lill Wyman keert oor goed doel erug naar jaren 50 USIC BOX BRENG T DOCUMENTAIRE VER WILLY AND THE POOR BOYS Adem stokt in de keel bij „Majdanek-proces''' Duiteland Engeland u^DIQ/TELËViSiË CcidócSouiant WOENSDAG 24 APRIL 1985 PAGINA 13 ^CRV-tv zoekt ^Ugdopstellen /ERSUM De komende zomer NCRV samen met televisie- en egisseur Karst van der Meulen verhaal verfilmen dat geschreven or een jongere (of door jongeren) leeftijd van tien tot vijftien jaar. CRV zoekt daarvoor goede opstel- korte verhalen die niet langer lan twee velletjes. Het onderwerp ij. De inzendingen moeten vóór april bij de NCRV binnen zijn ,V-jeugd-TV, Postbus 121. 1200 JE •rsum). Samen met Van der Meu- oekt de NCRV daaruit het meest ,bare opstel, dat de regisseur dan ebruiken als basis voor een film- rio. KtoaHeiïv^A I Geen jaarlijks advies lokale omroepen HILVERSUM Met ingang van 1 juli is mevrouw M.J. van Essen benoemd tot hoofd van de afde ling filmzaken van de VARA. Zij is thans directie-secre taris van de VARA- -televisiedienst. Met deze benoeming is voorzien in de va cature die ontstond na het vertrek van het huidige hoofd filmzaken, mevrouw T. te Nuyl-Brans. EINDHOVEN Provincies en gemeenten hoeven niet meer jaarlijks te adviseren over de vraag of een provinciale of lokale omroep voldoet aan de wettelijke eisen, maar om de vijf jaar. Minister Brinkman heeft dit gezegd tijdens een werkbezoek aan de Regionale Om roep Brabant. Volgens Brinkman is gebleken dat deze jaarlijkse advisering wordt gezien als een bedreiging van de programmatische onaf hankelijkheid. De jaarlijkse advisering werd in het wetsvoorstel voor een nieuwe mediawet bepleit, maar deze paragraaf komt nu te ver vallen. Over de advisering door provincie of gemeen te wordt nu gedacht om dit -conform de medi anota- om de vijf jaar te laten gebeuren. Het advies zal vooral moeten gaan over de repre sentativiteit van de aspirant-omroeporganisa tie bij een eerste zendtijdaanvraag. Daarnaast kunnen de overheden advies uitbrengen in si tuaties waarin twijfel bestaat over de vraag of de betreffende omroep nog wel aan de wette lijke eisen voldoet. De jaarlijkse zendtijdtoe wijzing aan provinciale of lokale omroepen en de vaststelling van de uitzenddagen en -tijd stippen door het commissariaat voor de media op aanvraag van de betreffende instelling wordt gehandhaafd in de voorstellen van Brinkman. In het wetsvoorstel mediawet staat dat de pro vinciale of lokale omroep een programma moet verzorgen, gericht op de bevrediging van de in de provincie of gemeente levende maatschappelijke, culturele, godsdienstige en geestelijke behoeften en dat het programma van algemeen nut moet zijn. De lagere over heden moesten dit controleren en er jaarlijks advies aan WVC over uitbrengen. Vrijwilligers in „Koploper1' HILVERSUM De redactie van het NCRV-jongerenprogramma Koploper (zaterdag, Hilversum 3, 19.02 uur) geeft in het vervolg ie dere zaterdagavond zendtijd aan twee vrijwilligersorganisaties. Van iedere organisatie krijgen twee leden of vertegenwoordi gers de gelegenheid om in dertig seconden een advertentie uit te spreken. De advertentie moet be trekking hebben op vrijwilligers werk en kan telefonisch inge sproken worden. Organisaties die willen adverteren in „Koploper" kunnen schrijven naar NCRV- Koploper, Postbus 121, 1200 JE Hilversum. IJS Hoewel Bill Wy- '"yfveel slaap tekort komt, ^A" hij het er graag voor Zijn Willy and the Poor [project, dat hij opzette AY:bld in te zamelen voor het pie sclerosis-fonds van '•"jnall Faces bassist Ronnie begint na maanden van wo. liseren en opnemen pten af te werpen. In een sief interview vertelt de QQf[ige bassist, dat hij tussen pnamen van de nieuwe i. 6 hg Stones-elpee in de Se hoofdstad, graag wat rrij maakt om over Willy oo'jhe Poor Boys te praten. 