Jeugd brengt Spartaan zege op De Bataven j De Danaïden onderuit CcidócSommit GEMAKKELIJKE ZEGE LISSE-DAMES Nancy Kijk in de Vegte weer sterk Succesvol slot Scyll MAANDAG 22 APRIL 1985 PAGINA 18 LEIDEN Opvallend in de dualmeet tussen Spartaan en Bataven Leiden was de in breng van de jongeren. Slechts een klein aantal ervaren rot-" ten leverden goede prestaties. In de marathon van Rotter dam was de Leidse inbreng niet erg groot, maar wel goed. De overwinning op de eigen baan in Lisse van De Spartaan in de dualmeet tegen Bataven kwam voor een groot deel op naam van de jeugd. De meeste Bataven weerstand kwam ove rigens ook van de jongere gar de zodat de toekomst voor bei de clubs verzekerd lijkt. Spar taan Hein van Heek kwam tot de meest bijzondere erelijst door aan niet minder dan ze- 'ven nummers deel te nemen en er daarvan vijf te winnen. De 110 meter horden werd een prooi voor de jonge tienkam per in een tijd van 16.3 secon den. het discuswerpen won hij met een goede afstand van 35.38 meter, speerwerpen le verde een worp van rond de vijftig meter op (49.68) waar mee nij aantoonde op de juiste weg te zijn De overwinning bij het polshoog (3 70 meter) werd nog aangevuld met een winnende 6 03 meter versprin gen. Slechts bij het kogelstoten moest hij clubgenoot Thijs de Vries voor laten (11.98 tegen 11.66 meter). De inbreng in de 4 x 400 meter ploeg bracht Van Heek op de bodem van zijn kunnen, maar gaf wel een inzicht in zijn mogelijkheden dit jaar in de meerkamp. Ook een flink aantal specialis ten kwamen goed voor de dag. Marian van der Niet won in een voortreffelijke 14.7 secon den de 100 meter horden en met een hoogte van 1.60 meter ook het hoogspringen. Op de 100 meter kwamen de sprin ters van beide verenigingen goed voor de dag. Met een lichte tegenwind kwamen Spartanen Kees Toussaiq 11.4) en Kees van der Knaap 11.5) en Bataven Edwin Haas broek (11.7) en Ronald van der Vlekkert (seriewinst in 11.6) bij de heren tot de meest op vallende tijden. Bij de jongens gaven Eric Opgelder (ook winst in de 400 meter met 52.7 seconden) en Michel Meyers elkaar niets toe (11.7 secon den). Op de 800 meter maakte Gert Jan Faas de meeste in druk door zich niets aan te trekken van Han Kulkers staat van dienst door hem na 500 meter zelfs voorbij te wil len. Kulker liet Faas rustig naast zich, versnelde toen tot aan de streep en konstateerde Hein van Heek (links) op weg naar een van zijn overwinningen in de dualmeet tegen Bataven. Wal do de Boer (naast hem) zou even later in de problemen komen en Wilco Stroet (midden) de tweede plaats laten. Ook Coen Rosdorf (rechts) zou de bataat nog passeren. daar dat zijn tegenstander weg was. Kulker noteerde de mati ge tijd van 1.54.6 minuut, maar Faas kwam tot de voor hem goede tijd van 1.58.3 minuut. De overige lopers maakten niets en bleven op eerbiedige afstand. Bij de jongens verras te Michel Versteegen. Bij de werpnummers waren het de ..veteranen'' Nico van Noort (winst bij kogel en discus met 13.16 en 42.70 meter) en Gerrit Verdoes (12.93 meter bij kogel en winst bii speer met 55.20 meter) die de dienst uitmaak ten. Friedhelm Dreckmeyer bevestigde een aanwinst te zijn met goede prestaties op vooral discus (34.00 meter). Voor ver re speerworpen