'eyenoord zonder karakter IcidóeSotwcmt k; Groningen en Ajax brengen amusement oekomst teeds zonniger Stad Rotterdam Marathon an Velzen niet naar FC Den Haag Gestaakt OOSTENRIJK KRIJGT OPTIMALE VOORBEREIDING tS»T MAANDAG 22 APRIL 1985 PAGINA 11 HAAG Peter van Vel- gaat niet naar FC Den De spits van SVV blijkt de Haagse eerste-divisie- die geleidelijk aan de van de eredivisie begint jppen, niet haalbaar. Naar jidt zou Van Velzen rond met MVV. Dit zou kunnen .[enen, dat MVV dan de- zal afzien van de dien van Huub Smeets, die ienteel op huurbasis uit- voor FC Den Haag. zitter De Stoop van de club gaat deze week 'de Limburgse spits om de zitten om te praten over •ontract van twee jaar. De ses wil ook Martin Jol een aanbieding doen voor twee seizoenen. Het is vooralsnog de vraag of Smeets trek heeft in een conti nuering van zijn verblijf bij FC Den Haag. Eerder heeft hij al laten weten, dat hij zich te zeer gebonden acht aan Lim burg. Over het algemeen wordt gezegd, dat het handge meen, dat hij afgelopen week had met Karei Bouwens op de training, niet het gevolg is van ontevredenheid over zijn ver blijf bij FC Den Haag. Stoop: „Het incident moet meer wor den gezien als een gevolg van de grote spanning, waaronder de ploeg momenteel van week tot week leeft". Van der Zwan Er bestaat een kans, dat John van der Zwan, op wie Ander- lecht nog transferrechten heeft, naar FC Den Haag komt. Er worden in ieder ge val pogingen in het werk ge steld om hem op korte termijn in het Zuiderpark te laten trai nen. De 22-jarige Hagenaar heeft de afgelopen vier jaar onder contract gestaan in Bel- gie. Drie jaar lang behoorde de middenvelder tot de selectie van Anderlecht, waarvoor hij ook een aantal keren in het eerste elftal uitkwam. Vorig seizoen speelde hij voor het Antwerpse Beerschot. ROTTERDAM Sparta-Feye- noord werd bijna twee minuten voor het einde van de wedstrijd ge staakt. Scheidsrechter Henk van Ettekoven rukte onmiddellijk in toen hij zag dat supporters van Feyenoord met grote stenen het doel van Bas van Noordwijk beko gelden. Overigens dacht iedereen dat Van Ettekoven om practische redenen gewoon wat eerder afblies om verdere moeilijkheden te voor komen. Pas enkele minuten na af loop bleek dat er sprake was van staken. Van Ettekoven: „Ik ken de consequenties niet, maar ik zou me kunnen voorstellen dat er niet al te veel gaat gebeuren. Ik voel niet de behoefte voor die anderhalve mi nuut nog even terug te komen". Scheidsrechters pikken het niet meer ROTTERDAM De scheidsrechters in het betaalde voetbai hebben de afgelopen week in Zeist met elkaar afgesproken strenger op te treden tegen verbaal geweld van de voetbal lers. Dat voornemen werd de clubs woensdag al duidelijk gemaakt. Gisteren was Feyenoorder Henk Duut in het duel met Sparta het „slachtoffer" van deze nieuwe beleidslijn. Scheidsrechter Henk van Ettekoven hield Duut het geel voor, toen deze „zeer beledigende taal uitsloeg". Van Etteko ven: „Het wordt echt te gek. Je hoort op voetbalvelden woorden die men in de burgermaatschappij niet eens zou durven uitspreken. Overigens hebben wij als scheidsrechters zelf ook schuld, want we hebben veel te lang alles gepikt. Ook tegenover de trainers hebben we kenbaar gemaakt dat een vaak overspannen houding aan de zijlijn niet meer op prijs wordt gesteld. We moeten er toch uiteindelijk samen iets positiefs van zien te maken. Overigens hoeft men niet bang te zijn voor een heksenjacht. De scheidsrechter moet begrip hebben voor emotionele opmerkingen. Het gaat ons vooral om die hatelijke toevoegingen". TERDAM Het alsof Feyenoord voor de aanvang het duel met Sparta besloten zich niet |r te mengen in de om de landstitel, t anders kon niet len verklaard waar de Rotterdammers in staat waren ook iets positiefs naar :ann te brengen in de erdamse derby. Feye- d speelde zonder zelf- •ouwen, liet de moed zakken en haalde te- een vette onvoldoen- voor de getoonde [lust. Trainer Ab Fa- ichtbaar aangeslagen het verlies van 3-1, jiet zo: „Ik voel me be- S rlijk in de steek gela- abj door de spelers. Er i'espn er misschien twee ;ot het normale niveau Imen, over de rest hen we eigenlijk beter t praten". 