•ndergedoken" nu ook als boek STADSTELEVISIE VAN DEVENTER GEEN SUBSIDIE WEL SPONSORING Roman Polanski als zwervende huurder Incest bij „Snuiters" en in „Onderste steen DIP/TELEVISIE CeidóeSou/umt DONDERDAG 18 APRIL 1985 PAGINA 11 dengolfzenders voor Hulsberg ERG Op 1 mei wordt de verouderde middengolf inder Hulsberg ontmanteld. Dit gebeurt ook met soort- j zenders in Hoogezand en het Overijsselse Hengelo [l juli zullen in Hulsberg twee nieuwe middengolfzen- <Jk met een vermogen van 20 kilowatt in gebruik wor- pnomen. an in Limburg het programma van Hilversum 1 en 5 p Hilversum 2 uitzenden. Het project kost ruim drie gulden. In Hoogezand en Hengelo zijn geen nieuwe meer nodig. e Regionale Omroep Zuid betreft bleek de eigen rider die eind 1983 in gebruik werd genomen niet te ..^n. Na een recente internationale herverdeling van de id is aan de ROZ een nieuwe frequentie toegewezen, jand daarmee zal in de loop van volgend jaar een FM-zender worden geïnstalleerd ten behoeve van de >an het veel bekritiseerde onderbreken van het Hil- 3-programma door de ROZ komt dan definitief een DEVENTER Een brede meerderheid in de raad van Deventer blijkt niets te voelen voor gemeentelijke subsidiëring van stadstelevisie. Sponsoring door plaatselijke bedrijven is de aangewezen weg om een regelmatig terugke rend televisieprogramma met Deventer nieuws, van kwaliteit en achtergronden op de kabel mogelijk te maken. Dat was de vrijwel eensluidende stellingname van de vertegenwoordigers van CDA, VVD, PvdA en D'66 in het buurthuis de Polakkers waar uitgebreid werd nagepraat over het expe riment stadstelevisie in de wijk Colmschate. Naar aanleiding van de vier proefuitzendingen van de stadstelevisie op de kabel van Colm schate in november en december werd de ba lans opgemaakt. Alle direct betrokkenen waren aanwezig, maar de bevolking van de nieuw bouwwijk waarvoor de uitzendingen in eerste instantie waren bedoeld, liet het massaal afwe ten. Zodoende werd het een „onderonsje" tus sen vertegenwoordigers van het Deventer Dag blad, de VVV, de Kabelomroep Deventer (KOD), de gemeente en de werkgroep Wijktele- visie Groot Colmschate. De meningen over hoe het verder moet met de stadstelevisie vielen al gauw uiteen in twee kampen. Enerzijds was een groep aanwezigen die vond dat stadstelevisie in handen dient te blijven van „de bevolking" door middel van een centrale rol voor de KOD en vrijwilligers. Een aan de andere kant stonden de betrokke nen die vaststelden dat de continuïteit en de hoge eisen die aan stadstelevisie gesteld moeten worden alleen te handhaven zijn met behulp van een kleine groep professionele televisiema kers, journalisten dus. In de eerste groep zaten vertegenwoordigers van gemeente, de KOD en vrijwilligers van de wijk-tv-werkgroepen. De roep om professionele stadstelevisie kwam uit de hoek van het Deventer Dagblad en betrok kenen als A.Alma van de Deventer Schouw burg. „Het maken van een goed produkt is tijd rovend, arbeidsintensief en daardoor duur. stadstelevisie op een verantwoord niveau is heel wat anders dan de welzijnstelevisie die de KOD maakt en waarbij de samenlevingsop bouw centraal staat", stelde Co van Ameron- gen, chef nieuwsdienst bij Kluwer dagbladen en eindredacteur van de actualiteitenrubriek DD-TV vast. Aloys Alma van de Schouwburg vulde aan: „Professionele begeleiding is nodig om de continuïteit te waarborgen, dus met ap paratuur van de KOD maar door professio nals". Dat bracht gemeentelijk ambtenaar F.Fick tot de vraag: „Maar hebben we wel behoefte aan een soort Deventer Dagblad-televisie". De vertegenwoordigers van de KOD en de werkgroep wijktelevisie voor Colmschate voel den ook wel wat voor een koppeling van wij- kuitzendingen aan professioneel gemaakte stads-tv. Anderzijds meenden zij dat de KOD met financiële steun van