Tafeltennisdames kansloos tegen Chinese overmacht Elfstedentocht geréd met compromis .onder de,.. „Als prestaties slecht blijven, val ik snel af' SPORTWERELD 3RIESEKOOP: „HET GAAT NOG TE MOEIZAAM" CÖTE D'AZUR a§"SIJTHOFEJERS IGINjP 'ORT fieidoeSou/umt DINSDAG 2 APRIL 1985 PAGINA 7 shockeybond bijna failliet Pif1 ^^■N HAAG De Nederlandse ijshockeybond (NIJB) zou op de ■ÈÉ^d van faillissement verkeren. Dat is de conclusie van een on- oek van de financiële commissie van de NIJB. Die heeft lekt dat er intern in de bond zodanig met geldbedragen is hoven dat voor de bond bestemd geld in het in financiële v(w i gestoken bondscentrum in Zoetermeer is gestoken. En dat beunzüik volgens de richtlijnen van de subsidiegevers, onder meer i ministerie van WVC, bepaald niet de bedoeling. 269 so vac'e Een'ds in het hele gebeuren zou voorzitter F. Schweers 67,60 n de ijshockeybond zijn. En de financiële commissie heeft in- 184 oo ^et vertrouwen in Schweers opgezegd. Schweers heeft 3i3ioo een reactie laten weten dat het rapport „het werk is van één 3i.oo rsoon, die hersenschimmen najaagt". 5770 hweers en de door hem aangestelde Van den Udenhout vor- 56jo >n samen het bestuur van het centrum in Zoetermeer. Dit J2.00 eetaj zou een aantal b.v.'s hebben gecreëerd, via welke subsi- *67^30 (geld van de bondskas naar het bondscentrum zou zijn ge- tisd. Het zou gaan om een bedrag van tussen de 2.5 en drie 2os!SO f- 198^0 jdens een bondsvergadering in mei zou de positie van 102Ü) Pas officieel ter discussie gesteld kunnen worden. Volleybalteam klopt Portugal SOLBJERG Het nationale herenvol leybalteam heeft ook de tweede poule- wedstrijd in het toernooi om de Lentebe ker gemakkelijk gewonnen. Portugal werd gisteren in het Deense Solbjerg het slachtoffer van de Nederlandse daden drang. De selectie van bondscoach Geert Trompetter won niet alleen met 3-0, maar stond de Portugezen in de drie sets slechts zes punten toe: 15-3, 15-0, 15-3. Het basiszestal Pim Raterink, Bert Goed koop, Teun Buys, Jan Clardey, Henri Brouwhuis en Ad van der Velden gaf het goede voorbeeld in de eerste sets. In de laatste set mochten Marco Brouwers, Ron Boudrie en Wim Koch opdraven voor respectievelijk Raterink, Brouw huis en Van der Velden. Colombiaan verongelukt BOGOTA Het Colombiaanse wielren nen maakt een rampzalige tijd door. Bin nen enkele maanden kwamen drie ta lentvolle amateurs om het leven tijdens trainingstochten of wedstrijden. Na de 20-jarige Mauricio Rodriguez en de even jonge Carlo Albert Cortes vond zondag de 22-jarige Hector Coronel tijdens een koers in de buurt van Bogota de dood. De talentvolle Coronel waagde op een in mist gehuld parkoers een ontsnappings poging en reed tegen een tegemoet ko mende vrachtauto. Vorige week nog ont snapte de profrenner Patrocinio Jimenez aan de dood bij een aanrijding tijdens de training. Hij brak wel een been op ver schillende plaatsen en werd voor enkele maanden uitgeschakeld. TIPS VOOR DUINDIGT WASSENAAR Twee rennen en negen draverij en staan er morgenmiddag op het programma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: MARCO BONHEURPRIJS: Yvoor Conchila. Young Love en