zorgden ver der Jan Ransdorp (43.10 me ter) en Kees Toussain (43.36 meter). De springnummers leverden Bataven enige hoop op goede competitieresultaten doordat eindelijk hoog gesprongen werd. Frank van der Linden kwam tot een voor Bataven goede 1.80 meter terwijl ook Richard van Es resultaat zag van zijn trainingen met 1.75 meter. Bij Spartaan kwamen liefst vijf atleten hoger met als beste Vincent van Stijn voor wie een nieuw juniorenrecord van 1.95 meter werd geno teerd. John van Loon kwam tot 1.90 meter terwijl Martien Heemskerk. Ge Paardekoper en junior Allan Pijlman 1.85 meter noteerden. Op de 400 meter horden kreeg John van de Zwet (ook al win naar op de „vlak" in 52.4 se conden) zijn revanche van vo rig jaar. Met 57.4 seconden was hij niet alleen sneller dan in '84, ook de toenmalig winnaar Gert Velthuizen kreeg onge nadig klop. Eric Opgelder werd tweede (57.6 seconden) en Waldo de Boer werd snelste Bataaf in 58.4 seconden wat een evenaring van het junio renrecord betekende. De 3000 meter werd een prooi voor Ba taven met Henk van de Oever in 8.43.8 minuten als winnaar. Jaap Duivenvoorde en Kees van Klink deden de hele drie kilometer samen, waarna Jaap Duivenvoorde de eindspurt won (8.50.4 tegen 8.50.6 minu ten). Willem Ravensbergen was de snelste veteraan met zijn 9.48.0 minuten voor Bertus Kerkvliet (9.58.0 minuten). In de estafettes leverden een kwartet Bataven junioren een opmerkelijke prestatie door hun oudere clubgenoten klop te geven. Michel Meyers, Wal do de Boer. Keimpe Roosjen en Ronald van der Vlekkert moesten de seriewinst laten aan een Spartaan viertal (44.6 seconden), maar waren met 45.9 seconden gewoon sneller dan de heren (46.5 seconden). Bij de dames een overwinning voor Bataven in 51.0 seconden. De 4 x 400 meter was voor Ba taven in 3.36.5 minuten tegen 3.43.6 minuten voor de thuis ploeg die de totaal overwin ning toen al zeker wist. Rotterdam Voor Karin van den Berg werd de marathon van Rotter dam een loop vol verrassingen. Tot ongeveer de dertigste kilo meter liep zij ruim voor op haar schema van 2.50 uur. maar ervaarde toen de van Cor Vriend bekend geworden darmproblemen. Tot twee maal toe moest zij „niet op de stoep, maar in de goot" om uit eindelijk toch in een goede 2.52.21 uur te finishen. Ts< ders verbaszing werd haa de prijs voor de elgantste te uitgereikt. Joke van C van de NSL was overiger sneller met haar 2.46.2( Snelste Leidenaar were Schijf (Bataven) met uur voor NSL-er Pietei der Luyt met 2.43.06 uui van Rijn (Rijnsoever) snelste van zijn club m< goede 2.45.16 en bleef da; Holland atleet Hugo Pr (2.47.55 uur) voor. Andre dig kwam tot een bijzo verbetering van zijn i door in 2.51.54 uur op del singel terug te zijn. Lieff gen minuten was de 50 I rolstoelatleet sneller danf jaar geleden. Hugo Vooj en Aad van der Kroft (Ir tooiden de Leidse lopers I de drie uur met 2.54.1 2.55.18 uur. Gouda In Gouda werd ter gel heid van de opening atletiekbaan een wi over minder courante I mers georganiseerd. Janl sen van Holland kwam I 1200 meter tot een goedef minuten na eerder die d<| straffe training van coach Bram Wassenaar R werkt te hebben. GERT VELTHUj— LEIDEN De dames van Lisse hadden weinig moeite met Black Eagles en wonnen ruim LUSV, al kampioen, be