de gemeente en hulp van vrijwilligers best in staat zal zijn stadstele visie te maken, waarbij het volgens hen in de eerste plaats immers gaat om de toegankelijk heid van de stadstelevisie voor de gewone bur ger en de herkenbaarheid. De gemeente De venter wil dat de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) bij minister Brinkman gaat aandringen op het scheppen van mogelijkheden voor lokale omroepen op commerciële basis. Die sponsoring moet professionele radio- en tv- -programma's mogelijk maken. ndag op NOS-tv alweer le en laatste aflevering 1 serie „Ondergedoken, lergrondse leven in Ne- i tijdens de Tweede doorlog". De makers van erie, Jaap Walvis en Al- p jepkema, mochten zich .1 eze tv-produktie als ui- Üie gemotiveerd beschou- omdat zij net als 300.000 e Nederlanders, op wie pi's jaagden, hun leven te in hebben aan het tijdig h van een schuilplaats, j als onderduiker, de an- jmdat hij nooit betrapt in een duikplaats. j>or de tv vervaardigde p hebben zij nu ook neergelegd in een boek onder dezelfde titel, dat dezer dagen verscheen bij uitgeverij De Haan te Weesp, prijs 27,50. Boek en tv bieden dezelfde in formatie, maar zeker een geïl lustreerd boek blijft het voor deel bieden, dat het ook ter hand kan worden genomen op momenten waarop Hilversum al lang weer bezig is andere actualiteiten op de voet te vol gen dan wel andere zaken te herdenken. Het blijft een ontstellend feit, dat zoveel honderdduizend Nederlanders, joden, verzets lieden, neergeschoten Britse vliegers en verplicht in Duits land te werk gestelden hun vege lijf gedurende langere of kortere tijd hebben moeten verstoppen op zolder- en ach terkamers, evenzeer toch een vrijheidsberoving van de erg ste soort, gevoegd bij de voort durende vrees van onverhoed se invallen. De persoonlijke verhalen in dit boek, ook op tv, maken nog maar een fractie duidelijk van de angsten waarmee deze mensen dag en nacht hebben rondgelopen. Zij dragen daar nu nog de sporen en trauma's van mee. Ook zij die het over leefden kwamen niet onge schonden door die barre nazi- tijd heen, bleven de ziekte van onverwerkte spanningen voe- ami m&N 5 onderduikers Joop en Ineke trouwden na de oorlog. len. Ook al om wat er allemaal omheen speelde: er moesten valse distributiekaarten voor voedsel komen, valse per soonsbewijzen, bij ziekte en overlijden moesten dokters in geschakeld worden. In die onderduikperiode zijn ook verbintenissen voor het leven tot stand gekomen, zoals van Joop en Ineke, van wie de laatste tijdelijk als Zeeuws meisje door het leven ging. Die huwenden leken van na ture op elkaar aangewezen. In dit boek vertelt een man, dat hij met niemand kon praten over wat hij allemaal had moeten doorstaan. Iedereen houdt je voor een klager. Al leen bij elkaar kun je voortdu rend je verhaal kwijt, vind je begrip. En dat hadden na de bevrijding onderduikers nodig om zich weer enigszins nor maal mens te kunnen voelen. In dit boek is ook opgenomen een dialoog, zoals die nu nog gevoerd worden in het Cen trum in Oegstgeest, waar hulp wordt verleend aan oorlogso verlevenden. Een opgroeiend kind, dat vroeger ondergedo ken heeft gezeten, durft niet over de eigen problemen van alledag te praten, omdat het zich dan schuldig gaat voelen tegenover de mensen die hem of haar hebben opgevangen en in leven gehouden. Ook ver halen van kinderen, die van het ene onderduikadres baar het andere werden gesleept, zelfs sexueel werden mis bruikt en nergens houvast vonden. Die staan nu als vol wassenen met een traumati sche angst in het leven. Er wa ren zelfs onderduikers die op luchting voelden, als ze door de Duitsers werden gepakt. Eindelijk verlost van die on draaglijke spanning. TON OLIEMULLER Schreven wij eerder naar aan leiding van een autobiografi sche roman van zijn eigen hand, dat de van origine