Budding blijft bij beschuldiging Meijer T enniscompetitie duurt vier weken uoetballerlei 795.< Sjef Swinkels moet vertrekken BOEDAPEST )RT EeicUcSomcwt ZATERDAG 13 APRIL 1985 PAGINA 7 Silooy niet tegen Eagles ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft Ajacied Silooy een schorsing van één wedstrijd opgelegd. Silooy, die afgelopen weekeinde zijn derde gele kaart kreeg, kan daardoor morgen in Deven ter niet met zijn club tegen Go Ahead Eagles meespelen. In de eredivisie kreeg verder Adriaanse van FC Den Bosch twee wedstrijden schorsing opgelegd en mag Du Chati- nier (FC Utrecht) één duel niet spelen. Van SVV werd Chris Treling een duel ge schorst. Nog twaalf fans vast in München MUNCHEN De politie van München houdt nog twaalf Britse voetbalsupporters vast, die woensdagavond zijn opgepakt na de wedstrijd Bayern München - Everton. In totaal werden achttien fans, onder wie zes Westduitsers, gearresteerd. De aan hangers van Bayern werden op vrije voe ten gesteld, nadat hun namen waren ge noteerd. De Britten worden nog vastge houden totdat besloten is wat er verder moet gebeuren. Acht van hen werden ge arresteerd na vechtpartijen bij een aantal café's, wg^r hen de toegang werd ontzegd wegens vermeende dronkenschap. Twee supporters worden beschuldigd van bele digend gedrag en de resterende zijn vol gens de politiewoordvoerder professione le zakkenrollers. Neeskens weer uitgeschakeld GRONINGEN Johan Neeskens, net hersteld van zijn ribblessure, zal morgen weer niet met FC Groningen spelen. Tijdens een oefenpartijtje kwam Neeskens in botsing met een jeugdspeler, waarbij zijn voorhoofd vrijwel werd open gere ten. Er moesten tien hechtingen worden aange bracht en dat betekent dat hij onmogelijk zal kunnen uitkomen in de thuiswedstrijd tegen Ex celsior. Neeskens maakte voor Groningen op 10 maart zijn debuut in de wedstrijd tegen PEC Zwolle en verdween daarna uit de ploeg doordat hij tijdens de training enkele gekneusde ribben opliep. In het paasweekeinde was Neeskens weer hersteld, waardoor hij bij de reserves kon meespelen, maar zijn terugkeer in het eerste elftal moest weer worden uitgesteld. Marathon Boston weigert zwarte Zuidafrikaan BOSTON De organisatoren van de marathon van Boston hebben de zwarte Zuidafrikaanse atleet Mark Plaatjes verboden mee te doen aan het evenement, dat maandag wordt gehouden. Dit is een gevolg van de boycot van het Amerikaanse atle- tiek-congres (TAC) als protest tegen de in Zuid-Afrika gevolgde apart- heidpolitiek. De inschrijving van Plaatjes, een medicijnenstudent uit Johannesburg en voormalig lid van de atletiek- ploeg van de universiteit van de Amerikaanse staat Georgia, was eer der geaccepteerd op sportieve gron den. RTOPTV Voetbal 80. 22.30 uur. 47jfc Studio Sport. 22.45 uur. -x Sport op zaterdag, 22.30 19,0j Sport en lotto, 22.55 uur. 1: Ole Sportschau, 18.05 47600) 16.30,0.2: Das Aktuelle Sportstu- 145,78.00 uur. 3: Sport lm Weiten, 75,ofc WK. Snooker, 0.50 uur. 613 128%n Studio Sport. 16.00 uur. Studio Sport, 19.00 uur. Wielrennen Parijs-Rou- 335,($4.20 uur. Wielrennen Parijs-Rou- 1330,1 16.10 i 106» 1: Sports Dimanche Soir, lesuur. 530,5,1: Die Sportschau, 18.23 1: WCT-tennls Dallas, «Je 2: Die Sport reportage, WK Snooker, 21.15 uur. '^ïhannel; 13.00 American II, 13.00 uur. lis voor V -Ijndigt W en fJAAR Zowel vanmiddag ™"^ir) als morgenmiddag (13.00 an er rennen en draverijen ^"^programma van de Wasse- M111 r, 1 r. PRIJS: Zerlina Kandia, Zege in Your Mind. 