gehoordgezien Mij Godley Creme hntstaan videoclips foor improvisa tie Engeland UNA- DIO/TELEVISIE SaidóaQowvant DONDERDAG 4 APRIL 1985 PAGINA 11 aitholieke louwen bij |rr. Simonis fERSUM - In de tj-rubrtek „Ken- i". vanavond Ned. 2 J).35 uur, zullen de re ten worden behan- van het overleg, dat jiddag is gehouden n de verenigingen «loten bij de Unie atholieke Vrouwen- .isaties. Mede komt Ie orde het bezoek dat organisaties aanslui- jbrengen aan aartsbis- Simonis. Kapers als kopers op de kust voor CBS NEW YORK De Amerikaanse omroepmagnaat Ted Turner gaat proberen CBS, een van de drie grootste omroepen van de Vere nigde Staten, over te nemen. Turner is al eigenaar van Cable News Network, een omroep die 24 uur per dag nieuwsuitzendin gen verzorgt. Waarnemers schat ten dat Turner vier miljard dol lar nodig zal hebben om het be drijf in handen te krijgen. Er is nog een tweede kaper op de kust, met name senator Jesse Helms, die CBS onvoldoende vriendelijk vindt voor Reagan en onder zijn aanhangers geldgevers zoekt die samen met hem CBS willen ko pen en onder druk zetten. Snotneus Ahoy en NOS- sportief naar Barcelona HILVERSUM De radiopro gramma's „Snotneus Ahoy" van de AVRO en „NOS-Spor- tief" zijn door de gezamelijke omroepen uitgekozen voor deelname aan het Spaanse ra diofestival Premio Ondas. dat in het najaar in Barcelona zal worden gehouden. Op dit fes tival worden radio-program- ma's beoordeeld die bestemd zijn voor een breed publiek en tegelijkertijd „radiofonisch" vernieuwend werken. Snot neus Ahoy is een tien minuten durend kinderprogramma van de AVRO, dat al enige tijd in de lucht is. Voor pausbezoek zet KRO honderd man aan het werk HILVERSUM - Voor het verslaan van het be zoek van de paus aan ons land tussen 11 en 15 mei zet de KRO honderd man aan het werk. KRO-radio zendt vrijwel continu uit op Hilver sum 2. in totaal 57 uur, verkregen door ruil met vrijwel alle collega-omroepen. Alle andere ra dioprogramma's op die zender en veel tv-pro- gramma's op die dagen zullen komen te verval len. Het hele pausbezoek zal op KRO-radio het ka rakter krijgen van Langs de lijn-uitzendingen. Voortdurend zal de paus op de voet worden ge volgd. Alle evenementen op zijn reis door ons land zullen in hun geheel worden uitgezonden. Tussen de bedrijven door blijft er ruimte voor toelichtende documentaires. Dagelijks zal een panel van katholieken commentaar geven op toespraken van de paus en andere ontwikkelin gen. Wat de tv betreft, de NOS besteedt vijf uur zendtijd aan alle evenementen, die een niet-re- ligieus karakter dragen, zoals aankomst en ver trek en de reis door ons land, alsmede het be zoek aan de koningin, de minister-president en het Vredespaleis. KRO-tv neemt de verslaggeving over voor alle gebeurtenissen die een religieuze toets hebben, ontmoetingen met priesters, parochievertegen woordigers, kerkelijke leiders, vertegenwoordi gers van missie en derde wereld en bezoeken aan kerken. KRO-tv heeft hiervoor 28 uur zendtijd uitgetrokken, ook verkregen door ruil met andere omroepen. NOS-tv blijft bovendien op haar hoede om in te kunnen springen zodra er onvoorziene dingen gebeuren. De NOS zorgt ook voor doorzending van de beelden naar het buitenland. r ^TER COX (GO WEST): dem] ïonc^ERSUM Kevin God" uronfn Lol Creme bewegen irerv"nadat ze *n *976 10CC laparten' niet alleen °P het Kale vlak, maar hebben oudtnaarn gem33kt 31S video- leze producers. In het verleden 0p n ze verantwoordelijk '-bev schitterende promotie- mor 'Jes z03ls ..Girls On Film" t js puran Duran en de pro- aar [clip van hun eigen single rvall( Englishman in New empi