Veel zelfspot en satire in „Screentest" In musical Gigi zoekt meis je haar eigen weg (RADIO/TELEVISIE £eidóa<2owiant VRIJDAG 5 APRIL 1985 PAGINA 11 Abonnee-tv in juni in Rotterdam AMSTERDAM - Filmnet/ATN acht het volgens haar woordvoerster voor „99,9 procent zeker" dat met ingang van 1 juni abonnee-tv in geheel Rotter dam kan worden aangeboden. In sommige wijken wordt zelfs al half april begonnen met filmaanbie dingen. De situatie in Amsterdam wordt nog onze ker genoemd. Voor wat Den Haag betreft, waar op 29 maart werd begonnen met 10.000 abonnees, spreekt men van een gestage groei. Meer informatie wilde men daarover niet geven. Rob Houwer (pro grammering) en Cees Wolzak (marketing) zijn te ruggetreden uit de dagelijkse leiding van het bedrijf. J. Nilsson en H. Melzer vormen nu de directie. Hou wer en Wolzak zijn benoemd in de raad van com missarissen. Houwer blijft toezicht houden op het Nederlandse aandeel in de programmering van Filmnet/ATN. Het bedrijf is zoals bekend een com binatie van de Verenigde Nederlandse Uitgeversbe drijven, United International Pictures, Esselte en de Verenigde Nederlandse Filmcompagnie. Deelnemers aan Jazz Podium gezocht HILVERSUM Aan het internationaal jazz festival 1985, dat op 27, 28 en 29 september wordt gehouden, is ook dit jaar weer een con cours verbonden voor aankomend talent. Deel name staat open voor orkesten, groepen of so listen ongeacht stijl van jazz-beoefening, met de status van amateur-musici. Het concours, dat de naam Jazz Podium draagt, speelt zich af in twee ronden. Op vrijdag 27 en zaterdag 28 sep tember spelen hoogstens twintig groepen of so listen, zonder indeling in categorieën, waaruit een jury de vijf besten selecteert. Deze worden uitgenodigd het slotconcert te verzorgen op zondagmiddag 29 september in de grote zaal van de Meervaart (voorafgaande aan de grote slot-act van het Festival). Aansluitend maakt de jury de prijswinnaars bekend. Er zijn twee prijzen aan het Jazz Podium ver bonden. Een solistenprijs, groot 1.000,en een Meervaart/VPRO prijs, inhoudende een concert in de serie Jazz in West van de Meer vaart, waarvan voor VPRO-radio opnamen ge maakt worden voor latere uitzending. De jury bestaat dit jaar uit Wim van Eyle (scri bent en bestuurslid van diverse Jazzstichtin- gen), Juul Anthonissen (scribent en organisator van jazzconcerten in België), Nedley Elstak (musicus), Han Reiziger (VPRO-radio) en Henk Kleinhout (scribent). Tot 22 juni kunnen aspirant-deelnemers in schrijfformulieren aanvragen bij NOS muzie kafdeling radio, postbus 1010, 1200 JB Hilver sum. Deze formulieren moeten vervolgens met een geluidscassette worden geretourneerd voor 2 augustus. Aan de hand van de cassettes wor den de maximaal twintig deelnemers aan het Jazz Podium geselecteerd. TROS-tv steunt Unicef-actie HILVERSUM Veel kinderen in Mo zambique, die de honger, de burgeroorlog en de overstromingen hebben overleefd, dreigen het slachtoffer te worden van de sociale chaos die is ontstaan door de ram pen die de laatste jaren Mozambique, even als een groot deel van Afrika, hebben ge troffen. Een toenemend aantal kinderen wordt gedwongen voor zichzelf te zorgen, zwervend door de steden. Unicef is begon nen de opvang van deze zwerfkinderen te organiseren Via de aktie „Kans voor een Kind" wil Unicef-Nederland op zijn beurt helpen door de benodigde financiën ervoor bij elkaar te brengen, o.a. door een collecte van 29 april tot 5 mei. TROS-tv heeft toe gezegd de actie te zullen ondersteunen. HILVERSUM