Boeren dreigen met harde acties NAAL 1 DEN OMGEVING B Ter Aarder verliest geding om rioolpi jp TEGEN PLAN AANWIJZING NATUURBESCHERMINGSGEBIED Rode Kruis feest in Prinsenhof Verkoop grond Postwijk stemt tot tevredenheid Muziek op scholen Onduidelijkheid over Regthuysplein HOOFDSTRAAT AFGESLOTEN CeidócSowvcmt WOENSDAG 17 APRIL 1985 PAGINA 15 heken De avond- en {diensten van de apotheken regio Leiden worden tot ig 19 april waargenomen Apotheek Haven in Leiden jotheek Hofland in Voor- vallendienst zieken- leiden Ongevallen- elke dag Academisch Zie- iis behalve van dinsdag u. tot woensdag 13.00 u. inessenhuis) en van vrijdag I u. tot zaterdag 13.00 u. jbeth-ziekenhuis). (ekuren ziekenhuizen Lconessenhuis: Bezoekuur Ejks van 16.00 tot 17.00 uui In 18.30 tot 19.30 uur. Kin deling dagelijks van 14.00 h.00. Niet meer dan twee (kers per patiënt. Sinl beth-ziekenhuis: Volwas (dagelijks van 14.00-14.45 'van 18.30-19.30 u.; klasse ren ook 11.15-12.00 (ïafdeling: dag. van 11.15- u. (alleen voor echtgeno- tan 15.00-16.00 u. en var L-19.30 u. Kinderafdeling '15.00-18.30 u. CCU (hart ;ing) dag. van 14.00-14.30 van 19.00-19.30 u. Inten- Iverpleglng: dag. van 14.00- u. en van 18.30-19.00 u. ■Medisch Adviescentrum: 19.30-20.30 u. in it. Elisabeth-ziekenhuis. leest: Di. en vr. 13.00- 1.00-12.00 u. er 15.00 u.; eerste klasse: de dag. Academisch Zie- jis: Voor alle patiënten (be- kinderen) zijn de bezoeku- kis volgt: Dagelijks 14.15- u. en 18.30-19.30 u Hbezoekuur afdeling verlos- k: 18.00-19.00 u. De Prae- renafdeling dagelijks van 114.45 u. en 18.30-18.45 u ouders en familie is voort- doorlopend bezoek moge- lezoek aan ernstige patiën- wanneer aan ernstige pa ri doorlopend bezoek toegestaan kan de hoofd- legkundlge hiervoor kaarten verstrekken. De iktijden van de klnderkli- pijn dagelijks 15.00-15.45 u. 1.30-19.00 u. De bezoektij- (ran de kinderafdeling (al- yoor ouders van kinderen jr een afwijkende tijd afge- ;en worden met de hoofd- jegkundige) zijn dagelijks 4.15-15.00 u. en van 18.30- i. Rijnoordziekenhuis: lljks 14.30-15.15 u. en t-19.30 u. Extra bezoek ewaking: 11.00-11.30 u. bezoek vaders kraamafde- 19.30-20.30 u. Kinderafde- 15.00-15.30 u. alleen voor •s 18.00-18.30 u. .-dienst Telefonische ienst, tel. allen die ir lelijk. C 071-125202 moeilijkheden aam zijn. Ver- i nacht bereik- au voor rechtshulp irengracht 50. tel. 123942; ':uren ma. en di. 10.00- wo. 13.30-16.00 u.; do. 20.30 u. se rechtswinkel Ju- ~h Adviesbureau. Ketelboe- (eeg 10, tel. 130775; afde- wonen en werken: ma 20.30 en wo. 10.30-12.30 Ing belastingen: di. 18.30- do. 10.00-12.15. klach- ireau: dl. 18.30-20.30 er 8.30-20.30. afdeling vrouw icht: vr. 9.30-11.30 in Lelds ihuls. \ftnhulpdienst Hulp- /öing aan veron9elukt« hon- ikatten. vogels, e.d. in dt knten Lelden. Leiderdorp «geest, Warmond en Zoe- _bude. Tel. 071-220021. i Qgerraadslieden ko rQrugsleeg 2. tel. 14317' looruren). Spreekuren ma. n wo. 11.00-12.00 u.. do \Q-20.°0 u. 1qnsverzorging Stich gezinsverzorging Lelden ragen hulp voor bejaarder ■Btgdurlge zieken en gezin& ^Bglng, Rembrandtstraat 17 ^^49441 (ma. t/m vr. 9.00 L*|u. en 13.00-14.00 u.). i»»- en jongerentele - Op woensdag- en za omiddag van 14-18 u. tele 071 - 120611. f rSCHAPPELIJK werk - iu Maatschappelijk werk 'Rijn 44c, spreekuur dage 14.00-15.00 u.; do. ooi J®aS-20.00 u., tel. 142144 BjWkuur gemeentelijke social. jm\: dl 14.00-15.00 u. Apollo- fj^fla. Zuid-West; do. 14.00- Herensingel 3. Lelden Ook tel. van 09.00-10.30 i600. afdeling