'RIJS: Zucht Fortuna, Waldolala. I44o!(SPRIJS: Yfred Star, Yzella Ybrenda Z. ®5?$PRIJS: Zadonis Boszorg, Yranda. 'ÖÖLPRIJS: Flower of Si- 1260,'pntes en Wood'eets Cadoro. 151XIJS: Wanderer, Wilton Star «ML YAPRI 30,54am en Urso Karinsky. i38,5fRlJS: Wellborn Dean, Titana 21-%ttje Ossewaard. "•ÏSOPRIJS: Yack Boekelte, van Echten en Vera Westlan- or zondag ,RD HANOVERPRIJS: Yebe- ouche, Zuske Buitenzorg en Cede. o Spencer, Wendy Hen W nan, Yvan S en Yemen I key Brogan, Yankee Fligl n Gregor. van de Lente, Vincent e ri Prince, Udonus V e jrRIJS: Star of Goldstar, Uno Pijlsnel. jSENDPRIJS: Creetower, s Spring en Ototo. OUD-FEYENOORDER IN AFFAIRE- WESTERHOF OVER DOPINGGEBRUIK ZEIST Oud-Feyenoor- der Richard Budding heeft verzorger Gerard Meijer van de Rotterdam se club beschuldigd van het uitdelen van dubieuze medicamenten. Voor de tuchtcommissie van de KNVB, die een door trai ner Clemens Westerhof opgerakelde dopingaffaire gisteravond mondeling behandelde, zei Budding: „Meijer deelde vaak witte pilletjes uit. Gemiddeld tien keer per seizoen kreeg ik van die dingen, vooral bij belangrijke wedstrijden. Die pilletjes gaven je een raar gevoel. Je kon bij wijze van spre ken een corner nemen en die er zelf inkoppen". Budding had bij het vooron derzoek verklaard zich niets te kunnen herinneren van de be kertjes, die op 9 november 1980 in de pauze van het duel AZ'67 - Feijenoord werden uitgedeeld. „Dus uw verhaal over die pilletjes heeft geen betrekking op die bewuste wedstrijd", concludeerde voor zitter Boskamp van de tucht- Volgens Budding stampte Meijer de pilletjes, waarna hij de poeder in een bekertje met een sportdrankje vermengde: „Als je dat spul op had, kon je wel twee wedstrijden achter elkaar spelen. Na een griepje kreeg ik eens zo'n pil. Meteen daarna liep ik of ik nooit ziek was geweest". Meijer was door Eric Vilé, ad vocaat van Westerhof, ge vraagd naar Zeist te komen. Maar de verzorger had zich om wat de advocaat noemde onduidelijke redenen afge meld. Geconfronteerd met de nieuwe feiten zal de tuchtcom missie zich de komende week beraden. De zaak wordt zo snel mogelijk voortgezet. Clemens Westerhof zet zijn beschuldigingen uiteen geassisteerd door zijn advocaat Eric Vilé (links). Nieuwe eetuigen Eric Vilé heeft nieuwe getui gen opgeroepen in de zaak. In de zitting van de tuchtcommis- de KNVB eiste Vilé, Westerhof, nu trainer van eer- ste-divisieclub Vitesse, zei in een verhaal in het januari nummer van het voetbal- maandblad Elf, dat vijf spelers oud-voorzitter van de sectie van Feyenoord op 9 november betaald voetbal, dat René Not- 1980 verboden stimulerende ten en Stanley Brard moeten middelen hadden gebruikt, worden gehoord. Dat gebeurde in de pauze van de competitiewedstrijd tegen AZ'67, dat met 5-2 won. Wes terhof was in die periode inte rim-trainer van de Rotterdam se club. Vilé. onder wiens verantwoor delijkheid een onderzoek werd ingesteld naar doping in de top van het nationale voetbal, pleitte voor een geheel nieuw voor-onderzoek. Volgens de Utrechtse jurist zouden de zes eerder gehoorde getuigen, on der wie de toenmalige Feye- noord-directeur Peter Step- han, weer door de tuchtcom missie moeten worden onder vraagd. Richard Budding, nu spelend bij Vitesse, en Karei Bouwens, nu uitkomend