Goede belangstelling voor Meer en Duin r Vï jaar cel geëist na gewelddadige ontvoering WA TERSPORTVERENIGING DE KAAG VIERT JUBILEUM Praktisch verkeersexamen is terug van weggeweest Toeristisch beleidsplan voor twee maanden op de helling REIDEN OMGEVING Eeidóc Souoant VRIJDAG 19 APRIL 1985 PAGINA 19 JRHOUT Mevrouw G. de Rijk-Smit (VVD) g zich gisteravond tijdens de raadsvergadering af aggen met een taart gehonoreerd moet worden. Zij Icte deze opmerking naar aanleiding van het pro- ima van de plaatselijke Oranje Vereniging voor 5 waarin een „taartenactie voor de vlaggers in het i" is opgenomen. ui femeester Van de Wouw zei het „een prima actie" I(j aden. Joop Warmenhoven (Gem. Belangen) vertel- aj it hij op de verjaardag van Koningin Beatrix een H, kreeg thuisgestuurd met daarop „Leuk dat u „Ik heb er eerst nog met een schroevedraaier h itoken om te kijken of er geen houten vulling in- vajMaar hij was echt! Toen heb ik de Oranjevereni- gebeld en naar de reden gevraagd. Ze vertelden oen dat ik de enige was aan de Noord West kant ehde Herenstraat die de vlag had uitgehangen. En dat n toch wel heel triest. Daarom kan ik zo'n actie in de OVV onder de vlaggers een aantal taarten »t best begrijpen". ritiek op taartenactie Kleinere woningen in Haaswijk IV OEGSTGEEST Woningbouwvereni ging „Buitenlust" zal door bezuinigin gen in het deelplan IV yan Haaswijk niet die woningen kunnen bouwen die men aanvankelijk gepland had. In plaats van 20 grotere zal men nu 21 kleinere woningen gaan realiseren. In grootte vergelijkbaar met de zogenaam de woningen voor kleine huishoudens (drie personen), die in deelplan III van Haaswijk gebouwd zijn. Voorzitter Zaalberg deelde dit gister avond tijdens een ledenvergadering te Oegstgeest mee. De vereniging bestaat in juni van dit jaar 60 jaar. Daarvoor heeft men een aantal feestavonden ge pland in het Rijnlands Lyceum. Nieuwe auto's beschadigd LEIDERDORP Vier splinternieuwe auto's raakten gistermiddag zwaar be schadigd toen de trailer waarop zij ver voerd werden, klem kwam te zitten on der een Leiderdorps viaduct. De 49-jarige chauffeur uit Bom reed omstreeks twee uur op de Mauritssin- gel. Hij kreeg pas in de gaten dat het viaduct te laag was voor zijn trailer na dat een op de trailer staande bestelauto tegen de onderkant van het viaduct botste. Toen waren de daken van de voor de bestelauto staande nieuwe au to's als ernstig geschaafd. Door de klap werd de bestelauto van de oplegger ge schoven en viel op een wagen die on der stond. m^ordw^jkSING College trekt plan in: sportzaal niet bij het Anker NOORDWIJK Een 64-jari- ge vrouw uit Noordwijkerhout is gisterochtend gewond ge raakt bij een frontale botsing op de Randweg. De automobi liste haalde een langzaam rij dende tractor in. Tijdens deze manoeuvre botste zij frontaal op een tegenligger die be stuurd werd door een 22-jarige man uit Voorhout. De vrouw liep een open botbreuk aan de rechterarm en inwendige ver wondingen op. Zij is overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De au tomobilist van de tegemoetko mende auto kwam met de schrik vrij. HAZERSWOUDE De sportzaal, die in de wijk Rhynenburch moet verrij zen, zal niet bij het Anker komen. Ben W zien hier van af, vanwege de be zwaren van buurtbewo ners en adviezen die com missieleden uitbrachten De beslissing over de sportzaal zal nu minimaal een maand worden uitge steld. Deze tijd heeft het college nodig om een an der voorstel te formule- In een brief aan de raads leden stelt het college dat de plaatsing van de