Ymond R KARENGADAPRIJS: Wicardo Peter, Zicco Buitenzorg en Zonnestraaltje KHALI DE VRIEPRDS: Yoyo Melodie. Yonkers Expres en Yolly Pay Day DUNDEEPRIJS: Creetower, Cocky Dundas en Songs Pride. LAPITOPRIJS: Yvan S. Yno Top en Yoki Fortuna. LURABOPRIJS Yankee Flight. Yukon Cede en Winston GLASGOWPRIJS: Woodfeets Cadoro. Wortwell en Sassy Bel- MAJOR DE BRIONPRIJS: Varsity Laren. War ter Lune en Velita Lentrod MON TOURBILLONPRUS: Waystar Mendel. Udores en Ulri ca Wilkes MINOU DU DONJONPRIJS: Yvolien H. Vitesse Fortuna en LUTTNPDTSIGNYPRUS: Teetje Ossewaard. Taran» D en Unri Zuidvelde. Voetbal De WON heeft naar aanleiding van het op non-actief stellen van trainer Ad Versluijs de positie van hoofdtrainer bij de eerste-divisieclub Eindhoven besmet verklaard. Voetbal Morgen begint de voorverkoop voor de be langrijke kwalificatiewedstrijd Nederland-Oostenrijk. Kaarten kunnen worden gekocht bij de bekende voor verkoopadressen en aan de kassa van het Feyenoord- -stadion. Het duel in de Kuip is op 1 mei. Voetbal De benefietwedstrijd West Duitsland-Hon- garije van 29 januari heeft voor de nabestaanden van de bij de bootramp in Hamburg omgekomen mensen ruim 600.000 gulden opgeleverd. Atletiek De eerste WK indoor wordt gehouden in 1987. Op 7 en 8 maart wordt dan in de Verenigde Sta ten gestreden om de kampioenschappen die begin dit jaar in Parijs bij de eerste wereldspelen atletiek alleen nog maar officieus waren. Badminton Het Nederlands jeugdteam verloor bij de EK in Pressbaum met 4-1 van West Duitsland. Slot- «1-4 8,00 0.00 OTHENBURG Het liinese dames-tafelten- steam is al twaalf jaar igeslagen. Voor het atst werd in 1973 in Sa- jevo in de finale van het ■so ereldkampioenschap ,90 irloren van Zuid Korea. anaf die dag veroverden •5® i Aziatische speelsters m jf wereldtitels op rij. Het ederlands damesteam ieft die ongelooflijke se- oo "b gisteren in Gothen- oo ïrg niet kunnen onder st -eken. In de halve fina- s van het landentoernooi "1 erden Vriesekoop en I loppenburg met de har- 1 i realiteit geconfron- 50 erd dat de positie van hina bij de dames onaan- stbaar is. Binnen vijf wartier werd de nationa 1 damesploeg met 3-0 ?rwezen naar de troostfi- ale om de derde plaats, ie ongeacht het resultaat o tijd goed is voor brons. et Nederlands damesteam erd in de halve eindstrijd het :htste slachtoffer van China it in alle zeven voorafgaande julewedstrijden met de maxi- iale cijfers van 3-0 had toege- ïgen. Vriesekoop en Klop- jnburg maakten zich voor et duel met de Chinezen geen jusies. „We zullen vechten por wat we waard zijn. Maar 11 vrees dat dat niet voldoende I iT zijn", zei Kloppenburg. Die lees bleek gegrond. De Ne- trlandse dames beschikten iet over de juiste middelen m hët Chinese slagenreper- lire op te vangen. Ook Vrie- ikoop niet die het individuele lernooi wil aangrijpen voor in aanval op de Chinese lachtspositie. „Ik heb tot nu ie te wisselvallig gespeeld. De rhte vorm is er nog niet. Het -aat allemaal een beetje te loeizaam. Ik moet er de ko- lende dagen tijdens de trai- ingen nog maar even hard ïn trekken". en verrassing tegen China •as uitgesloten. Al leek Vrie- ikoop in de eerste