r. =3UDE VPRO DUURT WET ZOMERSEIZOEN -MAAR TWEE MAANDEN "H 'ADIO/TELEVISIE CaidóaOowumt TOS-BESTUUR WIL INTREKKING MEDIAWET AFDWINGEN Noord-Zuid-Trofee voor project BRT en Teleac sfe KRO-documentaire parochie Lelystad toont groeiend zelfbewustzijn leken Duiteland KoH,VERSUM De omroep zal de rechter vra- 9 het i| het nu voorliggende ontwerp mediawet on- ®rdfjjjlitmatig te verklaren en de staat te verbie- }e0zaij de splitsing van de NOS uit te voeren, zo is aad op^ren door het NOS-bestuur bekendgemaakt. 3ebou*ijUridische procedure die de omroep aanhan- zal maken is hoofdzakelijk gebaseerd op de alitsing van het facilitair bedrijf van de de^zuijS- Minister Brinkman van WVC wil hier- Hotie«T een zelfstandige NV maken. De omroep dat de minister zich hiermee zelf machtigt WOENSDAG 8 MEI 1985 PAGINA 15 de NOS te verdelen onder nieuw door hem jrichte rechtspersonen. De eigendommen veken vfden hierdoor onder feitelijke staatscontrole laatst, aldus de NOS. De gang naar de rech- kunnenis, zo meent het NOS-bestuur, de enige weg id hebt» voor de omroep nog is overgebleven. De ggj^iister heeft stelselmatig alle kritiek op zijn voorontwerp genegeerd. Zelfs het vernietigen de oordeel van de omroepraad heeft niets uit kunnen richten, aldus de NOS. Nu de minister in een brief van 24 april aan de voorzitter van de NOS de deur voor overleg met de omroepen over fundamentele bezwaren heeft dichtge gooid totdat het advies van de Raad van State afkomt, is voor het NOS-bestuur de maat vol. De in de mediawet voorgestelde samenwer kingsvorm van de omroepen plus de verzelfs tandiging van het facilitair bedrijf, dat finan cieel onverantwoord wordt geacht, leidt niet tot de door de minister beoogde versterking van het bestaande omroepbestel. Integendeel, zo meent het NOS-bestuur, „de minister is kenne lijk willens en wetens bezig het omroepbestel ernstig te verzwakken". De NOS heeft nu samen met alle omroepor ganisaties bij de rechtbank in Den Haag een dagvaarding ingediend. In de dagvaarding stelt de omroep onder meer dat de beleidsvoorne mens van de minister in strijd zijn met de grondwet, het Europees verdrag voor de rech ten van de mens en het internationale verdrag inzake burgerrechten en politieke rechten en voorts dat de handelwijze van de bewindsman in strijd is met de in Nederland geldende fun damentele rechtsbeginselen van behoorlijk be stuur en behoorlijke wetgeving. De minister be rokkent de NOS en de omroeporganisaties met zijn voornemens grote schade, aldus de dag vaarding. Het ministerie van welzijn, volksge zondheid en cultuur zei in een eerste reactie dat het in Nederland een goed gebruik is dat de rechter zich niet mengt in een proces van wet geving. In dat land worden wetten vastgesteld door het parlement, aldus de woordvoerder. AMSTERDAM De educatieve tv-serie „Ne derlandse Literatuur na 1830" is onderscheiden met de Noord-Zuid-Trofee 1985. De reeks is een gezamenlijke onderneming van BRT en Teleac. De onderscheiding wordt op 12 juni uitgereikt. Dit heeft de Stichting Coproduktieprijs BRT/Nederlandse Zendgemachtigden meege deeld. De Noord-Zuid-Trofee wordt eens in de twee jaar uitgereikt voor een coproduktie van BRT en een Nederlandse zendgemachtigde. De jury was van mening dat van de ter beoorde ling aangeboden televisieprodukties slechts „Nederlandse Literatuur na 1830" in aanmer