sport zaal bij het Anker juri disch mogelijk zou zijn, maar maatschappelijk niet geaccepteerd zou worden. Daarom vraagt het college aan de raad om akkoord te gaan met een bijstelling van de accommodatienota. die in oktober vorig jaar werd aangenomen. B en W gaan er vanuit dat een volledige inspraakproce dure en behandeling in commissies niet meer no dig zal zijn, omdat de bij stelling geschiedt naar aanleiding van de lopende inspraak. Mevrouw Van der Lecq kon gisteren niet mededelen, waar de sport zaal nu moet gaan komen. In de accommodatienota werd als alternatieve plaats het Plan Zonneveld genoemd. De grondkosten liggen daar volgens de nota 275.000.- hoger, maar daar staat tegenover dat de grond naast het An ker verkocht zou kunnen worden. "iitwerp voor ie Warrebak" ei edgekeurd WIJK De commissie beeldende kunsten is gis- aivond akkoord gegaan met f uitwerp dat de Katwijker v n der Plas heeft gemaakt Ti de verfraaiing van de zij- te 1 van „De Warrebak". 1 dit gebouw, dat gebruikt :h It door de Youth for it en waarin 's middags een scholierencafé is on- ibracht, heeft Van der een wandversiering ge it dat de naam „sta op en lel" meekreeg. Het zal en uitgevoerd in kunst- f!' unstenaar heeft met het ui erP geprobeerd de identi- ;jj ran de groep jongeren die je ijk maakt van „De War- i" te visualiseren. In de inde weken zal een kos- 'groting worden opgesteld na de commissie zich de uitvoering van het erp zal buigen. LISSE Het bedrijven terrein Meer en Duin in Lisse mag zich verheugen in een goede belangstel ling. Tijdens de vergade ring van raadscommissie van economische zaken rekende de heer Lefeber de commissieleden voor, dat van de beschikbare 10,5 ha reeds 4.91 ha defi nitief is verkocht; er voor een oppervlakte van 1.26 ha opties zijn en er goede belangstelling is voor nog eens 1.035 ha. Als dat alle maal hard wordt gemaakt, is er nog 3 ha te koop en met dat resultaat komt men in een heel wat vroe ger stadium dan aanvan kelijk werd verwacht. Tijdens diezelfde vergadering vertelde de heer Smith (CDA), dat het in het kader van de streekplan ontwikkeling nood zakelijk is dat men een regio naal bedrijventerrein op de korrel neemt. Men heeft becij ferd, aldus Smith, dat tussen nu en het jaar 2000 ongeveer 80 ha nodig is voor het vesti gen van bedrijven en dat er ruimte in de regiogemeenten zal moeten worden gevonden. Een regionaal bedrijventerrein van ongeveer 25 ha is een noodzaak en de plek tussen Hillegom en Lisse, nabij de steenfabriek en ten oosten van de Heereweg (aansluitend op andere terreinen) is een ideaal punt voor een dergelijk ter rein, waarover men overigens nog met elkaar van gedachten moet wisselen. Op de plan- kaarten van de provincie staat vooralsnog niets op dit onder deel aangegeven en het is van belang dat men alvast rich tingwijzers uitzet naar dit ter rein, waar de plannenmakers dan rekening mee kunnen houden. Een ideaal terrein, al dus Smith, vooral als straks de SW 2/SW 20 wordt getrokken eri er een schitterende ontslui ting ontstaat naar het oosten. De heer Prins (PPP) vroeg er aandacht voor dat die weg er dan inderdaad ook moet ko men, want zonder dat heeft de ontwikkeling van het plan zijns inziens weinig zin. Prins vroeg tevens aandacht voor de lokale verhuizingen van be drijven, die toch ook een plek moeten hebben, waaromtrent Smith onder andere opmerkte dat de beleidsmakers met der gelijke ontwikkelingen reke ning zullen moeten houden. Vooralsnog is er uiteraard van het realiseren van dit (en an dere terreinen in de regio) nog