Het ge beurt al te weinig op de Nederlandse televisie dat geladen onderwerpen op een, luchtige manier ge presenteerd worden. Een duidelijke uitzondering vormt de serie „Screen test", waarvan IKON-tv vanavond op Ned. I om 22.45 uur onder de titel .Zwarte kunst" het eerste deel uitzendt. Luchtig en haast oppervlakkig wordt daarin het probleem van discriminatie van minder heden aan de orde ge steld, juist door die min derheden die van iKON een eigen stem kregen. Misschien daardoor extra indringend. Regisseuse Marion Bloem: „Ik geloof niet zo in de manier van het vermanende vingertje. Dat wordt niet gepikt". De IKON heeft lessen uit het verleden getrokken. Eindre dacteur Wim Koole vertelt dat de omroep zo'n vijftien jaar geleden het programma „Oor deel, vooroordelen, veroorde len" op het scherm bracht. Toen wél met het vermanende vingertje. Uit een onderzoek onder de kijkers bleek dat het programma een averechtse uitwerking had: het publiek was nog kritischer geworden. Koole: „Bij de voorbereiding van deze serie hebben we be sloten dat we met iets moesten komen wat leuk en ontspan nend was. Minderheden moe ten laten zien dat ze gezamen lijk iets te bieden hebben, om de algemene veronderstelling te ontkrachten dat ze slechts dingen nemen". Daarom werd besloten een (licht) satirisch en muzikaal programma te brengen. Na de 'tweede en derde uitzending van Screentest zal door de OS een onderzoek worden IKON GUNT MINDERHEDEN HUN EIGEN KIJK ingesteld, zodat nagegaan kan worden hoe het bij het publiek overgekomen is. Want, zegt Koole: „vooraf werden we ge waarschuwd dat het Neder landse volk er nog niet aan toe Zelfspot De tientallen donkergekleurde spelers in Screentest hebben er onder leiding van Marion Bloem in ieder geval alles aan gedaan om een aansprekend programma te maken. Het re sultaat is een flitsende, kleur rijke en vooral humoristische uitzending. „De acteurs heb ben vooraf de ruimte gekregen de Nederlandse samenleving over de knie te leggen", zegt Marion Bloem. „Maar de idee ën waar ze mee kwamen ble ken alleen maar zelfspot te be vatten. Dat heeft bijgedragen aan de kwaliteit van het pro gramma, want met satire en zelfspot kun je veel meer ver tellen". Wel stelt ze nadrukke lijk dat satire per definitie controversiëel is. „Met Screen test pretenderen we dan ook niet een representatief beeld van de gemiddelde minder heid te geven". De subtitel van de eerste afle vering van Screentest is „Zwarte Kunst" en Bloem denkt erover om die subtitel ook voor de nog komende af leveringen te handhaven. „Dan is het tenminste duide lijk in welke hoek het gezocht moet worden". De hoek van de buitenlandse minderheden. Wat Screentest sterk maakt is de keuze mensen uit alle min derheidsgroepen mee te laten spelen. Juist omdat dat bij het kijken naar Screentest niet zo sterk opvalt, wordt aan de doelstelling inhoud gegeven Discriminatie van minderhe den is een probleem van min derheden gezamenlijk en de minderheidsgroepen kunnen samen komen tot een artistie ke prestatie, die eenheid uit straalt en een bijdrage kan le veren aan de Nederlandse sa menleving. Persiflages De satire in Screentest krijgt vooral vorm door de werke lijkheid op z'n kop te zetten. De persiflages op programma's als De Ombudsman van de VARA en vooral De ver van m'n bed show van de KRO zijn in dat verband zeer ko misch. „De verkeerd uit m'n bed show" heet het in Screen test waarin een buitenlander presentator Han van der Meer speelt, die om wederzijds be grip