Vrouwen LUS V en mannen Blitz kampioen CcidócGouocuit PHILIDOR LEIDEN IN DEGRADATIEGEVAAR LMHC verslikt zich in Den Bos<( Nationale titel Marcel Piket Yivax op valreep langs DWT Roomburg verlic MAANDAG 15 APRIL 1985 PAGINA 18 LEIDEN Voor de tweede achtereenvolgende maal is er een Piket Nederlands jeugd kampioen tot 20 jaar gewor den. In 1984 was het zijn jon gere broer Jeroen, dit keer won Marcel. Hij haalde 6.5 uit 9. een half punt meer dan Krudde en Bruin. Jeroen stel de teleur met slechts 5. even veel als het enige deelnemen de meisje Heieen de Greef, die daar wel tevreden mee was. De Leids jeugdkampioen Ed ward van der Marei deed het niet slecht met 2.5 punt. Hij was verreweg de jongste deel nemer en zou nog drie jaar mee mogen doen. De beslissing over de titel viel in de achste ronde in de sleu telpartij tussern de beide Pi ketten zelf. Marcel had daar voor van Bas van der Plassche verloren en stond nog maar een half punt voor. De win naar van de broederstrijd zou op kop komen. Omdat ze el kaar door en door kennen had Marcel iets speciaals voorbe reid. 1. e4; g6; 2. h4. Deze vreemde opzet maakte een le vendig middenspel mogelijk, waar vele stukken zetten lang in stonden. Marcel trok aan het langste eind, en plaatste zich in zijn laatste jaar als jeugdspeler, voor de tweede maal voor het Europees kam pioenschap in Groningen. Je roen was als titelhouder na tuurlijk zwaar favoriet, zeker na zijn meesterresultaat. Die druk was hem echter toch te veel en hij klaagde er over dat iedereen zo snel mogelijk pro beerde te vervlakken en da mes te ruilen. LEIDEN In de waterpolo- competitie won tweedeklasser Vivax met 5-7 van DWT. Kat wijk, dat een klasse lager uit komt. speelde 6-6 gelijk tegen DONK. DKD ging met 14-4 onderuit tegen koploper Ra ket. Het vrouwenteam van LZ 1886 (eerste klasse) won met 6- 1 van ZAR. Tweedeklasser Zijl/LGB verloor met 6-4 van Rotterdam. In een gelijkopgaande strijd trok Vivax in het laatste spel- deel aan het langste eind. De Oegstgeester ploeg liep toen uit van 3-4 naar 3-7. DWT bleef vervolgens op 5-7 steken. Hans Trijsburg scoorde drie maal, Jeroen Plasmeyer twee maal en Ruud Wormgoor en Max de Mooij éénmaal. Katwijk verspeelde in de laat ste 40 seconden een 4-6 voor sprong tegen DONK. Hans Schaap scoorde driemaal. DKD was kansloos tegen Ra ket. Slechts de gebroeders Dreef vonden de goede rich ting: 14-4. De dames van LZ 1886 over klasten ZAR met een 6-1 zege. Doelpuntenmaaksters waren Monique van Leeuwen en Harriet de Jong (tweemaal), Ellen Hoogenboom en Luciene de Graaf. De Zijl/LGB kon Rotterdam tot de derde periode volhou den (3-3), maar ging daarna ten onder (6-4). De Leidse tref fers kwamen van Marjon Rijs- bergen (tweemaal). Margareth van Veen en Pamela Tegelaar. Donk uit Gouda heeft een ein de gemaakt aan het langdurige bewind van Het Gooi als wa- terpolokampioen van Neder land bij de dames. Dank zij een overwinning met 15-7 bij Laga werd Donk onbereikbaar voor de concurrentie. Het Gooi was de laatste zes jaar titelhou der. LEIDEN Terwijl het MSV vrouwen basketbal team in de eredivisie de allerlaatste winstkans te gen Voorburg onbenut liet (56-58), was er op an dere plaatsen een kampi oenschap te vieren. De LUSV vrouwen pakten via een 80-50 zege op OSG de titel in de eerste divisie. De heerschappij van de mannen van Blitz was de laatste tijd aan het wankelen gebracht, tegen MSV bleven de Voorschotenaren even wel bij de les en verdien den met een 85-78 winst de kampioensbeker en de bloemen. De eerste wedstrijd in de bekerfi nale tegen Celeritas liep voor de Grasshoppers vrouwen in het verre Zuid Laren niet al te goed af, de 83-60 neder laag zal in eigen huis heel moeilijk goed te ma ken zijn. De scheidende coach van MSV. Peter