'e Munnik op weg naar Yivax laat zich verrassen de titel Saturnus verkleint achterstand JOORDWIJKS CASINO IN DE PROBLEMEN i' Leidse schermploeg studen tenkampioen MAANDAG 22 APRIL 1985 PAGINA 17 iEN Unicum bleef jde uitwedstrijd Mar iaal met 2-5 voor. De lenaars kunnen al (r voorzichtig aan een tpioenschap in de eer klasse gaan denken. Munnik weet zich na wedstrijd al bijna ze- van de titel. De Lei- lorpers kwamen vori- •eek niet in actie en genten Alta 4 met 7-1. De ersfoorters wonnen g weekeinde ook met Leidse Hout heeft ook rjuitzicht op de over- °^gsklasse A door met current Beekhuizen af Jekenen. De Merenwijk n met 6-2 van Luckey ike en heeft nu goede gro ruitzichten op de titel. :en loo«rkendaal - Unicum 2-5 tk van der Capellen had groot aandeel in de Leidse op het Bredase Marken door drie partijen te win- Toch leverde ook Margot Overloop een prestatie kaliber. De Leiderdorpse f de sterke Annelies Si- s in drie sets de nist de overwinning van Ca- ni de Bruijn moest Hans hejann een nederlaag in het "1" ilspel incasseren tegen Ro- Warmerhoven. De heren- )CHbelspel en de mixed van der Capellen en Van rloop leverden nog twee ;en op. Het laatste ge- gd dubbelspel ging niet vanwege de duisternis. Majy ju TC Casino 7-1 Noordwijkers zullen met Mozaiek II in de strijd ten om degradatie te voor den. Tegen de Eindhovense 1 kon alleen de dubbel van dy Groenman ntjer een punt inbrengen, de enkelspelen kwam de ^g van Piet Veentjer er niet te pas. Alleen Trudy |enman kon een set win- j. In de mixed met Piet ïntjer lukte dat niet: 6-1, 7- r Prickers - Unicum he- 3-3 he Mede omdat Bob van Over- beeke tegen overigens sterke Mare Nijs zijn hoofd er niet helemaal bij had, wordt het voor Unicum geen walk over naar het kampioensweekein- de. Overbeeke's misstap werd bijna goedgemaakt door het dubbel Arnold van der Capel len en Har Meyer, die hun te genstanders hadden liggen. Na 1-0, 40-0 in de derde set werds echter tactisch geblunderd, waardoor de winst toch bij de „Roggestekers" terecht kwam. Wim Puf kus scoorde wederom honderd procent. Venlo - Zee en Duin 4-2 Het verlies van de in de hoog ste klasse debuterende Katwij- kers zou, met het oog op aan komende confrontatie met Unicum, weieens kunnen be tekenen dat het verblijf in de eerste klasse tot een jaar be perkt zal worden. In Venlo won Philip Nagtegeller op nieuw zijn enkelspel. Met Maarten Lugthart, die Ben Boumans versloeg, was Nagte geller ook dichtbij een dubbel- zege. Met 6-7, 6-3, 7-5 ging de winst naar Boumans/Steegh. GTR 2 - Unicum 2 6-2 In Geleen haalde alleen Marij ke Guyt een punt uit de enkel spelen. De Katwijkse scoorde ook in het gemengddubbelspel aan de zijde van Anne Jan van der Meer. Michael van der Berg was dicht bij singlewinst. Hij verloor met 7-5 in de be slissende set. De Munnik - Alta 7-1 De Leiderdorpers rekenden in alle winstpartijen in twee sets af met Alta. Alleen Marieke van Gilst leed een nederlaag. Noelle van Lottum, lid van het Tennis Trainings Instituut van de KNLTB, was zoals ver wacht te sterk voor de nieuwe Munnik - speelster. TEAN - Cash 7-1 De Alphense ploeg zag alleen Johan Vis een nipte nederlaag lijden: 7-5, 7-5. De andere en kelspelen werden gemakkelijk gewonnen. Aanvoerster Tine Langeveld is vol vertrouwen: „We gaan iedere week beter spelen". OLTC - SON IV 1-7 Voor de ploeg van aanvoerder Jasper van Marwijk werd de eer gered door de mixed van Marcel Gerritsen en Eveline Krul. Toch is de captain niet pessimistisch: „Volgende keer kunnen we best een paar pun ten meer halen". Markendaal III - Rijnkan- ters 4-3 Evenals Unicum lukte het de Rijnburgers niet de wedstrijd in Breda af te maken. Vanwe