king kwam voor de onderscheiding. „Het tv- programma heeft ook zonder de koppeling aan het cursusmateriaal een gelukkige vormgeving gekregen „die ook niet-cursisten boeit". L.VERSUM Door het lan- I laten doorlopen en het eer- hervatten van reguliere jgramma's zoals „Van Dis", jdverschijnselen" en „Het derhoud" wordt het zomer den bij de VPRO beperkt een tweetal maanden. De toep heeft laten weten dat Jprogrammering wordt be- ild door een groot aantal ei- l produkties, waaronder 4% r avondvullende uitzendin- i vanuit de verschillende lo- ies van „De Boulevard of iken Dreams". Deze Boule- •d is ontstaan uit een initia- van eigenaren van dans-, Jin; s nit evorf e doe s was in o worde Scène uit de ^eelfilm „The ^^Bkuza", met i Robert IjMitchum en Jtakura Ken. De rolprent i maakt inderdeel uit n Haatfan de reeks „Word into Y(\ lage" (vanaf I U 23 juni). spiegel- en theatertenten, die jaarlijks gedurende de zomer maanden hun krachten, idee ën en materiaal gezamelijk in zetten voor een serie zelf ge produceerde evenementen. Deze optredens door muziek- en theatergroepen van diverse snit met een voorkeur voor toegankelijkheid, bondigheid, humor en kwaliteit domineert de gehele maand augustus. De VPRO zal uitzendingen ver zorgen vanaf „Het stenen hoofd", een pier in het IJ (4 augustus), vanaf de Parade in Den Bosch (11 en 18 augustus) en vanaf het Museumplein in Amsterdam (25 augustus). Aangezien het Zweedse drama een prominente rol gaat spelen op het Holland Festival van dit jaar brengt de VPRO een zesdelige drama-serie over het leven en werk van de grote Zweedse schrijver August Strindberg. De serie geeft niet alleen een aardig beeld van het turbulente leven van de schrijver, maar ook over de West-Europese maatschappij die in de overgang zat van de 19e naar de 20e eeuw. Tevens zendt de omroep twee televi siebewerkingen uit van de Zweed Lars Norén, de heden daagse equivalent van Strind berg. Op 14 en 21 juli worden „Nacht, moeder van de dag" en „Chaos, de buurman van God" vertoond. Scenaristen Wie van film houdt, kan een interessante reeks verwachten waarin uitgebreid aandacht wordt besteed aan belangrijke Amerikaanse scenarioschrij vers gekoppeld aan een speel film waarvoor zij het draai boek schreven. De serie heet „Word into Image" en de sce naristen zijn: Robert Towne („Chinatown", „Bonnie Cly de"), William Goldman („All the Presidents Men", „Mara thon Man"), Carl Foreman („High Noon", „The Cham pion") en Paul Mazursky („The Unmarried Woman"). Verder is er een serie films In een zestal korte films staat de Amerikaanse komiek W.C. Fields centraal (vanaf 14 juli). Netty Rosenfeld maakte een driedelige reeks documentaires over het dagboek en de schrij ver ervan, (vanaf 7 juli). van „the master of the wee pies" Douglas Sirk, de in Ham burg geboren dramaturg, die voor de Tweede Wereldoorlog als artistiek leider in de Duitse theaterwereld werkte. Nadat het werken hem onmogelijk werd gemaakt door Nazi- Duitsland, verliet hij in 1937 zijn land en kwam na veel om zwervingen in Amerika te recht waar hij, onder contract bij Universal, films maakte zo als „Magnificent Obsession" (uitzending 4 augustus) en „Written On The Wind" (18 augustus). De produkties wor den uitgezonden als onderdeel van de vier avondvullende „Boulevard Of Broken Dre- ams"-uitzendingen. De VPRO toont deze zomer ook