gehoordgezien retjean Gabin valt y staat BRT-film Touchczpas au Grisby Jdaten op school-tv: „Toen waren ze nog geen twintig ilO/TELEVISIE EcidaeSotwant WOENSDAG 17 APRIL 1985 PAGINA 11 PIAN 9Spd n. fesUM 1 mei en Op en 8 mei wordt felf 's ochtends door de ilevisie de serie „Toen prille nog geen twintig" Steden. Deze drie pro- a's gaan over soldaten ber-jTweede Wereldoorlog, ia" pne frontsoldaten, over- ts en verliezers. Zij wa- 14| die het 't hardst te ver-, 500 (ïadden, die moesten do- -y*4 zelf te overleven, die ^imeraden om zich heen lallen. Lren die mannen, jon gis nog, vaak „nog geen nauwelijks ouder dan de kinderen die nu nog op school zitten. Met welke ge voelens trokken ze de oorlog in, wat hebben ze meegemaakt aan het front en hoe werden ze er door gevormd. Hoe heb ben ze er de afgelopen veertig jaar mee leren leven? Voor veel jongeren zijn alle herden kingen een overbodige ver plichting. Veel ouderen, die de oorlog aan den lijve hebben ondergaan, herdenken nog ie der uur, dag in dag uit, jaar in jaar uit. Over het waarom en hoe probeert deze schooltelevi sie-serie enig inzicht te geven. De reeks gaat over acht man nen van bijna zestig, en een vrouw, die de verschrikkingen aan het front hebben meege maakt en verwerkt. Twee Duitsers, twee Amerikanen, twee Russen en drie Britten. In het eerste programma (24 april) worden de veteranen voorgesteld. Zij vertellen hoe ze, vrijwillig of niet, in dienst gingen en hoe in die tijd de stemming was in hun eigen land. Vooral de Duitsers gaan daar dieper op in. Zij praten over de vaak naïeve voorstel ling, die ze van de oorlog had den en over het effect van de nationalistische propaganda. Het programma eindigt met de schok van de eerste confronta tie met de werkelijkheid van de oorlog. De tweede uitzen ding (1 mei) gaat over de per soonlijke ervaringen van acht mannen en een vrouw (of ei genlijk acht jongens en een meisje) tijdens hun periode aan het front in de Tweede We reldoorlog. Over de gruwelen van de strijd aan het Oostfront en bij de Slag om Arnhem, over angst voor de dood en over de pijn bij het verlies van een vriend. Maar ook over vriendschap, over onderlinge lotsverbondenheid. En over menselijke contacten met de vijand, het herkennen van el- kaars situatie In dit program ma blijkt dat de onderlinge verschillen steeds kleiner wor den. In de snelkoker van de oorlog wordt men snel, en op vrijwel gelijke wijze, volwas sen. In de laatste uitzending (8 mei) kijken acht bejaarde mannen en een vrouw terug op de ervaring uit hun jeugd, die hun verdere leven heeft bepaald. De laatste maanden van de oorlog. En dan de thuiskomst. De toejuichingen, de problemen bij de aanpas sing aan het „normale" naoor logse leven.Het onvermogen de verschrikkelijke ervarin gen te delen. De nachtmerries, die ze blijven achtervolgen. Allemaal hebben ze gepro beerd de ervaringen te inte greren in hun leven. het scherm voor wat uitvechten, totdat ook de laat- op mijn rol verkocht. Er moet 9? Ie Nederlanden I en II lijven vanavond, dan de kijkers met kabel i/ittejtwijken naar de BRT, oude Gabin-film op igramma heeft staan, Grisby, op het let om 20.25 uur. Een Jacques Becker, hij destijds een imtenre misdaadfilm aan- üat vaak is nageaapt, 'nimmer overtroffen. :h voorop gesteld wor- Jean Gabin als jonge de rol van zijn ;elde, dat met hem stond en niet viel. il in deze film speelt ider dragende rol dan 'el. feursprestaties. Nadien "naam van Gabin niet Bij publiek en re- n had hij het in één jnaakt. hiedenis handelt over ,jreldfiguren, die de ,ENfan hun leven hebben je buit wordt listig op- n om aan naspeurin- ■"^r de politie te ontko- heren willen daar stil n leven, zodra de poli- zaak als onoplosbaar bpgegeven. Temidden eensgezinde