)roststraat Leiderdorp trijdt tegen garage „Plafond bezuinigingen welzijn nu echt bereikt ^oeterwoude pakt ateroverlast aan eeuwenhorst opent lieuwe uitbreiding Oplossing ruimtenood Katwijkse sportverenigingen in zicht Eeidóc Gouiant Minder chemische middelen bij onkruidbestri jding 'De Peuk' tien jaar ISASECHTE BEUNHAAS Oud-wethouder C. Benschop overleden >UhJK binnen IDEN WOENSDAG 10 APRIL 1965 PAGINA 11 "dderzoek naar gevolgen Rros kan van start TGEEST Het onderzoek naar de ge en van een vestiging van een Digros in ^Slarkthof aan de De Kempenaerstraat kan ktart. De raadscommissie openbare wer- itGJstemde gisteravond in met het voorne- idaar 22.000 gulden voor uit te trekken. i, wmnderzoek dat door het CIMK (Centraal "tuut voor Midden- en Kleinbedrijf) zal in<|en uitgevoerd, moet onder meer ant- C rd geven op vragen als heeft de De Kem- jerstraat wel een „trekker" als de Digros g. Bovendien zou het verkeersprobleem de orde moeten komen. Vanuit de com- 'D je kwam overigens ook kritiek op het on- ölipek. „Zonde van het geld" merkten en- /qiicomrnissieleden op. mi- 2 ara' OEGSTGEEST Het is beter om elk voorjaar selectief te werk te gaan bij de be strijding van onkruid in plaats van een ra dicale behandeling eens in de twee jaar. Dit voorstel van het hoofd van de plantsoenen dienst werd gisteravond besproken in de raadscommissie openbare werken en finan ciën in Oegstgeest. Het hoofd van de plant soenendienst had het college van B en W laten weten dat de chemische onkruidbe- strijding zoals deze tot nu toe eens in de twee jaar plaatsvindt niet voldoet. Het afge lopen jaar was er door het achterwege laten van de onkruidbestrijding een onaanvaard bare groei op trottoirs en in goten ontstaan die zelfs gladheid en verstoppingen veroor zaakte. De commissieleden kwamen tot de conclusie dat het voorstel een haalbare zaak is. De chemische middelen worden in een dermate grote verdunning met water toegepast dat ze niet schadelijk zijn voor kinderen en dieren. Er zal zeer selectief te werk worden gegaan. Milieubewuste Oegst- geesters krijgen de gelegenheid om zelf hun stoep of straatje schoon te houden. Wan neer zij zich bij de gemeente melden wordt hun stoep niet bespoten. Vanaf heden heeft men twee wekm de gelegenheid om zich hiervoor teleformch op te geven op num mer 172121. Er blijkt in Oegstgeest grote animo voor te bestaan. Locaties voor volksfeesten KATWIJK De ambtelijke werkgroep „locaties evenementen" heeft gistermiddag een voorstel ge presenteerd waarin de toewijzing van terreinen voor volksfeesten wordt geregeld. Gezien het ruimtege brek in Katwijk moeten deze lokaties voor een deel van de evenementen van jaar tot jaar worden vastge steld. Voor 1985 stelt de werkgroep voor de zomerkermis op de Boulevard te houden, hoewel gistermiddag tij dens een commissievergadering nog geen uitspraak werd gedaan over welk deel van deze drukke route tijdelijk zal worden afgesloten. De raadsleden wer den het niet eens over een keuze tussen de Zuid- Boulevard en het gedeelte voor het centrum. Minder gevoelig lag de lokatie voor circussen die dit jaar op het parkeerterrein De Noordduinen kunnen worden gehouden, terwijl men het ook eens wat over het feit dat eventuele popconcerten niet meer in de open lucht maar in het veilingcomplex zullen moeten plaatsvinden. VALKENBURG Jongerensocieteit „De Peuk" bestaat tien jaar en', dat wordt deze maand uitgebreid gevierd. De feestelijkheden begin- nen op vandaag met een kinderdisco. Vrijdag 12 april staat het meest officiële gedeelte van de viering op het programma. Er is een receptie om vijf uur en de reünie om half negen. Zaterdag 13 april is er in De Terp vanaf tien uur een zaalvoetbal toernooi tussen teams van leden van de soos. 