van Peter van Velzen: JIn profvoetbal is l niets onmogelijk" Blessure belet rentree Krankl Waterpolo- team begint goed an der Wal al zeker van titel Sportwereld ug en j f nig wint TV-beker sportuitslagen FC Den Haag verbiedt verkoop van alcohol DEN HAAG Het be stuur van FC Den Haag heeft voor de vier reste rende thuiswedstrijden in het Zuiderpark de verkoop van alcoholhou dende dranken verbo den. Het verbod strekt zich uit tot en met de ont vangstruimten en de be stuurskamer. Aan de toe gangshekken zal boven dien controle worden uit geoefend op het meene men van drank. Volgens voorzitter Dé Stoop van FC Den Haag is bovendien het drin gende verzoek gericht aan de Haagse politie om gebruik te maken van de algemene politie-veror- dening. Supporters, die zich naar het stadion be geven in zekere staat van dronkenschap, dienen door de politie buiten ge houden te worden, is het oordeel van de Haagse eerste-divisieclub. „Wij houden de boel bin nen de poorten onder controle. Buiten het sta dion is dat een taak van de politie", aldus voorzit ter Stoop, die met de maatregel la Margaret Thatcher komt na de rel len bij de wedstrijd van jongstleden zaterdag in Dordrecht, tegen DS 79. Stoop: „Er waren drie duizend supporters afge reisd naar aie wedstrijd in Dordrecht. Daarvan waren er dertig 's mid dags al in de stad gesig naleerd. Die groep had gedronken en was niet meer te controleren. Zo'n minderheid bederft het voor de rest. Daar moet een eind aan komen. Wij zullen als bestuur het ui terste doen". Stoop hoopt, dat het alco holverbod bij FC Den Haag navolging vindt in het hele land. CcldócSoiruMit VRIJDAG 12 APRIL 1985 PAGINA 7 IftFafié nog jaar fljiner bij Feyenoord 1 "ri'ERDAM Het bestuur van ^noord heeft besloten Ab -Fafié «^één-jarig contract aan te bieden voof^-ajner-coach van de Rotterdamse '^ïvisionist. Daarmee komt een ein- roiioian een periode van onzekerheid 58.40 de Rotterdamse oefenmeester, ^50li de loop van het huidige seizoen ra,sol Libregts opvolgde als hoofd-trai- 3i*ooPij °*e landskampioenen. Een paar seioobn geleden polste het bestuur van 57^0[noord oud-speler Johan Cruijff de functie van technisch-direc- Fafié zou in die constallatie gaan u^tioneren als veldtrainer. Cruijff wisoeehter weten niet op het aanbod ,1j00j de Rotterdamse vereniging te 33,oo n ingaan. 34.90 Delftse speelster bij primeur op biljarttafel DEN HAAG Twee Neder landse biljartspeelsters ne men volgend weekeinde in Frankrijk deel aan de eerste Europese titelstrijd voor vrouwen. Marja Ruygrok uit Delft en Joke Breur uit Ter- neuzen werden uit de 1100 vrouwelijke leden van de bil jartbond gekozen voor de pri meur in Crosne (30 km ten zuiden van Parijs). Voor de titelstrijd in het vrije spel (li- bre) op de grote tafel werd het veld van acht speelsters in twee poules verdeeld. Doping mogelijk doods oorzaak discuswerper BOEDAPEST De Hongaarse discuswerper en kogelstoter Janos Farago, die onlangs op 38-jarige leeftijd overleed aan kanker, is moge lijk het slachtoffer geworden van jarenlang ge bruik van spierversterkende middelen. Dit vermoeden heeft Faragoé ex-echtgenote geuit in een in Boedapest verschenen interview. Fa rago werd vijfmaal kampioen van zijn land en nam in Mexico Stad (1968) en Montreal (1976) deel aan de Olympische Spelen. Janos Farago had zijn lichaamsgewicht in de loop der jaren door het gebruik van anabole steroiden van 85 kilo verhoogd tot 130 kilogram. Na de Olympi sche Spelen