Drie iaar riist hii belasting- ak stort Zwitsers 2 doden CDA'ER: NIET BEZUINIGEN OP STUDIEFINANCIERING $k Is r~ voor a.s., prille en ervaren moeders, ADVISEURS VRAGEN: v__ Rang BON: eidenaar bekent moord jongerenpastor Automobilisten rijden in op demonstrerende studenten Ontspannen wandeling op de snelweg 'ie ce ortofoons brandweer -isse gestolen garden-centre bloemendaal bv. mSr SouTont DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Vrijdag 10 mei 1985, 76e jaargang no. 23190 Uitgave Westerpers. behorende lot Sijthof! Pers. Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel.071 -122244. Voor abonnementen: tel.071-313677. Giro 103003 Bank:Amro-bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: j.j.Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Abonnementen: (incl.5% BTW) per maand f 21.89 (autbetaling),kwartaal f 65,68, jaar f 250,86. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071-122248. Advertenties: (exclf f)10,61 per mm, kleintjes f 0,43 per mm. Losse nummers f 1,00. Vanuit Leiden Charmonie- show op Ned. I om 21.55 uur. Om 23.15 uur Hill Street Blues. Kard. Simonis aan vooravond pausbezoek op Ned. II om 21.10 uur, om 22.45 uur „Tot de orde geroepen" en om 23.30 uur Superbowl. Op Duitsland 3 om 23.05 uur Rockpalast. Wolkenvelden, in de ochtend vooral aan de kust plaatselijk mist. In de middag en avond toenemende bewolking en mo gelijk regen. Minimumtempe ratuur 8 graden, middagtem- peratuur 17 graden. In het weekeinde iets zachter. Zon op: 05 53. onder 21.21; hoog water Schev.: 08.22 en 21.18, laag water. 04.04 en 16.35. )EN De 38-jarige Leidenaar, die vrijdag 3 mei is aange- !en in verband met de moord op Ben Juffermans, heeft gis- i bekend dat hij de jongerenpastor op de avond van 3 de- >er 1984 heeft doodgeschoten. Het motief is jaloezie. De man de moord gepleegd omdat hij vond dat Juffermans zijn te amicaal benaderde. De fatale schoten zijn gelost on- nvloed van alcohol en medicijnen en daarom kan de dader CV niet alles meer herinneren. Ben Juffermans (36) werd op 5 jnber in de werkkamer van zijn woning aan de De Sitter- J 16a door een kennis gevonden. De pastoraal werker bleek zes kogels uit een 9 millimeter pistool om het leven te zijn jicht. Het wapen is nog zoek. De 38-jarige man heeft bijna Itff^eeklang gezwegen, maar gisteren legde hij een volledige ntenis af. Hij werd in het politiebureau aangehouden toen en gratieverzoek kwam indienen. Benzineprijzen dalen weer ROTTERDAM Goed nieuws voor automobilisten; morgen wordt de benzine een cent goedkoper. Voor een liter super moet dan twee gulden worden neerge teld (adviesprijs voor zelf- tank), normaal komt op 193 cent per liter. Diesel wordt twee cent goedkoper en gaat 123 cent per liter kosten. De prijsveranderingen zijn het resultaat van de werking van de internationale pro- duktnotering in combinatie met de ontwikkeling van de dollarkoers. trt DEN HAAG Gedurende tenmin ste drie jaar moet er rust komen aan het front van de belastingwetge ving. Een staatscommissie moet zich in die periode buigen over een alge hele aanpak van de ontstane proble men bij de wetgeving en uitvoering op het gebied van de belasting- en premieheffing, de bestrijding van fraude en de verhouding tussen burger en overheid. Hiervoor pleitte vanmorgen de voorzitter van de Nederlandse Orde van Belasting adviseurs (NOB) F.J. Burger tijdens de jaarvergadering van de orde in Den Haag. |k| advisi 1*8 jaarvt ïorwi Burger constateerde een „algemeen onbe hagen" over het belastingklimaat en vroeg zich af wat daar aan gedaan kan worden. Een staatscommissie zou de aan gewezen instantie zijn om dat vraagstuk te onderzoeken en het vastlopende systeem van belastingheffing en -inning voor er ger te behoeden, aldus Burger. Volgens de voorzitter moet er een duide- lijker, uitvoerbaarder en minder fraude gevoelige belastingwetgeving komen „die bovendien de rechtspraak minder belast en de tanende eerbied voor de wet bij de burger weer kan herstellen". De wetge vende activiteiten zouden volgens Burger in de rustperiode van drie jaar tot het ab solute minimum beperkt moeten worden. De bereden politie moest er aan te pas komen toen de demonstranten weigerden een kruispunt te verlaten. DEN HAAG Tijdens de de monstratie van studenten te gen de nieuwe studiefinancie ringsregeling van minister Deetman zijn gisteren zes mensen gearresteerd. Onder hen twee automobilisten van 31 en 23 jaar, beiden uit Den Haag. Zij reden