niet langs streekrivaal komt wacht op Mouter blijft hopen op betere tijden Wetzel Noordwijk Ter Leede weer met beide benen op de grond ARC deelt met koploper DSVP SV Voorschotel ten onder I SPORTTRIBUNE LEIDEN Katwijk zag kop loper Sportlust'46 weer een punt uitlopen. Bij TSB kwam de kustformatie in een bar slechte wedstrijd niet verder dan een 1-1 remise. Ter Leede, dat bezig was aan een opmars vanuit de degradatiezone, werd zaterdag een koude dou che bezorgd. Die Haghe won na een 1-1 ruststand met 4-1. Hekkesluiter Zevenhoven hield nummer twee van de ranglijst, HVO, op eigen veld op 0-0. Die Haghe - Ter Leede 4-1 (1- 1) Al na 8 minuten werd Jan van Harskamp uit de wedstrijd ge schopt. De spits raakte gebles seerd aan zijn enkel. Omdat andere aanvallers Eric Gross man en Andre van Bladel ook al kwetsuren hadden, moest met een gelegenheidsvoorhoe de gespeeld worden. Na een treer van Walther scoorde invaller en rechtsback van ori gine, Ed van der Heijden, 1-1. Nog voor de rust werd het we derom via Walther 2-1. Een kwartier voor tijd, nadat een kort Ter Leede-oensief niets had opgeleverd, besliste Wal ther met zijn derde treer de partij. Groenenberg maakte er zelfs 4-1 van. HVO - Zevenhoven 0-0 Hoewel het niet in overeen stemming was met de posities op de ranglijst waren de ploe gen gelijkwaardig aan elkaar. Rene Bon, Harrie Splinter en Ruud van Noorden verzuim den kansen te benutten. Na de rust kwam HVO opzetten, maar stuitte voortdurend op sluitstuk Alex Stolwijk. De goalie viel 20 minuten voor tijd uit met een schouderbles sure. Met nog 10 minuten te gaan werd Bon gehaakt in het strafschopgebied. HVO kwam goed weg, want de arbiter leg de de bal niet op de stip. Har rie Splinter „weigerde' in de slotminuten alleen voor de keeper Zevenhoven de winst te brengen. TSB - Katwijk 1-1 (0-1) Gezien het lage niveau van de wedstrijd verdienden beide partijen eigenlijk geen punt. Katwijk miste naast de scherp te ook de inzet en bakte er he lemaal weinig van. Toch kwa men de Katwijkers na 35 mi nuten op voorsprong. Peter Boon scoorde na met een goe de schijnbeweging twee verde digers te hebben uitgescha keld. Het lukte na de pauze Jaap Schaap en Amerik van Duyvenvoorde niet de score op te voeren. Halverwege het tweede part sloeg goalie Jaap van Duyvenvoorde de bal niet goed weg, waardoor TSB in staat werd gesteld de gelijke stand op het bord te brengen. OOK NA 2-0 NEDERLAAG BIJ SSS KLAASWAAL „Hoe ik de situatie nu inschat? Nog niet als hopeloos na tuurlijk". Al dan niet te gen beter weten in maak te RCL's oefenmeester Laurens Mouter na aoop van de met 2-0 verloren degradatiepartij tegen SSS duidelijk te blijven hopen op betere tijden. Het zou vanzelfsprekend ook geen goede zaak zijn indien de man aan het roer van de Leiderdorpse Racing zes wedstrijden voor het ein de van de competitie het hoofd, moegestreden, in de schoot zou leggen. Des ondanks moet die gedach te zaterdag in Klaaswaal welhaast bij Mouter zijn opgekomen. RCL maakte immers met name voor de pauze geen moment de in druk bezig te zijn aan een wellicht beslissend com petitieduel met een mede degradatiekandidaat. De Leiderdorpers acteerden zo mat, zo tam dat de 2-0 achterstand bij rust beslist niet geatteerd kon wor den genoemd. In de tweede helft herstelde RCL zich (met de forse wind in de rug) enigszins van die ui termate teleurstellende eerste helft. Niet zo zeer qua voetbal het bleef vooral aan Leider- dorpse zijde uitermate matig maar wel qua inzet en spe lopvatting. Zelfs kregen de roodwitten in dat tweede part een aantal redelijke mogelijk heden om de achterstand op SSS in ieder geval te halveren. Mouter wees na aoop dan ook niet ten onrechte op de di verse Leiderdorpse pogingen. Maar liet op die constatering even terecht onmiddellijk de opmerking volgen dat SSS, ge zien de kansen, „ook