misdaad tomen er echter enige in de kabel. Een vrien- it haar mondje voorbij ïdt weer een ander op de hoogte, waarna Jin onmin verzeild ra- gaan dat onderling ste man het loodje legt. Zij trekken bijgevolg allemaal aan 'hét kortste eind. Zij sterven aan wrekende naijver, natuur lijke gerechtigheid.. Slechts één behoudt het leven, met name Jean Gabin, de fi guur die in al zijn tientallen films nadien als overwinnaar te voorschijn kwam. Dat paste bij zijn figuur, zijn resolute op treden, vermengd met een tik quasi-onverschillige afstande lijkheid. Öm twee andere redenen deed deze film ook van zich spre ken. Ten eerste maakte Lino Ventura er zijn debuut in als filmacteur en ten tweede kreeg de titel van deze film „Touehez pas au Grisbi" de ondersteuning van een melo die mee, welke nu eens wordt gefloten of geneuried tijdens het voortduren van de hande ling dan weer opklinkt uit een jukebox, waarin een kwartje is gestopt. Opvolger Toén Jean Gabin eenmaal de vijftig was gepasseerd en de Franse cinema tot ver buiten de landsgrenzen aan reputatie had geholpen, begon hij zich meer te interesseren voor het zelf uitbrengen van films en het stimuleren van jong talent. Hij kwam er rond voor uit naar een opvolger voor zich- zekf te zoeken. Zei hij: „Mijn films worden op mijn naam, op mijn rol verkocht. Er moet na mij iemand komen die daartoe ook in staat is". Gabin bleek echter een derge lijk uniek fenomeen in welke film hij ook speelde, dat niet snel een vervanger gevonden werd, al deed Jean-Paul Bel- mondo gaandeweg niet minder van zich spreken. Hij wees er op, dat men in Hollywood dezelfde proble men kende. Figuren als Gre gory Peck, Cary Grant en Humphrey Bogart worden niet meer gevonden, stelde hij, maar toen waren de namen van figuren als Dustin Hoff man en Robert Redford nog in de maak. In zijn laatste levensjaren be gon hij zelfs een zekere weer zin tegen het filmleven te koesteren. „Dat heeft ermee te maken", zo vertelde hij, „dat naarmate je reputatie stijgt je meer en meer als vererend te beschouwen uitnodigingen krijgt om in jury's te komen zetelen en je naam te verlenen aan allerhand erecomité's". Hij liet weten daar duidelijk geen zin in te hebben. Op de meeste reageerde hij dan ook niet eens. Levenswerk Hij kon aan het eind van zijn leven terugzien op zeventig films. Dat betekende evenzo veel hoofdrollen, zelfs samen met Brigitte Bardot. Voor de regie heeft hij zich nooit geïn- Jean Gabin in zijn jonge jaren. teresseerd. Voorzover hij te maken kreeg met regisseurs, die zich erop beroemen acteurs of actrices te hebben „ge maakt", luidde zijn commen taar, dat hij dat soort opmer kingen beschouwt als overdre ven pocherij. Zei hij: „Een acteur moet zijn hele innerlijke bagage mee brengen naar de set en inbren gen in de film. Beschikt hij niet over een dergelijke in breng, dan is er geen regisseur die daar iete van zou weten te maken". Gabin kan inzoverre gelijk krijgen, dat hij in geen van zijn films de indruk wekte ooit geregisseerd te zijn. Veeleer zag het er naar uit, dat de filnwerhalen rond zijn impo nerende voorkomen werden opgebouwd. In al zijn films staat hij als. een zichtbaar aanwezige persoon lijkheid, die door zijn invloed een verhaal draagt, daar ver antwoorde wendingen aan geeft en de afloop begrijpelijk, invoelbaar maakt. De bio scoopbezoeker weet wat hij aan Jean Gabin heeft en dat spreekt ook weer uit deze film. TON OLIEMULLER FRANK Frank Boeijen en zijn groep hebben dezer dagen een nieuwe single uitgebracht. Die heet „Kronenburg park" en is met een myste rie omgeven. Behalve de le den van de groep hoort men daarop ook de stemmen van enige dames, een achter grondkoor. De namen daar van vinden we echter niet op het plaatje en bovendien blijkt