game tegen ong Ling, vier jaar geleden t Novi Sad wereldkampioene, p weg naar een sensatie. Zij am tegen de 22-jarige verde- igster een voorsprong van 5-12. „Op dat moment dacht c echt dat ik die game zou akken", verklaarde Vriese- Mirjam Kloppenburg toonde Chinese tegenstandster. koop later. Maar Tong Ling boog in een oogwenk de ach terstand om in een voorsprong van 17-15. Vriesekoop: „Ik maakte twee fouten en ging toen behoudender spelen. Tot die stand had ik vrij veel risi co's genomen, maar na die missers verdween de lef. Dat was mijn grootste fout". Inde tweede game wilde Vrie sekoop bij een achterstand van 6-11 de tijdjegel halen. „Dat zou in mijn voordeel zijn. geen respect voor haar Maar ik begon te laat met het vertragen van de partij. Dat had ik vanaf het begin moeten doen". Inderdaad was de 23-ja- rige Hazerswoudse volstrekt kansloos. Tong Ling bezat vol doende routine om het karwei te voltooien en met 21-8 zette ze China op voorsprong. Miijam Kloppenburg trad daarna Geng Lijuan, derde op de wereldranglijst, brutaal te gemoet. De 19-jarige speelster uit Lichtenvoorde toonde geen respect voor de formidabele status van haar tegenstandster. Tot 13-13 ging de eerste game gelijk op. Daarna demarreerde de Chinese op onnavolgbare wijze: 21-13. De tweede reeks had een vrijwel identiek ver loop. Tot 10-10 kon Kloppen burg de Chinese bijbenen. Daarna was het weer in een zucht afgelopen: 21-13. Klop penburg: „Toch ben ik tevre den. Ten eerste omdat wij brons hebben. Ten tweede om dat ik niet ben weggespeeld. Haar opslag was beduidend beter. Daar zat het grote ver schil". In het dubbelspel was Neder land geen partij voor de com binatie Geng en Dai Lili, het duo dat door de Chinese ploe gleiding in de laatste maanden is klaar gestoomd om een greep naar de wereldtitel te doen. Met 21-10, 21-14 was de partij in een kort tijdsbestek beslecht. Tegen zo'n overmacht aan kwaliteit valt door de andere landen weinig uit te richten. Coach Gerard Bakker: „Het is altijd hetzelfde liedje. Om de zoveel jaar trekt China een blik open en dan staat er weer een dozijn nieuwe speelsters tegen wie nauwelijks iets valt uit te halen". Desondanks wei gert de immer strijdvaardige Leidenaar te berusten in een machtspositie van China. „In het landentoernooi valt weinig te beginnen, maar individueel zijn die meisjes ook kwetsbaar. LEEUWARDEN Door tus senkomst van Hein Verbrug- gen, de Nederlandse voorzitter van de profsectie van de we reldwielerbond, krijgt de eer ste Elfstedentocht voor be roepsrenners toch enige allure. De buitenlanders, die in Ne derlandse ploegen rijden, mo gen morgen alsnog van start gaan. Dit betekent dat onder anderen de Belgen Eddy Planckaert en Eric Vanderaer- den en de Amerikaanse olym pisch kampioen Alexi Grewal en zijn landgenoot Doug Sha piro tot de deelnemers beho ren. De Friese organisatoren werden vorige week, na klachten uit België, geconfron teerd met oude reglementen. Om reeds langer bestaande wedstrijden enige bescherming te bieden, zijn organisatoren van nieuwe wedstrijden ver plicht eerst enige jaren op na tionaal niveau te blijven. Ver- bruggen leverde een compro