Rob de Wit op tijd bevrijd Volleybalteam VS gunt Oranje één set Westerhof krijgt voorwaardelijke boete :njtoptv s voor "iindigt Vonhoff kandidaat voorzitterschap NOC Sportwereld voetballerlei aS-SIJTHOFF,PERS )RT EeidócSoivtanl ZATERDAG 20 APRIL 1985 PAGINA 7 d voetbal m-NEC ..n-RBC Sport-Wageningen h-Heracles e-Volendam /e noord WC Utrecht Groningen 6.-FC Den Bosch jvitie ïdriBraafschap WV laag-SC Cambuur IJshockeyclubs zeggen vertrouwen op DEN HAAG De bij de Ne derlandse IJshockey Bond (NIJB) aangesloten clubs vra gen de bond om een buitenge wone algemene ledenvergade ring. Bij die bijeenkomst wordt het hele bestuur van de NIJB gevraagd op te stappen. Dat zijn de resultaten uit een ver trouwelijk gesprek in Bunnik tussen de voorzitters van de 21 nationale ijshockeyclubs. De buitengewone ledenverga dering geschiedt volgens de statuten en vindt plaats bin nen een maand na het indie nen van het voorstel. Ritzege Harings BROMSGROVE Na Arie-Jan Jagt heeft Peter Harings voor het tweede Nederlandse ritsucces gezorgd in de Se- alinkrace, de open wielerkoers in Enge land. De geroutineerdste renner van de vaderlandse amateurafvaardiging won de achtste etappe, gistermiddag in Bromsgrove. Harings profiteerde van de slechte ken nis van ae reglementen van Shane Sut ton. De Australische winnaar van de ze vende etappe, eerder op de dag, dacht aan een dubbele triomf, toen hij bij aan komst in Bromsgrove de armen jui chend in de lucht stak. Er moest even wel nog een plaatselijke ronde worden afgelegd. De gele leiderstrui bleef om de schouders van Joey McLoughlin, Enge- lands jongste beroepsrenner. ZEIST Clemens Westerhof, trai ner van de eerste-divisieclub Vites se, heeft gisteravond in de monde linge behandeling van zijn zaak door de tuchtcommissie van de KNVB een voorwaardelijke boete van 250 gulden met een proeftijd tot 1 janua ri 1986 tegen zich horen eisen. Wes terhof had zich afgelopen zaterdag tijdens de competitiewedstrijd te op vallend met de scheidsrechterlijke leiding bemoeid en werd naar de tri bunes verwezen. Voorts kregen de spelers Hoekman van NEC en Loovens van De Graafschap drie wedstrijden schorsing opgelegd. Beiden kregen afgelopen zondag een rode kaart. Wegens drie gele kaarten werden voor :eén duel geschorst: M. van Hattem (SVV), E. Nandlall (Utrecht), D.J. Wever (Veen- dam), E. van de Luer (MVV), D. Schrijvers (NAC), M. Metgod en C. de Keizer (beiden Haarlem-2) en R. Karregat (Volendam-2). Buitenland Luton Town heeft aangekondigd in de toe komst bezoekers van de tegenpartij te wei geren. De Engelse voetbalclub, uitkomend in de hoogste klasse, wil dat doen aan de hand van een 1 miljoen gulden kostend pasjessysteem. Pol van Himst heeft de verbintenis als oe- fenmeester van Anderlecht verlengd met twee jaar. VOORSCHOTEN Het Nederlands volleybalteam is in de eerste van de serie van drie oefenwedstrijden tegen olympisch kam pioen de Verenigde Staten met z'n neus op de feiten ihekG rdejl: Sport op Zaterdag, 1: Die Sportreportage, lur; die Sportschau mei 0f Jiockey (Tsjechoslowakije Duitsland en Bundesliga- 17.00 uur. id 2: das aktuelle Sport- 22.10 uur. 3: Sport lm Westen, tnd 1: Voetbal'80, 22.05 and 2: Studio Sport. |k Sur. bf Grandstand. 