die in de ei6en Lyme- Ujtyf Studio's werden opgeno- ïonta. laikn14 ogenblik staan ze weer en in de belangstelling ter az'J de C^PS voor nohiton's „Forever Man", Go "s „We Close Our Eyes" ?n van de aardigste vide- an dit moment „Cry". die II* ter illustratie van hun ei- nieuwe single en die we e haverklap op Music Box het oog zien voorbijtrek- Dat de werkwijze die s"ffey Creme er op na hou- e£"tiuidelijk afwijkt van an- t)es' goedbetaalde video-pro- et vVs blijkt uit het verhaal iem< peter Cox en Richard ^"^hmie. Als Go West gingen °r^et het duo Godley Cre- spoije studio in voor het ver- "efcligen van de videoclip bij ^^debuut-single. Het bedrag SteHe platenmaatschappij uit- elijk voor deze produktie 1 telde was zo'n 90.000 pond (ofwel zo'n 360.000 gulden). Volgens Drummie en Cox die nen videoclips niet alleen om de verkoop van een single te stimuleren, maar ook om een groep of artiest aan een image te helpen of deze juist te ver sterken. Peter Cox: „In ons ge val moeten ze hebben gedacht die jongens hebben aardige nummers geschreven. Als we nu maar genoeg uitgeven aan de video kan het misschien nog iets worden (lachen)". Image Richard Drummie: „Wij heb ben niet echt een image en de vraag is of we er wel zo graag één willen hebben. Ik bedoel, kijk naar Nik Kershaw. Dat moet dé droom van een pla tenmaatschappij zijn. Hij ziet er niet alleen fantastisch uit, maar schrijft ook briljante songs, heeft een geweldige stem. maar hij heeft wel een probleem. Door de video's en de manier waarop hij door zijn platenmaatschappij is gepor tretteerd, is hij een tienerster geworden. Dat betekent, in elk geval in Engeland, dat het el- peekopend publiek, de 25- tot 35-jarigen, hem niet moeten en dat is afschuwelijk, want zijn langspelers zijn echt de moeite waard. (Lachend) We hebben daarom besloten geen image te nemen". Peter: „Nou ja... Ik geloof dat elke artiest een bepaalde in druk achterlaat bij het pu bliek". Dat Go West voor het maken van de eerste video met God ley Creme in zee ging, had den ze te danken aan hun ma nager John Glover, die de ma nager van het duo kende. Peter: „Dat betekende niet au tomatisch dat ze ook met ons in zee zouden gaan. Ze hebben inmiddels een enorme reputa tie opgebouwd en zijn niet goedkoop. Hun criterium is: als we het een leuk nummer vinden en we hebben er de tijd voor dan doen we het. In ons geval was dat zo". Hij vervolgt:„Tijdens de eerste ontmoeting bleek dat ze niet precies wisten hoe ze Richard en mij zouden portretteren. Het enige dat vast stond was dat ze de poppen, die je in de video op de achtergrond ziet bewegen, zouden gebruiken. De rest werd vlak voor de op name van de clip besloten. En dan nog is het eindresultaat compleet anders dan het ei genlijke idee waar ze vanuit gingen. Godley en Creme im proviseren veel en maken ge bruik van de middelen en mo gelijkheden die ze op dat mo ment voor handen hebben". Richard: „Als iets niet lukt, dan worden er geen vergade ringen belegd of breekt er pa- Richard Drummie (I) en Peter Cox: „Het enige dat we willen in onze video's is grappig overkomen". niek uit. maar proberen ze eenvoudigweg iets anders. Zo moest ik de tegenpool van Pe ter spelen. Al snel werd het idee geboren ons leiders te la ten zijn van twee bendes. De bedoeling was dat ik mijn pop pen moest aansporen. Daar voor zou ik op de tonen van de muziek regelmatig mijn arm naar voren moeten steken en met mijn vinger moeten wij zen, maar ik was zo zenuwach tig dat er niets van terecht kwam. Mijn vinger beefde te veel. Ze zeiden niet: oh, nu is ons hele concept bedorven, maar gaven mij een gitaar met