Lric Yanderaerden indeli jk volwassen Bokspromotors ruziën om Ivan Samuco Van der Helm gaat door HnidócQowuxnt )N BARNAU SUTHOFF LARBC DROP SHOT Hughes pr-adviseur Ziellijdend SVV? -fVB straft Grewal mag starten Sportwereld )RT WOENSDAG 17 APRIL 1985 PAGINA 9 (AAG Badmintonspeler Bas von Barnau Sijthoff uit Voorburg en contract getekend bij de Haagse hoofdklasser BC Harris Drop let kernploeglid, dat vorig jaar twee nationale dubbelspeltitels be- verlaat daarmee zijn competitieclub Arnhem, dat zo goed als zeker rdatöl uit elkaar zal vallen. De regio Den Haag daarentegen bevindt een versterkt Drop Shot en landskampioen VELO in een ouder- ;rke positie. Franklin keerde Arnhem reeds eerder de rug toe en deze oostelijke It ook zijn beide nationale kampioenen in het enkelspel Lex en Eli- vertrekken. Lex Coene gaat zo goed als zeker voor Den Bosch Jn zijn zusje verkiest het spelen in het buitenland, o.a. Denemarken, deelnemen aan de Nederlandse badmintoncompetitie. Pierre Pe- de finalist van de recente open Nederlandse kampioenschappen, arschijnlijk ook voor het opdoen van ervaring in het buiten van competitie te spelen voor zijn club Duinwijck. Arnoux weg bi j Ferrari MARANELLO De Franse formule 1-cou- reur René Arnoux heeft de renstal van Fer rari met onmiddellijke ingang de rug toege keerd. Na een onderhoud met teambaas Enzo Ferrari, gistermiddag in het Italiaanse Mara- nello, verklaarde Arnoux, dat hij zich om „gezondheidsredenen" terugtrok. Het was een publiek geheim, dat de Fransman al lan gere tijd op gespannen voet leefde met de te amleiding. Enzo Ferrari gaf na het gesprek met de cou reur een officiële persverklaring uit, waarin' hij Arnoux bedankte voor de correcte en pro fessionele samenwerking in de afgelopen twee jaar. De eigenaar van de renstal deelde tegelijkertijd mee, dat de Zweed Stefan Jo hansson (van stal Toleman) de plaats van Ar noux achter het stuur van de tweede wagen van Ferrari in de race om de Grote Prijs van Portugal zal innemen. De Jong (Wilhelmus) in jeugdig Oranje ZEIST Bondstrainer Bert van Lingen heeft gisteren de voorlopige selectie bekend gemaakt voor het Nederlands voetbalteam voor spelers tot 16 jaar, dat van 15 tot 27 mei in Boedapest deelneemt aan het toernooi om het Europees kampioenschap. De helft van de zestien spelers is afkomstig van clubs, die geen afvaardiging in het be taalde voetbal hebben. De geselecteerde spe lers zijn: Sneekes, Roos en Markus (Ajax), Baars en Van Gastel (Feyenoord), Ouwendijk en De Bruin (Sparta), Meijer (Excelsior), Van Sonsbeek (Litta), De Jong (Wilhelmus), De Ron (Dinteloord), De Jong (Enschedese Boys), Koster (Hoogezand), Alma (FVC), Van der Niet (Quick Boys) en Nijsink (DOS '37). Olympische schaatsstrijd 's avonds en overdekt de Olympische Winterspelen van Calgary in 1988 moeten om 18.00 uur lokale tijd beginnen. Ook opperden de organisatoren het idee de lange- -baanwedstrijden, waaronder de 5000 meter voor dames, 's middags te hou den. Voor het eerst worden de schaatswedstrijden gehouden op een overdekte baan. Die zou in april 1987 klaar moeten zijn. Maar volgens het organisatiecomité kan de accommo datie al in januari van dat jaar gereed komen. Als dat zo is, zal de ISU over wegen het toernooi om de wereldti tels sprint dan in Calgary te houden. HONGAREN LAAT NAAR WENEN WENEN De Hongaarse selectie is pas gisteren uit het trainingskamp Tata naar Oostenrijk afge reisd. Trainer György Meszey, die Jozsef Varga wegens twee gele kaarten moet missen, zal ver moedelijk slechts één speler, doelman Peter Disztl, van het Europees zo succesvolle