13.30 uur; Il8.15 uur; Match of the j° fWK snooker. 00.25-02.05 einlTV: World of Sport, 13.15 Ihannel: ijshockey (New 'islanders-Edmonton Oi- 3n f13.00 uur; motorsport. Wl| Sportweekend, 20.05 t Luik-Bastenaken-Luik linen), 14.50 uur; ruiter- OWereld beker in West-Ber- rca 17.00 uur. ind 1: die Sportschau (WK met West-Duitsland - ley met Hïï'ïc id 2: die Sportreportage itersport (Wereldbeker in irlijn, autosport, Ijshoc- met Zweden - Oost- id). 16.42 uur; die Sport- je met Ijshockey (WK en Êjecho-Slowakije - Vere- NeÊtaten). 23.15 uur. 3. gnd 3: Aktuelle Stunde irte|ort im Westen, 19.00 uur. EJand t. Studio Sport Extra Wielrennen (Luik-Bastena- kkrlik)- 14-45 uur; Studio iet o.m. voetbal en wiel- efl bi2: Sunday Grandstand, mnuur; WK snooker, 22.15 00.35 uur. i TV: The Big Match (sa- ""Tttlng Luton Town-Man- United). 15.30 uur. hannel: golf (Agusta Mas- irnooi), 13.00 uur; worste- i.00 uur. SNAAR Naast de om de Gold Cup, Star of Goldstar en M*azelaar aan de start ver- bi t, staan morgenmiddag Ifassenaarse baan Duin- W5- draverijen cen- )e eerste start is om Ur. Onze tips voor deze 'luiden. SIJPRIJS: Zeepijn du Bois, itenzorg en Zico Ricardo. IIJS: Zillo Hanover, Zivo V Fortuna. kPRIJS: Sydney Raaphorst, ;n Parturition. salohn R, Zara Leander en Jacky. de Lente, YvoHaze- ando, Yoly Yoly en Ylonka fortli Elsene, Valiant C en and volien H, Wendy Compaen "on ka. 'RIJS: Wortwell, Samour en d. P: Uno Hazelaar, Star of Worthy Boy Laren. HOEVEPRIJS: Wyjan 'antieme en Vincent Fortu- LINKERSPITS AJAX DINSDAG TEGEN OUDE CLUB FC UTRECHT NIEUWEGEIiy Rob de Wit voelde zich duidelijk „bevrijd", nadat hij Go Ahead Eagles afgelopen zondag met een wonder schoon doelpunt definitief op de knieën had ge bracht. Tenslotte had de linkerspits van Ajax twee maanden (tegen Sparta thuis) niet meer gescoord en was hij na de winter stop vaak de dupe van een steeds gewijzigde Amster damse formatie. De Wit: „Er viel een hele last van me af. Het was aan mijn voetballen direct te mer ken". De Wit werd de laatste weken het slachtoffer van de behou dende (slechts twee spitsen en vier middenvelders) speelwijze van Ajax, dat daarmee niette min punten bleef vergaren. Toch denkt hij dat Ajax dit seizoen niet meer met twee spitsen speelt, „omdat het door de pers nogal negatief is be oordeeld", hoewel hij zich snel neerlegt bij de te volgen tac tiek. Zijn verklaring: „De opstellin gen bij Ajax worden gericht naar de jongens die goed pres teren. Eén keer mag je slecht spelen, maar dan word je ge wisseld. Namen tellen bij Ajax niet. Tegen PEC gingen Meeuws en Gasselich er na 30, 35 minuten ook uit. En het is mijn eerste jaar hier. Van Bas ten en Vanenburg haalt trai ner De Mos er niet één-twee drie uit. Het beste is echter, dat je vijf, zes wedstrijden ach ter elkaar wat kunt laten zien". Morgen komt eerst FC Gro ningen op bezoek, maar ko mende dinsdagavond zal de 21-jarige De Wit in ieder geval getergd het volgens hem slech te veld van Nieuw Galgen waard betreden, als Ajax op bezoek gaat bij het thuis altijd moeilijk te bestrijden FC Utrecht. Het wordt, omdat hij het eerste duel wegens een blessure miste, zijn