de mededeling dat ik op hun aanwijzing ermee in de rich ting moest wijzen die zij aan gaven. Op dat moment ston den we in een geheel blauwe studio. Er waren geen cijfers of poppen aanwezig. Na de op namen vertelden ze dat het leek alsof ik iemand achterna zat. Daar hebben ze ook ge bruik van gemaakt, maar wel zonder dat wij het wisten. In het eindresultaat lijkt het net alsof we goede acteurs zijn en op het juiste moment reageren op de dingen die rond ons ge beuren, terwijl dat helemaal niet het geval is. Van de drie dagen die we voor de camera hebben gestaan hebben ze ei genlijk alleen de laatste opna men gebruikt. Het grootste deel van de video is echter op de snijtafel ontstaan. Ze zijn echt meesters in het knippen en plakken" Russell Peter: „Wat dat betreft wer ken Godley en Creme heel an ders dan Russell Mulcahy. Daar hebben we kortgeleden de video voor de nieuwe single „Call Me" mee opgenomen. Die gebruikt een concept en werkt net als een film-regis seur met fragmenten van twintig seconden. Hij vertelt je precies wat je in die periode moet doen. oefent het met je en neemt het daarna een aan tal keren op. Hoewel er meer mensen aanwezig waren, zo'n tachtig, vond ik het minder moeilijk dan de eerste keer. Maar zowel Godley Creme als Russell zijn heel professio nele regisseurs. Ze kunnen zonder veel aanwijzingen van de artiest een prachtige video maken". Richard: „Het enige waar wij in de video's naar streven is dat we grappig overkomen Toen ons werd gevraagd wat we wilden was dat ook ons enige antwoord. We willen niet als Duran Duran op een platform worden gezet. We moeten voor iedereen bena derbaar blijven. Daarom wordt aan het eind van de tweede vi deo ook een aantal opnamen gemonteerd waarin we dingen verkeerd deden, terwijl het toch een duur uitziende video clip is geworden". HANS PIËT MATHILDE Zangeres Mathilde Santing verschijnt als gast van de Frank Grasso Band, die op eerste paasdag in het Con- certgelxïuw speelt tot be houd van dit gebouw. TROS-radio zendt het di rect uit op Hilversum 4 Hiermee wordt om 21.00 al begonnen, omdat twee uur eerder Rita Revs met het trio Pim Jacobs haar jazz- bijdrage op het podium zet. Deze avond moet het ka rakter krijgen van een jazz- night. zoals eerder in het Concertgebouw te beleven viel. Vandaar in dit pro- gamma ook mensen als ee Daniels. Gerrie v.d. Klei, Greetje Kauffeld en Shirley Zwerus. waar het trio Lex Jasper muziek ach ter zet Maar ook Harry Verbeke c.s. komen en Bar relhouse met als gasten Hans Dulfer en Rinus Groe- neveld. In de middag van eerste en tweede paasdag kan men op Hilversum I af stemmen voor twee uitzen dingen met hetzelfde doel. Drukwerk. Annie Schilder, Dennie Christian. Koos Al berts, Dannv de Munck, Mieke en nog zowat groo theden. De volgende dag doet men dit op radio nog eens dunnetjes over vanaf 11.06 in de ochtend, ook op 1. ABRAHAM Vader Abraham ziet Abra ham. De in Breda woonach tige zanger van het Neder landse lied viert volgende week donderdag zijn 50ste verjaardag. Voor diverse or ganisaties reden enige aan dacht te schenken aan deze mijlpaal in het leven van Pierre Kartner Al die extra aandacht moet resulteren in een groots opgezette gala- avond rond de populaire zanger. De TROS probeert zoveel mogelijk wereldster ren, die liedjes van Kartner op de plaat hebben gezet, (Nana Mouskouri, Peter Alexander. Mireille Matt- hieu om enkele sprekende voorbeelden te noemen) in dat programma te krijgen. De opnamen zullen worden gehouden in september en later worden uitgezonden. Kond de 50ste verjaardag van Vader Abraham speelt 't Heem in Hattem een be