feyenoord verspeelt veer kostbaar punt jreen miljoen oor winnaar |ïanegraaf Bert van der Helm: „Ik ben geen gelukkig mens" BARCELONA BEGROOT SPELEN OP 2,5 MILJARD Winnend Wedden NV-MVV MET NEGEN DOELPUNTEN ECHTE BEKERWEDSTRIJD [ONGARIJE VERSTEVIGT KOPPOSITIE ^ÓRT EeidoeSootarit DONDERDAG 4 APRIL 1985 PAGINA 9 Ichtcommissie sbond hoort knk Ruhling ERDAM De tuchtcommissie ;de Nederlandse Boks Bond heeft Tiotor Henk Ruhling gisteravond ord naar aanleiding van beschul digen van fraude bij het gevecht le wereldtitel halfzwaargewicht ^-versie) tussen Alex Blanchard je Canadees Jerry Reddick van 11 iuari. De commissie van onderzoek aludeerde dat uit het onderzoek s van betrokkenheid van Ruhling ribleken bij enige manipulatie van 'verloop van het gevecht. Het on- >ek wordt voortgezet en binnen- zullen enkele functionarissen de NBB worden gehoord. Lang middagje Duindigt WASSENAAR De eerste meeting op de woens dagmiddag van het zomerseizoen op Duindigt is gis teren allesbehalve succesvol verlopen. De start van de elfde en laatste draverij van de middag vond één uur later dan gepland plaats en toen was veel pu bliek al naar huis. Oorzaak van dat alles waren valse starts en materiaalpech bij de deelnemende combina ties. Kortom, een middag waarop alles tegen zat. De twee rennen leverde verrassende resultaten op. waarbij de favorieten hier niet aan hun verplichtin gen voldeden. De eerste ren van de middag werd ge wonnen door Tedesca met Terry Cain. De vierjarige merrie kwam op de openingsdag op Duindigt, 16 maart, ook aan de start en kwam toen op vele leng ten na de winnaar over de finish. Gistermiddag had Tedesca schijnbaar plotseling vleugels. De ren voor amatrices en amateurs leverde een zege op voor Oto- to met Nico Smit voor Flower of Sidon en Liberty Belle. Favoriet Woodfeets Cadoro, die op 16 maart had gewonnen, liet het nu afweten. (Van onze correspondent in Barcelona. Paul van der Voort) BARCELONA De Catalaanse hoofdstad Barcelona heeft een uitgavenbegroting van ruim 2,5 miljard gulden opgesteld voor de eventuele organisatie van de zomerspelen van 1992. Dit be drag komt overeen met ongeveer 1,7 procent van het bruto pro- dukt (bp) van de stad. De Spelen van Montreal waren met 6,6 procent van het stads-bp relatief veel duurder. Los Angeles daarentegen heeft voor de organisatie van de Zomerspelen slechts 0,3 procent van het stads-bp betaald. De Catalaanse begroting van ruim 2,5 miljard gulden zal worden gedekt door bijdragen uit de privé-sector (0,6 miljard) en van de centrale overheid (0,5 miljard). De hoofdmoot van de inkomsten (zo'n 1,4 miljard gulden) zal worden opgebracht door de verkoop van vooral toegangskaarten, loterijbriefjes en natuurlijk de uit zendrechten op tv. Zeven supporters aangehouden bij PSV-MW EINDHOVEN Voor. tijdens en na de voetbalwedstrijd PSV-MVV zijn gisteravond in Eindhoven zeven supporters van MVV aangehouden De verdachten, die allemaal af komstig zijn uit Maastricht, zijn ingerekend in verband met spuwen, het verstoren van de openbare orde en het slaan van een politie-agent. Volgens