Palaceplein wordt recreatiecentrum Milieudefensie vervangen van Leefbaar Katwijk Voorschoten steunt dammenpro ject Kita Apostolisch Genootschap tegen bouwplannen Zilveren Kruis LEIDEN OMGEVING Bisschop Bar kapittelt Haagse parochie CDA-Katwijk: Gemeentelijk beleid vertalen Boekje „Valkenbug; in oorlog 1940-1943; fietdacSoutant WOENSDAG 8 MEI 1985 PAGIÏ Wellicht vijf ton subsidie voor sporthal WOUBRUGGE De nieuwe sporthal in Woubrugge kan waarschijnlijk gedeeltelijk in het kader van een werklozen- project worden gerealiseerd. Dit houdt in dat Woubrugge waarschijnlijk vijf ton subsidie voor de bouw krijgt. Een en ander kwam gisteravond ter sprake in de vergade ring van de raadscommissie welzijn. Een vertegenwoordiger van de Kulturele Raad drong er bij de behandeling van het bouwplan op aan waar mogelijk rekening te houden met akoestische gegevens, zodat de hal ook voor andere doelein den is te gebruiken. Speciale aandacht zal er in de plannen zijn voor het toegan kelijk maken van de hal voor gehandicapten. Wat minder positieve geluiden kwamen van schoolhoofd Jo Ouwerkerk. Hij blijft maar twijfelen aan de juistheid van de financiële opzet. Dit ondanks de door het gemeentehuis ge produceerde berekeningen. Kerstflora naar Amsterdam LISSE De 125-jarige Koninklijke Al- gemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur (KAVB) heeft Amsterdam uitgekozen als lokatie voor de Kerstflo ra dit jaar. De tentoonstelling wordt ge houden van 20 tot en met 26 december in het RAI-complex. Ook de twee ko mende jaren zal de Kerstflora worden gehuisvest in de RAI. De ooit als vaktentoonstelling begon nen expositie wordt daarmee steeds meer consument-gericht. De kwekerij zal er desondanks voldoende interes sants vinden en daarom is die sector ook niet blij met de verhuizing naar Amsterdam van de tentoonstelling, die vroeger in de Bollenstreek werd gehou den. Dronken wegpiraat drie jaar rijbewijs kwijt SASSENHEIM/DEN HAAG Een 50-jarige Noordwijker is gisteren door de Haagse rechtbank veroordeeld tot zes maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van twee jaar, een jaar dienstverlening en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De man kreeg de straf opgelegd we gens het veroorzaken van een aanrijding, waarbij twee mensen om het leven kwamen. De Noordwij ker had vorig jaar juni onder invloed van alcohol op de Leidse Vaart veel te hard gereden. Hij kwam op de verkeerde weghelft terecht, schampte een tege moetkomende auto en botste enkele meters verder frontaal op een andere tegenligger. De officier van justitie had twee weken geleden zes maanden ge vangenisstraf geëist. De advocaat van de Noordwij ker pleitte toen voor een alternatieve straf. De Noordwijker was al twee maal eerder veroordeeld wegens te hard rijden en rijden onder invloed. Olievervuiling strand Noordwijk al opgeruimd NOORDWIJK Aangespoelde olie en water stofperoxide hebben tot nu toe aan ongeveer 40 vogels op het Noordwijkse 'strand het leven ge kost. Begin deze week maakte de politie al mel ding van het aangespoelde goedje bij Langevel- derslag. Op advies van de provincie hebben di verse door de zwarte smurrie getroffen kustge- meenten oliemonsters genomen. In Noordwijk bleek de vervuiling het grootst. Rijkswaterstaat onderzoekt nu waar de olie vandaan komt. In Noordwijk en Den Haag is het grootste gedeelte van de olie al mede dankzij het stormachtige weer opgeruimd. In Den Haag kon men de brokken olie met strandreinigingsmachines van het zand halen. In de loop van deze maand gaat de provincie praten met de betrokken kustge- meenten over de afhandeling van de verontrei niging. Benzinedief aangehouden NOORDWIJK Alle goede dingen komen in drieën en alle slechte ook, zo lijkt het althans voor een 24-jarige Leidenaar. Hem zullen