SPRAAK V- „De Peetvader" in acht tv-delen Leiden stelt historie omroep te boek ÜÜ&ADIO/TELEVISIE ken CcidócSoivumt MAANDAG 1 APRIL 1985 PAGINA eft rL/\—_ t gro i sch: Wie op die regenachtige dag in april 1973 de rond 100.000 aanhangers van Veronica over het Haagse Malieveld V.O.O. hoorde scanderen (we hebben een V, we hebben een O, we hebben een Out), zal zich mogelijk niet gereali seerd hebben getuige te zijn geweest van een geschiedenis die bezig was zich te herha len. Want op 6 september 1930 liepen er op dezelfde plaats ook 100.000 mensen te hoop, toen nog de luistervin ken van Vogt geheten, die opkwamen voor „een eigen zendinstrument" voor hun AVRO. De toenmalige minister Rey- mer, die omroepzaken onder zich had, kwam op de prop pen met een voorstel tot een billijke verdeling van de zendtijd. Die kwam er op neer, dat alle toen bestaande omroepen een gelijk deel van de zendkoek kregen, waar KRO, NCRV en VARA he vig van profiteerden, maar dat bij Vogt van de AVRO in het verkeerde keelgat schoot. Die meende als algemene omroep gedurende de gehele week over zendtijd te kun nen beschikken. De AVRO beschikt, de mi nister wikte echter anders. Hij wees op de voorwaarde in de omroepwet, dat omroepor ganisaties „in zodanige mate gericht moeten zijn op bevre diging van in het volk leven de culturele of godsdienstige behoeften, dat hun uitzendin gen uit dien hoofde geacht kunnen worden van alge meen nut te zijn". Aan die eis voldeden de drie genoemde confessionele cq. ideële om roepen in hogere mate dan de AVRO. reden waarom de Club van Vogt een stap terug moest. Onder groot protest Die geschiedenis is niet onbe kend, maar de feiten ervan stonden tot op heden niet keurig op een rij te boek. Van die taak heeft de Leide- naar Huub Wijfjes zich ge kweten. Hij schreef er het boek „Hallo Hier Hilversum" over, dat dezer dagen ver scheen bij uitgever Fibula van Dishoeck te Weesp en dat gelijk voor f. 29,50 in de handel en in de etalages te recht kwam. Zelfs voorzien van een prijsvraagkaart. Wie de vragen daarop juist beant woordt en het kaartje in zendt, maakt mooi kans met de schrijver Wijfjes aan diens ■hand en diens uitleg de om- Historicus Huub Wijfjes biedt zijn boek aan NOS- voorzitter Erik Jur- gens aan, die tege lijk op een leemte in dit boek duidde. door Ton Oliemuller cnanu ei roepantiquiteiten in Hilver sum te mogen bekijken en betasten. Want tegelijk met het schrijven van het boek schiep hij historisch verant woorde orde in het Hilver- sumse oudheidkundig om- roepgebeuren. En hij niet al leen, want nog studerenden putten er als helpende han den van Wijfjes tevens leer stof uit. OMROEPMUSEUM Ze hebben het in Hilversum doorgaans zo druk met pro gramma's maken, dat ze he lemaal vergeten zuinig te zijn op de door de tand des tijds aangevreten technische cu riosa en de door geruchtvor ming misvormde feitelijkhe den van de uitgroei van de omroep. Ooit kwam daar ie mand op het idee om de eer ste krakkemikkige radiozen der en het tweede omvangrij ke luisterapparaat in ergens een Nederlandse huiskamer te achterhalen en te bewaren en gevoegd bij andere antie ke objecten onder te brengen in wat een Omroepmuseum zou moeten worden. Een paar liefhebbers spanden er zich voor in, gepensioneer den vooral, maar geen om roep noch het departement, waaronder de omroep ressor teerde, had er een cent voor over. Zodoende kwam er op een zolderkamer bij deze of gene omroepgek in Hilver sum wat afgedankt materiaal terecht uit het verleden van de omroep. Maar het duurde