esturen is mijn beroep, aar ook mijn grote hobby ansen op kunstgrasveld gestegen voor Alecto a ÏIDERDORP ZEER BLU MET BENOEMDE Katwijk houdt uitzendingen streekomroep op EN OMGEVING BURGEMEESTER EN TINEKE SCHEUREN EXPOSITIE RODE KRUIS OP DUINRELL OPEN A.L. BRUGGEMAN NIEUWE BURGEMEESTER LEIDERDORP Bodemverontreiniging in Noordwijk aangepakt Kritiek op herinrichting van Varke visserstraat CeuLcSomant WOENSDAG 17 APRIL 198S PAGINA 17 _nen een half uur 35 Mmobilisten beboet Tijdens een controle bij ^plicht op de Herenweg in •zijn vanmorgen vroeg bin- n half uur tijd 35 automobi- bekeurd die door het rode alen. itie van Lisse ondernam de ladat zij veel klachten van 5 binnen had gekregen, die morgens tijdens het spits- het kruispunt onveilig voel- ïaaibdat veel automobilisten het oencht negeerden. De politie is tdan om in de komende tijd parijn dergelijke controles uit ie ij en- Fred Verkuil nieuwe Valkenburgse veerman VALKENBURG Het Valkenburg» pontje vaart weer. Daardoor is er weer oeververbinding met Rijnsburg en Oegstgeest tot stand gebracht. Burgemeester N. van 't Wout verwelkomde maan dag de nieuwe veerman, Fred Verkuil, in Valken burg. Fred Verkuil is met zijn 27ste jaar gelukkig met zijn nieuwe baan. Na het behalen van het MAVO-diploma heeft hij verschillende baantjes via een uitzendbureau aangepakt. De laatste tijd was hij werkloos. De nieuwe veerman houdt van beeldhouwen en ook fotografie is een uitgespro ken hobby van hem. Daarmee denkt hij zich bezig te houden als er geen personen zijn om over te zetten. Zo ziet Fred niet op tegen de twaalfurige werkdag want het pontje vaart dagelijks tussen 7.00 en 19.00 uur en zaterdags van 8.30 tot 17.00 uur. Zondags is de pont gesloten. WASSENAAR Sinds gistermiddag half vijf heeft het Rode Kruis weer een seizoenstentoonsteÜing op het recreatiepark Duinrell. Deze werd geopend door Wassenaars burgemeester drs. P. H. Schoute en Veronica-medewerkster Tineke de Nooij. Geza menlijk hieven zij een forse namaakbijl, waarmee een papieren muur voor de ingang van de expositie moest worden doorkliefd. Uiteindelijk bleek dat Ti neke het papier moest scheuren, omdat de bijl niet bestand bleek tegen de „muur". De tentoonstelling-van het Rode Kruis is gevestigd tegenover de speeltuin van Duinrell en is vooral bedoeld voor de jeugd. Met onder meer videospelle tjes en veel foto's wordt de kinderen een indruk ge geven hoe, wat en waar het Rode Kruis hulp ver leent. Burgemeester Schoute zei niet alleen waardering te hebben voor de acties en bekwaamheden van de hulporganisatie, maar gaf ook te kennen dat hier in Nederland men „zo vaak de mond vol heeft over de kosten van de gezondheidszorg, terwijl er toch ook wel aandacht mag zijn voor de zeer goede resulta ten die we hier op dit vlak boeken. Wassenaars eerste burger kreeg van de directeur Binnenland van het Rode Kruis, mr. H. J. Baron van Asbeck, de versierselen behorende bij het erevoorzitter- schap van het Rode Kruis afdeling Wassenaar uit gereikt. Voor de vele jeugd, die al dan niet in schoolverband op recreatiepark Duinrell rond draafde, betekende de opening van de tentoonstel ling van het Rode Kruis ook sensatie. Want als ex traatje werd een „gewonde fietser" door een ambu lance met gillende sirene te hulp geschoten, zodat een kwartiertje lang de speeltuin van Duinrell ver laten was. van voorpagina) InjLUIDEN Lei- is heel snel aan luwe burgemeester in. Als burgemees- van der Have iei zijn werkzaam- definitief neerlegt T derdorp een burge- frloze periode van j twee weken ken- JL (er 16 mei is name- rgemeester Andreas Alphons Lowie (54, politieke :e vjg CDA) van Schip- Wj