Vogelaar, ver wachtte niet eens meer een zege in het slotduel met Vootburg. Toch zag hij de Noordwijkse vrouwen, met sterke rollen voor Annelies Schaap en Jolanda Tokkie. heel lang op succes afsteve nen. De steeds minimale voorsprong werd kort na rust plots uitgebouwd naar 47-39. maar drie minuten voor tijd kwam het geroutineerdcre Voorburg weer langszij: 55- 55. In de slotfase kwam toch nog de misère, vooral het missen van vier open kansen gaf de nekslag: 56-58. Thuis ploeg Arnhemia Eagles en Lisse hadden beiden een goed sluitende zone verdedi ging. Daardoor was het af standschot van groot belang, maar dat kwam er wederzijds maar flauwtjes uit. Met een uitblinkersrol voor Marieke Strobbe pakte Lisse, met de nodige mazzel, weer een ou derwetse 'fotofinish winst': 44-45 LUSV en OSG waren aanvankelijk ietwat gespan nen vanwege de wederzijdse belangen (titel resp. degrada tie). De spanning was al snel verdwenen toen LUSV al in een goede tien minuten een 30-11 voorsprong had geno men. In feite was de strijd toen gestreden en laveerde LUSV, met de voortreffelijke 'leading guard' Anneke van Brakel, naar de 80-50 eind stand. Toen kwamen, reeds drie wedstrijden voor het competitieslot, de bloemen. Hoe het verder gaat, dat is een heel ander verhaal. Het recht op de promotiecompeti tie zal niet worden gebruikt. Nee. het team zal uit elkaar vallen en worden opgevolgd door een ploeg, die op ver zoek twee klassen lager gaat uitkomen. Coach Titus Flap per is overigens zo goed als rond met MSV. Vrijdag volgt de definitieve beslissing naar aanleiding van de Noord wijkse perspectieven voor de bezetting van de ploeg in het volgend jaar. Bij het duel. waarin Blitz te gen MSV streed om de kam pioenstitel binnen te halen, bleef de spanning lang be staan. Blitz hield tot het eind de adem in de nek van het op korte afstand volgende MSV. Pas op het laatst werd de zege veilig gesteld: 85-78. John Raan had voor de Voorscholenaren met 16 re bounds en 21 punten een fiks aandeel in het succes, Rick Driessen tekende bij MSV met 20 punten voor de tops- core. Ondanks de absentie van center Jeroen van Leeu wen had BVO op Voorne een onbezorgde ontmoeting met de thuisclub. Na 24-34 bij rust zegevierden de Alphena- ren in hun laatste duel met 54-74. Topicores BVO: Theo van Leeuwen 20, Arno Filip- po 18. Bij het matige Jumpers leverde Leiderdorp een po vere afscheidsvoorstelling voor coach Ben van Cleef. Overigens acteerde Rob Koornneef wel aardig, terwijl Blitz-coach Henk Krauwel gaat op de schouders. MSV is geklopt, de titel is LUSV is kampioen in de eerste divisie. Het team van de studentes zal echter niet promoveren, maar vrijwillig twee klassen degraderen. aanvoerder Piet van der nuten voor tijd met 40-60 Zaag de beslissende score in leidt, moet het toch bedroefd huis had, die toch nog voor verlopen als je de winst uit de Leiderdorp-winst zorgde: handen geeft. Maar het bleek 66-70. Bij Dunckers besloot mogelijk Trotters grossierde Trotters het seizoen diep tegen de nu opgeworpen tragisch. Want als je tien mi- press-defensie in balverlies en scoorde nog slechts 5 pun ten, terwijl Dunckers er nog 32 uit de kast haalde: eindre sultaat 72-65. Bij het lager ge klasseerde HBC uit Heerhu- gowaard leverde Lisse een zeer zwakke prestatie. Na 49- 38 bij rust was de kloof aan het eind zelfs gigantisch te noemen: 102-68. De mannen van Grasshop pers boekten een papieren winst op het Vianense ASV '68, dat door interne misver standen te laat arriveerde. De reglementaire 2-0 zege geeft nog een klein kansje op de titel. Mocht morgen de topper Lakers-Binnenland door de laatste ploeg worden gewonnen, dan volgt er een beslissingsduel Lakers-Grass- hoppers. Aan alle kanten was de wedstrijd tussen het