maatschap- verk. I van arbeid Hoge 306. Leiden, tel 071- Kantoor geopend ma. L 9-12 u. 14-16 u. Telefoni- Informatie over klnderbij- )-12 u. raadsvrouw leuren sociale raadsvrouw, (istad: Gerecht 10. wo. (18.00 u.; Noord: Van Ho- jrpstraat 36, ma. 10.30- Kooi: Driftstraat 49a, J30-11.30 u.; Morskwartler: luis Morskwartler, Topaas- 10.00-11.00 u. wo. 10.00- -^u.; Tuinstadwijk: Heren- 45, vr. 10.30-11.30 u. Ule raadsvrouw schoten Spreekuren: B.00-20.00 u. wo. en vr. D.30 u. Leldseweg 33, Ehoten. Tel. 3254. ulp- en informatie- m G roenest eeg 33, Lei- uin[el. 071-134640 of 071- elenP- Hu|P en informatie op th, juridisch en milieuge- werk, sociale verzekering |uurkwestles. Spreekuur: our pnderdag van 20.00-21.00 vrijwilligers iale Pallasstraat 1. Al- - den Rijn. Tel. 01720- Begelelding en opvang isen, die om welke reden tijdelijk hulp nodig heb- indien wordt informatie andere mogelljk- van hulpverlening en de 'aarheid daarvan. igers centrale iracht 246a. Leiden Tel. Dagelijks bereikbaar JO-17.00 u. voor informa- i Ir vrijwilligerswerk en cur- I of een persoonlijk ge- ende jongeren i Informatieuur Elke bavond van 17.00 tot KWJ-kantoor Koppen- Ijeg 2. Leiden. Tel. 071- ffoZEN advies cen- Breestraat 19. tel. - Spreekuur ma. en do. |j. (Gedurende de maand js gesloten). werklozen komite - Jterkchoorsteeg 15, tel Spreekuur wo. 10.11.30 jschapswinkel In- tecentrum voor onderzoek Leidse universiteit. Sta te 37. tel. 071 - 148333. Hd: ma. t/m vr. 10.00- Hulpverlening bij zwan- •P en alleenstaand ouder- Noordelnde 40 b. tel. Bus voor ouderen uit Leidschendam LEIDSCHENDAM De Stichting Welzijn Ouderen Leidschendam (SWOL) is afgelopen dinsdag gestart met busvervoer voor ouderen vanaf de Zeehelden- wijk en Prinsenhof tot aan het ziekenhuis Anthoni- ushove. Alleen op dinsdag worden in een busje voor acht personen vier ritten gereden. De route gaat van zuid (Broekweg) over de Nieuwstraat naar de bejaar denflats Starrevoorde aan De Tol en verder over het Damplein, Schoorlaan (bejaardencentrum Schoor- wijck) via het raadhuis (alleen op verzoek) en de Sint Willibrordusstraat naar Leidsenhage en Antoni- ushove. In Leidschendam-noord wordt vertrokken bij blok D van de bejaardenflats van de Stichting Duivenvoorde naar het complex Prinsenvoorde en over de Juliana van Stolberglaan en Smidslaan eveneens naar Leidsenhage en het ziekenhuis. De retourprijs is één gulden vijftig. Het gaat voorlopig om een proef. Basisschool in voormalige bibliotheek LEIDSCHENDAM De r.k. lagere school „St. Maria" en de r.k. kleuterschool „Bernadette's Kleuterhof" zullen als basis school voor 4- tot 12-jarigen onderdak krijgen in de voormalige bibliotheek en de schooltandartsendienst aan de Van Ruysdael- laan. De raadscommissie voor onderwijs heeft gisteren positief gereageerd op de bouwkundige voorzieningen die hiervoor no dig zullen zijn. Het speelterrein krijgt een fietsenberging terwijl voor de kleu ters een zandbak wordt aangelegd. Aan de school wordt een gymnastieklokaal gebouwd dat het huidige gymlokaal aan de Mozartlaan dat in slechte toestand verkeert moet vervangen. Zoals eerder gemeld wordt bij het nieuwe gymlokaal ook een clubgebouw voor de tafeltennisvereniging „Veni, Vidi, Vici" (VVV) opgericht. De naam van de nieuwe basisschool wordt „Maria-Bernadette". Architect van ver- en nieuwbouw is het bureau Van Vliet/Her- pertz te Leidschendam. In verband met de nog te verrichten on derhandse aanbesteding zijn de kosten voorlopig vertrouwelijk aan de