LüaaüstpodcfDü „Er werd zelfs over een kampioenschap gesproken..." „Wij horen ir| de eerste klasse! WIM ERADUS (LUGDUNUM): CEES VERVER (ROODENBURG) Goekoop schiet CcidócSomxmt vrouwen ronde weg Onder redactie van Gert-Jan Onvlee en Willem Spierdijk SPORT Het gaat beide in de „Amsterdamse" eerste klasse A van het zondagvoetbal uitkomende Leidse clubs, Roodenburg en Lugdunum, nu niet direct voor de wind. Roodenburg mag dan de laatste twee competitieduels winnend hebben afgesloten, het degradatiegevaar is nog altijd acuut aanwezig. Iets dat ook volledig opgaat voor Lugdunum, al was de start dit seizoen dan ongekend goed. Morgen treffen beide ploegen elkaar op het groenwitte gedeelte van de Kikkerpolder. Roodenburg-aanvoerder Cees Verver en Lugdunum's goalie Wim Eradus blikken vooruit. LEIDEN Voor de (ver lengde) winterstop vero verde Lugdunum elf winstpunten. Na de „ij- spauze" pakten de kik kers nog maar één punt. De groenwitte club uit de Kikkerpolder belandde daardoor dus toch weer in de hoek waar traditio neel gezien altijd maar weer de klappen vallen. Een hoek die de ploeg van oefenmeester Cle- mence Koster juist leek te hebben verlaten. Want: het ging toch zo goed. ,,Te goed", weet Lugdu- nums goalie Wim Eradus. „We werden voor de win terstop niet alleen door de pers omhoog geschre ven, maar ook in de club werd iedereen veel te op timistisch. Er werd zelfs over een kampioenschap gesproken, omdat we het na de winter altijd zo aar dig deden. Ik heb daar nooit aan mee gedaan. Sterker nog, door al die toestanden verwachtte ik eigenlijk dat we toch nog in de problemen zouden komen..." Een pessimistische zienswijze die de laatste maanden dus ui terst realistisch bleek. Lugdu num pakte nauwelijks punten meer en zakte met de week verder terug op de ranglijst van de eerste klasse A van het District West 1. Het gege ven dat West 1, op Lugdunum en Roodenburg na, bestaat uit verenigingen uit het Amster damse, doet Eradus op dit mo ment »og pessimistischer in ZATERDAG 20 APRIL 1985PAGI1 tri LEIDEN Cees Verver is met doelman Sjaak I vaart één van de oudgedienden in de Rooder# gelederen. De blauwzwarte ploeg bestaat voor IJ overige uit jonge en zeer jonge spelers. Cees Veifde de routinier in de formatie van John Huguenin, isHo pas 24: „Toen we bij DRC het veld opgingen, hooijle we de toeschouwers roepen: die hebben zeker dehet gionale jeugd gestuurd". p* In de jeugdige Roodenburg-elf bekleedt Cees Verver de nl verdedigende positie op het middenveld. De Leidenaar mo|r aanvalsdrift van zijn ploeggenoten intomen en voorop ga»I de strijd om lijfsbehoud. Verver, die al vanaf zijn zevendel bij Roodenburg speelt, maakte al eerder de strijd tegen d& datie naar de tweede klasse mee: „Toen Roodenbug zes jaai i] leden naar de tweede klasse degradeerde, heb ik de laatstJJ wedstrijden van dat seizoen meegespeeld. Ik weet dus welj beetje wat degradatievoetbal is". kj Verver hoopt dan ook met zijn inzet een voorbeeld te zijni zijn teamgenoten: „Die jongens om me heen zijn zeer aal lend ingesteld. Ik speel verdedigender, offer me eigenlijaP beetje op. In deze fase van de competitie moet er natuij" tegenaan gegaan worden. Op zich hebben wij weinig jon die het van hun inzet moeten hebben, te weinig bikkelaaijH wordt bijna geen sliding gemaakt". Je-' Toch is de middenvelder tevreden over de instelling vanen ploeg in de laatste wedstrijden: „Ik zie nu dat het extra sinii wel wordt gemaakt. Daardoor wordt er ook beter gevoede In sommige wedstrijden lukt dan alles; daarom heb ik gg. hoop dat we het lijf nog kunnen redden". ge: uu De verbeterde mentaliteit heeft tot vier verrassende winstfiei ten geleid in de twee duels van afgelopen week. Zondag kjen Roodenburg het op de tweede plaats in de eerste klasse fou noteerde SEW met 2-1 en twee dagen later verschenen fcdt Hilversum dezelfde cijfers op het scorebord. Verver: „Vo<oo wedstrijd tegen SEW hebben een flink aantal mensen het2.4 