geen sprake en zal er nog veel worden gepraat en onderhan deld. HAAG/NOORD- K Een 41-jarige rdwijker die zijn wan- ige vriendin tot een moordpoging dreef, Et gisteren een gevan- isstraf van 2,5 jaar te- zich horen eisen. De •rdwijker stond terecht ;ens wederrechtelijke leidsberoving, mis- leling, bedreiging met öslag, en het bezit van ,-dachte had zijn slacht dier ïls prostitué leren ken- 'in. "Volgens de 2Ü-jange fiuvr werd zij regelmatig de Noordwijker mishan deld. Uit wanhoop dook zij on der in Groningen. Toch keer de zij op de verjaardag van haar vriend terug naar Noord- wijk. Toen zij wederom mis handeld werd. trok zij in Leid- schendam in bij de ex-echtge note van de Noordwijker. Bij toeval wist de verdachte de verblijfplaats van zijn vriendin te achterhalen. Gewapend met een pistool reisde hij 24 januari af naar Leidschendam. De man doorzocht de woning van zijn ex-echtgenote. Tevergeefs probeerden de kinderen hun woedende vader tegen te hou den. De meisjes werden tegen de muur geduwd. Onder de in druk van het brute geweld kwam de vriendin van de man tevoorschijn. Hij sommeerde haar mee te gaan. Als de vrouw de bevelen niet zou op volgen, zou zij neergeschoten worden. Het slachtoffer werd op haar gezicht en in de maag streek geslagen. Murw werd zij in de auto gesleurd. „We houden van je", riepen de kin deren haar na. „Je kan beter van mij houden, want zij is er over een tijdje niet meer", ant woordde de vader. De verdachte reed zijn vrien din naar Noordwijk. Daar werd zij opnieuw mishandeld. Bovendien dreigde de Noord wijker zijn slachtoffer met een vork te verminken. Na al de inspanningen ging de man zich in de badkamer opfrissen. Toen hij terugkwam, lag de diep te slapen. Zij was met geen mogelijkheid wak ker te krijgen. De volgende dag vond de Noordwijker een leeg pillenflesje: de radeloze vrouw had een zelfmoordpo ging gedaan. Later werd de bewusteloze vrouw met een nog gezwollen en bebloed ge zicht overgebracht naar het AZL. „Het gebeurde is zo huivering wekkend, dat je bijna denkt dat het een science fiction-ver- haal betreft. Er is geen woord overdreven van wat zo kil en nuchter in de dagvaarding staat. Die dag werd de hel voortgezet, waarin de vrouw al die tijd geleefd had", aldus officier van justitie mr. H.J. den Os. De verdachte verklaarde, dat hij zijn daad onder invloed van drugs had begaan. Zijn raadsman meldde, dat de ver houdingen tussen de ex-echt- genote en de vriendin van zijn cliënt inmiddels is hersteld. De raadsman stelde schorsing van de zaak voor. De verdachte zou de kans moeten krijgen in ongeveer twee maanden te be wijzen, dat hij in vrede kan le ven met de ex-echtgenote en zijn 20-jarige vriendin. „U rea liseert zich toch wel, dat de rechtbank geen huwelijksbu reau is", was het commentaar van mr. P. Koningsveld, vice- presidente van de Haagse rechtbank. Op 2 mei doet de rechtbank uitspraak. 'orsowagen vlego 11-jarige Sander Plug, ling van de vijfde klas de Christus Koning- Dl in Noordwijk, een bijzonder werk- afgeleverd. Sander namelijk een praal- n nagebouwd van i Bloemencorso van de flenst reek dat op 27 onder het motto fereld in Bloemen" rijden. Dat deed hij tientallen legosteen- feni de tekeningen voor jt corso drie maanden werden gepre- iteerd heeft Sander op van een kleurenfoto de tekenina van de „Noordwijk: 's eWs Bloemen bad- gemaakt. Deze igen rijdt op 27 il als nummer 35 in de mee en is meebe- ld door de gemeente, en het bedrijfsleven Noordwijk. Sander er 25 uur over ge- s voor zijn lego-copie i