ÏROS-tv met veel eigen iverk de zomer door TV-predikant swingt miljoenen bij elkaar gekleurd gezien Wie luistert met droge ogen naar de Ma ttha uspassion TV-morgen II Radio GIfM )DIO/TELEVISIE CeidócQowuvnt DINSDAG 2 APRIL 1985 PAGINA 9 r tbijt-tv nog te duur breidt ie kqk^ERSUM introduc- dpleel van ontbijt-tv valt in ieder is wefa' n'et v°°r e'nt* v°lgend l dezr te verwachten. Een po- )g om al in oktober met een ^^tueel ochtendprogramma te ^^ftnen is facilitair niet haal- Dit is het standpunt van overlegcollege van tv-di- I ElCteuren. Wat wel een kans >tzeiae%akt is een herhaling van de '2°q Q^ngrijkste avondprogram- i in thr's in be ochtenduren. name VOO, AVRO, )l*gunfOS en VARA voelden wel 2i.00or ontbijt-tv. Het zou dan aiNEMfcn om geactualiseerd nieuws 18 3<Vi de vorige avond tussen ht en negen uur in de och- BATON ROUGE Zijn neef Jerry Lee Lewis had in de jaren vijftig een grote hit met Great Balls of Fire, maar Jimmy Swag- gart verspreidt het licht op een andere manier. Swaggart, een tv-predikant die aan het hoofd staat van een mil- joenenimperiüm, gebruikt de muziek om het evangelie te ver spreiden. Daarvoor benut hij de muziekstijl die oorspronkelijk in de zwarte kerken werd gebruikt, de gospel. Het legt hem geen windeieren: volgens woordvoerders van zijn sekte zijn er meer dan 16 miljoen exemplaren verkocht van de ongeveer 50 elpees die hij intussen heeft vol gepreekt Zijn maandblad, The Evangelist, bereikt 800.000 mensen en zijn post orderbedrijf is de grootste niet op winst gerichte onderneming op dit terrein in de V.S. Volgens de recentste gegevens werden in 1983 een half miljoen bestellingen geplaatst en werden in to taal meer dan een miljoen gospelplaten, boeken, T-shirts en bij bels verkocht. TV-land Amerika is al jaren de plek bij uitstek voor beeldbuis dominees, de schermkerk, de elektronische Schrift, en de 49-ja- rige Swaggart is de belangrijkste van allemaal, de King of tv-preachers. Per maand bereikt hij via 500 tv-stations twee mil joen huishoudens. Zijn carrière verliep totaal omgekeerd aan die van zijn beroem de neef, die getekend door alcohol, drugs en schandalen wanho pig tracht met de langzamerhand verbleekte successen uit de ja ren vijftig nog een boterham te verdienen. In de gloriejaren van Jerry Lee Lewis kocht de rock 'n roll-ster nog een auto voor zijn naar geloof hongerende neef, die op die manier gebeds bijeenkomsten kon bezoeken. Het arme neefje van weleer, dat naar eigen zeggen op achtjarige leeftijd door de Heer werd aan gesproken, reist nu in een privé-vliegtuig. De sekte als geheel verdiende in 1983 ongeveer 60 miljoen dol lar. Voormalige werknemers verklaren dat een deel van dit be drag ziin weg naar de persoonlijke kluizen van Swaggart en de zijnen heeft gevonden. Bovendien is de sekte betrokken bij een aantal processen waarbij de belastingvrijdom van de organisatie wordt aangevochten. Ook zou de tv-kerk met testamenten van aanhangers hebben gemanipuleerd, waarmee miljoenen zouden zijn verdiend. Laser 558 werkt aan nieuw radiostation LONDEN De poppiraten zender Laser 558, die voor de Britse kust ligt en program ma's verzorgt vanaf de MV Communicator, wil aan het einde van het jaar met een tweede zender de lucht in. De bedoeling is op de nieuwe frequentie alleen