een woordvoerder van de Eindhovense politie heeft de politie de handen vol gehad aan de ongeveer 600 suppor ters van de Limburgse club. DEN HAAG Op Tweede Paas dag zijn de W5 draverijen in het stadspark van Groningen. Onze tips voor deze koersen luiden: W5 (1): Woeste W, Wildqueen Frisia en Wapaloh Topfok. W5 (2): Wobbelien. Willy's Flo wer en Wieske Z. W5 (3): Warna van Echten, Udo Marcus en Yzo Uiterdijk. W5 (4): Wilton Star, Worthy Ar den en Volant F. W5 (5): Upsalin H, Teraling du Bois en Tessa Hanover. ughes, de vertrekkende trainer van MVV. in discussie met rechter John Blankenstein over het niet toekennen van trafschop. GRONINGEN Op nieuw verspeelde Feye- noord een kostbaar punt in een uitwedstrijd. Na het gelijke spel met 2-2 tegen FC Twente, afgelopen zondag, volgde gister avond in het met 21.500 toeschouwers voor het eerst dit seizoen uitver kochte Oosterpark-stadion een zwaar bevochten re mise (1-1) met FC Gronin gen. Het venijn in het pittige tref fen school duidelijk in de staart. FC Groningen kende weinig problemen om de hal verwege de eerste helft door Bosman veroverde voorsprong vast te houden, maar kreeg tien minuten voor het einde een strafschop tegen. Scheids rechter Thomas wees gedeci deerd naar de stip nadat de bal na een slap schot van Van de Korput door Roossien met een hand zou zijn aangeraakt. Hef tige protesten van de Gronin gers haalden niets uit waarna Houtman met een droge knal zijn leidende positie op de topscorersranglijst verstevigde. Roossien, die fel protesteerde tegen de beslissing van Tho mas: „Ik speelde de bal met de borst. Die strafschop was een lachertje". In vergelijking tot de partij met FC Twente trad Feye- noord met drie andere spelers aan. Been was niet beschik baar wegens een knieblessure, terwijl Steur en Brard door trainer Fafié waren gepas seerd. Nielsen, Stafleu en Pe- tursson waren hun vervan gers. Ook FC Groningen was gehandicapt door de absentie van goaltjesdief McDonald we gens een spierverrekking. Voor hem speelde De Koek. die voor het eerst in de basis stond. Omdat Feyenoord ook de al langer geblesseerde Gullit mis te, beschikten de Rotterdam mers niet over een spelbepa ler. Hun aanpak was dan ook erg simpel. Met verre trappen op de aanvallers werd het middenveld overgeslagen. In deze strategie slaagde alleen Tahamata er af en toe in voor gevaar te zorgen. Het tegen spel van FC Groningen was een stuk beter verzorgd. Met een sterk middenveld overtrof de thuisclub de oppositie ook in combinatievermogen. Halverwege de eerste helft kreeg het overwicht van FC Groningen gestalte. Uit een vrije trap van Koeman punter de Bosman de bal van korte afstand in het doel: 1-0. Met de voorsprong als rugge steun opende FC Groningen ook in de tweede helft met een offensief. Al na vier minuten leken de Groningers op weg naar succes. Broeken zette Koeman vrij voor Hiele. De international schoot de bal evenwel rakelings naast. Echt uitgespeelde kansen bleven verder uit. Totdat Feyenoord tien minuten voor tijd uit de dubieuze strafschop van Hout man toch nog gelijke