commissie meegedeeld. TER AAR De Haagse rechtbank heeft de eisen van de Ter Aarder Van Tol afgewezen. De bewoner van de Paradijsweg had vorige week een kort geding tegen zijn gemeente aange bannen omdat hij van mening was dat een vernielde rioollei ding niet goed was hersteld door de gemeente. Verder eiste hij op straffe van een dwangsom van enkele hon derden guldens per dag dat de gemeente hem en zijn vrouw niet meer „lastig" zou vallen en dat een parkeerterreintje aan de Pa radijsweg opnieuw bestraat moest worden. De rechtbankpresi dent vond geen van deze eisen billijk. De gemeentelijk advocaat verklaarde vorige week tijdens de zitting dat Van Tol min of meer uit wraakgevoelens tegen de gemeente zou procederen omdat hij geen toestemming kreeg om een motel en restaurant te bouwen aan de Parardijsweg. Nieuw zwembad bij sportsauna LEIDSCHENDAM De eigenaar van een sauna aan de Rijnlandstraat in Leidschendam gaat een zwembad aan zijn complex vasthouwen. De grond waarop gebouwd gaat worden, is nu nog in gebruik als parkeerterrein. Bur gemeester en wethouders willen in het toch al bestaande tekort aan parkeer ruimte voorzien door naast het Kruis- febouw aan de Delflandstraat een par- eerterrein in te richten voor veertien auto's. De eigenaar van de sauna is be reid 11 van de 14 parkeerplaatsen of bijna 15.000 gulden voor zijn rekening te nemen. Het wordt een voor iedereen toegankelijk parkeerterrein OUD ADE Enige op standige boeren uit Oud Ade en omgeving overwe gen harde acties om Ge deputeerde Staten af te brengen van het plan het 1850 hectaren grote ge bied Ade als natuurbe- schermingsgebied in te richten. Omdat provincia le staten uiteindelijk de doorslaggevende stem hebben, zullen zij het eerst op de hoogte ge bracht worden van de grote teleurstelling onder de Adese boeren over het provinciaal beleid ten aanzien van bescherming van weidevogels. Tijdens een vergadering van zesenzestig agrariërs en diver se natuurbeschermers en poli tici die gisteravond werd ge houden in het Oud Adese Wa tersportcentrum ,,'t Venne- meer" werd de voormalig ge deputeerde Noorland (sinds kort burgemeester van Dor drecht) als de grote boosdoe ner aangewezen. Hij had tegen de wil van de betrokken boe ren in de natuurbeschermings plannen doorgezet. Geen van de alternatieve voorstellen van boeren en na tuurbeschermers in Ade is overgenomen door de over heid. Deze voorstellen houden in dat het gebied tien jaar de kans zou moetén krijgen om op vrijwillige basis in samen werking 'met natuurbescher mers aan weidevogelbescher ming te doen. In die tijd zou Staatsbosbeheer geen grond aankopen voor reservaat vor ming in Ade mogen doen. „Gedeputeerde Noorland over woog tijdens een onlangs ge houden gesprek met de Agra rische Commissie nog niet eens een compromis-voorstel", vertelde voorzitter C. D. van der Geest met onverholen te leurstelling. Uniek „Wij gaan dit gebied niet aan bieden aan de overheid. Wij willen Ade, dat driehonderd jaar geleden door de boeren is gemaakt, en al die tijd prima is onderhouden, houden zoals het is, een prachtig groen pol derland, uniek aan de plassen gelegen met een goede ontwa tering. Er is in dit gebied voor miljoenen geïnvesteerd". De gedeputeerde heeft zich for meel aan de uitgangspunten van de relatienota vastgehou den en was volgens Van der Geest minder geïnteresseerd in het doel (natuurbescher ming) dan in het middel (grondaankoop voor reservaat vorming). Volgens Van der Geest kan de overheid beter een beperkt