ijshal elke week STAD OMGEVING GRATIS TOEGANG IWEEK EINDE .yen iijestaties lm n, /j^EN De politie heeft bij Iival in een pand aan de insteeg vanmiddag even na 9 pralrar zeven arrestaties ver- Dat bleek in zo- juist dat een zeer geringe 72jelheid heroïne werd aange- *p. Het ging om inwoners [^^.eiden. Oegstgeest, Voor- en ook werd een Zwitser troffen. Het zevental bleek 30 jaar oud. Drie van hen nog vast voor nader onder- Vlam in de pan LEIDEN Oververhit ting van een pan zorgde er gistermiddag voor dat in een woning aan de Hugo van Woerdenstraat de vlam in de pan sloeg. Een grote rookontwikke ling was het gevolg. De brandweer hoefde er niet aan te pas te komen om het vuur te doven. Vol gens een woordvoerder van de politie is de scha de minimaal. Er deden zich geen pesoonlijke on gelukken voor. Hoogleraren weg LEIDEN Op lange termijn moeten bij de studierichting so ciologie van de Leidse universi teit vijf hooglaren verdwijnen. Dat is een gevolg van het samen gaan in één faculteit van be stuurskunde, antropologie, politi cologie, sociologie en sociologie der niet-westerse volkeren. Pas in 1995 zou de vermindering van het aantal hoogleraren bij socio logie uitgevoerd hoeven zijn. Een en ander meldt het universiteits blad Mare. De samenvoeging van de studierichtingen zou meer stu denten naar de Leidse universi teit kunnen trekken en boven dien aansluiten bij maatschappe lijke ontwikkelingen. Wethouder belicht parkeernota LEIDEN Wethouder J. Peters (ruimtelijke ordening) licht op don derdagavond 18 april in het K&O ge bouw aan de Oude Vest 45 de ge meentelijke parkeernota toe. Vervol gens zal de heer A. Koningsveld, voorzitter van de Kamer van Koop handel een forum leiden dat vragen uit het publiek zal beantwoorden. Dit forum bestaat uit vertegenwoordigers van de Echte Nederlandse Fietsbond (ENFB), het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond (KNOV), de Stichting Leidse Binnenstad (SLB) en de Reizigers Organisatie Openbaar Vervoer (ROVER). De bijeenkomst begint om kwart over acht. Hazerswoude op televisie HAZERSWOUDE In het programma Socutera komt maandag een ontwikkelings project ter sprake dat Ha zerswoude binnenkort in het plaatsje Dioila in Mali gaat ondersteunen. Het program ma begint om vijf over half zes en is te zien via Neder land 1. De Raad van Advies van Hazerswoude, die zich intensief met het project be zig gaat houden, wordt in mei van dit jaar opgericht. De activiteiten beginnen dan in het najaar. Markt volgende week verplaatst LEIDEN Met ingang van volgende week zaterdag komt een aantal marktkramen op een andere plaats te staan. Een en is nodig in verband met de rioleringswerkzaamheden die binnenkort op de Hooglandsekerkgracht starten. Het gevolg is dat de kooplieden, die normaal daar staan, elders hun kraam moe ten opstellen. De gehele branche aardappe len en groente komt 's zaterdags voortaan op de Botermarkt. Verder komen kramen op het Stadhuisplein, de Vismarkt en de Koorn- brugsteeg. De Nieuwstraat blijft bezet terwijl in de Beschuitsteeg ruimte zal worden ge maakt voor een aantal dagplaatsen. De kra men op de Nieuwe Rijn blijven gewoon staan. Mauritssingel afgesloten LEIDERDORP Door werkzaam heden aan de weg wordt de Maurits singel in Leiderdorp vanaf 9 tot 26 april voor doorgaand verkeer afge sloten. De werkzaamheden aan het kruispunt van