hoogte kwam. FC Groningen-Feyenoord 1-1 (1-0): 23. Bosman 1-0, 80. Houtman (straf- schop) 1-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 21.500. Gele kaart: Troost (Feyenoord). FC Groningen: Schellekens; Mason. Van Tiggelen. Hiddink. Mulder; Bos man. Van Dijk. Koeman; Roossien, Broeken (Fandi). De Koek. Feyenoord: Hiele; Troost. Nielsen. Van de Korput. Wijnstekers; Hoek stra. Stafleu (Brard). Duut; Tahamata. Houtman. Petursson (Steur). Echte bekerwedstrijd De meer dan 13.000 toeschouwers bij PSV-MVV kregen gisteravond in Eindhoven met negen doelpunten een echte bekerwedstrijd te zien: 6-3. PSV had na de 1-1 van een week te voren in Maastricht en de 0-0 tegen NAC afgelopen zaterdag wel wat goed te maken. Dat leidde tot een Stand eredivisie Ajax 22 18 3 1 39 68-24 PSV 23 14 9 0 37 60-20 Feyenoord 23 15 5 3 35 67-33 Groningen 23 11 7 5 29 39-23 Sparta 22 9 6 7 24 33-41 Roda JC23 8 7 8 23 30-36 FC Twente .22 8 6 8 22 38-38 Den Bosch .22 6 9 7 21 25-19 MW 22 8 5 9 21 30-40 FC Utrecht .23 8 5 10 21 34-31 Haarlem 23 8 5 10 21 31-31 Volendam 23 7 5 11 19 27-43 Fortuna S 22 7 4 11 18 23-32 AZ '67 23 5 8 10 18 34-44 Excelsior 23 4 9 10 17 25-35 GA Eagles 21 7 2 12 16 29-44 NAC 23 4 5 14 13 19-37 PEC Zwolle 23 4 4 15 12 17-58 Scandinavisch schuttersfeest. Zowel de Deen Brylle als de Noor Thoresen werkten drie keer de bal achter de overigens goede doelman Baetsen. Na 26 minuten leek de wedstrijd bij een voorsprong van 3-0 voor de thuisclub eigenlijk al te zijn beslist Toen Brytle tien minuten na de rust er 5-1 van maakte, leek de thuisclub stoom af te blazen Het ging niet meer En MW rook zijn kans. Het speelde met groot enthousiasme ver der Nanninga. die als verdediger be gon, verhuisde na een kwartier naar de spits. Met succes, want hij zorgde met een knappe kopstoot voor 5-2. Hughes dreef zijn mannen ten aanval. Het werd voor PSV zo benauwd, dat Reker Van der Gijp als aanvaller ruil de voor de verdediger Hysen. En toen Van de Luer (ingevallen voor Adam) even de falende Van Breukelen het nazien gaf (5-3) kneep PSV hem hele maal. De thuisclub kwam goed weg toen de overigens goed leidende scheidsrechter Blankenstein na een overtreding op Gerets geen straf schop gaf. Het werd zelfs nog 6-3 toen Thoresen in de laatste minuut hoog en hard inknalde. PSV-MVV 6-3 (4-1): 3. Brylle 1-0, 22. Thoresen 2-0. 26. Brylle 3-0. 35 Driessen 3-1. 41 Thoresen 4-1. 55. Brylle 5-1. 61 Nanninga 5-2, 73. Van de Luer 5-3, 89 Thoresen 6-3 Scheidsrechter Blankenstein. Toe schouwers: 13.500. PSV: Van Breukelen; Van Aerte. Ste vens. Brandts. Heintze; Lokhoff. Van de Kerkhof. Valke; Thoresen. Brylle. Van der Gijp (Hysen). MW: Baetsen; Gerets. Van Marwijk. Maas, Delahaye; Driessen. Adam (Van de Luer). Van Staveren; Thai. Nanninga, Vermeulen. ÏRSTE ELFSTEDENTOCHT VOOR IELRENNERS NIETS BIJZONDERS i 'ITT T\X7 A T? TVTTM Hp ma«a Wpr elejEUWARDEN De p lese Elfstedentocht voor K roepsrenners zal nooit fenomeen worden als voor de hardrijders op schaats. Maar dat zal Ejerpnaar Jacques Hane- aaf een zorg zijn. De abander won gisteren eerste