Videoton, opstellen. De waarschijnlijke opstelling van Hon garije voor de wedstrijd in het Hanappi-stadion. waar nog nooit in een landenwedstrijd tegen Oostenrijk werd gescoord, is: Disztl; Sallai, Roth, Garaba en Peter; Kardos, Nagy en Detari; Ki- prich, Nyilasi en Esterhazy. Oostenrijk speelt met: Koncilia; Lainer, Weber, Pezzey en Brauneder; Hörmann, Prohaska, Jara en Willfurth; Schachner en Krankl. Wanneer Brauneder, die wegens een lichte koortsaanval niet kon trainen, vanavond niet fit is, komt Degeorgi voor hem in cfe plaats. er rijd t hel j>EL Eric Vande- mil is pas sinds kort tot het selecte ihap van echt grote iet rpners. Voordat de ^a4e Belg achtereen- "'Tk op fantastische J de Ronde van de leren en op een thutdereen blamerende ongewild Gent- eersgem won, was ie- wel overtuigd van ijk. ijiliteiten van de ros- ;de doureur, maar echt ?en ï?n had hij het nog ;makgric Vanderaerden |C2°2^n wielrenner die f ondanks de vele zen in etappes van 1 l^agse wedstrijden (rwinningen in pro- nog niet rijp vond iet echt grote werk was in zijn manier [jden terug te vin- lij Rozelden k°os hij de aan- jiver wachtte hij af tot ;enHder demarreerde om ier lhet wiel mee te sprin- ioreivervolgens in de sprint Of hij profiteerde me werk dat zijn ploegge- yoor hem verrichtten peloton een hoog ip te dringen en het zo op een massasprint te inkomen. Zeker met de Jan Peter Post, waar de ftwet van ^et dorPie Lum- l jnds vorig seizoen na e ^wikkelingen en proce- inderdak vond, is de succes erg groot. De irweten de jonge Van deraerden dan ook een laffe renner te zijn, die nooit eens zelf de ontsnapping durfde te forceren. Vanderaerden, die als begenadigd tijdrijder ook menig proloog in de grote ron des op zijn naam schreef, heeft dat ook nooit ontkend, maar hij wist zelf goed waarmee hij bezig was. „Ik wilde toen rustig aan pro beren mijn plaats in de ploeg af te dwingen. Dat hield in dat ik goed moest luisteren naar de ploegleider en de ervaren jongens. Ik kon en mocht niet zelf kiezen voor een persoon lijke tactiek, maar moest altijd in dienst van de ploeg rijden. Daarnaast was ik nog lang niet zo ver als wielrenner. Zo voel de ik mij ook niet in staat alle voorjaarsklassiekers te rijden. Wellicht heeft dat te maken gehad met de problemen rond mijn overgang naar Post. Ik wilde daar bijzonder graag naar toe, terwijl Peter Post mij er ook graag bij wilde hebben. Aernoudt, mijn toenmalige werkgever, heeft toen werke lijk van alles geprobeerd mij te behouden en dat heeft bij mij nogal wat sporen nagelaten. Als mensen zo om je vechten betekent dat er ook een zware morele druk op je schouders komt omdat je de verwachtin gen wilt waarmaken. Post heeft mij, toen alle rompslomp achter de rug was, op het hart gedrukt niet te hard van stapel te lopen en de eerste tijd voor al te gebruiken om te luisteren naar anderen en- de rust in mijzelf terug te vinden. Dat heb ik gedafan en dat is mij bij. nader inzien niet slecht beval len, al ben ik best wel eens kwaad geweest omdat alles niet liep zoals iR het wilde. Nu voel ik mij meer ontspannen. Door het eerste jaar bij Post goed rond te kijken en veel te luisteren heb ik ook geleerd. Vergeet niet dat ik nog erg jong ben en dat ik krediet no dig heb. Daarom begrijp ik ook alle kritieken uit de voor gaande jaren niet zo goed". „Klassebak" Eric Vanderaerden, in wie de insiders in zijn jeugdjaren al een echte „klasseoak" herken den, is tot op heden in het kei harde professionele wielercir- cus een buitenbeentje geble ven. Waar renners als Bernard Hinault, Laurent Fignon, Phil Anderson, Sean Kelly en Francesco