011 vervelende was boven- constateerde de trainer ikté Feyenoord op het met sqo toeschouwers gezellig ^llde Kasteel, „werd Feye- Jl gepakt op het eigen Riste wapen: karakter. Ik mm i vlslrSffMMWIBll zie mijn spits (Peter Houtman, dat hij eventjes aan een shirtje eens de moeite door te zetten, red.) zich direct inhouden na- was getrokken. Hij neemt niet Met zo'n houding win je nooit een wedstrijd". Terwijl Fae stevig zat te ba len, lachtte collega Theo Vonk van Sparta letterlijk en guur- lijk in z'n vuistje. Zijn ploeg de ene week tot een toppres tatie ia staat om even later weer hopeloos te falen had voor het eerst ginds vier jaar weer eens gewonnen van de grote stadgenoot. „Wij toonden ons professioneler dan de spe lers van de profclub", merkte Vonk jntjes op. „Bovendien", voegde de trai ner er aan toe, „zijn wij van de eigen mogelijkheden uitge gaan. Wij spelen altijd ons ei gen spel, iedereen op z'n vaste, normale plaats. Het verbaasde mij dat Feyenoord omzettin gen pleegde om ons in toom te houden. Daardoor werd al voor de aftrap een eerste stap tot de overwinning gezet". Onzeker Feyenoord maakte inderdaad vanaf de eerste minuut een onzekere indruk. In de defen sie wist eigenlijk alleen libero Van de Korput waar hij dien de te lopen; hij moest veelvul dig de gaten in de eigen verde diging dichten. Omdat Van de Korput zich redelijk van zijn taak kweet, kwam Sparta in de eerste helft niet al te vaak dichtbij het doel van Joop Hie- le. De keren dat Sparta wel tot het strafschopgebied door drong, waren echter in die eerste 45 minuten ook beslis send. Reeds in de zesde mi nuut mocht Ronald Lengkeek 1-0 inkoppen en bijna een half uur laten stond Van der Weel zelfs helemaal vrij om even eens met het hoofd de bal in het doel te werken: 2-0. Feyenoord, met een onzichtba re Tahamata en in de tweede helft een wanhopig falende Petursson, bezat niet de veer kracht ook maar iets aan die achterstand te doen. Op het middenveld liet Spartaan Louis van Gaal zich vaak ver terugzakken, waar hij de duels met een zeer geïrriteerd ge raakte Mario Been bijna alle maal won. Al kon Van Gaal er niets aan doen dat Been tien minuten voor tijd van afstand 2-1 inschoot. Sparta raakte echter niet in paniek. Van Gaal maande tot rust, liet de bal wat vaker over de breedte van het veld rollen en toen Schmidt vlak voor tijd 3-1 aantkende, was de wedstrijd denitief afgelopen. DENNIS MULKENS Sparta-Feyenoord 3-1 (2-0): 6. Leng keek 1=0, 34. De Wolf 2-0, 83. Been 2-1. 88. Schmidt 3-1. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Duut (Feyenoord). Sparta: Van Noortwijk; Blind. De Wolf, Andriessen, Eijer; Olde Rieke- rink, Van Gaal, Van de Berg; Leng keek, Schmidt, Van der Weel. Feyenoord: Hiele; Troost, Van de Korput, Nielsen (Petursson), Wijnste kers; Duut, Been, Hoekstra (Steur), Brard; Houtman, Tahamata. )EN HAAG THEORETISCHE 3ER IN EERSTE DIVISIE Ru HAAG FC Den Haag theoretische leider van Irste divisie geworden. De jmst van de club van kitter De Stoop en trainer iBaan gaat er dus steeds jer uitzien. Door de van 1-0 in de thuiswed- tegen SC Cambuur en ïw puntenverlies bij de irrentie staat FC Den nog slechts een punt ach- het leidende duo FC RKC, dat trouwens een ïjd meer heeft gespeeld, ikkelijk gaat FC Den het overigens niet krij- jgbm de automatische pro- I j naar de eredivisie te be- Tstelligen. Zondag wacht wc|uitwedstrijd tegen FC. daarna volgen bezoeken Heerenveen, SVV en Thuisduels tegen De hap en RKC en een •ij Vitesse vormen luitstuk van de normale ;titie. isitief die vooral span- ontwikkelingen zijn, indt FC Den Haag de weken aan den lijve, (beloop van toeschouwers