zes korte films van de le gendarische komiek W.C. Fields, wiens afkeer van hon den, baby's, banken en ban kiers legendarisch is. Met zijn verbale humor wist de man met de drankneus het oppak ken van een golfclub en het verschuiven van een stoel tot kunst te verheffen W.C Fields is onder meer te zien in „The Dentist" (uitzending: 14 juli), „The Pharmacist" (4 au gustus) en „The Barbershop" (25 augustus). Wil Kwak-Kwak Voor de jeugd koos de omroep voor een aantal Engelse series en films zoals „Schooner" (7 juli), over een achtjarig jonge tje uit Belfast, dat de zomer doorbrengt bij familie aan de noordkust van Ierland en voor „Mrs Silly" (14 juli), een in dringend verhaal van een En gels jongetje dat na de schei ding van zijn ouders op een kostschool terecht komt. De leukste jeugdserie bij de VPRO is echter de animatie reeks over het eendje Wil Kwak-Kwak, die wekelijks vanaf 7 juli wordt uitgezon den. De verhalen zijn geba seerd op een reeks kinderboe ken waarin het eendje met zijn hart van goud en een fijne neus voor narigheid de hoofd rol speelt. Muziekliefhebbers worden be diend met het „Grand Gala van de Hedendaagse Neder landse Muziek", waarin een breed scala van interessante muzikale ontwikkelingen is te horen en te zien. Deze produk- tie wordt op 16 juni vertoond. Stefaan Decostere en Chris Dercon gaan in „Dans en ca mera" (9 juni) in op de vraag wat er overblijft van een ballet op televisie, terwijl de beroem de filmmaker Pennebaker in „Dance Black America" (2 juni) de vaak adembenemende optredens laat zien van zwarte dansers. De opnamen hiervoor werden vorig jaar gemaakt tij dens een vierdaags festival in New York waar door middel van talloze optredens de gehe le gescheidenis van de zwarte dans nog eens de revue pas seerde van de 18e eeuwse sl'a- vendansen tot de hedendaagse breakdance. Pastor Martin van de Bosch van de Lelystadse Pax Christie-pa- rochie met jeugdige parochianen. HILVERSUM Op 10 mei. de dag voor paus Johannes Paulus II in Nederland arriveert, zendt de KRO de film „Kerk van mensen" uit die een beeld geeft van de Pax Christi-parochie in Lelystad. De documentaire (op Ned. II om 20.20 uur), gemaakt door André Truyman. toont de gang van zaken in een parochie, die volgens de KRO representatief is voor de rooms-katholieke parochies in Nederland. De omroep verwijst daarbij naar gege vens uit een nog niet gepubliceerd KASKI-onderzoek waaruit blijkt dat slechts 20 procent van de parochies duidelijk progres sief of conservatief genoemd kan worden. Truyman heeft onder meer voor Lelystad gekozen omdat het een stad is die op het water werd gewonnen. Tijdens het Tweede Vaticaans Concilie bestond de plaats nog niet eens. Deze keuze was van belang omdat van dé documentaire een verkorte versie voor het buitenland moest worden gemaakt en inpolderingen op buitenlanders altijd veel indruk hebben gemaakt. België en Duitsland hebben deze verkorte versie reeds uitgezonden. Ook vanuit Groot-Brittannië, Ierland en de Verenigde Staten is be langstelling getoond. De documentaire laat onder meer zien dat leken steeds meer ta ken hebben in de activiteiten en het bestuur van de parochie Zo is de rector van een christelijke scholengemeenschap voorzitter van de parochievergadering. Ook toont het verslag de viering van een communiedienst, waarin een leek voorgaat. De impres sie laat