percentage (bij voorbeeld drie procent) van het toale oppervlakte voor na tuurbescherming bestemmen in plaats van een gehele streek. Een van de boeren, die gister avond het woord voerde, was K. van der Heden. Hij heeft moeite met de term „natuur behoud" in Ade, omdat weide vogels vijftig vijfenzeventig Jaar geleden nog nauwelijks in iet gebied nestelden. De rela tienota noemde hij „geldsmij terij". De regering zou dat geld veel beter kunnen besteden. De brief van Gedeputeerde Staten aan de Agrarische Commissie, waarin staat dat ze zich niets zullen aantrekken van de bezwaren van de Adese boeren tegen de inrichting van het natuurbeschermingsgebied Ade, noemde hij „ondoor dacht, onfatsoenlijk, onwaar schijnlijk, aanmatigend en ar rogant' Actie Agrariër H. van der Hulst was gisteravond naar het voor beeld van joden in de oorlogs jaren met een grote gele ster getooid, waarop het woord „boer" stond. Hij vergeleek de jodenvervolging met de huidi ge stelselmatige veroordeling van boeren. „Vroeger werden de joden geïsoleerd in getto's; nu zijn het de boeren die in re servaten worden gestopt. Maar wij zullen ons niet willoos naar de slachtbank laten lei den", aldus voorspelde Van der Hulst. Natuurbeschermer N. van Brussel toonde enigszins be grip voor de harde woorden van de agrariër. Maar dat be grip viel weg op het moment dat Van der Hulst demonstra tief een flinke doos met kie vitseieren op tafel zette, met de woorden: „De commissie mag deze kievitseieren offi cieel aan Gedeputeerde Staten overhandigen. Maak G.S. maar duidelijk dat wij het me nen als wij zeggen niet ak koord te gaan met hun spelle tje „landje-pik", waarvan G.S. eenzijdig de spelregels heeft opgesteld". Collega-agrariër K. van der Heden zei te vrezen dat de demonstratieve mini- aktie van Van der Hulst koren op de molen van G.S. zal zijn. „Dit kan alleen maar ave rechts werken", zei hij. Van der Hulst: „Als je een oorlog wilt winnen, moet je niet kies keurig van toon zijn, maar ruig ertegen aan gaan". Na tuurbeschermer Van Brussel wees Van der Hulst ernstig te recht: „U bent in overtreding. Zoals de meeste natuurbe schermers ben ik vóór ludieke akties. Dit kan ik echter niet voor mijn verantwoording ne men". Klankbord De agrarische Commissie Veenweidegebied Ade ziet haar taak als klankbordcom missie om de zogenaamde „re latienota met de boeren en na tuurbeschermers in het gebied te bespreken, per gisterena vond als geëindigd. Om de ontwikkelingen op de voet te blijven volgen, zullen de heren C.D. van der Geest, K. van der Heden en N. van Brussel een nieuwe commissie en een ta- kenlijst samenstellen. De boe ren kunnen kandidaten voor deze commissie voordragen, mits hun kandidatuur door vijf agrariërs wordt onder steund. Meer dan 120 bejaarden en gehandicapten uit Leidschendam, Zoeter- woude en Bleiswijk waren gisteren de hele dag in het Paus Johannes Cen trum in Prinsenhof in Leidschendam gasten van de afdeling Welfare van Het Rdoe Kruis. Voor het vervoer zorgden twee bussen, een rolstoelbus en auto's van particuliere vrijwilligers. Na de ver welkoming door de echt genote van de burge meester, mevrouw A. J. M. de Vreeze-Draisma, was er bingo, om een uur gevolgd door een lunch. De bezoekers werden verder in de verschillende zalen van het centrum onderhouden door een glasblazer, een glasgra veerder en een gooche laar. De afdeling Welfare had een verkoopstand met zelfgemaakte hand- werkartikelen terwijl bij het rad van avontuur aar dige prijsjes waren te