bij navraag, dat die geheim gehouden worden. De reden van die geheim zinnigheid laat zich gissen. Kan er iete mee te maken hebben, dat er dames wer den gebruikt, die al een ve/bintenis hebben met een andere maatschappij en dan niet zomaar op het podium van een concurrent mogen gaan staan. Kan natuurlijk ook zijn, dat de platenver- kopers dat mysterie gebrui ken vanwege het commer ciële effect. Dat zij denken daardoor tot kopen te kun nen yerleiden. Maar, zo lie ten woordvoerders namens Frank Boeijen weten, voor een geoefend oor is het een klein kunstje om die dames stemmen van de bijbeho rende namen te voorzien. Het wordt derhalve aan de luisteraar overgelaten er een raadspelletje van te ma ken. Waarbij je warm kan komen te zitten, maar ook koud. Dat kan wel leuk we zen, maar zodra die zwart op wit in de krant komen is de kans groot, dat er fouten worden gemaakt. Dan zou er sprake zijn van mislei dende publiciteit Alleen met feiten kan er gewerkt worden en niet met gissin gen. WHITNEY Van Whitney Houston, de Amerikaanse pronkster vrijdagavond in het eigen tv-programma „Show van de maand" van Liesbeth List, wordt verteld, dat zij gemakkelijker zingt dan praat. In interviews geeft zij op de meeste vragen veelal 'niet meer dan twee woor den antwoord. Daar kun je moeilijk mee uit te voeten als je het publiek iets meer wil vertellen over haar ach tergronden. Maar uit haar te krijgen was toch wel, dat zij al hoge ogen gooide des tijds in het zangkoor van de kerk, dat zij in de voetspo ren van haar moeder Cissy treedt, die al even goed kan zingen, en dat zij Dionne Warwick als tante mag aan spreken. Nu heeft Whitney niet alleen haar stem, maar ook nog eens haar figuur mee, hetgeen haar tot een graag geziene verschijning in fotostudio's maakt, waar nieuwe mode rond fraaie schepselen dient te worden gedrapeerd. Is een japon dan toch mooier als die aan een mooi lijf hangt0 Ze is pas 21, maar staat ondanks grote zwijgzaamheid haar mannetje in de showbiz. Haar pas uitgebrachte elpee, zegt zij, spreekt boekdelen over haar persoonlijkheid vanwege de gekozen titels. In „All at once", hetgeen zoveel wil zeggen als alles tegelijk, heeft zij naar eigen zeggen zichzelf helemaal neergelegd. Nog duidelijker spreekt zij zich uit in „The greatest love of all". Als die inderdaad adembenemend is, stokken de woorden. W KIS, te i, kindermagazine ge- ir'd door Rafael Troch. Midas (2), Vlaamse jeugdse- legende van Sleepy Hol- tekenfilm. iding door derden: Igramma-overzicht. irnaal. k uit! Verkeerstips. eomatch. Videospelletjes Jeerd door Marleen Gordts. men Noemen, spelprogram- Öij twee panels, samenge- lekende personen, via cryp- L";hrijvingen, eigennamen hschr ^imaal il beestjes, documen- k de dag, Amerikaanse co- Ie. Afl.: Geleend gedicht, ^.moeder een plezier te doen schoolprestaties, neemt yiaar toevlucht tot minder bthodes. Voor het schrijven jedicht doet ze een beroep iostwriter'. ^■lumenten, landschappen... |Afl.: Van oud en nieuw, fnaal en Coda. frcky (2), zesdelige Britse ïtionserie voor de jeugd, trover. Bridge. Jgramma-overzicht. "maal. tiding tot Tristan en Isolde. Jouwing van deze opera per die a.s. vrijdag recht- a BRT 2 wordt uitgezonden. Ie: Fred Brouwers. 'arijse onderwereld (Tou- Grisby), Franse speelfilm ■an Jacques Becker. Met in rollen: Jean Gabin, Rene line Moreaux, Lino Ventura en Michel Journaal. De twee Parijse boeven, Max en»Riton, hebben voor 50 miljoen francs aan goudstaven ge stolen. Als de bende van Angelo hier achterkomt ontstaat er een wild ge vecht om deze goudstaven. 22.00 Wikken en wegen, consumen tenmagazine (herh). RTBF 1 16.30 Graffiti, jongerenprogramma. 17.15 Lollipop, gevarieerd kinder programma. 