Pool se filmer Roman Polanski als een zwerver door het leven zwalkt, zijn film „De huurder" kan men een autobiografische film noemen, omdat hij van huis tot hotel placht te zwer ven. VARA-tv vertoont zijn film daarover zaterdagavond op Ned. I om 22.15 uur. In 1976 verscheen die in de bioscoop en werd door ons blad toen omschreven als Po- lanski's jongste nachtmerrie. Ook werd hij toen geprezen, omdat hij kans ziet zelf de re gie over deze film te voeren en tegelijk er de hoofdrol in te spelen. Nu had hij als hospita Shelley, Winters tegenover zich staan en die behoef je als regisseur ook niet aan het handje mee te voeren door de scènes. In „De huurder" gaat het er om, dat de kamerzoeker, een timide baasje, in een Kafkai aanse sfeer komt te verkeren na het vinden van een kamer. De vorige huurder, een dame. blijkt in een depressieve bui uit het raam te zijn gespron gen. De nieuwe huurder gaat langzaam begrip krijgen voor de reden en de omstandighe den waaronder. Ook hij wordt door de hospita als het ware tot zelfmoord gedreven. Polanski manouevreert echter zodanig met de feiten, dat de kijker voortdurend heen en weer wordt geslingerd tussen droom en boze werkelijkheid. Hij drijft op tot een waanzin nig gevoel van onzekerheid. Dit tekent niet alleen Polanski als filmmaker, maar ook als zwalker, die als filmer onvol doende zijn draai vond in het land van zijn herkomst. Polen, waar ook artistiek werk van hogerhand geredigeerd wordt, tot zijn werkzaam verblijf la ter in het westen, waar hij in een soort kinderlijke onbevan genheid door de filtnwereld dwaalde, waarover hij zelf zegt, dat hij zijn trouw aan zijn filmvrienden duur heeft moe ten betalen, in die zin dat hij altijd uit was op het maken van goede films en zijn vrien den om er geld aan te verdie nen. TON OLIEMULLER HILVERSUM - Het onder werp incest, sexuele kinder mishandeling binnen het ge zin, komt binnen weinig dagen tweemaal aan de orde op de tv. Eerst vanavond op Ned. II om 19.12 uur in het jongeren programma „Snuiters" van de IKON. en verder komende maandag in het VARA-tv-pro- gramma „De onderste steen". Bij de „Snuiters" vanavond wordt er over gepraat o.l.v. presentator Cees Grimbergen. Desirée van 19 komt vertellen welke verschrikkelijke erva ringen zij achter de rug heeft en wat zij er aan gedaan heeft om aan misbruik en vernede ring te ontkomen. VARA-tv vertoont komende maandag een documenataire over dit onderwerp. Het gaat om de film „Als ik niet be noem" van Marianne Holtslag. Haar film is toegespitst op sexuele kindermishandeling binnen het gezin. In deze gedramatiseerde docu mentaire vertellen twee vrou wen hun verhaal. De ene vrouw (gespeeld door de actri ce Lisa de Rooij) vertelt hoe zij als kind werd verkracht door haar vader. Dat gebeurde in de behandelkamer voor pa tiënten (haar vader was huis arts). De andere vrouw (Marie Louise Stheins) klaagt haar oudere broer aan als de ver woester van haar leven. Ze zegt: „Als ik er over praat, word ik zo klein als een luci fersdoosje, maar als ik er niet over praat, stik ik". De erva ring van de artsendochter is al De actrice Marie Louise Stheins speelt een in haar jeugd mis bruikt meisje in de VARA-documentaire over incest. even navrant. Zij vertelt: „Ik voelde de hete adem van mijn vader op mijn buik. Ik voelde dat het ging gebeuren, maar deed niets om hem tegen te houden. Ik hield op slag niet meer van hem. Hij zei voor zichtig te zijn, maar maakte me zwanger". Het relaas van beide vrouwen maakt duidelijk dat de vader en de broer handelden vanuit een machtspositie. Helaas blijkt uit cijfers dat hun erva: ringen niet op zichzelf staan. Eén op de zes Nederlandse vrouwen blijkt betrokken te zijn geweest bij gevallen van incest. Het aantal homofiele (gedwon gen) relaties binnen het gezin is tegenover de cijfers