easy liste ning muziek uit te zenden. Andere plannen van Laser zijn om nog twee andere pi ratenschepen in de vaart te brengen. Een ervan zou voor de Franse kust moeten ko men te liggen. "TJlVERSUM - Voor de i» Ojtfmende zomermaanden Ac,,01udt TROS-tv vast aan ït recept van zoveel mo- '4075jlyk eigen werk. Daartoe i9.ooo.a, te rekenen de in de 2^gidio vastgelegde regis- cn%tie van het toneelstuk (i2>Iet dagboek van Anne Shrank" met Jip Wijngaar- ?n in de rol van Anne en ïroen Krabbé als haar trortder. Hank Onrust nam voor de tv de regie van Krabbé over na een lange reeks goedbezochte zaal voorstellingen. Deze uitzending staat geno teerd voor donderdag 9 mei en wordt ingepast in eind april- /begin mei de herdenking van de bevrijding. Op woensdag 8 mei dient daartoe een feeste lijk eigen programma, getiteld „V for Victoryin de presen tatie van Willy Dobbe. Als Jesse Beidsall en Christina Rigner in de mini-serie „Annika" over een jeugdliefde. plaats van handeling is geko zen Zestienhoven, waar dan ook een vliegshow wordt ge houden. Elementen hieruit zullen in de tv-show worden verwerkt. Voor de muziek zal een keus worden gemaakt uit het bekende repertoire van die dagen, zoals van Guy Mitchell, de Star Sisters en het Deep Ri ver Quartet, zomede het Vo- lendams Operakoor en het Metropole Orkest. Binnen het raam van de vie ring en herdenking van de be vrijding past ook de uitzending van de mini-serie in dezelfde periode "De knecht van Hit- Ier", een Amerikaans produkt. gemaakt naar de memoires van Albert Speer, die geldt als Hitiers rechterhand, een rol waarvoor hij zelfs zijn naaste familie opofferde. In dit tv- drama speelt Rutger Hauer de rol van Albert Speer. Als Hit- Ier zien we Derek Jacobi. Middagschema In de middagprogrammering krijgt op woensdag een plaats „Over motoren gesproken", waarin dit voertuig uitputtend zal worden behandeld, vooral boeiend voor motorbezitters. Er volgt ook een nieuwe reeks „Dierenmanieren" en „Sons and Daughters". Daarnaast staan voor de woensdag geno teerd gedramatiseerde muziek- produkties over bekende com ponisten, zomede ruim aan dacht voor de sport. Op 22 mei start de TROS met een nieuwe reeks „Het andere net", met daarin de figuren van Ivo Niehe, Ron Brandste- der en Adelheid Roosen, die als Xantippe de Wit opnieuw voor een eigen kijk op de za ken zorgt. Als gasten zullen in deze shows optreden Jules Deelder, Wim Bosboom en Willem Duys. Na eerder Rijk de Gooyer zul len nog andere persoonlijkhe den zich beschikbaar stellen om zich het hemd van het lijf te laten vragen. Hiertoe bereid verklaarden zich Jos Brink, Hans Wiegel en Josef Luns. Dan is er ook nog een nieuwe kwis op komst, die onder de ti tel „Joker" bekende Nederlan ders tegen elkaar in het krijt brengt. In deze kwis worat uitgegaan van sterke verhalen en grappen. Hiermee kunnen jokers verdiend worden. Amusementsprodukties wor den aangepast aan de actuali teit dan wel aan goede doelen. Zo krijgen we op 29 april het Unicefgala, op 15 mei samen met de AVRO de Concertge- bouwaktie, op 22 mei „In de kijkerd", op 29 mei het 100-ja- rig bestaan van de auto en op 5 juni de voetballer van het jaar. Het Euro Country Festi val staat voorts op het zomer- programma, alsmede herhalin gen van de beste afleveringen uit de serie