weer eredivisie-achtige igen vertonen, hoewel er 1 geen sprake is van :waliteit. „Er wordt ge- ir de overwinning wordt blijkbaar gewaar- vindt voorzitter De Zeker, FC Den Haag zich de meest actieve in het duel tegen SC ur, dat trouwens ook saaie fasen kende. De lerheid, die de thuisfor- gaandeweg had ge- d werd tot de zestigste it niet ciifermatig tot uit- :ing georacht. Kansen i er van tijd tot tijd wel ijk (Smeets, Bouwens). onnauwkeurigheid, en doelman Oscar Zijl- 'aren er de oorzaak van score vooralsnog dub- ink bleef. Trouwens, het aarmee vooral werd ge- voordat er een perio- !l werd behaald, is er niet helemaal. Trainer Rob beaamde dit, maar stel- ilat dit wel weer terug- li omdat zijn ploeg het winningspad is blijven be delen. Afgelopen woens- tegen Veendam was het een kwestie van slecht spelen en toch winnen. Tegen SC Cambuur was FC Den Haag beter, maar toonde zich tevens enigermate gereserveerd. „Cambuur is hoe dan ook een goede ploeg, daar moet je op bedacht zijn. Daarom moet er hoe dan ook rugdekking zijn. Daar zorgt Martin Jol voor. Vorig seizoen speelde FC Den Haag aanvallender, maar ging vaak de boot in door een uit val of een fout. Hoe vaak ver loren wij toen niet met een verschil van een doelpunt? Wij blijven nu rustig, wachten op de kans die komt", aldus Baan. Die kans kwam in de zestigste minuut en werd gecreeerd door Huub Smeets. De Lim burger manoeuvreerde met zijn pass de weer ijverige Mar co van Alphen op links plotse ling in vrije positie, waarna de bal over de uitlopende Leeu warder doelman Zijlstra kon worden gewipt. Meer mogelijkheden Na dat doelpunt kreeg FC Den Haag aanzienlijk meer moge lijkheden. Ron de Roode, Mar co van Alphen weer, Huub Smeets, de voor Jan Kuyt in gevallen Marcel Tolsma en Karei Bouwens stelden doel man Zijlstra op de proef. In de meeste gevallen was het een verdienste van Zijlstra, dat de marge niet opliep. In andere gevallen werd er aan Haagse ziide te zelfzuchtig gehandeld oi met te weinig overzicht (Bouwens, een keer los van te genstander Hans Erkelens, kwam in de laatste minuut vrij voor Zijlstra terecht, maar liep pardoes tegen hem op). Baan: „Het goede van de tijd, nadat wij de periodetitel be haalden, is dat er geen inzin king is gekomen. Het gaat mis schien wel met minder elan, maar dat komt wel steeds te rug als er eenmaal is ge scoord". FRANS LEERMAKERS FC Den Haag-SC Cambuur 1-0 (0-0): 60. Van Alphen 1-0. Scheidsrechter: Thomas Toeschouwers: 6.500. Gele kaart: Hoekstra (SC Cambuur). FC Den Haag: Stam; Tempelaar. Jol, Pot, Purvis; Blok, Van Alphen, Kuyt (Tolsma); Bouwens, Smeets, De SC Cambuur. Zijlstra; Bults, Hoek stra, Groote, Erkelens; Payne, Iepe- ma, Ancma; Boere, Huitema, De Leeuw (Bos) Niet zichtbaar vermoeid na een marathon die hij net zo constant als snel heeft ge lopen, gaat de Portugees Carlos Lopes in Rotterdam over de finish. Boven in beeld laat de chro nometer een prachtig offi cieus wereld record zien, waaraan later nog een se conde zou worden toege voegd. Een droomfinish. Zie verder pa- ina n WENEN Oostenrijk heeft de hoop op een plaats in de eind ronde om het wereldkampioenschap voetbal van 1986 nog niet opgegeven. Na de schok van de thuisnederlaag (3-0) tegen Hon garije heeft de top van de Oostenrijke voetbalbond zaterdag be sloten het competitieprogramma te verschuiven ten gunste van de nationale ploeg. Zo wordt er zaterdag niet gevoetbald, met het oog op de waarschijnlijk beslissend kwalificatiewedstrijd te gen Nederland op 1 mei in Rotterdam. Nederland en Oostenrijk hebben beide kans op de tweede plaats in groep 5, die recht geeft op een extra kans tegen de nummer twee van groep 1. Bondscoach Eisner roept zijn selectie op vrijdag 26 april bij el kaar. Ook de „buitenlanders" Pezzey, Jara en Schachner zullen aan het trainingskamp deelnemen. Neeskens viert zijn rentree in De Meer sinds 5 mei 1974 met een overwinning van 