eerste con frontatie met de oude ploeg- makkers, die hij medio '84 „in ruilde" voor een driejarig full- profcontract bij Ajax. De Wit: „In het begin van dit seizoen zei ik al, dat ik me op twee leuke wedstrijden zou verheu gen: Feyenoord in De Kuip en- FC Utrecht thuis". Die laatste partij was hij er niet bij, maar over drie dagen staat er een op en top gemotiveerde De Wit tegenover de Utrechters, van wie Wouters en Kruys nog re gelmatig met hem in contact staan. Kampioen? Of Ajax kampioen wordt? Een lachende De Wit: „Daar ben ik nog niet zeker van. Het is mis schien wel zo dat PSV de meest uitgebalanceerde ploeg heeft, maar er wordt ook ge zegd dat de competitie over 34 wedstrijden gaat. Daar komt de kampioen uit, zei Hans Kraay zo mooi. Dat is het ver schil tussen PSV en Ajax". „Je moet altijd goed presteren bij Ajax. Ze verkopen je hier zo. Zie Mölby, die ik een kanjer vond. Hij ging niet voor niets naar Liverpool", vertelt Rob de Wit. De Wit kijkt tot nu toe tevre den terug op zijn eerste Ajax- jaar, waarin hij voor zichzelf duidelijk verbetering heeft ge zien op diverse fronten. Het moet in ieder geval gezegd dat De Wit mondiger, volwassener en af en toe zelfs wat brutaler voor de dag komt dan in zijn Utreeht-tijd. „Zes doelpunten maken is niet zoveel, maar voor een linker spits is de assist ook belangrijk. Ik heb er 8, 9 gegeven. Daar komt bij dat het eerste jaar bij Ajax altijd moeilijk is. En als je dan ziet hoeveel wedstrijden ik heb gespeeld, ben ik niet ontevreden over die zes goals tot nog toe. Weinigen hier hadden verwacht dat ik zo zou spelen; zeker in het begin niet. De uitspraak „Jesper Olsen speelde 30 van de 34 wedstrij den goed, dat is mijn streven" heb ik destijds alleen voor het Amsterdams publiek gedaan. Zoiets kan je nooit zeggen. Ik kan merken aan het publiek en de verhalen, dat de Am sterdammer kritisch is. Als Ajax met 6-1 voorstaat, moet het 7-1 worden. Nee, ik ervaar dat niet als een echte druk. Ik denk wel dat ik geaccepteerd ben". „Olsen is toch een aparte voet baller. Het voordeel is dat hij keiner is en handig aan de bal. Ik ben groter en forser. Qua kracht ben ik bij Ajax trou wens sterker geworden. Ik merk dat aan mijn gewicht; mijn benen zijn dikker. De spierontwikkeling is intensief. Mijn vetgehalte is teruggelo pen van 10,1 naar 8.2. Ik ben nu harder in de duels. Dat heeft te maken met de trainin gen. Ajax staat er om bekend, dat het daarop voor niemand uit de weg gaat: de wedstrijd eigen. De hardheid komt je spel ten goede; je bent meer geladen". Voetbalharl „Mijn spel is ook wat veran derd. Aan de bal ben ik rusti ger geworden. Bij FC Utrecht ging ik gelijk naar de goal toe. Verder oen ik een tijd bezig geweest met mijn voorzet. Ik heb geleerd hoe ik m'n stand been moet zetten. Aan Gerald Vanenburg kan ik merken, dat hij toch een hoop ervaring heeft. Gerald, met wie ik altijd naar Amsterdam rijdt, maakte mij veel wijs na mijn overstap van de semi- naar de full- profs. De beleving bij Ajax en Utrecht is hetzelfde: het voet bal waar je van houdt, het voetbalhart hè. Bij Utrecht was de sfeer anders; meer la chen en dollen op de training. Je had daar een compacte groep. Bij