mis. Alle Nederlanders, ook die in buitenlandse dienst plus de buitenlanders in Neder landse dienst, mogen deelne men. De Friese organisatoren moeten nu alleen afzien van de ploeg van Walter Gode- froot. Daardoor ontstond ruim te voor een aantal in buiten landse dienst rijdende Neder landers als Peter Pieters, Jo- han van der Velde en Wies van Dongen. Het peloton zal zodoende toch tachtig renners tellen. De winnaar van de eer ste Elfstedentocht voor be roepsrenners ontmoet in Leeu warden in elk geval de win naar van de laatste Elfsteden tocht voor hardrijders op de schaats. Evert van Benthem doet voor de finish van de renners op de Oldehove mee aan een drie kwartier durende wedstrijd op tri-skates tegen verschillende van zijn tegen standers uit de afgelopen win- Net als ieder ander. Daar ligt de mogelijkheid om ze er een keer van af te slaan. Ik hoop dat ik die dag mag beleven. Niet omdat ik de Chinezen het succes misgun, maar het zou leuk zijn als er eens anderen op het podium zouden staan". Heren De sfeer in de Nederlandse he- renploeg bleef in Gothenburg om te snijden. Na de schorsing van Bob Potton wegens mis dragingen tijdens de wedstrijd tegen België, werd ook Ron van Spanje uit de ploeg ver wijderd. De nationale kam pioen had zich in bedenkelijke termen uitgelaten over zijn ploeggenoten Erik Noor en Rob Turk en toonde zondag in de wedstrijd tegen Zwitserland geen bezieling. Hoe zeer de atmosfeer in de ploeg verziekt was, bleek wel uit het feit dat zondagavond laat Erik Noor en Bob Potton het idee opvatten naar huis te rug te keren. Beide spelers voelden er niets voor nog lan ger in de Zweedse havenstad te blijven. De voornemens van beide spelers ontging Bert van der Helm, die de afgelopen da- fen meer de rol van cipier had an die van coach. Gerard Bakker kreeg lucht van de snode plannen van Noor en Potton en wist beiden ervan te overtuigen dat een langer ver blijf in Gothenburg wenselijk was. Tussen alle perikelen door werd er ook nog getafelten nist. Van der Helm beschikte voor de wedstrijden van giste ren nog juist over de benodig de drie man. Twee debutan ten, Noor en Turk, en voorts Henk van Spanje. Maar ook de kopman van de nationale ploeg, die kan terugzien op een geslaagd optreden in het landentoernooi, raakte door alle trammelant van slag. Te gen Finland verloor hij beide partijen en omdat Turk en Noor er ook niets van terecht brachten, werd Finland met 5-0 overtuigend winnaar. Door dat resultaat eindigde Nederland in groep C van de tweede categorie op de vijfde plaats en werd het verplicht te spelen om de 25e tot en met 28e plaats. In die ronde werd de ploeg gisteren geconfron teerd met Australië, één van de vele ontwikkelingslanden op tafel tennisgebied Henk van Spanje had inmiddels zijn goede humeur teruggevonden en onder zijn bezielende lei ding werd dat duel in winst (5-4) omgezet. „Maar ook om Wiel Coerver heb ik soms verschrikkelijk mofeten lachen, om z'n fana tisme vooral. In die tijd train den we op plantsoenen om dat 't trainingsveld zo slecht was. Zatenwe weer eens in j een VW-busje, stopten we voor een stoplicht. Naast ons I stond een man op 'rt fiets, die