's Middags is er een volleybaltoernooi tussen verschillende sociëteiten uit de omgeving. Om ongeveer vijf uur vindt de prijsuitreiking plaats door Mario Been. Woensdag 17 april draait de komische film in de soos: "Eat mij Dust". Vrijdag 19 april is er een toneelavond voor iedereen. Leden van de soos voeren het blijspel „Het hing in de lucht" op in De Terp. vanaf acht uur. Zaterdag 27 april vindt er een playbackshow plaats in De Terp onder het motto: „Valkenburgs talent op het podium. Het feestprogramma wordt maandag 6 mei afgesloten, 's Avonds wordt er dan vanaf kwart over acht de film „Het Stormgetij" ge- draaid. Een unieke opname door fotograaf Kruyt sr. uit de oorlogsja ren '45-'45. voornamelijk in Katwijk. den B HAAG/LEIDER- P „We hebben te maken met een ra- ^te beunhaas", zo ty- de mr. Sluiter garage- Jer Bavelaar die aan 'en Leiderdorpse Drost- bieijjt voor overlast zorgt. ,ul aantal omwonenden Je°j gisteren bij de Raad State in beroep tegen ^erlening van een hin- yetvergunning aan het 51 joedrijf. Volgens mr. iien :er maakt Bavelaar de 25?t „onleefbaar met kabaal dat dag en it en in de weekends G gaaf"- iragehouder, die zich niet kbar" verdedigde tegen de aantijging een beunhaas te zijn, verklaar de dat het wel meeviel met de werktijden. „In de anderhalf jaar dat ik open ben, hebben we hoogstens tien keer over gewerkt tot een uur of tien. Dat moet wel omdat ik taxi's en rijlesauto's onderhoud", al dus Bavelaar. Verder verdedigde hij zich te gen de opmerking dat de Droststraat „één grote kermis van lawaai en stank" zou zijn. „De meeste van mijn auto's staan op eigen terrein of op grond die ik gehuurd heb van een naburig bedrijf". Over de sloopauto's die bij hem gepar keerd zouden worden, zei hij dat het om wagens met schade gaat, waarbij enkele weken moet worden gewacht op een verzekeringsexpert. Volgens gemeentelijk woord voerder Van Winterswijk heb ben B en W in hun afweging de vraag of Bavelaar voor te veel overlast zorgt betrokken. „Naar de mening van het col lege is er geen enkel pro bleem", verklaarde hij. Vol gens hem was er voor de vesti ging van de garage al overlast van geparkeerde auto's. „Alle [iroblemen aan de heer Bave- aar toeschrijven, gaat het col lege echt te ver", aldus Van Winterswijk. Behalve particu lieren. ging ook bouwbedrijf Meerburg in beroep tegen de verleende hinderwetvergun ning. Deze onderneming wil huizen bouwen aan de Drost straat. „Maar we kunnen moeilijk kopers vinden zolang dit bedrijf daar gevestigd is", verklaarde de heer J. Meer burg. Eén van de omwonenden, W. van der Groen, bood de staats raad een hele fotoreportage aan van de „misstanden" die in zijn straat zouden heersen. Zo kwam hij ook met een foto van een reparatie op straat. „Die herinner ik me nog goed", erkende de heer Bave laar. „We moesten even een stekker bij een trekhaak vast zetten, toen één van de buurt bewoners als een gek naar ons toe kwam rennen en foto's be gon te maken". De Raad van State doet binnen drie weken uitspraak. k kfTERWOUDE Het fen.gr naar uit dat de wa- ferlast in de woning PEN mevrouw G. Dorre- die aan de Hoge aikedijk in Zoeterwoude nt, binnen afzienbare irk tot het verleden zal koren. De kosten die aadkhet verhelpen van de 3®^emen zijn gemoeid )9i7i£t gaat om een