27jou eigenlijk moeten sla- fris op de volgende •30.i te verschijnen. In feite ik een beetje vals. Bij de is het zo dat, wanneer groep aan het werk .00., alle privé-aangelegenhe- infllvorden opgeschort", jdo'deze week kwam de el- ■4E-)iet eind jaren veertig en 37):g-muziek uit, die Wyman ;00,piiiie and the Poor Boys een aantal muzikale uitJiden zoals Rolling Stones- 30.imer Charlie Watts, gita- Fairweather Low, Paul Rodgers en Chris n^jen Who-drummer Ken- ageJones opnam. Music Box zendt zondag (10.00 en 16.00 uur) onder de titel „ARMS- special" een documentaire achtige video uit, waarin een half uur durend concert, de doelstellingen van ARMS (Ac tion for Research into Multiple Sclerosis) en interviews met de optredende artiesten werden gecombineerd. Plezier Bill Wyman denkt met veel plezier terug aan de opnamen van de video. Bill: „Ik wil er niet te veel over zeggen, want dan is de lol er af. Maar er zit een aantal prachtige scènes in. Ronnie Wood bijvoorbeeld speelt tijdens het concert, dat zich helemaal in een jaren vijftig-stijl afspeelt, zogenaamd saxofoon. Op een gegeven mo ment ligt hij op zijn knieën en wil hij vol overgave zijn lip pen aan het instrument zetten, maar dan draait langzaam het mondstuk weg. Telkens als hij het weer heeft rechtgezet en een poging doet tot blazen, zakt het naar beneden. Maar ja, hij had het ding ook ge huurd". Volgens Bill Wyman is het concert een snel gesneden vi deo, waardoor de kijker wei nig ontgaat van wat er op het podium gebeurt. Bill: „Op een gegeven moment springt er een meisje op het podium. Ze grijpt mijn hand en begint te jiven. Terwijl mijn eigen ge maakte basgitaar behoorlijk in de weg zit, doe ik, zo ver dat kan, met haar mee. De reactie van Charlie Watts daarop is prachtig... Die verbazing en dan die grijns". Supersterren Het concert is in principe een feestje van supersterren want ook mensen zoals Chris Rea, Gary Brooker, bekend van Procol Harum, John Entwistle van The Who, Andy Taylor van Duran Duran en groepen als Imagination en Go West zijn aanwezig. Volgens Bill Wyman was het, net als voor het maken van de elpee, geen enkel probleem de muzikan ten bij elkaar te krijgen. Bill: „Ik belde Ringo op of hij er zin in had. Ik zei: we hebben je nodig om een persoon te spelen die na het concert de rommel opruimt. Hij zei: per fect, ik kom graag. Voor het concert kwam hij binnenstap pen als werkman met zijn haar in een vetkuif en Teddy- Bill Wyman geeft gestalte aan zijn Willy and thé Poor Boys. Hij haalde zijn zelfgemaakte bas uit de kast voor de opnamen in de Fulham Town Hall. boy-schoenen aan. Ik heb ook nog geprobeerd Little Richard, die op dat moment in Enge land was, voor eenzelfde rol te strikken, maar dat is mij niet gelukt. Hij was direct enthou siast, maar even voordat ik belde had hij gehoord dat zijn 35-jarige manager was overle den. Voor het vertrek van zijn vliegtuig naar Amerika heeft hij nog geprobeerd langs te ko men, maar dat is niet gelukt. Hij had, geloof ik, maar ander half uur om naar het vliegveld te komen. Het zou echter een pracht scène zijn geworden: Ringo en Little Richard, die samen de laatste concertbezoe kers de deur uitwerken en dan tijdens het vegen van de vloer zeggen: rock roll... nooit... dat zal nooit wat worden". Afgaande op de eerste reacties duurt het niet lang voor de el pee van Willy and the Poor Boys goud wordt. Vooral in Amerika. Bill: „Dankzij de be stellingen is de langspeler daar de honderdduizend-grens in middels gepasseerd en is het persingsproces opgevoerd. Ik moet zeggen dat ik het wel vreemd vind dat de muziek zo'n aftrek