langrijke rol. Kartner treedt er niet alleen vaak op tij dens afleveringen van de t Heem-Showparade, maar de grote gala-avond zal ook in het Hattemse multi-functio- nele centrum worden geor ganiseerd. Bovendien wil het toeval dat Vader Abra ham volgende week zater dag op de planken in 't Heem zal staan, dus net twee dagen na zijn verjaar dag. Voor het directieteam aanleiding alvast een voor schot te nemen op het feest Gisteren overhandigde Mi chel van Dam van 't Heem. Pierre Kartner in zijn wo ning in Breda, het recept van de „Vader Abraham- cocktail". Iedere mannelijke bezoeker van de Showpara de van volgende week. die dit jaar vijftig wordt, mag samen met Kartner op het podium de cocktail drinken. Voor de kenners, de cock tail bestaat uit cointreau. pi sang am bon en wodka, dit alles aangelengd met jus d'orange. DERLAND 1 'OO 0 Tineke, gevarieerd mid- agprogramma gepresen- ïerd door Tineke de Nooij iet o.a. 'Meneer Kaktus en leneer Kweenie' voor de inderen. 5 Kinderen en hun die- en, van de wandelende tak üt de hond Olie. Kinder- rogramma. IOS 0 V26-Journaal. OO 4 Agenda. Films, musea, leater, literatuur, culturele lanifestaties en aktivitei- en. EDUCO 0 Medelanders Nederlan- lers. Vandaag: Hosselen, */ee-delige documentaire oor en over Surinamers. ELEAC 0 Engels in het basison- lerwijs, les 3 (herh). 'OO 0 Schoolplein. Jongeren- irogramma, samengesteld loor leerlingen van het Ca- lisiuscollege in Nijmegen, 'resentatie: Alfred Lagarde. det o.a. een optreden van Ie Dolly Dots. IOS 10 Journaal. roo 18 Dynasty. Amerikaanse erie. Afl.: That Holiday Spi- it. Amanda ontdekt wie taar vader is, Dominique intdekt echter wie haar va ler niet is. 5 DDHet Adelaarsnest, locumentaire serie. Afl.3: )e Bruine Macht 1933-1936. Hoe Hitier en :ijn Nazi's met harde hand le duisternis over Duitsland aten vallen. 15 The Gumball Ralley, Vmerikaanse speelfilm uit I976 van Chuck Bail. Met in hoofdrollen: Michael j^arrazin, Tim Mclntire en lui Juli. Een non-stop au- -race van Long Beach ■aar New York zorgt voor komische verwikkelingen. IOS >0 Journaal. •DERLAND 2 Mos 15 Nieuws voor doven en Mechthorenden. 20 Paspoort voor Turken. tO Sesamstraat. 15 (HJeugdjournaal. DO Journaal. IKON 12 Snuiters. Jongerenpro gramma gepresenteerd jloor Cees Grimbergen. Re- Sjoukje Hooymaayer is een van de gasten in 'Babbelonië', Ned. 2 om 21.55 uur. porter ter plekke: Johnny Kraaykamp jr. AfL 7: Gifwij- ken. IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, actualiteiten rubriek. AVRO 20.00 mvinger aan de pols, medische rubriek. 20.30 Marjon Lambriks zingt Franz Lehar. Gasten o.a. de operette-sterren Harald Se- rafin en Kurt Hümer. Het Weens Opera Ballet o.l.v. Mathias Jurkovics (herh). 21.15 Opsporing verzocht, programma in samenwer king met de politie ter op lossing van misdrijven. 21.55 Babbelonië, spelpro- gramma met Pim Jacobs. Vandaag m.m.v. Sjoukje Hooymaayer, Jacco van Re- nesse en Piet Römer. NOS 22.30 Journaal. AVRO 22.45 Volgende vraag, maan delijks discussieprogramma vanuit de herensociëteit De Witte te Den Haag. Presen tatie: Kees Mijnten. NOS 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. 5): Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzending. ■3D: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. ES: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. BRT 1 18.00 Tik Tak. 18.05 Rondomons. Kinderen van Moorea. Een dag uit het leven van Mareva en Alvane. twee kinderen die op een klein eiland in de Stille Oceaan leven. 18.30 De Freggels, poppenserie van Jim Henson. 18.55 Oom Hoja gaat op reis. 19.00 Roadrunner, animatiefilm. 