Moser iedere be langrijke koers ten koste van vrijwel alles willen winnen, daar heeft de sympathieke Vanderaerden een welhaast overdreven gevoel van mede menselijkheid in zich. Mensen die voor hem gewerkt hebben wil hij op de juiste manier be lonen. Zijn laatste poging mis lukte jammerlijk, vindt Van deraerden zelf. „Mijn belonen heeft iets met mijn instelling als mens te maken, al zou ik nooit zo ver gaan dat de ren ners uit andere ploegen op dergelijke cadeautjes kunnen rekenen. Ach, het heeft ook allemaal met de sfeer in onze ploeg te maken. We lachen sa men, we huilen samen, ik voel me er prima thuis. En daar heb ik best iets extra's voor over". Eric Vanderaerden durft nu de aanval te zoeken omdat hij zich beresterk voelt. De man die vroeger wielercrosskampi- oen van zijn land was en zich in de winterperiode onledig houdt met zijn grote hobby motorcross, zegt volwassen te zijn geworden. Waar hij vorig seizoen nog zei niet toe te zijn aan de grote klassiekers als Milaan-San Remo, de Ronde van Vlaanderen en Parijs- Roubaix, fietst hij nu in deze koersen de sterren van de he mel. Maar Vanderaerden be seft ook ten volle dat de steun van zijn ploegmakkers onont beerlijk is. Hij zegt geluk te hebben in de sterkste ploeg ter wereld te rijden, waar ieder een bereid is te knokken voor elkaar, al werd de successen- reeks zondag dan ook even on derbroken door de ploeg van Cyrille Guimard, de andere ex-vedette in het peloton, die evenals Peter Post kan bogen op een rijke ervaring in het profwielercircus. Als het aan Vanderaerden ligt rijdt hij alle nog volgende klassiekers ook, omdat hij zich nu in een bloedvorm weet. Hij is ook vastberaden in zijn stel ling dat hij nooit meer zal af wachten, dat Milaan-San Remo de laatste koers was waar hij het initiatief aan an deren liet om vervolgens zelf het schip in te gaan. „Ik zat vroeger van de zenuwen te trillen op de fiets als de beslis sing dreigde te vallen. Ik wist soms absoluut niet wat ik moest doen, al won ik dan veel wedstrijden. Echt grote zeges heb ik gemist, maar die ban is nu gebroken. Nu ik in rustiger vaarwater ben gekomen, zal ik zelf de confrontatie opzoeken. Het van jezelf weten dat je sterk genoeg bent om iedereen te kunnen kloppen is een fijn gevoel, dat ik graag nog heel lang wil koesteren. Ik geloof dat ik nu als wielrenner vol wassen ben geworden". GERHARD NIJBOER „Het van jezelf weten dat je sterk genoeg bent om iedereen te kunnen kloppen is een fijn gevoel, dat ik graag nog heel lang wil koesteren", aldus de Belgische wielervedette Vanderaerden. fscho ^AM ken en met nieuwe aan kopen een zo sterk moge lijk elftal voor het ko mende sei zoen te for meren. In dit verband heeft SVV tevens de topscorer van de eerste divisie, met tot nu toe 22 doelpunten. Peter van Velzen (25), een riant aan bod gedaan om zijn lo pende eenja rige contract te verlengen. Van Velzen, voor wie en kele clubs be- Barry Hughes zal MVV aan het langstelling eind van het seizoen verlaten, hebben, heeft zaterdag- onder van le Jager en telt tevens lerden uit het bestuur voetbalstichting Rijn- fcale acties zal getracht de schuld weg te wer- middag bedenktijd gevraagd. Barry Hughes, de trainer van MVV, die daar aan het eind van het seizoen moet vertrek- -Ben Rietveld (FC Utrecht) en Cees Zwamborn (NAC) Irie wedstrijden niet voor hun club spelen. De tuchtcom- an de KNVB legde tijdens de mondelinge behandeling aak in Zeist beide spelers deze schorsing op. Rietveld en irn kregen het op 6 april met elkaar aan de stok, waarop echter Bakker hen uit het veld stuurde. Voorts werd ieuming van FC