van 1976 in Montreal heeft Farago zich meerdere malen in een ziekenhuis moeten laten behandelen wegens lever- en nierklach ten. In een later stadium moest zelfs een nier verwijderd worden. Rob Punt toch weer op motor TOLBERT Motorcou reur Rob Punt verdedigt toch zijn Nederlandse titel in de 500cc-klasse. Punt, die naar de sprint was overgestapt, heeft deze week bij de motorsport- bond, de KNMV, alsnog een wegrace-startbewijs aangevraagd. De rijder uit Heiloo start volgens de stichting CC-races dit weekeinde in de eerste kampioensraces van dit seizoen, op het circuit van Tolbert. Op die omloop kwam vorig jaar Jack Middelburg om het leven. Zaalvoetbaldames HS Texas/DHB weer kampioen DEN HAAG De zaalvoet baldames van HS Texas/DHB zijn weer kampioen geworden in de hoofdklasse van de HVB. De titel werd veroverd na winst van 4-0 op Tjandi Baru door doelpunten van Helma Dirksen (3x) en Monique de Groot-Mars. Door dit kampioenschap plaat sten de dames van HS Texas/DHB zich voor de strijd om de districtstitel, die dient als kwalificatieronde voor de strijd om het Nederlands kam pioenschap. WENEN De terugkeer van Hans Krankl in het Oostenrijkse voetbalelf tal is onzeker door een spierontsteking in het zitvlak. Is dat euvel tijdig verholpen, dan speelt de 32-jarige aanvaller op woensdag zijn zeventigste landenwedstrijd. Tegenstander is Hongarije, de leider in groep 5, waarin ook Nederland strijdt voor kwalificatie voor het eindtoernooi om het we reldkampioenschap in Mexico (1986). Hongarije is bijna verzekerd van deelneming. Oostenrijk en Nederland strijden voor een herkansing, waar bij de eerste de beste kans heeft. Branko Eisner, de onlangs aangestelde bondstrainer, deed na zijn aanstelling een beroep op ervaren krachten als Erich Obermayer en Hans Krankl. De laatste twijfelde geruime tijd, maar de grijze spits van Rapid Wien, voorheen onder meer werkzaam bij Barce lona, gaf tenslotte toch gehoor aan de oproep van Eisner. Krankl, die 34 doelpunten maakte voor het Oostenrijkse elftal, speelde de laatste landen wedstrijd bijna twee jaar geleden. Vervolgens bedankte hij. omdat hij wei gerde nog langer als middelpunt van kritiek te fungeren. De Oostenrijkse selectie van zestien spelers telt drie man in buitenlandse dienst: Walter Schachner (Torino), Kurt Jara (Grasshoppers Zurich) en Bruno Pezzey (Werder Bremen). venhagen (Ned) rt.. 24. SchmxJt (Ned) z.t., 25 Jakobs (Ned) z.1.. 60. Rasenberg (Ned) op 19.10. Grot» Prijs Denaln 1. Patrick Versluys (Bel) 170 km In 4 uur 23 minuten en 4 seconden, 2. Je» an-Louis Gauthter (Fra) i.t., 3 Pierre ie Bigault (Fra) op 1 04, 4 Johan de Lathouwer (Bei) op 1.08, 5. Yvan La- mote (Bel) op 1.12. DAMMEN NK heren Abcoude Negende ronde. Bies - Cierc 1-1. Van der Wal - Palmer 1-1, Scholma - Jan sen 2-0, Goudt - Stokkal 0-2. Van der Kooy Vermin 1-1, Van der Borat Van Aalten 0-2. Stand 1. en kampioen van Neder land: Van der Wal 16 punten. 2. Van Aailen en Clerc 12, 4. Vermin 11. S. Bies. Palmer en Scholma 9. 8. Stok- kei 8, 9 Jansen 7. 10. Van der Kooy 6. 11 Goudt 5. 12. Van der Borst 4. NK dames Lent Achtste ronde: Toonen - Heit meier 0-2, Graas - Andries 1-1, Poepies - Polman 1-1, Van der Kraats - Otten 1-1, Van Lith - Van Setten 1-1 Stand 1 en kampioene van Neder land Polman 14 punten. 2 Graas 10. 3. Otten 9. 4 Poep/es en Heitmerer 8. 6 Van der Kraats, Andries en Van Llth 7. 9 Toonen 6. 