editie op de fiets de sprint tegen Teun n Vliet. Er was veel pu- ,ek, maar Leeuwarden 3 april leek in de ver verte niet op Leeuwar- p op 21 februari toen ert van Benthem op de louders van een deinen de massa werd rondgedra gen. Geen koningin Beatrix aan de finish, geen Hans Wiegel en ook geen miljoen voor Hane- graaf, zoals voor de veehouder uit Sint Jansklooster. De win nende prof renner kreeg een hand van Evert van Benthem en de eerste prijs van 525 gul den. De eerste Elfstedentocht voor beroepsrenners was dan ook niets bijzonders, een ge wone koers over vlakke we gen. Het was maar goed dat er wind stond, anders hadden ook eenvoudige trimmers de fietstocht gemakkelijk kunnen volbrengen. De wind gaf een dimensie aan Het gehucht Bartlehiem, befaamd door de enige echte Elfsteden tocht op de schaats, kreeg gisteren bezoek van het wielerpelo- ton. de 245 kilometer lange wed strijd. Er verschenen door ver bodsbepalingen voor buiten landse ploegen slechts 69 ren ners aan de start. Zij maakten er de professionele uitgave van een amateurklassieker van. De strijdlust was groot, het aantal ontsnappingspogin gen legio, maar de uitbraak- kansen klein door het strakke, hoge tempo. Met nog veertig kilometer te rijden, fietsten negen renners weg uit de kopgroep: Lam- merts, Daams, Hanegraaf, N ij- dam, Priem, Teun van Vliet, Van der Velde, Verleijen en - ook weer eens vooraan - Kne- temann In de slotfase ont snapte Hanegraaf en die zag tot zijn schrik Teun van Vliet uit de ploeg-Swerts meeko men. De uitslag van de eind sprint was misschien anders geworden als Van Vliet nog de vorm had uit Milaan-San Remo. Van Vliet kampte met de naweeen van een griepaan val en werd weer tweede. Ha negraaf. in de Omloop Het Volk verrast door de Belg Eddy Planckaert, sprintte nu )EDAPEST Het Hon- <- arse voetbalelftal heeft gis- rfaf middag in een wedstrijd or groep 5 van de voorronde ^vie strijd om de wereldtitel ït 2-0 gewonnen van Cy- Voor ongeveer 30.000 schouwers in Boedapest lakten Nyilasi (48e minuut) invaller Szokolai (80) de jffers. De Hongaren verste lden hierdoor hun leidende sitie en hebben nu uit vie^ Idstrijden het maximale ren-' ment van acht punten ge lald. Een zege op 17 april in anen tegen Oostenrijk ver- ïaft zekerheid op een plaats de eindronde in 1986 in :xico. Nederland is derde •t vier uit vier. bgoslavië en Frankrijk kwa- fn in Sarajevo niet tot sco- De gasten, die in groep 4 geen enkel tegendoelpunt hoefden te incasseren, be- llden daardoor de leiding in -1 klassement met zeven nten uit vier wedstrijden, n punt meer dan Joegosla- i Bulgarije is derde met drie nten uit drie duels. In groep 3 won Roemenië met 3-0 van Turkije dank zij tref fers van Hagi (21e minuut) en tweemaal Camataru (28 en 41). Engeland heeft de leiding met zes punten uit drie wedstrij den. Daarna volgen Noord- -Ierland en Finland (met vier uit vier) en Roemenië (twee uit twee). Turkije heeft uit drie wedstrijden nog geen en kel punt kunnen behalen. Wereldkampioen Italië won in Ascoli een vriendschappelijke wedstrijd tegen Portugal met 2-0 via doelpunten van Conti (41) en Rossi (strafschop. 