van Guy de Mau passant en „Erik of het klein insektenboek". Voor de komende weken heeft de TROS bovendien een aan tal films op het programma staan, bij voorkeur als nacht films, waaronder „Meatballs", „The cruel sea" en „Max Ha- velaar". Deze behoren tot de cyclus van de zogenaamde wens-films, waarbij de kijker telkens uit drie films de eigen voorkeur mag kiezen. Niet vergeten mag worden „Te land, ter zee en in de lucht" als te doen gebruikelijk. Bij de miniseries, die momen teel royaal in Amerika, Enge land, Canada en Australië te koop ziin, staan genoteerd „Annikaover een jeugdlief de, „Return to Eden" over fa milieproblemen en „Mistrals Daughter" met o.a. Lee Re- mick over de liefdes van een artiest. TROS-tv-hoofd Cees den Daas liet weten, dat zijn omroep dit jaar het 21e jaar van haar be staan viert Dit getal zal in verschillende programma's ac cent krijgen o.a. door het „21 spel" op de woensdagavond. Daarbij worden kijkers uitge nodigd presentatrices werk uit handen te nemen. Cees den Daas verwacht wei nig heil van de nieuwe media nota. die volgens hem zonder veel inspraak van Hilversum wel even snel door de Kamer zal worden geramd. Hij heeft vooral kritiek op de rol van de nieuwe NOS als facilitair be drijf. dat veel duurder zal wor den. hetgeen door het kijkgeld zal moeten worden opge bracht. Hij vreest de commer cie noch abonnee-tv, mede door een buffervoorraad aan eigen films, maar verlangt wel meer ruimte voor Hilversum, ook in de commerciële sfeer- Hij hecht er aan dat er een derde net komt, waarvoor hij als een sta-in-de-weg be schouwt het Europese Olym- pus-project. Voordat het begint denk je: Vier uur - nou. dat is wel weer een hele zit. en omdat het dit jaar Bachjaar is moet het dins dag weer; dat is iets te veel van het goede. Maar als de eerste tonen van de Matthèuspassion daadwerkelijk door de luid sprekers komen geef je je andermaal ongeremd gewonnen, en die vier uren zijn ook deze keer weer om voor je het weet. Het is heel gek met die Matthaus. Je kunt van klassieke mu ziek houden zoveel je wilt, van barok vooral en van Baeh heel in het bijzonder en dan nog blijft de muziek van de Matthquspassion een hoofdstuk apart Alleen al daarvoor mag het van mij elk jaar Bachjaar zijn. zodat we die maar vaak te zien en te horen krijgen. Het daarvoor benodigde zitvlees doen we dan wel op bij het kijken naar Dynasty. Het gaat bij de Matthaus natuurlijk niet alleen om de muziek Het erin vertelde verhaal speelt ook een enorme rol bij het feit dat je nauwelijks zonder droge ogen getuige kunt zijn van een uitvoering van deze passiemuziek. Want met alle cynisme waarmee in de jaren tachtig naar religie in het algemeen en naar devotie in het bijzonder wordt gekeken, moet toch wor den vastgesteld dat het hier gaat om een universeel drama, met bedrog en onrecht, liefde en verloochening en dood Een verhaal met een grote intrinsieke kracht, dat je pakt en vast houdt, ook al ken je de afloop. Nu geef ik toe: de uitvoering die de NOS zondag liet zien en horen, onder leiding van Nikolaus Harnoncourt, bewees zo wel de dramatische als de muzikale waarde van de Matthèus weer eens dubbel en dwars. Ik ben geen musicoloog, maar ik vond het schitterend. Een helder klankbeeld, een stuwend ritme (je zou het haast swingend