winnen. Rond vier uur keerden de bezoekers weer huiswaarts. SASSENHEIM Alle raadsfracties toonden zich gisteravond tijdens de raadsvergadering verheugd over de verkoop van gronden in Postwijk voor woningbouw. Er komen twee- en driekamerwoningen gestapeld, in totaal 56 stuks. Met name daartegen had mevrouw C. Kuijsten-Cool (P.S.) bezwaren. Ook vond zij dat er de nodige beperkingen in acht genomen moesten worden wat betreft de realisatie in de vrije sector. Het gaat in totaal om 56 woningwetwoningen in gestapelde vorm, 30 vrije sector huurwoningen met een eenmalige Rijksbij drage van 6500,- per woning, met als opdrachtgever het Phi lips Pensioenfonds. En 19 premie A-koopwoningen, gerealiseerd door Noorlander B.V. In totaal dus 105 woningen, die allen ten goede komen aan de plaatselijke woningzoekenden. Burgemeester Kret wees nog eens op het belang van bouwen in de vrije sector. De verkoop van vrije-sectorwoningen in het plan „achter het oude Koningshuis" verloopt voorspoedig. Zeer veel woningen zijn aan Sassenheimers verkocht, dat lijkt me het be wijs van het tegendeel. Er bestaat in Sassenheim duidelijk be hoefte aan woningen in de vrije sector, het geeft ons de ruimte zodoende in de sociale sector het nodige te realiseren. Lang bleef de raad stilstaan bij de verkoop van een perceel grond Hoofdstraat 273 tot 281, in Sassenheim beter bekend als het doe-het-zelf centrum het Vloerenhuis. Dit bedrijf verhuist binnenkort naar het Hortusplein. De huidige opstallen verkeren ir een dermate slechte staat dat afbraak van het totaal de voorkeur heeft. Vervanging door nieuwbouw is enerzijds wenselijk, anderzijds heeft dat gevolgen voor b.v. overbewinkeling en parkeerproblemen. Negentig leerlingen uit de vijfde klas van het ba sisonderwijs in Rijnsaterwoude en Leimuiden ervaarden gisteren welk geluid een soesafoon of een grote trom voortbrengt, 's Morgens in het Nutsgebouw te Rijnsaterwoude en 's middags op de scholen van Leimuiden, presenteerden de heren J.C. Vervark en J. Roos van muziekvere niging Mavileo een „klinkend programma". Aan de hand van een door voorzitter De Jong ver vaardigd boekje: „Muziek en haar instrumen ten" kreeg de jeugd veel wetenswaardigs te ho ren. De kinderen lieten zich niet van de wijs brengen door de soms moeilijke theoretische taal en stelde zeer uiteenlopende vragen waaruit bleek dat de meesten wel eens eerder kennis hadden gemaakt met het onderwerp muziek. Blazer Jan Roos liet het verschil horen tussen de toon B en Bes. waardoor ook de aanduiding „mol is laag" wel nooit meer vergeten zal wor den. De heer Vervark hield zijn jeugdig gehoor geboeid door te vertellen over zijn ervaringen bij de cavallerie met voorbeelden waaruit bleek dat de meeste paarden gek zijn op muziek. Na de demonstratie mochten de kinderen - voorzichtig, want er lagen instrumenten bij van zo'n slordige 10.000.-, alles zelf uitproberen. De gevormde fanfare met drumband was echter nog niet rijp voor een openbaar optreden. Mavi leo, die deze muziekpresentatie voor de tweede maal aanbood, kan nog leerling blazers en drummers gebruiken. Nadere informatie bij voorzitter C. de Jong. tel. 01721-9139. INFORMATIE OVER FILMS MUZIEK THEATER RECREATIE EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGFSDA NIEUWKOOP Zal het Regthuysplein in Nieuw koop nu wel of niet voor parkeren worden openge steld? Deze vraag bleef onbeantwoord in de giste ren door burgemeester en wethouders tijdens de ver gadering van de raads commissie openbare