voor FC Den Haag, behoorden ook tot die groep. Zij verschenen gisteravond op verzoek van Vilé voor de tuchtcommissie. Voorzitter Boskamp weigerde alle getuigen opnieuw te ho ren, maar stemde in met het duo Notten - Brard. Zes jaar nadat hij de Leidse Ren en Toer Vereniging Swift de belofte had gedaan, dat zij „binnen een jaar" over een eigen parcours en clubhuis zou beschikken, kon wethouder Tesselaar zijn belofte alsnog enig gestalte geven. Direct naast de voormali ge vuilnisbelt Roomburg, waar het nieuwe wielerparcours on langs gereed is gekomen, sloeg hij gistermiddag onder het toe ziend oog van ondermeer het Swift-bestuur en directeur Duyves- tein van Spert en Recreatie, de eerste paal van het nieuwe club huis in de grond. De verwachting is, dat het eind september klaar zal zijn. Na 66 jaar te zijn aangewezen op de industrieterreinen De Waard en De Grote Polder, zullen de Swiftrenners en -toer- fietsers dan eindelijk over een eigen accomodatie kunnen be schikken. ONDERZOEKCOMMISSIE VAN KNAU: DEN HAAG De commissie van onderzoek, die vorig jaar de cember door het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie na een verzoek uit de unieraadsvergadering is inge steld, plaatst in haar eindrapport een groot aantal kritische kant tekeningen. Het eindrapport van de commissie van onderzoek wordt zaterdag 11 mei op een buitengewone vergadering van de KNAU in Amsterdam behandeld. De commissie komt onder meer tot de conclusie, dat voor de di recteur van het bondsbureau terecht een ontslagprocedure in gang is gesteld. En beveelt het bestuur tevens aan de functie- -omschrijving van de huidige trainingscoördinator, Herman Buuts, die in oktober terugkeert naar Zweden, kritisch te bezien. Voort is er ernstige kritiek op de commissie opleidingen. Sjef Swinkels wordt de verantwoordelijke persoon geacht voor het ontstaan van het negatieve beeld van de commissie opleidingen. De commissie acht zijn lidmaatschap van de commissie opleidin gen niet langer wenselijk. De commissie meent voorts dat aan de uitvoering van het vice- - voorzitterschap niet de juiste invulling is gegeven. Ook is er doordat bestuursleden voorbij zijn gegaan aan hun eigen verant woordelijkheid in het bestuur een te sterke vereenzelviging ont staan met de commissie, waarmee de betrokkene als bestuurs- verantwoordelijke regelmatig contact heeft DEN HAAG Vandaag gaat de tenniscompetitie van start. In zegge en schrijve vier we ken moet dit evenement, waarvoor traditiegetrouw clubbesturen aanzienlijk war mer lopen dari het publiek, weer achter de rug zijn. Met dit keer wel een - zoals dat zo fraai heet - kruisingsweekein- de tot slot. Dit fenomeen, dat vorig jaar was vervallen toen de strijd in de eredivisie later in het jaar werd gehouden, keert dus weer terug. Op ver zoek van de clubs overigens. Vijftien jaar na het open gooi en van de tenniscompetitie, toen buitenlanders tegen beta ling toegang werd verleend tot dit gezelligheidsgebeuren, is het nog steeds kwakkelen ge blazen. Sterker nog, de compe titie stelt dit seizoen eigenlijk nog minder voor dan voor gaande jaren. Hetgeen blijkt uit het feit, dat slechts vier spelers/speelsters uit den vreemde hun opwachting ma ken. Dat zijn de onbekende Des Tyson (Aus) en Julie Fil- koff (Vst) bij Popeye, Glynis Coles (Eng) bij ELTV en De- rek Segal (Zaf) bij DDV. Zie daar het internationale veld, dat