van he- terofielen te verwaarlozen. ERLAND 1 ineke, gevarieerd mid- jrogramma met gasten Iplmuziek gepresenteerd 3 (f Tineke de Nooy. 0J(inderen en hun die- Af.: Jacqueline en haar Igenda. Films, musea, ter, literatuur, culturele ifestaties en aktivitei- CO ledelanders Nederlan- Vandaag: Programma ïlSurinamers en Turken. |AC ,zngels in het basison- jVijs, herh. les 4. dat, lue Thunder, Ameri- serie. Afl.: Clipped Een collega van Chaney ziet kans ^1 op een zijspoor te zet- Frank moet op straat Duilleren. tèn voor Afrika, kort (erslag van twee Neder- pse cameraploegen over ^Ifloop van de actie Een Afrika. urnaal. Peetvader (6), Ame- »o)nse serie. Na de dood °zijn vader stelt Michael op zaken en rekent teijedereen af die de fami- ooit dwarsge- heeft, iet! flHet Adelaarsnest, lcj]imentaire-serie. Afl. 5: Rij de rand van de af- (1939 - 1942). De Eu- beschaving dreigt itterd te worden door litse oorlogsmachine. triand Muziekland, lire muziek van Ne- ïdse bodem gepresen- bjl door Chiel van Praag. 22.50 Veronica sport, sport- magazine met o.a. aandacht voor de Friese volkssport Tuneluke. 23.20 Alas, Smith and Jones, Britse humor met Mel Smith en Griff Rhys Jones. NOS 23.55 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 (HJeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 CD Snuiters. Jongeren programma gepresenteerd door Cees Grimbergen. Re porter ter plekke: Johnny Kraaykamp jr. Afl.: Incest. IKON/RKK 19.37 Kenmerk, actualiteiten rubriek. VARA 20.00 Blunders. Amusante mislukte scènes in de tv-studio of op de filmset. 20.17 Love-Boat, Amerikaan se tv-serie. Afl.: De verloren vader. Een moeder en dochter die aan boord van de Love Boat komen her kennen hun reeds lang ver loren gewaande man en va der. 21.07 Mid-lotto live, recht streeks spelprogramma, ge presenteerd door Johnny Kraaykamp jr. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. VARA 23.00 Haagse Bluf, gevarieerd programma rond de Neder landse politiek. Presentatie: Nelleke Burg, Redmar Kooi- stra en Marjolijn Uitzinger. NOS 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.55 Studio Sport. Paarde- sport: Finale om de Wereld beker voor springruiters te Berlijn. BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Plons de gekke kikker, kin derprogramma. 18.10 Rondomons. Leven in de ijzer tijd. In een schoolkamp op het eiland Gotland leven leerlingen en leraren uit heel Zweden een week zoals in de ijzertijd. 18.35 De Freggels, poppenserie. 19.00 Tijdrover: Kwizien. 19.15 Programma van ACV-Infor- matief. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Hoger-Lager, spelprogramma waarin twee paren het met de kaarten tegen elkaar opnemen. 21.00 Panorama, actualiteitenru briek. 21.50 Dallas, Amerikaanse tv-serie. JR ziet in dat hij zijn familie in een ha chelijke positie heeft gebracht wan neer Cliff en Jamie een juridische eis indienen om een aandeel in Ewing Oil te krijgen. Sue Ellen blijft haar man trouw in zijn strijd om Ewing oil. 22.35 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Kunst en kunst maken. Afl.: Objecten, natuur- en kunststoffen. Presentatie: Marleen Wymants. 19.30 Juke Box. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Heimat, afl. 7 en 8 uit deze 11-delige serie van Edgar Reitz. Met in de hoofdrollen: Marita Breuer, Jórg Hube en Karin Rasenack. RTBF 1 Booy is te gast in „Snuiters". Ned. II om 19.12 uur. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.23 Minute papillon. 19.25 Mededelingen. 19.30 Journaal. 20.25 Autant savoir, informatief ma gazine. Vandaag: Les energies. 20.25 La croix de (er (Cross of iron), Amerikaanse speelfilm van Sam Pec- kinpah. De verschrikkingen van het Russische front in 1943, de tegensla gen van het Duitse leger, de modder en de slechte weersomstandigheden worden moedig te lijf gegaan door de legendarisch geworden korporaal Steiner, loyaal met zijn soldaten tot aan het bittere einde. 