haalde een krappe zege op een incompleet Flash. In eigen huis konden de basketbalsters van het Katwijkse Grasshop pers de in de uitwedstrijd op gelopen achterstand net niet goedmaken. In het tweede duel van de bekerfinale was de 59-40 zege op het Groningse Celeritas vier punten te krap. MSV boekte in de eerste wed strijd van de bekerfinale tegen AMVJ een 85-85 gelijkspel. De dames van Lisse boekten tegen Black Eagles uit Rosma len een gemakkelijke over winning De ploeg van Frans Broekhof kende een goed start, en kwam dankzij een veel scorende Marieke Strubbe tot een 30-20 voorsprong bij rust. Na de rust liepen de Lis- sese dames via 49-30 uit naar een ruime zege: 73-45. Marieke Strubbe was met 15 punten topscorster. De LUSV-dames. inmiddels al kampioen, maakten zich in Den Bosch tegen Flash niet al te druk meer. De incomplete thuisploeg konden zodoende de leiding nemen bij rust: 23- 21 In de tweede speelhelft kon LUSV dankzij de goed spelende Lieke Smits en Con- ny van Stralen de achterstand in een 52-53 overwinning om buigen. Ed Zaal van Grasshoppers was er na de bekerfinale tegen Celeritas over verbolgen dat de basketbalbond de beide duels op voorgeschreven tijd- 'stippen. zonder enige schuif- mogelijkheid, had vastgesteld. In Zuid Laren had de Kat wijkse ploeg daardoor geen enkele aanvulling vanuit de sterke junioren En in Katwijk had het jeugdteam, pal voor de wedstrijd, de eigen bekerfina le. Toch speelde het talent Pe tra van den Oever een ijzer- sterke partij en tekende voor de topscore van 25 punten. Uiteindelijk werd de 83-60 uit nederlaag net niet gecompen seerd: 59-40. De mannen van MSV werkten in Amstelveen het eerste duel duel in de bekerfinale tegen AMVJ af. De Noordwijkers kenden een hele goede ope ningsfase en kwamen met 4-19 voor. Bij rust was die voor sprong echter geslonken tot 44-45 Na de pauze ging tot overmaat van ramp spelverde ler Rik Driessen door z'n en kel. Toch wist MSV de schade beperkt te houden tot 85-85. De mannen van Lisse lieten zich tegen het Amsterdamse Wolves van de beste kant zien. Zonder de zieke gebroeders Luyk werd collectief sterk ge speeld met een zeer regelmati ge zege tot gevolg. Na 35-28 bij rust klonk het eindsignaal bij 73-60. Topscores Lisse. Jorgen Goudswaard 23. Theo Koomen 14. Zondag tegen Derba waren de broers Luijk er weer bij. Dat mocht Lisse echter niet baten. Na 51-40 bij rust werd het een ruime 113-78 neder laag. Evert Luijk was met 35 punten topscorer. Theo Koom en en Hans Luijk hadden elk 16 punten. LEIDEN De vierde Speedo voorronde heeft wederom een behoorlijk aantal zwemmers en zwemsters uit de Leidse re gio uitzicht op een finaleplaats gegeven. Nancy Kijk in de Vegte (LZ) en Maaike Parrel (Zijl/LGB) namen bij de meis jes geboren in 1974 tweemaal de hoogste treetjes van het ereschavot in tijdelijk bezit. Kijk In de Vegte won de wis selslag in 2.47.1, Parrel bleef hier bijna vijf sekonden bij achter. Esther van Oosten (LZ) legde beslag op het brons in 3.01.2. Zij zal waarschijnlijk niet in de finales uitkomen, dit in tegenstelling tot Parrel en Kijk in de Vegte. Op de 100 m. rugslag was het verschil tussen Nancy Kijk in de Vegte en Maaike Parrel weer aanzien lijk. De tijden waren 1.20.5 en 1 22.5, wel weer