jaren voor er een pand be trokken kon worden, dat het aanschijn van een museum zou krijgen. Dit pand vond men uiteindelijk aan het Hil- versumse Melkpad, een riant voormalig woonhuis, en nu eigenlijk al te bekrompen om alles een plaats te kunnen ge ven wat handelt over de woelige omroepontwikkeling in de loop der jaren. Over de in dat pand heersen de chaos drongen geruchten door tot de Leidse Reinwardt Academie, waar op weten niveau de ge wordt gediend. Onder leiding van Huub Wijfjes trok een aantal stu denten van dat instituut naar Hilversum om aan dat Melk pad meer lijn in de zaken te brengen, niet alleen letter lijk, in boekvorm dus, maar ook in de opstelling van de stukken, tot en met fietsvlag- getjes ter versterking en ver siering van protestdemon straties en de lepeltjes die werden verstrekt bij het aan brengen van een nieuw lid. maar ook die oudë radio van oma, craquelé van de corro- In die voor een blijvende ex positie -met tot op heden dui zend bezoekers per jaar- toch karige villakamers koos men voor een opstelling die loop gangen heeft vrijgelaten en waarin men zich verplaat- 'V send van het ene naar het andere object veelvuldig oog in oog komt te staan met fo to's van figuren, die het ge zicht van de omroep hebben bepaald. Zo schuifelt men van Idzerda, die de kunst van Marconi had afgekeken en als eerste voor amateurs een eigen omroep begon, tot langs Vogt, de peetvader van de AVRO, die in de oorlog over de schreef ging, en die door de AVRO uit pure schaamte momenteel uit ei gen programma's wordt ge weerd. Die man was zo beze ten van zijn schepping, de AVRO, dat hij uit vrees voor de bezetters, gelijk zijn joodse medewerkers de deur wees en van joodse componisten de namen in zijn programma blad een meer germaanse klank gaf. Bram mocht blij ven. maar Sam werd al wat moeilijker, want de eerste deed minder snel aan Abra ham denken dan de tweede aan Samuel. En over Moos KRO HET GROOTST In die dertiger jaren mocht de AVRO dan de meeste praats hebben, de grootste omroep werd al spoedig de KRO. Dit had ermee te ma ken, dat de katholieken na twee eeuwen onderdrukking door het van staatswege ge protegeerde protestantisme sterke behoefte gevoelde aan het uiten van een eigen ge luid. Men had een achter stand ontstaan door achter stelling weg te werken. Dat zich willen onderscheiden als katholiek had verder te ma ken met een duidelijke stel- lingname tegenover het soci alisme, dat in de VARA een bolwerk schiep. Als protes tants-christelijke spreekbuis begon de NCRV met een ei gen zuil steeds duidelijker om zich heen te grijpen. Van het fraaie boek over al deze zaken, dat bovendien bol staat van de foto's, ging dezer dagen het eerste exem plaar naar de bijna ex-voor zitter van de NOS. Erik Jur- gens, die zijn dankbaarheid vergezeld liet gaan van de commentaar van de beterwe ter. Hij mist nl. in dit boek een beschrijving van de moeizame samenwerking tussen de omroepen aangaan de de NOS, opgezet toch als een stuk gezamenlijkheid. De noodzaak van die beschrij ving dient zich aan, omdat bij het van kracht worden van de nieuwe Mediawet, zoals die thans bij de Kamer voor ligt, de NOS van aanschijn gaat veranderen. Op dat mo ment dient die geschiedenis te worden geboekstaafd, om dat dat heden dan historie wordt. Tussen de omroepen en hun eigen creatie, de NOS. heerst nog steeds de strijdvraag: wie mag wat laten horen en laten zien, complicaties die als een rode draad door dit boek lo pen, want het is nooit anders geweest. Dit levert de barre