Schiedamse Juventus en het Leidse LUSV van abomina bel niveau. Ook de scheids rechters deelden in de malai se. Robert Jan Drijver kwam tot 28 punten, mede door 5 driepunters. Meer is er echt niet te melden, behalve de uitslag: 85-91 voor LUSV. Coach Ed Zaal hoopt voor zijn Grasshoppers vrouwen dat in de return tegen Celeri tas niet weer zo'n onwaar schijnlijk sterk schot wordt getoond door de Groningsen. In het eerste deel van de be kerfinale bleek dat schot, mede omdat voor de Kat- wijkse ploeg geen junioren beschikbaar waren (ook een bekerfinale), niet te temmen. Of de 83-60 nederlaag ko mend weekeind maakt kan worden is twijfel achtig. Topscores Grasshop pers: Ada Hoek en Jacqueli ne van Beelen elk 18. LEIDEN Voor de Leidse schakers is het een diep triest weekeinde geweest. Door ne derlagen van alle vier de tien tallen zijn de beide Philidor- teams en LSG 2 in de alleron derste regionen van de KNSB- competitie beland en volgende maand zullen ze tegen degra datie moeten vechten. Philidor 1 verloor van Eindhoven (3-7) en het 2e met dezelfde cijfers van ZSC/Saende. LSG 1 ver speelde zijn laatste theoreti- sche kans op het kampioen schap. door met 3,5-6,5 van koploper Tal te verliezen. LSG 2 ging kansloos ten onder in Dordrecht(4-6) Volmac Rotterdam heeft zater dag de nationale schaaktitel voor clubteams van Eindho ven overgenomen. De Rotter dammers wonnen in de acht ste en voorlaatste ronde met maximale cijfers (10-0) van HSG en zijn met een totaal van vijftien punten niet meer te achterhalen door de Eind- hovenaren en Amstelveen, die 12 punten hebben. Voor de tien overwinningen van Rot terdam zorgden Kortsjnoi, Timman, Van der Wiel, Ligte- rink, Bohm, Van der Vliet, De Wit. Carher en Van Dop Koningsclub Bergen werd in de eerste klasse A door een zege op VAS ASC (voorlopige stand 5.5-3,5) zeker van de eerste plaats en promoveert naar de hoofdklasse. De club van de Westduitse miljonair Arnfried Pagel won voor de achtste achtereenvolgende keer. Zeven jaar geleden be- ?;on de club - gesteund door ors betaalde grootmeesters en meesters - onderaan de compe titieladder in de afdeling zijn opmars naar de hoofdklasse. Philidor treft het niet dat het in de laatste twee ronden te gen de sterkste Nederlandse tientallen te moeten aantre den. Philidor heeft de match- punten hard nodig, maar tegen Eindhoven werd het een kans loze nederlaag. Omdat lands kampioen Volmac de volgende opponent is ziet het er somber uit voor de Leidse equipe. De naamgenoot uit Leeuwarden moet in de laatste ronde tegen het al gedegradeerde de Va riant en zal zich dus waar schijnlijk handhaven Dan hangt alles af van de wedstrijd Amstelveen-BSG. Het Bus- sumse BSG heeft evenveel matchpunten en 2,5 bordpun- ten minder en heeft zijn kan sen nog in eigen hand: met 5-5 zijn ze gered. Tegen Eindhoven ging het in de vooruitgespeelde partijen al fout. Marcel Piket miste een afwikkeling naar remise, RAG de Graaff won geen stuk, maar verloor een toren en al leen Piet Bakker zette v/d Spek regelmatig van het bord. Zaterdag weigerde Wim de Kok tot tweemaal toe remise en gaf een stuk weg, werd van Maaren weggespeeld en ver speelde Joop Piket een pion en het loperpaar. Met 1-5 achter ging de strijd definitief verlo ren door verdienstelijke remi ses van Peter Gelpke tegen Scheeren en van Leo Hofland tegen Douven. Uiteindelijk verloor Jongsma een iets min der eindspel en won invaller Jaap Herman een ïnterressan- te partij, waarin hij een dame offerde voor aanvankelijk twee, later drie lichte stukken. Eindstand: 3-7. Philidor Leiden 2 vertrok met vijf invallers naar Zaanstad. Dat moest het team duur be kopen; de opgeofferde spelers uit het derde en vierde verlo ren zoals verwacht, maar ook de vaste krachten presteerden