vindt. Dat had ik niet verwacht. Maar misschien is de jeugd op zoek naar iets anders". Controle Hoewel de langspeler op Bill Wymans eigen label Ripple Records is verschenen, dienen volgens de bassist de verschil lende maatschappijen er alleen maar voor om controle te hou den over zijn eigen ideeën en om ze te kunnen uitvoeren. „Ik ben geen platenbaas die naar nieuw talent speurt en groepen contracteert. Ik heb inmiddels geleerd dat een tele visiemaatschappij jouw idee na een paar maanden als hun vondst presenteren en dan slecht uitgewerkt op de buis brengen. Alleen daarom heb ik een uitgeverij, een eigen platenlabel en produktiemaat- schappij". Hoewel Bill niet op zoek is naar nieuw talent krijgt hij wekelijks zakken vol demon stratiebandjes toegestuurd. Bill: „Dan zit ik bijvoorbeeld in een taxi en dan blijkt de chauffeur muzikant te zijn. Dan vragen ze: kun jé er een keer naar luisteren. Veelal klinken die banden verschrik kelijk, maar soms zit er talent tussen. Dan schrijf ik terug en geef ze advies welke platen maatschappij ze moeten bena deren en naar wie ze moeten vragen. Ik voel er weinig voor om zelf een platengigant te worden". HANS PIËT HILVERSUM Wie zich als kampbewaarder aanmeldde en het uniform aantrok legde in feite op hetzelfde moment zijn of haar geweten in de kast. Zo zegt drs. Wiesenthal in het drieluik over het Majdanek-proces dat de VPRO in twee gedeelten uit zendt. Deel 1 en 2 op zondag 28 april om 20.30 uur via Ned. I en vervolgens op zondag 5 mei. In het grondige document dat Dieter Meichsner (produktie) en Eberhard Fechner (regie) voor de NDR maakten en dat vorig jaar via het derde Duitse net werd uitgezonden wordt duidelijk wat voor vreselijks Majdanek bij Lublin in zuidoost Polen was. Van het najaar van 1941 tot de bevrijding door het Rode Leger op 22 juni 1944 kwamen hier naar schatting 250.000 mensen om. Aanvankelijk Russische krijgsgevangenen, later voor het over grote deel joden. Majdanek is vooral een lugubere naam omdat het vrouwelijk SS-personeel zich gruwelijk misdroeg. Pas op 26 november 1975 werden 16 van de 1300 nazi-functionarissen voor de rechter in Düsseldorf gedaagd. Het proces zou 5,5 jaar duren. Slechts de toen 61-jarige Hermine Ryan-Braunstein, die destijds als 20-jari ge jonge vrouw de veelzeggende bijnaam de „merrie" kreeg, om dat ze haar slachtoffers trapte met laarzen waarin ijzeren pun ten zaten verwerkt, kreeg levenslang. Hildegard Lachert, bij naam „bloederige Brygyda" kreeg 12 jaar. Kampbeul Herman Hackman 10 jaar en de overige straffen varieerden van 3,5 tot 8 jaar. Hoewel vele Duitsers en Europeanen beseften dat er geen enkele moord ongedaan kon worden gemaakt, was de woede over de strafmaat groot. Trouwens al tijdens het proces kwam het tot uitbarstingen omdat de getuigen op nog nooit eerder in West Duitsland vertoonde manier werden geïntimideerd door de advocaten van de beklaagden. In feite was dit Düsseldorfse pro ces het laatste dat min of meer afrekende met een gruwelijk Duits verleden. Immers het is al meer dan 40 jaar na dato dat de moorden werden begaan. De makers hebben hun produktie in drie stukken verdeeld: 1 de aanklacht, 2 de bewijzen, 3 het oordeel. De kijkers worden ge confronteerd met het kamp dat geheel onbeschut bij de zuidoost Poolse stad Lublin lag en met bewakers die zichzelf soms na een advertentie aanmeldden en zich tot op de dag van vandaag blij ven verschuilen achter bevelen en gedwongen overplaatsingen door hun superieuren. Bijna 400 getuigen die de hel overleefden komen ook aan het woord. Hun verhalen getuigen van het let terlijk uiteenrukken van gezinnen. Van de bitterste vernederin gen, van honger en kou en van verwondering