zien, dat de leken zich in toenemende mate bewust zijn van hun eigen positie in de kerk. „Wij storen ons niet aan de problemen die er in de top van de kerk zim", aldus de voorzitter van de parochievergadering. Hij verwacht van een pastor dat deze zich aanpast aan de werkwijze die in de parochie is ont staan. Van een parochie mag volgens hem niet worden geëist dat zij zich geheel aan de werkwijze van de pastor aanpast. Mis schien noemde daarom een adviseur van de paus onlangs in een interview de katholieke kerk van Nederland „het duidelijkste voorbeeld in West-Europa van een verkeerde ontwikkeling". Volgens hem moet een hele generatie in Nederland als verloren worden beschouwd. Aan het eind van de film geeft dr M A M. Klompé, oud-minis ter en jarenlang lid van de pauselijke commissie Justitia et Pax. commentaar. Vanuit haar verwantschap met en betrokkenheid bij de kerk en vanuit de verantwoorde!) lap met en betrokkenheid lelijkheid die zij draagt als van de Nederlandse bis- een van de belangrijkste adviseurs van schoppen toont zij zien getroffen door het groot aantal activitei ten in de parochie en de wijze waarop de parochianen hun ge loof onder woorden brengen. Mevr. Klompé wijst erop dat de Nederlandse katholieken verdrietig zijn omdat ze het gevoel hebben dat het centrale gezag van de kerk de Nederlandse ka tholieken niet begrijpt, verstaat en wantrouwt. Zij meent dat loyale kritiek, die opbouwend is, in de Rooms-Katholieke Kerk mogelijk moet zijn. Nederland ken! KOERLAND 1 HartlO Rosco leest voor in Ca- 11. Leiimero's bioscoop. 10 Suske en Wiske, pop- jaar lenserie. Afl.: Suske en anni/V'Ske en de Zingende idvies*aars. (5). 0745 )2 De Bluf8how, geva- 'ieerd kinderprogramma =R2iE|epresenteerd door Hans st. ne(azan. uk °<|o over motoren gespro- 9 ken, programma waarin alle ;pecten van het motorrij- len worden belicht. IOS Degrjo Vj6-Journaal. TROS 46 Formule 1, internatio- paal popprogramma gepre senteerd door Erik de cr cwart. TELEAC J0 Handwerken, les 7. op fROS ikker Iq Goochel mee met Hans f' Kazan. )5 The A-Team. Afl.: Ge vaarlijk afval. Het A-Team Start een koeriersdienst om 'raak te nemen op de eige- laren van een chemische ibriek die gevaarlijke af- alstoffen dumpen op een irrein waar een succesvol- snelpostkoeriersdienst ivestigd is. Journaal. CUTERA !8 Ademen... niet zo ge- roon, een uitzending van het Nederlands Astma Fonds. TROS 33 CD De Kip en het Ei (slot). Afl.: De Vlooienplaag. Een kat op het bureau laat vlooien achter, die op hun beurt weer naar het huis van Harry en Thea getrans porteerd worden. 05 V Victorie - Vrede 'rijheid, muzikale 'senti- mtal journey* t.g.v. het jarig bevrijdingsfeest, 'illy Dobbe voert o.a. ge- irekken met buitenlan- s, die hebben meege- ;t aan onze bevrijding, l.m.v. Joop Landré, The Star Sisters. Deep River Quartet. Metropole Orkest o.l.v. Rogier van Otterloo, Dave, Maggie McNeal e.a. 15 TROS Aktua, Actualitei tenmagazine. 50 (B Straatje om, tv-spel van Leo Derksen. Een echt paar is vastgelopen in de jsleur van alledag. Plotseling beurt er iets waardoor lun huwelijk onder hoog ing komt te staan. Benny Hill Show, lische serie met Benny im. De dichter Leo Vroman staat vanavond centraal in de Ne derland C-produktie „Liefde sterk vergroot". Ned. 2 om 21.15 uur. NEDERLAND 2 KRO 17.15 Pauselijk bezoek aan Nederland, samenvatting van de bijeenkomst op het Malieveld in Den Haag. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 CD Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. PP 19.12 Zendtijd voor D'66. NOS 19.22 Van Gewest tot Ge west, regionaal magazine met vanavond o.a.: Wieger- museum in Deurne; Ro meins grafveld bij Valken burg (ZH) en Radio Gelder land van start. 20.10 Nederland C, program ma over kunst en cultuur in binnen- en buitenland. Pre sentatie: Cox Habbema en Cees van Ede. Met om 21.15 Beeldspraak: Liefde sterk vergroot, portret van schrijver-dichter Leo Vro man en om 22.10 Sanse sa- cróe et danse profane, van Debussy. Amsterdams Ka merorkest o.l.v. Jan Stulen m.m.v. Vera Bading, harp. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. ATN/Filmnet 17.00 Fred Basset. Tekenfilm. 18.40 Riptide. Serie. herh. 19.30 Somew here in time. Film, hert). 21.10 Air- wolf. Afl: Echoes from the past. 22.00 Bonditee. Komische aktlefllm over een man die wordt aangezien voor een geheim agent. herh. 23,30-00.55 Ergens In Nederland. Nederlandse film. herh. BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Plons, de gekke kikker. 18.10 Zeppelin, kindermagazine. 18.35 1] Midas, Vlaamse Jeugdserie. De spionnen halen de doos uil het water en brengen verslag uit bij hun opdrachtgever. 19.00 De vrijheiderivier, kort filmpje. 19.05 Oom Hoja gaat op reit, teken filmserie. Afl.: Oom Hoja op wielen. 19.15 Uitzending door derden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Joumeal. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips. 20.15 Videomatch, videospelletjes gepresenteerd door Marleen Gordts. 20.25 Namen noemen, spelprogram- 21.10 Allemaal beestjes. Afl.: De Biesbosch, vroeger en nu. De Bies- bosch is ontstaan door de Sint-Elisa- bethsvloed in 1421. In 1970 werd in het kader van het Deltaplan het Ha ringvliet afgesloten: eb en vloed, die eeuwenlang het voorbestaan van het enige vloedbos in West-Europa be paalden. vielen weg. Het gebied bleef. Het leven ook, maar op een heel andere manier. 21.40 Eiland, gespreksprogramma over de culturele actiualiteit. 22.30 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Chocky (5), zesdelige Britse science-fictionserie voor de jeugd naar het boek van John Wyndham. Chocky heeft Matthew getoond hoe je moet zwemmen en zo heeft Mat thew zichzelf en Polly In veiligheid ge bracht. 19.25 Tijdrovar. Twee klaveren. 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal. 20.10-22.00 Voetbal: Finale UEFA- cup. RTBF 1 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.00 Ce eoir, regionaal magazine. 19.23 Minute Papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Cap 60, spelprogramma over de jaren 60. 21.05 Néo Polar De anonieme va der, film. Jean Lortle moet in Rijssel het lijk identificeren van een vader die hij nooit heeft gekend. De man, een zwerver die nergens belangstel ling voor had en geen financlèle pro blemen kende, werd doodgeschoten. Jean wil alsnog meer te weten komen over zijn vader. 22.05 Lèopold Gènicot, portret van deze hisoricus, hoogleraar In Leuven. 22.35 Journaal. 22.50 La penaéa et let hommee. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-atop videoclips. Presen tatie: Amsterdam Road Show met Martin (16.00), Diana met Pop A-Z (17.00), en Gaz in Liverpool (18.00). 19.00 La belle vie. 20.00 Pause cefé. 20.51 Nouvellee de Phiatoire (6). 