ge de duisternis kon het ge- mengdubbel van Thijs Steens- ma en Simone den Hollander de baan niet meer op. Twee Ïunten werden gescoord door an Siemerink, die revanche nam voor het enkelverlies van vorige week. Ook Den Hollan der kwam winnend uit de een tegen een. Dekker Tennis - Groenen- daal 6-2 In Warmond is, gezien de vier winstpunten daarin, blijkbaar goed geoefend op de dubbel- partijen. Slechts verliezende enkelspelers Diane Euser en Freek Tanis hadden daarvoor in het tweede gemengddubbel drie sets nodig. Tanis mocht na de 6-4, 3-6, 4-6 tegen Gerben Zuidam met opgeheven hoofd het gravel verlaten. Euser ging na de nipt verloren tweede set in de derde set mentaal onder: 6-2, 6-7, 0-6. Beekhuizen II - Leidse Hout 3-5 Maar liefst tien matchpoints waren voor Peter de Boer niet voldoende om Waldo Jansen op de knieen te krijgen. Vijf daarvan verkreeg De Boer op 6-1 in de tiebreak van de der de set. Ook Marieke van Aken was niet in staat om een voor sprong uit te bouwen. Ellen de Groot won met 7-5, 7-5 na in beide sets tegen een 5-3 ach terstand aangekeken te heb ben. Verlies werd geleden door Annette Hins en de beide gemengdubbelspelen. Metselaars - Roomburg 3-5 Nadat Joost van Leeuwen goe de kansen op winst tegen Kal- ders vergooid had (6-4, 6-7, 1- 6) en alleen debutante Moni- Henk Janssen van De Munnik bleef in het duel met Alta IV ongeslagen. que Reynierse net winnend af sloot, zag het na de ochtend sessie slecht uit voor Room burg. Na de vier dubbelwed- strijden waren de bordjes ge heel verhangen. Maar een set hoefde nog te worden ingele verd. Nieuw Vennep Forescate 4- 4 Bub van der Zee revancheerde zich voor zijn nederlaag van vorige week door van Marcel van Rijn te winnen. Marco Stals van Forescate verraste Mark Nije. Bij de dames bleef Marion Hoogeveen Liselotte van der Bijl voor en verloor Eveline Poell van Marijke Oudshoorn. In de dubbels de buteerde Madelijn Damen sterk in de tweede klasse. Zij won de damesdubbel en de mixed. Sassenheim - Assumburg 5-3 Invaller Peter van Paridon en Cynthia Volten zorgden er voor dat de stand na de enkel spelen gelijk was: 2-2. Daarna leverde de Sassenheimse ploeg alleen het herendubbelspel in. De Merenwijk - Luckey Stri ke 6-2 Herman van der Capellen moest onverwacht een punt inleveren in het herendubbel spel. Het tweede puntverlies leed de Leidse ploeg in de mixed van Pascale Jongmans en Dave Wijnveldt. Zee en Duin - KSVV 2 3-5 Wil den Hollander leverde een uitstekende prestatie. De Kat wijkse won eerst haar enkel spel en trok ook in dubbel (met Petra Guyt) en mixed met (Willem Taat) aan het langste eind. Bennebroek 3 - Voorhout 1-7 Alleen Chantal Buul kon het namens Voorhout niet bolwer ken tegen Sandra Dijkstra: 7-5, 7-6. Jan van der Geest en Ca- JZ7EN De heren van rcasol Saturnus hebben titelkansen zien stij- Zelf wonnen ze in een open duel van icora, terwijl Rijnstreek ho >loper Saturnus Rid- kerk met 14-11 2 pun- afhandig maakte. De D|iies van OASE versloe- Actief met 7-5. Hand ing in de eerste divisie ft daardoor mogelijk. )N J heren van Saturnus be iden tegen Ancora op- ■Jiw een 4-2 verdediging, ^anjr de Rotterdammers toon- aan dat dat tegen een i dat over een snelle aan- ipzet en goede hoekspelers hikt dodelijk kan zijn. Het inde doelkansen. Omdat Saturnus byzonder snel 'lde ontspon zich een spec- laire strijd, waarbij de Lei- aars de geboden kansen r benutten: 0-5 en 2-8. fiterend van overtalsituatie m Ancora via 6-9 bij rust i-9 terug. Don Olsen zorg- net 2 "onmogelijke" hoek punten voor opluchting >as in de slotminuten -tor .winst zeker gesteld: r<^6. Rijnstreek verrichtte en spandiensten voor de lenaren door