Ajax heb je bepaalde groepjes. Ik voel me er echter thuis, wat ook komt door de Utrechtse jongens". „Maar je moet altijd goed pres teren bij Ajax. Ze verkopen je hier zo. Zie Mölby, die ik een kanjer vond. Hij ging niet voor niets naar Liverpool. Ik zie bij mezelf verbetering. Het groei proces denk ik bij Ajax; die ontwikkeling gaat sneller dan bij een andere club". HANS ENGELBRECHT gedrukt. De nationale se lectie heeft de trainingen tot een bijna proffessio- neel niveau opgeschroefd, maar tegen het surplus aan individuele kwaliteit van de Amerikanen is Ne derland nog lang niet op gewassen. In de teleurstel lend slecht bezette sport hal De Vliethorst in Voor schoten kreeg Oranje vooral een lesje in server en: 3-1. De door Nederland veroverde set mag dan ook nog in de ca tegorie „presentjes" worden gerangschikt. De Amerikanen legden minder gevaar in hun service en voerden aanvallend wat experimentjes uit. Het Ne derlandse blok met Teun Buijs in de hoofdrol scoorde in dat spelgedeelte maar liefst zes Eunten. In de set was de blok ering van Nederland aan alle kanten voorbijgeslagen door vooral de meer dan twee me ter lange Craig Buck. Spelver deler Ralph Smith kon zich volop uitleven door de uitste kende pass in zijn ploeg. Dit spelonderdeel wordt bij de olympisch kampioen door maar twee spelers verzorgd. Spectaculair is het Ameri kaanse spel allerminst Wel licht dat daarom ook niet meer dan vierhonderd toeschouwers vijftien gulden wenste naar te tellen voor deze wedstrijd. Ambiance was er dan ook geen moment in De Vliethorst. Na de eerste set leefde wel licht even de angst bij het Voorschotense publiek na goed in half uur weer op straat te staan. De Amerikanen trok ken het eerste speldeel in twaalf minuten naar zich toe. Nederland had in die eerste set geen enkel verweer op de Amerikaanse opslag: 15-6. Na de gewonnen tweede set was ook in het derde deel de Amerikaanse service een te groot probleem voor de ploeg van Geert Trompetter. Daarbij werden er schokkend veel in dividuele fouten gemaakt en kwamen er ook storende orga nisatorische problemen in de aanvalsopbouw aan het licht. Het maakte de Verenigde Sa- ten eigenlijk niet uit. De ploeg wisselde wat, kwam niet in de problemen door de Nederland se opslag en haalde met de ei gen risicovolle service wel de punten binnen: 15-5, 15-9. WILLEM SPIERDIJK Rob Ehrens teruggeworpen WEST-BERLIJN Na twee onderdelen in de strijd om de wereldbeker voor springrui ters in West-Berlijn heeft de Britse professional Nick Skel- ton de leiding in het tussen- klassement met 85 punten. Hij zegevierde met St. James in het tweede nummer, dat giste ren werd gehouden. Eergiste ren was hij in het eerste on derdeel als zesde geëindigd. Skeltons landgenoot Malcolm Pyrah is met 82 punten twee de, de Oostenrijker Hugo Si mon met 81 punten derde en de Amerikaan Conrad Hom- feld met 79 punten vierde. Rob Ehrens, die donderdag goed meedraaide met de tiende po sitie in het jachtspringen, viel uit beeld weg. Hij bleef op de gedeelde 31e plaats steken we gens acht strafpunten in de eerste omloop. NIEUWEGEIN Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité (NOC) stelt Henk Von