in op de stoet demonstranten toen deze op de Koningskade door het rode voetgangerslicht liep. Een paar demonstranten gingen op de motorkap van één van de au to's zitten en vielen op straat toen deze krachtig remde. Zij raakten daarbij niet gewond. De beide automobilisten zijn na het opmaken van proces verbaal naar huis gezonden. Later op de middag werd één student op het Binnenhof aan gehouden en drie studenten nabij het ministerie van finan ciën wegens openlijke geweld pleging en het negeren van politiebevelen. VALBURG Een bejaard echtpaar uit een verzorgings huis in het Gelderse Herveld heeft gisteren nietsvermoe dend een wandeling van bijna een half uur gemaakt over de snelweg A-15 (Nijmegen-Rotterdam). Terwijl vele tien tallen auto's en vrachtwagens met hoge snelheid en soms luid toeterend langs stoven genoten de man en zijn invali de vrouw, die in een rolstoel zat, van de omgeving. Vol gens de politie waren ze zich van geen kwaad bewust. Het echtpaar had voor het uitje de smalle strook weg langs de vangrail gekozen. Dat ze zich op een voor wandelaars le vensgevaarlijke plaats bevonden had het bejaarde stel vol gens de politie niet in de gaten. De drukte was hen wel opgevallen maar dat weten ze aan het mooie weer dat on getwijfeld meer mensen ertoe had gebracht om er op uit te trekken... !ER In de Zwitserse plaats Uster (15 kilo- er ten oosten van Zürich) zijn twaalf mensen het leven gekomen en drie gewond, toen gis- vond het onderste gedeelte van het dak van plaatselijke zwembad vrijwel in zijn geheel r beneden stortte en het bad als een soort dek- ifsloot. iet water bevonden zich op dat moment enige tallen zwemmers. Reddingsploegen hakten ga- in de „dekel", zodat duikers in het water op konden naar slachtoffers en overlevenden, doden en gewonden ziin allen (jonge) leden de plaatselijke zwemclub. Dat er niet meer ^®n,htoffers zijn gevallen komt, omdat er ruimte ^leef tussen het dak en het water. politie is direct een onderzoek begonnen naar lorzaak van de ramp in het dertien jaar oude jkneter-bad. Volgens een voormalig gemeente- ^^nslid van Uter, Wilfried Bachofen, is vijf jaar len al geconstateerd dat het dak ongeveer centimeter was doorgezakt. Een ingenieurs- iu had toen echter geconstateerd, dat de ver ing niet gevaarlijk was. Een overzicht van de ravage in het (leeggelopen) zwembad van Uster. Het ingestortte deel van het dak bedekt het gehele bassin. [SE Twee portofoons van de brandweer in Lisse zijn gis- ivond tijdens een oefening uit de kazerne aan de Greveling- tat gestolen. De brandweer is hiervoor niet verzekerd. De tofoons, inclusief het meegenomen laadapparaat vertegen- >rdigen een waarde van enkele duizenden guldens. >n uiterst brutale roof", aldus een brandweerman die gister-, nd met zo'n twintig mensen op enkele meters afstand van de lolen portofoons was. De dieven zijn door de kazerne geslo- en hebben de kast met de apparatuur geforceerd. De brand- tr heeft overigens nog vier portofoons die tijdens de diefstal een andere plaats lagen. Volgens de woordvoerder van de ndweer kunnen de dieven niet veel doen met de kostbare iratuur. „Ze zijn ingesteld op één golflengte. Als ze de porto- is gebruiken, krijgen we ze hier op de centrale binnen". Verkeerspolitie wil af van maximum snelheid DEN HAAG De Centrale Politie Verkeerscommissie heeft geadviseerd de algemene snelheidslimiet van honderd kilometer per uur op de auto snelwegen los te laten. De commissie ziet meer in advies snelheden, die moeten afhan gen van de drukte op de weg en de situatie ter plaatse. Het advies, waar de ministers van justitie en binnenlandse zaken om gevraagd hadden, gaat er vanuit dat wettelijke bepalin gen alleen zinvol zijn als de naleving ervan over het alge meen als vanzelfsprekend wordt ervaren. Zoals bekend hebben steekproeven eerder uitgewezen, dat de meeste au tomobilisten zich niet houden aan de snelheidslimiet van honderd kilometer per uur. GRATIS ELKE WOENSDAG DE 61ILAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS MUZIEK THEATER. RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Krokodil a la carte BRISBANE In de Australi sche supermarkten zal spoedig bevroren krokodillevlees te koop zijn voor menselijke con sumptie. Volgens minister Bob Katter van ontwikkelingsza ken in de tropische Australi sche provincie Queensland staat de krokodil niet langer te boek als bedreigde diersoort, nu blijkt dat het reptiel zich in gevangenschap goed voort