bedrag zo'n 10.000 gulden rn voor rekening van iQpBmeente die zich ver- r Moordelijk voelt voor zlateroverlast die ove- ste js niet van vandaag of ren is. Uit officiële iej pen blijkt dat er al in problemen waren overtollig water, ystë emeentebestuur van Zoe- tide is bereid de kosten diejn gemoeid met het ver- Qgfjk van de overlast voor rkening te nemen omdat norele schuld" van de jjg jjst bij de gemeente ligt wegens onnauwkeurigheid bij het invullen van destijds voor bereide uitbreidingsplannen in het gebied dat ligt achter de woning van mevrouw Dorre- paal. Bij de realisering van de woonwijkén tussen Hoge Rijn dijk Oost. de Nassaulaan en de Oranjelaan zijn veel sloten ge dempt zonder behoorlijke compensaties fen behoeve van de grondwaterbeheersing. Zo doende is er een behoorlijke grondwaterspiegel-stijging in de nieuwe woonwijken ont staan. Niet lang geleden hebben be woners van de 5 Meilaan en omgeving zelf riolering aange legd om van de wateroverlast in de tuinen en brandgang af te komen. In het perceel van mevrouw Dorrepaal is veel wateroverlast geconstateerd. Op de keldervloer stond zo'n 2 tot 3 centimeter water terwijl ook de kruipvloer onder de zitkamer, die iets hoger ligt, onder water stond. De woning is niet onderheid doch gezet op een dikke laag afgestreken zandstabilisatiepakket. Met de neus op de feiten Het Noordwijkerhoutse gemeentebestuur heeft óf geldgeberek óf slechte ervaringen met automobilisten. Andere redenen zijn wel haast niet te bedenken voor het verschijnsel van korte verkeer- spalen dat opduikt in de Kleine Schoolstraat. Van één lange kun je veel korte palen maken en dat levert een geldbesparing op. Nu is Noordwijkerhout niet direct een noodlijdende gemeente, dus ligt een andere verklaring voor de hand: de valide automobilisten moeten maar met de neus op de feiten worden gedrukt. Een par keerplaats voor invaliden is niet voor hen bestemd. Kennelijk wordt er teveel op dit soort plaatsen door validen geparkeerd en is de gemeente bang dat dat komt doordat de borden op de nor male hoge palen „over het hoofd worden gezien". Tulip Festival weer van start In het Katwljkse centrum Tripodia is gisteravond het dertiende Tulip International Music Festival van start gegaan. Tijdens drie jureringsavonden zullen hier enkele tientallen koren, or kesten en ensembles optredens verzorgen waarbij in competi tieverband gedongen zal worden naar de „zilveren tulp". De showkorpsen en majorettepelotons werken hun volledige pro gramma vandaag af en als lokatie voor dit onderdeel, dat door de organisatoren hardnekkig „het buitengebeuren" wordt genoemd, is dit Jaar opnieuw de sporthal Cleyn Duin ge kozen. Behalve een groot deelnemersveld uit eigen land telt het door de VVV georganiseerde festival ook drie buitenlandse groepen die alle gisteravond tijdens de opening te horen waren. Het gaat hier om de Boras Symphonic Band uit het Zweedse Bo ras en het Ungdoms Musiksskola Orkester uit Danderyd. dat eveneens in Zweden ligt. Uit Amerika neemt de Eleonor Roos evelt Highschoolband uit Greenbelt deel. WETHOUDER MARIS IN SASSENHEIM: SASSENHEIM „Er mag niet meer bezuinigd wor den op deze terreinen. Het absolute plafond is be reikt, we zijn aan het eind van ons Latijn, handha ving op het niveau van 1985 is noodzakelijk". Dit stelde wethouder me vrouw W. Maris gister avond tijdens een verga dering van de plannings- groep welzijn in Sassen heim. Zij voegde eraan toe dat het ad-hoc beleid van het rijk voor geen enkele gemeente meer