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-etop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Martin met pool (00.00) en Gary en Sun ie (01.00). DUITSLAND 1 Gordon Jackson als Hudson en Jane Marsh als Rose In de serie ..Upstairs Downstairs" (Das Haus am Eaton Place), Duitsland 2 om 17.50. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustherte, gevarieerd magazine. 17.50 Des Haus am Eaton Place (Upstairs Downstairs), tv-serie. Afl.: Als de kat van huls is. 18.55 Midlotto - 7 uit 38. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Oie SeidenstraOe (slot). Ja- pans-Chinese documentaire in zes delen. Afl.: Kaschgar - Mohammed plus Mao. 20.15 Kennzeichen D. Duits nieuws uit Oost en West. 21.00 Oer 6. Mai 1985. Bonn. Keulen en Straatsburg. 16.00 Tagesachau. 16.10 Zwangsoldaten. 'De Bewape ningstroepen 999', reportage. 16.55 Trëume, die keine blieben, kinderprogramma. 17.20 Schau ins Land: Streiten zwei - so haben beide unrecht, kinderpro gramma. 17.50 Tagesachau. 18.00 Hiar und Heute. 18.25 Lucky Luke, tekenfilm. 19.00 Oecumenische kerkdienst, vanuit de Dom in Keulen t.g.v. het einde van de oorlog 40 jaar geleden. 19 58 Heute im E reten. 20.00 üTegesscheu. 20.15 8. Mai. Programma t.g.v. de capitulatie van de Duitsers 40 jaar ge- 22.30 Tagesthemen. 23.00 Einaatz in Manhattan (Kojak), Amerikaanse politieserie. Kojak ziet eindelijk zijn kans schoon om een moordenaar te pakken te krijgen die al zeker honderd doden op zijn gewe ten heeft. Hij heeft deze man nog nooit gezien. 23.45 Tagesachau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Löwenzahn, kinderserie. 16.35 Der Waachblr Rascal, teken filmserie. X: Ondertiteling vla Tele- Tekst. O Zwart/wit-uitzendlng. ■H: Zwart/wit-ultzending met ondertiteling via Tele- Tekst. El: Bij nlet-Nederlandsta- llge zenders: uitzending In orginele versie met onder titels. KSBij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzendlng in orginele ver sie met ondertitels. des Zweiten Weltkheget: lebender aus Warschau voor verlei- Iers. mannenkoor en orkest van Schönberg. Uitgevoerd door het Koor en Orkest van Cleveland o.l.v Chris- toph von Dohnanyi. Voordracht: Gior- ?io Tozzl. 1.45 Heute-journal. 22.05 Die Sport-Reportage. Frag menten uit de finale van de EUFACup wedstrijden. 22.35 Des kleine Fernsehspiel: Nie- mandszeit. Regie: Ralph Kollat. Film fragmenten. momentopnamen van het einde van de Tweede Wereldoor log. met herinneringen. 01.00 Heute. DUITSLAND 3 15. 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunda. 20.00 Backfischliebe, tv-fllm van Philip Purser en Rolt Hfldrlch naar een roman van Vernon Bartlett De jonge Engelsman John Hardie gaat in de zomer van 1939 naar Duitsland om er de Duitse taal te leren. Hij leert daar zijn grote liefde kennen. 21.40 40 Jahre danach. Programma ter gelegenheid van de ontmoeting van de burgemeesters van de steden die in de Tweede Wereldoorlog be trokken waren 22.30 Deutechland, Deutechland-. een revue over Duitstand in mei 1945 Deel 1: GrObenwahn. 00.10 Engeland SKY CHANNEL 17.30 All American hol 100, met Paul Gambaccini. 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed, tv-serie. Afl.: Ed. the lover. 19.00 The Lucy show, tv-serie. Afl. Lucy, the stuntman. 19.30 Bearcats, tv-serie. AflDos Gringos. 