de verlengde Maurits singel (Achthovenerweg) en de Mau ritssingel nabij de oude Dillenburg maken dit noodzakelijk. Het gewone verkeer wordt omgeleid via de Hoofdstraat en de Hoogmadeseweg. De Zandput blijft wel bereikbaar voor het autoverkeer. De bussen rij den in deze periode over de Frede- nk Hendriklaan en de Wilhelmma- straat. Ét 'igba ÏIDEN De ijshal aan fjntje Vondellaan houdt jj "et ingang van 20 april vintig weken lang elke ^terdag een rommel- irkt. Bekeken wordt )g of de rommelmarkt Jïk het karakter van een jilbeurs kan krijgen. 'olgens P. Beers van de !xploitatie Maatschappij mejfcbanen jn Zoeterwoude de exploitant s/tu//7an dg ijshal zijn deze :tiviteiten noodzakelijk de ijshal financieel gezond te maken. Het zou vast staan dat de markt doorgaat, ondanks het feit dat deze week binnen de organisatie van de markt menings verschillen rezen. Beers heeft met organisatie van de rommelmarkt in de Pieterskerk contact over het houden van rommelmarkten in de ijshal. Waar het finan cieel risico van de twintig rommelmarkten ligt, is vol gens Beers nog niet precies duidelijk: „Daar zijn we nog niet helemaal uit". Verenigingen en partculieren kunnen gratis een stand krij gen. De opbrengst moet ko men uit de entreegelden en de handel op de markt. Han delaren worden volgens Beers geweerd. Beers zegt zich niet druk te maken over de mening van de gemeente omtrent het houden van rommelmarkten in de ijshal. De gemeente probeert dat tot dusver met het bestemmingsplan in de hand tegen te houden. Op die manier wil de gemeente met name de exploitatie van de Groenoordhallen niet verder bemoeilijkheden. Vorige week werd weliswaar een rommelmarkt in de ijshal toegestaan, maar dat zou zijn gedaan omdat het om een rommelmarkt ten behoeve van sportverenigingen ging. Dat mag volgens de afspra ken tussen gemeente en ijs hal weer wel. In de praktijk was echter ook een groot aantal particulieren aanwezig. Volgens Beers heeft de ge meente geen juridische mo gelijkheden om rommel markten in de ijshal tegen te houden. „Daar heb je hele maal geen vergunning voor nodig. We mogen alleen geen borden in de stad plaatsen om reclame te maken". De gemeente zou alles doen om de ijshal tegen te werken. „Ik had eerst het plan deze zo mer een pasar malam en meer van dergelijke evene menten te houden, maar om dat ik daar wél een vergun ning voor moet hebben, kon den ze dat tegenhouden". Vanuit de gemeenteraad werd vorige maand nog eens nadrukkelijk gevraagd om opheldering rond de ijshal. Het college van B en W zou nu eindelijk eens duidelijk heid moeten verschaffen over wat wel en niet mag. Wethouder D. Tesselaar liet overigens onlangs weten dat bekeken zal worden of de ijs hal toch meer ruimte kan krijgen voor zomerse activi teiten, die niets te maken hebben met sport. Aanvan kelijk wees Tesselaar elke wijziging in het gemeentelijk standpunt over de ijshal af. Hoever die wijziging even tueel zou kunnen gaan, is niet duidelijk. Beers wil volgend jaar ook modeshows, autobeurzen, en hobby-en computerbeurzen in de hal houden. „Als de ge meente daar niet mee in stemt, dan trek ik mijn han den van de hal af'. Beers zegt niet te begrijpen waarom de gemeente Leiden zo moei lijk doet. „In andere gemeen ten waar wij ook ijshallen hebben, werken ze wel mee. In Dordrecht bijvoorbeeld is een uitstekende samenwer king met