10 Van Zetten 4. )PSCORER VANUIT ANONIMITEIT VOLOP IN BELANGSTELLING VOETBAL Amateurcompetitie Zondag KNVB district West 2 Eerste klasse B: Xerxes Slledrecht 3-0, Oud-Beljerland Nleuwenhoorn afg. Tweede klasse A: Blauw Zwart - Otympla 1-1, RKAW - GSV afg. Tweede klasse B: Overmaas- Zwljn- drecht afg., Slikkerveer - ODS afg. Derde klasse B:. VOC - Ollveo afg. Vierde klasse A:. ROAC '79 - Teylln- gen 2-1. HVB zat. 1e klasse: Marine-De Jagers 1-0. Bulgarije Dounav-Cherno More 2-2. Cherno- morets-Levskl Spariak 0-1, Botev- Trakla 0-2, Slavla-Sllven 2-0. ZHSK Spartak-Lokomotlv 1-1. CSKA-Beroe 3-1, Plrln-Etur 2-0, Spartak-MInyor 0- 0 Stand: 1. Levskl Spariak 28, 2. CS KA en Plrln 24, 4. Lokomotlv 23. WIELRENNEN Ronde van Apultë Derde etappe Fasano-Cisternlno: 1. Giuseppe Saronnl (Ita) 160 kilometer In 3 uur. 45 minuten en 31 seconden (gemiddelde snelheid 42.568 km/uur). 2 Guldo van Calster (Bel). 3 Herald Maler (Oos). 4. Johan van der Velde (Ned). 5 Moreno Argentin (Ita) allen zelfde tijd als Saronnl. Algemeen klassement: 1. Van Calster (Bel) 13 uur. 51 minuten en 43 secon den. 2. Van der Velde (Ned) op 3 se conden. 3. Saronnl (Ita) op 0.04, 4. Argentin (Ita) op 0.06, 5. Maler (Oos) op 0 07 Ronde van Nederaakaen Derde etappe Wilhelmshefen-Mep- pen: 1 Igor Soemnlkov (Sov) 175,1 kilometer In 4 uur. 19 minuten en 17 seconden - met tljdvergoedlng; 4 19,02, 2 Andreas Blumel (Oos) 4 19.17 - mei tljdvergoedlng 4 19.07. 3 Werner Wüllor (Wdl) 4 19.17 - mei tljdvergoedlng 4.19,12, 4. Jochen Görgen (Wdl) 4.19.17. 5. Eborhard Vogt (Wdl), 6. Theodor Cerny (Tsj), 7. Uwe Raab (Odl), 8. Jan Slemons (Ned), 9. Andreas Kappe (Wdl). 10 Tomas Kupec (Tsj), 13. Peter Steven hagen (Ned). 25, Rob Rasenberg (Ned), 44. Egbert Schmidt (Ned). 46. Jan van Wijk (Ned). 50 GeH Jakobs (Ned) allen zelfde tijd als Görgen Algemeen klassement: 1 Raab (Odl) 10 uur, 5 minuten en 50 seconden. 2 Tynu Roosmiaee (Sov) op 3 secon den, 3. Dan Radtke (Odl) op 0.05. 4. Blümel (Oos) op 0.08. 5 Krzyszlof Chrabaszcz (Pol) op 0 10. 6 Paul Popp (Oos) op 0.11, 7 Manfred Pleye (Wdl) op 0 13, 8 Arwl Tammesalu (Sov) op 0.14. 9 Van Wijk (Ned) op 0.17, 10. Thomas Barlh (Odl) op 0 18. 22. Slemons (Ned) op 0.22, 23 Ste Peter van Velzen: „Het liefst ga ik naar een club, waarbij ik in Pijnacker kan blijven wonen en halve dagen werken. Dan kan ook mijn vrouw haar baan aanhouden". het niets met me. Ik denk, dat ik vermoeid was. Ik werk de hele dag als verwarmingsmon teur, daarna train of speel ik bijna dagelijks. Ik denk, dat het miin spel ten goede zal ko men als ik bijvoorbeeld halve dagen kan gaan werken". Leuke sfeer Een vertrek bij SVV ligt dus voor de hand? „Ik hoef er niet per se weg. Ik heb het er naar mijn zin, er is een leuke sfeer en het schijnt voor SVV-be grippen veel beter te gaan dan jaren het geval is geweest. Kijk alleen maar naar het aan tal punten: nu twintig tegen twaalf vorig jaar in het totaal. Goed, er komen nog wat wei nig mensen, maar ik denk dat het al aardig drukker wordt zodra wij ook maar enigszins een rol van betekenis gaan meespelen. Dat zie je op dit ogenblik aan FC Den Haag. Ik geloof, dat men daar nu zo maar wil doorstomen naar de eredivisie. Voor zo'n stad zou dit toch het beste zijn, niet?" Hoe zeer de huidige ontwikke ling van zijn loopbaan Peter van Velzen behaagt blijkt dui delijk uit een advies van zijn juist binnengekomen, zes jaar jongere broer, die wekelijks het tweede elftal van Oliveo aan meerdere glorie tracht te helpen: „Wanhoop niet jongen. Iti