te kweken een Nederlan der in z'n programma uitno digt om iets van zijn cultuur te vertellen. Dat laatste komt er echter niet van. Een „Hollan- doloog" mag komen uitleggen dat de Nederlander met de sterke angst van een dijkdoor braak leeft, die diep in zijn cultuur geworteld is. De titel Screentest is om meer dere redenen gekozen. Jonge ren uit minderheidsgroepen moeten zich in de Nederlandse samenleving steeds opnieuw bewijzen. Eigenlijk steeds een Screentest afleggen. Maar het programma zelf bestaat ook uit een aantal echte screentests. Bij de proefopnamen werden twee actrices, Horees Toppin en Majurie Boston, door Ma rion Bloem met een tegenge stelde opdracht voor de came ra gezet. De eerste moest de Nederlandse samenleving ver dedigen, de tweede kon kri tiek spuien. Onvoorbereid le verden de twee zo'n leuke sketch dat de proefopname voor de definitieve uitzending is gehandhaafd. Ook een aan tal andere sketches zijn op die manier in Screentest ver werkt. In het programma, dat door het grote aantal wisselende scènes als totaal vrij vluchtig overkomt, zijn een paar vaste 'onderdelen opgenomen. Zo keert de persiflage op de om budsman in elke uitzending terug Hetzelfde geldt voor het „koor" van alle spelers dat ge regeld „Nobody knows the troubles I've seen" zingt, ge volgd door solozang in de ei gen taal van één van de ac teurs. Het geheel blijft echter een opeenstapeling van komi sche situaties, waardoor de kij ker drie kwartier lang geboeid blijft. „Met opzet", vertelt Wim Koole. „Het is niet onze bedoe ling in de loop van de uitzen dingen naar een conclusie toe te werken". De teksten in Screentest zijn voor een groot deel van de ac teurs zelf. Die hebben zoveel materiaal aangeleverd dat be sloten is op 5 juli nog een extra aflevering uit te zenden. De andere twee waren al gepland op 17 en 31 mei. Na de laatste uitzending zal de IKON de se rie evalueren. Wim Koole: „Als die evaluatie positief uitvalt denken we ero ver om in 1986 opnieuw een dergelijke serie uit te zenden". Aan Screentest doen ongeveer vijftig spelers mee. allen met een (semi-)professionele oplei ding Hoewel de meesten geen grote ervaring met televisie toneel hebben, komt Screen test geen moment amateuris tisch over. „Talent onder minderheids groepen moet meer kans gebo den worden. Tot nog toe geeft de televisie wat dat betreft een scheef beeld", vindt Marion Bloem. Met Screentest wil de IKON dat jonge talent tege moetkomen. om nu eens af te stappen van programma's óver minderheden. HUGO DE BRUIJNE Leslie Caron als Gigi vrolijk en hoog te paard op een ezel. Niet alleen de film „Amadeus" over Mozart haalde kortgeleden acht Oscars binnen, een fenomenale prestatie, in 1958 viel een zelfde aantal van dergelijke onderscheidingen toe aan Vincente Minelli's musical „Gigi". Met in de titelrol Leslie Caron sprak dit verhaal over een verliefd meisje, dat haar eigen zin doorzet, bij grote publieken tot de verbeelding. Zaterdagavond op Ned. II om 19.12 uur zet KRO-tv deze film op het scherm. Het verhaal naar een roman van de Franse schrijf ster Colette, speelt rond 1900 in Parijs. Gigi wordt opgevoed door een oma en een tante, die haar wellevendheid bijbrengen, vooral in de sfeer van kennis van wijnen en omgangsvormen. Gigi laat zich dit alles aanleunen, toont zich een meegaand meis je. totdat zij de grote liefde ontmoet in de persoon van Gaston la Chaille, een man van de wereld, een rol van Louis Jourdan. Op dat moment verliest zij de haar aangeleerde regels