77). Het Nederlands jeugdelftal tot zeventien jaar begon het toer nooi in Cannes met een neder laag van 2-1 tegen Italië. Het enige Oranje-doelpunt kwam op naam van Regtop. Engeland Everton heeft de leidende po sitie op de ranglijst van de En gelse eerste divisie gisteravond versterkt door in Londen met 2-1 te winnen van concurrent Tottenham Hotspur. Everton kwam daardoor op 66 punten uit 31 wedstrijden, zes meer dan de Spurs, die één keer meer in actie kwamen. Man chester United (2-1 tegen Lei- cester City) maakte van de ne derlaag van Tottenham ge bruik en schoof op naar de tweede positie, vier punten achter Everton, maar met twee wedstrijden meer ge speeld. West Duitsland Borussia Mönchengladbach was gisteravond de lachende derde in de Bundesliga. Zelf won de club van trainer Jupp Heynckes met 2-0 van het laaggeklasseerde Arminia Bie lefeld. Belangrijker echter nog was dat lijstaanvoerder Bayern München één punt en num mer twee, Werder Bremen, twee punten verspeelde. Bay ern kwam bij Eintracht Frankfurt na een achterstand van 0-2 niet verder dan 2-2 en Werder verloor in de Noord- duitse derby met 2-0 bij Ham burger SV Bayern heeft nu drie punten voorsprong op Werder, maar één wedstrijd meer gespeeld! Borussia volgt op vijf punten en heeft even eens een duel voorsprong. De Belgische competitie is voor wat betreft het kampi oenschap gisteravond nog on interessanter geworden. Slechts de strijd om de plaat sen, die recht geven op Euro pees voetbal en die de ver plichting meebrengen volgend seizoen een divisie lager te spelen, kan nog enigzins boei en. Na de ongenaakbare kop loper Anderlecht, dat met een zege van 4-0 bij Sint Niklaas de voorsprong uitbreidde tot elf punten, dikte het veld in dank zij de zege van 1-0 die FC Luik voor eigen publiek boekte op Waregem. Club Brugge profiteerde mee en klom via winst op Kortrijk naar de gedeelde tweede plaats. De in ernstige financiële nood verkerende eerste-divisieclub SC Heracles kan sinds gisteren op enige steun rekenen. Het gemeentebestuur van Almelo overweegt in het kader van het terugploegproject het sta dion van SC Heracles te ver beteren. Daarvoor zou onge veer twee ton beschikbaar zijn. BONDSCOACH TAFELTENNISBOND BUNA WEGGEPEST GOTHENBURG Bert van der Helm, de heren- coach van de Nederland se tafeltennisbond, be spreekt na het wereld kampioenschap in Go thenburg met zijn vrouw of hij nog zal doorgaan in zijn huidige functie. Uiterlijk rustig, maar van binnen zeer geëmotioneerd nadat zijn topspeler Henk van Spanje hem 's nachts recht in het gezicht had ge zegd dat hij geen vertrouwen meer heeft in diens coaching, zei de in Zoeterwoude gebo ren Amstelvener over zijn contract dat tot 1988 loopt. „Op dit moment zeg ik beslist niet dat .ik stop. Maar het gaat er in het leven wel om dat je je gelukkig voelt. En dat is nu duidelijk niet het geval. Ik ben geen gelukkig mens. Er is nu een patstel ling. één van de koningen moet om, het is buigen of barsten. Van zo doorgaan word je gek Ik heb in de landenwedstrijden