het voetbal is niets onmoge lijk. Het bewijs zie je aan mij". FRANS LEERMAKERS Patrick van Olphen scoort voor Hermes, maar de elndscore van 15-15 was onvoldoende voor de Hagenaars voor de beker. SHANGHAI Het Neder landse waterpoloteam heeft in Shanghai zijn eerste wedstrijd tijdens een toernee door China en Japan gewonnen. Tegen het bewegelijke team van de Chinese Volksrepu bliek, dat veel gebruik maakte van de korte passes, werd het 9-8 met als periodestanden 3-2 1-2 3-1 2-3. Topscorer bij Ne derland was Ton Buunk met drie treffers. De overige doel punten kwamen op naam van: Noordegraaf (2), Schoeman, Van Belkum, Van Zeeland en Pielstroom. Zondag reist de ploeg naar Tokio. De wedstrij den passen in het kader van de voorbereiding op het toer nooi om de FINA-beker, dat in mei in Duisburg wordt gehou den. De zwembond heeft de selec ties bekend gemaakt van het Nederlandse herenwaterpolo- team voor de twee duels tegen Cuba. De ploeg speelt op 27 april in Veenendaal en een dag later in Kerkrade. Dit Is de Vector Sports 2.000, die In Nederland In serie zal worden gebouwd. Gisteren vond de presentatie plaats In Zandvoort. Rijder wordt Jaap van Sllfhout. Ontwerper Wiet Huidekoper zit er naast. 1*10 3'« t)UDE Een klein half afloop van zijn eigen tegen Ruud Palmer ver- Ie titelverdediger Jannes Wal in de negende 1< van de strijd om het na- I/® il teamkampioenschap in i/4 tide in onzekerheid of hij 7fl ij." n'et iCieel alS \,A Jioen mocht laten huldi- i'a jwas hij in een uiterst va lende partij tegen Palmer ^2 verder gekomen dan re- \,2 ?n alleen bij eenzelfde re- i/8 4t in het duel Bies-Clerc 1/4 liij zeker van de eerste i/4 i Maar deze laatste partij 7a Je meer tijd en dus ver- i/4 jVan der Wal uit de wed- "4 feaal, waar de toeschou- in spanning wachtten. Na kleine 20 minuten gaf Clerc zijn laatste (wanhopige) winstpogingen op en kon de Groningse titelverdediger de felicitaties van zijn supporters in ontvangst nemen. Met die titelprolongatie beves tigde de 28-jarige Van der Wal, dat hij tot de absolute topklasse moet worden gere kend. In de wereldtitelstrijd van Dakar (vorig jaar oktober) mocht hij dan hebben gefaald, met zijn zege een maand later in het internationale toernooi van Bakoe (waar ook wereld kampioen Gantwarg en ande re Sovjet-topspelers present waren) en zijn eclatante zege in de strijd om het nationaal kampioenschap heeft hij on derstreept, dat hij de sterkste dammer van dit moment mag worden genoemd. In totaal nam hij negen keer aan de na tionale titelstrijd deel en vero verde in '81 zijn eerste kampi oenschap. Vorig jaar was hij opnieuw de sterkste, nadat zijn in '82 behaalde wereldtitel in Sao Paulo nogal wat stof had doen opwaaien. Dames Voor de tweede keer in haar damcarrière heeft de 21-jarige Petra Polman uit Huissen de nationale damtitel voor dames veroverd. De Huissense, die begin dit jaar haar rentree maakte in de damwereld na een afwezigheid van vijf jaar, speelde in de voorlaatste ronde van het toernooi remise tegen de Friezin Iepie Poepjes. Dat was voldoende voor de onbe dreigde eerste plaats. die toen nog trainer was bij Oliveo's plaatselijke concur rent DSVP en zelf nog actief was voor FC Utrecht, vormde de aanleiding van de grote ommekeer in het voetballeven van Peter van Velzen. Een ommekeer, waarvan de gevol gen nog steeds niet zijn te overzien. Van Velzen: „Oliveo en DSVP zijn buren van el kaar. Zodoende had ik ook wel eens contact met