namens de nationale top wordt aangevuld met Huub van Boeckel bij De Met selaars, Men no Ooosting bij Son en Tom Nijssen bij Popeye bij de heren. Michiel Schapers speelt competitie voor de Westduitse club Klipper Ham burg. Bij de dames moeten Si- mone Schilder (Popeye), Karin Moos (ELTV) en Nanette Schutte (Pellikaan) voor het vuurwerk zorgen. Marcella Mesker staat bij De Metselaars op de reserve-rol. De Haagse speelt slechts als zij toevallig in ons land is. De competitie bestaat uit de volgende teams: Jaagpad, De Metselaars, DDV, Pellikaan, Popeye I en II, ELTV en Son. De enige Haagse ploeg in de competitie, waarin nog niet zo land geleden drie teams uit deze contreien waren verte genwoordigd, De Metselaars, brengt de volgende spelers op Huub van Boeckel de baan: de dames Driehuis en Witvoet en de heren Van Boeckel en Bierens. Het programma voor dit weekeinde ziet er als volgt uit: vandaag: Jaagpad-Metselaars, DDV-Pellikaan, Popeye I-Po- peye II, ELTV-Son. Morgen: Son-DDV, Metselaars-Popeye I, Pellikaan-ELTV, Popeye II- Jaagpad. Belangen organisaties achter paardesport DEN HAAG De elf organi saties, die zijn aangesloten bij de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport gaan probe ren hun sport van de onder gang te redden. In een pagina grote advertentie roepen de elf organisaties hun leden op om in hun omgeving een bedrag van tenminste honderd gulden in te zetten op het W5-spel. De elf organisaties hebben samen zo'n drieduizend leden. Door de steeds teruglopende omzet bij de totalisator zijn de schulden in de paardesport enorm opgelopen. Aan alle kanten werd daarom gewerkt om de tak weer gezond te ma ken. Maar ook in 1985 loopt de totalisatoromzet nog steeds te rug. In de eerste drie maanden van dit jaar met maar liefst 13,1 procent. Alle goede bedoe lingen ten spijt kwam ook de omzet van het nieuwe W5-spel nog niet aan een halve ton. Een klein lichtpuntje vormde Duindigt. De drie meetings daar in maart brachten een vergroting van de totalisato romzet met 7,1 procent. opmerkelijke Vïwestering bier Mast, likeurfabrikant voorzitter/geldschieter Ein trach t Bra unsch weig, ft een zeer opmerkelijke istering gedaan. Hij heeft n 100.000 gulden uitge- tken ten behoeve van een inschappelijk onderzoek het gedrag en de in- van alcohol op het ge- van de toeschouwers bij strijden in de Bundesliga. Westduitse voetbalbond e enige jaren geleden al ^dergelijk onderzoek laten ''(ellen. De plannen gingen door vanwege de hoge 3'on aapt op tl tract vader j21-jarige Volker Schlapp- ,28J hoopt vurig op een con- g ff bij Waldhof Mannheim. ^pan, die hierover uitein- 75 p beslist is de trainer van ^Westduitse club. Dat is 58prekend zijn vader, Klaus uvappner, die vanwege zijn safpans komische optreden 33ge Barry Hughes van het 2®Pundesliga is te kwalifice- 47 [Schlappner sr. heeft al 36K weten, dat hij als trai- 14|£een familie, vrienden of i3irijssen heeft, maar slechts 39psen opstelt die hij kan 30 fuiken om de ploeg te la- I binnen. Zoonlief klaag de, dat zijn vader altijd kin deren vooruit geholpen heeft in de voetballerij, maar dat hijzelf zich zelf maar moest zien te redden. Voetballoopbaan in gevaar door filmrol Rafael Gordillo van Sevilla wordt beschouwd als één van de beste voetballers van Spanje. Toch ziet het er naar uit, dat hij de voetbalwereld zal ontvallen. De vroegere zanger bij Flamengo-shows