niet best. Alleen Nico Kuijf en van Ofwegen scoorden een punt. Samen met halfjes van Wim Vriend en v/d Wijngaard gaf dat een totaal van een schamele drie punten. In de laatste ronde wacht nu een puur degradatie-duel met Pat- /Mat. Om zich te handhaven moet Leiden dan minstens ge lijkspelen. In de zelfde tweede klasse B speelde LSG 1 een kampioens wedstrijd tegen Tal uit Am sterdam. Omdat daar werd verloren, veroverde de tegen stander de promotie naar de eerste klasse. De teleurgestelde LSG-voorzitter Kuijpers felici teerde Tal na afloop en kon niet meer doen dan hopen el kaar over twee jaar in die le klasse te treffen. LSG heeft het moeilijk tegen Amster damse teams. Nadat er bij Nieuwendam en Nieuw West punten waren verspeeld was nu de nederlaag tegen Tal weer kansloos. In het derde uur verprutste Tolenaar, Sik kel Henseler en Otten betere of zelfs gewonnen stellingen. De punten kwamen op naam van Charles Kuijpers (remise), Tjaco Osse waarde, Kees van Zijp (21 zetten theorie gaf een beter eindspel) en Henk van Putten. De laatste won een si- ciliaan met c3 door de zwarte koning van e8 via c7. e5 en g6 uitetndelijk met een zig-zag-lo- per mat'te zetten. Vier zetten lang schaaak gaf mat. Eind stand: 3,5-6,5. Ook het tweede van LSG zou als de volgende ronde kunnen degraderen. In Dordrecht mocht de nieuwe LSB-kam- pioen Maarten Kuijt plaats ne men. Hoewel hij volgend jaar weer bij Katwijk gaat spelen schonk hij LSG toch een heel punt. De enige andere over winning werd binnengebracht door Michel Hockx. Om de vier bordpunten te volmaken, waren er nog vier remises. Si mon Duindam, Erik van Toor- en en Huub Nieuwland deedn dat regelmatig. Peter Passe- nier miste in grote tijnood de winst en moest constateren dat er drie maal de zelfde stelling op het bord had gestaan: 4-6. REMMELT OTTEN DEN BOSCH Voor de hockeyers van Leiden 1 tiende speeldag van de hoofdklasse competitie de mogeT om zich ten koste van het op papier zwakke Den BoschL pig uit de degradatiezone te spelen. De equipe van N® schers wist, na een aanvankelijke 3-0 achterstand in delg nog tot 3-2 terug te komen, maar moest toch toestaan» Zuiderlingen uiteindelijk aan het langste eind trokken! ook Laren verloor (met 2-3 van debutant SCHC), heeft ning onderaan de ranglijst met nog zes wedstrijden te hoogtepunt bereikt. S Nol Baarschers zag zijn selectie de afgelopen week stee |i uitgedund. Bij de blessure van Martin Bennis voegden zi k sures van Wouter Eikenhout, Boudewijn van Eyck en t maat van ramp belde doelman Heiko Hulsker zaterdaj gens ziekte. Tom van der Meer trad aan in het doel, ten g Eyck het op de rechtsachter-positie toch maar probeer initiatief lag in dé beginfase bij Leiden, dat bij gebrek portunisme de tegenstander niet in problemen kon bren^S name de middenvelders, waar Harmen Jansen Schoof zijn overzicht op de mid-midden plaats mocht etalerenH voornamelijk bezig met het stoppen en passen. Penetratj Bossche defensie moest dus komen vanuit de frontlini'"" men echter achter de verdedigers kroop en zodoende i achterhoede onbereikbaar blëef. De thuisploeg kon oo geen indruk maken. Een strafcorner werd door slordig teniet gedaan, terwijl een corner aan de andere kant slappe push van Martijn de Kempenaer ook de krant niet zou halen. Na 15 minuten de verrassende openin voor Den Bosch. Een voorzet vanaf de rechter hoekvlag de via de stick van Mark van Welie in het Leidse d Slechts een minuut later moest het zwaar aangeslagen een strafcorner toestaan. Jacques Magis leverde de bal bij de van links instormende Joop Hoedemakers, die lar laat uitkomende Paul van der Meer de riante 2-0 rust het bord bracht. De teleurgestelde Baarschers verweet zijn team de eer als een 'slap zooitje' te hebben