noemen), sublieme solisten (vooral die ene sopraan en de evangelist), en natuurlijk het onvolprezen concertgebouworkest. Het fameuze ensemble heeft niet alleen het geweld in huis dat nodig is voor het ver tolken van Mahler, maar kan ook met twee fluiten en een hobo recht doen aan de subtiliteit die Bach vraagt bij het be geleiden van een van die wonderschone aria's in de Matthaus. Overigens, over geweld gesproken: Het beroemde donder- en bliksemkoor riep bij mij wel even de vraag op of het wel zo hard mag in het Concertgebouw. Het staat toch op instorten, of zoietsAls we iets te hard zingen hoeven we al geen loten meer te kopen van Mies Bouman... Bij de uitzending van zondagmiddag heeft mij maar een klei nigheid even gestoord: Het feit dat er niet werd ondertiteld. Niet iedereen kent toch de tekst van het evangelie van Matt hèus uit zijn hoofdEn dat geldt in nog sterkere mate voor de teksten van de bespiegelingen en commentaren die Bach er doorheen heeft geweven in de vorm van aria's en koren. Het verhaal zelf was door de perfecte intonatie van de vertellende tenor Kurt Equiluz redelijk tot goed te volgen, maar colora tuur-aria 's en koorpartijen kun je haast niet verstaan. Nou ja. dat was het enige smetje op het verder (althans in mijn ogen) in haar soberheid vlekkeloze uitzending onder regie van Hans Hulscher. De EO vertoont vanavond (mét ondertitelseen opname van een paar jaar geleden, uit de Thomaskerk in Leipzig Een his torische plaats, omdat daar meer dan 250 jaar terug Bach zelf de première dirigeerde. En wie vanavond niet kan of wil kij ken. krijgt vrijdag alsnog een kans: op Belgié 2 om 20.15 uur is dan de Thomaskerk-versie nog eens te zien RENÉ DE COCQ (^EDERLAND 1 >de- kr0 («5.30 Holiday Eiland. Austra- ,N 2: 'ische serie. Kylie is behoor- ).45; lijk van streek door de dood «ld- van haar vader en de kok U5 worc,t verrast door bezoek ^e|r van een oude maat. Em^-15 Studio Vrij, vrijetijds- »efc- magazine met Tineke de 1 L6 Groot. pjp3.40 KRO's Tekenfilmfesti- toj val, tekenfilms voor de sa- jeugd. >77)?.00 KRO's Middageditie, t'k?" n'euws van de ^a9 9e" tel" Preser,teerd door Aad van han den Heuvel en Han van der Zaai Meer. Om 17.30 1/j6-Jour- 30. naai (NOS). ■Tf- KRO/RKK/IKON ,ury8.25 Het verhaal. Wekelijkse 120 bijvelvertelling. Afl.: Geen .45. koning in Israël. TELEAC —8.30 Onderhoud van de M fiets, les 1. KRO ■9.00 Candy, Candy, tekén- filmserie. Afl.: Vader boom weet alles. 69.25 Links naast de Pin guïns, Duitse serie. Afl.: Je moet er maar opkomen. 13 Verschillende dieren wor- den ziek door bedorven voedsel maar de chimpan seebaby is er weer hele- maal bovenop. NOS 10.00 Journaal. KRO "10.28 De KRO Play-Back érry Maat is een van de jury den in „De KRO playback Ned. I om 20.28 uur. Show. Henny Huisman pre senteert vier playbackers en vier soundmixers. Met in de jury: Roland de Groot, Mariëtte Bruggeman en Ferry Maat. 21.30 Brandpunt, actualitei tenmagazine. 22.25 Vastenoverweging. 22.10 Tom, Dick en Harriet, Engelse comedyserie. Afl.: Baby Blues. Dick moet van zijn baas een fotomodel in dienst nemen. Harriët vindt dit idee niet zo geslaagd. 