bij de rechtbankt het tanken van bezine zonder te betalen, rij den onder invloed van alco hol en weigering van de bloedproef ten laste worden gelegd nadat hij vannacht door de Noordwijkse politie werd aangehouden. De man tankte rond half tien 's avonds benzine bij een sta tion aan de Van der Mortel- straat. Vervolgens ging hij er zonder te betalen vandoor. Vier uur later hield de poli tie een man in zijn auto aan omdat hij zo vreemd reed. De man had volgens de poli tie flink aan Bacchus geof ferd en bleek tevens de ben zinedief te zijn. In het poli tiebureau weigerde hij ver volgens de bloedproef die het promillage alcohol in zijn bloed moest aantonen. Voor alle drie de zaken is proces verbaal tegen hem opge maakt. NOORDWIJK In de raadscommissie voor ruimtelijke ordening is gisteravond uitgebreid van gedachten gewisseld over het idee van Van Rijnberk (D'66) om de Ko ningin Wilhelmina Boule vard via Olieburg op de Parallelboulevard te laten Uitmonden en in het vrij komende hart van de bad plaats (het Palaceplein en omgeving) een parkeer kelder en recreatieve mo gelijkheden te ontwikke len. Burgemeester en wethouders hadden deze gedachten uitge werkt in enkele tekeningen, waarbij rekening was gehou den zowel met bovengronds en ondergronds parkeren. „Een goede zaak", was het oordeel van Alkemade (CDA). Naar zijn mening had dit plan het grote voordeel, dat het meest centrale punt van de badplaats autovrij zou worden. Wel moet er overleg met de B.A.M. wor den gepleegd over de haal baarheid van het plan. Ru- bingh (VVD) stelde dat de aanleg van een parkeergarage zijn fractie bijzonder aansprak maar vooral het recreatieplein. Alles hangt echter af van de financiële mogelijkheden. De VVD-fractie denkt bij de par keerkelder aan een bewaakte parkeerplaats met bijvoorbeeld openbare toiletten en nog en kele voorzieningen. Mevrouw Voorham (PvdA) vond het plan nog wat onover zichtelijk. Zij suggereerde om een toeristenbelasting in te voeren en het benodigde geld uit die pot te halen. Overigens sprak het idee van een auto vrij centrum haar wel aan. Alle blik van de straat was voor haar het einde van de badplaatsvernieuwing, aldus mevrouw Voorham. Van Rijnberk (D'66) vond z'n bij de begrotingsdebatten ge lanceerde idee, leuk uitge werkt. Hij voorzag wel enige problemen met het hoogheem raadschap van Rijnland. Mocht een parkeerkelder niet haalbaar blijken, dan viel eventueel te denken aan een overkapping, dacht Van Rijn berk hardop. Daarop kwam prompt een reactie van de VVD. „Dit is voor mijn fractie onaanvaardbaar", verklaarde Rubingh. In de commissie werd nog op gemerkt, dat het enthousiasme van de B.A.M. voor het plan begrijpelijk is. Het opent voor deze maatschappij onverwach te mogelijkheden. De B.A.M. wil meewerken en staat zeer positief tegenover de nieuwe ontwikkelingen. Wel staat de maatschappij op een zeer snel le realisering van de hotel- bouw. Juist gisteren heeft de B.A.M. van het hoogheem raadschap van Rijnland het groene licht voor haar plan nen gekregen, deelde wethou-, der Van Duin mede. Volgens de wethouder zou de maat schappij bereid zijn het bouw plan voor een hotel aan te pas sen. Een en ander houdt in dat ook de vergunning aangepast zal moeten worden, legde Van Duin uit. Expositie Van Citters WASSENAAR Jhr. Kees van Citters stamt uit een roemrijk adellijk kunstenaars geslacht. Het is derhalve niet vreemd dat ook hij zich mani festeert als beeldend kunste naar. In Auberge De Kieviet zijn tot en met 13 juni van zijn hand aquarellen, gouaches, olieverven, pastels en penteke ningen te zien. In de achttiende eeuw leefden etser en tekenaar G. van Cit ters en Willem Aarnoud van Citters, burgemeester van Middelburg, kunsterzamelaar en kunstenaar. Jhr. mr. Jacob de Witte van Citters was schil der en