17.50 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Minute Papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Cap 60, spelprogramma met vragen over de jaren 60. 21.05 Pour l'amour du risque (Hart to Hart), Amerikaanse serie. De zus ter van Jennifer bezoekt de stad om een schoonheidsbehandeling in een van de salons te ondergaan. Daar zij in het verleden problemen had met haar overgewicht is zij langzamer hand verslaafd geworden aan allerei vitamine- en gezondheidspreparaten. 21.55 Portraits, serie tv-portretten van bekende Belgen. Vandaag: Jo Gerard. 22.25 Staatsloterij. 22.30 Journaal, sport. 22.45 Un autre regards, katholieke uitzending. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Simon met een interview met Power Station (16.00), Martin met Pop A-Z (17.00), en Gaz (18.00). 19.00 La belle vie. 20.00 Pause café, tv-serle. 20.53 Nouvelles de l'histoire (3). 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Simon met een interview met Power Station (22.30), Martin met Pop A-Z (23.00), Gaz (00.00) en Simon en Sunie met Chart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 (01.00). Over de componist Richard Wagner, maker van de opera „Tristan en Isolde", vanavond een portret op BRT 2 om 20.10 uur. DUITSLAND 1 Angelica Domröse speelt de rol van Katja in de tv-film „Mamas Geburtstag". Duitsland 1 om 20.15 uur. Amerikaanse serie. Fallon krijgt van de dokter te horen dat zij helemaal in orde is. Overgelukkig verlooft zij zich met Jeff. 22.50 Kindersegen, filmreportage over de katholieke kerk en de bevol kingsexplosie. 23.20 Das kleine Fernsehspiel: Die Basis des Make-up, tv-spel van Hein- ze Emigholz. 00.45 Heute. 16.00 Tagesschau. 16.10 Beroemde jeugdboeken. Van daag: Jules Verne: Wonderbaarlijke reizen. 16.30 Schau ins land, kinderpro gramma. Afl.: Die kleinen Abenteuer wachsen wie Pilze. 17.00 ARD-Sport extra. WK ijshoc key vanuit Praag. Zweden - Bondsre publiek (ca. 17.45 Tagesschau). 19.30 Regionaal programma.. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 ffiTage88chau. 20.15 Mamas Geburtstag, tvspel van Klaus Poche. Viktor gaat ieder jaar naar de verjaardag van zijn oude moeder Elisabeth. Hij wil echter niet dat zij weet dat het niet zo goed met hem gaat. Daarom nodigt hij zijn ex- -vrouw uit om ook op de verjaardag te komen, zodat moeder niet merkt dat ze gescheiden zijn. 22.00 Brennpunkt. 22.30 Tagèsthemen. 23.00 Mathias Richling: Oass Fern- seh'bled macht. Sprüche vom Dauer- glotzer. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Löwenzahn, kinderserie. Afl.: Wo geht es hier zum Kaeferzoo? (herh.). 16.35 Der Waschbër Rascal, teken filmserie naar het boek van Sterling North. Afl.: Marthas grober Einkauf. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Die Koralleninsel, tvserie. Afl.: Die Piraten kommen. Als een schip het koraaleiland nadert denken Jack, Ralph en Peterkin dat ze gered zijn. Het schip blijkt echter vol te zitten met piraten die niet geïnteresseerd zijn in hun redding. 18.55 Mittlotto - 7 uit 38. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Direkt, magazine met bijdra gen van jonge toeschouwers. 20.15 Die Sport-Reportage. Aansl.: heute-journal. 22.00 Der Denver-Clan (Dynasty), DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: cursus Engels. Les 14. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Her Puntilla und sein Knecht Matti, toneelstuk van Bertold Brecht. Uitgevoerd door Schauspielhaus in Bochum. Live uitzending van de ope ningsvoorstelling van de vierde NoordrijnWestfaalse theaterontmoe ting in Mönchen-Gladbach. 23.15 Stunden des Terrors (A day of fury), Amerikaanse speelfilm uit 1956. In een rustig stadje In het (Wilde) Westen besluit de sheriff op zondag in het huwelijk te treden met zijn meisje. Hij wordt echter even buiten de stad In een hinderlaag gelokt, die een wraakzuchtige bandiet voor hem heeft opgezet. Op het nippertje wordt hij echter door een vreemdeling ge red, haar de zondagsrust is ver stoord. 