bespeelbaar gemaakt door gaten in het gras te prikken. H^ng •muleert nog eens extra wanneer je weet dat de hele verende er z'n schouders onder zet." In de beide gewonnen duels he Ronald Jansen met twee treffers de grote man. De Rooden ger: „Het is goed dat Ronald ondanks zijn polsblessure tochRe spelen. Die jongen is goud waard voor het team. Komende|iei dag zal hij aan Wil Henskens een zware tegenstander hebljur Dat juist Lugdunum en Roodenburg getweeën tegen de tqnu gang naar de tweede klasse knokken, vindt Cees Ververls i; terecht: „Dit seizoen zijn we maar twee keer echt weggespjjdi Tegen De Spartaan en NFC kwamen we er echt niet a$ed pas. Van de ploegen die ik tot nu toe gezien heb, zijn Hi) di sum en DWS eigenlijk de minste. Ik vind dan ook dat wijjn eerste klasse horen". Toch zal de competitie zo verlopeiger zeker één van de Leidse clubs zal degraderen. Bij Cees Vfee leeft de angst dat de Amsterdamse ploegen DWS weinig |ud< in de weg zullen leggen: „Dat hoeft niet dëns bewust te g aai ren. Maar die jongens kennen elkaar en halen niet het ofle ste uit de kan. Dat zou tussen Roodenburg en Lugdunurr ak schien ook wel gebeuren. De jongens kunnen onderling ien opschieten". nd Over het resultaat van de komende derby durft de Roode r" ger geen voorspelling te doen: „Het is niet te zeggen w gaat winnen. In de thuiswedstrijd kwamen wij met 1-0 maar die voorsprong verspeelden we weer. Ik hoop rvtf§j onze ploeg de wedstrijd te gemakkëlijk opvat na de twee «ft winningen". I Mocht Roodenburg er in slagen om de positie in de eerstel A se te behouden, dan ziet Verver de toekomst voor zijn ve ging zonnig in: „Als we al die jongens bij elkaar kunnen den en er komt nog eens wat aanvulling uit de jeugd bij, nen we een prima elftal opbouwen". LEIDEN Leids burge meester Goekoop zal maandagavond (om 18.30 uur) het startschot lossen van de eerste Nissan Ron de van Nederland voor vrouwen. Na dit officiële startsein behoeven de in Leiden Zuid West (bij de Vijf Meihal) verzamelde wielrensters overigens slechts iets meer dan twee kilometer af te leggen, omdat het hier de proloog van deze internationaal bezette wielerronde be treft. Een dag later, dinsdag om 17.30 uur, zal vervolgens de werkelijke start van dit door „Stichting/comité Tour de France 1985 Nederland" geor ganiseerde evenement plaats vinden. De eerste etappe zal de deelnemende vrouwen (on der wie een zeer sterke Ame rikaanse ploeg) van Leiden, via Valkenburg, Katwijk, Noordwijk, Oegstgeest, Lei den, Oud-Ade, Rijpwetering, Roelofarendsveen, Oude We tering, Weteringbrug, Burger- veen, Rijsenhout, Nieuw Ven nep en Lisserbroek naar Lisse voeren, alwaar de finish na ze ventig kilometer omstreeks half acht op het parcours van wielervereniging De Bollen streek (Spekkelaan) wordt verwacht. De eerste vrouwenronde van Nederland wordt woensdag 24 april voortgezet met een etap pe van Lisse (start: Venne- straat) via Lisserbroek en We teringbrug naar Hilversum over 55 kilometer. De derde etappe zal de groep vervolgens van Hilversum naar Dronten brengen (81 kilometer), waar na de vierde etappe zal be staan uit een individuele tijdrit over 12 kilometer en een rit in lijn van Dronten naar Heeren veen. De vijfde etappe, tenslot te, betreft een afstand van 41 kilometer: Heerenveen - Hee renveen. Kampioen Een briefje. Of Wij van Hutspo(r)t bereid zijn bijgaande foto in onze ru briek op te nemen, omdat ge fotografeerde dames zaalvoet balkampioen zijn geworden van de KNVB Afdeling Lei den. Het team van „THB/de Winter ass. Girls" uit Lisse speelde 12 wedstrijden, ver loor van SJZ, maar won de resterende elf. Natuurlijk betreft het hier een fotografisch te belonen prestatie. Bij deze dus. Matig Vorig seizoen telden de acht tien Leidse voetbalverenigin gen (van senioren t/m dames, van regionalen tot F-pupillen; in totaal dus) 328 teams. Dit jaar zijn er namens die acht tien nog slechts 312 teams ac tief. Een teruggang van 16 teams die