22.35 Dirkje Kuik, portret van de Utrechtse kunstenares. NOS 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven. NEDERLAND 2 15.30 Van hart tot hart, ma gazine voor ieder die hoe dan ook aan huis gebonden is. 16.00 Het kleine huis. Afl.: In de ban van Nancy. De fami lie Oleson heeft Nancy gea dopteerd. Een meegaand karakter heeft ze echter niet. Wanneer er een nieu we leerling op school komt die nogal geplaagd wordt, is Nancy wel de enige die het voor hem opneemt. 16.50 God is toch sterker, se rie bijbelverhalen voor kin deren en volwassenen, ge tekend door kinderen uit 25 landen. Afl.: De grootste vriend (Jezus en de kinde ren). FEDUCO 17.45 Open Universiteit: Be weging (cursus Biologie). NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Italia nen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 E Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij, kleuterprogramma. 19.30 Matthaus Passion, van uit de Thomaskerk te Leip zig. Uitvoerenden: Het Tho- maner Jongenskoor van Leipzig, het Gewandhaus Kinderkoor en het Gewand haus Orkest van Leipzig, o.l.v. Hans-Joachim Ro- tyzsch, m.m.v. solisten. NOS 22.43 Journaal. EO 22.58 Tijdsein, actualiteiten- magazine. 23.35-00.05 Mag ik 's met je praten? Gesprek met een Raph Creemers, een ex-ho- mofiel. BRT 1 18.00 Tik Tak. 18.05 Klein, klein kleutert)#. Afl.: De koning kan niet slapen (herh.). 18.20 Emma en Opa. Afl.: April. 18.35 De Smurfen, tekenfilmserie. 18.55 E Gagomania. 19.00 De Supermachten: De Vere nigde Staten van Amerika. Afl.: De acteurs van de Amerikaanse buiten landse politiek. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-zaken. 20.25 CDI.Q. Quiz met denk- en weet- vragen. 20.50 Labyrint: 400 )aar later... Pro gramma over Vlamingen die de laat ste tien jaar naar Nederland zijn ver huisd. Aan de hand van interviews wordt nagegaan wat hun reden en motivering was om naar Nederland te emigreren. 21.40 Uitzending door derden: Pro gramma van de CDO. 22.40 Journaal an Coda BRT 2 19.00 Webater, comedy-serte. 19.25 Tijdrover. Doe-het-zelf. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-zaken. 20.25 Vizier, magazine voor video en smalfilmamateurs. 21.25 De Duizendste Nacht van Monte Carlo (2). Galaconcert In het Congresgebouw van Monte Carlo n.a.v. het Jaar van de Jeugd en het Europees Jaar van de Muziek. RTBF 1 17.15 Lollipop. Kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Lotto-uitslagen. 19.30 Journaal. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Le Joyau de la couronne (The Jewel in the Crown, 12), Britse tv-se- rle. 21.05 Grand ecran: Les Parachutis- tes arrivent (The Gypsy Moths), Ame rikaanse speelfilm uit 1969 van John Frankenheimer met o.a. Burt Lancas ter en Gene Hackman. Drie mannen reizen door heel Amerika, hun brood verdienend als parachutisten, die hun sprongen met veel vertoon voor het publiek uitvoeren. Wanneer zij uitein delijk in een klein stadje arriveren, Bridgeville. verloopt voor een van de drie alles anders dan anders. 22.50 Journaal. 23.05 Tribunes economique et soci ale: La C.S.C. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Gary (16.00), Julie en Gaz met Eurochart, de Europarade van Music Box (17.00) en Diana (18.00). 19 00 Approches. 19.30 Jardins divers. 20.30 L'abbaye d'Ependes. 22.00 Nieuws. 22.30 Cinèclub: Flammes sur L'A- driatique, speelfilm. 