concurrerende ac commodaties. Daar kan wél alles". ersmalling wegversmalling op de ^"Vveg 4 ter hoogte van het ^restaurant heeft gisteren l001"noedelijk twee kettingbot- en 'n r'cbt'n9 Amster- ter hoogte van Alkemade Drzaakt. Bij de eerste bot- waren elf auto's betrok- 72 (°n w •^en en bij de tweede vijf. Nie- raakte hierbij gewond. In Ie gevallen ontstond een bij de wegversmalling, die rrvfioedelijk te laat werd op- lerkt door automobilisten net uit de diepte van het aduct van de Ringvaart met «oog kwamen. De eerste ffefcing gebeurde tussen /üaflr'f uur en hal* een en ver" en taakte een file tot Hoogma- astrui Toen die net weer om- mesleks èén UUr be9on °p te ontstond de tweede se- e en botsingen. De stremming 2e M het verkeer heeft toen ze- ©f/en n09 anderhalf uur geduurd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Mattheus Jo hannes. z.v. P. A. M. van der Poel en M. M. Hulsebosch; Niels, z.v. C N. M. van den Berg en G. M. M. van Bohe- men; Joris Robert Maria. z.v. M. H. Coppes en J. C. Fischer. Jasper Christiaan Maria, z.v. M H. Coppes en J C Fischer. Govert Hendrikus Christiaan Carolus. z.v. A J. M. Buij- ze en J. A. G. M. Elstgeest. Lise-Lotte Marianne, d.v. H. F. Vegter en C C J Schijf; Sarah Elizabeth, d.v. J. van der Kraan en A. E. Vooijs; Mi- chiel Eduard Raoul, z.v. P. L. Ver hulst en J H. Spoelstra; Michiel. z.v. M. Boekhout en M. J. Mussert; Geor ge. z.v. T P van Leeuwen en C. J. M. Heemskerk; Angela Eleonore Miri am. d.v. G. N. van Egmond en A. M. M. Coster; Lucinda Joyce, d.v. W. J. Ooms en S. Star; Kay, z.v. E. R. J. Bulters en W. van Went; Gio vanni Wouter, z.v. W. P. Smit en C. Velde; Pieter Johannes, z.v. D. P. Broer en J. C. M. Voeten; Marcel. z.v. P. L. van der Plas en D. de Lange; Hoek; Julia Catrina. d.v. A. C Sterk en W. van Beek; Charlotte Hélène, d.v. J. Pampurik en S. Zapletal; Va- lentijn, z.v. A. C. Nieuwenhuijzen Kruscman en N. J. M. Smit. Robertus Petrus Johannes, z.v. T. A J. Zand vliet en M. J. van Zonneveld; Daniel, z.v. G. J. van Helden en D.J M. Ba- doux; Francisca Sophia Petronella Maria. d.v. C P. E. Westgeest en p M M. Westgeest; Stefan, z.v p Hus en W. H. de Bruin; Emmv Marli ne. d v E. A. T de Graaf en J M M. Righart van Gelder. Barlholomeus. z.v J van Egmond en F van der Griendt. Bianca Johanna Hendrika. d v A. van der Tang en J. H. van der Overlijden: M. Karemaker, geb. 17- 2-1908. man; G. van den Heuvel, geb. 28-12-1895. vrl. geh. gew. met J Ben; E.C.M. Blankers, geb. 28-10-1899, vrl. geh. gew met J.C. van Ginne- ken; C. J. Vissers, geb. 14-2-1913. vrl geh. gew. met J H. Choufoer W. van der Lelie, geb. 22-3-1902, vrl. geh. gew. met P Keijzer. J. C. van Otten, geb. 30-3-1909, vrl. geh. gew. met P. A. Smit; A Metelka, geb. 3-12- 1904, vrl. geh. gew. met J. W. Minck; J M.J. Thuis, geb. 26-7-1952. man; B H. Bakker, geb. 18-7-1918. man. E. C. Rodbard, geb. 11-12-1915. vrl., Waasdorp. J A M. Hc Rooiien ei Sara. d.v W.M.C. Barentsen; Jeriena Margarelha. d.v. J van Duijn en J. W. van der Waaij; Marvin William, z.v. A. B. Kok; Cor nells. z.v. C. de Mooij en A J. van den Eijkél; Gerardus Johannes. z.v. G. J. Ernest en A. E. Kruize; Jouke, t v. H J A Dessens en P C M. Ur- sem; Cornelis Jacob, z.v K. van der Plas en L. J. W. van Duijvenvoorde; Jacob Robert, z.v. L. Plug en J. C. J. Vos; Samantha. d.v J C. Roos en M. J. Schouten; Maikel