te volgen is. De planningsgroeple den completteerde die uit spraak door te stellen dat een flexibel beleid daarop dan ook het antwoord moet zijn. „Sport, recreatie, jeugdwerk, een scheiding is onmogelijk te maken", stelde commissielid De Winter. Zijn collega Slag man voegde daaraan toe dat het keer op keer wachten is op een duidelijke wetgeving. Het geheel is te fragmentarisch, er is geen duidelijk en compleet beeld te vormen. Sassenheim en Warmond kun nen het komende jaar samen één kracht aantrekken voor het gecoördineerd bejaarden- werk. Dat bleek ook gister avond. Ontsteltenis toonde men over het besluit van het rijk het budget niet meer bij de gemeente te leggen maar bij de provincie. Sassenheim had gerekend op een 100.000 gulden voor het gecördineerd bejaardenwerk. Nu blijkt het er niets meer voor de gemeen te te zijn en zelfs Gedeputeer de Satten van Zuid-Holland waren van deze maatregel niet op de hoogte: een waanzinnig beleid dus, aldus de plannings- groep. Wel voert het rijk een beleid ten aanzien van de zo genaamde witte vlekken waar het het bejaardenwerk betreft Sassenheim en Warmond sa men blijken nu zo'n witte vlek te zijn. Sassenheim en War- mond hadden graag ook Voor hout daarbij betrokken, echter door de aarzeling van Voor hout is deze gemeente buiten - de boot gevallen. Iets anders zijn de interge meentelijke samenwerkings- verbanden. Op het gebied van - de gezondheidszorg blijkt nu het S.O.B. geen eigen zelfstan dig gebied te zijn. maar toch binnen het gebied Leiden te gaan vallen. Wethouder Maris: „Binnen het Gewest Leiden hebben we geen been om op te staan, als we kijken naar de stemmenverhouding en de uit gangspunten van Leiden is dat een slechte zaak". JRDWIJKERHOUT 13 jaar oude Leeuwen- Congres Center in vijkerhout verwacht ïnkort de miljoenste ïachting en bezet na irdam en Den Haag de plaats op de ranglijst grote congresaccommo- Jts in Nederland. Dat alles eden geweest om uit te ^len. Het grote complex j de Gooweg heeft er een °Mide-complex bijgekre- en dat wordt 26 april ir staatssec B zlJn, geopend. >opi In 1983 telde Leeuwenhorst 16.564 internationale con gres-mandagen waarbij 92 verschillende nationaliteiten werden geteld. Jaarlijks zijn er gemiddeld 100.000 over nachtingen. Voor 1984 zijn de tellingen nog niet volledig uitgewerkt, maar het is zeker dat dat aantal veel hoger uit zal vallen. De directie van Leeuwenhorst stelt dat die groei te danken is aan de gunstige ligging: buiten het stadgewoel en toch centraal in de Randstad, vlakbij Schiphol en autowegen en de „alles-onder-één-dak-formu- le": Men werkt, slaapt, eet en ontspant in één en hetzelfde centrum. Dat bevordert de teamgeest en de concentratie. In het congrescentrum, waarin 120 personeelsleden werkzaam ziin, worden ove rigens niet alleen congressen gehouden, maar ook trainin gen, opleidingen en produkt- presentaties. Het nieuwe Ro tonde-complex herbergt een congreszaal voor uiteenlo pende activiteiten, een foyer, ontvangstruimte, incheckba- lie, garderobe en recreatie- kelder. Een kijkje in het congrescentrum. NOORDWIJK De heer C. Benschop, oud-wethouder van de gemeente Noordwijk is zaterdag overleden. Hij werd 76 jaar. Af komstig uit de Lopikerwaard, kwam hij na de oorlog naar Noordwijk, waar hij actief was in de Nederlandse Christelijke Landarbeidersbond Als voorzitter van de afdeling Noordwijk gaf hij jarenlang leiding aan het vakbondswerk Behalve het voorzitterschap van de N.C.L.B. bekleedde hij de zelfde functie in de Christelijke