00 00-02 00 Non-stop videoclips. Herhalingen Presentatie: Diana (00.00) en Marlin met het eerste deel van een interview met Frank Chickens (01.00) Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Frauengeschlchten. Portret van de zangeres Fasia Jansen 16.55 SpaO am Dienstag. Vandaag: Walt Disney's Mickey and Donald- Show, tekenfilms. 17.20 Da schau herl Klnderprogram- 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Immer Arger mit Tom, serie. AflAllergie zur rechten Zeit. 19.00 Rader. De droom van een Jon ge auto. film naar de gelijknamige ro man van Arthur Hailey. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 XTagesschau. 20.15 Alles oder Nichts, showpro gramma met Max Schautzer. 21.00 Panorama, actueel magazine. 21.45 Magnum, Amerikaanse serie. Afl.: Klein aber o ho Magnum en zijn vrienden worden opgeschrikt door de komst van Waldo Norris. een oude kameraad van Rick, wiens fantasie geen grenzen kent. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt: Spleten um jeden Preis. Reportage over het werk van de vrije theatergroepen in Duitsland. 23.45 ARD-Sporl Extra. Wereldkam pioenschappen Tafeltennis. Ploegen: finale voor heren. 00.30 Tagesschau. DUITSLAND 2 16 00 Heute. 16 04 Pinnwand, kinderprogramma. 16.20 Pfiff, sportstudio voor jonge toeschouwers. 17 00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Der Seewolf (11 en 12). tv-se- rle naar Jack London. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Verkehrsgericht. Aange klaagd: een voetganger, tv-spel van Ruprecht Essberger. 21.05 Programma-overzicht voor de komende maand. 21 15 WISO, economisch en sociaal magazine. 21.45 Heute-|ournal. 22.05 Spielraum: Auf den Hund ge- kommen, documentaire over honden. Aansl.: Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: cursus algebra. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandreporter. Peter Bauer vanuit Moskou: Leute vom Film. film reportage over de MOS-Film. een van de grootste filmmaatschappijen ter wereld, die de Russische burgers amusement met een flinke portie pro paganda voorschotelt. 20 45 Rückblende. Vor 60 Jahren: stroming rond de jaren 20, die van daag de dag nog zijn uitwerking heelt 21.00 Formel Eins. De ARD-Hltpara- de met Ingolf Luck. 21 45 Landesspiagel. Rheuma-hilfe In Nordrhein-Westfalen. reportage 22.15 Drei vor Mitternacht. Thema: Zuruck zur schmutzigen Wasche. Pro gramma over de herziening van het echtscheidingsrecht. Aansl.: Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Sky Trax 3. Engelse top 50 met Peter Powell. 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl.. Ed the musician. 19.00 The Lucy Show. Aft.: Lucy and the great bank robbery 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Dia mond in the rough. 20.20 Skyways. Drama-serie. 21.10 Roving report. Actualiteitenru briek. 21.40 American football. Iowa 23.00-00.00 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.30 The Kids of Degrassl Street, kinderserie. 17.55 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Who. Sir? Me, Sir? Kinderpro gramma. 18.35 Dr. Klldare, Amerikaanse serie over het leven en werken van een arts. Met in de hoofdrollen: Richard Chamberlain. Raymond Massey en Lee Kurty 19.00 Journaal. 19 30 Weerbericht. 19.35 London plus. 20.00 EastEnders, tv-serie van Jane Hollowood 20.30 Blankety Blank, spelprogram- ma met Les Dawson. 