltnd (Fin) met koka Tweede ronde: Mei|er verslaat Manfred Reder (Oos) met yuko. Finale: Meijer verliest van Robort van de Walle (Bel) met Eindstand: Vachon (Fra). 3 Andreas (DDR) en Gunther Neureuther (Wdl). 5 Theo Meijer (Ned) Subgroep B, zwaargewichten: WH Wilhelm (Ned) verliest van Dragan Kusmuk (Joe) met Ippon. Eindstand 1 Grtgort Verltsjev (Sov). 2 Arthur von dor Groeben (Wdl), 3 Dragan Kusmuk (Joe) en Juha Salo- nen (Ftn).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9