plant. Voor menselijke con sumptie zal het vlees worden gebruikt van de staarten van Icrokodillen, die worden ge fokt op de Edward River Farm in Noord-Queensland. De fokkerij hoopt tevens voor de maand iuli 200 krokodille- huiden te kunnen exporteren. ENSCHEDE Als het aan CDA'er Lansink ligt, zal minister Deetman vol gend jaar in geen geval mogen bezuinigen op het budget van de studiefi nanciering. Het kamerlid verklaarde dit gisteren tij dens een forumdiscussie op de Technische Hoge school Twenthe over net studiefinancieringsplan. Hij kwam hiermee tegemoet aan de wens van PvdA-ka- merlid Wallage om een duide lijke uitspraak in deze, omdat deze zich ongerust maakte over berichten als zou minister Deetman volgend jaar toch meer moeten bezuinigen dan de 100 miljoen gulden waar van op het ogenblik sprake is. Lansink deed de minister ook zijn het voorstel een budgetonder zoek te laten verrichten naar wat een aanvaardbaar studen teninkomen genoemd kan worden. „Zo maken we toch nog een beetje geschiedenis vanavond, want dat is nog nooit goed gebeurd", volgens .collega i-kamerlid Wallage. (ADVERTENTIES) Wakkere mensen kiezen mi voor kastruimte! Van 10 t/m 25 mei bij Hulshoff wonen 100 gulden voordeel op alle slaapkamerkasten. Een ongekende keuze in maten, uitvoeringen en prijzen (v.a. f. 498,-). Deskundig advies, gratis bezorgd, vakkundig gemon teerd en dan 100 gulden voordeel! Dat maakt een bezoek aan dc slaapkamerafdeling van Hulshoff wonen nu extra de moeite waard! anders denken over wonen Stanley H. aangehouden AMSTERDAM De op 23 ja nuari uit de Bijlmerbajes in Amsterdam ontsnapte Stanley H. (38) is gistermiddag in de hoofdstad aangehouden door agenten van de afdeling over vallen van de Amsterdamse politie. De ontvluchting van Stanley H., die een aantal overvallen op zijn naam heeft staan, heeft nogal wat stof doen opwaaien. Na verdacht makingen van de kant van de politie kreeg hij in het VARA- programma van Sonja Barend de gelegenheid een toelichting hierop te geven. De politie ar resteerde de man na hem eni ge tijd gevolgd te hebben. Eer der op de dag werd hij gesig naleerd in gezelschap van een eveneens gezochte crimineel. De arrestatie verliep zonder problemen. Boycot Nicaragua isoleert VS in Veiligheidsraad NEW YORK Vanuit een volledig geïsoleerde positie hebben de Verenigde Staten gisteravond hun handelsem bargo tegen Nicaragua in de Veiligheidsraad verdedigd. De Amerikaanse ambassadeur Jose Sorzano beschuldigde de Sandinistische regering ervan Nicaragua tot een Sovjetrussi- sche satellietstaat te willen maken. Alle overige sprekers lieten zich in de V-raad be zorgd uit over het handelsem bargo. te leveren aan de „geheime oorlog" van Nicaragua. Hij be schuldigde de regering van Ni caragua de afgelopen zes jaar een defensie te hebben opge bouwd, die ver uitgaat boven het niveau van hun eigen vei ligheidsbehoefte. De Nicara- giaanse gedelegeerde, Javier hamorro Mora, verweet de VS een „onverklaarde en sme rige agressie-oorlog" tegen een klein Middenamerikaans land. In de V-raad ciculeert een ont werptekst voor een resolutie, waarin de Amerikanen wor den opgeroepen het handels embargo te staken en directe besprekingen te gaan voeren met Nicaragua. Het is vrijwel zeker dat de overgrote meer derheid zich zal uitspreken voor de ontwerpresolutie, die al enkele malen is afgezwakt. Maar aangenomen wordt dat de VS de resolutie met een veto zullen treffen. Pagina 7: Rechtse groeperin gen in VS steunen Nicara guaanse rebellen 14.00 en ts.00 bloemendaal heeft 't Hebben uw plinten de goede zorgen ren de buurvrouw tlldene de rekentle toch niet orerteetd? Geeft nlete, wij hebben erop gerekend. hoogmadeeeweg leiderdorp tel.071-.410377 De bevoegdheden van de Nationale Ombudsman, u weet wel, die man bij wie u met klachten van burgers over „lagere overheden" terecht kan, worden voorlopig nog niet uitgebreid. De man wil die uitbreiding wel, omdat het aantal klachten, met name over de sociale diensten, sterk toenemen. De naam van de ombudsman, die vandaag in de Leid» Courant in het nieuws is, luidt dr. Rang. En dat brengt ons weer op de gedachte, dat de Leid» Courant alleen de Leid» Courant is als er de Leid» Courant op staat De Leid» Courant wil ik bert 14 dagen proberen. Graüi en geheel vrijblijvend b een open envelop «onder postzegel opsturen naar. Leid» Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag Mnlrei.vj trwkV tor 't

Leidse Courant | 1985 | | pagina 1