hoff, commissaris van de Ko ningin in de provincie Gronin gen, voor de Algemene Leden vergadering van 21 mei in Den Haag kandidaat voor de functie van voorzitter. Als de bonden daadwerkelijk in deze kandidatuur mee kunnen gaan wordt Vonhoff de opvolger van de niet meer herkiesbare Jaap van der Krol, die twaalf jaar deel heeft uitgemaakt van het NOC-bestuur. Het NOC heeft voorts Wim Cornelis uit Houten benoemd tot chef de mission van de Ne derlandse Olympische equipe voor een periode van vier jaar, waarin in 1988 de Olympische Winterspelen van Calgary en de Zomerspelen van Seoel val len. Cornelis. dié aftreedt als bestuurslid van het NOC, volgt Tjeerd van Wimersma Greidanus op, die kandidaat wordt gesteld als lid van het bestuur. Een andere nieuwe kandidaat voor het lidmaat schap van het NOC is Hans Muller uit Laren (NH). Het is de bedoeling, dat hij de plaats in zal nemen van de niet her kiesbare Herman van Laer. Prijsvraag vijf kruisjes op de goede plaats. Daar mee verdienae hij een brutobedrag van 300.000 gulden. Ie prijs: geen winnaar 2e prijs: 1 x f. 300.000,- 3e prijs: 56 x f 1.871,90 4e prijs: 2.917 x f. 35,90 5e prijs: 45.999 x Cijferspel: 6 goed: geen winnaar 5 goed: 7 4 goed: 18 3 goed: 147 2 goed: 1.663 Biljarten Marja Ruygrok uit Delft heeft in Parijs na de eerste dag in de strijd om het Europees kampioenschap bil jarten libre voor dames nog een kleine kans de kwartfina les te bereiken. Zij verloor de eerste van de groepswedstrij den, maar won de tweede. Tennis Chili heeft in de tennisontmoeting uit de eerste ronde om de Davis Cup tegen bekerhouder Zweden verras senderwijs de leiding geno men. Hans Gildemeister ver sloeg Stefan Edberg in vier sets: 6-3, 2-6, 6-4, 7-5. Handbal De handbaldames van Jong Oranje hebben in Taipeh ook de tweede wed strijd in het toernooi om de Chung Cheng-beker gewon nen. Tegen Taiwan B werd het 29-13. Sportvissen Er wordt in ons land jaarlijks voor 20 tot 35 miljoen gulden zwart omge zet in de zeeaashandel voor de sportvisserij. /sportuitslagen AUTOSPORT Grote Prijs van Portugal 1e trainingstijden: 1. Senna (Bra) Lotus 1.21,708 (gem. snelh. 191.675 km/u); 2. De Angells ,(lta) Lotus 1.22,306; 3. Lauda (Oos) McLaren 1.23,670; 4. Alboreto (Ita) 1.23,831; 5. Prost (Fra) McLaren 1.23,887; 6. Patrese (Ita) Alfa 1.24,519; 7. Warwick (Gbr) Renault 1.24,538; 8. De Cesaris (Ita) Llgier 1.24,723; 9. Boutsen (Bel) Arrows 1.24,747; 10. Cheever (Vst) Alfa 1.24,880. BILJARTEN NK-vijfkamp in Leeuwarden Eerste ronde: Burgmans (Baarn) - Vultink (Eibergen) 2-0 (7-3); Van de Ven (Eindhoven) - Vet (Berkhout) 2-0 (6-4); Bongers (Nij megen) - Steures (Nijmegen) 2-0 (6-4). Tweede ronde: Steures - Van de Ven 2-0 (6-4); Burgman - Vet 2-0 (8-4); Bongers - Vultink 2-0 (7-3). Stand: 1. Burgman 4 wedstrljdpun- ten, 15 partijpunten; 2. Bongers 4 - 13; 3. Steures 2 - 10; 4. Van de Ven 2 - 10; 5. Vet 0 - 8; 6. Vultink 0 - 6. PAARDESPORT Wereldbeker springruiters in Weel- Berlijn Tweede hoofd-onderdeel: 1 Skelton (Gbr) St. James 0 stratpunten. 