19.10 Tijdrover: Kwizien. 19.25 Uitzending door derden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Hoger-Lager, spelprogramma waarbij twee kandidatenkoppels het tegen elkaar opnemen met speelkaar ten. Presentatie: Walter Capiau. 20.55 Panorama, actualiteiten. 21.50 Dallas, Amerikaanse tv-serie. Jamie verlaat Southfork. Haar haat voor J.R. drijft haar naar Cliff toe en vervreemdt haar van Sue Ellen. Bob by hoort dat de vingerafdrukken op de revolver waarmee Marcheta werd vermoord van Jenna zijn. 22.30 Journaal an Coda. BRT 2 19.00 Kunst an kunst makan. Afl. 11: Textiel. 19.25 Da maan in da vijvar, Chinese animatiefilm. 19.35 EI Gagomania. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20-22.15 Heimat (3 en 4), 11-deli- ge serie van Edgar Reitz. Lucie wordt aan haar verleden herinnerd wanneer er onverwacht bezoek opduikt. Maria ontmoet de ingenieur Otto Wohlleben en ze worden verliefd op elkaar. RTBF 1 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plain Jau, kinderprogramma. 19.00 Ca soir, regionaal magazine. 19.25 Minuta papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Au risqua da sa par dra (The nun's story), Amerikaanse speelfilm uit 1959 van Fred Zinnemann met o.a. Audrey Hepburn, Peter Finch en Edith Evans. Een jonge vrouw, opge groeid met het idee dat ze zich als non verdienstelijk wil maken in de Belgische Congo, overwint tal van moeilijkheden die haar einddoel in de weg staan. 22.25 Carrousel aux images, filmru briek. 23.15 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Martin en Simon met "Musical Chains' (16.00), Diana met een inter view met de Canadese hardrock band Helix (1) (17.00) en Simon (18.00). 19.00 Ecola des fans. 19.40 Kinderprogramma. 20.05 Faut pas raver. tv-film. 21.35 Recettes da cuisine, kookru- briek. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Martin en Simon met 'Musical Chains' (22.30). Diana met een interview met Helix (1) (23.00). Simon (00.00) en Sunie en Gary (01.00). Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Expeditionen ins Tierreich. Natuurfilm. 16.55 Links und rechts vom Aqua- tor, magazine voor kinderen. 17.25 Computerzeit, kinderserie. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Haute. 18.25 Drai Daman vom Grill. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart). Amerikaanse serie. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 XTagesschau. 20.18 Allazl Vorwartsl Documentaire over de eenwording van Europa. 21.00 Extratour, amusementspro gramma rechtstreeks vanuit Bremen. 22.30 Tagasthamen. 23.00 Tatort, misdaadserie. Afl.: Ku- scheltiere (herh). Uit de Rijn wordt het lijkje van een Aziatisch kind opgevist. Sectie maakt duidelijk dat het kind al overleden was voordat het in het wa ter terechtkwam Schimanski en Thanner krijgen de opdracht deze zaak te onderzoeken. 00.30 DUITSLAND 2 16.00 Haute. 16.04 Eltamsacha: G rund schut®. In formatieve serie. Afl. 7: Schoolleven. 16.35 Meina Muttar, deine Muttar, tv-serie. Afl.: De held van hiernaast. 17.00 Haute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Der Seewolf (15 en 16), tv-se rie naar Jack London. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der groBe Praia, spelprogram ma met Wim Thoelke. 20.50 Die groBe Hilfe, een balans van de „Aktion Sorgenkind". 21.00 Gesundheitsmagazin Praxis, gezondheidsmagazine. 21.45 Heute-Journal. 22.05 Die Zehn, Kampf urns Kino, reportage over de Europese film. 22.50 Der Wasserball von Schil- dershausen, klucht. De burgemeester van een klein stadje besluit een over dekt zwembad in de gemeente te la ten bouwen. Probleem is dat hij hier geen enkele ervaring in heeft, want hoe pak je dat aan? 00.00 Heuta. DUITSLAND 3 WDF 18.30 Hat programma mat da muis. 19.00 Aktualls Stunda. 