j niet goed werd en zó omviel. Wij wilden 't busje uit, maar Coerver riep - laat liggen die man, we moeten op tijd trai nen... Of die dag dat-ie opge wonden naar me toekwam - Kees, nou heb ik toch een be weging... Hij doet 'm voor en ik geef 'm een geweldige doodschop. Wiel vloog wer kelijk meters door de lucht. Zit-ie op de grond, kijkt me stomverbaasd aan en zegt - maar Kees, dót is de bedoe ling niet. Zeg ik - maar zon dags gaat 't wél zo. trainer... Wat ook zo raar was van Coerver was dat-ie spelers die een zoon kregen over laadde met kado's, maar spe lers die een meisje kregen, diè keek-ie niet eens aón. Echt een schitterende man, die Wiel Coerver". (Kees van Kooten in Voet bal International) „Ik heb VI in het stadion van Cosmos te woord gestaan, als enige. Niemand mocht met me mee naar huis, niemand kon me in die twee jaar be reiken. Ik vind het na ver loop van tijd wel leuk. Kwam er weer een journalist onaan gekondigd naar het stadion, was er weer eentje voor veel geld naar New York gereisd op zoek naar HET verhaal en moest ook hij het alleen doen met een knikje van mij". En: „Ik had ook geen telefoon meer. Weten jullie dat een te lefoon op je zenwen kan gaan werken, dat een telefoon je helemaal gek kan maken. Ik heb verschillende keren op het punt gestaan de draden uit de muur te trekken en dat ding door het raam te gooien. Dat geluid, dat krijgt iets zeurderigs, iets dat gaat irriteren". (Johan Neeskens in Vrij Nederland) „Scheidsrechters? Allemaal Van der Kroft-cliché's ge worden. sprekende poppen van Leo. In en buiten het veld. Met het zweet in de handen gaan ze het veld op om de spelregels weer even lekker stipt toe te passen. Dus als een keeper een red ding heeft verricht en daarop in zijn actie een loopfoutje maakt, schieten ze er als een havik op af en fluiten. Om daarna een aanslag op de le- denmaten achteloos weg te wuiven. Ach, er zit geen speelsheid meer in de arbi trage". (Frans Derks in de Haag- sche Courant) Johan Neeskens: ..gek van telefoon.. „Stoop zou zich moeten reali seren dat hij is voorbij ge streefd. Voorburg maakte ja renlang de dienst uit in Ne derland en begon als eerste drie keer in de week te trai nen. Anderen volgden al snel. Nu loopt iedereen ach ter Martinus aan. Stoop praatte vier jaar geleden over idee eerder. Stoop wilde een fabrieksteam. Martinus is hem daarin voor. Tot 1 juli doe ik zo goed mogelijk mijn werk voor Voorburg. Maar per 1 augustus ga ik aan de slag voor Martinus. In Am stelveen hebben ze het hard gespeeld. Ze zeiden dat ze met mij een overeenkomst sloten en dat ik het met Stoop zelf maar moest uitzoe ken. Voor zo'n standpunt kan ik wel begrip opbrengen". (Volleybalcoach Pierre Mathieu in Trouw) „Van mij kan Zandvoort van de kalender worden ge schrapt. Er wordt daar niet economisch gedacht en de or ganisatie is slecht. Ik vraag me af waarom ze daar voor de organisatie niet een groep Duitsers aantrekken. Dan weet ie waar je aan toe bent. Ik heb me altijd enorm geër gerd aan de moeilijkheden rond dat circuit. Iedereen schijnt zich er mee te willen bemoeien. Dat kan ik niet begrijpen. Het enige voordeel is dat Zandvoort