gespeeld, iets wat ook spelers werd benadrukt. Een felle start van Leiden bracht de Bossche defensie problemen. Via hoge ballen (ook dit wapen was de eerst nuten nauwelijks gebruikt) van Hein Dungeldinges oi voor het doel van Ronald Jansen diverse doelrijpe moj den. Gebrek aan scherpte was de oorzaak van het mis o.a. Onno te Rijdt (hij speelde overigens een sterke wi De eerste uitval van de thuisploeg leverde evenals de eei een voorzet van rechts op. Ditmaal was het Hoedemakei Leidse doelman Van der Meer kansloos liet: 3-0. Door z wisselspelers, Eikenhout en Croll, in te brengen voor dinges en Michiels, probeerde Baarschers nog wat vui het Leidse hout te stoken. Eindelijk bleek het hout ook baar en de Brabantse afweer moest onder zware druk Na een solo bracht Eikenhout met een geraffineerd boo de uitblinkende Van Eyck op rechts in stelling. De hiei stane strafcorner leverde via dezelfde speler een strafba bal werd met de voet uit het doel gehaald), die dqpr Dietrich tot 3-1 werd omgebogen. Een slotoffensief bra den zelfs nog tot 3-2 via Jansen Schoonhoven, maar de de 5 minuten bleken tekort om de Leidenaren nog succesje te gunnen. LEIDEN Het kunstgras stelde vijf regioteams in de heid hun kunsten te tonen, echter met magere resultatl den dames haalde thuis een punt tegen Breda, maar dl van Forescate en Roomburg en de dames van NoordwijlJ rescate leden nederlagen. Forescate speelde een goede wedstrijd tegen het be; Push. In de eerste helft schiep het zich een zestal goedi en ook in de tweede helft leidde een licht overwicht tot goede scoringsmogelijkheden. Zeven minuten voor tijd score echter pas open, een snelle uitbraak van Push b« 0-1. Twee minuten later echter was het invaller Ani Goudberg, die voor de gelijkmaker zorgde. Forescate punt cehter niet vast houden, want twee minuten voor te Push een overtal situatie uit en sleepte de winst bini verlies heeft Forescate duidelijk in de drukke degrai' gebracht. Roomburg verspeelde zijn koppositie in de tweede klai met 2-1 van rivaal Zoetermeer te verliezen. Al in de d< nuut werd doelman Cijs kansloos gelaten door de Zoete aanval. Roomburg was niet in staat zijn tegenstander ve de wil op te leggen. Het duel beperkte zich grotendeel middenveld. Halverwege de tweede helft met laatste i Verheggen achter het doel vergrootte Zoetermeer zi sprong tot 2-0. Dit was eindelijk het signaal voor de Lek om massaal tot de aanval over te gaan. Vijf minuten zorgde Peter Verheggen uit een strafcorner voor de aan! fer, de resterende tijd was echter te kort voor de gelijk Leiden dames remiseerde in eigen huis met Breda, sterker Breda nam na tien minuten een voorsprong t' Leidse verdedigingsfout adequaat af te straffen. Vlak 1 trok Alette Viets uit de rebound van een strafcorner echter gelijk. Na de pauze zag LMHC haar overwicht met een 2-1 voorsprong aangetekend door Henriette 1 zen. Twee minuten voor tijd liet de thuisploeg de winst glippen, een Bredase uitval betekende 2-2. Noord wijk verloor in een harde wedstrijd met voort. De nummer twee van de lijst zag Noordwijk Sophie Kingmans na een kwartier een strafbal stopi tien minuten voor tijd ook kansloos uitvallen naar eei tikte corner. Forescate leed een 3-2 nederlaag bij Qui Vive. In de t nuut al was de Voorschotense defensie kansloos bii een f ner. Tien minuten later herstelde Danielle Engelen I wicht echter. Een feller Qui Vive verzilverde tien mind rust wederom een strafcorner en kon met een voorspt de thee. Forescate dat zijn aanval secuur opbouwde brl verwege de tweede helft Yvonne Raap in een scoringsB 2. Vijf minuten voor tijd voltrok een strafbal echter he over Forescate, zodat de ploeg met een 3-2 verlies hi| moest. val

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18