historie van de NOS-frustra- ties op. met uiteindelijk een bataljon ijskastcommissies en een zeer moedeloze Jurgens. Met die als zegsman uit de eerste hand zit Wijfjes goed voor een vervolg en voorlo pig laatste hoofdstuk in zijn boek in de tweede druk n- HILVERSUM Woens dag a.s. beginnen TROS, AVRO en VOO (Ned. I. 21.05 uur) met de serie „De Peetvader" over de vervlechtingen in de Amerikaanse onderwe reld. Deze bestseller van Mario Puzo was in 1972 en 1974 uitgangspunt voor twee speelfilms. De maker schoot zoveel materiaal, dat hij voor een tv-serie er opnieuw mee aan het werk kon. Dat was peper duur in Amerika verkrijg baar, reden waarom de drie genoemde omroepen besloten tot gezamenlijke aankoop. Regisseur Francis Ford Coppo la stelde op basis van het be schikbare materiaal een an ders gerangschikte geschiede nis samen, die in snel tempo op de Nederlandse televisie schermen gebracht zal wor den. Het is voor het eerst dat drie Nederlandse zendgemach tigden een dergelijke.omvang- rijke aangekochte productie aan de kijkers aanbieden Alle acht afleveringen duren tussen de 50 en 55 minuten, met uitzondering van de laat ste episode, die een lengte van 71 minuten heeft. In „De Peetvader" passeren de wederwaardigheden van twee generaties onderwereld-leiders de revue. Het verhaal begint als Vito Corleone in 1918 in New York arriveert, nadat zijn hele familie in zijn geboorte land Italië is uitgemoord. Na een korte periode in een eerzaam baantje als winkelbe diende begeeft Vito zich in de kleine misdaad Corleone maakt snel carrière in het cir cuit van de georganiseerde misdaad en is zelfs na verloop van tijd in staat om tijdelijk met zijn gezin naar Italië terug te keren om de dood van zijn familieleden te wreken. Vito inmiddels Don Vito Corleone en zijn familie wor den steeds belangrijker in de strijd tussen de verschillende heersende clans. Deze strijd eist echter de nodige slachtof fers. Zo raakt de Don zelf op straat zwaar gewond bij een aanslag. De jonge Michael Corleone. die tot dan toe niets met de praktijken van zijn familie te maken wilde hebben, wreekt zijn vader en vlucht vervol gens naar Sicilië, de leiding tij delijk overlatend aan zijn broer Sonny en de familie- raadsman Tom. Op Sicilië ont moet Michael Appolonia, met wie hij trouwt. Appolonia wordt het slachtoffer van de vete tussen de Corleone's en hun concurrenten, en Michael keert uiteindelijk als weduw naar terug naar Amerika. Daar is inmiddels de vrede tussen de leidende mafiafami- lies getekend. Michael neemt de leiding van zijn vader over en stelt na diens dood orde op zaken. Zakelijk gezien richt hij zich op het gokcircuit in Las Vegas. Dat de familie Corleone nog steeds bedreigd wordt blijkt uit een grote, maar mis lukte aanslag op Michael's ge zin. In de belangrijkste rollen: Ro bert de Niro, Marlon Brando. Diane Keaton en Talia Shire NEDERLAND 1 9,10 lijft AVRO Dok 15.30 Honderd beroemde af schilderijen. Afl.: Studie voor drie figuren gebaseerd op de kruisiging, van Fran cis Bacon. 15.40 Zoethout, kinderpro gramma (herh.). 15.55 Kinderbios, tekenfilms voor de jeugd. 16.25 Wordt vervolgd, car toonmagazine. 16.55 AVRO's Sportpanora- ma, wekelijkse sportrubriek gepresenteerd door Ruud ter Weijden. NOS 17.30 Vj6-Journaal. J AVR0 '£?enl17-44 AVR0'9 T°PP°P. P°P" TJ programma gepresenteerd Aiü!l door Ad Visser. jM TELEAC ♦tul18-30 Leiding geven, les 3. lw' AVRO 19.00 Minibios, tekenfilms. —^19.10 Televizier Magazine, actualiteitenmagazine. NOS /fi/20.00 Journaal. Ui AVRO 20.28 AVRO'a Puzzeluur, spelprogramma gepresen teerd door Pim Jacobs. 