meestal een goede race oplevert. De cou reurs komen er graag. De baan is veilig, maar altijd weer die problemen. Dat maak je ergens anders nooit mee". (FOC A-voorzitter Bemie Ecclestone in het Alge meen Dagblad) „Van Herpen meldde in de regionale pers, dat een PSV- contract zijn grote doel was. Ik heb hem voor domkop uit gemaakt. Zoiets kun je niet maken ten opzichte van de supporters. Ambitieus zijn is goed, maar hij moet niet ver geten dat de toeschouwers zich na één of twee slechte wedstrijden dat bewuste arti keltje over ene Van Herpen herinneren. Van de week heb ik hem in ernst mijn me ning overgebracht: Als ik jou was zou ik hier niet moeilijk gaan doen over contractver lenging. Je hebt de laatste tijd zo zwak gespeeld dat ik maar snel zou tekenen". (Rinus Israel, trainer FC Den Bosch, in de Volks krant) Eric Gerets: ..goed ontvangen.. „Ik ben erg goed ontvangen bij de club. Daarom kan ik het ook niet maken om hier niet te slagen. MVV is voor mij het allerbelangrijkste. Mijn werkgever wil ik niet laten vallen en ik richt me dus volledig op het clubge- beuren. Het spelen voor de Rode Duivels trekt me nog wel, maar staat niet meer op de eerste plaats. Komt er een besluit van de bond dat men een beroep doet op Gerets dan zal ik me meloen". En: „Eerst had ik me voorgeno men om na al die misère mijn mond maar eens te hou den. Maar het zit er nu een maal in, het wordt door de jongens geaccepteerd. Neem nu Pierre Vermeulen, hij is een heel aparte jongen, die niet met vloeken en schreeu wen vooruit te branden is. Geef je Pierre vertrouwen, dan is hij niet af te stoppen". (Eric Gerets in de Tele graaf) Hockeycoach Wim van Heumen (rechts) langs de lijn met assistent Joost Bellaart. HOCKEYCOACH WIM VAN HEUMEN: AMSTELVEEN Wim van Heumen laat zijn aanblijven als coach van de nationale he ren hockeyploeg geheel afhan gen van de mate van succes die wordt behaald. „De slechte prestaties tijdens de Olympi sche Spelen in Los Angeles hebben me erg dwars geze ten", aldus de 56-jarige Van Heumen die al sinds het voor jaar van 1975 bondscoach is, maar pas sinds enkele maan den in Joost Bellaart en Kees Koppelaar assistenten heeft. „Als dat zo doorgaat, val ik snel af. Maar in eerste instan tie heb ik -gekozen voor aan blijven tot en met het toernooi om de wereldbeker, volgend jaar in Londen. En ik moet zeggen dat de samenwerking met Bellaart en Koppelaar me tot nu toe optimistisch stemt". Joost Bellaart is gisteren als vervanger van de zieke Gijs van Heumen met de nationale damesploeg afgereisd voor een trainingskamp van een week in Barcelona, waar vrijdag en zondag ook nog oefenwedstrij den tegen Spanje worden ge speeld. Van Heumen heeft al geruime tijd last van buik stoornissen en liet zich giste ren in een ziekenhuis onder zoeken. Met enige moeite heeft het or ganisatiecomité van de KNHB het deelnemersveld voor de zogenoemde 4 x 4-toernooien die van 13 tot en met 16 juni in het Wagener-stadion van Am stelveen worden gehouden, rond gekregen. De problemen deden zich voor bij de heren. De deelneming van India en West Duitsland stond al vast, maar wereld- en olympisch kampioen Pakistan zei