benoemd tot eerste van Leiderdorp. Hemelvaartsdag h» hij de sprong van agrari- gemeente met 7753 naar het qua in- eratal bijna drie keer °j^ote, verstedelijkte id <rorP- Iheid waarmee de be- z werd geregeld heeft M,heer Bruggeman ver- !e benoeming heeft me trast, wel de snelheid ïlgie het telefoontje van inissaris van de konin- 1 ^m", vertelt hij in zijn aar' ambtswoning in het ïnslvan Schipluiden, een getk, dromerig ogend dorp o°s, n g „De objectieve burgemeester bestaat niet, maar ik ben voor alle partijen aanspreekbaar" dat samen met Den Hoorn en 't Woudt een soort voortuin van de gemeent Delft vormt. Veehouderij en tuinbouw vor men er de middelen van be staan, de burgemeester is er een volwaardige portefeuille houder die in eendrachtige sa menwerking met twee CDA- wethouders (het CDA heeft een ruime meerderheid in de gemeenteraad van Schiplui den) de beleidslijnen uitzet De nieuwe burgemeester van Leiderdorp is rooms-katholiek, zijn echtgenote heet Annie Bruggeman-Lijnbach en zij hebben een dochter, de 25-jari- ge Conny die na de lerarenop leiding in Delft aan de Leidse universiteit haar doctoraal Duits hoopt te halen. De heer Bruggeman werd geboren in Bergen op Zoom. Hij begon ie Bruggeman, burgemeester André Bruggeman. echtgenote Annle en dochter Conny. onderaan de ladder en door liep alle afdelingen van de ge meentelijke secretarie in zijn geboorteplaats en in Waspik. In 1956 verhuisde hij naar Lis- se, waar hij het tot chef alge mene zaken bracht. In 1976 nam hij afscheid van het bol- lendorp om burgemeester van Schipluiden te worden. Met zijn benoeming in Leiderdorp bereikt hij een nieuwe top op de ambtelijke ladder, maar het ligt voor de hand dat het ook zijn eindstation zal zijn. „Ik ben me ervan bewust dat Leiderdorp mijn laatste stand plaats zal zijn, maar ik ga er niet heen om uit te rusten. Ik hou van werken, en besturen is mijn grote hobby. Ik besef heel goed dat ik in Leiderdorp anders te werk zal moeten gaan dan in Schipluiden. Ik heb hier in negen jaar tijd alle portefeuilles doorlopen. Als burgemeester van Leiderdorp zal ik minder goed overal mijn neus kunnen insteken en zoals je ziet heb ik over de grootte van mijn neus niet te klagen", aldus de heer Bruggeman. De nieuwe burgemeester is bereid om, zoals de profielschets het voorschrijft, goede contacten te onderhoudem met de bevol king. „Het zal niet zo makke lijk zijn om ruim 21.000 men sen te bereiken in plaats van de 7753 hier, die de weg naar mijn huis goed wisten te vin den. Maar ik zal mijn best doen". „Ik zie mijn taak als burge meester echter niet alleen als representatief, maar ook als communicatief. De gekozen wethouders voeren het beleid, mijn taak is het coördineren van het collegebeleid". En over de relatie met de ge meenteraad: „De objectieve burgemeester bestaat niet, maar ik ben voor alle partijen aanspreekbaar". Besturen zit de heer Brugge man in het bloed. „Ik stel mij veel voor van het onderhou den van goede relaties met de hogere overheden", aldus Lei derdorps nieuwe eerste bur ger, die bestuurlijk gezien zijn mannetje staat, zoals blijkt uit een door hem verstrekte lijst met een indrukwekkend arse naal aan bestuursfuncties. Voorzitter van de provinciale raad voor de milieuhygiëne in Zuid-Holland, lid van de com missie milieu van de Vereni ging van Nederlandse Ge meenten, lid van de commissie onderwijs van de VNG, voor zitter van de begeleidingscom missie gemeentelijk bodembe schermingsprogramma, om maar een paar zaken te noe men. De heer Bruggeman kent Lei derdorp eigenlijk alleen nog maar van de enkele verken ningstochten, die hij inmiddels al door zijn nieuwe