22.10 Carrousel aux images, filmru briek. 23.20 Journaal. 23.35 Politieke uitzending. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Martin en Simon met 'Musical Chains' (16.00), Diana met een inter view met Fruits Of Passion (17.00) en Simon (18.00). 19.00 L'écote des fans. 19.40 La bande a BD. 19.55 Les joies de la familie, tv-film. 21.25 Aujoud'hui la France. 21.35 Recettes de cuisine, kookru- briek. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herh. Martin en Simon met 'Musical Chains' (22.30), Diana met een inter view met Fruits Of Passion (23.00), Simon (00.00) en Sunie en Gary (01.00). Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Walter Seddlmayrs Fernseh- lllustrierte, amusementsprogramma met informatie over mode. erotische fotografie en een terugblik op vasten avond. 16.55 Einfach abhauen?! Aflevering uit de kinderserie 'Denkste?!' 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Haute. 18.25 Drei Damen vom Grill. Afl.: Oma vor Gericht. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart). Amerikaanse serie. Afl.: Moord op Rhodos. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 (DTagesachau. 20.15 Die Deutschen lm Zweiten Weltkrieg, documentaire-serie in zes delen van Joachim Hess en Henric L. Würmeling. Afl. 1: Der Marsch in den Krieg. 21.45 Kanguru, muziek en amuse ment met Hape Kerkeling en zijn gas ten. Met o.a. Peter Schilling, Wolf Maahn en Gertl Molzen. 22.30 Tageathemen. 23.00 ARD-Sport extra. Wereldbeker Concours Hippique vanuit de Deutsc- hlandhalle in Berlijn. 23.30 Der Trojanische Krleg findet nicht statt, tv-spel van Jean Girau- doux (herh Onder het voorwendsel dat zij Helena terug komen halen trekken de Grieken Troje binnen. 01.20 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Immer dieses Fernsehen... Familie Bergers Erfahrungen aus zweiter Hand, een familieserie van Silke Schwinger en Werner Hadorn. (U: Ondertiteling via Tele- Tekst. D Zwart/wit-uitzending. ■D: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 03: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. James Stewart rookt even een sigaar tussen de opnamen door van de speelfilm „Bend in the river". Duitsland 3 om 20.15 uur. 16.35 Maine Mutter, deine Mutter, tv-serie. Afl.: Glück gesucht. Kit en Abby zijn vergeten de veel te hoge electriciteits- en waterrekening te be talen. Binnen 48 uur zal alles worden afgesloten. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Der rosarote Panther, teken film. 18.20 Ein himmlisches Vergnuegen: Prost Helmut! Tv-serle. Afl.: Die un- gleichen Brüder. Op een avond duikt onverwacht de broer van Huber, Dirk, op in het café. Hubert moet ontdek ken dat hij nog steeds jaloers is op zijn broer, die alles altijd beter kon en overal zeer geliefd was. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Herbert ist Herrmann, amuse mentsprogramma van en met Herbert Herrmann. 20.30 Ray Conniff. Muziek voor mil joenen. 20.57 Mach mlt - der Umwelt zulie- be. 21.00 Das Leben Danach, fllmrepor- tage over de gevolgen van een atoom-oorlog. 21.45 Heute-journal. 22.05 Das Muslk-Portrat: Bernd Weikl, muzikaal portret met o.a. Ma ria Chiara, lleanan Cotrubas, Israela Margalit, Anna Moffo e.a. 23.05 Apropos Film, aktueel film- 23.50 Die Sport-Reportage: WK IJs hockey. 00.15 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: Bahnbewegung, cursus natuurkunde, les 1. 18.30 Het programma met de mule. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Film am Donnereteg: Meute- rei am SchlangenfluB (Bend ol the ri ver). Amerikaanse speelfilm uit 1951. Met: James Stewart, Arthur Kennedy, Julia Adams e.a. Regier: Anthony Mann. Een vroegere bandiet heeft zijn leven gebeterd en Is bewaker van transporten geworden. De moeilijkhe den beginnen wanneer een oud maat je van hem opduikt, die denkt rijk te worden door deze transporten te overvallen en te beroven. 