20.20 A Yank in Ermine, Engelse filmkomedie uit 1953 van Gordon Parry. Een Amerikaanse piloot erft een hertogdom in Engeland. Boven dien wordt hij verliefd op en gravin. 21.45 International Motor Sports. 22.50-00.30 Sky Tra*. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.35 Take two. 18.00 John Craven'a newsround, jeugdjournaal 18.10 Duncan Dares, kinderserie. 18.35 Gloria, Amerikaanse serie. 19.00 Journaal en Weerbericht. 19.35 London plus. 20.00 Wogen, amusementsprogram ma rond Terry Wogan. 20.40 Hilary. 21.10 Dallas, Amerikaanse serie. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 The day we won the war. Do cumentaire terugblik op V-day. de dag van de bevrijding. Gesprekken met mensen over toen. zowel Engel sen als in Engeland wonende Duit sers, aangevuld met historische film beelden 23.35 Sporlsnight. 00.40 Weerbericht. BBC 2 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.35 Arthur Negue enjoys. Afl.: Chatsworth. 19.00 The wadneeday western: Tall Men Riding, Amerikaanse speelfilm uit 1955. Met In de hoofdrollen: Ran dolph Scott, Dorothy Malone en Peg- ?ie Castle Regie: Lesley Selander. en avonturier krijgt ruzie met een veeboer. Desondanks vraagt hij de hand van diens dochter. 20.20 100 Graat Sporting Momanta. 20.40 Ebony. 21 05 Timewatch. 22.00 Bleak House, tv-serie naar een boek van Charles dickens. Met: Diana Rigg. Denholm Elliot, Rebecca Seb- born e.a. 22.55 Stephane Grappelli (1). Port ret van deze Franse jazzviolist 23.30 Newsnight, actuaiiteitenmaga- zine. 00 15 WaerbarichL 00.35 Open University. ITV 17.20 Fraggle Rock, poppenserie. 17.50 Razzmatazz. 18.15 Connections. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 20 00 20 30 21.00 2200 23 00 2340 0100 I V-day. I Coronation Street I This is your lite. I Widows, tv-sene. NEDERLAND 1 doven. VOO 16.00 Tineka, gevarieerd middagprogramma met Tineke de Nooy NOS 17.30 VtS-Journaal VOO RTBF 1 1130 Teletekst 14.30-15.25 Schooltv. 16.45 Mededelingen van de Onem. 17 00 Schooltv. 17.15 Lol lipop. 17.50 Plein Jeu. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Gaz In Liverpool (08.00), Sunle (09.00), Martin en Simon met 'Musical Chains' (10.00). Diana met een Inter view met Chris Rea (3) (11.00), Julle (12.00) en Simon en Sunle met Chart Attack (13.00). 14.00 Non-atop video clips. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 fi Das MAdchen vom Moorhof 11.25 Die Senten- streBe. 12.10 Kennzeichen D 12 55 Persoverzicht 13.00 Heute. 13 15 Teletekst 16.00 Tagesachau. 16 10 Eipeditionen ins Tierreich, pro gramma over de eekhoorntjes en fa milie (herh.). 16.55 Links und rechts vom Aquator. 17.25 Kanalligetor, te kenfilm. 17.50 Tagesachau DUITSLAND 2 10 00-13 15 Zie Duitsland 1. 15 40 Teletekst 15.56 Programme-over- zicht. 16 00 Heute 16 04 Immer die ses Femsehen... Familie Bergers Er- tahrungen sus Zweiter Hand, familie serie 16 35 Meina Mutter, deéne Mutter, tv-serie. 17 00 Heute. 17.15 Tete-llluatrierte. 17.50 Der roearote Panther, tekenfilm. SKY CHANNEL 14.35 Hand made in Isfahan. Docu mentaire. 15 30 Wayne A Shutter. Comedy 16.00 Pat Sharp Show 16.45 First run, met Peter Powell BBC 1 07 50-10 20 Breekfaet Time 11.30- 11.50 Play School. 14 00 Journaal 13.25 Weerbericht 14.27 Nieuweo- verxicht voor doven 14.30-14.45 Trumpton 15 00-16 35 Peerdereoee de Cheater 16.55 Mop and Smlft. 17.10 Ivor the engine. 17.15 Jigeew. 17.30 Bananaman. 