gemeente heeft gemaakt. „De gemeente ziet er goed uit. Een forensen dorp, maar zeker geen slaap- gemeente, denk ik. Mijn vrouw en ik willen er zo snel mogelijk gaan wonen". Bestu ren is dan wel de grote hobby van de heer Bruggeman, maar hij hij heeft nog meer liefheb berijen. „Ik speel tennis en badminton. Ik luister graag naar muziek, lees graag, voor al historische boeken. Ik speel ook wel op het orgeltje van miin dochter, of speel er man doline, banjo of gitaar bij. Maar dat is allemaal niet om aan te horen. En verder werk ik met veel genoegen in de tuin. Als je zo wat staat te schoffelen, borrelen prachtige ideeën vanzelf bij je op". FRANK BUURMAN DORP „Zeer ingenomen", is besferdorpse gemeenteraad met de i «noemde burgemeester. Wel te wethouder mevrouw I. Gehner teleurgesteld over het benoeming bekend gemaakt het begin van de feestweek aijenheid van het afscheid van gdeeester M.A. van der Have. ,.00 :tievoorzitter J. den Boeft stel de gisteren verheugd dat de vertrou wenscommissie dus goed heeft gewerkt. Hij was aanvankelijk sceptisch over het werk van een dergelijke commissie, maar komt daarvan terug nu de als eerste aanbevolen kandidaat benoemd is. Bovendien is Van den Boeft blij met de leeftijd van de nieuwe burgemees ter, die dus zeker nog tien jaar mee kan en lichamelijk en geestelijk zeer goed in staat lijkt tot zijn 65ste het burge meestersambt uit te oefenen. Mevrouw C.A. Huigen, fractievoorzit ter van de VVD, ziet de komst van de nieuwe burgemeester met vertrouwen tegemoet. „We hebben goede hoop dat we een prima keus hebben gedaan". Haar partij had de wens voor een VVD-burgmeester op tafel gelegd. Dat aan die wens niet is tegemoet gekomen, vindt mevrouw Huigen jammer, „Maar Van PPR-zijde toonde H. van der Zan- de zich tevreden over de benoeming. Hij is met name blij dat de nieuwe bur gervader een type in „de lijn Van der Have" is, een beminnelijk, innemende man. Van de PvdA en D'66 kon helaas niemand voor commentaar worden be reikt KATWIJK Het zal waarschijnlijk nog twee maanden gaan duren voordat de gemeenteraad zich kan buigen over de aanvragen voor een re- presentativiteitsverkla- ring zoals die zijn inge diend door de Streekom- roep Rijnland (SOR) en de Vereniging Lokale Omroep Katwijk (VLOK). Volgens wet houder W. van der Plas moet er in de komende weken nog een groot aantal onzekerheden worden weggenomen om tot een afgewogen keuze te kunnen komen. Voor de Streekomroep Rijn land, voor wie Katwijk de enige gemeente is die zich nog niet over deze zaak heeft uitgesproken, betekent dit dat men voorlopig nog niet regel matig kan uitzenden. Uit de twee aanvragen die zijn binnengekomen zal een keuze moeten worden ge maakt omdat door iedere ge meente slechts één verkla ring kan worden afgegeven. In principe gaat de voorkeur daarbij in Katwijk uit naar het plaatselijke initiatief, de Vlok, maar omdat deze vere niging nog steeds geen accep tabele begroting heeft kun nen indienen houdt het ge- meentebestuur een slag om de arm. De deur naar de streekomroep is dan ook nog niet helemaal gesloten. Wanneer de gemeente de knoop doorhakt en kiest voor de Vlok betekent dat overi gens niet dat de Katwijkers verstoken zullen blijven van de beelden van de streekom roep. Wanneer de program maraad van de Vlok de ver antwoordelijkheid voor deze regionale uitzendingen aan vaardt, kan de SOR. onder de „paraplu" van de Vlok, gewoon op de Katwijkse ka bel komen. Dit houdt meteen wel in dat zolang de Vlok niet representatief is en de programmaraad ook niet kan besluiten tot het nemen van de verantwoording voor de streekprogramma's, de SOR voorlopig niet aan reguliere