begin dit jaar af. Vervolgens vielen de Sovjet Unie en Groot-Brit- tannië af als vervangers en maakt uiteindelijk Engeland het kwartet vol. Bij de dames speelt Nederland tegen West Duitsland, Australië en de Sovjet Unie Jong Oranje-he ren treft Pakistan. Maleisië en Spanje, Jong Oranje-dames krijgt te maken met Engeland, Canada en West Duitsland. Sjoerd Bouma. voorzitter van de KNHB. vertelde gistermid dag dat zijn bond er naar streeft ten minste één keer per jaar een groot evenement in eigen land te houden „Wij willen het eigen publiek toch elk jaar laten zien hoe de na tionale ploegen bezig zijn", zei hij. „daar hebben de hockey liefhebbers in Nederland recht op. Voor 1986 denken we aan een testserie tussen de heren- teams van Nederland en Pa kistan. In 1987 hopen we in het kader van het 75-jarig be staan van het NOC het toer nooi om de Champions Trophy naar Nederland te halen. Dan zullen we daar zeker ook een damestoernooi aan koppelen". Mare Schaeffers (Oranje Zwart) heeft zich om studiere denen uit de voorlopige heren selectie t BOKSEN Kwartfinales NK Lichtgewicht: Mezzenga (Geleen) wint op punten (5-0) van Beerlage (En schede): De Wit (Nieuwegein) w.o.p. (5-0) van Van Petegem (Driebergen). Lichtweltergewicht: Bachaou (Dor drecht) w.o.p. (5-0) van Goudkuil (Driebergen); Wahhabl (Maastricht) w.o.p. (4-1) van Jimmy Esajas (Rotter dam). Weltergewicht: Bhrane (Assen) w.o.p. (5-0) van Van Boxtel (Gemert); Manvis (Amsterdam) wint door knock-out in 1e ronde van Blanket (Groningen). Zwaarweltergewicht: Saro (Amsterdam) w.o.p. (5-0) van A. Zwezerijnen (Nieuwegein); Hallie (Am sterdam) wint door interventie (bles sure) van de scheidsrechter in de tweede ronde van Sedney (Zeist); Kortram (Rotterdam) wint door knock-out in 1e ronde van P. Zweze rijnen (Nieuwegein). Middengewicht: Weerman (Rotterdam) wint door in terventie van scheidsrechter in 3e ronde van Relouw (Heerlen); Van den IJssel (Rotterdam) w.o.p. (4-1) Chris Bol (Standaardbuiten). Haltzwaarge- wicht: Dekker (Dordrecht) w.o.p. (4-1) van Langeland (Groningen). TAFELTENNIS WK Gothenburg Dames, eerste categorie Halve finales: Nederland-China 0-3; Noord-Korea-Zuid Korea 3-1. Om 5e tot 8e plaats: Sovjet Unie-Tsjecho Slowakije 3-2. Hongarlje-Japan 3-1. 9e/12e: Frankrijk-Zweden 3-1, Enge- land-Roemenié 3-1. 13e/15e: West Duitsland-Joegoslavië 3-2, Hong Kong-Belgie 3-1. Details Nederland-China: Vriesekoop- Pong Ling 17-21. 8-21; Kloppenburg- Geng Lijuan 13-21. 13-21; Vriese- koop/Kloppenburg-Geng Lijuan/Dai Lili 10-21. 14-21. Heren, tweede categorie Groep C: West Duitsland-Noorwegen 5-0; Schotland-Pakistan 5-4. Belgle- Zwitserland 5-3; Nederland-Finland 0-5. Eindstand: 1. Taiwan 8-7; 2. West Duitsland 8-7; 3 Belgie 8-5; 4 Finland 8-5; 5. Nederland 8-4. 6. Noorwegen 8-3. 7. Zwitserland 8-2; 8. Pakistan 8-2; 9. Schotland 8-1. Details Nederland-Finland Noor-lko- nen 14-21. 17-21; H. van Spanje-So- derberg 9-21, 21-19, 21-23; Turk-Jo- kinen 21-15. 12-21. 16-21; H van Spanje-lkonen 14-21. 12-21; Noor- Jokinen 15-21. 25-23, 19-21 Om 17e tot 20e plaats West Duits- land-Sovjet Unie 5-4 2le/24e: Israei- België 5-2. Oostenrijk-Finland 5-2. 