Besturenbond, het overkoepe lende orgaan van de plaatselijke CNV-bonden. Een van de akti- viteiten, die onder zijn leiding en die van z'n vriend D. Berkhey werd voorbereid, was de instelling van de weekmarkt. In 1958 werd Benschop gekozen tot raadslid voor de toenmalige AR-par- tij. Samen met de CHU vormde deze groep de Protestants-Chris telijke Raadsfractie. Als zodanig heeft Benschop twintig jaar deel uitgemaakt van de gemeenteraad. Zijn politieke loopbaan zag hij in 1976 bekroond met z'n benoeming tot wethouder van sociale zaken, onderwijs en woonruimteverdeling. Naast zijn reeds genoemde functies, was Benschop voorzitter van het Alge meen Ziekenfonds Noordwijk, en van de woningbouwvereni ging „Patrimonium". Een reeks van jaren was hij president kerkvoogd- De begrafenis vond vanmiddag plaats op de algemene begraaf plaats aan de Oude Zeeweg. 'oorj je jaren een definitief komen te kunnen aan de hockeyve- Ing „Catwijck", de fkvereniging Rijn- r en de gelijknamige >alvereniging zullen i komende maanden len worden gemaakt Ide invulling van de 1e fase van het „Tus sengebied". Het gaat hier om een gebied op de grens van Katwijk en Noordwijk waar in een eerste bouwfase al een tennispark en een voet balcomplex zijn gereali seerd. De commissie voor Wo ningbouw, Economische Zaken en Ontmoeting ging gistermiddag ak koord met het verlenen van een voorbereidings krediet van 15.000 gulden. Met de uitvoering van de tweede fase van het „Tussen gebied" moet voor verschillen de vereniginen een eind ko men aan een periode waarin men zich. soms met verschil lende. tijdelijke behuizingen heeft moeten behelpen. De at-' letiekvereniging en de hoc- keyvereniging verwisselden voor de laatste maal in 1984 van accommodatie toen zij moesten wijken voor de aanleg van het nieuwe sportcomplex „De Krom", waar het komen de seizoen voetbalvereniging Katwijk zal gaan spelen. De atletiek- en de hockeyvere- niging werden opnieuw tijde lijk aan velden geholpen, op een weiland ten westen van het tennispark, maar daarbij werd door het gemeentebe stuur „binnen redelijke ter mijn" wel een definitieve ac commodatie toegezegd, Het gemeentebestuur heeft zich aan deze belofte gehouden door dezer dagen een eerste aanzet te geven voor het ma ken van voorlopige tekenin gen waarin onder meer de verlangens van de betrokken verenigingen zullen worden verwerkt. Daarnaast zullen de schetsplannen worden afge stemd op de ledenaantallen, waarbij wel rekening zal wor den gehouden met een groei vanaf het moment dat de nieu we accommodaties in gebruik worden genomen. Om de investering voor deze nieuwe sportcomplexen te be perken wil het gemeentebe stuur de aankoop van grond in het „Tussengebied" tot een mi nimum beperken. Men zoekt dan ook naar een indeling van de accommodaties waarbij eventueel ..dubbelgebruik' mogelijk is. Voor de zomer moeten de eerste uitgewerkte schetsplannen op tafel liggen Duidelijk werd gistermiddag wel dat in het „Tussengebied" geen ruimte zal ziin voor de voetbalvereniging MVKV. De vereniging, die eveneens al enkele jaren met een accom modatieprobleem kampt om dat het Ministerie van Defen sie het hoofdveld heeft geko zen als de lokatie voor het in standhouden van een grote zendmast, had middels een brief aan de raadsleden om Volgens wethouder W van der Plas zal het gemeentebe stuur vasthouden aan het eer der ingenomen standpunt dat Katwijk met de drie huidige voetbalaccommodaties verza digd is.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11