vanwege wangedrag Bob Potton en Ron van Spanje uit de ploeg gezet, maar dat is niet het kernpunt van Henk's onge noegen. We hebben geen ru zie, maar het klikt gewoon niet tussen ons als coach en speler. Als Henk van Spanje een wedstrijd speelt, hoor ik daar waarschijnlijk voor hem niet bij te zitten. Het is daar om mijn eigen voorstel dat ik coach Jan Vlieg vraag naast mij te komen zitten, want ik wil dat Henk zo goed moge lijk zal spelen". Vlieg is weliswaar bonds coach van de dames, maar voor Henk van Spanje een vertrouwd figuur uit zijn tijd bij club De Veluwe. Van dor Helm weer: „Het is mijn tak- tiek dat ik voor een speler di hoofdlijnen aangeef, deze mag dan zelf nadenken Henk is echter van mijn voorganger Stencel gewend dat deze bij elk punt gebaren en aanwijzingen geeft Dat is er in gepompt Het vreemde Bert van der Helm kan toch nog wel lachen. is dat Henk van Spanje nog nooit zo stabiel heeft gespeeld als juist in dit toernooi. Liefst 22 van de 26 partijen heeft hij gewonnen. Maar hoe dan ook, we maken het indivi duele toernooi gewoon af. Vandaag is Henk zijn spullen halen bij zijn oude club in Falkenberg. Hij gaat nu in Veenendaal de HAVO afma ken en heeft gekozen voor een Westduitse competitie club, Bad Neuhaus". Onacceptabel Wat de weggestuurde Ron van Spanje van dit alles vindt, acht Bert van der Helm niet belangrijk meer „Zelfs Henk zei tegen mij dat ik zijn broer terecht heb weggestuurd toen hij met een schoen begon te smijten en al die andere dingen deed. Ron is onacceptabel voor een ploeg. Hij misdraagt zich, geeft altijd anderen de schuld, geeft bewust partijen uit handen en houdt zichzelf nooit een spiegel voor Hij mag dan Nederlands kam pioen zijn. internationaal heeft hij nog nooit een deuk in een pakje boter kunnen slaan. Kortom, hg is geen verlies". De bondscoach voelt geen rancune, betreurt wel het on begrip bij zijn ploeg. „Ik heb niet echt een kans gehad", zegt de twaalfvoudig ex- kampioen van Nederland die in zijn jaar als coach al diver se keren door onder anderen Potton en Ron van Spanje openlijk voor schut is gezet. Het eerlijke van Van der Helm is dat hij gewoon toege eft dat Henk van Spanje en hij geen basis meer hebben om samen door te gaan en dat dan gewoon vanwege het onoplosbare meningsverschil over de manier van coaching. Broer Ron van Spanje en Bob Potton heeft hij vele keren vergeven voor hun wanda den en nu pas terecht moeten straffen. Het klinkt dan ook vreemd dat een man als Egbert Wel- sink, de chef d'équipe van de Nederlandse afvaardiging die in Zweden bijna niets uit voert, zegt dat over Van der Helm's functioneren en eventuele aanblijven straks zal worden vergaderd. Op een toon alsof de có4ch niets heeft uitgevoerd en straks ook praktisch geen kans zal krijgen de maand april af te maken, laat staan de Olympi sche Spelen van 1988 te ha len. Wat dat betreft is Vriese- koop's coach Gerard Bakker meer realist en meer vriend van Van der Helm „Bert moet die Van Spanje's niet de lengte geven", meent de Lei- denaar „Dat herentafelten- nis in Nederland had