17 35 Dogtanian and the Three Muskehoude. ITV 07 25 TV-AM 10 30-12 34 Schooltv. 13.00 Foitales. 13 10 Mooncat S co. 13.30 The Sullhrene. 14 00 Nieuws. 14.30 Fslcon CresL 15 30 Ptay 11 again. 16.00 Game. 16.25 Regionaal nieuws. 16 30 Sons end daughters. 17 00 Foztaèe*. 17 15 Crystal Tlppe HILVERSUM 1 NCRV: 17 03 Hier en Nu-woen9dagmagazme. 17.55 Mede delingen (NOS). 18.06 Met Teddy aan tafel. 19.02 In '1 voorbijgaan. 19 07 Leger des Heilskwartier 19.25 NCRV-Woensdag-Sport. NOS: 20 03 Hobbyscoop 20.30 Langs de lijn, sport en muziek 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 00 02 Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Van daag.. donderdag HILVERSUM 2 KRO 16 33 KruispuM- extra. EO: 17.30 Nws 17.36 Ti|dsem. NOS: 18 00 Nws 18.10 NOS-Mid- weekmagazme 19.30 De werkeliik- heid van de oorlog 20 00 Nws EO: 20.03 Licht en uitzicht. 20 40 De Bij bel open 2105 Te mogen leven. 21.30 EO-Metterdaad Hulpverlening. 21.32 De EO in de regio. 22.00 Vra gen naar de weg. 22 15 De schoola genda. 22.30 Nws. 22.35 De Open Cirkel. 23.05 Zicht op Israel. NOS 23.30 Verhaal HILVERSUM 3 NOS 18 04 De Avond- spits. VPRO: 19.02 Gonzo Radio 20.03 The John Peel Show 21 02 Frontlijn. 22.30 Live concert: SPLAT. 23.02 Heartlands HILVERSUM 4 18 00 Nws. 18 02 Affi che 4. 18.07 Ptaatgraag 19 00 Puur cultuur. 19.15 Rauwkost 20 00 Armi- de. opera v Gluck 23.15 Over boe ken. 23.45 Spel met poezie. HILVERSUM S TROS: 17 30 Helper* weg NOS: 19 00 Nieuws voor buiten landers FEDUCO 19 40 Etinligabat chjach bad chi li Lmaslaha dyalak (Kiezen is dat nodig?). Taal: Marok kaans Arabisch RADIO RIJNMOND 16.30 Middag- progr. met Erik Post. Morgen HILVERSUM 1 NCRV 7 10 Vandaag donderdag, vervolg 8 06 Hier en Nu. 8.54 Perspectief 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 1003 Muz bij de koffle 11.03 NCRV-Speci- aal. 11.30 Twaalt-uuriie. 12.40 Mid- dagpauzedienst 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal KRO: 16 03 Op de eerste rang. 17 03 Echo-magazma. HILVERSUM 1 AVRO 7 00 Nws 7 08 A M 9.30 Nws 9 33 Bulten 10 50 Snotneus A hoy1 11.00 Hollywood Boulevard 11.30 Nws 11.33 Ki|k op kunst. 1158 Beursplein 5. 12 00 035-284555 OVERHEIDSVOORL 12.16 Uitzending voor de landbouw. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tulnb 1230 Nws AVRO 12 36 AVRO'S Radio(Ourn 13.00 Nws 13 10 AVRO s Sport panorama 13.30 Nw* 13.33 Hersengymnastiek. 14.00 In da wandelgangen (14.30 nws.). 15.00 Da burgemeester Is jarig HILVERSUM 9 TROS 7 03 De Haver- moutahow 9 03 De Hugo van Gefcle- ren Show 10.03 Oe Poiderpoppara- da. 11.03 Da Europarade 12 03 50 Pop ol aan envelop 14 03 TROS Top 50 Show HILVERSUM 4 VARA: 07 00 Opmaat. (8 00 Nws) 9.00 Viootsonates en pia notrio s van Baathoven (2). 9 50 Uit VARA's Matinee-archief 11 10 Uit de nieuwe wereld Griffes en Nes 12 00 Operette VPRO: 13.00 Nws. 13 02 Muziek aktualiteit 14.30 De Wande lende Tak 16.00 Hei Portret HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor- tief 9.25 Walenlanden RVU 9 30 Alleen op 5 KRO 10 00 Scheeps praat. 10 10 Geloven met hart en handen (herh 10 30 Met iieveheer*- beestfe 10 40 Ptutm van de maand. 10 55 Hobbeltfe III (3( 11 07 Er was «en» aan dienaar 11.20 Uadfes \M Europa. RADIO RUNMONO 0790 Ochtend, progr mat Peter Schuiten. 16 30 MM- dagprogr. mal Enk Poet

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15