Opnieuw acties op Schiphol Ruding: ondanks meevallers 300 miljoen extra snoeien Tijdstip omroepstaking nog onzeker Handig! TEN VERKEERSLEIDERS MELDEN ZICH ZIEK :eerde wachte Man vindt drie ton en zoekt eigenaar Vertragingen bij vertrekkende en aankomende ALLEEN MEER GELD VOOR TAMILS, REMIGRATIE Vandaag op pagina o/mi, uoxt.^ hl J N Ccidóc Souxant /c 6 juArtx (Bowuvnt Dinsdag 16 april 1985, 76e jaargang no. 23169 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthof! Pers. Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA. tel.071-122244. Voor abonnementen: tel.071-313677. Giro 103003 Bank:Amro-bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: JJ.Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Abonnementen: (incl.5% BTW) per maand f 21.89 (autbetaling),kwartaal f 65,68, jaar f 250,86. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00 to* 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071-122248. Advertenties: (excl.5% BTW)] 0,61 per mm, kleintjes f 0,43permm. Avond van week van het hart met Ted de Braak op Ned. I om 20.28 uur. Om 22 00 uur in „Brandpunt" wijkteams van de politie. Op Ned. II om 23.00 uur in „Tijdsein" uitslag onderzoek onder kijkers over omroepsta- king. Op Duitsland 2 om 22.05 uur speelfilm „Ossessione". HET WEER Overwegend droog en perio den met zon. Vannacht enkele mistbanken en circa zeven graden. Morgen ongeveer ze ventien graden, aan zee enkele graden lager. Zwakke veran derlijke wind. Zon op: 06.39; onder: 20.41. Schev. hoog water: 2 31 en 14 44; laag water: 10.36 en 22.58 uur. G„Dit is niet mijn cliënt", zei een _J na een heel kort overleg met een ver- f die gistermorgen voor het gerechtshof in Haag was verschenen. „Zoiets heb ik nog Jneegemaakt", zuchtte de president, mr. P.J. tld. Hij stelde vast dat er een gedetineerde ingevoerd uit de Bijlmerbajes in Amster- p/e niets te maken had met de zaak die zou heroïnehandel. De man om wie het ging ,iog in de cel te zitten, in het huis van bewa il Den Bosch. Overigens was de tolk er ook indat die geen oproep had gekregen. Hoewel k met spoed werd opgetrommeld, werd toch i de zaak aan te houden tot 5 september. getuigen en twee tolken kregen op het drukt dat zij er dan allemaal wel moeten Letterstoelen Dit bankstel is een van de duizend „uit vindingen" uit meer dan twintig landen die gisteren werden gepresenteerd op de dertiende Uitvin- dersbeurs in Genè- ve. Je moet er van houden, van deze stoelen, die in alle letters voorradig blijken. GRONINGEN De Veendammer J. Lambeck is op zoek naar de eigenaar van ongeveer 300.000 gulden, die hij be gin maart in een plastic zak op de Ossenmarkt in Gronin gen zegt te hebben gevonden. De man heeft daarvan aan gifte gedaan bij de politie. Vorige week plaatste hij een ad vertentie in een regionale krant om de eigenaar te attende ren op zijn vondst. Er heeft zich nog niemand gemeld. „We weten niet precies wat we er van moeten denken", zegt de politie. „De man verklaarde twee tot drie ton aan bankbiljetten gevonden te hebben, maar we hebben het geld niet gezien. Hij heeft zijn vondst echter wel ^notarieel laten vastleggen. Formeel is er op zijn handelswijze niets aan te mérken. Hij mag zijn vondst zelf in beheer houden. De vinder dient het geld wel maximaal dertig jaar ter be- schi zking van de eigenaar te houden. De rente mag hij wel in t gen zak steken". Politie ontkent geruchten over 21 sterfgevallen in „De Terp" 'DEN HAAG De Haagse politie ont kent geruchten dat men tijdens het onderzoek in het verzorgingstehuis De Terp op tenminste 21 verdachte sterfgevallen is gestuit. Volgens een woordvoerder zijn bij het controleren van de medische administratie van De Terp zes gevallen van overlijden naar voren gekomen, die reden tot twijfel hebben gegeven. „Die zes worden mo menteel nader onderzocht", aldus de woordvoerder. De raadkamer van de Haagse rechtbank beslist er morgen over of het arrest van de 32-jarige huisarts en de evenoude hoofdverple ger wordt verlengd. c n N<i SCHIPHOL Het luchtverkeer op Schiphol werd van daag opnieuw over vallen door acties (ziekmeldingen) van ontevreden lucht verkeersleiders. Dat leidde rond tien uur vanmorgen al tot