uit het oog en zoekt zij haar eigen weg door het leven en de liefde. In belangrijke bijrollen zien we figuren als Maurice Chevalier, die model staat voor het Parijse levensvertier, o.a. met zijn be roemde lied „Thank heaven for little girls", en Eva Gabor. ook al een grootheid van weleer Deze film drijft overigens voor een belangrijk deel op de mu ziek. Die houdt de hele zaak op gang. Op de maten van die mu ziek leidt Gigi een opgewekt bestaan, temeer als zij waarneemt hoe het zoeken van haar eigen weg door 's levens perikelen on geveer verloopt zoals zij zich dat had voorgesteld. De muziek werd speciaal voor deze film geschapen door Frederick Loewe. terwijl Alan Jay Lerner deze voorzag van teksten. Lerner schreef ook het draaiboek voor deze film. die men een vrije be werking mag noemen van het oorspronkelijke verhaal van Co- lette. Aan de hand hiervan schreef hij ook de titelsong „Gigi", een onverbiddelijke meezinger in die dagen. Geen recensent schreef destijds een bedenkelijk woord over deze musical, bood slechts bijval. Is schrijfster Colette niet vrij te pleiten van een zekere vrijmoedige benadering van de levens vragen, in deze musical kreeg het verhaal een hyperlichte toets. TON OLIEMULLER NCRV 15.30 De Careons. Australische serie. Felicity wijst Gerard na haar huwelijksreis zijn plaats in huis en Margery vraagt haar moeder om opheldering over haar broertje. 16.15 Een ongewone oma, poppenserie. 16.20 Pluizerd, tekenfilm. 16.45 Wissels, gevarieerd mid dagprogramma gepresen teerd door Legien Kromkamp en Dick Passchier. Om 17.30 1/26-Journaal. 18.20 Bijbels Prentenboek, afl.: Koning David. 19.00 Jaap en de Bonestaak, tekenfilm. 19.50 Meneer Kaak, de Super- haai, tekenfilm. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.20 Stormboy, Australische film van Henri Safran. Met: Greg Rowe, Peter Cummings en Dave Gulpilil. Stormboy woont met zijn vader in Au stralië. Wanneer ook voor hem de schooltijd aanbreekt moet hij het platteland en de diren waar hij zo aan gehecht is achterlaten. 21.50 The Winds of War (14), tv-serie. Byron Henry vraagt President Roosevelt om hulp voor zijn vrouw Natalie en haar oom. Berel Jastrow ont dekt dat in Minsk honderden joden worden uitgemoord. 22.40 Goede Vrijdag in Blauw kapel. Presentatie: Sipke van der Land. NOS 23.15 Journaal. 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 KRO 15.00 Goede Vrijdag Viering, in de Basiliek van St. Jan te Den Bosch met als celebrant mgr. J. Ter Schure SDB. Ligurgi- sche gezangen verzorgd door de schola cantorum Die San- geren van Onser Liever Vrou wen o.l.v. Maurice Pirenne. FEDUCO 17.45 Taal van alledag, afl. 1 (herh). 18.00 Drank en drugs, les 2 (herh). NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 118.20 Paspoort voor Spanjaar den. I 18 30 Sesamstraat. a 18.45 E Jeugd journaal. De twee hoofdrolspelers uit de Amerikaanse speelfilm „Citizen Kane" met Orson Wells (I). Ned. II om 23.30 uur. 19.00 Journaal. VARA 19.05 Het Molletje, tekenfilm. 19.15 Webster, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Bange Beer. Webster zal voor het eerst van zijn leven gaan kamperen. Het lijkt hem best leuk, mits zijn teddybeer mee kan. 19.43 De Stille Oceaan, Neder landse tv-film van Annemiek van de Putte, geregisseerd door Digna Sinke. Marian Winters (Josèe Ruiter), als journaliste werkzaam in Zuid Amerika, is zeer begaan met het lot van de mensen in dat deel van de wereld. Geleidelij- kaan is ze gaan twijfelen of het wel zin heeft met haar werk door te gaan. Echte ver anderingen blijven uit. 21.31 fflFons Jansen 5, eerste gedeelte van een theatershow van Fons Jansen, opgenomen op 3 en 4 januari 1978 in de Schouwburg van Haarlem. IKON 22.45 Screentest, satirisch, mu zikaal programma door jon geren uit allerlei (gekleurde) minderheidsgroepen. Deel 1: Zwarte Kunst. 