was. WARMOND De Koninklij ke Watersportvereniging de Kaag bestaat dit jaar vijfenze ventig jaar. Dit feit wordt uit gebreid gevierd en niet alleen binnen verenigingsverband. Er staan tal van activiteiten op het programma. Het begint al lemaal zondag 21 april met de feestelijke opening van het lu strumjaar, waarbij insignes worden uitgereikt voor lang durig lidmaatschap. De festivi teit begint om één uur 's mid dags in de Kaagsociëteit. Op Koninginnedag is er in het witte gebouw op Kaageiland een feest voor de kinderen met een poppenkastvoorstel ling die om twaalf uur begint. Een groots lustrum midzomer weekend wordt gehouden op zaterdag 22 juni. Behalve te- amspelen, een barbecue en een lustrumbal, is het de bedoeling dat er een puzzeltocht wordt gehouden. Tot half oktober zijn er allerlei evenementen die verband houden met de watersport Zo zijn er uiteraard weer talloze zeilwedstrijden die zowel on derling als open zijn. Op 27 en 28 april is er de Voorkaag. De wedstrijden beginnen om één uur 's middags. Op 18 en 19 mei worden de wedstrijden voor scherpe jachten, ronde en platbodemjachten gehouden. Vanaf 25 mei is er drie dagen lang het 12 voetsjolleneve- nemnt. Op 1 juni zijn er de jaarlijkse lange afstandwed strijden. In het pinksterweek end van vrijdag 24 tot en met maandag 27 organiseert de vereniging de pinkstertocht voor motorboten. De Nakaag en een jubileumreceptie wor den tenslotte in de herfst ge houden. De opening van de jaarlijkse Kaagweek is op 5 juli en wordt voorafgegaan door een ontvangst op het gemeen tehuis. Daarmee wordt al aangegeven dat dit jaar de Kaagweek zich meer op de inwoners van Warmond richt dan andere ja ren het geval was. Al enkele jaren bleek het onmogelijk om de wedstrijden op de plas te combineren met de feestweek op het vasteland van War mond, zodat er sprake was van zowel een „natte" Kaagweek voor de zeilers als een „aroge" voor de inwoners en bezoekers van Warmond. Dit jaar zijn de festiviteiten wat minder strikt gescheiden, zodat er in en om Warmond één grote feestweek gehouden wordt, waarbij de inwoners van Warmond in de gelegenheid gesteld worden van het wedstrijdgebeuren te genieten en de zeilers de War- mondse evenementen kunnen bezoeken. Zo blijft de feesttent op het terrein van de Kaagso: ciëteit op 6 juli gesloten om de zeilers te stimuleren Warmond te bezoeken waar volop jazz muziek ten gehore wordt ge bracht in het kader van „Jazz behind the Toll". Vanaf het Park zullen tijdens het zeilfes- tijn weer rondvaartboten ver trekken om de wedstrijden te volgen, waarbij tegelijkertijd deskundige uitleg wordt gege ven. De inmiddels traditionele expositie „Warmonders voor Warmonders" staat dit jaar ge heel in het teken van De Kaag. Naast een ruime in breng van de watersportvere niging, kunnen ook particulie ren met fotomateriaal, schil derstukken en handwerken die de Kaag als onderwerp hebben deelnemen aan de ten toonstelling. Voorafgaande aan de Kaagweek wordt er een surfweekend georganiseerd. Deze regionale plankzeilwed strijden en -tochten staan voor iedereen open. Bezwaren tegen verplaatsing oversteekplaats VOORHOUT Fractievoor zitter van Gemeentebelangen, de heer J. Warmenhoven her haalde gisteravond tijdens de openbare raadsvergadering zijn eerder geuite bezwaren te gen verplaatsing van een voet gangersoversteekplaats op de Herenstraat. Hij stelde dat bij verplaatsing de leerlingen van de St. Antoniusschool en kleu terschool ,,'t Opstapje" nu eerst in zuidwestelijke richting moe ten lopen langs de Herenstraat om