Marinus Christianus, z.v. C. A. M. Martens en M. E. A. L. Gorissen; Elisabeth Maria Petronella, d.v. T. A. Gladon, Asraf, z.v. M. Lamdini Sanhaji en T. El Mi- mouni; Jerome Marinus Markus, z.v. L. T. C. Speet en W. S. van Leeuwen, Carine, d v. M. Louw; Maarten, z.v. R. Dubbeldeman en A. E. van der Burg; Anne Fleur, d.v. A. Rijlaars dam en H Muntendam; Michael Joel, z.v. M C. J. de Groot en H. Greven; John, z.v. L. C. van der Plas en T. C. Milieu centraal op Mondriaan- school LEIDEN De brugklasleer lingen van de Mondriaan scholengemeenschap houden dinsdag 16 april een milieudag. De milieudag is bedacht door de directie van de school en bewoners van de componisten- wijk. De leerlingen van de eerste klassen krijgen 's morgens uit gebreid voorlichting over ver vuiling van de wijk in het al gemeen en verwijdering van het vuil in het bijzonder. Per soneel van de gemeentereini ging zal de leerlingen met be hulp van onder meer dia's en films voorlichten over afval verwerking. 's Middags zullen de leerlingen zelf de handen uit de mouwen steken en een grootscheepse reiniging van de buurt houden. Gewapend met bezems, rieken en prikkers zullen de leerlingen in groe pen de wijk intrekken. De ge meentereiniging zal materiaal inzetten om de scholieren te helpen. De schoonmaakactie van een deel van Leiden Zuid- West wordt gehouden van kwart over een tot kwart over twee. De Mondriaan scholengemeen schap is een school voor chris telijk beroepsonderwijs en is tot stand gekomen na een fusie van de Christelijke Technische School Vijf Meilaan en de Christelijke LHNO Boshuizen. (ADVERTENTIE) KOMNAARDEPAASKERMIS bij de Groenoordhallen OPEN: PAASZATERDAG 1e PAASDAG 2e PAASDAG 10-22 uur (1e Paasdag v.a. 13 uur) r vallet bijdragen van Marcel ielauff, Kees van Herpen, oei den Outer, Astrid hoordijk en Gert Visser Jffoc irderlch ifeeniep (1) 'teerdet gebakkelei rond het nog tten.e bouwen winkelcentrum de Meerkreuk in Oude 10 wetering begint amusante *ormen aan te nemen. De (Roelofarendsveense winke- rIters, vertegenwoordigd in de 'ereniging RAAK, hebben nog moeite gespaard \m aan te tonen dat het plan fan architect Stroek er niet rrihoet komen. En wat blijkt? Sen aantal van deze midden- 54 \tanders heeft zich in het ge- nep wel in laten schrijven 'oor het nieuwe winkelge bied. VriiÜAAK-voorzitter Van Rijn zo onthulde de heer b'abfèlrock. Iets dat hem niet in nhfpank wordt afgenomen door ^j/e Veen se winkeliers. Als ar- bphitect Stroek niet naar bui- ten had gebracht dat Van Rijn ia een stroman bij hem stond ingeschreven voor een win- DO.- ik el, dan verkeerden zijn mid- i denstandsvrienden nog steeds in de waan met de bakker joede zaken te kunnen doen in de steeds langer durende trijd tegen de Meerkreuk. Nu het bekend is, verliest de Alkemadese middenstander, die dankzij slim ondernemers schap al tot ver buiten Alke made is gegroeid, veel van zijn geloofwaardigheid. Bak ker Van Rijn bakt ze wel heel bruin. Geniep (2) Nog interessanter wordt het als we eens in het verleden duiken. Toen de Digros zich in Oude Wetering wilde vesti gen, waren alle Alkemadese middenstanders fel tegen de komst van deze grootgrutter. Tot de grote verbazing van de inwoners van Alkemade bleek Van Rijn wel bereid in het hol van de leeuw zoete broodjes te bakken. De ge schiedenis herhaalt zich, dat blijkt maar weer. Ook