26.25 seconden (in de barrage); 2. Pyrah (Gbr) Anglezarke 0 - 26,74; 3. Durand (Fra) Jappeloup 0 - 30,32; 4 Luther (Brd) Lucky 0 - 30,58; 5. Tarnapol (Vst) Adam 0 - 30,60; 6. Kursinskl (Vst) Medrano 4 - 26,85; 7. Homfeld (Vst) Abdullah 4 - 27,72; 8. Simon (Oos) The Freak 4 - 27,85; 9. Leone (Vst) Oxo 4 - 28.30; 10. Matz (Vst) Chef 11 - 41,01 (allen in de tweede barrage); 31. o.a. Ehrens (Ned) Oscar Drum 8 strafpunten In de eerste om loop. Stand: 1 Skelton (Gbr) 85 punten; 2. Pyrah (Gbr) 82; 3 Slmon (Oos) 81 4 Homfeld (Vst) 80; 5. Hansen (Vsf) en Durand (Fra) 77; 22. Ehrens (Ned) 48 VOETBAL Frankrijk Nantes-Laval 2-0; Brest-Strasbourg 1-1; Paris SG-RC Paris 2-2; Bor- deaux-Rouen 2-0; Bastia-Sochaux 1-1; Tours-Lens 1-1; Auxerre-Metz 2-0; Nancy-Marsellle 3-1; Lille-Tou- louse 0-0; Toulon-Monaco 0-1 Stand op kop:1. Bordeaux 33-53; 2 Nantes 33-48; 3. Auxerre 33-41; 4. Monaco 33-40; 5. Toulon 33-39; 6. Metz 33-38; 7. Lens 33-34; 0. So- chaux 33-33; 9. Brest 33-33; 10. La- val 33-31; 11 Paris SG 33-30; 12. Nacy 33-29; 13. Toulouse 33-29; 14 Strasbourg 33-28; 15. Marseille 33-28; 16. Lille 33-27; 17 Bastia 33-27; 18. Rouen 33-26; 19. Tours 33-24; 20. RC Paris 33-22 West-Duitsland Fortuna Dbsseldort - Waldhot Mann heim 1-1 WIELRENNEN Sealinkrsce Zevende etappe: 1 Sutton (Aus) 1 uur 11 minuten en 39 seconden; 2. Walsham (Gbr); 3. Lynge (Den). 4 Barras (Gbr); 5. Joughln (Gbr); 6. El liott (Gbr); 7. Reynolds (Gbr); 8 Fleet wood (Gbr); 9 Ford (Gbr); 10. Ha rings (Ned) allen dezelfde tijd als Sut ton. Achtste etappe: 1 Harings (Ned) 120 kilometer in 3 09.51; 2 Doyie (Ier); 3. Sutton (Aus); 4. Jensen (Den). 5. McLoughlin (GBr); 6. Webster (GBr); 7 Jagt (Ned); 8. Luykx (Ned); 9 Longbottom (GBr). 10 Sanders (GBr) allen In dezelfde tijd als Harings. Algemeen klassement: 1 McLough lin 16.16.43; 2. Jensen op 9 secon den; 3. Sutton op 15; 4 Jagt op 1.30; 5. Webster op 2.23. 6. Doyle op 2.30; 7. Harings op 2.39; 8. éanders op 2.45; 9. Longbottom op 2.51; 10. Luykx op 2.54. Vale troost 'Ir Grosics Gyula Grosics afscheid pen als voorzitter van Hongaarse voetbalclub p Boedapest. De club I in verband met een tngrijk omkoopschan- Jerug gezet van de eerste de tweede divisie. Gro- -4 wereldberoemd als de ban van het Hongaarse -f uit de jaren vijftig, had jijsbaar geen enkel aan- in de onverkwikkelijke res. Desondanks wenste (iet aan te blijven. „Die (te heeft door al die toe- me wedstrijden die ik in loopbaan heb moeten tchers naar sshoppers ie Borchers, ooit een Klovende ster bij Ein- t Frankfurt, speelt in ieuwe voetbalseizoen bij shoppers Zurich. Door te en op een hoog contract hij dit seizoen bij Ein- Frankfurt uit de boot. club voerde een rigou- e verjonging door en tte bovendien succes, door maakte Borchers I enkele kans meer op een rentree. Ten einde raad liet hij zich maar uitlenen aan het tegen de degradatie uit de Bundesliga worstelen de Arminia Bielefeld. Bor chers zat intussen niet stil en dit resulteerde in een trans fer naar Zürich, waarmee overigens een half miljoen mark is gemoeid. Lou Macari weg en terug Swindon Town heeft Lou Macari terug gehaald als coach. De Engelse club had op Goede Vrijdag de vroege re speler van Manchester United de laan uit gestuurd. Dit, omdat hij voortdurend ruzie had met manager Har ry Gregg, ooit een bekende doelman van Manchester United, die op die dag