21.10 Masada (slot). Ameri kaanse serie. De strijd om de Masada bereikt zijn hoogtepunt. Een ongelijke strijd zonder overwinnaars. 22.40 Karei van de Graaf. Ak- tueel informatief praatpro gramma. NOS 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.30 Sesamstraat. 18.45 CD Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. HV 19.12 Kwartslag Magazine. Vandaag: Het politieke dier, of: Hoeveel konijnen is een mensenleven waard? Een film over het radicale Britse Dierenbevrijdingsfront (Ani mal Liberation). TROS 19.27 De eerste de beste, nieuwe records en specta culaire stunts gepresen teerd door Martin Rudels- heim. 20.05 TROS Kieskeurig, ma gazine voor de consument, gepresenteerd door Mireille Bekooy en Wim Bosboom. 20.30 De Bananasplit-show, grappen met de verborgen camera en gasten in de stu dio, gepresenteerd door Patty Brard en Ralph Inbar. 21.25 De Benny Hill Show, vandaag o.a. herinneringen aan het Hollywood van wel eer. 21.55 TROS Sport. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 22.50-23.20 mKunstgeschie denis, les 1. (herh). Of deze poging om het wereldrecord bekertjes stapelen te verbeteren slaagt, is te zien In „De eerste de beste" op Ned. 2 om 19.27 uur. BRT 1 18.00 Tik Tak. 18.05 Merlina, Vlaamse detective-se rie voor de jeugd. 18.30 Taka it eaay. taalcursus. 18.55 C Gagomania. 19.00 Toerisme '85: Egypte. Afl.: Met de Nijl mee van Aswan tot Loek- sor (herh.). 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Morgen. 20.15 Videomatch. Videospelletje waarbij twee kijkers per telefoon te gen elkaar uitkomen. De winnaar kan verder spelen voor een reis. 20.20 Willem van Oranje, histori sche serie in 10 delen over leven en werk van Willem van Oranje. Deel 3: 1559 - 1560 (herh.). De nieuwe ko ning, Filips II. toont zich meer dan ooit onverzoenlijk tegenover ketters en voert een scherp autoritair be wind. Dit groeit uit tot een conflictsi tuatie met Willem van Oranje. 21.10 Sjo-Bis-Time, showprogram ma. Presentatie: Luc Appermont. 22.00 Uitzending door derden: Een programma van Het Vrije Woord. 22.40 Journaal en Code. 19.00 De Edison Tweeling (The Edi son Twins), jeugdserie. Afl.: De ver dwenen slang. 19.25 Uit je doppen. Afl.: Biotechno logie. Wat chips zijn voor de elektro nica. Is biotechnologie voor de biolo gie. De genetische manipulatie is een kruising van landbouwwetenschap pen. biologie, chemie, enz. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Eitre-Time. sportmagazine 21.30 Toto-prognose. 21.40 Het ABC van de computer. Afl. 9: Systeemanalyse Presentatie: Martin Valcke en prof. Carlos de Bac- 19.00 Ce aoir, regionaal magazine. 19.25 Minute Papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Ecran temoln: Lee Innocents (The Innocents). Britse speelfilm uit 1961 van Jack Clayton met o.a. De borah Kerr. Michael Redgrave en Megs Jenkins. Miss Glddens. een jon ge vrouw, neemt een baantje als gou vernante voor twee weeskinderen aan Wanneer zij ter plekke arriveert, blijkt alles even perfekt te zijn: het huls. zijn omgeving en de mensen. Toch stuit zij na verloop van tijd op mysterieuze gebeurtenissen. 23.00 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16 00 Non-atop videoclips. Presen tatie: Martin en Simon met clips op verzoek (16.00). Gaz (17.00) en Sunie met 'Popback' (18.00). 19.00 Champs Elyaéea. 20.10 L'ennemi de la mort. Afl.: Le royaume des fièvres. 21.05 Carnets de l'aventure. Afl.: Vagabond Póle-Nord. 22.00 Nieuws. 