Dick. Op een dag vroeg hij, of' ik met FC Utrecht mee wilde naar Israël. Graag natuurlijk, dus ik mee en spelen daar. Het toeval wil de, dat Barry Hughes daar een paar dagen later wegging. Nol de Ruiter, zijn opvolger, wilde geen risico's nemen en wenste louter op namen af te gaan. Daarom kwam Michel Beu kers. Tijdens een gewoon col legiaal praatje tussen Hughes en Buytelaar, die toen bij SVV zou beginnen viel mijn naam. Buytelaar nam contact op met mij en zo ben ik in Schiedam terecht gekomen. De oefenpe riode verliep voor mij goed, het begin van de competitie echter niet. Ik werd zelfs een paar keer gewisseld. Ik heb aan Buytelaar te danken, dat hij toch zijn vertrouwen in mij hield. Het ging langzaam de goede kant op met mij. Ik heb regelmatig gescoord, alleen te- .gen Helmond Sport schoot ik viermaal raak. Afgelopen za terdag bij Wageningen scoorde ik ook weer tweemaal. Op Paasmaandag tegen RBC was Schaken Genna Sosonko en Jan Timman zijn ingedeeld in de interzonetoernooien. So sonko speelt in Tunis, Timman in Taxco (Mex) en John van der Wiel in Biel (Zwi). Basketbal De Nederlandse jeugdploeg verloor in Mann heim met 59-61 van West- Duitsland. Paardesport De 23-jarige Westduitser Stefan Wegner is in Cheltenham de tweede we reldkampioen bij de jockey's geworden. Titelverdediger Francom uit Engeland had zich teruggetrokken voor de hindernisrennen. Schaken Marcel Piket ver loor in de zevende ronde van het Nederlands jeugdkampi oenschap van Bas van de Plas- sche. De selecties zijn: Veenendaal Ruud Misdorp. Ton Buunk, Eric Noorde graaf, Remco Pielstroom, Ed van Es en Ewoud van Winsen (allen AZC), Stan van Belkum (De Zijl LGB), Hans van Zeeland, Ton Schoeman, Alex Boegschoten en Bart Witters (VZC), John Sperrenburg (Polar Be- ars) en Anton Heiden (Zian Vitesse). Kerkrade: Alex Boegschoten (VZC), ■Ton Buunk, Eric Noordegraaf, Rem co Pielstroom. Ed van Es, Ewoud van Winsen en John Jansen (allen AZC), Stan van Belkum en Ronald Hersem (De Zijl LGB), John Sperrenburg (Polar Bears), Sicco Holman (Het Ra vijn), Arnold Nonnekes (ZV Rotter dam) en Wilco de Zeeuw (LZ '86). Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van toto en cijferspel nummer 14a zijn: Toto eerste prijs: geen win naar; 2e: 5 x f. 3.098,30; 3e: 101 x f. 306,70. Cijferspel: zes goed: geen winnaar; vijf goed: 2 x; vier goed: 19 x; drie goed: 187 x; twee goed: 1.940 x. ^lACKER Peter van 3|en (26) lijkt er niet i2 onderste boven, dat 4$ialve betaalde voetbal 'sjer hem aanloopt. Is hij toch die flegmaticus, Vie sommigen hem Rijten? Dat uurtje vóór i^-uitzending van Bay- Mtlnchen-Everton in «flat in Pijnacker zou tegendeel bewijzen. oogopslag heeft iets Senancholieks, maar hij Jjooit snel. 2Mtekening aan de muur is 18d de oorzaak. Een zelf- ,2sjet? „Nee", lacht hij, 3<ft mijn vader gemaakt' ]£t)en Haag wordt dus je 3öve club? „Hoe zo, ik ben |jang niet toe aan een be- 4 Ik laat alles rustig op mij i«bmen, wij zetten daarna g^iop een rij en pikken de 4jte aanbiedingen eruit om ^r te onderhandelen. Met i25êer Stoop heb ik een pret- |5;ennistnakingsgesprek ge- Deze week zouden mijn lowaarnemer (het vroegere ^urslid van FC Utrecht x» van den Heuvel, red.) en 13j» onderhandelen. Maar hoezo zeg je FC Den Haag? „Oh, verrek, die kleuren, dat gele shirt en groene broekje. Geen opzet, fantasie van mijn vader. Dat geldt voor die volle tribunes op de achtergrond trouwens ook".' De plotseling vanuit de anoni miteit in de