vertragingen bij ver trekkende vliegtui gen van een half uur tot zestig minu ten. Omstreeks dat tijdstip ontstonden ook vertragingen bij aankomende vlieg tuigen. Tien van de 34 verkeerslei ders die vandaag moesten werken, hebben zich ziek gemeld, aldus een woord voerder van de Rijkslucht vaartdienst op Schiphol. Van de veertien man sterke och tendploeg meldden zich vijf verkeersleiders ziek. Dit beeld komt overeen met de acties van de verkeersleiders op de vrijdag voor Pasen. Toen meldde zich ongeveer veertig procent van de ver keersleiders ziek. De acties hebben te maken met de loonsverhoging die de verkeersleiders eisen. Het gilde van verkeersleiders bracht die eisen in de week voor Pasen in tijdens het overleg tussen de Rijkslucht vaartdienst en de vakbon den. Afgesproken werd toen dat op 3 mei wordt verder gepraat. De luchtverkeers leiders lieten al tijdens de paasdagen weten niet zo lang op een reactie uit Den Haag te willen wachten. ss-kaartje hulp van dit kaartje kunt u aflezen hoe het met uw ge- 'ust gesteld is. Vloeibare kristallen reageren op de huid- latuur en geven aan of u ontspannen of gespannen bent. Jess-kaartje was één van de nieuwtjes op de relatiege- ?)enbeurs in de Utrechtse RAI. wider: De 24-jarige Lilian Tap demonstreert een „Head up L met ingebouwde portemonnee, die vooral op het strand pienst kan doen. (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG Hoewel er dit jaar waarschijnlijk 1,6 miljard gulden meer in de nationale schatkist zal te rechtkomen dan in de be groting van 1985 was ge raamd, ziet het kabinet zich toch genoodzaakt nog ƒ300 miljoen extra te be zuinigen. Dit blijkt uit de definitieve versie van de „vroege voor jaarsnota" van minister Ru- ding (Financiën). Over deze nota, waarin de huidige stand van de rijksbegroting wordt uiteengezet, bereikte het kabi net tien dagen geleden over eenstemming. Het positieve saldo van 1,6 miljard wordt veroorzaakt door meevallers van in totaal 4 miljard gulden, waartegenover echter tegenvallers van 2,4 miljard staan. De extra bezui niging van 300 miljoen is vol gens Ruding nodig omdat een flink aantal geplande ombui gingen op de begrotingen van de departementen niet zal kunnen worden gehaald en omdat de tegenvallende uitga ven in de komende jaren nog zullen doorwerken. Daar komt bij dat de voorziene meevallers slechts een incidenteel karak ter hebben. De grootste tegenvaller wordt gevormd door de afdrachten die Nederland aan de EG moet betalen. Andere tegenvallers worden veroorzaakt door het uitstel van de integratie van ww en wwv, de ontwikkeling van de ambtenarensalarissen en niet gerealiseerde ombui gingen in de sociale zekerheid. De meevallers bestaan voor het grootste deel uit extra aardgasopbrengsten. Daarnaast zal er naar verwachting meer belasting binnenkomen dan was geraamd, alsmede hogere winstafdrachten van de Ne- derlandsche Bank en de PTT. Voor „nieuw beleid" is dit jaar geen geld meer, zo schrijft Ru ding aan de Tweede Kamer. Daarop worden echter drie uitzonderingen gemaakt: er wordt wel extra geld uitge trokken voor de opvang van Tamils, het remigratiebeleid voor buitenlandse werkne mers en werkgelegenheids plannen in de bouw. In juni zal minister Ruding een meer gedetailleerd beeld van de rijksbegroting publice ren. Daarbij zal ook bekend worden gemaakt over welke onderdelen van het beleid de ƒ300 miljoen aan extra bezui nigingen zal worden verdeeld. HILVERSUM Een ac tiecomité van het omroep- personeel heeft rond het middaguur een brief aan geboden aan de werkge vers, waarin de op handen zijnde staking van 24 uur officieel wordt aangekon digd. Het precieze tijdstip van de actie, edoeld om minister Brinkman (WVC) ertoe te bewegen alsnog in te stemmen met de tussen werkgevers en werknemers overeenge komen omroep-cao, wordt pas 12 uur tevoren be kendgemaakt, aldus de brief. Er wordt algemeen van uitgegaan dat morgen de actiedag is. Een woordvoerder van het ac tiecomité zei vanmorgen dat de actiebereidheid binnen de omroepsector nog behoorlijk is toegenomen door een geschil over het ziektegeld. De partij en konden het gisteren name lijk niet eens worden over de 100 procent aanvulling op