gewoon met 4-0" had kunnen winnen. Laurens Mouter is zo langza merhand in een fase beland dat hij het allemaal ook niet meer zo goed weet. Kondigde de trainer in de dagen vooraf gaande aan het cruciale tref fen met SSS nog aan dat RCL sterk de nadruk moest gaan leggen op het voorkomen van tegengoals, in Klaaswaal trad de Leiderdorpse Racing de op ponent toch weer met drie spitsen en volgens plan in schuivende verdedigers en middenvelders tegemoet. „Omdat", verklaarde Mouter, „ik er vooraf uiteindelijk toch niet aan wilde dat SSS sterker zou zijn dan RCL. Thuis speel den we ondanks de 2-4 neder laag ook beter, dus vond ik dat de ploeg hier met goed en aan vallend voetbal maar moest bewijzen dat RCL in de eerste klasse thuishoort". Een opzet die overtuigend mislukte, al diende bij de SSS- treers te worden geconsta teerd dat die goals niet bij ge brek aan Leiderdorpse verde digers een feit werden. Bij het eerste doelpunt liet Daaf Brandt zich wat al te gemak kelijk misleiden door de sco rende Ruud in 't Veld, terwijl aan de treer van Ad Huis man een solo langs drie verde digende roodwitten vooraf ging. Doelpunten die Mouter er toe brachten om centrale verdedi ger Cees Ruis na de pauze maar onmiddellijk naar het front te dirigeren. Ab Braat nam als invaller plaats in de RCL-verdediging, terwijl Sito Schalkers het veld moest rui men. Een ingreep die, behalve in een aantal door Huisman en Gert Vermaas gemiste SSS- kansen, wel in de nodige Lei derdorpse dreiging resulteerde een knal van Brandt op de lat; schotpogingen van „door- kopper" Ruis en vooral Rene Kammenga maar niet in doelpunten. „En dat is weer zo n probleem waa zoen mee te maken hej benadrukte geplaagde i meester Mouter nog I „Onze spitsen hebben zoen nog geen vijf gol maakt. Zo'n gegeven I het voetballen er op zif niet eenvoudiger op". Desondanks weigert de situatie echter als hcÉ te zien. „Dinsdag tegen jansdam, zaterdag thuis] Excelsior Maassluis. Ik bf bij dat de mogelijkheid ij dat RCL er na die twei strijden weer heel watlrir voorstaat". jft GERT-JAN ONf Scoreverloop: 15. In 't Veld h( Huisman 2-0. efr RCL: Van der Heijden, Sier 'Van der Bijl, Boendermaker Brandt, Van Wesel, Kam t Schalkers (Braat), Van Gen Z Van Doeselaar. i Klaas Vink namens Noordwijk In (lucht)duel. Zwart Wit '28 werd met 1-0 verslagen. zei. Ook trainer John Eelman was zich daarvan, ondanks een eerste terughoudendheid, ter dege bewust. Eelman wilde namelijk de afwezigheid van de Haagse oefenmeester in eerste instantie niet als de hoofdoorzaak van het matige spel aanwijzen: Je moet ae inbreng van Andre niet te hoog inschatten. Met hem heb ben wij ook slechte wedstrn- den gespeeld". Later wilde Eelman evenwel wel kwijt, dat Noordwijk met Wetzel „maar een halve wedstrijd" heeft verloren en dat hij na tuurlijk wel degelijk belang- CcidocSomcmt Rijnsburgse Boys-doelman Henk van Voorbergen is al gepasseerd en ook Wim kansloos. Toch zal Quick Boys-spits Marco van der Plas niet tot scoren komen. MAANDAG 22 APRIL 1985 PAG] KATWIJK De bijna- wetenschap dat een derby nooit een mooie wedstrijd kan worden, werd zater dag op sportpark Nieuw- Zuid weer eens onder streept. De ambiance voor de eerste confrontatie dit seizoen tussen Quick Boys en Rijnsburgse Boys was er in ieder geval wel in het goede voetbalweer en 3300 toeschouwers. Omdat de conditie van het veld goed voetbal echter nauwelijks mogelijk maakte, kwamen maar weinig passes aan en was er van goed combineren slechts bij vlagen sprake. Kortom, de door de ter rein-omstandigheden ge handicapte spelers ver zuimden voor het nodige spektakel te zorgen. Maar „gelukkig" was daar scheidsrechter Arnouts, die een prima partij oot, maar tijdens dat ene moment besloot om dan maar hoogstpersoon lijk voor dat laatstbenodigde ingredient te zorgen. Bij een 1- 0 voorsprong voor Quick Boys (afstandschot van Kees van Rooyen) verzorgde Martin Toet een voorzet. Marcel van der Blom werkte zich los van bewaker Leo van Delft om in te kunnen koppen. Toen de bal zijn hoofd bereikte en dus nog lang niet in het net lag, haalt Kees Rooyen (rechts) van afstand uit. De 1-0 van Quick Boys is 'n de maak. liet Arnouts een uitsignaal horen. De op de doellijn staan de Katwijkers Kees de Best en Johan Jonker verzetten zich dus niet meer en Van der Blom mocht ongehinderd in koppen. Tot verbazing van alle aanwezigen en verbijste ring van alles wat Quick Boys was, wees Arnouts echter naar de middenstip. Protesten baat ten niet, ook al was de achter af door Arnouts aangeleverde verklaring beslist afdoende. De scheidsrechter verklaarde doodleuk dat hij inderdaad iets te vroeg had geoten: „Ik zag de bal erin duiken en ik had geen enkele reden om voor iets anders dan een doelpunt te uiten. Maar ik was gewoon iets te vroeg..." Hoewel de pupillen van Mar tin van Vianen de partij zelf hadden moeten beslissen en daar ook de mogelijkheden voor hadden gekregen, beriep de naar zondagderdeklasser Scheveningen afreizende coach zich later op de misstap van Arnouts. „Wij hadden recht op de overwinning. Na de pauze was Rijnsburg met twee spitsen gaan spelen, had Eysberg Aandewiel onder con trole, was het kortom een kat in 't bakkie na die vroege goal", beschreef Van Vianen het Katwijks overwicht in de tweede helft. „Maar toen die scheidsrechter oot, bleef de 'hele verdediging staan en kon Van der Blom zo maar inkop pen". Op basis van het aantal kansen had Quick Boys mogen winnen. Als het vertoonde spel bekeken wordt, verdiende geen van beide ploegen echter een punt. Zijn collega Arie Lagendijk gaf toe, dat „zijn" doelpunt zo maar uit de lucht was komen vallen. Het spel was er immers bepaald niet naar, dat er in die 67e minuut een Rijnsburgse treer kon worden verwacht. De Leidenaar wenste echter meer op de wedstrijd als ge heel in te gaan en concludeer de evenals Van Vianen, dat er een slechte pot op eenslecht terrein was gespeeld. Hij ty peerde het vertoonde spel kort en krachtig: „Dit was een ui- enpot op een akker". De door veel blessures in zijn selectie geplaagde trainer had overi gens Wim Driebergen voor de derde keer in dit seizoen op de bank laten plaatsnemen, om dat Driebergen de training niet had gevolgd („Er zijn nou eenmaal leefregels binnen zo'n groep"). Gelegenheidsvoorstopper Toon Houtekamer acteerde echter zo stuntelig, dat Driebergen er na de thee toch in stond ten koste van „derde spits" Martin de Louw (Houtekamer schoof op naar het middenveld, even als „laatste man" Aandewiel, die wisselde met Jack Manu- putty). Nervositeit was voor de pauze troef in met name de achterhoede van Rijnsburgse Boys, waardoor Quick Boys vier doelkansen creeerde te gen de voetballers uit bloe- mendorp slechts een. Kees van Rooyen, Leen en tweemaal Martin van der Plas vonden het net van Henk van Voor bergen niet. Rob te na een kwartier sitie het Katwijkse maar net. Het laatste part begoi lig voor de Nieuw ners. Na 50 minuten Van Rooyen de bal van meter af en zag tot noegen het leder via tje opspringen, waard Voorbergen kansloos 0. Van Rooyen lobde minuut later de bal doel in plaats van er jil Quick Boys kreeg steeds 7 greep op het spel vanT burg, dat nauwelijks n<j vaar kon stichten. Buit» verrassende doelpunt L Marcel van der Blom nL lijk, waarbij Huug Aanj Toet aanspeelde, die heLr jectiel via een Katwijk%is hoog voor de pot lepeldjw „scheids" Arnouts mochhe] der Blom dus 1-1 inkopjj TJEERD SCHÉU Scoreverloop: 50. Van Rooyen'tp Marcel van der Blom 1-1. Quick Boys: De Best, Van De#f>c ker, Rienks, Eysberg. Teun f V Plas, Van Rooyen Duyn, Leen van der der Plas, Marco van dei Rijnsburgse Boys: Van Toet, Aandewiel. van der Blom. Fred 1 SIZO Sparta Nijkerk 0-2 (0- 0) Omdat SIZO