van het bestuur ook kon vertrek ken. De spelers vonden het maar niets dat Macari weg was en ondernamen acties om hun coach terug te krij gen. Na een week koppig volhouden ging het bestuur overstag en fungeert Macari voortaan weer als coach. Australië bereidt zich gedegen voor Australië heeft voor een op merkelijke wijze gekozen om zich voor te bereiden op zijn kwalificatie-wedstrijden voor het WK 1986 in Mexico. Het reelt van 29 mei tot en met juni een toernooi in Syd ney, Adelaide en Melbourne. De tegenstanders zijn ver maarde topclubs als Totten ham Hotspur. Udinese en Vasco da Gama. Rumoer bij Kaiserslautern Bij FC Kaiserslautern is het de laatste maanden uiterst rumoerig. Dominee Udo Sopp, die de voorzitterszetel bezet, is al maanden het mik punt van kritiek, omdat het eerste elftal niet de gewenste resultaten boekt en het de club financieel niet voorspoe dig gaat. Het ziet er naar uit, dat Sopp het bij de eerstko mende ledenvergadering bij de voorzittersverkiezing zal moeten afleggen tegen zijn voorganger Jürgen Friedrich. Deze heeft al aangekondigd, dat Dieter Müller, die graag Girondins Bordeaux wil ver ruilen voor FC Kaiserslau tern, niet zal komen, als hij tot voorzitter wordt gekozen. Beckenbauer boeman Sinds vorige week wordt er ernstig getwijfeld aan het vakmanschap van Franz Beckenbauer. Weliswaar zijn er slechts enkelen, die dit hebben laten doorschemeren, die enkelen mogen wel als insiders worden beschouwd. Oud-international Willy Schulz toonde zich in zijn wekelijkse column uiterst verbaasd over Beckenbauers commentaar op Everton in de Europa-Cupwedstrijd te gen Bayern in München. Beckenbauer vond Everton maar matig, waarvan Bayern na de rust maar even van zou moeten winnen. Schulz vond dat Beckenbauer er helemaal naast zat en zich kennelijk niet realiseerde dat Bayern er niets van bakte en Ever ton als collectief de wereld ten voorbeeld moest worden gesteld. Van trainer Udo Lat- tek kreeg Beckenbauer ook de wind van voren. Hij vond het maar vreemd, dat Au- genthaler dan wel dan niet werd geselecteerd voor het Westduitse elftal. Helemaal verbijsterd was Lattek, toen hij vernam, dat de Westduit se teammanager met de ge dachte speelde om midden velder Lothar Matthëus in de vriendschappelijke interland tegen Bulgarije niet op te stellen. „Nota bene de beste speler van Duitsland", sta melde Lattek. Geen handelsobject geen politiek instrument De Poolse stervoetballer van Juventus heeft na de met 3-0 gewonnen Europa-Cupwed strijd tegen Girondins Bor deaux verklaard, dat hii con tacten heeft met Real Ma drid. Toen hem werd tegen geworpen, dat de directie van FIAT, dat Juve zo'n beetje in bezit heeft, onderhandelin gen voert met de Poolse re gering over Bonieks voetbal toekomst, reageerde de voet baller geïrriteerd: „Ik ben geen handelsobject en ook geen politiek instrument. Be palen waar ik voetbal, doe ik zelf wel". iADVERTENTIE Op reis met Uw krant in een UNIEKE 4-DAAGSE TWEE LANDENCRUISE W l^Tr~r!!gg!lg- *!