aangeeft dat de al vaak uitgesproken verwach ting dat het met Neerlands meest beoefende sport niet goed gaat, gerechtvaardigd mag worden genoemd. Hetgeen weer niet wil zeggen dat die stelling op dit moment voor al die Leidse clubs op gaat. Roodenburg, DOCOS, Oranje Groen en LDWS „wonnen" dit seizoen één team, Unitas Leiden zelfs vier. Ook De Sleutels, VNA en JAG mogen niet echt mop peren: zij speelden quitte. Onder de resterende acht clubs, die in totaal dus 24 teams f, verlorenkunnen 2 grote verliezers worden aan gewezen. ZLC ging van 16 naar 10 en het in grootte nog altijd op de 5de plek vertoe vende Lugdunum van 29 naaf 22. Het zou ons van Hutspo(r)t verbazen als de op sportief vlak ook al zo geplaagde se cretaris van Lugdunum het tezijnertijd in zijn jaarverslag over '85 niet over een uiterst matig sportjaar zal hebben... Ongeacht Een bestuurder van Randstad Sport, nog geen twee weken Blitz 1... geleden, naar aanleiding van een belletje onzerzijds. „Of onze trainer, Frans van der Zeeuw, het seizoen niet af maakt? Neen hoor, geen spra ke van". Een persbericht van Randstad Sport, nog geen twee weken later. „BERT KORT maakt werk van Frans v.d. Zeeuw af. In een voor Randstad Sport moeilijke fase van de kompetitie is wegens omstan digheden Frans v.d. Zeeuw met het Bestuur van Randstad Sport overeengekomen dat de nieuwe trainer voor het sei zoen 1985/1986 BERT KORT het werk van de heer v.d. Zeeuw in het resterende sei zoen afmaakt. Het bestuur be treurt in hoge mate, deze sa menloop van omstandigheden en stelt er prijs op haar waar dering voor het werk van de heer v.d. Zeeuw uit te spre ken, zulks ongeacht de plaats op de ranglijst. BERT KORT is onmiddelijk' z'n werk aan gevangen Geen sprake van". Ach ja. Blitz" Het eerste team van de Voor- schotense basketbalvereniging Blitz werd vorig weekeinde kampioen van de rayon eerste klasse. Door de overwinning op MSV werd de formatie van coach Henk Krauwel onbe reikbaar voor de verzamelde concurrentie. Krauwel was er al enige tijd zeker van dat het kampioen schap zijn team niet zou ont gaan en had zijn maatregelen getroffen. „BLITZ, kampioen Lugdunum-goalie Wim Eradus in balbezit; Roodenburg-aanvoerder Cees Verver komt op deze archieffoto te laat. de toekomst blikken. „Je zal mij niet horen zeggen dat de Amsterdamse clubs elkaar zullen helpen, maar in m'n hart ben ik er wel een beetje bang voor. Zeker omdat met Roodenburg en Lugdunum ook DWS een regelrechte de gradatie-kandidaat is. En DWS is toevallig wel de ploeg die zijn keeper (Erik Jong bloed, red.) dit seizoen op zo'n intrieste manier verloor". Er is maar een manier om eventuele Amsterdamse on deronsjes te voorkomen, weet ook Eradus. „We moeten met Lugdunum gewoon zo goed mogelijk presteren, zoveel mogelijk punten halen. Dan redden we het op eigen kracht; in alle andere geval len zijn we aangewezen op factoren die we zelf niet in de hand hebben". Waar het de 31-jarige doel- verdediger van Lugdunum betreft (met Wim Oppelaar dé routinier in de groenwitte for matie) dient morgen al de eer ste stap op weg naar handha ven te worden gezet. „Die wedstrijd zullen we moeten winnen. Het is zo duidelijk een degradatiewedstrijd dat het voor de ploeg die verliest wel heel erg moeilijk gaat worden om zich nog veilig te spelen. Hoe erg het zou zijn voor Lugdunum om volgend jaar 'eerste klasse te spelen? Heel erg, vind ik zelf. Voor mijn gevoel tel je als tweede klasser nauwelijks meer mee". Dat Lugdunum ook dit sei zoen weer in de strijd om be houd is gewikkeld, wijt Era dus mede aan de lange reeks van blessures die de ploeg nog altijd teistert. Een blessuregolf die met name de schotkracht van de Kikkers in de loop der maanden fors heeft aangetast. Zo houden spierblessures Henry van der Weijden en Gijs Collé waarschijnlijk ook morgen nog aan de kant. „Omdat we nog maar weinig scoorden, moesten we de za ken achterin goed dicht hou den. Dat lukte in vorige sei zoenen nog