goed voor een finaleplaats waarschijnlijk. De als derde aantikkende Gwen- idelijn Roeberding (Zijl/LGB) 'heeft met haar 1.24.0 ook nog een kleine kans op een plaatsje bij de snelste twaalf van het land. Bij de nog iets jongere meisjes (geb. 76-77) was het LZ-zwem- ster Bianca Hocks die de mees te aandacht voor zich opeiste. In 1.35.0 eindigend was zij alle concurrenten veruit te snel af. zichzelf nu al zeker wetend van een plaatsje bij de beste rugslagzwemsters. Bij de jon gens geb. 72 leverden de club genoten Robert Janssen en Niels Ouwerkerk op de 100 m. vrij strijd op het scherp van de snede. Het was aan de finish Robert Janssen die met 1.01.2 net aan het langste eind trok. Ouwerkerk echter leverde re latief gezien de beste prestatie. Daar waar Janssen een halve sekonde boven zijn beste tijd bleef steken wist Ouwerkerk in 1.01.3 zijn persoonlijk re cord met zo'n drie sekonden aan te scherpen. De laatste vrij zekere finale plaatsen zijn voor de Zijl/LBS'ers Laurens van Kampen en Niels Joor. Beiden legden de 100 m. vlin derslag af binnen de limiettijd die geldt voor deelname aan de NZK. Van Kampen won goud in 1.14.6, Joor volgde op een tweede plaats in 1.16.9. Het schoolslagnummer voor de meisjes geb 75 leverde Karin Stastra haar zoveelste over winning dit seizoen. Of haar 1.36.4 voldoende is voor een plaatsje in Alkmaar moet nog blijken. Hetzelfde geldt voor de als tweede aantikkende Danny Dubbeldam (Zijl/LGB). In 1.36.9 verbeterde zij zichzelf met maar liefst twee sekon den, ook goed voor een NZK startbewijs. De laatste voor ronde medaille was voor Win- ny van Deelen. De 100 m. rug- slag m.geb. 72 leverde haar in 1.13.4 een tweede klassering op. De ploeg van de Zijl/LGB nam afgelopen zaterdag aan nog twee wedstrijden deel. Bij de Zoetermeerse Mijl eindig den zij op een vijfde plaats. Al leen Ingrid van Veen, Elise Krijnen en de opvallend goed zwemmende Patricia van Rijn (derde op de 50 vrij m.o. 10 en 38.4, een verbetering van haar persoonlijk record met zeven sekonden) kwamen in aan merking voor een persoonlijke ereplaats. Een groot aantal zwemmers en zwemsters wis ten tijdens de Bollenozenzes- kamp op de bij alle leeftijds groepen ingelaste sprintafs tand 50 m. vrij een medaille te veroveren. Claudia Hunders- marek en Mira Regendburg (m.o. 10) verbeterden hun bes te tijd en werden eerste en tweede. Mira Regensburg deed dit op de 100 m. rugslag nog eens dunnetjes over. In 1.55.0 werd ze voor de tweede maal tweede. Bij de j.o. 10 werd Freddy Slegt derde. Jennifer de Tombe haalde bij de m.o. 12 in 37.7 eenzelfde klassering. De overige prijswinnaars wa ren Erik Ouwerkerk, Dennis Luyten en Patricia Distelveld. Mariette Beekman was de bes te dame bij het schoolslag- zwemmen. Met 1.30.4 liet zij iedereen achter zich. In het 5 Mei bad had LZ als enige van de twee Leidse verenigingen op zondag wedstrijden. De za terdag al sterk zwemmende Bianca Hoeks gaf hier weer blijk van haar goede vorm. Ze won zowel de 100 m. rugslag als de 100 m. vrij bij de m.o. 10. Na haar waren nog ere plaatsen weggelegd voor An drea Hoenselaar en Simone Broekhuis. Natasch Raaphorst en Femke Hameetman eindig den beiden bij de m.o. 12 twee maal in de top van het klasse ment. Twee eerste plaatsen en