wer ken georganiseerde hoor zitting. Talloze aanwezi gen, waaronder veel mid denstanders en bewoners van Dorpsstraat en Regt huysplein, bleken bepaald niet overtuigd van de hardheid van de door het gemeentebestuur gepro duceerde cijfers, waaruit de noodzaak van deze openstelling niet bleek. De door de gemeente ver richte tellingen van par keerders waren in een tijd verricht, dat het parkeren zo'n 30% van het normale parkeergedrag uitmaakte, aldus enige aanwezigen. De tellingen hadden burge meester en wethouders duide lijk gemaakt, dat er nog vol doende parkeerruimte in het dorps/winkelcentrum is, zodat in eerste instantie openstelling van het Reghthuysplein voor parkeren niet noodzakelijk lijkt. Op de vraag wanneer deze tellingen dan wel waren verricht, bleek dat dit heeft plaatsgevonden tussen half ja nuari en half februari. Dit ont lokte reacties als: „nota bene in de tijd, dat de middenstand de minste aanloop heeft" en „precies in de tijd, van felle kou en gladheid, waarin nie mand het in zijn hoofd haalt om met de auto naar het dorpscentrum te komen". Bur gemeester Seinstra verklaarde zich echter volkomen bereid om ook tellingen in een ande re periode te laten verrichten, indien het vermoeden bestaat dat daar heel andere resulta ten uit zullen voorkomen. Na mens de middenstandsvereni ging rekende de heer Bosma voor, dat er in feite tussen de 130 en 160 parkeerplaatsen zouden moeten zijn, onder meer op grond van normen van het Koninklijk Neder lands Ondernemers Verbond Op het ogenblik zijn dat er in de dorpskern maar 60, aldus Bosma. die tevens van de gele genheid gebruik maakte om op een half-jaar proefopenstel- ling van het Reghthuysplein als parkeerruimte aan te drin gen en dan daarna maar eens te evalueren. In een volgende commissie vergadering zal deze zaak dan opnieuw worden besproken. Voor wat betreft het éénrich tingsverkeer in de Dorpsstraat sprak Seinstra het „onmoge lijk" uit. daarin bijval onder vindende vanuit de zaal. Wel is het college van B en W van plan om vaste parkeerplaatsen in de Dorpsstraat te gaan aan geven met parkeerverboden op de tussenliggende ruimten. De aanwezigen bleken daarte gen geen bezwaren te hebben. Auto op kop in de sloot WOUBRUGGE Een 39-jari- ge inwoner van Rijnsaterwou de is gisteren met een nat pak, een flinke schrik en een ku bieke meter zand armer vrij gekomen nadat hii met zijn auto in de sloot belandde. De man reed op de Kruisweg in Woubrugge met achter zijn auto een aanhangwagen met een kubieke meter zand. Om een onbekende reden is de aanhanger gaan slingeren en daardoor raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt. De auto belandde vervolgens op zijn kop in de naast de weg gelegen sloot Mediabeleid Het Tweede Kamerlid P.J.A. van der Sanden komt mor genavond op uitnodiging van de plaatselijke afdeling van het CDA naar Oegstgeest om te praten over het media beleid. De oud-journalist en KRO-medewerker houdt zijn lezing in het gemeentecen trum, aan de Lijtweg. Aan vang 20.00 uur. Barokconcert De afdeling Oegstgeest van de Streekmuziekschool Lei den geeft vrijdag een barok concert in het Groene Kerkje aan de Haarlemmerstraatweg in Oegstgeest. Uitgevoerd worden werken van Schütz, Telemann, Willaert en Schein. Medewerking verle nen het renaissancekoor, een strijkersensemble onder lei ding van Piet Kunst, renais sance-ensembles onder leidng van Ciska Mertens en Trudy van der Wulp en leer lingen van Nora Gortzak (fluit), Leny Stevens (zang). Jan van der