25e/28e: Nederland-Australie 5-2. Brazilie-Noorwegen 5-3. 29e/32e: Zwitserland-Wales 5-0. Pakistan-ln- donesie 5-1. Details Nederland-Australiè: Turk- Tuckett 17-21. 21-17. 22-20; Noor- Haberl 21-18. 17-21. 10-21; H van Spanje-Teppe 21-18. 21-12. Turk-Ha- berl 18-21. 18-21; H. van Spanje-Tuc- kett 24-22. 21-12; Noor-Teppe 13-21. 19-21; H. van Spanje-Haberl 13-21. 21-16. 21-12; Turk-Teppe 21-16. 12- 21. 19-21; Noor-Tuckett 22-20. 21-14. Heren, eerste cetegorie Halve finales: China-Japan 5-0; Zwe- den-Polen 5-3. Om 5e tot 8e plaats: Joegoslavië-Ts|echo Slowakije 5-3, Noord Korea-Frankrijk 5-3 9e/12e: Zuid-Korea-India 5-0. Engeland- Hongkong 5-1 13e/16e: Hongarlje- Denemarken 5-0, Verenigde Staten- Italië 5-4 (Denemarken en Italië gede gradeerd). Eindstand groep A: 1 China 7-7; 2. Polen 7-5; 3. Tsjecho Slowakije 7-4; 4. Noord Korea 7-4; 5 Zuld-Korea 7- 3; 6. Hong Kong 7-2; 7 Hongarije 7- 2: 8. Verenigde Staten 7-1. Eindstand groep B 1. Zweden 7-7; 2. Japan 7-6; 3. Franknjk 7-5; 4. Joego slavië 7-4. 5. Engeland 7-3. 6. Italië 7- 2; 7. India 7-1; 8 Denemarken 7-0. TENNIS Toernooi Monaco Herenenkelspel, eerete ronde: Bec ker (Wdlj-Nastase (Roe) 6-4. 6-1; Jet- te (Arg)-H. Simonsson (Zwe) 6-1. 6-3; Arraya Per V-Slozil (TsJ) 6-4. 7-5; Pe rez (Uruj-Leconte (Fra) 3-6. 6-2. 6-0; Benhabrtes (Fra>-Lewts (Nwz) 5-7. 6-1, 6-1. VOLLEYBAL Lentebeker Poule A: Israel-Luxemburg 3-0 B: Finland-Engeland 3-0; Spanje-West Duitsland 1-3. C: Nederland-Portugal 3-0; Noorwegen-Oostenrijk 2-3. D: Frankrijk-Griekenland 3-1; Zweden- Italie 3-0. WIELRENNEN 1e etappe: 1. Laguia (Spa) 183 km in 5.00.28; 2. Kelly (ter); 3 Rua-Cabe- stany (Spa) op 2 sec; 4. M. Lejarreta (Spa); 5. Belda (Spe); 6 Deigado (Spa); 7. Gaston (Spa) op 5 sec; 8. Lemond (Vst); 9 Criquiellon (Bel); 10 J. Fernandez (Spa). ADVERTENTIE Met uw krant naar de Franse Rivièra 8-DAAGSE LUXE TOURINGCARREIS Vertrek maandag 8 en 15 april Gemeien van hel plezierige klimaat der Franse Riviera Dal is de bedoeling van onze reis naar hel nabii Freius. vlak aan hel goudgele strand van de Middellandse Zee gelegen hotel Saint Aygult In dn sfeervolle hotel (alle kamers voorzien van bad/douche, to.tet) onder Ne derlandse leiding wordt gedurende ons verblijf al daar gelogeerd Maandagochtend vertrekt de bus om acht uur mt Den Haag en half negen uit Rotterdam Zowel op de heen- -•» op de terugreis wordt overnacht in Hotel Le Rutty n Cogotm alsmede twee volte dagtochten naar Graeae (oczoek partumfaDnekj. St Paul da Vence. Cannes. Nice en Monaco Eventueel kan bovenden aan een sa faritocht worden deelgenomen De pn,s van deze bijzonder aentrekkeljke .Ac Cöte O Azur-tour bedraagt slechts J op bas«s van een 2-persoor.skamer mat half-pens«on logies ontbijt. d«n«r). echter inclusief afschemtdmer rings ver zekering 3 V2H van di kosten, gecombineerde reisverzeker persoon 5 - poiiskosten Inlichtingen en boekingen telefo- nisch onder no 070-190882 (van maandag t/m vrijdag van 9 tol 16 uurj ol persoonlijk in onze vestiging Spuistraat 71. Oen Haag (op de hoek POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TEL 070-190882

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7