geen mogelijkhe den tot behoud van het twee deklasserschap meer ziet, is men met het oog op volgend seizoen aan het experimente ren geslagen. Goede tegen stand contra de koploper was het gevolg. De rust werd be reikt met een 0-0 stand, terwijl SIZO zelfs enkele kansjes had gekregen. Plomp schoot via doelman Jan de Ruiter Sparta even na de pauze naar 0-1, ter wijl een afspeelfout van Hen- nie Kamphorst de bezoekers zelfs een geatteerde 0-2 stand bezorgde. Gert Kardol zag een tegentreer wegens buitenspel afgekeurd worden, terwijl Stephan Schotmann in de laat ste minuut maar net miste. LEIDEN Hoewel ARC te weinig kreeg bij DSVP (en daardoor de titelaspi- raties denitief in de kast diende op te bergen), was de ploeg van oefenmees ter Jan Kroeze tevreden met het bereikte 1-1 ge lijkspel bij de koploper. FC Lisse schoot uit de slof en verschalkte het Wad- dinxveense Be Fair met duidelijke cijfers: 5-1. SIZO ontmoette ook al de lijstaanvoerder. Met een experimenteel elftal bood de Hillegomse degradatie kandidaat Sparta Nijkerk uitstekend tegenstand, doch verloor met 0-2. DSVP - ARC 1-1 (1-1) ARC miste Frits van Dijk, Jel- le Koolstra en Wilco van Leeuwen, maar kwam toch tot uitstekend spel. Twee aanval lende ploegen bezorgden de 2000 bezoekers een aantrekke lijke partij, waarbij Floor Vijf huizen na 5 minuten al scoor de voor de thuisclub. Drie mi nuten later tekende Nico Oos- terlee op aangeven van Rene Lammers de gelijkmaker al aan. Na de pauze beheerste ARC de partij, maar verzuim de te scoren. Dennis van Om men en Lammers waren de belangrijkste kanshebbers. Voor DSVP waren Paul Jen sen en Vijfhuizen nog gevaar lijk in de slotminuten. FC Lisse - Be Fair 5-1 (3-0) Rene Grioen bediende al in de 8e minuut Walter Schoon- en, die Lisse al vroeg op voor sprong zette. Het eerste part was niet van een hoog kwali teitsgehalte. Wel was Lisse in deze fase uiterst productief. Arie Schalk bepaalde de rust stand door treers in de 33e en 45e minuut op 3-0. Toen wederom Schalk en Schoonen (knappe omhaal) de tussen stand naar maar liefst 5-0 ge tild hadden, hielden de thuis- spelers het voor gezien. Peter Bosch mocht daardoor de eer redden en in de 70e minuut 5- 1 laten aantekenen. jp pa F »r LEIDEN Als SV Voorschoten (in het achterhoofd) noj pretenties had, zullen ze nu wel zijn verdwenen. Bij Ro kwam de ploeg namelijk niet verder dan een roemloze 2,' derlaag. Valken '68 kwam ook al niet verder dan een 3-1 bij BVCB. Koudekerk was ook al niet op dreef en (,s MVKV een 2-2 gelijkspel toe te staan. Hazerswoudse Boys de eveneens gelijk tegen Floreant: 1-1. Rohda '76 SV Voorschoten 2-0 (1-0) Voor de rust hield de SV de Bodegraafse dwang. En dat ondanks het verlies van Marcel vroeg met een gescheurde dijspier uitviel. En ondanks de goal, die al na 5 minuten moest worden geïncasseerd. La Lingerak zag na zijn overtreding uit de vrije trap gescoord den. Terwijl Voorschoten direct na de rust knap oprukte een doelpunt aan de andere zijde vallen. Balverlies op hej:" denveld had een 2-0 tussen- en eindstand tot gevolg. u BVCB - Valken'68 3-1 (2-1) p' Een goed uitgespeelde aanval zette BVCB al binnen enka nuten op voorsprong. Een blunder van ValkendoelmanL Jansen leverde de thuisclub zelfs een tweede goal op. BVur duidelijk de betere ploeg, maar moest toch een tegenscoref teren. Hans Vijgeboom maakte er met een frommeldoelptJ van. Theo van Rijn, de topscorer van de zaterdag KNVBf Leidse regio, werd node gemist. Hij moest vader worden! halve kon aanvallend geen vuist meer gemaakt worden, lf uur spelen werd het nog 3-1. Koudekerk - MVKV 2-2 (1-0) Slecht spel van Koudekerk stelde rode lantaarndrager 1 in de gelegenheid goed tegenstand te bieden. Rolf de Joit verschillende malen kansrijk. Koudekerk creeerde ziclr kansen. Toch zou Dick Weiman na te zijn neergehaald een schop benutten