publiciteit opgedo ken Peter van Velzen („Mijn lengte is 1,90 meter en ik maak er gebruik van, ik scoor vaak met mijn hoofd. Op de eerste meters ben ik helaas niet snel") wordt begeerd om zijn schutterskwaliteiten, die hij in de lopende voetbaljaar gang al veelvuldig etaleerde voor het Schiedamse SVV en die hem met 22 treffers op de eerste plaats brachten van de topscorerslijst. Sparta, RKC, FC Twente, FC Den Haag en nog wat Belgische clubs jagen op zijn handtekening. „Ik heb de laatste vier jaar gespeeld bij Oliveo, een derdeklasser, hier uit Pijnacker. Pas dit jaar ben ik bij SVV gekomen. Welis waar, niet mijn eerste betaalde club. Ik ben immers al op der tienjarige leeftijd naar Sparta gegaan, heb daar de voetbal- school doorlopen, zat in de lichting van Lengkeek, Hol- verda, Stevens, Valke en René van der Gijp. Een waanzinnig fj EEN De handbal- «van Vlug en Lenig asien gisteren de «I-beker veroverd. De Ujense ploeg speelde in S tweede finale-wed- «I voor eigen publiek tegen Hermes: «so. De Limburgers wa rnet voordeel aan het t®7' begonnen. Vorige had V L in Den met 18-14 gewon- 9ij eerste helft van de finale Wèleen was V L supe- 11-4. In de tweede perio- aren met name de Lim- .,1e internationals, Lou- 610 Hamers en Jacobs, zwak _4 waardoor Hermes het nil van zeven doelpunten Uitwissen. Vlug en Lenig 4^7 |de beker over van pro- 5,45pgenoot Sittardia. a a® fer wonnen de Geleenders i!9o i83 de nationale handbal- 2.49 b leuke tijd met veel snoepreis- I'es. Ik zat ook nog twee jaar in iet C-team, één jaar als ama teur en één als contractspeler. Daarna moest ik afvloeien". Stap terug Den Haag ongewijzigd naar SW I HAAG FC Den Haag zal zondag in de uitwedstrijd te- VV naar alle waarschijnlijkheid in dezelfde formatie aan- i als afgelopen maandag tegen Heerenveen. Dit houdt in, an Nederburgh (herstellende van een kniebandletsel) zijn onder de lat nog overlaat aan René Stam. edstrijd tussen de tweede elftallen van FC Den Haag en die morgen om 14.30 uur in het Zuiderpark. zou plaats neb- »aat niet door. De Schiedammers kunnen niet beschikken ;en voldoende aantal spelers. De wedstrijd is nu vastgesteld aandag om 18.30 uur. Heel nuchter constateert Peter van Velzen, dat het moeilijk is te bepalen, of Sparta een al dan niet juist oordeel over hem had geveld. Zelfs tegen de achtergrond van het feit, dat hij nu bij SVV zo uitste kend gedijt en Sparta nota bene bij de geïnteresseerde clubs bevindt. „Toen was ik verdediger en soms midden velder. Aanvalsdrang heb ik desondanks altijd wel gehad. Ik ben er een half jaar dood ziek van geweest, dat ik bij Sparta overbodig was gewor den. Vanaf mijn dertiende was ik ettelijke malen per week op en neer gegaan naar Rotter dam voor training en wedstrij den. Trapsgewijs kwam ik ho ger, ik ging mij bepaalde voor stellingen maken ten opzichte van mijn loopbaan en toen was het ineens: ho! Dat gevoel van teleurstelling sleet wel, hoor. Op zich was die stap terug niet zo'n probleem, maar aan die andere instelling die je hoe dan ook bij een amateurclub tegenkomt moest ik wennen. Het kampioenschap daar in het tweede jaar gaf toch wel voldoening. Ik ben naar mijn oude club gegaan om te zien of ik er leuke dingen kon doen. Van alles geprobeerd en toen kwam ik in de spits terecht. Wel honderd keer gescoord in die vier jaar, die blijkbaar toch heilzaam hebben gewerkt". Dick Advocaat, de bondscoach

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7