Fortuinlijk LMHC klopt Oranje-Zwart Techniek laat CPC-loop in de steek Oegstgeest en Sleutels in de fout ÜBUIME James Roomburg angs Nieuwkoop Jeugd breekt door op BC Leiden toernooi £eicLc Somciut MAANDAG 1 APRIL 1985 PAGINA LEIDEN Aangekondigd als het loopevenement van Den Haag, voorzien van een kilo's wegend draaiboek, ge steund door een budget van enkele tonnen sponsorgeld en subsidie is de organisatie van de City Pier City er niet in geslaagd een voor de meeste atleten broodnodige uitslagenlijst te maken. Voor de snelsten maakt het niets uit; zij staan wel vermeld in wat de uitslagenlijst heet, voor ranglijsten maakt het evenmin veel uit; een halve marathon is geen voor ver gelijkingen in aanmerking komende afstand, maar voor de atleten die er langer dan 1.13.41 uur over gedaan heb ben is een simpel iets als een uitslagenlijst van wezenlijk belang. De organisatie van deze door de gemeente Den Haag zwaar gesubsidieerde loop heeft door een compu terstoring veel crediet bij het grote leger van „gewone" at leten in moeten leveren. Voor het merendeel blijft nu een uitslag van „zo rond de één uur dertien" of „even boven de één uur twintig", terwijl een vergelijking met medestrijders niet mogelijk is. Los van deze organisatori sche blunder (een beetje or ganisatie heeft naast de me chaniek ook een peleton vrij willigers achter de hand) presteerden veel regionale atleten behoorlijk. Guus Sloos kreeg de eer de beste Leidse atleet te zijn met zijn 1.10.39 uur en een 64e plaats. Mede Bataaf Jan Schijf en Holland atleet Aad Segijn kwamen beide met 1.12.50 uur en 1.13.26 uur net voor het uitvallen van de tech niek over de streep. De in Leiden studerende Huub Pragt viel naar eigen zeggen iets tegen en werd achter de snelste Hagenaar (de in Zoe- terwoude werkende Patrick Aris in 1.05.34 uur) 53e in 1.09.04 uur. Karin van den Berg (Bataven) kwmam als derde nederlandse dame over de streep en werd met haar 1.21.34 uur zevende in het totale damesklassement. In het Belgische Stabroeck heeft NSL atleet Ad Ulijn een bijzondere prestatie ver richt door in de Ultraloop over liefst 100 kilometer een uitstekende zesde plaats te behalen. Met zijn 8.08.0 uur werd hij tevens snelste Ne derlander achter winnaar Jean Paul Braet (6.57.0 uur). In deze slijtageslag waaraan 60 atleten begonnen was Ulijn een van de 25 mensen die de finish haalden. GERT VELTHUIZEN CGSTGEEST Over 1uk hadden de hockey- n Leiden in de liswedstrijd tegen mid- nmoter Oranje-Zwart kt te klagen. De vijftien speeldag in de hoofd- asse bracht de ploeg van )1 Baarschers eindelijk t de onderste regionen. )or een uitermate for- inlijke 2-1 overwinning het Laren (dat zijn wed- "ijd op HDM zag afgelast I ^gens hevige regenval) li de ranglijst voorbij ge- Ireefd. Serieuze degrada- |-kandidaat Den Bosch jSt mede debutant SCHC jrrassend een 2-2 gelijk spel af te dwingen en staat nu nog 3 punten ach ter op Leiden. Oranje-Zwart, met de 1-3 ne derlaag tegen Den Bo6ch van het vorig weekeinde nog in de benen, kwamen in de beginfa se van de nogal tegenvallende ontmoeting sterk voor de dag. Met pressie-hockey wisten de gasten Leiden regelmatig op de eigen helft vast te zetten. Bij de thuisploeg hadden de middenvelders niet hun beste dag, zodat de beide Paulen, De Regt en Van der Meer, niet tot goed uitverdedigen konden komen. De regen, eerder die middag in een zonnetje over gegaan, hervond zich in een regen van strafcorners in het voordeel van Oranje-Zwart. De uitblinkende doelman Hei- ko Hulsker wist zijn doel door voortreffelijk uitlopen voorlo pig schoon te houden. De uit gespeelde kansen voor de gas ten via international Mark Schaeffers en Harrie van Hout bleven, tot opluchting van de Leidse aanhang onbenut. De enige