Twente voor de duur van één wedstrijd rton breidt voorsprong uit N Everton kan het landskampioenschap nauwelijks l^aan. De arbeidersclub uit Liverpool won gisteravond op HRd de inhaalwedstrijd tegen West Bromwich met afgete- jfers (4-1). Door de zege breidde de ploeg van manager zijn voorsprong in de league uit tot zeven punten op 'er United. Bovendien heeft Everton twee wedstrijden espeeld. De overwinning op West Bromwich kwam tot for doelpunten van Graeme Sharp (2), Atkins en Sheedy. Tafeltenniscoach Bert van der Helm. AMSTELVEEN Bert van der Helm zal zich niet vrijwil lig terugtrekken als bondscoach van de nationale heren-ta feltennisploeg. De positie van de Amstelvener werd tijdens de recente strijd om de wereldkampioenschappen in Go thenburg wankel toen topspeler Henk van Spanje na het landen toernooi zijn vertrouwen in de coach opzegde. Van Spanje, die het volgende seizoen bij Bad Neuhaus in de tweede Bundesliga speelt, verweet Van der Helm een ge brek aan leiderschap en te passieve coaching. Naar zijn oor deel had Van der Helm mede schuld aan de heibel binnen de herenploeg, die resulteerde in het voortijdige vertrek van Bob Potton en Ron van Spanje. Van der Helm verklaarde gisteren, dat hij „beslist wil doorgaan". In een eerste gesprek met de sportcommissie van de Nederlandse Tafeltennis Bond (NTTB), waarin hij en chef d'equipe Egbert Welsink (tevens voorzitter van de sportcommissie) hun visie gaven over de tumultueuze gebeurtenissen in de Zweedse haven stad, werd Van der Helm duidelijk, dat de sportcommissie .achter hem staat. DEN HAAG Olympisch kampioen Alexi Grewal heeft gisteren in het ziekenhuis van Maastricht van de medici toe stemming gekregen over een week in de ploeg van Peter Post te starten in de Ronde van Spanje. De Amerikaan had al een tijd last van een vi rusinfectie, waardoor zijn le ver niet goed functioneerde. De Oostduitse wielerploeg greep gisteren de achtste en voorlaatste etappe van de Ron de van Nedersaksen aan voor een demonstratie van zijn kwaliteiten. Onder abomina bele omstandigheden won Thomas Barth de zware, ruim 163 kilometer lange „konings- rit" van Hildesheim naar St. Andreasberg en deed zijn landgenoot Uwe Ampler een geslaagde aanval op de leiden de positie van de Sovjet-ama teur Vissilij Sjdanov. De Britse beroepsrenner Mal colm Elliott, winnaar van vo rig jaar, voert na de proloog en de eerste etappe van de Sea- link-race het algemeen klasse ment aan. Hij heeft vijf secon den voorsprong op de Neder landse amateur Henk Boeve en de Deen Dan Frost. Tom Cordes is negende op dertien seconden. Nieuwe winnaar Catalaanse week MADRID De Spaanse wie lerbond heeft José Recio ge schrapt als winnaar van de in maart gehouden Catalaanse Week. Recio werd op doping betrapt. In zijn urine werden sporen van norefedrine aange troffen. De Australiër Phil Anderson uit de ploeg van Pe ter Post, die als tweede eindig de achter Recio, werd zodoen de voor de tweede achtereen volgende keer triomfator in de Catalaanse Week. Recio kreeg naast een boete van 1400 gul den een voorwaardelijke schorsing van een maand. De door het lot voor de doping controle aangewezen Span jaard José-Maria Moreno kwam eveneens niet schoon door de dopingcontrole. ROTTERDAM De An tilliaanse bokser Ivan Sa muco is de inzet van een conflict tussen de promo tors Henk Rühling (Zand- voort) en Aad Wester la ken (Rotterdam). Samuco bokst komende maandag avond in het bijprogram ma van de strijd om het Europees kampioenschap in het halfzwaargewicht tussen Alex Blanchard en de Fransman Richard Ca- ramanolis in het sportpa leis