lithograaf in de 19e eeuw. Meer van onze tijd is jkvr. Anna Cornelia van Cit ters, die landschappen en port retten vervaardigde. Kees van Citters komt uit Heemstede. Hij is een veelzijdig kunste naar, die figuratief werkt, zij het niet realistisch. Van Cit ters werkt veel met symbolen, die zijn werk soms een sprook jesachtig aanzien geven. Maar ook de term poëtisch realisme lijkt op sommige werken van toepassing. Een werk van Kees Citters. Duitser aangereden door motoragent WASSENAAR Een 42-jarige Duitser raakte gistermiddag ge wond toen hij vlakbij camping Duinrell door een 25-jarige moto ragent werd aangereden. De man stak zonder goed uit te kijken op z'n fiets de Storm van 's Gravezandeweg over. De agent kon hem in eerste instantie ontwijken maar toen de fietser weer van richting veranderde, botste hij tegen de motor op. Het slachtoffer brak zijn linkerarm en liep een hoofdwond op. Na behandeling in het Bronovoziekenhuis kon de man weer naar de camping waar hij met vakantie is. Diefstallen in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Een SRV-wagen die geparkeerd stond aan de Concertweg in Alphen is in de nacht van maandag op dinsdag ontdaan van snoep en sigaretten ter waarde van 700 gulden. Het alarm werd uitgeschakeld én vervolgens werd een ruit uit de wagen verwijderd, waarna de dieven hun gang kon den gaan. Gistermiddag werd verder nog de voordeur van een flatwoning aan de Nachtegaalstraat met veel geweld opengebro ken. De inbrekers namen sieraden mee. INFORMATIE OVER FILMS MUZIEK THEATFR RECREATIE EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGFNDA DEN HAAG Bisschop R. Ph. Bar van Rotterdam, die al eerder deze week tegenover deze krant verklaarde dat hij betrokken had willen worden bij het besluit van de Haagse Paschalisparochie het kerkge bouw vandaag open te stellen voor een gebedsdienst na af loop van de zgn. PIP-manifes- tatie op het Malieveld, heeft dit nog eens „in een duidelijke brief" aan de parochie te ver staan gegeven. In de parochie heeft een groep leden zich tegen het beschik baar stellen van de kerk ge keerd. De massale manifestatie op het Malieveld („Het andere gezicht van de Kerk") is naar hun mening een anti-pausde- monstratie. Bisschop Bar heeft de parochie echter geen verbod opgelegd het kerkgebouw af te staan. In zijn brief stelt hij echter wel, dat onrust in de parochie zou zijn voorkomen wanneer men hem wel bij het overleg had betrokken. Bisschop Bar was overigens vandaag „tot zijn spijt" niet aanwezig op de manifestatie. In een gesprek met de organi satoren ervan hadden hij en bisschop Ernst van Breda toe gezegd te zullen pleiten voor een verklaring van de bis schoppenconferentie waarin de loyaliteit van kritische ka tholieken niet in twijfel wordt getrokken. De bisschoppen hebben echter op hun laatste vergadering geweigerd een dergelijke verklaring uit te ge ven. Zowel aartsbisschop Si- monis van Utrecht als bisschop Bomers van Haarlem hebben zich openlijk tegen de 8 mei- -manifestatie gekeerd. KATWIJK Het CDA zal in de komende verkiezingscam pagne een methode moeten vinden om het gevoerde beleid te vertalen naar de niet in po litiek geïnteresseerde Katwij- ker. Volgens fraktievoorzitter A. C. Berkheij, die gisteravond de ledenvergadering van zijn partij toesprak, is dat één van de grootste uitdagingen waar voor men zich in de komende maanden geplaatst ziet. Berkheij signaleerde een steeds verdere vervreemding tussen de burger en het ge meentelijk apparaat. „De eer ste ziet de gemeente nogal eens als de instantie die er voornamelijk op uit is hem een loer te draaien". De CDA- fraktievoorzitter waarschuwde op de partijvergadering voor wat hij noemde „het Schut- terswei-effect". Hij herinnerde hiermee aan de onrust in deze nieuwbouwwijk die ontstond naar