het ziektegeld. De werkgevers zul len nu per 1 mei overgaan tot inhouding van de wettelijk vastgestelde korting op de uit kering van het ziektegeld. De NOS en de Wereldomroep onderzoeken intussen of een verkorte AROB-procedure Minister Brinkman mogelijk is tegen de beslissing van minister Brinkman van WVC de omroep-cao af te keuren. Is zo'n procedure niet mogelijk, dan volgt een kort geding bij de rechtbank in Den Haag. Robotarm ruimteveer krijgt plastic vingers aangezet CANAVERAL De vlucht van het Ameri kaanse ruimteveer Disco very is met twee dagen verlengd tot vrijdag. De extra tijd is nodig omdat de NASA een zaterdag ge lanceerde maar doelloos ronddraaiende satelliet toch nog naar zijn iuiste baan om de aarde wil stu ren. Twee astronauten zul len vandaag of morgen een ruimtewandeling ma ken, om aan de robotarm van het ruimteveer „plas tic vingers" aan te zetten. Die vingers zullen worden gebruikt om een schake laar op de stuurloze satel liet om te zetten. Daarmee moet de motor alsnog tot leven worden gebracht. Het was te gevaarlijk om een van de astronauten de knop om te laten zetten. De „vingers" zijn gemaakt uit allerlei materialen die in het ruimteveer aanwe zig waren. eger Zuid-Af rika trekt zich terug uit Angola iTAD Zuid-A- ieeft gisteren aange- [d dat deze week 'Uidafrikaanse leger ang verwachte af- hjuit Angola zal vol- Minister van bui zaken Roelof Botha zei te hopen dat de terugtrekking van het Zuidafrikaanse leger de Cubaanse troepen ertoe zal bewegen eveneens uit Angola te vertrekken, waardoor een onafhanke lijk Namibië mogelijk zou worden. Zuid-Afrika, dat Namibië on der zijn bestuur heeft ge plaatst, is Angola bijna vier jaar geleden binnengevallen om op te treden tegen de SWAPO, een guerrillabewe ging die zich verzet tegen de Zuidafrikaanse overheersing van Namibië. Zuid-Afrika is tegen een plan van de Verenigde Naties voor onafhankelijkheid voor Nami bië, tenzij Cuba zijn 25.000 man troepen terugtrekt, die de marxistische regering van An gola steunen. De Amerikaanse onderminis ter van buitenlandse zaken Chester Crocker heeft gezegd dat het enige obstakel voor een regeling voor Namibië de aanwezigheid van de Cubaan se troepen in Angola is. Ruim een jaar geleden al onderte kende Zuid-Afrika een ver drag met Angola, dat voorzag in de terugtrekking van de Zuidafrikaanse troepen binnen enkele weken. De aftocht werd steeds uitgesteld, omdat Angola volgens Zuid-Afrika zich niet aan de belofte hield om de strijders van de SWA PO in toom te houden. Cristina Onassis, samen met haar man Thierry RousseL Kostbaar dieet voor Cristina Onassis BARCELONA De omvangrijke Griekse multimiljonaire Cristina Onassis is een vermageringskuur van tien dagen begonnen in de allerduurste privé-kliniek van de Spaanse jetset-badplaats Marbella. De redersdochter betaalt alleen aan dieetkosten een slordige 32 gulden voor iedere gram ge wicht die ze verliest. De schatrijke Onassis wil in totaal 10 kilo afvallen. De tiendaagse kuur kost haar dus ruim 320.000 gulden. De verblijfskosten in de kliniek worden nog eens in een aparte rekening gepresenteerd. Cristina Onassis zal zich tien dagen lang „folteren" met een speciaal dieet dat bestaat uit champagne, kaviaar, groente en fijngehakte aromatische kruiden, die ze in de vorm van soep of speciale „tortilla" worden opgediend. Geen krant ontvan gen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. „Handig, die tweedeling van de Leidse Courant! Terwijl mijn man het algemene gedeelte leest, lees ik alles over Leiden en omgeving in het tweede deel. En daarna draaien we dat om. Goed idee om dat xo in te richten". Soms krijgen we van nieuwe abonnees ook een schouderklopje, zoals in bovenstaand citaat uit een brief die we ontvingen. En die mevrouw schreef ook dat ze de rubrieken Allerlei(ds), Langs Omwegen en het Regionaaljournaal zo goed kon waarderen. Probeert u ook de „Leidse Courant" eens en vul onderstaande bon in. Dit dan wel even zonder omwegen. UV/ll Grabs en De Leidse Courant wil ik bert 14 dagen proberen geheel vrijblijvend I jel opsturen naar uant. Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. I

Leidse Courant | 1985 | | pagina 1