middenstander en CDA- raadslid Sjaak van den Bosch kan er wat van. In het verle den was geen moeite hem te veel om een nieuw winkel centrum aan de Meerkreuk te bestrijden. Nu blijkt ook hij zich te hebben ingeschreven. En Van den Bosch zal straks het belang van de midden standers in de gemeenteraad moeten verdedigen. Of zou hij zijn eigen belangen zwaarder laten wegen? Gul (1) Heeft Leiden in de persoon van wethouder Jit Peters een verkeerswethouder gekregen, die zich aanzienlijk coulanter opstelt dan zijn voorganger Cees Waal tegen de eeuwig om meer parkeerplaatsen zeu rende middenstand? Of heb ben de activiteiten van par- keeractivist en 'toekomstig' gemeenteraadslid slager Van der Zon eindelijk succes? Twee weken geleden kraak ten boze middenstanders het voor duur geld gerestaureerde Vrouwenkerkplein in De Camp. En Peters reageerde op een wijze die hij van Waal af gekeken moet hebben. Het hele plein werd omzoomd met paaltjes. De toegang tot het pleintje voor auto's werd voor eens en altijd onmogelijk ge maakt. Amper een week later deed Peters een pleister op de won de van de gebelgde onderne mers. De pas geplaatste paal tjes op de stoep zullen worden verwijderd en er zullen negen parkeerplaatsen worden aan gelegd. Op zich worden de onderne mers daar niet veel wijzer van. De negen plaatsen waren immers al jaren illegaal in ge bruik. Maar het feit dat de wethouder verkeerszaken aan hun problemen tegemoet komt, moet hen enige hoop voor de toekomst hebben ge geven. Gul (2) De vraag blijft hoe Peters er plots toe komt illegale par keerplaatsen te legaliseren. Sedert jaar en dag weigert de gemeente immers illegale plaatsen mee te tellen in de parkeerbehoefte in de stad. Jarenlang ook wees de ge meente alle vraag om meer parkeerplaatsen af omdat .zorgvuldige" tellingen de be hoefte aan meer niet zouden hebben uitgewezen. Is men er plots achter geko men dat deze tellingen ver keerd zijn uitgevoerd, of wil Peters de morrende midden stand in met een gul gebaar in slaap sussen? Fop(speen)boom (zie „fopspeen Blijft dat op het historische kerkplein, waarvan welis waar de auto's werden verwij derd, een container van éen in de buurt werkzame aanne mers eenzaam achterbleef. Wellicht dat Peters na zijn harde actie tegen het beeld- verstorende blik ook deze aannemer nog even kan som meren zijn eigendom van het monument te verwijderen. Fopspeen De lente heeft af en toe vreemde invloeden op de na tuur. Zo hangt een boom in het Leidse Pieterhofje vol fopspenen, plastic goudvissen en andere tirelantijnen. Of is hier sprake van een nimmer onthuld, oeroud volksgebruik van een onbekende sekte die de boom als totem voor haar vruchtbaarheidsriten ge bruikt. Misschien is de politie na het zien van deze foto wel een stuk verder in het onder zoek naar een inbraak in een groothandel voor baby-artike len. Terreur (1) De terreur van onze trouwe viervoeters neemt handover hand toe. Wie heden ten dage een wandelingetje door één der Leidse parken of plant soenen wil maken, dient zijn blik bij voortduring op de grond gericht te houden om te voorkomen dat hij zijn uit stapje met twee besmeurde en stinkende schoenen moet be kopen. De bewoners van het Kooipark kunnen er over meepraten, maar ook de om wonenden van het Vrouwen kerk plein klagen al jaren steen en been. De gemeente blijkt niet in staat het probleem