koploper Sa- us Ridderkerk met met 1 te verslaan. Deze ploeg daardoor de voorsprong op casol Saturnus tot 2 pun- j slinken. Rijnstreek had j het meeste moeite met de r pmende rechterhoekspeler, jglde midopbouwer. Beiden LJrden tegen de Alphense 5- or7erdediging kansen voor tegelf en voor de cirkelman. hJ-6 bij rust ging het ook in hveede helft gelijk op, maar Ie slotfase konden de Rid- (terkers het hoge tempo jj meer volgen: 14-11. De Jnie "Saturnussen" ontmoe- ^(jelkaar zondag repat de arbiters het harde I J van Actief goed contro- ^gjden kon OASE weer vrijer in. Dat resulteerde, on een aanvankelijke 0-2 irstand prompt in 2 pun- Via Helma van der Geest nnet van der Poel werd ihterstand voor rust inge- !n. Omdat Jolande van der zowel vlak voor als vlak st een strafworp stopte OASE een voorprong ne- Weliswaar maakte de 4-2 insie nog wel fouten, zoals het vijfde Rotterdamse Ipunt, maar de zege kwam t in gevaar: 7-5. heren van HVV speelden )n De Treffers een sterke itrijd, maar ze kwamen Ie door de afwezigheid van 70 Schelvis toch klasse te- Daarbij stopte de Rotter- ise goalie drie strafwopren ;ten de Voorschotena- Ko j' OASE-speelster Jannie Jansen doorbreekt de verdediging van Actief. De 7-5 winst houdt de Oud-Adese hoop degradatie uit de hoogste klasse te ontlopen levend. ren fouten op de hoeken. Bij rust was dat bij 7-7 nog niet te zien, aan het eind bii 13-10 wel. De dames van MMO had den eveneens moeite met hun hoekverdediging, maar ook zij konden wijzen op blessures: Cora van der Meer, Ilonka Wolvers en Petra Baks. Daar door kwam Snelwiek aan een eenvoudig 10-4 overwinnning, na bij rust al met 4-2 geleid te hebben. In de eerste afdelingsklasse zag het er lange tijd naar uit de derby Saturnus-Olympia doelpuntloos zou blijven. Pas vlak voor rust doorbraken de Wassenaarsen de ban met 2 doelpunten. Zij trokken ook met 5-9 aan het langste eind. De dames van HVV waren niet opgewassen tegen de tweede lijn van Quintus. Met name uit vrije worp situaties scoorden de Westlandsen. Na 7-3 werd het 15-10. HVV-ster Anke Mekel was met lage af standschoten nog het meest succesvol. Foreholte won moeizaam met 7-8 van Schip luiden. Een klasse lager nader de Northa CWP tot 2 punten door de koploper met 10-8 te verslaan. Fairplay won, na een achterstand, van DIOS 2 met 6-9. De heren van Foreholte ver sloegen in de hoogste afde lingsklasse Quintus met 16-14 in een hard duel. De mannen uit Voorhout herstelden zich goed van een in de eerste helft opgelopen (7-8) achterstand. Uitslagen. Heren: Olympia-Sa- turnus 2 19-16, MSV-HVS 17- 18, Fairplay-CWP 2 16-15. AD VAN FESSEM LEIDEN Tijdens de door LUSV georganiseerde nationale stu denten kampiopenschappen heeft een LUSV trio het kampioen schap „degen voor équipes" gewonnen. Twee andere equipes kwamen tot een derde plaats. Het trio Jan Otten, Jürg Jonas en George Heerde presteerden het om op het door de eigen club georganiseerde studentenkampioenschap de voltallige concur rentie achter zich te laten. De degenéquipe van trainer Kardolus liet in een spannende finaleronde het erg sterke Amsterdam met 5-2 achter zich en werd daarmee het middelpunt van de Leidse vreugde. Daarin deelden ook de floretequipes van de dames en de heren. Marlies Schrijvers-van Zenden, Madalon Jansen en Elza van der Weit kwamen bij de dames tot de derde plaats, iets wat Joost Mönks, Richard Smith en Danny van Noort bij de he ren presteerden. LEIDEN Het laatste competitie weekeinde leverde de „Leidse" waterpoloteams over de gehele linie wei nig goede resultaten op. Slechts derdeklasser DKD kwam tegen het reeds gedegradeerde RZV tot winst (10-9). Katwijk ging ten onder tegen