heeft zich namelijk ontpopt als een zeer verdienstelijke filmacteur. In zijn nieuwste film (Moeder in Japan) speelt hij een torero en wel op zoda nig indrukwekkende wijze, dat hij wellicht zal worden overspoeld door aanbiedin gen. Dit zal - zo wordt ver wacht - het einde betekenen van Gordillo's voetballoop baan. Phil Parkes eindelijk weer in het doel Phil Parkes, die nog altijd de eer hoog te houden heeft de duurste doelman van de we reld te zijn, staat zaterdag morgen in de thuiswedstrijd tegen Chelsea voor het eerst sedert lange tijd weer in het doel van West Ham United. Phil Parkes: eruit door bles sure en erin dank zij blessure. Parkes was zijn plaat kwijt geraakt door een blessure. Toen hij eenmaal was her steld zag manager John Lyall geen aanleiding om de zelden en nooit fouten makende vervanger Tommy McAllis ter op de bank te zetten. Maandag raakte echter McAllister geblesseerd door een woeste charge van Steve Wicks van Queens Park Rangers. McAllister liep een gebroken rib op, die boven dien een long perforeerde. Parkes kon zijn ongelukkige collega toen niet vervangen, waardoor een speler, Ray Stuart de doelmanstrui moest aantrekken. Met zijn handen deed Stuart uitstekend werk, maar aan het voetenwerk mankeerde er merkwaardig genoeg nog al het een en an der. Een mistrap kostte West Ham United de uitzichten op een gelijk spel. Dieter Muller wil weer naar Bundesliga Dieter Muller heeft de wens te kennen gegeven weer te rug te keren naar de Bundes liga. Het contract van de vroegere Westduitse interna tional met Girondins Bor deaux loopt af. Volgens het reglement van de Franse voetbalbond is hij dan trans fervrij. FC Kaiserslautern denkt nu een koopje te heb ben aan Dieter Muller, die zelf ook voor negentig pro cent denkt daar naar toe te gaan. Nu is het echter zo, dat Bordeaux nog een optie heeft op Muller voor nog één jaar. Het is nog onbekend of de Franse kampioen hiervan ge bruik wil maken. Als dit zo is en Muller gaat er toch weg, dat zal de nieuwe club toch een transfersom moeten op hoesten. Muller is vastbeslo ten naar de Bondsrepubliek terug te keren, omdat zijn vrouw in Bordeaux maar niet kan wennen en zijn zoon na de zomer naar school moet. Samen werking bedrijfsleven en Zweedse voetbalbond De Zweedse voetbalbond heeft een unieke samenwer king gecreëerd met het be drijfsleven, in het bijzonder een aantal verzekeringsmaat- Dieter Müller: voor negentig procent zeker terug. schappijen. De samenwer king bestaat uit een plan tot verbetering van de belang rijkste Zweedse voetbalsta dions. Als eerste is het Rê- sunda Stadion in Solna (bij Stockholmgerenoveerd. In dit stadion presenteerde zich in 1958 bij de finale van het WK tussen Zweden en Brazi liëde toen zeventienjarige Pelé voor het eerst aan de wereldbevolking. Het ver nieuwde Rêsunda Stadion, dat op 20 april wordt inge wijd, heeft nu een nieuwe overdekte tribune voor 4000 toeschouwers, uitwisselbare zitplaatsen, een grootbeeld scherm en een restaurant met uitzicht op het speelveld. Het doel van het samenwer kingsplan is meer mensen naar de voetbalwedstrijden te lokken door meer comfort te bieden. sportuitslagen SCHOONSPRINGEN Europa Cup in Zurich Dames: 10-meter: 1. Hana Novotna (Tsj) 437.70 punten: 2. Ramona Paetov (Odl) 432,81; 3. Olga Blinova (Sov) 406.65 Heren: 3-meter: 1. Nadtsjlp AI)oetdinov (Sov) 687,96: 2. Peter Georghljev (Bul) 648.60; 3. Albin Killat (Wdl) 638.82; 9. Edwin Jongejans (Ned) 573,87 DAMMEN NK dames Laatste ronde: Poepjes - Toonen 0-2, Otten - Graas 1-1, Polman - Van Llth 1-1, Heitmeler - Van de Kraats 1-1, Andrles - Van Setten 1-1. Eindstand: 1. Polman 15 punten; 2. Graas 11, 3. Otten 10; 4. Heitmeier 9; 5. Toonen 8; 6. Van Lith 8; 7. Andrles 8; 8. Van de Kraats 8; 9. Poepjes 8; 10. Van Setten 5 NK heren: Clerc - Van der Wal 2-0, Palmer - Scholma 1-1, Jansen - Goudt 1-1, Stokkel - Van der Koolj 1-1. Vermin - Van den Borst 1-1, Van Aalten - Bies 2-0 Stand: 1. Van der Wal 16; 2. Van Aalten en Clerc 14; 4. Vermin 12; 5. Palmer en Scholma 10; 7. Stokkel en Bles 9; 9. Jansen 8; 10. Van der Kool) 7; 11. Goudt 6; 12. Van den Borst 5 WIELRENNEN Ronde van Nedersaksen Vierde etappe van Meppen naar Bad Benthelm: 1. Paul Popp (Oos) 142,8 kilometer In 3 uur. 21 minuten en 45 seconden - met tijdvergoedlng 3.21,30, 2. Vassill Sjdanov (Sov) 3.21,45 - met tljdvergoeding 3.21,35. 3. Uwe Ampler (Odl) 3.21,45 - met tljdvergoeding 3.21,40, 4. Ctlrad Fi scher (Tsj) 3.21,45, 5. Gert Jakobs (Ned) z.t., 6. Uwe Raab (Odl) op 1 mi nuut en 17 seconden, 7. Tynu Roos- mlaee (Sov)8. Eberhard Vogt (Wdl), 9. Theodor Cemy (Tsj), 10. Jan van Wijk (Ned), 16. Jan Siemons (Ned), 26. Peter Stevenhagen (Ned), 34, Bob Rasenberg (Ned), 57. Egbert Schmidt (Ned) allen dezelfde tijd als Raab Algemeen klassement: 1. Popp (Oos! 13 uur. 27 minuten en 28 seconden, 2. Sjdanov (Sov) op 16 seconden. 3. Ampler (Odl) op 0.22, 4. Jakobs (Ned) op 0.29, 5. Fischer (Tsj) op 0.30. 6 Raab (Odl) op 1.14, 7. Roosmiaee (Sov) op 1.22, 8. Dan Radtke (Odl) op 1.29, 9. Krzystof Chrabaszcz (Pol) op 1.31, 10. Andreas Bliimel (Oos) op 1.32. 13. Van Wijk op 1.41, 23. Sle mons op 1.46, 24. Stevenhagen op 1.46, 25. Schmidt op 1.46, 59. Rasen berg op 20.34. Ronde van Apulië Vierde en laatste etappe van Albero- bello naar Martina Franca: 1 Giovan ni Mantovani (Ita) 176 kilometer In 4 uur, 33 minuten en 29 seconden, 2. Urs Freuler (Zwi), 3. Luciano Rabottinl (Ita), 4. Jens Vegerby (Den), 5. Steen Petersen (Den). 6. Fausto Terrenl (Ita), 7. Silvano Continl (Ita). 8. Silve- stro Milani (Ita), 9. Fabrizio Verza (Ita). 10. Giovanni Zola (Ita) 13. Maarten Ducrot (Ned) allen zelfde tijd als Mantovani. Eindklassement: 1. Contini (Ita) 18 uur. 25 minuten en 21 seconden. 2. Verza (Ita) op 0.23, 3. Rabottlni (Ita) op 1.17. 4. Emanuele Bombinl (Ita) op 1.59, 5. Ducrot (Ned) op 2.06. Ster van Bladel Proloog: 1. John Talen (Spljkenlsse) 22,3 kilometer In 29 minuten en 20 seconden. 2. Mare Manders (Geldrop) 30.43, 3. Leo Gilbert (België) 31 00, 4 Peter Schumans (Sittard) 31.05, 5 Joost van Adrichem (Kwintsheul) 31.15, 6. Qave Das (Bergeik) 31 15. 7. Pierre Raas ('s Heerenhoek) 31.19, 8. Cor var» Dijk (Boekei) 31.31, 9. Fred Plambeck (Wdl) 31.33, 10. Rik Man- naerts (België) 31.36. BILJARTEN NK kunaUtoten Valkenburg Stand na zestien figuren: 1. Jan Brunnekreef (Goor) 82 punten uit 26 pogingen, 2. Henk Kuijt (Haar lem) 70-33, 3. Cees van Oosterhout (Amsterdam) 68-30, 4. Jean Bessems (Cadier 6n Keer) 63-31, 5. Frans Bel- derbos (Enkhulzen) 60-40, 6 Ron Schumann (Capelle aan de Ijsel) 59-37, 7. Hans de Jager (Den Haag) 57-33, 8. Frans Tusveld (Goor) 46-38 SCHAKEN NK jeugd Nijmegen Jeugd tot zestien jaar: 1. Jeroen Bosch (Hardenberg) en Jan Willem van de Gnendt (Deventer) 5 1/2 punt. 3. Anno