respektievelijk een tweede en een derde plek waren hun deel op de 100 m. schoolslag en de 100 m. rugslag. Op de rug- slag was de tweede plaats voor Marieke van Kesteren. Op de 100 m. vrij bij de j.o. 10 haal den zowel Robert Jan Bakker als Olivier van Beelen 9 se konden van hun beste tijd af. Bakker werd eerste in 1.29.5, Van Beelen volgde hem in 1.40.5 als derde. Op' hetzelfde nummer bij de m.o. 14 bleek Saskia ter Horst in een uitste kende 1.09.2 makkelijk in staat om zich Trees van Leeuwen (1.10.2) van het lijf te houden. Op de 100 m. schoolslag moest ze twee concurrentes voor la ten: haar tijd was 1.33.4. De 100 m. vrij bij zowel de m.o. 16 als de j.o. 16 werd gewonnen door een LZ'er. Marieke van Leeuwen en Menno van der Linden haalden de punten voor hun club binnen. Jan Bart Broekhuis sleepte twee maal een plak uit het water. De 100 m. school bracht hem brons (1.36.4), de 100 rug ook (1.91.1). Dennis Nieuwenburg ging met een even grote hoe veelheid eremetaal naar huis. Derde op de 100 m. rug (achter Arno Lasschuit) en tweede op de 100 m. wisselslag in 1.08.2. Nog drie rugslag medailles werden binnengehaald. Ri chard Snoeker was tweede aantikkende bij de j.o. 12, Han- ny de Wit en Jolanda Brough werden tweede en derde bij de m.o. 16. Vier borstcrawl zwemmers spoedden zich nog naar een eervolle vermelding. Bij de j.o. 10 maakten Joachim Ruyscher en Michel Turk el kaar het leven zuur. Ruyscher werd tenslotte tweede in 1.51.7, vlak voor de als derde aantikkende Michel Turk. Paul Ravensbergen en Danny Kortekaas bezetten bij de j.o. 14 in 1.11.9 en 1.15.3 dezelfde posities. De laatste medaille was voor Robert van der Kamp op de 100 m. schoolslag j.o. 12 in 1.43.4. LEIDEN Via een dubbelprogramma werd dit weekeind tafeltenniscompetitie '84/'85 afgerond, behoudens de wedstrl I tussen de herfst- en lentekampioenen en de promotie/degraj m kandidaten van ere- en eerste divisie. Bij de dames was hej duidelijk wat er zou gebeuren. Scylla had nog één punt n wat moest komen uit de duels met Koningslust en Shot Vj ningen. Middels tweemaal 63 werden het er vier en werd lentekampioenschap behaald. Bij de heren lag alles nog voL open. Scylla, Avanti en Shot moesten onderling uitmaken vj op de plaatsen vier tot en met zes terecht zouden komen. in totaal elf uur tafeltennis binnen vierentwintig uur sluiten met een 64 zege op Shot en een remise met Avanti longeerde Scylla haar eredivisieschap. Avanti vocht zich ir, zes uur durende duel met Scylla naar de vijfde plaats ten 1 van Shot. Uitgerekend Anne Vlieg, die zijn laatste wedstrijden voor 1 la speelde (hij gaat naar de Blauwe Werelt), had het gro aandeel in het succes van de Leidenaren. Taktisch opgesteli gon hij zaterdag in de wedstrijd tegen Shot tegen schreeuwi I Hans den Boer, voor hem geen al te moeilijke speler. Hij dan ook, waardoor Den Boer aangeslagen was en ook voor' Kantebeen en Patrick Swier een gewillig slachtoffer was zag er even alsnog bedenkelijk uit voor Scylla omdat Swier loor van Wiggers en ook het dubbel uit handen werd gegc Maar vanaf een 34 achterstand werd op het scherp va snede gespeeld en bewees vooral Vlieg zijn waarde. Hij bleé geslagen. Swier maakte verder ook geen fouten en Kanteb zege op Den Boer bracht