20.00 Tagaaachau. 20 15 C Zeug® gesucht (Phantom Lady), Amerikaanse speelfilm uit 1944. De architect Scott Henderson wordt er van verdacht zijn vrouw ver moord te hebben. Zijn enige alibi is een onbekende dame waarmee hij een afspraak In een nachtclub had op het tijdstip van de moord. Helaas laat deze vrouw niets meer van zich ho- 21.30 Cornell Woolrich: Lievelings kleur zwart (4), informatie over de film Zeuge gesucht. 21.45 Landesspiegol. 22.15 Nachtstudio: Oas Naua Frank furt. 23.00 Nachtstudio Spatausgabe. Begegnung mit... Bettina von Arnim. tv-portret van de dichteres Bettina von Arnim. die 200 jaar geleden ge boren werd. 23.30 Tips voor lezers. Aansi.: Laat ste journaal. SKY CHANNEL 17.30 Sky Trax 3. Amerikaanse top 100 met Gary Davies. 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl.: Ed the shishkebob. 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy the camp cook. 19.30 Charlie's Angels. Aft.: Angels in the backfield. 20.20 Skyways. Drama-serie. 21.10 The Untouchables. 22.05 1985 Fuji Film World doubles tennis championship. 23.00-00.00 Sky Trax. Herhaling. BBC 1 17.30 Dogtanian and the Three Muskehounds. 17.55 John Craven's Newsround. 18.05 Blue Peter, kinderprogramma. 18.30 Dr. Kildare, tv-serle over de belevenissen van een arts. 19.00 Journaal. 19.30 Weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 EastEnders, tv-serie. 20.30 Top op the pops. Poppro gramma met de Engelse top 50. 21.00 Only fools and horses, come- 21.30 A question of sport. 22.00 Journaal an weerbericht 22.25 I woke up one the morning, 22.55 Question Time, programma waarin kijkers vragen kunnen stellen aan bekende mensen. 23.55 Rockschool, informatieve se rie. 00.20 Paul Alexander. 00.30 Taxi, comedyserie. 00.55 Weerbericht. BBC 2 16.50 Follow Me, Engelse speelfilm uit 1972. Met: Mia Farrow, Topoi. Mi chael Jayston e a Regie: Carol Reed. Een saaie echtgenoot vertrouwt zijn vrouw niet meer en huurt een detecti ve in. De detective wordt verliefd op deze vrouw. 18.20 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 The show ma show, populair wetenschappelijk programma. 19.00 The Entertainers: Kiss ma Kata, Amerikaanse verfilming (1953) van Cole Porter's Broadwaymuslcal, bewerkt naar Shakespeare's 'De Ge temde Feeks'. Regie: George Sidney. 20.45 Tekenfilm. 20.50 Ours to kaap. 21.30 Topoi's Israel, afl 2 22.00 Yas minister, comedy-sene 22.30 Forty minutes, documentaire 23.10 Joan Armatrading. 00.00 Newsnight, actualiteiten. 00.45 Weerbericht. 00.50 Animation now. ITV 17.45 First Post. 18.00 Dangermousa. 18.15 Blockbusters. 19.00 About Anglia. Regionaal ma gazine 19.35 Crossroads. 20.00 Anything goes. 20.30 Straat Hawk. 21.30 Mindar. 22.30 TV Eye. 23.00 Nieuws. 23 10 Gigl, Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Vincente Minnelli 01.35 Undercurrents. TV*morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do- van. NCRV 15.30 Da Carsons. Au stralische serie. Felicity wijst Gerard na haar huwelijksreis zijn plaats in huis en Margery vraagt haar moeder om opheldering over haar broertje. 16.15 Een ongewone oma, poppen serie. 16.20 Pluizerd, tekenfilm 16.45 Wissels, met Legien Kromkamp en Dick Passchier. Om 17.30 'A6-Jour- NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven. KRO 15.00-16.30 Goada Vrijdag Viering, in de Basiliek van St. Jan te Den Bosch. Celebrant: mgr. J. Ter Schure SDB. Liturgische gezangen verzorgd door de schola cantorum Die Sange- ren van Onser Liever Vrouwen o.l.v. Maurice Pirenne. RTBF 1 11.30 Teletekst magazine. 