aanleiding van nogal wat vochtproblemen in de huizen. Onrust die volgens Berkheij met name werd gevoed door het feit dat de bewoners met hun problemen naar „iedereen behalve de vertegenwoordi gers van de gemeente stap ten". Door het op een goede manier presenteren van een gemeentelijk- en partijbeleid moeten volgens de CDA-frak- tievoorzitter deze situaties worden voorkomen. Dat pre senteren van het gemeentelijk beleid is voor het CDA met name belangrijk omdat de grootste fraktie 3 van de 4 wethouders heeft geleverd. De partij heeft zich daarmee in belangrijke mate met het be leid geïdentificeerd. Vijf mille uit „Kaste&m fonds" voor Meerb jhtdiens L Wethouder mevrouw Graniewski (rechts foto) overhandigde gisteravond in Zoeten een cheque van vijf duizend gulden aan dei zitter van gymnastiekvereniging Meerbul van der Meer. Het geld is afkomstig uit heths naamde „Kasteelfonds". Dit fonds is enkjnuis i ren geleden gevormd nadat de eigenaar y" machinefabriek Kasteel de gemeente een sj king van twintig duizend gulden had <3 voor de steun van culturele activiteiten I de gemeente. Meerburg wil van het gel verplaatsbare spiegelwand kopen. Dit kostvï veer tien duizend gulden. Met allerlei acties^eii" de gymnastiekvereniging inmiddels vier gulden bijeengebracht. V rkere KATWIJK De Stich ting Leefbaar Katwijk is van plan een deel van haar takenpakket over te dragen aan een nog op te richten „Kerngroep Mi lieudefensie". Deze plaat selijke afdeling van de landelijke „Vereniging Milieudefensie" zou zich vooral moeten bezig hou den met het milieubeleid in Katwijk. De weinig ac tieve manier waarop het gemeentebestuur aan dat beleid gestalte geeft, rechtvaardigt volgens Leefbaar Katwijk de vor ming van de kerngroep. In de afgelopen jaren heeft de Stichting Leefbaar Katwijk zich voornamelijk bezig ge houden met het kritisch vol gen van het gemeentelijk mi lieubeleid en het ontwikkelen van een eigen visie daarop. Zo kwam de stichting met een nota die tot doel had de chemi sche bestrijdingsmiddelen uit het groen te weren terwijl men zich eveneens inspande voor het gescheiden inzamelen van huisvuil. Ook werd aan dacht besteed aan het naleven van door de raad genomen maatregelen, zoals de uitvoe ring van het Hinderwet Uit voeringsprogramma. In al deze milieu-activiteiten heeft de Stichting Leefbaar Katwijk zo langzamerhand zo veel tijd gestoken dat de ande- >uweiiji re taken, onder meer he^g^U tisch volgen van wat Herer noemt „het proces van breekur en bouwen in de gemel-30 u- in het gedrang zijn geli30:30 Binnen de stichting heqisCh al tot meningsverschillersstee< leid. Besloten is nu dai»fl een deel van het takenp[\33 "2l af te stoten naar een onjj deling van een landelijktaburei eniging die in het kritisch. 18.3 gen van het milieubelei#rech! sporen heeft verdiend. Dcif™, eniging ,,MilieudeIensi«:£lenjn( de plaatselijke kerngroe?n, ka houdelijk en financieel omeem steunen. De Stichting 39stge baar Katwijk heeft ovei[j^QUEd| wel vastgelegd dat ze ha^brug: ken pas overdraagt waantoor de kerngroep zich in de- en wijkse situatie heeft j;33"2C werkt EZINS werKt- tg g< VOORSCHOTEN „Je moet eerst leven om ziek te kunnen zijn. Zonder water is er geen leven. Stilstaand wa ter kan een bron van ziekten zijn, maar dat risico dient ge nomen te worden". Pater Jo- han Wachters, begeleider van het jumelageprojekt Kita in Mali, liet zich gisteravond in het Ambachtshuis gezellig uithoren door vele Voorscho tenaren. Voorschoten is een jumelage (vriendschapsverbond) aan gegaan met Kita in het Afri kaanse land Mali. In en rond Kita worden dammen aange legd in beken, waardoor tij dens de regenperiode het wa ter opgevangen kan worden. Iedere dam kost ongeveer ƒ100.000,- tot ƒ150.000,-, dat hangt af van de hoogte den de bodemgesteldheid. Voor