22 30-02.00 Non-slop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Martin en Simon met clips op verzoek (22.30), Gaz (2300). Sunie met 'Popback' (00.00) en Diana (01.00). Duitsland Kris Kristofferson is te zien inde film „Alice doesn't live here anymore". Duitsland 1 om 23.00 uur. maprogramma's. Vandaag het thema: De zin om te eten. 17.25 1:0 für dia Kinder. Sorie verha len uit het dagelijks leven van Piet Gellhoed en Karst van der Meuten. Afl. 2: Nieuwe vrienden. 17.50 Tagesechau. 18 00 Hier und Heute. 18.25 Musik Convoy. Live vanuit Gronau. 19.00 Schiess in den Wind. Ho. Afl.: Mordversuch per Kablnenroller. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 CD Tagesechau. 20.15 Die Blauen und die Grauen (slot), zesdelige Amerikaanse tv-serie. De oorlog tussen de Noordelijke en Zuidelijke staten is bijna ten einde. In de laatste hevige gevechten wordt Kapitein Jonas Steele echter zo hevig gewond dat hij In het lazaret moet worden opgenomen. Daar wordt hij aan de toegewijde verzorging van Kathy Reynolds toevertrouwd. John Geyser trekt hier echter een verkeer de conclusie uit. 21.15 Prager Notizsn. Reportage van Dieter Möller vanuit Tsjechoslo- 21.45 Bitte umblüttern, amuse mentsmagazine met bijdragen van Al- bert Krogmann en Norbert Haupt. 22.30 Tagesthemen. 23 00 Das Nacht-Studio: Alice lebt hier nicht mehr (Alice doesn't live here anymore). Amerikaanse speel film uit 1974 Met in de hoofdrollen: Ellen Burnstyn, Kris Kristofferson en Billy Green Bush. Regie: Martin Scor sese. De jonge weduwe. Allee, trekt met haar zoontje naar California In de hoop haar jeugddroom te kunnen verwezenlijken: een carridre als zan geres opbouwen. EJ: Ondertiteling via Tele- Tekst. II Zwart/wit-uitzending. TZwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 0: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending In orginele versie met onder titels. ■3Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. U0.Ü5 Tagesechau. DUITSLAND 2 16 00 Heute. 16.04 Einführung In das Mtetrecht, Informatieve serie. Afl.: Das Ende von etwas. 16.35 Boomer, der Streuner, Ameri kaanse jeugdserie. 17 00 Heute. 17.15 Tele-JJIustrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Der Seewotff (9 en 10). tv-se rie naar Jack London. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Reportage am Montag: Das untere Ends der Welt, filmreporlage over het onderzoeksschip Polarstern in het Noordpoolgebied. 20.15 Skandal in Ischl, Oostenrijkse speelfilm uit 1957 Het exclusieve kuuroord Ischl wordt In de zomer van 1910 bezocht door Aartshertogin Ma- rie-Antolnette. Tegelijkertijd sticht Dr. Franz Duhr er een opvangtehjuis voor ongehuwde moeders. 21.45 Heute-JournaL 22.10 Denkmal. 22.11 Klassik aktuelL Nieuws van de platenmarkt. 22.40 Eln Mord den Jeder begeht, tv-fllm van Claus Hubalek naar de ro man van Heimito von Doderer In de sneltrein Stuttgart-Berlijn vindt een roofmoord plaats. Er worden juwelen vermist maar verder ontbreekt teder spoor. Een familielid van het slachtof fer gaat op zoek naar de dader 00.20 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: Beschreibung I, cursus Duits. Les 26 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesechau. 20.15 Hilferufe: Menschen in der Kri se 21.15 Medizlrv-megazin, tips voor de gezondheid. 21 45 Landesspiegel. 22.15 Johann Sebastian Bach. Afl. 3 Stürme und Jahre. Tv-serie van Klaus Eldam met o.a. Ulrich Thein. Franziska Trögner en Ivetta Komova. Bach haalt zich de woede van de ker- keraad op de hals. wannoer hij de kerkmuziek bewerkt en verbetert naar eigen inzicht Helaas wordt de opvoering van de Mattheus Passion een mislukking doordat o a. het koor onderbezet is. Bach denkt er hard over Leipzig te verlaten. 