na het oversteken op de nieuwe plaats weer terug te moeten lopen naar de kruising Herenstraat-Dinsdagsewete- ring Warmenhovèn zei te be twijfelen of dat in werkelijk heid zo zal gebeuren. Naar zijn mening is het risico groot dat de kinderen toch recht blijven oversteken, maar dan zonder de zebra-voorziening. Hij had daarover ook vragen gesteld aan het hoofd van de Antoni usschool Dhr. Went. Ook deze zou niet gelukkig zijn me de voorgestelde wijziging. Overigens werd door de raad een krediet van 1250 be schikbaar gesteld om in gewij zigde situaties nieuwe borden te kunnen plaatsen Enkele deelnemertjes aan het verkeersexamen gisteren in Oegstgeest. VEEL FIETSEN AFGEKEURD OEGSTGEEST/LEIDEN Het praktisch ver keersexamen werd giste ren voor het eerst sinds ruim 10 jaar weer afge legd in Oegstgeest. On geveer 230 vijfde klassers van de lagere scholen legden het examen af. Het examen is bepaald geen overbodige luxe. Die conclusie kon aan het eind van de dag ge trokken worden. De problemen begonnen al bij de start vanaf de Hof- dijckschool aan de Hazenbos- laan. Twee agenten van de rijkspolitie Oegstgeest contro leerden de fietsen en consta teerden dat veel tweewielers in slechte staat verkeerden en /of niet aan de wettelijke voorschriften voldeden. Zo ontbrak het verplichte witte achterspatbord nog wel eens en waren er veel technische gebreken. In totaal moesten ongeveer 50 fietsen aan de kant blijven staan. De eige naren konden toch wel exa men doen, maar dan op een geleend goedgekeurd exem plaar van iemand anders. Tijdens de rit, die onder meer over de Hofbroucker- laan, de Warmonderweg en door het oude Oegstgeest voerde, bleek dat ook het weggedrag van veel deelne mers te wensen overliet. Om kijken voordat een bocht naar links wordt genomen bleek voor de helft van de fietsers een probleem te zijn, en het aangeven van de rich ting middels het uitsteken van de hand was eveneens bij 50 procent van de deelne mers slecht verzorgd. En dan waren nog diverse andere fouten die regelmatig werden gemaakt. De vertegenwoor digers van de afdeling Oegst geest van Veilig Verkeer Ne derland vonden het resultaat nogal teleurstellend, omdat de leerlingen van tevoren op de hoogte waren gebracht van de route die ze moesten rijden en dus hadden kunnen oefenen. Er waren overigens ook voorbeeldig rijdende scholieren, maar die waren ver in de minderheid. De dames van Veilig Ver keer weten nog niet hoe ze het praktische examen zullen gaan beoordelen. Volgende week wordt ook nog het schriftelijke examen afgeno men en om in aanmerking te komen voor het verkeersdi- ploma zullen theorie en praktijk in ieder geval vol doende moeten zijn. Burge meester S.H. Scheenstra van Oegstgeest zal volgende week vrijdag een aantal van de di ploma's persoonlijk uitreiken. In Leiden deden 1210 leerlin gen van de hoogste klassen van de lagere scholen mee aan het praktische examen. De kinderen uit Leiden Noord beten gisteren het spits af, vandaag heeft de jeugd uit het Morskwartier een traject in de buurt van de Morslaan gefietst en maan dag is het de beurt aan de verkeersdeelnemertjes uit de Merenwijk om hun theoreti sche kennis in de praktijk toe te passen. NOORDWIJK De com missie voor toerisme zag gisteravond kans om twee uur te „bomen" over de resultaten van de enquête onder de Noordwijkse on dernemers en over het raamwerk voor een toeris tisch beleidsplan. De pu blieke tribune en de pers moest het doen met op merkingen en fragmenten uit de stukken, die de commissieleden lanceer den, want naar