21.05 The day the universe chan ged. Afl. 3: Points of view 21.55 Points of View. Barry Took be handelt brieven van ki|kers. 22.00 Uitzending van da Labour Party. IB: Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzending. MLZwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. ES: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. 22.10 Journaal en weerbericht. 22.35 Miami Vice, tv-fllm In twee de len. Met: Don Johnson en Philip Mi chael Thomas 23.25 Film tS, filmmagazine van Barry Norman 23 55 Looss Ends. 00.25 20th Century Remembered. Afl 1: Barbara Castle. 00.55 Paul Alexander Het Evangelie van Johannes 01.05 Weerbericht. BBC 2 17.20 E Having a wonderful time, Amerikaanse speelfilm uit 1938. Met: Ginger Rogers. Douglas Fairbanks jr., Lucille Ball e.a. Regie: Alfred Santell 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven. 18 35 Jetrail. 19.00 The High Chaparral, Ameri kaanse westernserie. Met. Lelf Erlck- son, Linda Christian, Cameron Mit chell. e a. 19.50 Off the record. 20.00 Whistle Test, popprogramma. 21.00 Top Gear 85, auto- en motor- magazine 21 30 Entertainment USA. 22.00 Uitzending van de Labour Party. 22.10 Pot Black 85, BBC-competltie snooker. 22.55 To the worlds end. Muzikale documentaire over een busreis door Londen 23.45 Newsnlght, actualiteitenmaga zine. 00 30 Weerbericht. 00 35 Animation now. 00.45 Open University. ITV 17 45 CBTV. 18.15 Emmerdale Farm. 18 45 Nieuws. 19 00 About Anglia. Regionaal ma gazine 19.35 Crossroads. 20.00 Oiffrent strokes. Aft.: Arnold and Lisa's Mother 20 30 Bushman's Holiday. 21.00 Up the elephant and round the castle. Londens amusement. 21.30 Chance in a million. Aft.: Man 22 00 Pary political broadcast. 23.00 Nieuws. 23.40 First Tuesday. 'Libanon, a fa mily at war 00 40 Mannix. Afl.: A Way of Dusty NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 Schooltv. 13.00 Nieuws voor doven. FEDUCO 13.30 Open Schooltijd-the ma 21. TROS 14 00 Vijf mazurka's. 14.20 Voorjaars- en zomermode 1985. 15 05 Mickey en Donald. 15 30 Roeco leest voor In Calimero's bio scoop. 15.50 Suske en Wiske. 16 25 TROS Computer Club. 1637 Tijd voor Marijke. Met Marijke Amado. NOS ^T30 '/j6-Journaal. TROS 17 44 1130 Teletekst magazine. 15.30 Ecran des vseance». 16 30 Graffiti, met een special rond Duran Duran. 17.15 Lollipop. 17 50 Plein Jeu. MUSIC BOX (0900). Diana (10.00), Gary (11.00), Gaz (12 00) en Simon en So me met een overzicht van de Music Box Top 40 (13 00) 14 00 Herh. DUITSLAND 1 Verkehrsgericht. 12.00 Umschau. 12 10 Panorama. 12 55 Persoverzicht. 13 00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 16 00 Ta gesschau. 16 10 Khun 8a. Der Opt- umkénig im Goldenen Dreieck. Re portage. 16.55 TrAume. die keine blieben. 17.15 Schau ins Land. DUITSLAND 2 10 00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.40 Teletekst. 15.56 Programma-over zicht 1600 Heute. 16.04 Lówen- zahn. 16.35 Der Waschbir Rascal. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrterle. SKY CHANNEL 14 35 Family. 15.30 Star Fleet 16.00 Sky Trax 1. Pat Sharp Show 16.45 Sky Trax 2. Gary Devies BBC 1 10 40 Agaton Sax. 11.05 Why don't you. 11 30 Play SchooL 11 50 Ghar- bar 12.50 Teletekst 13 20 Paul Alexander. 13 30 Journeet. 13 55 WeerberichL 13.57 Nieuws. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Mr. Benn. 15.00 Teletekst 15.15 op Ascot 16 55 Lay on Fhre. 07 25 TV-AM. 10.25 Sesame Street 1125 BMX Beat 1150 European Folk Tales. 12.10 Firebal XLS. 12 30 About Britain. 13 00 Button Moon 13 10 Our backyard. 13 30 Mr and Mrs. 14.00 Nieuws. 14 20 Regionaal nieuws. 14 30 A country practice. 15.30 On the market. 16 00 Gem» 16.25 Regionaal nieuws. 16.30 Sons and Daughters. 17 00 Button Moon. HILVERSUM 1 VPRO 17 03 Borat 17.55 Mededelingen (NOS). VPRO 18 06 Boeken 20.03 Het evenement 21 02 Buiten beeld 22.02 Pandemo nium. NOS: 23 02 Met het oog op morgen. VARA: 00.02 De nacht kltnki anders. 02.02 Groot licht. 0502 Werklichl HILVERSUM 2 TROS 16 00 TROS Nieuws Show 17.30 Nws. 17.36 Ak- tua. NOS: 18 00 Nws TROS 18 10 Het journalistentorum 19 00 TROS Klantenservice 20 00 Nws 20 03 De huiswerklljn 21.00 Om het boek 2130 Finale 22 30 Nws 22 35 Een beetje blackmail, hoorsp serie. AR. S. 23 00 Proeflokaal Het laatste taboe HILVERSUM 3 NOS 18 04 De Avond- spits. VARA: 19 02 Dubbeiiisies 2002 Popkrant 2102 Moondogs 23.02 Morgen gebeurt hel HILVERSUM 4 NOS 18 00 Nws 18.02 Met hart en mond en handen 18.15 Muziek in vrije tijd. Passiepro gramma. 19.15 Entr'acte 19 30 Haakon Austbo. piano 20 00 Marcus Passion van Bach 21 30 Uterama HILVERSUM 5 AVRO: 17 30 Hilver sum 3 bestond nog niet (PP: 18 20 Uitzending van de RPF NOS 19 00 Nws voor buitenlanders TELEAC 19 40 Turkse vrouwen projekt Bizim Icin. les 23. 20.10 Marokkaanse en Berbervrouwen projekt Merhaban Btekum. herh les 23 20 40 Leiding geven, les 3. 21 10 Kind en Basis school II. Herh. les 6. RADIO RUNMONO 16 30 MkJdag- progr. met Erik Post Morgen HILVERSUM 1 VOO 7 03 Ook goeie- r 9 03 Muziek terwijl u werkt Veronica Nws radio 10 32 Kletskop 12.03 Will «vil wel. 13 06 Nederland Muziekland NCRV 14.03 Kletsmajoor 14 15 Douce France 14 30 Middenin 17 03 Hier en Nu- woensdagmagaztne HILVERSUM 2 VARA 7.00 Nws 7 06 De Wekkerradio 9.30 Nws 9 33 Hoor Haart 10 30 Nws. 10 33 Lsef-tijd-ge- noeg 1130 Nws 1133 Radioweek blad. 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Biijdorp 14 30 Nws 14 33 Wet en wee 15 00 Leef-ttjd-genoeg 15.30 Nws, 15 33 Het zout in de pap Magazine. 16 00 Hartzeer, hoorsp (16) NOS 16 30 Nws HILVERSUM 3 EO 7 03 Ronduit mu- sic-time 9.03 Gospelsound 10 03 Muziek motief 11 03 Country Treil VPRO: 12.03 De Wilde Wereld 15 03 Ronflonflon met Jacques Plafond NOS 16 04 Oe Nationale Hitparade HILVERSUM 4 NCRV 7 00 Het leven de Woord. 7 10 Preludium 8 00 Nws 8 05 Platennws 8 45 Te Oeum Lau- demus 9.15 Onder de Moogtexon 10 00 Kamermuz uit de Barok 10 30 Orkestpaiet 11 45 De soloconcerten van Haydn (20) 12 20 Promenade Ouvertures ven Verdt. 13 00 Nws 13 02 Vocale muziek voor sopraan en piano 13.30 Kerk orgelconcert door Mane-Louise Jacquet-Lengia>s AVRO 14 00 Telefoonnummer 035-39211 15 30 Puur cultuur 15 40 Affiche 4. 15 45 Muziek iheeter Frag menten uit Le Jugement de Midas van Gretry 16 30 CeUomuziek ven Bach 16.55 Concert In de Waalse Kerk Kiess muziek HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor- tief 9.25 Waterstanden TELEAC 9 30 Follow me H. lea 55. RVU 10 00 RVU Taairevue RADIO RIJNMOND 7 30 Ochtend- progr met Peter Schuiten 16 30 Mid- dagprogr met Enk Poet

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9