en zo de thuisclub aan de leiding brengen minuten na de rust schopte Rolf de Jong de stand weert Na een voorzet van Fred Wagenaar tekende Dick Weimr tweede treer aan. Na een schot van Katwijker Ton werkten drie Koudekerkers de bal in eigen doel: 2-2. Hazerswoudse Boys - Floreant 1-1 (1-0) De thuisvereniging kon gemakkelijk een overwicht g st] want vooral het spel van Floreant was niet om aan te zien van Dorp speelde na 20 minuten de voorstopper en keep Floreant uit en bepaalde geheel in de lijn van het spelb( tussenstand op 1-0. Jan Platteel en Kees van Tol vergaten de palen in te schieten, terwijl Jaap Kroon voor een le« niet anders dan het hout kon raken. Tien minuten voor h de verwierf Floreant via een scrimmage nog de gelijkma SCHEIDSRECHTER ARNOUTS „FLUIT" RIJNSBURGSE BOYS NAAR GELUKSPEL rijk is voor het uitzetten van de lijnen." Waarna Eelman haastte duidelijk te maken, dat die uitspraak geen kritiek op ziin middenrif tegen Zwart Wit inhield. Hoe Eelman ook probeerde zijn manschappen de hand bo ven het hoofd te houden, feit blijft dat er matig geopereerd werd. De kritiek betrof even wel niet de gehele kustploeg. De achterhoede met aan het hoofd een sobere en betrouw bare Siem van Beveren kwam met uitzondering van het slot tot een ruime voldoende. In de andere twee linies, waarin overigens ook een andere soms spelbepalende Noordwijker, Geert Jan Bakker, door een blessure verstek moest laten gaan, kreeg vanwege zijn grote inzet alleen Ivan Hermans van het publiek open doekjes. Her mans was dan ook aanwezig bij de meeste van de Noord- wijkse kansen. De mooiste kreeg hij vlak voor de rust, maar het houtwerk voorkwam de openingstreer, zoals dat het ook zou doen bij de re bound van Jos Smits. De tref fer zou pas in de 15e minuut van de tweede helft tot stand komen. Het leder belandde uit een vrije trap van Smits op het hoofd van onopvallende Klaas Vink, die de uitstekend kee pende Brugts passeerde, maar Hesselman op de doellijn in eerste instantie nog zag red den. Gerlof was er vervolgens als de kippen bij om de 1-0 in te koppen. Het door de afwezigheid van geschorste Bert Hooyer en zie ke Ray Lemmens verzwakte en weinig overtuigde Zwart Wit begreep pas in de slotfase dat aan die stand gemorreld kon worden. Vier hoekschop pen op rij brachten de rood witte defensie alsnog in (on verwachte) problemen. Het ge vaar werd besloten met een bal op de lat, waarna een snel le counter Hermans alleen voor Brugts bracht. Gehaast koos Hermans ongewild de richting van het clubhuis. Waarna het publiek die kant ook maar opging. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Scoreverloop: 60 Gerlof 1-0. Noordwijk: Dortmundt, Mare Vink, Wendt, Van Beveren, Knauf, Marijt, Smits, Gerlof, Klaas Vink, Van Hensbergen (Van der Veen), Her- NOORDWIJK Noordwijk mag hopen dat Andre Wetzel zijn belofte om komende zater dag (in en tegen Oostkapelle) weer de roodwitte kleuren te verdedigen, gestand doet. Wet zel zelf heeft er wel ducie in, maar is nog niet zo zeker van zijn nog lichtelijk geblesseerde bovenbeen, dat immers het laatste woord heeft. Wil dat been ook meewerken, dan mag men erop vertrouwen, dat er in het Zeeuwse tenminste enkele intelligente voetbalac ties op Noordwijk's midden veld te bewonderen zullen zijn. Tegen het gehavende Zwart Wit'28 waren die er in ieder geval niet. Reden ook waarom de Noordwijkers blij mochten ziin met het feit dat de Rotterdammers pas heel laat in de wedstrijd beseften dat er een eervol resultaat te behalen was. Mede daardoor ging Noordwijk er met een ka rige 1-0 gelukkig vandoor en weet het zich nog steeds in de race om het kampioenschap. Het volgen van dat goede spoor naar de titel is daarbij sterk afhankelijk van het ge nezingsproces van het boven been van middenvelder Wet-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16