23.28 Bericht van de Wilde Ganzen. VOO 23.30-01.30 E Citizen Kane, Amerikaanse speelfilm uit 1941 geregisserd door Orson Welles. Een bekend verslag gever zoekt de vrienden en kennissen van een recentelijk overleden krantenmagnaat op in de hoop achter de be tekenis te komen van dienst laatste woorden. 18.00 Tik Tak. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Emma en Opa. Afl.: April (herh). 18.30 Star Trek, Amerikaanse SF-se- rie. Afl.: De slavenopstand. 19.20 Uitzending door derden. 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht 20.15 Videomatch, videospelletje waarbij twee kijkers per telefoon tegen elkaar uitkomen. De winnaar kan door spelen voor een reis. Presentatie: Mar leen Gordts. 20.25 Het Diamantplein (La Plaza dei Diamante), Spaanse speelfilm uit 1982. Zomer 1928: tijdens een feest in de Gracia-wijk van Barcelona leert de jon ge Natalia Quimet, een timmerman, kennen. Ze trouwen en krijgen een baby Toni. Samen maken ze de grote politieke veranderingen mee in het Spanje van voor en na de Burgeroor log. Deze ervaringen hebben een grote invloed op het persoonlijke leven. 22.15 Première-extra. Jo Ropcke pre senteert filmnteuws. 23.25 Journaal en Coda. 19.00 Een week sport 19.30 Tijdrover. Lieve plantjes. 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht 20.15-23.20 Matthaus Passion, vanuit de Thomasklrche in Leipzig. Uitgevoerd door het Thomanerchor Leipzig. Ge- wandhaus Kinderchor en Gewandhau- sorchester Leipzig o.l.v. Hans-Joachim Rotzsch, m.m.v. vocale solisten. RTBF 1 17.15 Lollipop, gevarieerd kinderpro gramma. 17 40 Mama in, Papa cool. Mama cool, Papa in, voorlichtingsprogramma voor ouders. 17.50 Plein Jeu weekend, gevarieerd kinderprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.25 Minute Papilkm. 19.30 Journaal. 20.00 Au oom de la loi, juridisch ma- 2100 Alain Resnais-filmcyclus: L'An- nèe demiere a Marien bad, Franse speelfilm uil 1960 van Alain Resnais. In ©en hotel in Beieren probeert een man een gaste te overtuigen van het feit dat zij elkaar reeds eerder ontmoet hebben Zij ontkent dit aanvankelijk, maar de man blijft aanhouden, net zolang totdat zij aan zichzelf gaat twijfelen. 22.40 Journaal. MUSIC BOX TV 5 15.00 Non-stop videoclip*. Presenta tie: Sunte (15 00). Julie er Diana (16.00). Gaz (17.00) en Gary (18.00). 19 00 Kinderprogramma. 19.22 Louis et Rejane, tv-film 20.52 Un* mes** pour Rome, muzika le documentaire. 22.00 Nieuws. 22 30-02.00 Non-stop videoclip*. Her halingen. Presentatie: Julie en Diana (22.30). Gaz (23.00). Gary (00.00) en Si mon met een popartiest in de 'First Sight Show' (01.00). Duitsland DUITSLAND 1 15.35 Magische Stüdte: Cartagena. 16.20 E Friedemann Bach, Duitse speelfilm uit 1941. Met in de hoofdrol len: Gustaf Grundgens. Eugen Klöpfer en Lina Lossen. Regie: Traugott Muller. Portret van de oudste zoon van Johann Sebastian Bach, Friedemann Bach, die zijn leven lang in de schaduw van zijn vader stond. Hoewel zeer begaafd, leende hij zijn talenten voor het compo neren van lichte muziekstukken In op dracht van o.a de Keurvorst van Sak sen. 18.00 Dennoch bleibet du auch im Leide, Jesu, meine Freude. Kerkdienst op Goede Vrijdag vanuit Cottbus. 