uitzendingen toekomt. Wan neer de beelden uit de streek namelijk op het regionale ka belnet gedistribueerd worden bestaat er geen mogelijkheid Katwijk „af te koppelen". Het aarzelende gedrag van het Katwijkse gemeentebe stuur is er dan ook direct verantwoordelijk voor dat de streek nog geen regionale ra dio en tv-voorgeschoteld kan krijgen. Waar de gemeente nu in de komende weken duidelijk heid over wil krijgen voordat de beslissing over het verle nen van een representativi- teitsverklaring wordt geno men zijn onder meer de door de Vlok in de begroting ge raamde inkomsten. Men gaat bijvoorbeeld uit van zeer hoge ledenaantallen en een jaarlijkse vergoeding voor aan de gemeente te verlenen diensten. Posten die volgens de raadsleden veel te opti mistisch zijn geraamd. Terrein Broekweg wordt aangepakt Het gemeentebestuur van Valkenburg heeft In februari 18.000 gulden bestemd om het terreintje aan de Broek- weg waar de voormalige mu ziektent heeft gestaan, een leuk aanzien te geven. Er zijn beplantingen aangebracht en er is bestrating aangelegd. Tevens geven drie banken aan de wandelaars gelegen heid om even te genieten van de rustige omgeving. De Oranjevereniging Wilhel- mina heeft inmiddels een herdenkingsboom laten plan ten ter gelegenheid van de bevrijding van ons land. nu 40 jaar geleden. Het ligt in de bedoeling dat deze boom op 6 mei op officiële wijze zal worden onthuld. Er zijn plan nen om om de boom een sierhek en een herdenkings plaat te plaatsen. |RP Er is toch voor de Leiderdorp- iyclub Alecto dat er ier een kunstgrasveld >rden aangelegd. De laarop zijn aanzienlijk dat de financiële m die de gemeente •rp onlangs aan Alecto Jresenteerd acceptabel kejkken in de ogen van "uur van de hockey- ikend ijvert Alecto al J voor een kunstgras- groei van de vereni- -meer dan 600 leden en it bespeelbare velden rtpark De Bloemerd nopen daartoe. De aanlegkos- ten van 650.000 gulden vorm den tot nu toe voor het ge meentebestuur een onoverko- menlijk probleem. Het project kreeg in eerste instantie van de gemeenteraad met een 25e plaats op de prioriteitenlijst een lage waardering. Pogingen van wethouder Irma Gehner (VVD) een positief van de raadscommissie Sport en Wel zijn uit te lokken leden schip breuk op het ontbreken van een duidelijk financieel plan. Verder dan een principe-uit spraak dat er iets aan de vel- dennood van Alecto moest worden gedaan kwam de com missie evenwel niet. Ook de raadscommissie financiën liet de nodige kritische geluiden horen, warbij eventuele finan ciering ten laste van het grondbedrijf - een constructie die ook bij de aanleg van De Bloemerd werd gehanteerd - zonder meer van de hand werd gewezen. Volgens het financieringsplan is de gemeente thans bereid een bijdrage van 200.000 gul den beschikbaar te stellen. Deze bijdrage is bedoeld als een compensatie voor de toe stand waarin de velden zich thans bevinden en moet uit de post onderhoud komen. Met de toezegging van Alecto zelf een bedrag van 150.000 gulden op tafel te leggen blijft er nog 300.000 gulden te financieren over. Alecto zou hiervoor een lening moeten sluiten waarvan de jaarlijkse rentelast op 35.000 gulden wordt geschat De voorzitter van de commis sie kunstgras de heer R. de Josselin de Jong is zonder meer optimistisch over de fi nanciële haalbaarheid van het plan. Hij somt verschillende mogelijkheden op om de ex ploitatie rond te krijgen. De aanleg van een kunstgrasveld betekent een jaarlijkse bespa ring op ondernoud van 14.000 gulden. Omdat geen kunst grasvelden meer behoeven te worden gehuurd bij LMHC en Roomburg levert dit een be drag op van 5.000 gulden. Aan sponsoring