23.45 Laatste journaaL Engeland SKY CHANNEL 17.30 Sky Trax 3. Soul spectacular met Tony Blackburn. 18.30 Het sprekende paard Mr. E<L winter sports. 19.30 The greatest American hero. 20.20 Vegas. Afl.: Night of a thou sand eyes. 21.10 The Untouchables. Afl.: The Nick Acropolis story. 22.05 IJshockey. 23.10-00.10 Sky Trax. Herhaling. BBC 1 17.30 Dungeon Dragons. 17 55 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 18 05 Blue Peter, kinderprogramma. 18.35 Grange Hill, jeugdserie 19.00 Journaal. 19.30 Weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 Wogan, amusementsprogram ma rond Terry Wogan. 20 40 Fame, jeugdserie. 21.30 Are you being served?, come dy-sene 22 00 Journaal en weerbericht. 22.25 Panorama, actualiteiten 23.05 The Monday Film: House Calls, Amerikaanse speefilm ult 1978. Met: Walter Matthau, Glenda Jack son. Richard Benjamin e.a. Regie: Howard Zieff 00.40 Paul Alexander Het Evangelie BBC 2 16.55 Crack in the world, Ameri kaanse speelfilm uit 1965 Weten schappers proberen de energie in het binnenste van de aarde in vaste ba nen te lelden. Dit leidt tot de onder gang van de wereld 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 Lifeboat, reportage-serie over het reddingswezen. 19.00 I) Hollywood Ladies: The Merry Widow, Amerikaanse speelfilm uit 1934 van Ernst Lubltsch naar de operette van Lehar 20 35 Flower of the month. 20.45 Madhur Jeffrey's indien cook ery course. 21.10 Horizon. 22 00 Laugh, I nearly paid my Li cence Fee, compilatie. 22.30 The Young Ones, tv-serte. 23.00 Arena. Afl.: Tony Harrison. 00 00 Newsnight, actualiteiten 00 50 Weerbericht. 00.55 Animation now. ITV Dramarams. Emmer dale farm. About Anglia, regionaal mage- Bygones Special. What's my line? Coronation Street. Roll over Beethoven. World in action. Ouincy. Afl.: Quincy's Wedding Nieuws. Anglia reports. Actualiteiten. The streets of San Francisco. Lhre at City Halt: Brook Ben- Gerry Mulligan. Undercurrenta. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13 00 Nieuws voor do ven. 14 00 De spijker op z'n kop show, aft 6 RVU 15 00 De kleine vervuiler. KRO 15 30 Holiday Eiland. tv-serie. 16.15 Studio Vrij. 16.40 KRO's Tekenfilmfestival. 17.00 KRO's Middageditie, met om 17.30 V>6-Joumaal (NOS). NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven. EO MUSIC BOX 08 00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Simon (08 00), Sunie met een in terview met Joan Armatradlng (2) (09.00). Gary (10.00). Julie en Gaz met Eurocharl. de Europarade van Music Box (11.00) Diana (12.00) en Marlin met het eerste deel van een interview met Frank Chickens (13.00). 14.00 Non-stop videoclips. Herh DUITSLAND 1 10.00 Tagesechau und Tagesthe men. 10.23 Skandal in lachl. 11.55 Bilder aus der Wissenschaft (herh 12.25 Prager Notizen. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Tagesechau. 13.15 Teleteket-overzicht. 16.00 Tagee- schau. 16.10 Frauengeschlchten. 16.55 Spa8 am Dienstag. 17.20 Da achau hert 17.50 Tagesechau. DUITSLAND 2 10 00 Zie Duitsland L 15 40 Tele tekst. 15.56 Programma-overzicht. 16 00 Heute. 16 04 Pinnwend. 16 20 Pfitf, sportstudio voor jonge toe schouwers. 17.00 Heute. 17.15 Te- le-lllustrierie. SKY CHANNEL 14 30 Family. 15 30 Star Fleet. 16 00 Sky Trax L Pat Sharp 16 45 Sky Trax 2. Monsters of Rock 07.00 Teleteket-overzicht. 