18.45 Die FÜBe im Feuer, filmverhaal van Katrin von Glasow naar de gelijkna mige ballade van Conrad Ferdinand 19.15 Deutsche* sus der anderen Re- publik. Van Peter Merseburger en Wolfgang Klein. 19 58 Heute im Ersten. 20.00 ODTageaachau. 20.15 Das Gewand (The robe). Ameri kaanse speelfilm uit 1953. Met in de hoofdrollen: Richard Burton. Jean Sim mons en Vict ore Mature. Regie: Henry Koster. De Romeinse stadhouder van Jeruzalem geeft aan Marcellus Galiio de opdracht voor een kruisiging. Gallto ver moedt nog niet waar het hier om gaat: De kruisiging van Christus. 22.25 Gott und die Welt. Golgatha '85. Menschen auf dem Mullberg. Reporta ge over de armoede In Noordoost Bra- 22.45 23.00 Angst vor dem Leben, tv- van Hagen Müller-Stahl en Peter Schei bier (herh). Wanneer Norbert Fehrke verneemt dat hij nog maar een paar maanden te leven heeft, probeert hij zich tegen het noodlot te verzetten Het portret van een man en zijn carrière als ingenieur, de verhouding tot zijn familie en zijn directe arbeidsomgeving. en de plotselinge veranderingen die het nood lot teweeg kan brengen. 00.45 DUITSLAND 2 15.10 Veter der deutschen Mueik, een muzikaaWiterair programma tg.v. de verjaardag van Heinnch Schutz, 400 jaar geleden 15.55 Meine Kindheit im alten Peking (Cheng Na Jiu Shl), Chinese speelfilm uit 1982. Herinneringen van een oude vrouw. Op ontroerende wijze beschrijft zij haar jeugd in het oude Peking. 17.25 Heute. 17.30 Rückkehr sus dem Niemands land, reportage over hel leven van zwa re geesteszieken die bijna geen moge lijkheid hebben om terug te keren naar de maatschappij. (B: Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzending. ■B: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 03: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. Hj Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Richard Burton (I) als Marcellus Gallio in de speelfilm uit 1953 „The Robe". Duitsland 1 om 20.15 uur. 18.55 Programma-overzicht. 19 00 Heute. 19.15 „Von guten Machten wunderbar geborgen-.". De zeventienjarige Stefa- nie Schmidt vertelt over wal haar boert en fascineert in de dominee en verzet strijder Dietrich Bonhoffer. Hij is op 9 april 1945 in KZ Flossenblirg vermoord. 19.30 A u»J ends journal, reportages van buitenlandse correspondenten. 20.15 üebfreuen, tv-spel. De af scheidsavond van een actrice wordt een zware tegenvaller wanneer blijkt dat er voor deze voorstelling nauwelijks belangstelling is. Alleen haar zoon. Phi- lipp, stuurt haar een telegram. Aansl.: Gesprek over het tv-spel „Liebfrauen" tussen dominee Edmund Erlemann en Michael Albus 22.20 Heute. 22.25 Aspekte-Literatur, literair pro gramma. Vandaag gesprekken met schrijvers over nieuwe boeken 23.40 Klein* trieren auch im Sommer, Zwitserse speelfilm uit 1978. Een groep je jonge mensen worstelt met zichzelf en hun omgeving. Een van hen. Juliette, komt In de problemen wanneer zij be vriend raakt met een drugsverslaafde jongen. Zij verliest zelfs haar baan en raakt zwanger. 01.15 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 Hallo Spancar, tv-serie. 19.00 AktueU* Stunde, mei Blickpunkt Dusseldorf 20.00 Tageeachau. 20 15 Wann at dar JUngsta Tag? Do cumentaire. 