Ahoy' in Rotterdam. Samuco verscheen in het na jaar van 1983 in Nederland en tekende toen een intentiever klaring om een managerscon tract aan te gaan met de Rot terdammer Westerlaken, die hem toen ook meteen op een van zijn programma's zette. Er kwam echter geen samenwer king tot stand tussen Samuco en Westerlaken, omdat de bokser als voorwaarde voor zijn handtekening acht tot tien wedstrijden gegarandeerd wil de zien in een tijdsbestek van veertien maanden. Samuco werd onlangs bena derd door Rühling en de An- De Zandvoortse bokspromotor Henk Rühling wacht mogelijk een kort geding van Aad Westerlaken. tilliaan ging een contract voor drie jaar aan, waarop de Zand voortse promotor hem op het programma van maandag avond zette, ondanks het feit dat Samuco bijna twee jaar niet in de ring heeft gestaan. Westerlaken meende echter, dat hij de rechten heeft op Sa muco. De Rotterdamse promo tor overweegt juridische stap pen te nemen om ziin gelijk te krijgen. Hij denkt daarbij aan een kort geding, waarin dan uiterlijk maandag een uit spraak zou moeten worden ge daan. Drie boksers van mana- fer Westerlaken - Jan Lefe- er. Gerrie Sloof en Jimmy Bartes - staan maandag in het bijprogramma van de Europe se titelstrijd Tennis Menno Oosting heeft gisteren de tweede ronde van het internationale tennis toernooi in Jeruzalem bereikt. Oosting versloeg de Zweed Per Hjerquist met 6-4, 6-4 Tom Nijssen werd uitgescha keld door de Westduitser Oli vier Freund: 6-3, 4-6, 4-6. Squash Nationaal kampioe ne Babette Hoogendoorn heeft de eerste ronde van de open Engelse titelstrijd niet over leefd. Ze verloor in East Grin- stead van de Britse Heather Wallace: 2-9. 1-9, 2-9. Boksen Het gevecht om de wereldtitel in het middenge wicht tussen de Amerikanen Hagler en Hearns is een kas succes geworden. Het drie ron den durende titelgevecht bracht 84 miljoen dollar (onge- let van de Belgische eerste klasser Sint Niklaas is gisteren op staande voet ontslagen. Het bestuur van de voetbalclub, die in degradatiegevaar ver keert, heeft ook Noliets assis tent Jan Ceuleers wegge stuurd. Boksen Lichtwelterge- wicht Reino van der Hoek uit Leeuwaren heeft de eerste partij van het Inter-France- toernooi voor amateurs te Saint-Nazaire gewonnen van Mathias Noubimbo. De Franse bokser moest in de derde ron de opgeven wegens een blessu re. Bridge De Nederlandse bridgeploeg heeft op de twee de aag van het toernooi om het EEG-kampioenschap voor open teams in Bordeaux twee nederlagen geleden. Het Oran je-herenteam verloor van En geland (12-18) en West-Duits- land (14-16), maar klopte Ier land met 25-4 en staat nu tweede. Bij de dames bezet het Nederlandse viertal de eerste plaats. Jong Hongarije sterker dan Jong Oostenrijk FÜRSTENFELD Jong Hongarije heeft gisteren in Fürstenfeld in een wedstrijd voor groep vijf van de voor ronde van de strijd om het Eu ropees kampioenschap voor landenteams met spielers tot 21 jaar Jong Oostenrijk met 2-1 verslagen. Bij de rust was de stand gelijk (1-1). Bognar gaf de Hongaren in de 21e minuut de leiding, waarna Keglevits- de thuisploeg zes minuten la ter op gelijke hoogte bracht Vijf minuten na de rust bracht Plotar de eindstand op het sco rebord. Er waren 2000 toe schouwers. Stand groep 5 1. Hongarije 5 4 0 1 6 6-3 2. Nederland 4 3 1 0 7 9-1 3. Oostenrijk 4 0 2 2 2 2-S 4. Cyprus 5 0 14 1 3-13 Sportprijsvragen DEN HAAG De trekking voor lotto 15 heeft geen win naar opgeleverd van de eerste Lotto 15 le prijs: geen winnaar 2e prijs: 2 x f. 150.000,— 3e prijs: 149 x f. 1 417.40 4e prijs: 5.416 x 38,90 5e prijs: 81.545 x f. 5,00 Cijferspel 15 