00.30 Laatste journaal. CO: Ondertiteling via Tele- Tekst. D Zwart/wit-uitzending. ■D: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 03: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■D: Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. ingeland SKY CHANNEL 17.30 American hot 100, met Paul Gambaccini. 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl.: Ed the chauffeur. 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy gets the bird. 19.30 Bearcats. Afl.: Conqueror's Gold. 20.20 The Challenge. Amerikaanse misdaadfilm uit 1960 van John Gil- ling. Met o.a. in de hoofdrollen Jayne Mansfield, Carl Mohner en Peter Rey nolds. 21.50 International Motor Sports. 22.55-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.35 Take Two. 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 18.10 The Red Hand Gang, kinder- 18.35 Grange Hill, jeugdserie 19.00 Journaal en Weerbericht. 19.35 London plus. 20.00 Wogan, amusementsprogram ma rond Terry Wogan. 20.40 Monkey Business, natuurserie. 21.10 Dallas, Amerikaanse tv-serie 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Q.E.D., wetenschappelijke se rie. Afl.: Riddles of ball and cue. 22.55 Sportsnight. Met: WK Snoo ker. 01.10 Weerbericht. BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 Western Union, Amerikaanse speelfilm uit 1941. Met: Robert Young, Randolph Scott, Dean Jagger e.a. Regie: Fritz Lang. Het bedrijf Western Union gaat een telegraafnet aanleggen. Het wordt daarbij echter gehinderd door de plaatselijke politici en boeren. 20.00 Tekenfilm. 20.10 Ebony. 20.40 Bookmark. 21.30 WK Snooker. 22.55 Open Space. Afl.: The bleak house. 23.25 Newsnight, actualiteitenmaga- ITV 17.50 Razzmatazz. 18.15 Ace Crawford, private eye. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. Regionaal ma gazine. 19.35 Crossroads. 20.00 Arthur C. Clarke's world of strange powers. Afl.: From mind to 21.00 This is your life. 21 30 The Morecambe and Wise Show (herh.). 22.00 Widows (3), tv-serie over vier vrouwen die een door hun mannnen beraamde kraak tot een goed einde weten te brengen. 23.00 Nieuws. 23.30 Movie Premiere: Ghost Story, speelfilm 01.35 Soeing and Believing. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 11.30 Schooltv. 13.00 Nieuws voor doven. VOO 16.00 Tineke, gevarieerd middagpro gramma met gasten en muziek ge presenteerd door Tineke de Nooy. 17.15 Kinderen en hun dieren. Afl.: Jacqueline en haar pony. NOS 17.30 V>6-Journaal. VOO 17.44 Agenda. RTBF 1 11.30 Teletekst magazine. 14.00 Schooltv. Met o.a. de film "Mon oncle d'Amerique' van Alain Resnais. Aansl.: Teletekst. 16.35 Mededelingen van de Onem. 16.50 Schooltv. 17.15 Lollipop, kinderprogramma 17.50 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Gaz (08.00), Sunie (09.00). Mar tin en Simon met 'Musical Chains' (10.00), Diana met een ineterview met Fruits Of Passion (11.00), Simon (12.00) en Sunie en Gary (13.00). 14.00 Non-stop videoclips. Herhalin gen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe- 10.23 Mamas Geburtstag. 12.10 Paris - wie es nicht im Reise- führer steht (herh 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16,10 Walter Seddlmayrs Fernse- h-lllustrierte, amusementsprogram ma met informatie over mode, eroti sche fotografie en een terugblik op vastenavond. 16.55 Einfach abhauen?!, aflevering uit de kinderserie 'Denkste?!' 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.20 Programma-overzicht. 13.25 (liDie Sport-Reportage. Van uit Praag: WK IJshockey. West-Duits- land - Canada. 16.00 Heute. 