3-1. AMSTERDAM Het zal nog enige weken duren voordat is bepaald of FC Groningen zichzelf wel of geen dienst heeft bewezen met de even verrassende als verdiende overwin ning (3-1) op Ajax. Het heeft er in ieder geval toe geleid dat PSV, dat een schamel gelijkspel tegen PEC Zwolle behaalde, opeens weer hoop mag koesteren. En als PSV kampioen wordt, is de kans van Groningen op Europees voetbal verke ken. FC Utrecht speelt momenteel een sleutelrol in het streven van FC Groningen om Euro pees voetbal te bereiken. Ajax moet morgenavond op bezoek bij FC Utrecht en als de Am sterdammer ook dat duel ver liezen, is de afstand met de Eindhovense ploeg nog slechts twee punten bij een gelijk aan tal gespeelde wedstrijden. De Utrechtenaren moeten boven dien nog bekeren tegen PSV. FC Groningen zou graag zien dat PSV de KNVB-beker pakt, zodat voor Ajax de weg naar het kampioenschap iets ge makkelijker wordt Alle berekeningen ten spijt was FC Groningen uiteraard dolblij met het behaalde resul taat in Amsterdam. Het had ook reden om trots te zijn, want de overwinning was ver diend en kwam tot stand in een duel dat een flink eind bo ven de gemiddelde amuse mentswaarde van een eredivi siewedstrijd lag. Volgens Ajax-trainer Aad de Mos had zijn ploeg in de eerste helft verzuimd FC Groningen op een beslissende achterstand te zetten. Kansen had Ajax zonder de geblesseerde Ophof, Meeuws en Boeve genoeg, maar de uitspraak van De Mos deed toch afbreuk aan de pres tatie van FC Groningen. Col lega Han Berger was uiteraard niet te beroerd om de zaken in dit opzicht recht te trekken. „Volgens mij heeft De Mos een heel andere wedstrijd gezien Natuurlijk heeft Ajax kansen gehad, maar dat geldt even zeer voor ons. We hebben hier heel volwassen gespeeld". Naast Erwin Koeman, die re gelrecht solliciteerde naar een contract bij Ajax, viel gisteren vooral Johan Neeskens op. Hij speelde op 5 mei 1974 voor het laatst een competitiewedstrijd in het Ajaxstadion. Toen won nen de Amsterdammers, met Neeskens, met 3-1 van FC Den Haag. Nu in het FC Gronin- gen-shirt was er opnieuw een zege van 3-1 voor hem wegge legd. Zijn vierde wedstrijd voor FC Groningen was te vens zijn beste. Neeskens toon de weer iets van de vechtlust die in vroegere dagen zijn handelsmerk was. Neeskens: „Het ging gewoon goed van daag. Ik wilde natuurlijk hier, waar ik met Ajax de mooiste tijd in mijn voetballoopbaan heb meegemaakt, goed spelen. De ploeg werkte ook prima mee, want aan de stemming vooraf was te merken dat ze Het had overigens weinig ge scheeld, of Neeskens had niet gespeeld, omdat zaterdag zijn schoonvader was overleden. Overleg met zijn echtgenote leverde echter een voor Gro ningen gunstig resultaat op. Hij had alleen problemen als het op pure snelheid aan kwam. Hij werd een keer door Johnny Bosman met enkele meters geklopt, maar bewees voor het eerst in organisato risch opzicht FC Groningen van dienst te kunnen zijn. De wedstrijd op zich was een' boeiend spektakel. Voor Ajax bestonden geen tactische re gels en FC Groningen wenste niet de fout te maken, zich in de beginfase te laten overdon deren en trok zelf van leer Het had voor een Nederlands' competitieduel ongebruikelijk veel doelkansen tot gevolg, waarmee Groningen beter om sprong dan Ajax. Ajax—FC Groningen 1-3 (1-1): 10 McDonald 0-1, 19 De Wit 1-1, 51 Mc Donald 1-2, 78. Erwin Koeman 1-3. Scheidsrechter. Bakker. Toeschou wers: 22 000 Ajax: Galjc. Spel bos (Boeve). Rijk aard. Ronald Koeman en Silooy. Schoenaker en Gassclich (Van 't Schip). Vanenburg. John Bosman. Van Basten en De Wit FC Groningen: Schelleken*. Mason, Neeskens. Van Tiggelen en Mulder (Eddy Bosman); Van Dijk, Erwin Koeman en Roo&sien; Broeken, Mc Donald en Koek GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BH UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS MU7IEK THEATER RECREATIE EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11