21.45 Landesspiegel: Theatertreffen NRW '85, filmreportage 22.15 Nechtstudio: Kulturszene, ma gazine. 23.00 Nachtetudlo Spatausgabe. Aansl. Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Sky Beach Café. Popmuziek met Gary Davies. 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl.: Old Swayback. 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy gets her maid. 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Little angels of the night. 20.20 Skyways. Drama-serie. 21.10 The untouchables. Afl.: Mexi can stakeout. 22.05 Davis Cup tennis. 23.00-00.00 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.35 Dogtanian and the three mus- kehouds, tekenfilmserie. 17.50 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Blue Peter, kinderprogramma. 18.35 Dr. Kildare, tv-serie over de belevenissen van een arts. Met Ri chard Chamberlain, Raymond Mas- sey e.a. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 EastEnders, tv-serie. 20.30 Tomorrow's world. 20.55 Top op the pops. Poppro gramma met de Engelse top 50. 21.30 Lenny Henry. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 I woke up one morning, tv-se rie. 22.55 Question time, programma waarin kijkers vragen kunnen stellen aan bekende mensen. 23.55 Rockschool, informatieve se- BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 Documentaire. 19.00 The invaders, science-fiction serie met Roy Thinnes In de hoofdrol. 19.50 E The Phil Silvers Show. 20.15 WK Snooker. 21.00 Topol's Israël, gevarieerd mu zikaal programma waarin acteur Chaim Topoi zijn geboorteland Israël bezoekt 21.30 WK Snooker. 22.00 Yes Minister, comedy-serie 22.30 Forty minutes, documentaire serie. 23.10 WK Snooker. 23.45 Newsnight, actuallteitenmaga- zine. 00.30 Weerbericht. 00.35 WK Snooker. 01.10 Open University. ITV 17 20 Wonders in Letterland. 17 45 Firet Post. 18.00 Dangermouse. 18.15 The Adventurer. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglla. Regionaal ma gazine. 19.35 Crossroads. 20.00 Anything goes. 20.30 Street Hawk. Afl.: Chinatown memories. 21.30 Minder. Afl.: All mod conss. 22.30 TV Eye. 23.00 Nieuws. 23.30 Comedy tonight. 01 30 Thuredev Tonic. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 Schooltv. 13.00 Nieuws voor doven. NCRV 15.30 De Carsons. Australi sche tv-serie. 16.15 Een ongewone oma. 16.20 Vrouwtje Theelepel. 16.45 Wissels, met Legien Krom kamp en Dick Passchier. Om 17.30 'A6-Journaal (NOS). RTBF 1 11.30 Teletekst. 14.00 Schooltv. 15.30 Teletekst. 16.30 ONEM. 16.45 Schooltv. 17.15 Lollipop. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Martin (08.00), 'Between the lines': Sunie be kijkt de Engelse muziekbladen van deze week (09.00), "British Fashion Week' (2): Gaz Top bezoekt mode- shows en praat met de ontwerpers (10.00), Julie en Diana (11.00), Gary (12.00) en de 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (13.00). 14.00 Non-stop videoclips. Herh. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe- men. 10.23 Allee paletti (herh.). 12.10 Das Leben dsnach. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Diese Woche im Europaischen Parlament. 14.40 Teletekst-over- zicht. 15.00 Roots, Amerikaanse tv- serie. 16.00 Tagesschau. 16.10 Die StraBe ist für alle da, tv-serle. 16.15 Zwei oder Was sind das für Trauma (2), tv-spel. 17.45 So aind Kinder. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Telateket-overzicht. 14.50 Program ma-overzicht. 15.00 O Ein Mann mit Grundsatzen? Duitse speelfilm uit 1943. 16.30 Freizeit... und was man daraus machen kann. 17.00 Heute. 17.15 Tele-llluetrierte, magazine 17.45 E Western von gestern. SKY CHANNEL 14.35 Family. 