21.45 Landeasplegel 22.15 Nirgendwo iet Poenicheo (5). tv- -serie van Hartmut Grund naar de ro man van Christine Bruckner 1952: de zaken van Maximilian© gaan zeer goed, vooral na enige erfenissen die ze m haar keuken kan Investeren. In 1956 besluit de familie eindelijk de uitnodi ging van MaxlmiHanes moeder te ac cepteren en zij vertrekken per stoom boot naar California 23 05 Intenerv-Station, tv-spel van Alan Bennett met o.a. Alan Bennett. Helen Fraser. David Major ea Een zoon zit dag en nacht aan het ziekbed van ajn vader Wanneer hij op een nacht ingaat op de toenadenngspogin- gen van een verpleegster, blijkt zijn va der juist die nacht te overlijden De zoon maakt zich de ergste verwijten en 00.25 Laatst* journaal. Engeland SKY CHANNEL 15.30 Star Fleet. 16.00 Sky Trax 1. Pat Sharp Show. 16.45 Sky Trax Z Tony Blackburn. 17.30 Sky Trax 3. Gary Davies 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl. Ed. the desert rat. 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy gets (1) 21.10 The new candid camera. 21.35 A hola lot of trouble. Komische film met o.a. Arthur Lowe. 22.00 McDonalds American gymnas- 23.00-00.00 Sky Trax. Herhaling. BBC 1 15 45 Donald Duck's 50 jaar. 16 35 Water Babies, Engelse speel/- animatiefilm Een schoorsteenveger springt in een vijver om aan zijn achter volgers te ontsnappen. Onder water be leeft hij de wonderlijkste avonturen. 18.10 Circus of Youth. 19 00 Journaal. 19.10 London plus. 19.15 Driving force -85. 20.00 Wooan. 21.00 Odd one out, muzikale quiz. 21.30 Dad's Army. Komische serie. 22.00 Journaal. 22.15 Lata Starter, tv-serie. 23.05 The road to the cross. 23.55 Paul Alexander. 00.05 Gaslight, Amerikaanse speel film uil 1944. Een man probeert zijn vrouw gek te maken om zo van haar af te komen. 01.55 BBC 2 15.15 C Marcel Came Season: Lao enfants du Paradto (1), Franse speelfilm uit 1944 van Marcel Came. 16.50 Chateau du sable. 17.00 Marcel Came Season: Las en fants du Paradis (2), vervolg. 18.25 The invaders, SF-sene. 19.15 The Joy Adamson story. 20.00 Gardener* world. 20.25 Mis m B klems terts van Bach. 22.40 Harty goes to amusements programma 23.05 Avanti, Amerikaanse speelfilm urt 1972. Een miljonair uit Baltimore ver trekt naar Italië om zijn overleden vader terug te halen. Hij ontmoet de dochter van zijn vaders maitresse en wordt ver liefd op haar. 01.25 ITV 15.00 Th* first great train robbery, Amerikaanse speelfilm uit 1979. 17 05 Mickey Mouaa, tekenfilm. 17.15 Th* making of Indiana Jonas. Kl|kje achter de schermen bij de verfil ming van 'Indiana Jones and the Tem ple of Doom' 18 15 18 45 19 00 The magic of David Copper- fMd. 20 00 The practice. 20.30 Family Fortune*. 23 00 Nwuwl 23.15 The South Bank Show. 00 45 Hammer House of Mystery and 02.25 Undercurrent*. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. FEDUCO-ROF 11.05 Thema 1: Alfabetisering 2 (herh.). NOS 13.00 Nieuws voor doven. RTBF 1 12.00 Teletekst magazine. 12.30 Interwallonië, Heilikoum. infor matief magazine voor Arabieren 13.00 Interwallonii, Ciao amici, in formatief magazine voor Italianen MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Sunie met 'Chart Attack' (08.00). Gaz met het eerste deel van een interview met Paul Quinn (09.00). Simon (10 00), 'One night stand', popconcert (11.00). Danceshow met Julie (12.00), Dance- show met Martin (13.00). DUITSLAND 1 10.00 Tageeachau. 10.03 Extratour (herh.). 11 40 Gott und die Walt Golgatha '05. 12.10 Auelandsjoumal. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagaschau. DUITSLAND 2 10.45 Programma-overzicht. 11 30 Einführung in daa Mietrecht, informatieve serie. Afl.: Das End* von etwas. 12.00 Nechbern in Europa, informa tie voor buitenlanders en Duitsers. (12.00 Joegoslavië. 12.40 Grieken land. 13.20 Spanje) DUITSLAND 3 WDF 09.00 Samstag-Kolteg. Met om: 9 00 Science report (49). 