tien iaar geleden al moeten af branden Wat daar allemaal niet gebeurd is. En wat den ken die broers Van Spanje nu wel? Ze zijn pas anderhalf jaar met topsport bezig. Ron van Spanje neeft de luiers nog aan. Ik hoop dat Bert van der Helm verstandig is en kiest voor het geluk van zijn gezin" Gerard Bakker weet wat ru zie is en is maar al te blij dat de zaken rond zijn pupil Vriesekoop en hemzelf ook in Gothenburg nog allemaal in vrede verlop HERMAN JANSEN ^sportuitslagen DAMMEN NK heren Abcoud* 2* rondo: Van Aart en-S tok kei 1-1. Vermin-Jansen 1-1; Clerc-Palmer 1-1. Schoima-Bies 1-1; Van der Wal-Van den Borst 2-0; Goudl-Van der Koog 2-0. Stand: 1. Van der Wal. Goudt 4 punten; 3. Vermin. Van Aalten 3. NK domo* Lent 1* rondo: Van Setten-Graas 1-1. Pol man-Van der Kraats 2-0; Heitmew- Otten 0-2; Poepjes-Andries 2-0: Toonen-Van Uth 1-1. PAARDESPORT Koersen Duindigt EERSTE KOERS. 2040 meter: 1 Zamba Buitenzorg (H.A. van Di|k) ki- lometertijd 1.23.0; 2. Zhro V; 3. Ymond Fortuna Toto: winnend 6.70: plaats 2,30 4.90 1.80; kop pel 23.80: tno 194.70 TWEEDE KOERS. 2100 meter 1. Ze- res Westfrisia (A. van de Blonk) 1 22.8; 2. Winner Princess. 3 Yilma Star Toto: winnend 5.40; plaats f 2.00 1 2.60 2.90. koppel 21.70; trio 280.40 DERDE KOERS. 2040 meter 1 Yolly Pay Day (P.M. Smit) 1.22.7; 2. Yvonne Dakota; 3. Ydo Westfrisia Niet ge start: Y roef ie H en Yorky VredeOest Toto: winnend 3,30; plaats 1,70 6.90 f 5,40; koppel 57.70: trio 2.121.40. VIERDE KOERS. 1800 meter 1 Te desca (T Cain) 2 02.0. 2 Clachan; 3. Cleomoon Toto: winnend 5.90; plaats 2,20 3.40 1.80; koppel 73.00; trio 846.10 VIJFDE KOERS. 2600 meter: 1. Vecht Hazelaar (GW van Eykelenborg) 1.23.3: 2. Willem Sun; 3. Yno Top Toto: winnend 11.50: plaats 2.40 10.40 2.90. koppel 58.00; trio 979,50 ZESDE KOERS. 2040 meter 1. Wilma B (J. Bekker) 1.21.0; 2. Yankee Flight; 3. Winston Gregor Toto: winnend 22.20; plaats f 4.50 1.40 1.70; koppel 124.20; trio 802.10. ZEVENDE KOERS. 1900 meter: 1. Ototo (N.H. Smit) 2.10.7; 2 Rower of Sidon; 3. Liberty Belle. Toto: winnend 1.50; plaats 1.50 2.50 3.80; koppel 25.80; trio 497,50. ACHTSTE KOERS. 1609 meter 1 Varsity Laren (G. de Jong) 1.18.0; 2. War ter Lune; 3. Vera Westlandia Toto: winnend f 2.50; plaats f 1.60 5.30 f 255.60 NEGENDE KOERS. 2040 meter 1. Waystar Mendel (J de Leeuw) 1.21.7; 2. Tresor Kandia; 3 Ulrica Wilkes Toto; winnend 1,30; plaats 1.60 3,00; koppel 7.10; trio 20,30. TIENDE KOERS. 2040 meter 1. Yvo- lien H (J. van Dooyeweerd) 1.20,4; 2. dead heat tussen Wonder Boy (2) en Victory Dream (5). Toto: winnend 1,40; plaats 1,10 2,60 2.20; kop pel: 2.20 (3-2) en 7.20 (3-5); trio 17,40 (3-2-5) en 33.10 (3-5-2). ELFDE KOERS. 2100 meter 1 Titana P (W C.M. Duivenvoorden) 1.21.0; 2. Teet|e Ossewaard; 3. Unrl Zuldvelde. Niet gestart: Taranis 0. Toto: win nend 2.40; plaats 2,00 2.80; koppel 4.30; trio 16.60 TOTALISATOROMZET 269 119.00 TENNIS Too mooi Mont* Carlo Horonenkolapol. tweed* rondo: Clerc (Arg)-Becker (WdO 6-4. 6-3; Pecct (ParKArguello (Spa) 4-6. 7-6. 6- 3; Gunnarson (Zwe)-Forget (Fra) 6-1. 6-3; Lendl (Tsji-Duncan (Vst) 6-4. 