schoten zorgt voor de finan ciering van diverse randge- beurtenissen. Het grote dam- menprojekt wordt door een internationale hulpaktie gefi- nancieerd. Omdat het hemel water zeer korte tijd als het ware met bakken vol op de uitgedroogde grond valt, ver dwijnt dit water snel in de grond zonder dat zelfs de bo vengrond doordrenkt wordt. De dammen in de beken zor gen voor kunstmatige meer tjes, welke vrijwel het gehele jaar water zullen bevatten. Het is stilstaand water en men vreest o.a. voor de mala ria-mug. Pater Wachters heeft echter het volste vertrouwen in de medische hulp en voorlich ting. Minder positief was hij ten aanzien van het milieu beleid: „Er wordt krimineel met de natuur omgespron gen. Veel te veel bomen wor den gekapt. Hout is geld waard. Omdat er geen nieu we aanplant gelijk is door ge brek aan water, komt de woestijn steeds meer opzet ten". Het jumelageprojekt burgert steeds meer in. Dat bleek ook gisteravond door het grote aantal bezoekers. Het uitvoerende comité zal spoedig meer plannen be kendmaken over eventuële uitbreiding van randgebeur- tenissen, zo wordt gedacht aan kleine kachels voor stookgelegenheid en midde len om weggerapte bossen opnieuw te beplanten. Dat is mogelijk zodra de eerste drie dammen gereed zijn en dat is voor het natte seizoen, dat in juni begint. Nieuwe voertuigen voor Wassenaarse politie WASSENAAR Het korps gemeentepolitie van Wasse naar krijgt zes nieuwe voertui gen. Daarmee is het college van B en W akkoord gegaan, zodat nu de gemeenteraad om een krediet kan worden ge vraagd. Het gaat om vijf perso nenauto's, die drie surveillan cevoertuigen, één voertuig van de verkeersdienst en een voer tuig van de afdeling bijzondere wetten moeten vervangen. Ook wordt een nieuwe bus voor de bijstand bij verkeers ongevallen aangekocht. Vol gens persvoorlichter A. de Vos van de gemeentepolitie is er voor de aanschaf van de zes voertuigen slechts een bedrag van 72.000 gulden nodig, van wege de hoge inruilwaarde van de oude voertuigen. De nieuwe voertuigen zijn allen van het merk Volkswagen, waar men in Wassenaar vorig jaar oktober is overgestapt. NOORDWIJK De hoorzitting van de raads commissie voor ruimtelij ke ordening werd gister avond voor een groot deel gevuld met hoor en we derhoor van opponenten tegen de plannen van Het Zilveren Kruis om op de grond van de Bengelen- bak een computercentrum te bouwen. Hoofdbestuurder D. J. van der Nat van het Apostolisch Ge nootschap voerde tegen deze bouw een reeks bezwaren aan. Van der Nat benadrukte in z'n betoog, dat het niet in de lijn van zijn Genootschap ligt be zwaren te maken tegen plan nen en beslissingen van de overheid. Het plan van Het Zilveren Kruis gaat echter alle proporties te buiten, aldus Van der Nat. Hij stelde, dat volgens het bestemmingsplan 1958 de grond, waarop de voormalige kleuterschool staat, bestemd was voor een openbaar of bij zonder gebouw. Toen de plaats van samenkomst van gemeen tewege de eis gesteld, dat het bouwwerk in zuidelijke rich ting zou oplopen. Hoofdbe stuurder Van der Nat zei het te betreuren, dat dit stede- bouwkundige standpunt was losgelaten. Aan de hand van een maquette liet hij zien hoe zeer het imposante volume van het computercentrum ten opzichte van de woningbouw en het kerkgebouw van de Apostolische Gemeente domi neerde. Door de plannenma kers was een idee gelanceerd, dat het bouwsel door bomen een wat vriendelijker aanzien kon worden gegeven. Van der Nat zag dit niet zitten. Volgens hem zouden deze bomen, ge zien de hoogte van het compu tercentrum (8.30 m), een stam van zeker negen meter moeten hebben. Zulke hoge bomen groeien er niet in Noordwijk, stelde de heer Van der Nat. Deze zag verder ter plaatse parkeerproblemen ontstaan. De hoofdbestuurder van het Apostolisch Genootschap