uiteindelijk de overwinning. Daa' had Scylla in ieder geval al de vijfde plaats te pakken, moest aan de derby met Avanti tenminste één punt overhd voor plaats vier. Maar ook de Hazerswoudenaren hadden een punt nodig om niet direkt te degraderen. Zes uur lang! zi verbeten strijd geleverd voor een voor tafeltennisbegri v groot publiek, met als resultaat remise. Kantebeen bewei eredivisiespeler gegroeid te zijn door verrassend Robert Tü baas te blijven. Vlieg moest alleen Turk voor laten ga* scoorde dus vijf uit zes dit weekeinde. Swier bracht samei het dubbel punt vier en vijf binnen. Voor Avanti scoorden 1 g ne Vriesekoop, Robert Turk (beiden 2x) en Robert de Groot v Dank zij dit resultaat spelen de Hazerswoudenaren volg 7 week tegen JCV, nummer twee uit de eerste divisie, on laats in de eredivisie. cylla, dat de eerste helft nota bene nog eerste divisie sp i sleepte zoals verwacht het lentekampioenschap in de wach mag zich nu op gaan maken voor de strijd om het landsk oenschap met Torenstad volgende week. En aangezien 1 stad niet meer met Miijam Kloppenburg speelt is de kans dat het laatste „echte" dameskampioenschap in Leiden te komt. Vanaf volgend seizoen mogen alle dames van de se bij de heren uitkomen en verliest de damescompetitie dus haar waarde. De beide tegenstanders van Scylla dit weekei v Koningslust en Shot Wageningen, werden alle twee met 1 opgeruimd. Sandra de Kruiff won al haar zes partijen, M van der Vliet deed het beide keren eenmaal minder, en 1 eens in beide gevallen bracht het dubbel de beslissing. Het damesteam van Scylla dat dit weekeinde het lentckf k oenschap veroverde. Marjan van der Vliet, Patricia de v Marjan Kantebeen en Sandra de Kruijff gaan volgende wet k voor de strijd om. het algemeen landskampioenschap. V LEIDEN Voor de Leid se kampioenskandidaten is de eerste complete speeldag van de tweede veldhelft niet even suc cesvol verlopen. De Da naïden, Zuiderkwartier en De Algemene lieten kost bare punten liggen en en kel TOP en Fiks bleven in het winnende spoor. Fi des Pacta kon ASKO niet van de titel afhouden, maar Pernix wist opnieuw een hoger geplaatste te genstander, ditmaal Kin derdijk, te kloppen. Gezien de aanvallende on macht mocht Pernix de han den dichtknijpen, dat er nog met 5-4 van Kinderdijk werd gewonnen. De oranjekragen raakten immers 2-4 achterop en hadden het aan Caro Ver hagen, opvallend sterk met haar hattrick, te danken, dat er weer winstkansen gloorden. Eelco Koolhaas werd inder daad nog matchwinnaar en verder kon alleen Kees Hor- tensius zich als schutter onder scheiden. Met een gewijzigde opstelling kon Fides Pacta het kampi oensfeest van ASKO niet ver hinderen. De ploeg van Baart, zonder Dick Onderwater en Robin Sommeling, kwam na 6- 1 tot 7-5 terug, maar toen ging de eerste aanval andermaal voor nul aan de kant, hetgeen fataal werd (9-5). Henny Piket (3). Jeanet Smit, Nico Pikaar, Ronald van der Velden en Henk van der Waals droegen nu niet alleen de goals, maar ook de bloemen aan: 11-7. Slechts één oefenduel speelde De Danaïden sinds de micro en dat brak haar op in de top per tegen Blauw Wit '51. De Leidse formatie kwam na een 4-0 achterstand nog wel hele maal terug (6-7), maar ging in de laatste vijf minuten door balverlies