dat ze het alle maal overleefd hebben. Tenminste 250.000 slachtoffers hebben Majdanek niet overleefd. Zelfs als zou je de verhalen van deze getuigen ook maar enigszins overdreven vinden, de rijkelijk door de nazi's gemaakte foto's, die ook in de documentaire wor den getoond, vertellen schokkende waarheden: naakte mannen en vrouwen, bijeen gedreven in door henzelf gegraven kuilen en daarna vermoord vanwege het feit dat ze joods waren of de nazi's in de weg hadden gezeten. Ergens aan het slot van het drieluik zegt Wiesenthal: „De kamp beulen overleefden voor 85 tot 90 procent de oorlog. Voor hen golden veel minder risico's als voor de gewone Duitse soldaat". JOCHEM GREVEN Beeld van het vernietigingskampo Majdank tederland se-) Rosco leest voor in Ca iro's bioscoop. Suske en Wiske en de kaars (3), pop iserie. De Duvel is oud, pro- imma voor ouderen ge- snteerd door Joop Lan en Margriet Zegers. Over motoren gespro- Journaal. I0S I Formule 1, poppro- flmma gepresenteerd K>r Erik de Zwart. tLEAC I Handwerken, les 6. Goochel mee met Hans zan. The A-Team, Ameri- anse tv-serie. Afl.: Rid- op de weg. Twee auto- rijepdiensten zijn verwik- ld in een felle concurren- strijd. Als een van de be- jven over gaat tot sabo- ocfie. wordt het A-Team te 3u p geroepen. i*S Journaal. Socutera: Stichting Na saal Fonds Sport Gehan- ie apten. OS Knecht van Hitier, eer- helft van de Amerikaan film „Inside the Third >mich" uit 1982 over Hitiers 'ftrouwensman Albert Met o.a. Rutger r, Derek Jacobi en Re- Soutendijk. Albert eer is een gereserveerde ige man met talent en :htsbesef. Ondanks de >te werkloosheid is er op Berlijnse universiteit een an als assistent voor hem ggelegd. Speer is niet p hteresseerd in politiek, iar dat verandert na een spraak van Hitier en hij IZ!pJt zich diezelfde avond nog aan als lid van de par tij. 22.25 TROS Aktua. Actualitei tenrubriek. ATV 22.55 De Peetvader (slot), Amerikaanse tv-serie. Als Michaels plannen in Havan na tot niets leiden gaat hij terug naar Las Vegas. Daar wachten hem twee belang rijke crises: de scheiding van Kay en de hoorzittingen waarin hij zijn daden moet verantwoorden. NOS 00.15 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. PP 19.12 Uitzending van RPF. NOS 19.22 Van Gewest tot Ge west, regionaal magazine met o.a. aandacht voor het Wieringermeer dat veertig jaar geleden door de Duit sers onder water werd ge zet en de Stichting Nationa le Contactcommissie Monu mentenbescherming. 20.10 Nederland C. Een pro gramma over kunst en cul tuur in binnen- en buiten land, waarin actuele infor matie over theater, beel dende kunst, film, literatuur, architectuur, etc. Met om 21.15 Het Folkloristich Danstheater en Het Eeuwig ritueel, filmportret van een van de belangrijkste dans gezelschappen in Nederland met aansluitend de uitvoe ring van het ballet: Het Eeu wig Ritueel. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 Scène uit de Science-Fiction jeugdserie „Chockey", met Devin Stanfield als Colin en Andrew Ellams als Matthew. BRT 2 om 19.00 uur. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.23 Minute Papillon. 19.25 Mededelingen. 19.30 Journaal. 20.00 Cap 60, spelprogramma met vragen over de jaren 60. Presentatie: Bernard Balteau en Renè-Philippe Oawant. Vanavond: Het jaar 1967. 21.05 Neo-Polar, politieserie van Ge rard Marx. 22.00 Portraits, serie tv-portretten van bekende Belgen. Vandaag: J.P. Otte. 22.30 Journaal. 22.45 Informations reflecisons et in terrogations laiques. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Plons, de gekke kikker. 18.10 Zeppelin, kindermagazine ge presenteerd door Rafael Troch. 18.35 KDMidas, Vlaamse jeugdse rie. 19.00 Katholieke Televisie- en Ra dio-Omroep. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips. 20.15 Videomatch, videospelletjes gepresenteerd door Marleen Gordts. 20.25 Namen Noemen, spelprogram ma gepresenteerd door Kurt van Eeg- hem. Twee panels laten elkaar cryp tisch omschreven eigenamen raden. 21.10 Allemaal beestjes, documen taire-serie. Afl.: Grote grazers. Dat er geregeld grote stukken 'nieuw' na tuurgebied bijkomen, lijkt een tegen spraak maar is er geen. Vooral in Ne derland doet zich dat voor: terreinen worden opgespoten, industriegebie den liggen braak, land wordt inge dijkt. Grote grazers zoals vee, ever. edelhert, enz. kunnen voor de nodige variatie in het landschap zorgen. Pre sentatie: Cil Claes. 21.50 Wie schrijft die blijft, maande lijks boekenmagazine. 22.40 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Chocky, Britse science-fiction- serie voor de jeugd naar het boek van John Wyndham. Tijdens een picknick van de Gores In de buurt van een jachthaven, gaat Matthew op verkenning In een boot om alles aan Chocky uit te leggen. Hij wordt be trapt door een politieman. 19.25 Tijdrover: Lieve plantjes. 19.35 Juke Box. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10-22.00 Europees voetbal: Halve finales. RTBF 1 16.30 Graffiti, jongerenprogramma MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Diana met een interview met Chris Rea (1) (16.00). Martin met Pop A-Z (17.00), en Gaz (18.00). 19.00 La belle vie. 20.00 Pause café, tv-serie. 20.51 Nouvelles de rhistoire (3). 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Diana met een interview met Chris Rea (1) (22.30). Martin met Pop A-Z (23.00), Gaz (00.00) en Simon en Sunie met Chart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 (01.00). CQ: Ondertiteling via Tele- Tekst. D Zwart/wit-uitzending. ■Tl: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 0: Bij niet-Nederlandsta- iige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. K3Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Schaufenster der Welt. De jaarbeurs in Hannover 1985. 16.55 Traume, die keine blieben, kinderprogramma. Afl.: Konrad Zuse. Al in 1941 wist ingenieur Konrad Zuse een computer te bouwen. Hij werd daarbij geïnspireerd door Wilhelm Schickardt, die al meer dan 350 jaar geleden een rekenmachine ontwikkel de. 17.20 Schau ins Land, kinderpro gramma. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Lucky Luke, kinderserie. Afl.: De witte ruiter. 19.00 Fame, tv-serie. Afl.: Rollenspel. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 (DTagesschau. 20.15 Die Linden von Lautenbach (Les Tilleuls de Lautenbach). tv-spel naar de gelijknamige roman van Jean Egen. Wanneer de Elzas door de Duitsers wordt geannexeerd, wil Jean Baptiste vertrekken uit dit gebied om de Franse nationaliteit te behouden. Pater Gurber haalt hem echter over toch te blijven. 21.55 Titel, Thesen, Temparamente, cultureel magazine. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Elnsatz in Manhattan (Kojak), Amerikaanse tv-serie. Afl.: Weg ohne Wiederkehr. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Löwenzahn, kinderserie. 16.35 Der Waschbar Rascal, teken filmserie naar het boek van Sterling North. 17,00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd 17.50 Das Haus am Eaten Place (Upstairs Downstairs), tv-serie. 18.55 Mittlotto - 7 uit 38. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Hitparade im ZDF, popmuziek gepresenteerd door Viktor Worms. 20.15 Die Sport-Reportage. Aansl.: heute-journal. 22.00 Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse serie. Alexis heeft Ras- hid Ahmed zo kunnen beïnvloeden dat Blake in de problemen komt. 22.35 Ratschlag für Kinoganger, filmnieuws. Vandaag: Brazil, van Ter ry Gilliam. 