6-4. Smid (Tsj)-Segarceanu (Roe) 6-4. 6-2; Hlgueras (Spa>-Perez (Uru) 7-5. 6-1; Krickstein (Vst)-Frawley (Aus) 6-3. 6- 2. Derde ronde: Westphal (Wdl>-Arias (Vst) 7-6. 6-4; Sundstrdm (Zwe)-Vilas (Arg) 5-7, 6-4, 6-2. VOETBAL Kwalificatie WK 1968 Groop 3: Roemenie-Turk i)e 3-0 Stand: 1 Engeland 3-6: 2. Noord Ier land 4-4; 3. Finland 4-4; 4. Roemenie 2-2; 5. Turkije 3-0. Groep 4: Joegoslavië-Frank rijk 0-0 Stand. 1. Frankrgk 4-7; 2 Joegoslavië 4-6; 3. Bulgarije 3-3; 4 Oost Duits land 3-2; 5. Luxemburg 4-0. Groep 5: Hongarije-Cyprus 2-0. Stand: 1. Hongarije 4-8; 2. Oostenrijk 3-4. 3. Nederland 4-4; 4 Cyprus 5-0 Belgtf Club Brugge-KV Mechelen 1-0; Kor- tljk-Cercle Brugge 1-2; AA Gent- Standard Luik 1-1; Water schel-Loke ren 0-0; FC Luik-Waregem 1-0; Se- raing-Beveren 0-2: Racing Jet-Beer schot 2-2; Antwerp-Lierse SK 1-1; Sint Niklaas-Anderlecht 0-4. Stand aan de kop 1 Anderlecht 25-45; 2 Waregem 25-34. 3 FC Luik 25-34 Engeland Tottenham Hotspur-Evert on 1-2. Manchester United-Leicester City 2-1. Norwich City-Sheffield Wednesday 1-1; Sunderland-Liverpool 0-3; West Bromwich Albion-lpswtch Town 1-2 Stand aan de kop 1. Everton 31-66. 2. Manchester United 33-62; 3. Tot tenham Hotspur 32-60. Schotland Dumbarton-Celtic 0-2; Dundee Uni ted-Dundee 4-0. Spanje Beker, returns achtste finales: Saba- dell-Real Sociedad 0-0 (eerste wed strijd 0-1): Atletico Madrid-La Coruna 5-2 (1-1); Mallorca-Betis 2-1 (0-4); Cadiz-Zaragoza 0-1 (2-1) Zaragoza wint na strafschoppen. Atletico Bil- bao-Real Madnd 2-0 na verlenging (0-1); Tenenfe-Castellon 2-2 (0-2); Va- lencia-Gijon 1-1 (0-0) Gijon wint na strafschoppen; Hercules-Barcelona i- 0 (0-5) Weat Duitsland SVW Mannheim-VfB Stuttgerl 1-1. VfL Bochum-Eintracht Braunschweig 1-0; B tern 3 1-2; Schalke 04-Uerdingen 2-0; Karlsruher SC-Borussia Dortmund 2- 4; Hamburger SV-Werder Bremen 2- 0; Borussia Monchengladbach-Armi- nia Bielefeld 2-0: Eintracht Frankfurl- Bayern Munchen 2-2 Stand aan de kop 1 Bayern Mun chen 26-37; 2 Werder Bremen 25-34. 3 Bor Mönchengladbach 25-32. WIELRENNEN Elfstedentocht 1 Hanegraaf (Ned) 245 km in 6.19.44; 2. T van Vliet (Ned); 3 Knetemann (Ned) op 53 seconden; 4. Daams (NedV. 5. Van der Velde (Ned); 6 Nij- dam (Ned); 7 Verleijen (Bel). 8 Pnem (Ned) op 1.09; 9. Van der Poel (Ned) op 2.33; 10 A. van Houwelmgen (Ned); 11 Ducrot (Ned); 12 Groen (Ned); 13. Poeis (Ned). 14 Jonkers (Ned); 15. Van der Hulst (Ned). 16. Vanderaerden (Bel); 17 L. van Vliet (Ned) op 9.39; 18 J van Houweüngen (Ned). 19 Kemp (Nod). 20 MecKay (Ned) op 10.00 Rond* ven Beek onland 3e etappe: 1. KeHy (Ier) 191 km m 4.41.35. 2 Lemond (Vst). 3 Dhee- nens (Bel); 4 Rua (Por); 5 Rua Cabe- Stany (Spa) 6 Lagute (Spa). 7 Van- denbrand* (Bel) Algemeen klassement: 1. Lagute (Spa) 14 44.35; 2 Rua Cabesteny (Spa) op 2 seconden. 3. M Le«arrete (Spa), 4. Delg ado (Spa). 5 Lemond (Vst) op 0.07; 6. Rec»o (Spa) op 0 16. 7. Kelly (Ier) op 1 42; 6 Belda (Spa) op 1.44; 9 J Fernandez (Spa) op 1.49; 10 Echav* (Spa) Geen krant ontvan gen Bel tussen 18 00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9