Meer en Pieter nel van Camp (clavecymbel), Claudia Weertman (cello) en André Pouwer (orgel). Aan vang 20.15 uur, entree vrij. Entre Nous De gezamenlijke jaarlijkse uitvoering geven het mando line-gezelschap 'Entre Nous' en de accordeongroep 'Excel sior uit Hillegom vriidag in „de Hoeksteen aan het Ka- rel Doormanplein 2 in Hille gom. Aanvang 20.00 uur, en tree 3. Medewerking wordt verleend door de „Grupo Cali", een Zuidamerikaans ensemble. Die Schöpfung Het Hillegoms Oratorium- koor Asaf brengt vrijdag in de St. Jozefkerk in Hille gom ter gelegenheid van zijn dubbellustrum een speciale uitvoering van „Die Schöp fung". Aanvang 20.00 uur. Medewerking wordt ver leend door de sopraan Eka Witteveende tenor Jos van der Lans en de bas Alex Of ten berg. Muzikale begelei ding het Utrechts Studenten Orkest. Algehele leiding Gé v.d. Steen. Vakantiespelen De organisatie van de Va kantiespelen in Alkemade is alweer in volle gang. De data voor de verschillende onder delen zijn als volgt: Wandel vierdaagse Roelofarendsveen 8, 9 en 10 juli, Wandelpuzzel- tocht Rijpwetering 9 juli. Open Huis Nieuwe Wetering 9, 10 en 11 juli, Sportdag Roe lofarendsveen 15 juli. Vissen in Rijpwetering en Nw. IVe- tering 13 juli, Huttenbouw in Rijpwetering 17. 18 en 19 juli, Fietsvierdaagse in Roelofa rendsveen, Rijpwetering en Nw. Wetering 29, 30, 31 juli en 1 augustus, Open huis en huttenbouw Roelofarends veen 6, 7 en 8 augustus Open huis Rijpwetering 13, 14 en 15 augustus, Huttenbouw Nieuwe Wetering 13. 14, 15 en 16 augustus. Viswedstrijd Roelofarendsveen 17 augus tus, Slotmiddag voor heel Al kemade 17 augustus. Penalty- schieten 23 augustus. Vergadering De afdeling Noord wijk van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembol lencultuur houdt morgen in hotel-restaurant Royal aan de Voorstraat een ledenver gadering. Er zal worden ge praat voer de viering van het 125-jarig bestaan van de ver eniging. Ir. P.J.M. Vreeburg zal een inleiding houden over vegetatie- vermeerdering parterensnijden, enz) van bolgewassen De vergadering begint om acht uur. VALKENBURG Tijdens de werkzaamheden aan de Voor- schoterweg/Hoofdstraat, is de kabel onder de weg die het verkeerslicht in werking stelt, door de aannemer weggehaald en niet teruggeplaatst hetgeen betekent dat er voor herstel weer geld beschikbaar zal worden moeten gesteld. Met andere tegenvallers komt de gemeente Valkenburg met een strop te zitten van meer dan 100.000 gulden. Wethouder Van der Nagel deelde gister avond in de raadscommissie voor openbare werken mee dat te zijner tijd aan de raad een extra krediet gevraagd zal worden. Op 24 april zal de Hoofdstraat een dag voor verkeer afgeslo ten zijn. Bij droog weer zal er een top(slijt) laag op de weg aangelegd worden, te begin nen aan de Katwijkerweg Als men eenmaal het kruispunt hoek Broekweg/Hoofdstraat is gepasseerd, kan het verkeer na enkele uren door het dorp geleid worden. De kosten van het karwei bedragen 14 188 Een gesprek met de woonboot bewoners Boten pad tussen ge meentebestuur en de bewo ners, heeft er toe geleid dat op een bewoner na, positief is ge reageerd op de plannen om riolering voor de bewoners aan te leggen De gemeente heeft een krediet beschikbaar gesteld van 385.000 De raadscommissie kon zich una niem verenigen met het plan om de onoverzichtelijke voet gangers oversteekplaats hoek Hoofdstraat „De Punt", 't Boon zak, te verplaatsen naar een overzichtelijke plek

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15