23.40 Filmforum: Film - Made in Germany. Forum over hoe de Ameri kanen de Duitse films zien. 00.25 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: Beschleunigung, cursus natuurkunde, les 2. 18.30 Het programma met de muis. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Vor der Wahl '85, discussie. Thema: Arbeidsmarkt en arbeids plaatsen. 22.15 El Der Berg des Schreckens (Lust for Gold), Amerikaanse speel film uit 1949 naar het boek 'Thunder god's gold' van Barry Storm (herh.). Barry Storm gaat in 1949 op zoek naar de goudmijn van Phoenix in Ari zona. Al gauw merkt hij dat hij niet de enige is die op zoek is naar de mijn. 23.40 Lastste journssl. SKY CHANNEL 17.30 All American hot 100, met Paul Gambaccini. 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. 19.00 The Lucy show. 19.30 Bearcatsl Afl.: The return of Estaban. 20.20 Beyond the curtain, Ameri kaanse misdaadfilm. Een westers vliegtuig wordt gedwongen te landen achter het IJzeren Gordijn. Een van de stewardesses blijkt een Oost-Duit se vluchtelinge te zijn. 21.50 International Motor Sports. 22.55-00.20 Sky Trax. Herhaling. BBC 1 17.35 Take Two. 18.00 John Craven's Newsround. 18.10 Duncan dares, kinderserie. 18.35 Gloria, tv-serie. 19.00 Journaal en Weerbericht. 19.35 London plus. 20.00 Wogan. 20.40 Monkey Business, natuurserie. 21.10 Dallas, Amerikaanse serie. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Q.E.D., wetenschappelijke se rie. Afl.: Preserving the otter. 22.55 Sportsnight. 01.10 Weerbericht. BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 Carson City, Amerikaanse speelfilm uit 1952 van Andre de Toth. Een bouwkundig ingenieur van de spoorwegen moet strijden voor het leggen van de rails. 19.55 WK Snooker. 20.45 Ebony. 21.15 Brass tracks. 22.00 WK Snooker. 22.55 Open Spsce. 23.25 Newsnlght, actualiteiten. 00.40 Weerbericht. 00.45-01.40 Open University. ITV 17.50 Razzmatazz. 18.15 Ace Crawford, private eye. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Arthur C. Clarke's world of strange powers. 20.30 Coronation Street. 21.30 The Morecambe and Wise Show. (herh.). 22.00 Widows. 22.00 Nieuws. 22.30 Midweek sport special. 01 00 That's Hollywood. 01.30 Seeing and Believing. Vanvanond weer een aflevering van „Het sprekende paard Mr. Ed" op Sky Channel om 18.30 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 Schholtv. 13.00 Nieuws voor doven. VOO 16.00 Tineke, gesprekken en muziek me» Tineke de Nooy. 17.15 Kinderen en hun dieren. Afl.: Sigrid en Else en o.a. hun kippen. NOS 17.30 Vj6-Journaal. VOO 17 44 Agenda. RTBF 1 MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Gaz (08.00), Sunie (09 00), Martin en Simon met 'Musical Chains' (10.00), Diana met een Interview me» The Untouchables (11.00), Simon (12.00) en Sunie en Gary (13.00). 14.00 Non-stop videoclips. Herh. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Die Linden von Lautenbach. 11,40 Freitag's Abend, (herh.). 12.10 Umschau. 12.20 Titel, Thesen, Temperamente. 12.55 Per soverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst. 16 00 Tagesschau. 16.10 Jazz Fest Berlin 1984: Stephana Grappelli Trio. 16.55 Wir Kinder, kin derprogramma. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.40 Teletekst. 15.56 Programma-over zicht. 16.00 Heute. 16.04 Immer die ses Fernsehen... Familie Bergers Er- fahrungen aus zweiter Hand, familie- serie 16.35 Meine Mutter, deine Mutter, tv-serie. 17.00 Heute. 17 15 Tele-lllustrierte. 17.50 Der rosarote Panther (The Pink Panther). SKY CHANNEL 14.35 Family. 15.30 Wayne Shus- ter. 16.00 Pat Sharp Show. 16.45 First run, met Peter Powell. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07 50 Breakfast Time. 10.20 Teletekst. 11 30 Play School. 11 50 Teletekst. 13.30 Journaal. 13 55 Weerbericht. 13 57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at One, lunchpro- gramma. 14 45 Trumpton. 15.00 Te letekst. 16.55 Mop and Smiff. 17 10 Ivor the engine. 17.15 Jigsaw. 17.30 Bansnsman. 17 35 Dogtanian snd the Three Muskehouds. ITV 07 25 TV-AM, ontbljttv 10 30-12 34 Schooltelevisie. 13.00 Foxtsles. 13 10 Mooncst A Co. 13 30 The Sul- livsns. 14 00 Nieuws. 14 20 Regio naal nieuws. 14.30 The Champions. 15 30 Daytime. 16 00 Gems. 16.25 Regionaal nieuws. 16.30 Sons snd daughters. 17.00 Foxtsles. 17 15 HILVERSUM 1 NCRV: 17 03 Hier en Nu-woensdagmagazïne. 17.55 Mede delingen (NOS). 18.06 Met Teddy aan tafel. 19.02 In 't voorbijgaan 19 07 Leger des Heilskwartier 19 25 NCRV-Woensdag-Sport. NOS: 20.03 Hobbyscoop. 20.30 Langs de lijn, sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 00.02 Volgspot 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Van daag.. donderdag. HILVERSUM 2 NOS: 16 30 Nws 16.33 NOS-Ombudsman. 17 30 Nws. EO: 17 36 Tijdsein. NOS: 18 00 Nws 18.10 NOS-Midweekmagazine 19 30 Oorlog, Vrede en Hollanditis (herh 20 00 Nws. EO: 20.03 Licht en uit zicht. 20 40 De Bijbel open 21.05 Te mogen leven. 21.30 EO-Metterdaad Hulpverlening. 21.32 De EO in de re gio. 22,00 Vragen naar de weg 22 15 De schoolagenda 22.30 Nws. 22.30 Nws. 22.35 De Open Cirkel 23.05 Zicht op Israel. NOS: 23.30 Verhaal HILVERSUM 3 NOS: 18 04 De Avond- spits. VPRO: 19.02 Gonzo Radio 20.03 The John Peel Show. 21.02 Frontlijn. 22.30 Live Concert A Popu lair History of Sings. 23.02 Heart lands. HILVERSUM 4 18.00 Nws. 18 02 Affi che 4. 18 07 Plaatgraag. 19 00 Puur cultuur. 19 15 Rauwkost 20.00 Het Schoenbergensemble 21.10 Grand Plano Festival. 22.15 Nederlandse muziek 23.15 Over boeken. 23.45 Spel met poezie. HILVERSUM 5 TROS 17 30 Helpers weg. NOS: 19.00 Nieuws voor buiten landers FEDUCO: 19 40 Medelanders Nederlanders RADIO RIJNMOND 16.30 Middag- progr met Erik Post Morgen HILVERSUM 1 NCRV: 7.03 Het leven de Woord 7.10 Vandaag donder dag, vervolg 8 06 Hier en Nu 8 54 Perspectief. 9.03 Wie weet waar Wil lem Wever woont? 10 03 Muz. bi| de koffie. 11.03 NCRV-Spectaal 1130 Twaalf-uurtie 12 40 Middagpauze- dienst 13.06 Hier en Nu. 13 20 NCRV-Globaal. KRO: 16.03 Op de eerste rang. HILVERSUM 2 7.00 Nws AVRO: 7 06 AM 9 30 Nws. 9.33 Buiten 10 50 Snotneus Ahoy! 11 00 Hollywood Boulevard. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst 1158 Beursplein 5 12 00 035-284555 12 30 Nws. AVRO: 12 36 AVRO's Radiojourn 13 00 Nws 13 10 AVRO's Sportpanorama 13 30 Nws 13.33 Hersengymnastiek 14 00 In de wandelgangen (14.30 nws.). 15 00 De burgemeester is jarig en neemt af scheid Programma rond burgemees ter van der Havo van Leiderdorp VOO 16.00 Veronica Nieuwsradio HILVERSUM 3 TROS 7 03 De Haver- moutshow 9.03 De Hugo van Gelde ren Show 11 03 De PokJerpoppara- de 12.03 50 Pop of een envelop 14 03 TROS Top 50 Show HILVERSUM 4 VARA 07.00 Opmaat 9.00 De strijkkwartetten van Schubert (9). 950 Het Radio Kamerorkest 1110 Kamermuziek voor hobo. 12 00 Operette. VPRO: 13 00 Nws 13 02 Muziekaktualiteit 14 30 De Wande lende Tak Atahualpa Yupanqui. 16.00 He» Portret 17 00 Het Concert HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor- tief 9 25 Waterstanden RVU 9 30 Alleen op 5 Themaprogramma over alleen zijn KRO 10 00 KRO Scheeps praat 10 10 Geloven met hart en handen 10 30 Het lieveheersbeestie 10 40 Mijn moerstaal 10 55 Hobbel de lil (1). 1107 Jeugdkatecheso 11 20 Switch on-29 RADIO RIJNMONO 07 30 Ochtend- progr me» Poter Schuiten 16 30 Mid- dagprogr. met Erik Post

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13