gewoonte in deze commissie werden geen rapporten of andere schriftelijke documentatie ter beschikking gesteld om de discussie te kunnen volgen. Een van de conclusies uit een ondernemersrapport was, dat het bedrijfsleven, en met name de hotellerie over het alge meen niet staat te dringen om een uitbreiding van het sei zoen. VVV-directeur Rovers en commissie-adviseur Enge len van de ANWB relativeer den deze gevolgtrekking. Eerstgenoemde meende, dat er eerst goede plannen op tafel dienden te komen, waarbij de specifieke kwaliteiten van Noordwijk als badplaats (na tuur plus uitgaansmogelijkhe den) zouden worden uitge stald. Engelen attendeerde er op, dat elke badplaats z'n eigen kenmerken heeft en een eigen achterland. Hij stelde een sei- zoenuitbreiding voor met de maanden mei, juni, de tweede helft van augustus en septem ber. Andere commissieleden als mevrouw Visser (PvdA) en VV V-directeur Rovers deel den het standpunt van Enge len niet zonder meer Rovers vond dat er meer tijd nodig was om de uitgebreide rapporten te besturen. Hij dacht aan een termijn van twee maanden, omdat ook nog gesproken zou moeten worden met het overlegplatform uit het bedrijfsleven. Naar aanlei ding van het aangeboden raamwerk van een beleids plan, meende Engelen, dat op korte termijn een aantal zaken ter hand zouden moeten wor den genomen De adviseur noemde een drastische aanpak van het strand, er zou gezorgd moeten wroden voor kinder opvang en er diende een ac commodatie te worden ge creëerd, dat bij slecht weer re creatieve mogelijkheden biedt. Als voorbeeld noemde hjj het eiland Texel, waar een mané ge staat, die voor allerlei doel einden beschikbaar is Engelen poneerde in dit verband de stelling in de commissie geen andere belangen te laten mee spreken dan die van het toe risme. Als rekening zou moe ten worden gehouden met de politiek, het verkeersbeleid, het milieu, ruimtelijke orde ningzaken. de politionele ta ken, en dergelijke, zou er naar zijn mening geen toeristisch beleid te vormen zijn. Dit gaf reacties van de raads leden uit de commsisit „Ik zit niet los op een eilandje". merkte mevrouw Visser (PvdA) op. Als een toeristisch beleid geld kost, zou zij dit ook door een politieke bril moeten bekijken bleek uit haar betoog. Uit de ondernemersenquète was haar gebleken, dat 75 pro cent van de bedrijfsgenoten niet tegen een toeristenbelas ting waren. „Maar weet ik of het toeristisch beleidsplan be taald kan worden?" Burgemeester mr. Bonnike waarschuwde tegen een dis cussie over detailpunten. Als voorbeeld noemde hij het naaktstrand De burgemeester zei niet te geloven, dat een dergelijk strand een stroom van toeristen zou trekken. „Zij hebben niet eens een porte monnee in hun zak", grapte de burgervader, die een bloot- strand voor zijn badplaats dui delijk niet zag zitten. (In het contract van de gemeente met de Domeinen is trouwens de voorwaarde opgenomen, dat Noordwijk het gepachte strandgedeelte niet als naakt strand mag aanwijzen. Redac tie). Gemeentesecretaris Pon- jée en mevrouw Visser vroe gen de commissieleden te zoe ken naar de grote lijnen en van daaruit tot een visie te ko men. Mr. Bonnike wees op de tijdnood. Voor 1 januari 1987 moet namelijk de strandex- ploitatie herzien worden en voor die tiid zal een beleids plan uit de koker moet komen. De gedachtenwisseling resul teerde in een voornemen om binnen twee maanden met een nieuw discussie stuk te komen, waarin op verschillende vra gen nader wordt ingegaan.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 19