15.30 Ecran des vacances. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.40 Mama in. Papa cool, Mama cool. Papa in, voorlichtingsprogramma voor ouders. 17.50 Plain Jau weekend. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Martin (08.00), Sunie 109.00), Julie en Diana (10.00), Gaz (11.00). Gary (12.00) en de 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (13.00). 14.00 Non-stop videoclips. Herh. DUITSLAND 1 10 00 Tagaaachau. 10.05 Ostem im Ersten. 10.20 Dar junge Mr. Lin coln (Young Mr. Lincoln). Amerikaan se speelfilm uit 1939. Met in de hoofdrollen: Henry Fonda. Alice Bra dy en Marjorie Weaver Regie: John Ford. 12.00 Das Martyrium das Heili gen Sebastian, een mysteriespel van Debussy. Uitgevoerd door het Koor van de Franse Radio, het TOIzer Kna- benchor en het Nationaal Orkest van Frankrijk o.l.v. Sir Colin Davis, m.m.v. solisten 13 30 Dia Braut mil dan schönsten Augen, sprookjeslilm voor kinderen uit Tsjechoslowakije 14.40 Roots, Amerikaanse serie van Ernest Kinoy. Afl.3: De volgende generatie (herh). Cynthia is inmiddels volwas sen. Zij ontmoet de spoorwegarbei der Will Palmer Ze worden verliefd, maar Will heeft het m z'n hoofd gezet pas met Cynthia te willen trouwen als hl) iets bereikt heeft In het leven 15.35 Magische Stikfta. Aft.: Carta gena. 16.20 E Friedemann Bach, Duitse speelfilm uit 1941. Portret van de oudste zoon van Johann Sebasti an Bach, Friedemann Bach, die zijn leven lang in de schaduw van zijn va der stond Hoewel zeer begaafd, leende hij zijn talenten voor het com poneren van lichte muziekstukken in opdracht van o.a. de Keurvorst van Saksen DUITSLAND 2 Brahma. Uitgevoerd door Singveretn der Gesellschaft der Musikfreunde, Wien en Berliner Philharmoniker o.l.v. Herbert von Karajan, m.m.v. Gunduia Janowitz, sopraan en José van Dam. bariton. 12.00 ZDF-regional: Waaaer- not am Niederrhein, reportage over de watersnood in de Neder-Rijn. 12.30 Heuta. 12.35 Miss Worden muB gehen oder Die Umerziehung. tv-film naar een boek van James Cla- vell 13.10 Shalom Phareo, tekenfilm met muziek. 14.30 Freizeit. Israel en de paastijd, filmreportage. 15 10 Va- ter der deutechen Musik, een muz>- kaal-literair programma t.g.v. de ver jaardag van Heinnch Schutz. 400 jaar geleden. 15.55 Meina Kind hert im al len Peking (Cheng Na Jki Shi) Chi nese speelfilm uit 1982 Herinnerin gen van een oude vrouw. Op ontroe rende wijze beschrijft zij haar jeugd in het oude Peking. 17.25 Heute. 17.30 RUckkehr aus dem Niemandaland, reportage over het leven van zware geesteszieken die bijna geen moge lijkheid hebben om terug te keren naar de maatschappij SKY CHANNEL 14.30 Family. Afl.: Labours of love. 15.30 Star Fleet. 16 00 Sky Trax 1. Pat Sharp Show. 16.45 Sky Trax 2. Backtrax met Tony Blackburn. BBC 1 07.00 T ele taks t-over zicht. 07.50 Breakfaat Time. 10.20 Battle of the planets. 10.40 Agaton Sax. 11.05 Why don't you. 11 30 Play School. 11.50 Paul Alexander Hel Evangelie van Johannes 12.00 Meditatie Goe de Vrijdag. 13.00 Devon's under world. 13.30 Journaal. 13.40 Weer bericht. 13.45 Hokey Chokey. 14 00 Return of Captain Nemo, speelfilm. 15.45 Donald Duck's 50ete verjaar dag. 16 35 Water Babies, Engelse speel/animatiefilm uit 1978 BBC 2 10.00 Teletekst. 12.55 Tom Sawyer, Amerikaanse speelfilm uit 1973. 14.30 Monkey. 