15.30 Wayne Shus- ter. 16.00 Pet Sharp Show. 16.45 Becktrex, met Tony Blackburn. BBC 1 07.00 Teletekat. 07.50 Time. 10.20 Teletekat. 11.30 Play School. 11 50 TeletekeL 13 30 Jour naal. 13 55 Weerbericht. 13 57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14 00 Pebble Mill at One. 14.45 Hokey Co key. 15.00 Teletekst. 15 15 Paarde- races te Newbury. 16.55 Whizz. ITV 07.25 TV-AM. 10.25 Sesame Street. 11.25 Cartoon time. 11 40 The Fabu lous Funnies. 12 30 About Britain. 13.00 Jamie end the magic torch. 13.00 Jamia and tha magic torch. 14.00 Niauws. 14.20 Regionaal niauwa. 14.30 Film Matinae: Tha graat van robbary, speelfilm 16.00 Game. 16.25 Sons and Daughters. HILVERSUM 1 KRO: 17 03 Echo-ma gazine. (17.55 Mededelingen (NOS). 18.20 Nws. over kerk en samenleving 19.02 KRO's Country time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 Tombola. 22 02 Goal op donderdag. NOS: 23 02 Met" het oog op morgen. EO. 00.02 EO's Country uur. 1.02 Zingen in de nacht. 2.02 Muziek motief. 3.02 Snarenspel. 5.02 Daybreak. HILVERSUM 2 VOO: 16.00 Veronica Nieuwsradio. 19.00 Veronica Sport. NOS: 20.00 Nws. 20.03 Op de rand van het recht. NCRV: 20.45 De wereld zingt Gods lof. 21.45 In beweging 22.15 Literama-donderdag. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu 20 45 Leer- spiegel. 23.00 Waken en dromen. HILVERSUM 3 NOS: 18 04 De Avond- spits. TROS: 19.02 De 21 Jaar TROS- Pop. 20.02 Ferry Maat's Soul Show. 22 02-24.00 De L.P.- en C D. Show. HILVERSUM 4 NOS: 18.00 Nws VPRO: 18.02 De Tafel van IV 19.30 Duo Mangesdorff/Dauner en The Or chestra of Eight Day. 20.30 Het Cae- cilia Consort. Moderne en heden daagse muziek. NOS: 22.00 Muziek uit Middeleeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord. 23.00 Musica Nova. HILVERSUM 5 VARA: 17.30 Radio weekblad op donderdag. PP: 18.20 Uitzending van de PPR. VARA: 18.30 Luchtruim. NOS: 19.00 Nws. voor bui tenlanders. TELEAC: 19 40 Follow me II. herh. les 56. 20.10 EIBO, Engels in het Basisonderwijs, les 4 20.40 Kunstgeschiedenis. Les 3. RADIO RIJNMOND 16.30 Middag- progr. met Erik Post. Morgen HILVERSUM 1 KRO 7 03 Het levende woord. 7 10 KRO's Ontbljtshow 9 03 Adres onbekend. 10.02 In antwoord op uw schrijven. 12 03 Van twaalt tot twee. 14,03 Ratel TROS 15.03 Raad een lied. ol met. 15.30 Café de praatstoel. 16.03 Piekuur. HILVERSUM 2 VPRO 7.06-16.30 Hel Gebouw. 7.06 Afdeling Binnenland. 7.23 Dorrestljn's Pers Agentschap (DPA). 0.30 Nws. 8.33 Het Beeld. 9.00 Afdeling Binnenland 9 24 Dorrestljn's Pers Agentschap (DPA). 9.30 Nws. 9.33 Het onderzoek. 10,00 Euroburo. 10.30 Nws. 10 33 Afdeling Binnen land. 11.00 Afdeling binnenland (11.30 Nws). 12.00 Ondervragingen. NOS: 12.26 Mededelingen voor land en tuinbouw VPRO: 12.30 Nws. 12 36 Afdeling Binnenland 13.00 Nws 13 10 NL-Buitenlandbertcht (13 30 Nws.) 14.30 Nws 14.33 Hel Symposi um. persoonlijke impressies. 15.00 Afdeling Binnenland NOS 1530 Nws 15.33 Een leven lang IKON: 16 00 Kleur 16 30 Nws VPRO 16 33 Welingelichte kringen HILVERSUM 3 EO 7 02 Rondurt op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruit mand NOS: 10.04 Jaargenoten. 12.04 Radio Thuisland. VOO: 13.03 Tlpparade 15.03 Oe Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Ochtend stemming 9.00 Veronica s Meester werken. Moderne muziek. 10.30 Mi>- ziek voor milioenen EO: 12 00 Lunch concert. 13 00 Nws. 13.02 Songs of praise 13.30 Metronomium. 15 00 Zeggen en schrijven, cultureel maga zine 15 30 Klein bestek 16.30 Uit de schat der eeuwen 17 00 Creme du baroque. HILVERSUM S NOS 9 03 NOS-Spor- tief 9 25 Waterstanden TELEAC- 9 30 Onderhoud fiets, les 3. RVU. 10.00 Zelfhulp 10 20 Samen met an deren. AVRO-VARA: 10.40 Oe Neder landse Schoolradio RADfO RIJNMOND 7 30 Ochlend- progr met Anna Landsdorp 16 30 Mlddagprogr met Erik Post

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11