16.04 Immer dieses Fernsehen... Familie Bergers Erfahrungen aus zweiter Hand, een familieserie van Silke Schwinger en Werner Hadorn. 16.35 Meine Mutter, deine Mutter, tv-serie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Der rosarote Panther (The Pink Panther), tekenfilm. SKY CHANNEL 14.35 Family. Afl.: Counter point. 15.30 Wayne Shuster. 16.00 Pat Sharp Show. 16.45 First run, met Peter Powell. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.50 Breakfast Time. 10.20 Teletekst. 11.30 Play School. 11 50 Teletekst. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at One, iunchpro- gramma. 14.45 Trumpton. 15.00 Teletekst. 16.55 Mop and Smiff. 17.10 Ivor the engine. 17 15 Jigsaw. 17.30 Bananaman. 17 35 Dogtanian and the three mus- kehouds. ITV TV-AM, ontbijttv Sesamstraat. Cartoon time. The Protectors. Fireball XL5. About Britain. Mooncat A Co. The Sullivans. Nieuws. Regionaal nieuws. The Champions. Daytime. Gems. Regionaal nieuws. Sons and daughters. Foxtales. Batfink. Meneer Kaktus en meneer Kweetniet treden op in het program- ma van „Tineke". Ned. I om 16.00 uur. Radio-luisteraars hoeven in vert» met de staking in Hilversum i verstoken te blijven van Hm landstalige informatie en van mu ziek. In België wordt ook Neder lands gesproken. Daarom kan er worden afgestemd op de BRT. Ge durende d" - - - sche radii ma's uit: BRT 1 Alle programma's ei stoma 15.03 Jeugdjournaal, ca. 15.08 Neem je tijd. met reportageflitsen van de wielerwedstrijd „De Waalse Pijl". 18.30 Gitaarintermezzo. 18.45 Protes tants-godsdienstige uitzending. 19.31 Voel je thuis. 20.03 Sport en muziek 22.15 's Avonds: Historische Babbel. 23.30-2.00 Twee tot twee. BRT 2 Alle programma's én stereo. 14.00 Vrijaf 17 00 Focus. 17 10 Radio Twee. 22.05 Radio Tropical. 23.20- 2.00 Twee tot twee BRT 3 Alle programma's in stereo 14.00 Ad Muitos Annos: Auf FVigetn des Gesanges 17.45 Muz. antenne v.d. jeugd. Reportage van de puno- wedstrijd J S Bach (3). 18.15 Cnss Cross. 19 30 Symposium 20.30-23.45 Musica Antique A. Werken van Haydn en Mozart. B. Het lamento m de Barok (11). C De Innsbrucker Ra- dioprets für alte Music 1984 D. Voor het Bach-Handel-Schutzjaar. Bernard Foccroulle, orgel. Morgen HILVERSUM 1 NCRV 0 02 1.,., 1.02 Romance. 2.02 Nachtexpress (Ij. 4 02 Nachlexpress (2). 6.02 In T voor bijgaan, 6.07 Vandaag donderdag. Met om 7.03 Het levende Woord. 8.06 Hier en Nu. 8.54 Perspectief. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10 03 Muz. bij de koffie 11.03 NCRV-Speciaal 11.30 TwaN- HILVERSUM 2 AVRO 7 00 Nws 7 06 A M 9.33 Buiten. 10.50 Ahoy! 11.00 Hollywood 11.33 Kijk op kunst 11.58E___ 5. 12.00 035-284555 12.30 Nm. AVRO 12.36 AVRO's Rachojoum 13 00 Nws 13.10 AVRO's Sportpeno- rama 13.33 Hersengymnastiek. 14.00 In de wandelgangen. 1S.00 Het woord aan de burgemeester. VOO: 16.00 Veronica Nieuwsradio HILVERSUM 3 TROS 7 03 De Haver moutshow 9 03 De Nederlandstalige Top Tien 10 03 De Polderpopparade 11.03 De Europarade 12 03 50 Pop ol een envelop. 14.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA 07 00 Opmaat 9 00 De strijkkwartetten van Schubert (8). 9 45 Muziek van Nederlanders. 11.05 Omroep Orkest. 12.00 Operet te VPRO 13 00 Nieuws 13.02 De Beweging. Met om 13.02 Muziekaktu- alitetl 14,30 De Wandelende Tak. 15 00 Muziek uit de Renaissance. 16.00 Het Portret. 17.00 Het Concert. HILVERSUM S NOS 9 03 NOS-Spor- tiel. 9.25 Waterstanden RVU: 9.30 Alleen op 5. KRO 10 00 KRO Scheepspraat 10 10 Geloven met hart en handen 10.30 Het lieveheers beestje 10 40 Leest met péezMv. 10.55 Pssst. moet je horen 1107 Jeugdkatechese 11.20 Switch on-28. RADIO RIJNMONO 07 30 Ochtend- ■amma met Peter Schuiten. Middagprogramma met Enk prograr 16 30

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11