Steenberg (Damwoude) en Marcel Beulen (Roermond) 4 1/2 punt. Meisjes tot zestien jaar: 1. Mlsjelte Donker (Apeldoorn) 6 punt, 2. Femke de Vries (Wassenaar) en Yvonne Dre- wes (Uithoorn). Jeugd tot dertien jaar. 1. Loek van Wely (Heesch) en Karet van der Wei de (Amsterdam) 5 1/2 punt. 3. Henk Ochtman (Rotterdam) 5 punt. Meisjes tot dertien jaar 1. Nicolien Veldkamp (Zevenbergen) en Caroline Slingerland (Lelden) 5 punt, 3. Sascha Kareis (Capelle aan de IJssel) 4 1/2 punt. NK junioren Hilversum Marcel Piket - Jeroen Piket 1-0, Fitz gerald Krudde - Henk Bruin 1-0. Liaf- bern Rlemersma - Arthur van de Ou dewetering 1-0, Teun van der Vorm - Bas van der Plassche afgebroken. Edward van de Marei - Johan Quist 0-1, Heieen de Greet Dirk-Jan Brink 1-0. Stand In kopgroep: 1. Marcel Piket 6 pnt, 2. Krudde 5 1/2 pnt. 3. Rlemers ma en Bruin 5 pnt. 5. Van der Plas sche 4 1/2 pnt 1 afgebroken partij. 6. Jeroen Piket, Van de Oudewete ring, Quist en Heieen de Greef 4 1/2 pnt. VOETBAL Bundesliga VfB Stuttgart - Forluna Dusseldorf 5-2. FC Kaiserslautern - Karlsruher SC 3-1, Werder Bremen - Bor Mön- chengladbach 2-0 Stand aan de kop: 1. Bayern Mün chen 26-37, 2. Werder Bremen 26-36. 3. BM Gladbach 26-32. 4. Hamburger SV 25-30, 5. Bayer Uerdlngen 26-28, 6. VfB Stuttgart 28-26. onderaan 15 Dusseldorf 26-19, 16. Armina Biele feld 26-19, 17. Elntr. Braunschweig 25-16, 18. Karlsruher 26-15. Franae competitie Rouen - Paris SG 0-1, RC Parts - Brest 3-0, Strasbourg Nantes 1-3, Laval - Toulon 1-0, Monaco - Lille 6-1, Toulouse - Nancy 1-0, Metz - Tours 1-1, Lens - Bastia 3-0, Marseil le - Auxerre 1-1. Stand: 1 Bordeaux 31-50. 2. Nantes 32-46, 3. Toulon 32-39, 4. Auxerre 32-39, 5. Metz 32-36, 6 Monaco 32-38. (ADVERTENTIE) Exclusieve reisaanbieding van uw krant 8-DAAGSE LUXE TOURINGCARREIS NAAR Vertrek 4 mei a.s. Boedapest, met 2.1 miljoen inwoners is één van de steden met de mooiste ligging ter wereld. Oe Donau met 8 bruggen vormt de natuurlijke scheidingslijn tussen de twee delen van de stad. Buda ligt in een berg- en bosachtig terrein, terwijl het twee keer zo grote Pest vlak is. Wij zijn in staat om tegen een aantrekkelijke prijs onze lezers een 8-daagse luxe touring- carreis met een zesdaags verblijf In Honga rije, waarbij drie dagen In Boedapest wordt gelogeerd, aan te bieden. Gedurende het verblijf aldaar is een Nederlands sprekende reisleiding beschikbaar. Behalve talrijke ex cursies Is in het programma een folklore- avond opgenomen. Daartoe bezoeken we een Hongaars ecsdrda, waar we van een voortreffelijke maaltijd opgeluisterd door een zigeunerorkest hopen te kunnen genieten. Het volledige reisprogramma zenden wij u op aanvraag gaarne toe. Oe kosten voor deze mooie 7 O reis bedragen slechts 99l' op basis van een tweepersoons kamer en halfpenslon 7x logies, ontbijt en diner) in- clusief lunches in Hongarije en het afscheids- H diner op de terugreis in Nederland. Toeslag 5» éénpersoons kamer 150,-. Visumkosten 8 25,- per persoon. Geldig paspoort vereist. ]i Gecombineerde reisverzekering f20- per jl persoon 5.- pohskosten. Annuleringsver- zekering 3 1/2van de reissom 6 kos- 8 ten. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder no 070-190882 (van maandag t/m vrijdag van 9 tot 16 uur) of persoonlijk in onze vestiging Spuistraat 71. Oen Haag (op de hoek van het Spul).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7