hoopt men 8.000 gulden binnen te halen. Voor de rest zijn volgens De Josse lin de Jong meerdere oplossin gen denkbaar. Een geringe contributieverhoging acht hij zelfs niet uitgesloten. Volgens De Josselin de Jong is nu het woord aan politiek Leider dorp. Hij hoopt dat de twijfels die er bestonden, in het bijzon der bij het CDA - met name het raadslid A. Roest heeft zich in de commissie financiën een fel tegenstander van de aanleg van een kunstgrasveld getoond - nu zijn weggeno men. „Wij kunnen zonder meer aantonen dat het plan fi nancieel gezond is. Op cijfer materiaal kan met ons niet meer vangen. Wanneer men geen ja tegen de plannen zegt doet men dat op zuiver politie ke gronden", zegt De Josselin de Jong veelbetekend. De commissies Ruimtelijke Orde ning, Sport en Welzijn en van Financiën zullen binnenkort een advies over de aanleg van een kunstgrasveld uitbrengen. Wanneer de gemeenteraad op 20 mei a s een positieve uit spraak doet kan deze zomer de wens van Alecto in vervulling gaan. NOORDWIJK Aanvullend onderzoek moet worden gedaan om verdere vervuiling van de bodem rond de vuilstortplaats aan de 's Gravendamseweg in Noordwijk tegen te gaan. Er worden vier oplossingen voor dit probleem aangedragen: het aanbren gen van een afdeklaag op de vuilstort, grondwateronttrekking via putten in of putten direct naast de stort en als laatste grond wateronttrekking via putten direct naast de stort gecombineerd met putten op enige afstand daarvan. Dit staat te lezen in een rapport van de provincie over de tot nu toe uitgevoerde werkzaamheden rond ae vuilstort Dat rapport ligt voor iedereen ter inzage in de gemeentehuizen van Katwijk en Noordwijk. In het verleden is een aantal onderzoeken uitge voerd waaruit bleek dat de bodem van de vuilstortplaats tot op grote diepte verontreinigd is. Er is dan ook een saneringsonder zoek voor het schoonmaken van de grond op gang gekomen. De eerste fase van dat onderzoek is al achter de rug en in de nu in uitvoering zijnde tweede fase onderzoekt men de weer standen in de vuilstort en de aanwezighed van bepaalde stoffen. Als ook deze fase is afgerond, zal een keuze worden gemaakt over de manier waarop verdere bodemvervuiling rond de stort plaats voorkomen kan worden. Overigens zijn in eer\ tuin naast de vuilstort ook grondwatermonsters genomen, maar daarin kon geen bodemvervuiling worden aangetoond. KATWIJK De wijze waarop het college het voorstel om de meer dan een kilometer lange Varkevisserstraat opnieuw in te richten, heeft de raadscommissie van financiën de nodige kri tiek ontlokt. De raadsleden vonden met name dat ze onvoldoen de inzicht kregen in de financiële consequenties van eventuele alternatieven en wezen er op dat hun feitelijke inbreng daar door was teruggebracht tot een simpel ja of nee als reactie op wat al door B en W ep de ambtelijke staf is besloten. Van die zijde is gekozen voor het asfalteren van deze drukke verkeersa der. Over de noodzaak om de in zeer slechte staat verkerende Var kevisserstraat op te knappen waren de raadsleden het tijdens de commissievergadering wel eens. Met het oog echter op de enor me investering die hiermee gemoeid is wezen met name de he ren C L. van Kesteren (CDA) en L.R. van Rijn (RPF) er op dat alternatieve- en mogelijk goedkopere renovatiemethoden niet aan de raad waren gepresenteerd Naast de kosten die voor het asfalteren moeten worden gemaakt (647.000 gulden) krijgt de ge meente namelijk ook te maken met het verleggen en vervangen van kabels en leidingen waarmee het uiteindelijke bedrag rond de 1.5 miljoen komt te liggen.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17