goede kans op een tref fer voor de paars-witte combi natie was voor Boudewijn van Eyck, die uit een strafcorner van Harmen Jansen Schoon hoven op maat werd bediend. Van Eyck maaide tevergeefs naar de stuiterende bal. Tij dens de pauze probeerde Baar schers met zijn eerste donder- speech na de winterstop zijn team tot meer inzet aan te spo ren en benadrukte dan ook, dat er net zo goed een 0-3 ach terstand op het scorebord had kunnen staan. De tweede pe riode was. mede door meer in zet van de thuisploeg en zeker door de zinderende spanning, voor het publiek meer het, aanzien waard. Eindelijk kwam Leiden zelf tot kansen, zij het niet tot levensgrote mo gelijkheden. Kansen van Onno te Rijdt en Hein Dungelmann werden door de goalie van Oranje-Zwart, Lex Bos, goed verwerkt. Na 10 minuten speeltijd bracht Wouter Eiken hout na een solo door de gehe le Eindhovense defensie, in clusief Bos. de bal met de punt voor de goal. Via een aantal Brabantse sticks ging de bal over de doellijn, mede dankzij collega-middenvelder Jansen Schoonhoven, die een aantal verdedigers onder de grond De op de grond liggende Harmen Jansen Schoonhoven juicht, nadat de onzichtbare Wouter Eikenhout LMHC naar een 1-0 voorsprong op Oranje-Zwart heeft geschoten. liep en zo de bal vrije door gang gaf naar een 1-0 voor sprong voor de thuisploeg. Ge heel tegen de veldverhouding in zorgde enkele minuten later Martijn de Kempenaer, dit na een uitstekende voorbereiding op rechts van Onno te Rijdt, voor een riante 2-0, door vrij in de circel de uitkomende Lex Bos met zijn push te ver rassen. In een laatste slotoffen- sief probeerde de gasten hun imago wat op te vijzelen. Dit lukte via de zesde strafcorner. die via een prachtige combina tie met aangever Van Hout. Harry Kwinten de aansluit- treffer liet aantekenen: 2-1. Nu was het voor Leiden zaak, met man en macht de zo be langrijke voorsprong vast te houden. Middenvelders Dun gelmann en Jansen Schoonho ven waren zozeer vermoeid, dat Constant Michiels van Kessenich en Hans-Willem Croll hun debuut in het eerste team mochten maken, om zo doende de Oranje aanvalsgol ven te keren. Helaas staan de regels maar twee wissels toe. dit tot teleurstelling van nog enkele spelers met „lood in de benen". Spanning en sensatie in de laatste minuten. De ha gel van strafcorners leverde voor Oranje-Zwart enkele le vensgrote kansen op. Mark Schaeffers en Harry Kwinten wisten een meter voor het Leidse open doel respectieve lijk de paal en de lat te treffen. Een dolgelukkige Baarschers na afloop:,, Eindelijk hebben we het geluk aan onze zijde gehad. Nu zijn we zover, dat we zelfs in onze slechtste wed strijd tot nu toe twee punten pakken, dit terwijl we voor de winterstop veel betere wed strijden hebben gespeeld, die we toen telkens weer ten on rechte hebben verloren", aldus Baarschers. die tevens de eer der gespeelde wedstrijd tegen Oranje-Zwart aankaarte. waarin Leiden duidelijk meer verdiende dan de 2-0 neder- VB Zaterdag: Theo van Rijn (Valken '68) 14; Martin der Plas (Quick Boys) 12; Hans Vijgeboom (Valken 10; Nico Oosterlee (ARC) en Lex van Schijndel prschoten) 8. jeling Zaterdag: Jan Zoetemelk (SVLV) 19; Cees jtenberg (Abbenes) 13. VB Zondag: Sjaak Rietbergen (LFC) 18; Frank Va- (RKAVV) en Wim Bouckaert (FC Lisse) 11; Wally Hert (Unitas Leiden) en Bart van der Weiden )WS) 10. jeling Zondag: Ronald Hendriksen (ZLC) en Johan ïeman (MMO) 9; Angelo Hoppenbrouwer (Bernar- j) en Bert-Jan de Ridder (Oranje Groen) 8. EIDEN - De heren van Hisalis haalden in de hockeycompetitie 6 volle buit binnen. De dames van Roomburg en Hisalis boek- set fn eveneens overwinningen. Tier-isalis kreeg Uitgeest op bezoek. De Lissenaren ontvingen hun rekt isten vrij mat en voor de rust speelde het duel zich voorname- |k op het middenveld af. Na de pauze nam Uitgeest het initia- ef en door een doelpunt na een kwartier schudde zij de thuis- eel.'Oeg wakker. Vijf minuten later bracht Gert Kloosterboer na ~?n solo Hisalis langszij en een aanval over rechts vijf minuten ern jor tijd ingeleid door Mark Tilly bracht Arjen Michels de gelfe- tnheid de winnende treffer te scoren. 