wel, maar dit jaar duidelijk niet. Steeds weer kregen we doelpunten tegen, dus gingen we steeds weer onderuit". Hoewel Eradus het mindere vervolg eigenlijk wel voorzag, liep het voor de winterpauze wél lekker met Lugdunum. Eradus: „We hadden afge sproken in ieder geval tot de winterstop met drie spitsen te gaan spelen. Daarna zouden we de situatie opnieuw bekij ken en eventueel zaken bij stellen. Nu, dat hoefde dus niet. Tot op dat moment liep alles goed, daarna niet meer De speelwijze is door trainer Clement Koster overigens in middels wel bijgesteld. Era- dus: „We spelen nu weer met twee spitsen. Op zekerheid, inderdaad. Lugdunum gaat nu weer voor een punt". Over acht wedstrijden zal dui delijk zijn of het nu weer „ou derwets" opererende Lugdu num het degradatiespook op nieuw de hielen heeft laten zien. Indien de poging mis lukt, zal het, naar de stellige overtuiging van Wim Eradus, in ieder geval niet aan de in stelling van de groep hebben gelegen. „Iedereen doet er van alles aan om de dans als nog te ontspringen, de jongens willen gewoon geen degrada tie meemaken. En zo denk ik er natuurlijk ook over. Als Lugdunum den ten onder gaat, zo is de algemene ten dens, zal het strijdend gebeu ren. Niet zoals JOS, vorig jaar. Die club had negen pun ten toen het degradeerde. Als je dan toch moet degraderen, dan liever met twintig pun ten..." Blitz 2... 1984-1985, rayon le klasse", was op zijn t-shirt te lezen. Hoewel het hier een aardige poging betreft, werd „de blitz" zaterdag echter naar de mening van Hutspo(r)t toch niet door coach Krauwel ge maakt. Nee, de ware blitz" bleek wat ons betreft gereserveerd voor die ene vrouwelijke sup porter. „HUP SJAAK! en rené en john en shane en will en de rest", zo luidde de tekst op het door haar ongetwijfeld op het allerlaatste moment op een a4-vel vervaardige en dus onleesbare „spandoek". Een aandoenlijk amateuris tisch en daarom alles over treffend blitzje... Kleuterklas Donderdag kon in De Tele graaf worden gelezen aai oas- ketbalvereniging Leiden (voorheen Bona Stars, Merca- sol, BS Leiden, Parker en El- mex) de eerstkomende seizoe nen door het computerbedrijf Commodore gesponsord zou gaan worden. Het contract was door beide (door Inter Football bijeen gebrachte) partijen dan nog wel niet ge tekend, maar dat was nog slechts een kwestie van tijd. De Leidse basketballers wa ren duidelijk niet zo blij met dat bericht. Zo liet woord voerder Fred Meijer diezelfde donderdag desgevraagd we ten: „Die berichten berusten op helemaal niets. We hebben nooit contact met Commodore gehad". De berichtgeving rond de nieuwe sponsor kwam de Leidse vereniging daarom zo slecht uit, aldus Meijer, omdat de onderhande lingen met een hoofdsponsor en subsponsors in een ver ge vorderd stadium zijn. Meijer: „Die bedrijven lezen nu in de krant dat wij achter hun rug een andere geldschieter ge strikt zouden hebben. Dan straal je als club niet bepaald betrouwbaarheid uit". Kleuterklas (2) Een mening die door Stuur groep-voorzitter Pim Per (in een eveneens in Le S' verschijnend en dus ÜZijl dagblad) werd gedeeld. VV quin toonde zich gesc, en „door het voortijdige en juiste bericht over een spo rovereenkomst met het t puterbedrijf Commodore" vervolgend: „Toen een BIT mijn medewerkers f t( Football belde, werd de h( woedend op de haak gegt Inter Football voerde m T lijk in opdracht van om _a| onderhandelingen met C «LV modore". L Voerde namelijk in opdïfr" van ons de onderhandele' met Commodore" u wel. dat bedrijf dat voir- A Leidens sponsor-zoeker er „nooit in de markt '1°a zijn geweest... Waarde lezer, lieve Iezefê begrijpt het al. We kuifi*1 ons helemaal vinden in df eveneens in dat Leidse Vf blad geplaatste, door Per »*n getrokken slotconclusie: in Inter Football en Commo Vei zullen ze nu wel den Wat is dat voor kleutei261 daar in LeidenWe hel een hele slechte beurt maakt". 15 Inderdaad.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12