afdoende aan te pakken. Weliswaar zijn de Leidse hondebezitters jaar lijks goed voor een bedrag van bijna 4 ton aan hondenbe lasting, maar dat wordt niet uitsluitend gebruikt voor het opruimen van hondedrollen. De enkele jaren geleden inge stelde gemeentelijke werk groep hondepoep heeft niet meer kunnen bedenken dan het geven van meer voorlich ting en het verstrekken van een schepje aan de hondebe zitters om de poep op te rui men. Dat is natuurlijk geld weg gooien. Wanneer hondebezit ters ook maar enigszins be gaan zouden zijn met het lot van hun wandelende mede mens. lieten zij hun dier zijn behoefte allang in de goot doen. Of hadden zelf een schepje gekocht, inderdaad. Terreur (2) Ook in Noordwijk speelt het probleem. Daar is inmiddels besloten een werkloze aari te trekken om met behoud van uitkering het strand schoon te houden. Logisch gevolg zou zijn het aantrekken van een werkloze om de hondedrollen op te ruimen. Werklozen zijn voor sommige gemeentebestu ren toch immers goed voor het verrichten voor elk klus je, hoe vuil en vies ook. Wordt het geen tijd dat de po litiek gaat beseffen dat tegen dit soort straatterreur met harde hand moet worden op getreden. Zoals de foutpar- kcerder kan rekenen op een fikse boete, dient ook de nala tige hondebezitter financieel in de kraag gegrepen te wor den. Met een kleine wijziging in de politieverordening zou het op verkeerde plaatsen deponeren van hondedrollen strafbaar gesteld kunnen worden. Nale ving van de verordening zou kunnen geschieden door en kele (inherent aan het Leidse bureau parkeerpolitie) bij de politie ondergebrachte drol lenvangers. Wanneer men niet te zuinig doet over de hoogte van de boete, moeten deze heren con troleurs zichzelf kunnen beta len. En. gezien de overmaat aan uitwerpselen op de Leidse openbare weg, moet er ook nog wel een aardig bedragje voor de gemeentekas kunnen overschieten. Puinhoop De ondernemers in Leiden hebben er nu toch echt een puinhoop van gemaakt De Stichting Leidse Binnen stad (SLB) ooit opgericht als hét overlegorgaan tussen ge meente en ondernemers, is na een paar jaar onenigheid over het voorzitterschap, inmiddels ingeslapen. CNV. FNV en KNOV leken een paar weken geleden uit komst te bieden. Zij zouden een nieuwe Leidse variant van de SER op poten zetten, iets waar ook de CDA -farctie in de gemeenteraad op had aangedrongen. Werknemers, werkgevers en overheid zou den elkaar op dit nieuwe plat form kunnen ontmoeten. Wethouder Jos Fase (econo mische zaken) vond het een goed plan. Iedereen zou aan de Leidse variant op het har moniemodel mee willen doen, meende ze. Het tegendeel blijkt het geval. Zoals zo vaak zijn de onderne mers in Leiden het weer eens oneens. Terwijl het KNOV aan de voorbereiding van de Leidse SER werkt, fietste de Leidse Vereniging van Indus trie daar deze week dwars doorheen. Volstrekt overbo dig. we hebben genoeg van dit soort clubs. De meeste werkgevers in Leiden zullen er hun energie niet aan ver spillen", luidde de reactie. Jos Fase rest niets anders dan puinruimen. Al wordt het misschien tijd de onderne mers zeil maar eens met de brokken te laten zitten Het begint er zo langzamerhand verdacht veel op te lijken, dat de gemeente de enige is die waarde hecht aan een goed overlegorgaan voor onderne mend Leiden. L

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9