2-1. oomburg ontving Nieuwkoop aan de Kanaalweg. De Leidse loeg was zeer sterk maar vond een uitstekende Nieuwkoopse )alie tegenover zich. Pas halverwege de tweede helft opende ige Oudkerk Pot de score voor Roomburg. Een paar minuten ter was het echter al weer gelijk door een goed afgeronde uit- al van Nieuwkoop. Een hevig slotoffensief van Roomburg racht twee minuten voor tijd toch nog de zege. Maurien van lall schoot de 2-1 in. Door deze zege staat Roomburg, weliswaar iet een wedstrijd meer gespeeld dan nummer twee Pijnacker, •m de kop van de derde klasse. Uit deze klasse promoveren er ^^vee naar de tweede klasse. lisalis versloeg Saxenburg met 3-0. In de laatste twee minuten bor rust scoorden Esther Carly en Sasja Pool 2-0. Halverwege t tweede helft bouwde Andrae Pauli de score verder uit. Verdiende zege «iduna dames EIDEN FC Lisse was niet j machte Iduna te stoppen en VOW won de topper in de Iveede klasse van SVLV jet matige duel tussen FC jisse en Iduna in de eerste ijlasse zondag, was nooit span- lend. Angela Hoekstra en fhea van Steen (2) bezorgden je bezoekers een 0-3 voor- ©rong voordat Anita de Bak- jer in de laatste minuut de core een wat dragelijker aan- L zien geven. In de tweede klas se zaterdag hakte SVOW out sider SVLV in de pan. Jolanda van der Vlucht vertolkte een hoofdrol, door drie maal te scoren. Tessa de Kolf en Mir jam van Leeuwen voltooiden het vijftal treffers. Ter Leede 2 zegevierde middels twee rake inzetten van Carla van der Niet en één van Siska van der Stoel over Alphen 2. Tina Buntsma was drie maal pro- duktief voor Woubrugge. dat Jacqueline de Water het kwar tet vol zag schieten. LSVV '70 2 kon hier niets tegenover stellen. ederlagen Roodenburg en UVS EIDEN De regionale jeugdploegen van Feyenoord en ADO j pjn een maatje te groot voor hun tegenstanders. Roodenburg en I IVS incasseerden dan ook beiden een 5-1 nederlaag. Quick oys verpletterde Rijswijk door een doelpuntrijke tweede helft: I -1" loodenburg keek tegen Feyenoord binnen twintig minuten te- en een 3-0 achterstand aan. Vanaf dat moment kwam de équi- e van Tisseur iets meer in de wedstrijd en bij vlagen wist net elfs gevaarlijk te worden. De treffer van Emiel van Beek was en beloning voor dit positieve voetbal. Direct na de pauze sloeg 'eyenoord andermaal twee keer toe, daarmee het kwaliteitsver- chil benadrukkend. De Rotterdammers consolideerden deze ■|g pore tot het eind: 5-1. iét bovenaan vertoefende ADO behaalde een regelmatige zege ip UVS. Veertig minuten wisten de Kikkerpolderbewoners het loofd boven water te houden, maar toen moest dan ook drie naai worden gebogen in kort tijdsbestek. Voornaamste reden an dit verval was het verdwijnen van de organisatie na de laagse strafschop die een 1-0 achterstand betekende. Wim Te- ;elaar zorgde bij 4-0 voor de verdiende tegentreffer, waarna het ollectief sterke ADO het laatste woord had. tijswijk wist één speelhelft lang in het spoor van Quick Boys e blijven. De Katwijkers keken zelfs tegen een 0-1 achterstand lan, die teniet werd gedaan door Cees Guyt. Na de hervatting, net een pittig briesje in de rug, lieten de Boys geen spaan meer leel van hun opponent. De schiettent leverde „slechts vijf goals ip met als schutters: André de Best (2). Cees Haasnoot. Dennis 4iras en Cees van Beelen. Quick Boys blijft gebiologeerd op een (laats bij de eerste