15.15 I Marcel Came Sea son: Les enfants du Paradis (1). Franse speelfilm uit 1944 van Marcel Carne. Een mlmespeler wordt verliefd op een mysterieuze kermisattractie die ook door een revolutionaire schrijver wordt begeerd Hij vlucht voor de heftigheid van zijn emoties m een huwelijk met een jonge actrice, zodat de vrouw uit teleurstelling n graal. Jarei w beroemd u (2), vervolg van deze s ITV 07.25 TV-AM, ontbijttv 10 25 Sesa me Street 11.25 BMX Beat 1150 Flash Gordon: The greatest adven ture of them all, speelfilm 13.30 Ac cording to St. Matthew. 14 00 Nieuws. 14 05 The war between Sin- dy- and Barbie-dolls. 15 00 The first great tram robbery, Amerikaanse speelfilm uil 1979 Met o.a. Sean Connery. Donald Sutherland en Les lie-Anne Down 17 05 Waft Oteney presents: Mickey Mouse "Cock Cle aners'*. tekenfilm. 17.15 The making of Indiana Jones. HILVERSUM 1 KRO. 17.03 EcfKwne- gazine (17.55 Mededehngen (NOS). 18.20 Nws. over kerk en samentevmg. 19 02 KRO's Country time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 Tombola. 22.02 Goal op donderdag. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VPRO: 00.02 Rust zacht met Joop van Ti/n. 01.02 VPRO s Nachtleven. HILVERSUM 2 VOO 16 00 Veromca Nieuwsradio NOS 18.00 Nws. VOO: Veronica nieuwsradio 19.00 Veroraca Sport NOS 20.00 Nws 20 03 Op de rand van het recht 22 30 Nws. NCRV. 22.35 Hier en Nu. 20 45 23.00 Waken en dromen HILVERSUM 3 NOS 18 04 De Avond- spits. TROS: 19 02 De Nedertandstab- ge Top Tien 20.02 Ferry Maat s SoiA Show. 22.02-24.00 De LP - en CJX Show. HILVERSUM 4 18 00 Nws. 18 02 De Tafel van IV 19 30 De Laatste Bewe ging. hedendaagse muz. Met om: 19.30 Daniel Lentz en Paul Oresher 20 30 Jazz live. NOS: 2*00 Muziek uit Middeleeuwen en Renaissance. 22 30 Akkoord. 23.00 Muaaa Nova Live. HILVERSUM 5 VARA. 1730 Rado- weekblad oi Uitzending v Luchtruim NOS 19.00 Nws. voor bui tenlanders. TELEAC 19 40 Tiakae vrouwen projekt Brzim icm. herh. les 23 20 10 E1BO, Engels m het Baws- onderwiis. les 3. 20 40 Kunstgeschie denis Les 1 Kerk en Kudde. 21.10 Fottow me II. herh les 55. RADIO RUNMOND 16 30 fcftddag- progr met Enk Post Morgen HILVERSUM 1 KRO 7 02 Hot levende woord 7 10 KRO's Ontbijtshow. 8 50 Pastoor AC. Raadscheiders. 902 Adres onbekend 10.02 In antwoord op uw schrijven. 11 50 Pastoor AC. Raadscheiders 12 02 Van twaalf tot twee (13 05 Echo 14.02 De dood van de Gerechte Het verhaat van Goede Vrijdag TROS 15 03 Raad een Red of niet. 15.30 Ca«a de praatstoel. 16.03 Piek ia* HILVERSUM 2 VPRO 7 00 Nws. 7 06 Afdeling Binnenland 7 23 Dorrestiyi's Pers Agentschap (OPA). 8.30 Nws. 8 33 Met Beeld 9 00 Afdeling Bkinerv land. 9.24 DorrestiyVs Pars Agent schap (DPA) 9 30 Nws. 9 33 Het on derzoek 10 00 Euroburo 10.30 Nws. 10 33 Afdeling Binnenland 11.00 Al deling binnenland (11 30 Nws.). 12.00 Ondervragingen NOS 12 26 Mede delingen voor land- en tuinbouw. VPRO 12.30 Nws 12 36 Atdakng Binnenland 13.00 Nws 13.10 NL-81A- lentandbencht 14.30 Nws 14.33 Het Symposium persoonlijke enpreswee 15.00 A (deling Binnenland. NOS: 15.30 Nws 15.33 Een Men leng. IKON 16 00 Kleur 16.30 Nws. HILVERSUM 3 Ea 7 02 Ronduit op 3. 8 03 Tijdsein. 9 03 De muzfcate bon mand. NOS. 10 04 Jaargenoten 12.04 Radio Thuisland VOO 13JX3 Tipperade 15.03 De Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7 00 Ochtend stemming 9 00 Veronica's Meester werken EO 12.00 Lunchconcert. 13 00 Nws 13 02 Songs of prana. 13 30 Metronommm Vandaag com ponist Beethoven 15 00 Zeggen an schnjven. cultureel magazine 15 30 Klein bestek 18 30 Uit de schat dar eeuwen 17.00 Creme du baroque. HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Gpor- Mef 9 25 Waterstanden. TELEAC: 9 30 Onderhoud hets. las 1 RVU: 1000 ZeMhulp. \0 20 Robots en RADtO RUNMONO 7 30 OcMend- progr met Anna Landsdorp. 1630 Middagprogr met Erik Post

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11