nog onderuit: 9-7. De treffers van Monique Slin gerland (62), Eric Peters (2), Frans Brand, Cees Christiaan- se en Eric Kromhout verloren in die fatale slotfase dus veel van hun waarde. Geen moment kon Zuider kwartier haar overwicht tot uitdrukking brengen, zodat Ten Donck lang aan de leiding bleef. De blauw-gelen wisten na rust (3-4) wel op 5-4 te ko men, maar konden in de grim mig wordende strijd niet ver der meer uithalen. Doelpunten van Simone van der Kaay (2), Rens Henzen, Theo van Leeu wen en Charles Stijger lever den daardoor niet meer dan 5- 5 op. Aanvankelijk speelde TOP te verkrampt tegen Tjoba, dat zo tot 4-4 (rust) kon blijven aan klampen. De bezoekers uit de bollenplaats liepen direct na de hervatting naar 4-7 uit en lieten de Zeeuwen niet meer terug in de wedstrijd komen. De 8-12 overwinning was door toedoen van Gerco Langelaan (3), Ron van der Willik (3), Eg- bert Dijkstra, Gert Jan Natzijl en Aad Wiegerink (allen 2x) een mannelijke aangelegen heid wat de doelpunten be trof. Reeds in één helft moet Ons Eiland ervaren, dat haar „zo meravond-korfbal" schril af stak bij het spel van Albatros (7-1). De puntloze hekkeslui- ter, met een verdienstelijk de buterende José van Haa strecht, scoorde enkel via Co linde de Wekker, René Arnol- dus en Wim Nijenhuis en daar waren nog twee strafworpen bij: eindstand 13-3. Uiterst slagvaardig sprong Fiks tegen ADO om met haar kansen, met name de vijf van af tweeënhalve meter De oranje-blauwer kwamen na 2- 2 op 2-9 en freewheelde dank zij topscorers Diederick van Veen (3), Sandra van Gelde ren en Nico van Weizen (bei den 2x) naar een 3-10 zege. Op eigen kracht werkt Tempo zich uit de degradatienood, nu er bij TOP (A) met 5-7 werd gewonnen. De Alphenaren be heersten het duel onder lei ding van routiniers Tom de Vries (2) en Aad Haagsman van meet af aan. al werd de slotfase door onnodig balver lies nog zwaar. Halverwege de tweede helft zat Velocitas even moeilijk te gen Merwede, dat van 4-1 tot 4-3 terug kwam. Rien van Poelgeest bracht op dit crucia- Carlo Verhagen scoort voor Pernix. Zij doelpuntte driemaal in het met 5-4 van Kinderdijk gewonnen duel. Ie moment met z'n tweede doelpunt uitkomst, waarna uit blinkster Mai^olein Zaagman, goed voor vier goals, de eind stand op 7-3 kon bepalen. „Heel gelukkig met de pun ten", verzuchtte coach Ruud Niesing van Crescendo na de 7-8 winst op TOV. Zijn ploeg kon in de laatste tien minuten beslissend weglopen van 5-5 naar 5-7, waarbij Joke Geyer, Wijnand Alberts en John Huigsloot (allen 2x) belangrij ke doelpunten maakten om de degradatiezorgen ietwat te verlichten. Opnieuw kon De Algemene het niet bolwerken tegen SEV, dat eerder tegen haar het eni ge competitiepunt behaalde. De Leidse ploeg raakte voor rust danig achterop (5-2) en was te gehaast in haar aanval len om nog een ommekeer te bewerkstelligen, doelpunten van Enrico Mud en Ruud Swaak (beiden 2x) ten spijt. Met het benutten van een strafworp gaf coach Kees van Vliet van Fluks persoonlijk het startsein voor een inhaal race in het duel tegen Hoog vliet (7-4). Die leverde mede door Anne (2), Dorith, Mar leen en Koos Passchier inder daad succes op in de vorm van MICHEL VAN GENT

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18