vijf ploegen in de eindrangschikking. De finalisten van BC Leiden in het eigen toernooi. Boven, v.l.n.r: Nico van Egmond, Bram Segijn. Joyce Herklots Dory Koelemij, Mans Slats. Zittend: Jannie de Groot. Jeroen Leupen, Annelies Segijn, Elly Vosse en Nora d« Koning. Op de grond Stefan van Giezen en Paula Bouter. LEIDEN Opvallend sterk was de inbreng van vooral de eigen jeugd op het BC Leiden toernooi. Nicole van Zijderveld (drie titels) en Bram Se gijn (twee keer) waren de grootste prijzenpakkers. Het door de gezellige drukte, goede finales en de nodige Leidse successen geslaagde BC Leiden toernooi bracht hoofd zakelijk voor de Leidse jeugd de langverwachtte doorbraak. Bram Segijn. al jaren achter Jan Slingerland tweede man bij BCL. pakte na de heren en- keltitel in de B klasse ook in de heren dubbel met Stefan van Giezen de titel. Van Gie zen, ook een van de jonge BCL spelers, stond eveneens twee keer in een finale. Met Elly Vosse werd hij tweede in de mix. In de herenenkel had Se gijn geen enkel mededogen met zijn concurrenten, waar onder ook Van Giezen en het jonge Alphense talent Maikel Wieten. Met niet meer dan twee sets per ronde kwam de Leidenaar in de finale uit te gen Hagenaar Theo Antrag die hem tot een driesetter dwong. Maar ook Antrag werd met 15- 4. 6-15, 15-11 aan de zegekar gebonden. In de dubbel was Antrag weer de mindere van Segijn. Alvorens in de finale te komen versloegen Segijn en Van Giezen hun veel ervare ner competitie partners Slin gerland en Broeksma met 15-8 en 17-16. Antrag kwam met partner Verheul via het Al phense koppel Wieten/Wieten in de finale waar zij met 15-3 en 15-7 tenonder gingen. Voor Segijn zat het toernooi er op want in de mix was hij met partner Joyce Herklots al snel gewipt. In dat gemengd dubbel was BCL met nog drie koppels vertegenwoordigd. Het onaf scheidelijk duo Dory Koele- mij/Jan Slingerland pakte in de eerste ronde het Vlietwijk koppel Cor van Duijn/Joke Tebeest met twee maal 15-11 en werden toen gestopt door de latere winnaars Tjan/Ver- steegh De clubstrijd Stefan van Giezen/Elly Vosse tegen Cees Broeksma'Annelies Se gijn leverde winst en dus een finaleplaats op voor Van Gie- zen/Vosse. In de finale ging het helemaal mis: Stefan van Giezen: „Ik ga door tot iemand zegt dat het afgelopen is en dat was nu wel heel erg vlot." Heel erg vlot betekende in dit geval 15-4 en 15-9. In het toernooi voor A2 spe lers was Nicole van Zijderveld de absolute alleenheerseres. Liefst drie finales wist zij (met grote cijfers) winnend af te sluiten. Het dames enkel won zij van clubgenote Francien Ojevaar (11-6 en 11-4), met wie zij in hét damesdubbel ook aan het langste eind trok. In het gemengd dubbel kwam zij met partner Reket tot een simpele overwinning op het duo Ma rion Mulder/Nico Meyer (15- 10 en 15-6). Dit laatste duo had in de eerste ronde al het Vliet wijk koppel Alfons van den Berg/Janet Lamme verslagen. Het tweede Vlietwijk stel Henk Westerbeek 'Sandra Kroon had eveneens te kam pen met een slechte loting, want tegen de winnaars werd (weliswaar na een 1-15 winst in de eerste set) verloren Henk Westerbeek kwam in het heren enkel tot de derde ronde waar hij door de latere winnaar Gerard Spaargaren werd gestuit in 15-9 en 17-14 Spaargaren won uiteindelijk dit toernooi door in de finale de Leidenaar Adri Karamoy met duidelijke cijfers te ver slaan. In het C toernooi speelden de BCL junioren Jeroen Leupen en Nico van Egmond een erg sterke herendubbel partij. In de finale werd op ervaring verloren van het Spotvogels duo Van Winkel/Bernhard. Voor Ruud van Winkel volgde de mix dubbel met Ingrtd Oos tendorp, die met 18-14, 10-15 en 15-3 verloren ging tegen het Leython duo De Jong en De Jong. Leython speelster In- grid