voer de verder aan, dat het compu tercentrum niet zou voldoen aan redelijke eisen van wel stand. Wat hem had verbaasd was de houding van de op drachtgever, die er kennelijk van uitging, dat de bouw zon der meer doorging. „Met dit plan heeft men ons op het hart getrapt", aldus Van der Nat, die Het Zilveren verweet te kort te zijn geschoten in het overleg. Hij verzocht om hero verweging van het plan. Architect H. B. N. Ellenbroek en de heer Klijnmans verzet ten zich tegen de naar voren gebrachte aantijgingen. Ellen roek wees daarbij onder meer op de huidige tendens in de stedebouw om grote gebouwen in de stadscentra op te nemen. Het computercentrum is een technisch gebouw en dus heel wat anders dan een school. Er zal bij de bouw hoogwaardig materiaal worden gebruikt. „Wij willen aan het gebouw eep eigen karakter geven", al dus architect Ellenbroek. Zijn medeverdediger van het Zil veren Kruis-plan, Klijnmans, ging in op de parkeerconse- quenties. Maximaal komen in het computercentrum twintig mensen te werken. Aangezien er bij het centrum even zoveel parkeerplaatsen komen, zullen slechts tien van deze plaatsen benut worden. De overige plaatsen worden gebruikt door bezoekers en dergelijke. Aan verlaging van het gebouw viel niet te denken, zo bleek uit het betoog van de woordvoer ders namens Het Zilveren Kruis. Het centrum wordt juist uit een kelder gehaald. Daar doet zich namelijk het eerst nattigheid voor. In hun betoog wezen Ellenbroek en Klijn mans op de betekenis van Het Zilveren Kruis voor de werk gelegenheid in Noordwiik. De nelft van het aantal medewer kers in het computercentrum zouden Noordwijkers zijn. Het betoog van beide vertegen woordigers bleek de heer Van der Nat niet te hebben over tuigd. Het gebouw wordt een aanfluiting voor de omgeving, stelde hij. Hij achtte het ge bouw naar letter en geest in strijd met het bestemmings plan. Wethouder Van Duin sloot de discussie af met de mededeling dat de commissie zich zou beraden over het aan burgemeester en wethouders uit te brengen advies. irzorgi I. 149 AATS ide Ri VALKENBURG VeeTjo u ken komen de laatste 766j den in de publiciteit in tyüjk Wi der van de herdenking vAAD Tweede Wereldoorlog^ Iiji"^ kenburg wordt op 10 m^3v'r dergelijk boekwerkje ten.he ,'n' gehouden. Het is een u*g: e- van de Vereniging OudOCiAL kenburg over de oorlog freekl Rijndorp zelf. HJJ Sndorf De samenstellers Henkl.30 u thorn en Cock Oesterhd i0-3« hebben een poging gedaa^1^ de generatie die de T\oo t Wereldoorlog niet heeft acht gemaakt, een beeld te PC,Al van het gebeuren zoals <P0RS Valkenburg plaats vond. ^0-io naast was het in ieder ge^,or~SC|. moeite waard om de geb*> Hll nissen van de eerste vijf dENST van de oorlog in boekvoi?"- te brengen. S, Het eerste exemplaar boekje „Valkenburg in <^e 1940-1945" wordt vrijdag cieel uitgereikt in de geiTiCHT schapsruimte van de chrfN™ ke school aan de BroeT^81 's Morgens om half tien m0l alle leerlingen van de 6ean ook se die dit jaar hun scholeffn. Bc laten, gratis het boekje ü?r.s,re^ vangst nemen. Xe,kb Het is overigens de beckfcijwn in het verolg elk jaar éngeg mei het boekje uit te reil#9064 samenwerking met de®" 9 0 meente Valkenburg. He^^®' stuur van de Verenigimfcrek. Valkenburg heeft zich VERKE kerd van een dusdanige <(ac!jte van het historisch geschripggS alle kinderen van nufnkst& twaalf jaar het te zijner tjhm ontvangst kunnen nemerfERKl Zaterdag 11 mei 1 het bestuur van Oud burg de boekjes voor t den verkocht tussen een uur op het Castellui Het boekje omvat 32 I den met 45 foto's en vaardigd door drukkerij da. Het zal te koop zijn t Oosterlee, Marktveld 4 kenburg, boekhandel I Berg in Katwijk aan daerschi en slijterij 't Vaatje ii^dfhap. miseflat te Rijnsburg.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18