koploper De Raket (5-7); Vivax liet zich door MZPC verrassen (8-7 nederlaag) en het vrouwenteam van De Zijl/LGB ont liep degradatie, ondanks verlies tegen Raket: 4-8. Vivax had het tegen MZPC moeilijker met zichzelf, dan met de opponent. De frank en vrij spelende Maastrichtse ploeg had ge durende lange tijd het initiatief en kwam ook met 6-2 voor. Vi vax, dat in Hans Trijsburg en Jack Frauenfelder (beiden 2x) z'n topscorers had, kwam in de slotfase nog terug tot 7-7. Het laatste woord was echter aan MZPC. Katwijk speelde goed tegen De Raket, maar moest uiteindelijk toch z'n meerdere erkennen in de op de volle winst azende kampioensploeg. Paul van de Putten (3x) en Arco Guyt (2x) ver taalden het Katwijkse verweer in treffers: 5-7. Slechts omdat Enno Dreef sterk keepte, slaagde DKD erin het al gedegradeerde RZV met 10-9 voor te blijven. Frank Dreef en Harry van Hoven waren in dit duel waarin de eindstand al in de derde periode op het bord verscheen met elk vier treffers goed op schot. De vrouwenploeg van De Zijl/LGB speelde zwak tegen De Ra ket Er werd dan ook met 8-4 verloren. Marjon Rosbergen scoor de twee keer. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU Artesla - Never Out 7-1 De Koudekerkse ploeg leek op een 8-0 overwinning af te ste venen. Alie en Eric Snellen berg verloren echter in de mixed. De zege van Artesia was enigzins geflatteerd. Vier partijen wonnen de Koudeker- kers in drie sets. Schiebroek - Zoeterwoudse TC 1-7 Alleen Tiny van Velzen en Karin Berg konden in het dubbelspel geen punt aan het Zoeterwoudse totaal toevoe gen. Dat lukte in de andere partijen wel zonder dat ZTC een set behoefde af te staan. rien van der Meer konden pas na het verblijf op de baan van drie sets een punt aanleveren. De dubbels gingen in twee sets naar de Voorhoutse titelgega- digde. De Boekhorst - Dekker Ten nis 2 8-0 De Noordwijkerhoutse ploeg boekte een wat geflatteerde overwinning, omdat Dekker Tennis vier keer in drie sets verloor; Onno van Paridon klopte Mark Post met 7-6 in de derde set. Margot van de Haak werkte een 2-5 achterstand in de derde set weg en die twee spelers incasseerden hun winst Standen Eerste klasse: poule 003: Manege II 13-3; ELTV II 7-1; Joy Mozaiek II 2-6; TV Casino 2- 14. poule 008: Unicum I 9-6; Leeuwen- hergh III 8-8; Noorderlicht 4-4; Mar kendaal 2-5. Heren eerste klasse: poule 002: Unicum 7-5; Ray Prick 7- 5; Venlo 6-6; Zee en Duin 4-8. Overgangsklasse B: poule 010: Leidse Hout 11-5; Beek huizen II 10-6; Ede 7-9; Metselaars VI 4-12. poule 015: Alta IV 8-8; De Munnik 7- 1; DEM 6-10; Rhijnauwen 3-5; poule 025: Son IV 7-1; OLTC 7-9; Vliegende Hollander II 4-12; De Hei- ze 6-2. poule 026: Roomburg 9-7; Nijmegen Quick 7-1; Deventer, 5-12; Metselaars V 3-5. poule 027: Son III 6-2; Dekker Tennis 6-2; Groenendaal 4-12; Uden 0-0; poule 028: Thes 8-8; Rijnkanters 7-8; Leeuwenbergh IV: 4-4. Markendaal II 3-4. poule 029: TEAN 9-5; Hoofddorp 6-8; PeUikaan IV 6-2; Cash 2-6; Tweede klasse Eoule 020: De Merenwijk 11-5; Luc- ey Strike 9-7; Assumburg 6-10; Sas senheim 6-10. poule 022: Unicum III 11-5; Forescate 7-9; Nieuw Vennep 4-4; Gravellers 2- 6; Kule 026: Zoeterwoude 12-4; Zee en tin 6-10; KSVV II 5-3. Schiebroek 1-7. Derde klasse: poule 037: Hillegom V 14-2; De Boek horst 16-0; Dekker Tennis II 1-15; Heemstede IV 1-15. poule 038: Voorhout 14-2; De Munnik 8-8; Bennebroek 7-9; Rijsenhout 3-13; poule 042: OLTC III 13-3; Artesia 9-7; Never Out 1-7; Seghwaert 1-7. in de mixed ook pas na een tiebreak in de derde set He- leen van de Berg had weinig problemen. Zij verloor in drie partijen maar vijf games.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17