07 50 Breakfast time. 10.20 Battle of the planets. 10.40 The monkees. 1105 Why don't you. 11.30 Play Schooi 13.20 Paul Alexander. 13 30 Jour naal. 13 55 Weerbericht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14 00 Pebble Mill at one. 14 45 Pigeon Street. 15 00 Blizzard's Wizard Woodwork 15 25 Teletekst. 16 55 The Cetepillar Trail. 07.25 TV-AM. 10.25 Sesamestreet. 1125 BMX Beat. 1150 European Folk Tales. 12 10 Fireball XLS. 12 30 About Britain. 13 00 Cockleshell Bay (herh.). 13 30 Gardens lor all. 14 00 Nieuws. 14 20 Regionaal nieuws. HILVERSUM 1 EO 17 03 EO-Onder- weg 17.55 Mededelingen (NOS). EO 18.06 Tijdsein 18 30 Waar waren we ook alweer? 18.50 De Wolkenwagen 19 02 Ronduit Radiokrant vanaf Zee 20.03 De muzikale fruitmand. 2105 Als Mensen veranderen 21 40 Brass on record 22.02 Veraf en dichtbti NOS: 23 02 Met het oog op morgen AVRO 00 02 Easy listening 02 02 AVRO's Service Station. 06.02 Auto In? AVRO aan HILVERSUM 2 NOS: 16 30 Nws. NCRV 16.33 Woord in de middag. 16 45 NCRV 60 17.00 Hier en Nu KRO 17.30 nws. 17.36 Echo-magazi ne. KRO: 18.20 Nws over kerk en sa menleving 18 40 Mormonen 18 55 Bond Zonder Naam KRO 19 00 Goal op maandag 19 30 Man en paard 20 00 Nws 20.03 Die de mensen heeft geroepen 20 30 KRO's operet te-album. 21.30 Uit het KRO-archtef. 2230 Nws. 2235 Uw koninkrijk kome 22.45 Da Capo HILVERSUM 3 NOS 18.04 De Avond- spits. AVRO: 19.02 Oe zwevende he mel. 20.03 Nationale L P. Top 50. 22.02 Candlelight 23.02 Swfngtime HILVERSUM 4 NOS 18 00 Nws VARA: 18.02 Van Middeleeuwen tot Classicisme 19 20 Het klavier 20.00 Sjostakovitsi Kwartet 22 00 Jazz-op- -Vier 23 00 Het zout in de pap HILVERSUM 5 NCRV 17 30 Bij de tijd Afl Wij en de gezondheidszorg (4). 18.00 Onder de kop 18.20 Oe smaak van macht 18 30 Rijdt u ook zo goed? 18 40 Er staat geschreven NOS: 19 00 Nieuws voor buitenlan- Lei ding geven, les 2 21 10 CAOCAM. herh les 16. 21 40 De Beiastingcur- RADIO RUNMONO 16.30 Mtddag- progr met Erik Post Morgen HILVERSUM 1 AVRO 7 03 Auto m? AVRO aan 8 06 AVRO's Radiojour naal 8 15 LNt studio en theater 9 03 Nederlands op AVRO-I 10 03 Snot neus ahoyt 10 13 Arbeidsvitaminen 11 03 Janussyndroom, hoorsp 11 46 UIT is IN 11 57 Beursplein 5 EO 12 04 Lunchtime Magazine 13.06 Tijdsein 14.03 Vrouw zijn. 15 03 Voor elk wat wils 15 45 Open huis HILVERSUM 2 KRO 7 00 Nws 7.06 Het levende Woord 7 16 Echo 8 30 Nws 8 33 Postbus 900 8 45 Levens- lief en tevensleed 9 30 Nws 9 33 M-V-magazine 10 30 Nws 10 33 Wat heet oud 1130 Nws 1133 Met de KRO. met Anne 1200 Kruispunt 12 30 Nws KRO 12 36 Echo 13.00 Nws 13 10 Echo-poiitiek 13 30 Nws 13.33 Glas in lood 14 30 Nws. 14 33 Sporen in het achterland 15 00 KRO's Misdaadreconstructie 1530 Nws 15 33 Orient Express (1) (herh TROS 16 00 TROS Nieuws Show HILVERSUM 3 VARA 7 03 Gesode- meurders 9 03 Doorloper 10 03 Twee meter de lucht in 12 03 VARA't GetaUenrijk 14 03 Hollands Hand werk 16 03 De verukkek|ke vijftien HILVERSUM 4 TROS 7 00 Een goede morgen mei Martin Sanders 9 00 Continu klass 11.00 TROS Concert zaal 13.00 Nws. 13.02 Oe klassieke top tien. 13 30 Primeurs van de ma trijs en concertagenda 14.00 Beican- tonum NCRV 16 00 Literama. 17 00 Populaire klassieken HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor- tief 9 25 Waterst RVU: 9 30 Alle- mans Veren NCRV 10 00 Onder Schooltijd 10.20 Turkije, brug tussen twee werelddelen (4) 10 35 Overal kom je de computer tegen RADIO RIJNMONO 7 30 Ochtend- progr met Peter Schuiten 16 30 MkJ- dagprogr met Enk Post

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11