Oostendorp behaalde naast deze tweede plaats ook een eerste plaats in het dames enkel. De dames dubbel was een kompleet Leidse aangele genheid Nora de Koning en Paula Bouter verlsoegen met 3-15, 15-11 en 15-5 hun clubge- notes Jannie de Groot en Mans Slats. GERT VELTHUIZEN Aantrekkelijke deling FC Lisse LEIDEN Bij de enige wedstrijd in de derde klasse A tussen FC Lisse en HVV zijn de toeschouwers aardig aan hun trekken gekomen. Het werd een doelpuntenfestijn, maar als de spelers werkelijk op scherp gestaan zouden hebben, dan was het dubbe le aantal treffers mogelijk geweest. De zes treffers werden door de Lissenaren en de Hagenaars broederlijk gedeeld. Ook na vijfenveertig minuten spelen stond in Lisse een gelijke stand op het scorebord. HVV-er Peschar en Wim van Beek ver zorgden de productie. HVV leek vlak na de rust het pleit in haar voordeel te beslissen, toen Van Loenen en Ouwehand binnen drie minuten de Haagse score verhoogd hadden tot drie Bij het derde doelpunt was de FC nog extra gedupeerd door het uitval len van keeper Marc van Berkel. die een goede vervanger vond in Boudy van der Klauw. Lisse wilde zich evenwel niet neerleg gen bij een Haagse overwinning en Mesman en Leo van der Zwet (plaatsvervanger van eveneens geblesseerd uitgevallen Ruud van der Voort) schoten de Lissenaren naast HVV In het vervolg kregen beide ploegen nog volop gelegenheid doeltref fend uit te halen, maar zelfs voor een leeg doel (Bouckaert) werd verzuimd. LEIDEN De twee koplopers in de eerste klasse afdeling za terdag. vergaloppeerden zich in uitwedstrijden Oegstgeest ver keek zich op Kagia en Sleutels ondervond de kracht van Alphia Kagia - Oegstgeest 3-2 (3-0) Vijfenveertig minuten uitstekend voetbal vormden de pijlers, waarop de verrassende Kagia zege gebouwd was Een hoofdrol was weggelegd voor Jos Ditmars, die de score opende door een corner ineens in te schieten en op fraaie wijze de derde treffer voor zijn rekening nam Tussen die goals door had Herman Brouwer succes met een kopbal. Pal na rust verprutste Harrie van Dijk een unieke kans op 4-0, door een strafschop te missen Een „herboren" Oegstgeest nam de wedstrijd in handen en ver kleinde de marge tot 3-2 via Frank Hogewoning en Dick van der Mey. De onverzettelijkheid van Kagia was er verantwoorde lijk voor, dat die stand gehandhaafd bleef Alphia - Sleutels 2-1 (0-1) In de eerste helft wees niets er op. dat Sleutels aan het einde van het boeiende duel met lege handen zou komen te staan Paul de Vos had Sleutels de leiding gegeven en de Leidenaren consolideerden die voorsprong simpel. Na rust tapte Alphia uit een ander vaatje en zette Sleutels met de rug tegen de muur De gelijkmaker van Wil van Klaveren was dan ook zeker terecht De Leidse defensie raakte in paniek en moest met lede ogen toe zien hoe Leen Baay tien minuten voor tijd uit een scrimmage de winnende goal aantekende. LSVV *70 - Woubrugge 3-1 (2-1) LSVV '70 kwam het best uit de op tik uit door via Edwin Heespelink LSVV '70 kwamjtet best uit de openingsfase en deelde een forse zou nog erger worden voor de hekkesluiter. want Arno van voorsprong te komen Het Roosemalen passeerde geheel onnodig zijn eigen doelman. Hans van Dijk halveerde pal voor rust de achterstand In het tweede part een wanhopig aanvallend Woubrugge. dat in de laatste mi nuut de kous op de kop kreeg: 3-1 middels Peter Govaarts Tweede Klasse Ranglijstaanvoerder Abbenes ging op bezoek bn de nummer drie. SVLV Voor rust een bekeken spelend Abbenes. dat te recht op voorsprong kwam door een kopbal van Ruud de Jong SVLV kwam sterk terug in de tweede rondgang en sleepte een verdiend gelijkspel uit het vuur Leo Zandbergen was de maker van het Voorschotense doelpunt

Leidse Courant | 1985 | | pagina 19