-—■■■■■■■■■ vertrek vrijdag 26 april a.e. 2 9 5 Saterdag 27 april: Na de eerste kennismaking met het uit gebreide ontbijtbuffet atvaart naar de Duitse grens bij Em merich waar aan de nodige grensformaiiteiten wordt vol daan Over de Nederrijn langs de indrukwekkende indus trieën van het Roergebied naar Ousseldort waar vlak bi| de ..Altstad" wordt afgemeerd Hierdoor ruimschoots gelegen. merhand een eigen reputatie van gastvrijheid on uitste kende verzorging In gezellige sfeer opgebouwd b!| onze le zers. Telkenmale blijkt de belangstelling voor een trip met dit schip de beschikbare plaatsen te overtreffen Voor wie nog niet eerder met dit schip kennis heeft ge- maakt, maar ook voor hen die deze kennismaking graag weer wensen te hernieuwen goed nieuws: op vrijdag 26 april starten we nog eenmaal dit seizoen met een mooie 4- daagse tocht van Amsterdam naar Nl|megen Ousseldort. Keulen en Bonn. De ..Prinses Juliana-- is èén van de grootste en fraaiste i schepen in zijn soori. Alle hutten op het hoofddek. spik splinternieuwe ingericht met schrijftafel en comfortabele bank, voorzien van grote panoramarulten. vaste vloerbe dekking. centrale verwarming, douche en tollet De grote lounge met gemakkelijke zitjes en heel grote ramen zorgen ook bl| minder goed weer voor een onbelemmerd uitzicht Oansvtoer en bar bieden 's avonds exlra gezelligheid Het schip heeft 220 volt, is geheel centraal verwarmd (restau met name op zaterdag behoeft men zich in deze stad niet te vervelen. Zondag 26 april: Na hel uitgebreide ontbijtbuffet afvaart naar Keulen Hier wordt reeds om 13 30 uur afgemeerd Voor de liefhebbers wordt o I v de slew art een wandeling naar de bekende dom georganiseerd De gehele middag ge legenheid om de stad te verkennen De laatste avond san boord wordt een grandioos captains-dinner bij kaarslicht aangeboden terwi|l de afscheidsavond mei gezellige muziek wordt opgeluisterd Maandag 29 april: Afvaart naar Bonn. alwaar om ca 12 uur wordt aangekomen Na een uitstekende ofscheidsiunch brengen da luxe touringcars u weer richting Nederland On derweg wordt voor een theepauze gestopt en men is rond 18.00 uur weer in Rotterdam an Dan Haag terug De prijs voor deze unieke trip bedraagt slechts 268.- per persoon op basis van een 2-persoonshut mei douche en toilet (Er zi|n een 3-tal 4-persoonshutten beschikbae- met rant en lounge air-conditioned) en is met 5 verschillende dieselmotoren en 5 verschillende schroeven een wonder van vernuft. Het programma in het kort. Vrijdag 26 april: Vertrek uit Rotterdam en Oen Haag per een reduktie van 25 - per persoon) In do prijs is behalve het tourmgcarvervoer da volledige verzorging aan boord begrepen, met uitzondering van da dranken (Koffie an thee tijdens da meettijden mdusiefV meerd en u met uw bagage door stat en cruisemanager naar uw komfortabele hut wordt begeleid. Na de lunch af vaart via hel Amsterdam-Rijnkanaal richting Tlel en vervol gens vla de Waal naar Nijmegen Voor het diner wordt u bij de captains cocktail een drankje aangeboden poliskosten Annuleringsverzekering 3 1/2 van da raisaom 6 - pokskotten Gezien de grote belangstelling voor deze trips wordt tijdig boeken dringend aangeraden' inlichtingen en boekingen telefonisch t/m vri|dag van 9 tot 16 uur. of POSTBUS 16050 *7g, 2500 AA DEN HAAG hetSpuo TEL 070-190082

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7