6 goed: 1 winnaar 5 goed: 1 winnaar 4 goed: 29 winnaars 3 goed: 192 winnaars 2 goed: 1.90$ winnaars Toto 15 le prijs: 37 x f. 1.186,60 2e prijs: 654 x f. 30,10 3e prijs: 4.836 x f. 10,10 Toto gelijk 15 le prijs: 1 x f. 4.638,70 2e prijs: geen winnaar 3e prijs: 17 x f. 175,30 4e prijs: 529 x f. 8,80. sportuitslagen PAARDESPORT Kotmn Hilversum EERSTE KOERS (2000 meiert: 1 Zoeft Neyenrode (M. Bouwhuis) 1.22,3 2. Yolita K, 3. Ytotta Victory. Toto: winnend f. 1,50 plaats t. 1,20 f. 1,80 f. 1,50 koppel f. 3,30 trio f. 24,80. Niet gestart: Yankee Bambino en Ynzinger. TWEEDE KOERS (2000 meiert 1 Zambo Buitenzorg (J. P. C. Oorthuij- sen) 1.22,6 2. Zilver Dorado, 3. Zor- ro Ulandia. Toto: winnend L 2.30 plaats f. 1,40 f. 3,60 f. 1,70 koppel f. 10,00 trio f. 125,10. Niet gestart: Zan- tra D. DERDE KOERS (2000 meter): 1. Za- nuska Dakota (L. a. van Dooyeweerd) 1.21,5 2. Zara Leander, 3. Zogan L. Toto: winnend f. 8,70 plaats L 2.60 f. 2,90 f. 1,50 koppel t. 19,60 too f 88,40. VIERDE KOERS (2000 metert 1 Zo- mar Windspiel (L Schoonhoven) 1.20.7 2. Ylona D, 3. YroberL Toto winnend f. 1,20 plaats f. 1,10 f. 1,70 f 1,50 koppel f. 5,40 trio 29.9a Mwt gestart: Yema Middetwijk. VIJFDE KOERS (2000 meier): 1 Yros Odllia (C. M. Verhoeve (r-) 1-256 2 Yudo Buitenzorg, 3. Ythana. Toto: winnend f. 6,40 plaats f. 1,80 t. 1,40 f. 1,80 koppel I. 14,90 trio f. 242,20 ZESDE KOERS (2440 meter): 1. Yeo man (A. de Wrede) 1.20,9 2. Wood song, 3. Willy s Flower. Toto winnend f. <4,00 plaats f. 1,80 f. 1.90 t. 6.10 koppel f. 6,50 trio f. 192.60 ZEVENDE KOERS (1609 meiert 1 Wanna (H. J. W Grift) 1 19.7 2. Wimke, 3, Winston van Echt Toto: winnend f. 1.70 plaats f 1,40 I. 1.60 f. 2,20 koppel f. 3,70 trio f 33,3a Net gestart: Warhorae B en Udolua ACHTSTE KOERS (1609 meier): 1 Wonder Boy (A. J. Mollema) 1.16.4 2. Way to Fortuna, 3. Wendy Com- paen. Toto: winnend f. 5,60 pleats f 2,50 f. 2,20 f. 2.30 koppel t. 12JX) too f 176,40. Niet gestart Votamne S. NEGENDE KOERS (2000 «Otart 1 Wilwy (H. w. Langeweg) 1 19l9 2 Varna Pluto, 3. Velino Majo. Toto winnend f 4,60 plaats 1 1,201. 1,60 f. 1,20 koppel f. 36,30 trio t. 189,00 TIENDE KOERS (2900 meier) 1 Worthy Boy Laren (A. rut. Blonk) 1.19.8 2. Sammy Norion, 3. Uwe Toto: winnend f. 1,50 plaats 1 1,20 f 4,20 f. 1,30 koppel f 73,70 too f 186,70. Niel gestart: Udo Rotary en Slgneur Princes. ELFDE KOERS (2090 meiert 1 Vo- boko du Bols (A Zwaan jr.) 1 19.5 2. Winchester T. 3. Winston Toto win nend f. 3,80 plaats f 2.00 t 1.90 I. 4.20 koppel 25,60 trio t *760 Niet gestart: Tjerry Belle. TOTALISATOROMZET: L JQ211O0 VOETBAL 3-1; Everton-West Browmanck 4-1, Luton-Norwich 3-1; Sunderlend-Shef- fleld Wednesday 0-0, WartonHps- wich 3-1 WIELRENNEN Sealink-race Eerst# etappe: 1 Lambert (GBrJ 75,6 kilometer in 2 uur. 3 minuten en 16 seconden; 2. Wal sham (GBR). 3. Tim- mls (GBr). 4 Williams (GBr). 5 Boeve (Ned). Tweede gedeelte. 1 Thomas (GBr) 47,3 km in 1 uur en 52 woon den. 2 McLaughlin (GBrt 3- Joughin (GBr); 4. Barnes (GBr). 5 EëêoO (GBr). Algemeen hl1. Ehiotl (GBr) 3 uur 8 minuten en «5 secon den, 2. Boeve (Ned) op 0.05; 3 Frost (Den) z.L; 4 McLaughlin (GBr) op 0.06; 5. Timmls (GBr) op 0 06; 9. Cor des (Ned) op 0 13. Ronde van Nedersakaen Achtste etappe: 1 Barth (DDR) 163,7 km In 4 uur 16 minuten en 28 secon den. 2 Wiechmann (BRD) op 1 13 3. Ampler (DDR) op 2.30, 4 S#danov (Sov) op 2 44, 5 Watty (BRO) op 2.50, 6 Jan van Wi|k (Ned) op 2.54. 7 Pe ter Stevenhagen (Ned) lL; Egberi Schmidt (Nad) op 3 SO. 21 Gert Ja- kobs (Ned) op 3 37. 46 Bob Wawen- berg (Ned) op 6S6

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9