9 15 Science re port (50). 9 30 Hablamas Espagnol. cursus Spaans (11). 10 00 Science Report (45). 10.30 Unser kleiner Pla net (10), 11.15 Weiterbildungsborse: Kontakte. 11.45 Weiterbildungsborse Informationen BBC 1 prograi 10 00 Saturday Superstore, geva rieerd kinderprogramma. 13 00 Paul Alexander. Het Evangelie van Johannes 13.12 Weerbericht 13.15 Grandstand, sportprogramma ITV 07.25 TV-AM. ontbijttv 10 25 Cartoon Tima. 10 35 Peter and the Mag te Egg. 11 00 BMX Beat Final 11 30 Mandraka the Megican, speel film 13.15 World of sport. HILVERSUM 1 TROS: 16 03 Piekuur. 17 55 Mededelingen (NOS). TROS: 18 06 Aktua (18.30 Sport) 19 02 TROS Country 20 03 Bladgoud. 21.02 Coulissen 22.02 Ses|un NOS: 23.02 Met het oog op morgen. EO: 00.02 EO s Country Uur 01.02 Stuff tot nadenken 02.02 Voor wie r*et slapen kan 03 02 Midnight speoaL 05 02 Daybreak HILVERSUM 2 VPRO 16.33 Welinge lichte kringen. VARA 17 30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. 18.00 Nws. 18.10 BZ HV 18.40 Het voordeel van de twijfel. NOS: 19 40 Tussen Wad den en Wuustwezel 20 00 Nws. IKON: 20.03 Kerkdienst 20 43 Wilde Ganzen VARA 20 45 VARA vrijdaga vond (22.30 Nws). HILVERSUM 3 NOS: 18 04 De Avond- spits VOO: 19.02 Curry en van InkeL 22 02 Countdown Café HILVERSUM 4 EO 17 00 Creme du baroque. (18 00 Nws) 19 00 Orgelbe speling 19 30 De Cantates van Bach. NOS: 20 00 Internationaal Concert Podium 21.45 Horizon 22.30 NOS- -Jazz - Michiel de Ruyter HILVERSUM 5 VPRO 17 30 VPRO op 5 PP: 18 20 Uitzending van het CDA. KRO: 18.30 Taal en teken NOS 1900 Nieuws voor buiteniwiders. 19 40 Homonos 20.10 Hobbysooop. RADIO RIJNMOND 1630 Middag- progr met Enk Post. Morgen HILVERSUM 1 VARA 7 03 Radto Sterrebos. 7.30 Hallo hier Hilversum? 10.03 De stand van zaken 1103 Wie in 't Nederlands wil zingen. 12.03 Wie In hel Nederlands wil zingen - non stop. 13.06 Gruesse aus Wken. Pro menade Ork o I v Roman Dostal m.m.v. solisten. 14.03 v-h Tussen Ba rend en van Dorp. 15.03 Muziek uit Studio I HILVERSUM 2 TROS 7.06 TROS Nieuws Show 11 30 Nws 11 33 Ak tua Special Europese Ve»UgSetd NOS 12 26 Mededelingen voor land en tuinbouw). 12 30 Nws. TROS: 12.36 TROS Nieuws Show. vervotg. (12 36 Aktua 13 00 NwsV AVR& 13 30 Nws 13 33 Ptm Jacobs met hits uit de 50er jaren 14 30 Nws 14.33 De berg heeft een mus ge baard 15 00 Per Saldo. HILVERSUM 3 NCRV 7 03 Vraegop. 7 30 Rabarbara 8 03 Pop non-stop. 9 03 Gospelrock 10.03 Popsjop (ca. 11.30 Weerman Hans de Jong). 12 03 Los Vast Jubileum Spektakel Show (13 35 De Dik voormek aarahow). 14 03 Hier en Nu 14 07 Tussenuur 15 03 Hier en Nu 15 07 Popstation SS Mooi zo? 9 30 Concerto mattmaia 11 00 Kurhausconcerl pianoduo. VOO: 12 00 Strauss en Co 13 00 Nws 13 02 Veronica Klassiek Radio Symfonie Orkest Frankfurt, dn Gae- chinger Kantorei en tollaten liederen van Mendelssohn HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor- tief 925 Waterstanden FEDUCO: 9 30 Magazine Met om 9.30 Open Schooltijd-thema 22 Liefde op latere leeftijd 10 00-10 15 Taal van aBedag Afl 2 10 40-ca 10 55 Drank an drugs, afl 3 1100-11 30 Medelander. Ne derlanders Afl Nationaliteit enrage- ling voor Surinamer* (herh i RADIO RIJNMOND 10 00 Zaterdag- programma met Henk van Hoorn Mat om 10 00 Nws regro-nws. weer. verkeer 10 03 Weekagenda door Ri- anne ven der Gtessan 10 30 Portret van Rijnmonder door Jan D Swart 11 00 Nws rego-nws. weer. verkaar 11 03 Onderwerp van de week Am*-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11